Agenda Stad en Omgeving. WeecAendU Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Victoria-theater, half 8, hoofdnummer Carnaval en Liefde (rom.); hoofdrollen Hermann Thimig en Lien Deijers. Toegang boven 14 jaar. Cinema Americain, half 8, hoofdnummer Roman Scandals (kom.); hoofdrol Eddie Cantor. Toegang voor eiken leeftijd. A. B. T., half 8, eerste hoofdnummer In de macht van Tamburini (sens. circus leven)tweede hoofdnummer Een tegen allen (sens.), hoofdrol Tom Tyler. Toegang boven 14 jaar. Donderdag 27 December. 2—5 en 7—9.30 uur, de Unie, tentoonstelling Ned. Heide-Maatschappij. 8 uur, dancing Harmenie, causerie van Borst en Zwertbroek over hun ervaringen in Rusland. Vrijdag 28 December. 10—12, 2—5 en 7—9.30 uur, de Unie, tentoonstelling Ned. Heide-Maatschappij. 6.30 uur, Harmonie, Kerstfeestviering. Zaterdag 29 December. 2.30 uur, 't Gulden Vlies, jeugdbioscoop. 8 uur, Harmonie, uitvoering T.O.P „I>e moord op notaris Verlinde''. Zondag 30 December. 8 uur, 't Gulden Vlies, opvoering van de Rozenkrans. „HET MONSTER ALLER MONSTERS". Zestienjarig meisje, leidster van bandietenbende. Volgens te Tokio uit Hsinking ontvangen beichten is de Japansch-Mandsjoerijsche po litie er in geslaagd een gevreesde!, bandiet te arresteeren, die bekend stond onder den nom de guerre „het monstser aller monsters''. Het bleek een zestienjarig buitengewoon mooi meisje te zijn, die de leiding had over een communistische bende, die het Pansji-district langs den spoorweg MoekdenHailoeng on veilig maakte. Het meisje was gekleed in een rood rijcostuum. Zij leidde haar volgelingen altijd, gezeten op een wit paard. Met haar werd haar acht-en-twintig-jarige minnaar Kin Hsien Kin geheeten, gearresteerd. WAT AMERIKA DRONK- Uit de statistieken van het Amerikaan- sche departement van financiën blijkt, dat in de Vereenigde Staten in het eerste jaar na de afschaffing der prohibitie 1.637 millioen gallons bier, wijn en sterke drank is ge dronken, waarvan de totale waarde bedroeg 2 billioen dollar. De gesmokkelde drank is daarbij niet inbegrepen. Het wettige gebruik is 136.619 886 gal lons minder dan in 1918, het laatste jaar vóór de afkondiging der prohibitiewetten. Het bierverbruik, dat in 1918 1.553 138 063 gallons bedroeg, is thans toegenomen tot 1.575.000.000 gallons. Het gebruik van sterke drank daalde van 178.883.799 gal lons in 1918 tot 51.000.000 gallons. Het gebruik van wijn nam af van 51 598.000 gallonsin 1918 tot 19.00.000 gallons. G. S. AMOUREUS f In den ouderdom van 69 jaar overleed 2den Kerstdag alhier de heer G S. Amou reus, deurwaarder bij de Arrondissements rechtbank, alhier. De heer Amoureus is reeds geruimen tijd lijdende geweest. Van hem kan getuigd worden, dat hij, in zijn moeilijk vak, voor velen een goed raadsman is geweest Zijn persoonlijkheid bracht mede, dat hij, waar dit mogelijk was. steeds de menschen tot een minnelijke regeling adviseerde. Daar waar hij de overtuiging had, dat beoogd werd met opzet anderen te kort te doen, trad hij echter onverbiddelijk op. In de heden gehouden openbare strafzit ting voor burgerlijke zaken werd zijn over lijden herdacht door den president der rechtbank, mr. J. G. Holsteijn, die de over ledene schetste als een nauwgezet, bekwaam en ijverig deurwaarder, wiens nagedachtenis bij de rechtbank bijzonder in eere zal wor den gehouden. ROEIBOOTJE VERDWENEN. Bij de politie is Maandag aangifte gedaan van de vermissing van een roeibootje, dat in de Noordervaart aan den wal gemeerd lag Vermoed wordt, dat het bootje met behulp van een handwagen is ontvreemd. De politie stelt een onderzoek in. VALSCHE RIJKSDAALDERS. Door een onbekende werd Maandag alhier een valsche rijksdaalder als betaalmiddel aangeboden. Het signalement van dien onbe kenden man luidt als volgt: ongeveer 24 jaar oud, onverzorgd uiterlijk, middelmatig groot, sevig gebouwd. Hij droeg een pet met een wapentje ervoor (z.g. chauffeurspet) en was in het bezit van een rijwiel. Men zij hiervoor op zijn hoede. Ook te Heiloo heeft zich een dergelijk ge val voorgedaan. HIJ LEED AAN TOEVALLEN. Door de politie is Maandagmorgen assis tentie verleend bij een 38-jarig persoon die in de N.C. Piersonstraat op den weg lag, lij dende aan een toeval. Op advies van een ge neesheer is de man per taxi naar het bureau van politie vervoerd en kon na aldaar te zijn uitgerust weer vertrekken. MERKWAARDIG ONGELUK. Dinsdagmiddag liep de 29-jarige mej. B. in den Westerhout te wandelen en sprong de bij haar behoorende hond tegen haar op, ten gevolge waarvan zij kwam te vallen en een gecompliceerde beenbreuk bekwam. Door dr. •egenaar is de eerste hulp verleend, waarna zij per ziekenauto naar het Centraal Zieken huis is vervoerd. DAMESRIJWIEL GESTOLEN. Terzake diefstal van een damesrijwiel uit de Grensstraat op Maandag j.1. is bij de po litie aangifte gedaan. Een onderzoek hier naar is ingesteld. TWEE JONGENS OP STAP. Door de Rotterdamsche politie zijn giste ren twee Alkmaarsce jongens van den 15- en 16-jarigen leeftijd, die aldaar waren aange houden, naar Alkmaar overgebracht. De jon gens hadden zich naar Rotterdam begeven om te trachten als verstekeling met een boot uit te kunnen varen. Door de ouders zijn de jongens later van het bureau van politie af gehaald. MET DE MOTOR TE WATER GEREDEN. Gistermiddag te omstreeks half zeven is een motorrijder op den hoek Zijdam—Voor- dam te water gereden. Door de politie werd onmiddellijk een onderzoek ingesteld waaruit bleek, dat de motorrijder niet snel had gere den. Volgens zijn verklaring was hij ter plaatse niet bekend en speelde de mist hem bovendien parten. Door omstanders is hij door middel van handreiking op het droge gebracht, waarna hij in de bakkerij van den heer Netten aan het Luttik Oudorp gedeel telijk van droge kleeding is voorzien. De motorrijder is per taxi naar de woning van een alhier wonend familielid gebracht. De motor zal door de garage Met worden opgehaald. JONGENS STELEN APPELS. Door de politie zijn gisteravond drie jon gens aangehouden, die zich door middel van inklimming aan diefstal van appelen uit de groentenveiling aan den Helderscheweg had den schuldig gemaakt, terwijl gebleken is, dat zij zich reeds aan meerdere diefstallen hadden schuldig gemaakt. De op hen bevon den appelen zijn in beslag genomen. Zij zijn naar het bureau van politie overgebracht en tegen hen is proces-verbaal opgemaakt. GESLAAGD. Voor het op 17 en 18 Dec te Amsterdam gehouden examen van de Vereen, v. Leer. i. h. Boekhouden slaagden de heeren J. Deetman et- A. L. Smit, alhier. OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK. Het gebouw der Openbare Leeszaal en Bibliotheek zal Maandag 31 December ge sloten zijn. AANBESTEDING. Door de directie van de Zuiderzeewer ken werd heden aanbesteed het onder houden van den afsluitdijk tusschen Wieringen en de Friesche kust nabij Zürich met bijbehoorende werken. Laag ste inschrijver N. V. Maatschappij U. Z. te Wieringen voor 10.000.—. GULDEN VLIES. In het Gulden Vlies is Zaterdagmiddag Jeugdbioscoop. Een echte Sprookjes- n.iddag, waar de kinderen zeker van zullen genieten. Zondagavond vindt de derde voorstel ling plaats van De Rozenkrans met Pierre Hols en Enny de Leeuwo in de hoofdrollen. De eerste en tweede voorstelling waren besproken uitverkocht. Zij die dus het groote successtuk nog willen zien, krij gen daarvoor Zondagavond de gelegen heid. 300.000 VERPLEEGDAGEN. Men schrijft ons: Het Centraal Genootschap voor Kin- derherstellings- en Vacantiekolonies be reikt heden het respectabel cijfer van 300.000 verpleegdagen. PI. m. 70Ó0 kinde ren mochten in het afgeloopen jaar een plaatsje vinden in een der bosch- of zee- koloniehuizen, welke vandaag allen vlagden. De groote vlucht, welke de ko- lonieverpleging genomen heeft, is een gevolg van het nog steeds groeiend be sef, dat de gezondheidskolonie voor tal loos veel zwakke kinderen noodig is. De kinderuitzending, een sociaal-me disch werk bij uitnemendheid, vervult in deze moeilijke tijdsomstandigheden Sjjk eet», Pap», we hebben een verstekeltrg. .iPosetug Show), meer dan ooit de voorname rol om de lichamelijke en geestelijke stevigheid bij kinderen te behartigen. Het ingaan van het vierde honderd duizendtal valt juist in den tijd van de Kerstcollecte van de stichting ,.Bio Va- cantieoord" en de aankoop van de wel dadigheidspostzegels, briefkaarten, ka lenders etc. Velen worden opgewekt om het zwakke kind in het bijzonder te ge denken. Mogen deze regels er toe bijdragen, dat allen dit sympathieke werk steunen. Ds. G. v. DUYL VEROORDEELD. 100 boete, sabs. 25 dagen hechtenis. In buitengewone zitting deed de Ar- rondissements-Rechtbank heden uit spraak in de zaak van ds. "v&n Duyl, tegen wien de officier van justitie we gens overtreding van art. 137a van het wetboek van strafrecht, 1 maand gevan genisstraf had geëischt. De rechtbank achtte het ten laste ge legde feit bewezen en was van oordeel, dat de woorden in de dagvaarding ver meld: „Gij Nederlandsche regeering hebt door het verbod der N. S. B. het recht vertrapt en de grondwet verkracht en pleegt landverraad door de N. S. B.-ers uit uw dienst te weren", niet anders kunnen worden opgevat als beleedigend voor het openbare gezag. Deze uitdrukking hield in dat de re geering zich aan rechtsverkrachting en vertrapping van den grondwet, heeft schuldig gemaakt. Deze kwalificatie kan niet anders dan onteerend worden op gevat. De rechtbank achtte het niet onaan nemelijk, dat verdachte zich heeft laten meesleepen door zijn ontstemming over het verbod aan ambtenaren om lid te zijn van de N. S. B., doch dat neemt niet weg dat verdachte zich behoort te ont houden van dergelijke beleedigende uit drukkingen. De rechtbank achtte geen termen aan wezig om reeds thans gevangenisstraf op te leggen en meende ter waarschu wing te kunnen volstaan met het opleg gen van een geldboete van 100.— sub sidiair 25 dagen hechtenis. KOOPT ZEGELS TER WILLE VAN HET KIND. Men schrijft ons: Aan ons tentje in den hall van het post kantoor gaat, de Zon- en feestdagen uitge sloten, de verkoop van onze kinderzegel gestaag door. Maar de Zondagen zijn niet nutteloos voor ons werk! Integendeel. Tus schen Kerstmis en Nieuwjaar verkoopen we voor dien mooien feestdag, waarop we elkander en onze goede vrienden bij de wis seling van 't jaar onze goede wenschen doen toekomen, de noodige zegels van VA cent. Wees niet bang voor neen-verkoop; kom rustig aan ons tentje, we zullen U in alle voorraden voorzien! Maar naast de zegels wijzen we op de Nieuwjaarskaarten die dit jaar door het comité worden verkocht. Is er wel één jaar geweest, waarvoor men elkander inniger „een regen van goede wenschen" gunt en wachten velen niet „tot het geldschip komt". Komt eens kijken naar het mapje prentbriefkaarten door J. Bulder zoo geestig geteekend. En rustig en voornaam is de gekleurde prentbriefkaart, die Edzard Koning (de bekende medewerker aan „Ver- kade's albums" teekende voor den eersten dag van het jaar. De heeren Corn. Jonker en E. Prins, die zoo vaak al samenwerkten zullen morgen ochtend zegels én kaarten verkoopen. Hoe veel kinderen zijn en waren niet onder hun leiding op het koor. Allen komen morgen minstens één zegeltje bij hun koopen; dan heeft „het misdeelde kind" óók een goede dag! En de leden van vereenigingen en groote koren? Ook zij zullen misschien hun leiders eens daar aan het werk zien? Vrij dagmorgen van 912! van rookmaskers gebruik ®^kte>, verkeer Haarlem—Alkmaar worden omge legd. De oorzaak van den brand bleef on kEen tweede brand ontstond in de KK. Jon gensschool aan den Galgenweg, waar vuur verschijnselen op de zolderverd.ep.ng werden De^brandweer van Wijk aan Duin uit en wist door tijdig ingrijpen de brand tot een klein deel van den zolder te beperken 's Middags waren eenige jongens op den zolder geweest, zoodat het vermoeden voor de hand ligt. dat een hunner een brandende sigaar achteloos heeft weggeworpen. VIER INBRAKEN IN VILLAWIJK VAN BEVERWIJK. In den nacht van Maandag op Dinsdag ziin te Beverwijk naar de Crt. meldt in de villawijk vier inbraken gepleegd, waarbij echter slechts een bedrag van 10. ''"vfa'het ^bovenlicht in de keuken drongen de inbrekers, waarschijnlijk twee in getal, al lereerst binnen in de woning van den tana- arts H. aan de Vondellaan Zij doorzochten de benedenverdieping op nauwgezette wij -e en bepaalden hun keuze op een damestascn en een klein bedrag aan geld. Tafelzilver en andere voorwerpen van waarde liet men on aangeroerd. Vervolgens werd de naastgele gen villa van mevr. de wed. L. met een be zoek vereerd. Men sneed aan de achterzijde een ruit uit en maakte vervolgens allereers. de telefoon onbruikbaar door den draad door te knippen. Ook hier zocht men uitsluitend en alleen naar geld. Men vond slechts een zeer be scheiden bedrag. Toen was de villa van den gemeente-ont vanger, den heer S., aan de beurt. Nadat een deur aa de achterzijde geforceerd was, wer den de gelijkvloers gelegen vertrekken door zocht. Hier bleek echter in het geheel niets voor de gading der indringers aanwezig. Ten slotte heeft men een poging^ tot in braak gedaan in de villa van dr.' B. Jr WaarschijnLijk zijn de dieven hier gestoord, want het bleef slechts bij een poging, om een in lood gevat raam open te breken. Het politioneel onderzoek leverde weinig resulaat op. Men vond slechts een voetaf druk. De politie vermoedt, dat deze vier in- braken geen verband houden met die, welke in denzelfden nacht in Velsen-Noord werden gepleegd. FAILLISSEMENTEN. Door de Arrondissements-Rechtbank werden heden failliet verklaard: H. Wendel, landman te Hensbroek, r.-c. mr. A. M. Ledeboer, cur. mr. P. S. Winkel te Hoorn. W. Hoebe, schilder te Alkmaar, r.-c. mr. W. A. Ubbens, cur. mr. H. Schuur man. P. Hoogland, tuinman te Winkel, r.-c. mr. J. Krabbe, cur. mr. P. S. Winkel te Hoorn. INSCHRIJVINGEN HANDELS REGISTER 1825 December 1934. Nieuwe zaken: Noord-Scharwoude: Garage „Centraal" (eig. J. A. Mol), Handelskade Den Helder: „Garage Kapperstraat", Kaoperstraat 6. W ij z i g i n g e n Alkmaar: Coöp. Inkoopver. „Voorzorg", N. G. Piersonstraat 13. Besturswijziging. Ant. Schellinger, Achterstraat B 48, win kei in levensmiddelen. Overgegaan aan: A H. M. Aulbers. Firma P. en P. Zuidam. Luttik Oudorp 31, beurtdienst AlkmaarRotterdam. Ont binding vennootschap. Voortzetting door een der vennooten onder de oude firmanaam. Opheffingen: Alkmaar: Firma Jan de Wit Dzn. (eig. G. Igesz), graan- en meelhandel, Fnidsen C 93 TWEE BRANDEN TE BEVERWIJK. In den avond van den eersten Kerstdag is te Beverwijk tijdens afwezigheid der bewo ning boven de carrosseriefabriek van de fir- ners een felle brand uitgebroken in de wo- ma Th. Jansen en Zoon, aan de Peperstraat. In het begin liet de brand zich zeer ernstig aanzien, daar groot gevaar dreigde voor de belendende perceelen. Bovendien bemoeilijk te een verstikkende rook het blusschingswerk in ernstige mate. De brandweer trad naar de Crt meldt, zeer krachtig op en wist met drie stralen het vuur binnen de muren te houden. De boven woning brandde nagenoeg geheel uit. De werkplaatsen bleven gespaard, doch kregen ernstige waterschade. Tijdens den brand, waarbij de brandweer voor de eerste maai |lBiUfï§VSRr 0ÏM1NG TE BERGEN. De raad komt morgenavond in open bare vergadering bijeen. Over 1934 kwam voor rekening van de gemeente één leerkracht aan de open bare school en een aan de St. Ursula- school. De verhooging van de leerlingen- schaal heeft tengevolge, dat voor 1935 twee leerkrachten aan de openbare lage re school voor rekening van de gemeen te komen, met het gevolg, dat de ge meente ook twee leerkrachten aan de R.K. St. Ursulaschool krijgt te vergoe den. In tal van gemeenten heeft men om financieele redenen de boventallige leerkrachten afgeschaft en B. en W. zijn van oordeel, dat de gemeente-financiën niet langer veroorloven boventallige leerkrachten ten volle door de gemeente te vergoeden, waarom zij voorstellen met ingang van 1 Jan. aan den heer N. Kampman ongevraagd eervol ontslag te verleenen. De heer Kampman, die 11 jaar aan de school werkzaam is geweest, geraakt dus op wachtgeld. Bovendien stellen B. en W. voor om de tijdelijke onderwijzeres te vervangen door een toegelaten kwee- kclinge tegen 'n vergoeding v 800.— per jaar. Na Jan., vermoedelijk 1 Maart, zullen de beide eerste klassen aan de openbare school worden samengevoegd. Dit voorste] heeft tengevolge, dat voor 1935 de onderwijsuitgaven voor boven tallige leerkrachten toch nog worden 3751.— of 355.— meer dan in 1934, aangezien de boventallige leerkracht aan de St. Ursulaschool nog twee jaar betaald moet worden. In 1936 en volgende jaren geeft het voorstel in verhouding tot 1934 een be sparing van 777.— per jaar. Na het ontslag van den heer Kamp man zal de bevolking van de openbare lagere school in de le klasse bestaa uit 24 leerlingen, de 2e uit 48, de 3e uit 29, de 4e uit 37, de 5e en 7e uit 43 leerlingen, en de 6e uit 48 leerlingen Voorts stellen B. en W. voor te Oost- dorp een transformatorengebouw te stichten, kosten f 2400.— Mede wordt voorgesteld aan de bij de werkverschaffing te werk gestelden en hen die van 21 tot en met 28 Dec. een wachtweek hebben, een Kerstgave van j 2.50 toe te kennen, kosten 4125.50. BELASTINGVERHOOGING TE BERGEN. In de morgenavond te houden raadsverga- nS ,B- e." w- van Bergen voor om voor het belastingjaar 1935 op de hoofdsom teïtfhSfen ing 10°-220 °P«n- B. en W. zeggen, in de toelichting tot dat voorstel, dat het hen niet mogelijk was de ontwerp Gemeentebegroting voor 1935 aan te Bieden Ondanks de meest mogelijke zui nigheid kon. zoo zeggen zij, die begrooting, zonder belastingverhooging niet sluitend worden gemaakt. Aangezien reeds 80 opcenten op de Ge meentefondsbelasting en 100 opcenten op de Grondbelasting worden geheven, stellen B. naar waarnemingen verricht in den morgen van 27 December. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteoiologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 775.6 m.M. te Helsingfors. Laagste barometerstand 743.9 m.M. te Stornoway. Verwachting (geldig tot den avond van 28 December): Matige tot zwakke Zuid-Westelijken tot Zuidelijken of Zuid-Oostelijken wind; neve lig of betrokken of zwaar bewolkt; waar schijnlijk tijdelijk regen; aanvankelijk zachter in het Noord-Öosten, in het Westen weinig verandering in temperatuur. Weeroverzicht. Gedurende de Kerstdagen heeft de Oceaan depressie zich ver naar het Oosten uitge breid en in onze omgeving de vorst weer teruggedrongen. Het koude gebied van hoo- gen druk in Scandinavië en Finland houdt echter stand. In Spanje steeg de druk; op de Azoren is de druk echter nog licht en gelijk aan die op IJsland. De strooming van warme en vochtige lucht bedekt het geheele zuiden' van het waarnemingsgebied en geeft sneeuw hoog in de Alpen en temperaturen onder het vriespunt eerst boven 1500 M. hoogte. Daar entegen bewegen zich koude luchtmassa's uit Oost-Europa over oost en r.oord-Duitsch- land en boven het oostzeegebied naar Scan dinavië, waar overal vorst heerscht In het grensgebied der beide stroomingen valt regen en sneeuw en heerscht mist. In de warme strooming viel nagenoeg overal regen, plaatselijk zelfs zeer veel. Hoewel de vorst in ons land thans weer geheel is ver dwenen, ligt de vorstlijn toch nog dicht bij onze grenzen en moet de kans op terugkeer van de koude vooral in het Noordoosten en oosten niet uitgesloten worden geacht. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en andere voertuigen te 4.17 uur licht op. en W. voor de opcenten op de Personeele be lasting van 80—160 te verhoogen op 100 220. Aan meerdere ontvangsten wordt hier door een bedrag van 71449,79 geraamd. Dit bedrag wordt noodig geoordeeld, aan gezien de begrooting een tekort aanwijst van 17.000 w.o. 3500 voor onvoorziene uit gaven. Ook al wordt rekening gehouden met een eventueele daling van de huurwaarde, dan kan toch worden aangenomen, dat praktisch het gemiddeld aantal opcenten 168 4 zal be dragen. B. en W. wijzen er nog op, dat pas dan de opcenten op de Gemeente-fondsbelasting mo gen worden verhoogd, wanneer het gemid deld aantal opcenten op een personeele be lasting tot 200 is gestegen. Voor woningen beneden f 350 huurwaar de zullen 100 opcenten worden geheven. Voor woningen van 350 tot 400 huur waarde 124 opcenten; voor woningen van 400 tot 500 huur waarde 148 opcenten; voor woningen van 500600 huur waarde 172 opcenten; voor woningen van 600 tot 700 huur waarde 196 opcenten en voor woningen boven f 700 huurwaarde 220 opcenten. Op de aanslagen van hen, die niet in den zin der wet op de personeele belasting ge bruiker van een perceel zijn, worden 220 op centen geheven. Aan de hand van zijn aanslagbiljet in de personeele belasting over 1934, kan ieder nu berekenen, hoeveel hij in 1935 meer krijgt te betalen. Voor iemand, die een huis bewoont van 500 tot 600 huurwaarde bedraagt dit reeds een 40 Het is zeker geen prettige Nieuwjaars boodschap dat het college zich genoodzaakt ziet aan de bevolking te brengen. KERSTVIERING VRIJE EVANG. GEM. Op den 2den Kerstdag werd te Winkel het Kerstfeest der Vrije Evang gem. gehou den onder groote belangstelling, zelfs van uit Medemblik, betoond. Ds. Ruys had de leiding. Hij behandelde met een groot aantal kinderen de Kerstgeschiedenis en verklaarde, de symboliek van den Kerstboom in zijn schoone verlichting, zijn heenwijzen naar den Hemel, zijn altoos groene kleur en heer lijken geur. Zr. G J. Meijer deed een mooie Kerstvertelling en de heer W. Moolenaar sprak een toepasselijk woord. Alle aanwezi gen werden ruimschoots onthaald op ver snaperingen, terwijl alle kinderen en hun ouders nuttige kleedigstukken en boekwer ken ten geschenke ontvingen. De kinderen bovendien sinaasappelen, reepjes chocolade en drops. Een en ander werd afgewisseld door 't zingen van Kerstlieden. Ontroerend was het toen eenige heel jonge kinderen der Zondagsschool vlot eenige teksten opzeiden en versjes zongen. Mej. Bras, die deze Zon dagsschool leidt, komt alle lof toe voor haar werk! KERSTFEESTVIERING VAN DE ZONDAGSSCHOOL VAN DE VER E ENIG ING VAN VRIJZINNIG HERVORMDEN „DE EVANGELISCHE UNIE" TE ALKMAAR. Den eersten Kerstdag heeft de Zondags school van de Vereeniging van Vrijzinnig Hervormden „De Evangelische Unie" in de Kapelkerk haar jaarlijksch Kerstfeest gevierd. Ie ruim zes uur opende ds. Baar de bijeen komst met een woord van welkom tot de groote schare van belangstellenden, welke

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 2