fQiTv ^Buitenland Staatsloterij D.T.S.-ALKMAAP 1-1. BEEN GEBROKEN. WIELERCLUB A.S.V. VICTRIX. WIELERCLUB ALCMARIA. IJSBOND HOLLANDS NOORDERKWARTIER. IJsclub Langereis- IJsclub Oterleek. Voor ons was dit niet meer denkbaar, wij zagen nu niet alleen een andere Am- sterdamsclie maar ook een andere Alk- maasche ploeg, voor de Noord Amster dammers bleef het echter zaak serieus te blijven tot het einde. De wedstrijd. Onder leiding van scheidsrechter \v eoei die zeer goed en correct floot zagen we de ploegen zich als volgt opstellen: Volewijckers v. d. Oord v.d. Winkel Geurts Wagenaar Geerding Stijger Bognetteau v. d. Hilst Witte Hackman Herfst de Grand Boots Kwadijk Schenke Indri Licht Weel Brouwer Slikker Koster H. Kecsen Al km. Boys Reeds dadelijk zien we enkele wederzijd- sche aanvallen, waarbij beide verdedigingen het voorloopig gevaar kunnen keeren. Keesen kan eenmaal een zeer hard schot verwerken en ook Brouwer voelt met een ver hard schot v. d. Oord eens aan de tand. De Grand geeft een zeer goeden voorzet, doch Schenke schiet juist over het doel. Als de Grand goed door geeft, kan Boots door breken en een scherp schot inzenden, dat v. d. Oord slecht verwerkt. Het terugstuitende leder wordt echter naast gescheten. Ook aan den anderen kant wordt van dichtbij juist naast den paal geschoten. Indri forceert een corner, neemt hem goed, Kwadijk schiet in, doch v. d. Oord weet het leder te verwerken. Dan een plotselinge doorbraak van Vole wijckers op links, Keesen is reeds uitgeloo- pen, er wordt scherp voorgezet en ingescho ten, doch door een Alkmaarsche verdediger uit den doelmond gewerkt. Het is echter uit stel van executie, want opnieuw wordt op het doelmanlooze doel geschoten en na 18 minuten is de stand 1—0. Enkele wederzijdsche aanvallen volgen, doch de Boys zijn wat uit vorm. Als na tien minuten v. d. Hilst weet door te breken, doch de bal uit controle raakt, zal Brouwer weg werken, doch laat op ongelukkige wijze het leder in eigen doel verdwijnen, 2—0. Dan volgt een periode van licht Boys-over- wicht. Reeds is de Grand er door, doch zijn scherp schot gaat juist naast, terwijl Kwadijk uit een corner van de Grand rakelings over schiet. Het zit de Alkmaarders niet mee, vooral als de Grand tegen onderkant van den lat schiet en het leder bij geluk in het speelveld verdwijnt. Even later is het rusten. Na rust hebben we niet veel moois van de Alkmaarders meer gezien. Ja, vaak zagen we heelemaal niet precies, hoe de dingen zich af speelden. Enkele Amsterdamsche dametjes belemmerden met haar mooie regen- schermpjes ons het uitzicht. Toch zagen we nog hoe de Amsterdamsche spil na 11 minuten een flinke haal naar Bognetteau gaf, Licht zijn vleugelman voor de zooveelste keer vergat en de vrijgekomen rechtsbuiten er 3—0 van maakte. Even later een scherpe voorzet van links, Keesen onder schept niet, zoodat van rechts de stand op 4O kan worden gebracht. Dat is de Alkmaarders te erg. Verwoede aanvallen volgen. Reeds is Kwadijk doorge broken, doch wordt dicht voor doel op het kritieke moment in den rug geduwd. Licht weet de toegestane strafschop te benutten, zoodat na 20 minuten de stand 4—1 is. Op nieuw pakken de Alkmaarders geducht aan, doch Volewijckers is op haar qui-vive en neemt het spel weer meer in handen. Het geroep van goal geeft ons te kennen dat de Amsterdamsche midvoor den eind stand op 51 heeft gebracht. Met veel wa ter en modder verlaten de spelers het speel veld. Deze wedstrijd, waarin Alkmaar met een invaller voo'r v. Os verscheen, wiens plaats werd ingenomen door Engel, bracht niet de begeerde Alkmaar-over winning. Wel was Alkmaar direct aanvallend en zij kreeg eenige goede kansen tot scoren, het meer dan gladde veld was echter oorzaak dat deze niet werden benut. Alkmaar's achterhoede dringt dan te ver op wat haar bijna noodlottig wordt wanneer D. T. S. plotseling doorbreekt. Duiveman redt dan echter uitstekend. We noteeren dan weer eenige goede Alkmaa-aanvallen, doch men vervalt voor het doel weer in de oude kwaal en men vergeet te schieten. Een plotselinge doorbraak van D. T. S. benut haar r. buiten op kalme wijze, waarmede D. T. S. de leiding neemt wel ke zij voor de rust niet meer af staat. Door de steeds vallende regen is het veld na de rust bijna niet meer te be spelen en glij- en valpartijen zijn dan ook ieder oogenblik aan de orde. Dat van eenig goed voetbal toen geen spra ke meer was is begrijpelijk, temeer nog daar D. T. C. zich verder geheel op ver dedigen gaat toeleggen. Toch komt voor Alkmaar de meer dan verdiende gelijkmaker, wanneer v. d. Stok bij een scrimmage voor het D. T. S. doel weet te doelpunten. Hoe Alkmaar ook zwoegt, zij weet niet meer te doelpunten en met gelijken stand komt het einde. Bij een voetbalwedstrijd te Heerhugowaard was de speler J. Groot zoo ongelukkig bij een botsing het been te breken boven het enkel. De wielrenvereeniging A.S.V. Victrix hield Zondag een wedstrijd op home-trainers. De uitslagen waren: A klasse 1000 meter: 1. J. Groot 38.8 sec.; 2. J. Serpentie 43.4 sec.; 3. J. Sandvoort éAO S~C. B klasse 1000 meter: 1. F. Vial 47.2 sec.; 2. C. G. Kramer 48 sec.; 3. H. Stoombergen 49.8 sec. C klasse 500 meter: 1. D. Veld 24.6 sec.; 2. J. v ,d. Sluis 25 sec.; 3. L. Prins 25 sec Junioren 300 meter: 1. K. Kusch 19.2 sec.; 2. J. Stroet 19.2 sec.; 3. N. Min 20 sec Toerisme. REIZEN NAAR HET SAARGEBIED. De K.N.A.C. meldt ons: In verband met het feit, dat de grenzen van het Saargebied van 27 dezer af tot 26 Jan. 1935 zullen zijn gesloten heeft de K.N.A.C. zich om nadere inlichtingen gewend tot de Saarcommissie. Gebleken is dat voor een reis naar het Saargebied een speciaal visum op het paspoort noodig is. Daartoe moet een verzoek gericht worden aan de Regierungs- kommission, Abteilung Verkehrswesen te Saarbrücken (per aangeteekend schrijven) onder bijvoeging van paspoort en 20 Fran- sche francs, onder opgave van een grondige reden voor het bezoek. Leden der Koninklijke Nederlandscne Automobiel Club kunnen zich met inachtne ming van het bovenstaande tot het secreta riaat der club, Lange Vijverberg 10 te 's-Gra- venhage wenden, dat verder voor de aan vraag zal zorgen. Natuurlk moeten zij die per automobiel naar het Saargebied wenschen te gaan in het bezit zijn van de gebruikelijke internationale papieren waaronder een carnet of een Fransch triptiek. Turnen. DRIESTEDEN-TOURNOOI TE HOORN. Naar aanleiding van het resultaat der steenwedstrijden van den Amsterdamschen turnbond, zijn de ploegen in het toupnooi AmsterdamRotterdamDen Haag op Za terdagavond 5 Januari te Hoorn, als volgt samengesteld Amsterdamdames W. Wolzak (Ned. kam pioene); F. Paezens, M. Pieters, A. Fieseler. Heeren: J. v. d. Vinden (kampioen A.T.B.); M. Jacobs, M. Agsteribbe, W. Kuchlein (Ned. jeugdkampioen). Rotterdam: dames S. Koster, M. Liesker, W. Kooien, R. van Vliet. Heeren: F. Slangen, J. van Genderen, H. J. Kok, W. J. Verhoekx. Den Haag, dames: J. HoutschildBurger hof; F. v. Leeuwen, A. van Schaik, G. Las- schuyt. Heeren: P. van Dam (Ned. kam pioen), F. Wedell, J. van der Heijden en F. de Waal. De wedstrijd wordt georganiseerd door de gymnastiekvereniging U. d. I. W. i. O. te Hoorn. Wielrennen. De wielerclub „Alcmaria" hield Zondag een wedstrijd op de homo-trainers. De uitslagen waren: 500 M.: H. J. van Aanhold 21 sec.; F. Roobeek 22.8 sec.; A. Zuidam 22.8 sec. 1000 M.: Jb. Homan 41.6 sec. 3000 M.: Jb. Homan 2 min. 19 sec.; G Oukes 2 min. 26 sec.; P. Joon 2 min. 31 sec. Schaatsen. Algemeene jaarvergadering te Alkmaar. Onder voorzitterschap van den heer A. J Stikkel vergaderde Zaterdagmiddag de Ijs bond Hollands Noorderkwartier Zaterdag middag in de Harmonie tv. Alkmaar. Na het welkomstwoord van den voorzitter, waarin deze een apart woord had voor de heeren Rol, eerelid van den bond, Wigman, oud-secretaris van den IJ H. N. en Otto, eveneens oud-bestuurslid, herdacht de heer Stikkel het overleden hoofdbestuurslid, wijen den heer G. Cloeck. Spr. herinnerde er aan. dat de heer Cloeck heel veel voor den IJ. H. N. heeft gedaan en dat de bond hem grooten dank verschuldigd is. Deze woorden werden staande aange hoord. Daarna deelde de voorzitter mede, dat de koninklijke goedkeuring op de statuten wijziging was verkregen, waardoor het mogelijk geworden is, dat de IJ H. N. voor taan regelend optreedt bij de kortebaanwed- strijden voor beroepsrijders. Spr. dankte den heer Sarlet, secretaris van den IJ. H. N., voor het vele werk, dat deze t.o.v. deze sta tutenwijziging heeft gedaan. (Applaus). Vervolgens deelde de voorzitter mede, dat de IJ. H. N. een proef zal nemen met het uit geven van wedstrijdbulletins, welke naar alle afdeelingen gezonden zullen worden, zoodat iedereen precies op de hoogte blijft van wat er in den bond gebeurt tijdens een ijsperiode. Jaarverslagen. Daarna werd begonnen met de voor lezing van het jaarverslag van den secre taris. Allereerst werd het overlijden van den heer G. Cloeck gememoreerd. Het jaarverslag maakte gewag van de bekerwedstrijden te Zunderdorp en Aven- horn, resp. op 19 en 17 Dec. 1933 en van den vastgestelder, bondsdag te Zwanen burg, welke evenwel niet doorging wegens den ingevallen dooi. Verder bleek uit het jaarverslag, dat hoe wel de samenwerking op het gebied van ijstoerisme helaas niet te roemen viel, er toch nog meer gedaan is voor de verkeers- banen, dan velen wel meenden. Dit bleek vooral uit de jaarverslagen van de districts voorzitters. De bond verloor acht clubs door bedanken of opheffing van vereenigingen en mocht een nieuw lid boeken, n.1 Holysloot. Dit laatste kan als een groote aanwinst beschouwd worden, omdat daardoor een verkeersbaan van Amsterdam naar Monnikendam dan meer zekerheid heeft gekregen De ijsclub ,,'t Gein" te Weesperkarspel vierde haar 25-jarig bestaan zeer opgewekt en het bondsbestuur heeft bij die gelegenheid de club geluk gewenscht met haar activiteit en gezondheid. Medegedeeld werd nog, dat de baan van Amsterdam naar Marken dezen winter goed berijdbaar was en geheel onder toezicht stond van leden van den IJ h. N. Verder werd medegedeeld, dat een schrijven aan den minister van sociale zaken was gericht met bet verzoek, zijnerzijds het werk der ijsciubs te vergemakkelijken door te bevorderen dat werkloozen als baanvegers te werk kunnen worden gesteld. Met den Zuidhollandschen Ijsbond was de verstandhouding nog immer aangenaam en met den Frieschen Ijsbond is contact ge zocht Het jaarverslag eindigde met de mededee- ling, dat de leden thans a 15 cent per jaar zich kunnen verzekeren tegen ijsongelukken en dat de bond 22 December 1935 zijn 40- jarig bestaan hoopt te herdenken. Het jaarverslag werd met applaus beloond en goedgekeurd, waarna de verslagen van de districtsvoorzitters werden voorgelezen. Deze behandelden hoofdzakelijk het gebeuren in de verschillende afdeelingen, waarbij als verheugend feit naar voren kwam, dat de samenwerking der clubs weer beter begint te worden en dat de saamhorigheid sterker geworden is in dit laatste jaar. Ook deze verslagen gingen zonder opmer kingen onder den hamer door, waarna de voorzitter de verschillende samenstellers dank bracht, daarbij de hoop uitsprekende, dat het volgend jaar de verslagen weer ge drukt kunnen worden. Verkiezingen. De verkiezingen hadden het volgende resultaat: Herkozen werden-de heeren A. J. Stikkel, voorzitter met 45 van de 49 stemmen, P Preijer, penningmeester met 44 van de 49 stemmen en de districtvoorzitters Margadant, Limpers en Karmelk, resp. voorzitter van het district Alkmaar, Noorderdistrict en dis trict Waterland. Gekozen werden de heeren D. G. G. Mar gadant, Alkmaar, tot vice-voorzitter, met 41 stemmen en J. Werkman, Alkmaar, tot 2en secretaris met 47 stemmen. Allen namen de benoeming aan, waarbij de voorzitter en de viee-voorzitter de restrictie maakten, dat zij hun benoeming voor één jaar aannamen. Bepaald werd, dat de algemeene vergade ring in 1935 wederom in Alkmaar gehouden zou worden, zulks met het oog op de her denking van het 40-jarig bestaan. Het hoofdbestuur kreeg daarna machti ging van de vergadering, om een commissie te benoemen, die de voorbereidende werk zaamheden van dat 40-jarig bestaan zal ver richten. Oudend ij k merkte daarbij op, dat de mogelijkheid bestond, om een eventueel feest te Oudendijk te organiseeren, omdat de bond daar werd opgericht. Financiën. De heer Pre ij e r gaf daarna verslag van de rekening en verantwoording, welke sloot op een bedrag van 1544.12. Enkele vragen werden door den penningmeester beant woord. Oterleek vroeg daarna, of er geen af schriften van de verzekeringspolis te ver krijgen waren. De voorzitter zou trachten, afschriften te krijgen, welke dan aan alle afdeelingssecretarissen zullen worden ge zonden. Mededeelingen. De rondvraag leverde, niets pp en daarna deelde de voorzitter mede, welke maat regelen het bestuur zich gedacht had te nemen t. o. v. het ijstoerisme en het wed strijdwezen. Alkmaar zou het centrale punt voor alles worden, waar de berichten zullen worden verzameld en weer zullen worden verzon den. Naar aanleiding van een vraag van den heer Karmelk werd opgemerkt, dat zoo wel de districtvoorzitters als de afdeelings secretarissen deze berichten zullen inzenden. De heer Margadant merkte op, dat alle afdeelingen een ijskaart hebben. Wan neer zij voortaan precies mededeelen, welke gedeelte van haar gebied klaar is voor het ijstoerisme, kan dit op een kaart, welke de 2de secretaris heeft, worden aangeteekend en dan kan deze precies zien, welke stukken ijs er nog ontbreken voor een aaneensluiten de baan. Voorts deelde de voorzitter mede, dat de heer Margadant en Trouw bezig zijn met het maken van een nieuwe en geheel volledige ijskaart en dat de werkzaamheden daarvan reeds zeer ver gevorderd zijn. Spr. bracht hun beiden nu al reeds dank voor dat zeer omvangrijke werk. Tenslotte werd bepaald, dat de 2de secre taris, de heer J. Werkman te Alkmaar, de be richten zal verzamelen, en dat alleen die be richten, welke van secretarissen en districts voorzitters komen, als betrouwbaar zullen worden aangemerkt. Aanvragen om kortebaanwedstrijden te 'houden, zullen eveneens tot den 2den secre taris gericht moeten worden. Nadat de voorzitter op een vraag had geantwoord, dat het in de bedoeling lag, om ook tochten te laten uitschrijven, sloot hij de vergadering met een enkel woord. Vrijdagavond vergaderde de IJsclub Lan gereis. Uit het financieel verslag bleek, dat het nadeelig saldo over 1933-1934 43,48 be droeg. lnplaats van den hr. P. Witsmeerdie als zoodanig bedankte, werd tot secretaris benoemd de beer P. Groen. Hoofdbaancom missaris werd de heer G. Schaafsma, ter wijl in diens plaats als baancommissaris werd benoemd de heer J Bakker. Met het oog op de verzekering tegen on gevallen van het personeel in dienst van de ijsclub werd besloten lid van IJ. H. N te blijven. Wanneer 't volgend jaar meer bekend is, wat de nieuw opgerichte bond op 't ge bied van verzekering enz. presteert, kan over eventuele aansluiting daa- bij beslist worden. In samenwerking met Aartswoud zal ge tracht worden te beieiketi. dat de mclkschuit van Opmeer bij doorgaand vriezend weer de ijsbaan niet vernielt. De leden kunnen zich tegen betaling van 15 cent per jaar verzekeren tegen ongelukken op t ijs. Opgave bij den penningmeester, den heer J. Benit. Nadat de voorzitter, de heer C. v. Twui- ver, aan den heer P. Witsmeer dank had 'gebracht voor aiïes, wat 'hij voor de ver- eeniging had gedaan, sloot hij de bijeen komst. De vergadering van de ijsclub Oterleek was zeer goed bezocht. Uit het jaarverslag van den meester bleek, dat de ontvangsten hadden bedragen 181.27>4, de uitgaven f 109-51. saldo 71.7614. De rekening met beschei den werd in orde bevonden, waarna de charge werd verleend. Er waren drie bestuursleden aan de beu om af te treden, n.1. de heeren G. Oovers Jac. Schuurman en Jn. Zwaan. Beide ce genoemden wenschten niet meer voor n benoeming in aanmerking te komen. Laatstgenoemde werd met bijna algemeene stemmen herkozen. Gekozen werden de heeren G. Zijp e Muntjewerff, terwijl in de -vacatur Groot werd voorzien door de verkiezi g Jan Schuurman. Allen lieten zich hun m'cte SSSffW een woord van dank namens de vereeniging tot.de lieefTa vers en Schuurman, voor het veleda het belang van de vereeniging hebben ge ^Vervolgens bracht de voorzitter ter tafel de mogelijkheid om de leden te doen verzeke ren tegen ongelukken op het ijs. der werd nader uiteengezet waardoor we duidelijk aan 't licht trad, £°oteRpS; dat de ijsgebruikers hieroij hebben. Besloten werd den bode rond te laten gaan, doch leden hierin vrij te laten. van De vergadering besloot lid te blijven deBij'"de rondvraag stelde de heer van Ham voor, de afgetreden bestuurs.eden te benoe men tot eerelid der vereeniging. De vergade ring was hier algemeen voor De heer Govers betreurde het, dat hij ais bestuurslid moest bedanken, doch betuigde zijn erkentelijkheid voor de benoeming ais ^In'de hierna gehouden bestuursvergade ring werden de functies als volgt verdeeld S Hoogvorst, voorz., J. v. d. Gragt, secreta ris en K. Korver, penningmeester. HET PROCES TEGEN NIKOLAJEW C. S. Alle veertien beklaagden ter dood veroordeeld. Naar het telegraaf-agentschap der Sovjet-Unie bekend maakt, heeft het militaire college van het hoog ste gerechtshof der Sovjet-Unie in het proces tegen Nikolajew en zijn 13 medebeklaagden beslist, dat alle veertien beklaagden schuldig zijn bevonden aan het misdrijf omschre ven in paragraaf 58 punt 8 en 11 van het wetboek van strafrecht der Sovjet-Unie. Zij zijn derhalve ver oordeeld tot den maximumstraf den dood door den kogel. Het vonnis is reeds voltrokken. Het eigendom der terechtgestelden vervalt aan den staat. Over het verloop van het proces wordt nog medegedeld, dat het onderzoek uitgewe zen heeft, datd e beklaagden als voormalige leden van de z.g. Zinowjew-oppositie in de stad Leningrad een terreur-organisatie had den gevormd, die den naam droeg „Lenin- gradsch Centrum". Aan het hoofd van dit centrum hadden gestaan Kotolymow, Sjatzki, Roemiantsow, Mandelstam, Miasnikow, Le- vin, Sossizki en Nikolajew. De terreurgroep heeft zijn actief optreden aangevangen in de jaren 1933'34 en toen den moord op Kirow uitgewerkt en ten uitvoer gebracht. Het on derzoek heeft voorts uitgewezen, dat de ter roristen zooals intusschen reeds gemeld was in contact hadden gestaan met een buitenlandsch consul te Leningrad. Nikola jew heeft van dezen consul 5000 roebel ont vangen als steun en heeft met hem onderhan deld over een gewapende interventie. 119 executies in verband met moord op Kirow. Nadat de doodvonnissen van Nikolajew en zijn dertien medebeklaagden te Leningrad voltrokken waren, was het aantal der in ver band met den moord op Kirow door het mi litaire college van het hoogste gerechtshof der Sovjetunie geëxecuteerden gestegen op 119. Te Leningrad werden op 5 Decembei 39 personen terechtgesteld, te Moskou 29; op 11 Decembed in Minsk 9 man; op 17 De cember in Kiew 28 en heden te Leningrad 14. Bovendien zijn volgens officieele Russische berichten nog 17 personen in de genoemde vier steden tezamen met de terechtgestelden gearesteerd, wier zaak nog door het mili taire college zal worden onderzocht Na de terechtstelling van Nikolajeif. De Moskousche pers bespreekt in lange hoofdartikelen de terechtstelling van Niko- lajeff en de zijnen. Zooals bekend had de secretaris van het partijcomité te Leningrad verklaard, dat de vervolgingen in verband met den moord op Kirow geëindigd waren, daar het Leningradsche centrum alleen had gestaan. De tegenwoordige leider van het (Niet officieel) 4de klasse. 1ste Hjst Trekking van Maandag 31 December 19S4 Hooge Prijzen f 1500.— 202 15095 f 1000.2399 19783 400.14649 22139 V i°ooZ 8G4213652 7205 7770 9140 17545 Prijzen van 65. 1(1, 116 143 270 273 304 403 J! 426 453 465 «0 499 540 545 584 585 644 658 757 783 844 «6 902 910 944 946 1064 1071 1075 Zl 1125 1191 1192 1312 1339 1354 1418 436 1576 1616 1635 1689 1694 1698 1704 1802 1812 1814 1845 1847 1885 1965 2034 2041 2048 2084 2092 H2 2150 2210 2274 2336 2343 2346 2375 2412 2414 2421 2457 2490 2496 2557 9fiÏ3 2635 2637 2709 2749 2751 2800 2833 one? 2893 2908 2916 2921 2924 2961 2962 3060 3064 3107 3212 3251 3281 3324 E «go 3458 3485 3486 3494 3548 3593 3M3 3778 3787 3929 3935 3959 3971 3991 4^6 4034 4059 4096 4128 4153 4168 4222 4336 4349 4411 4424 4441 4456 4463 4^3 4544 4660 4676 4684 4688 4709 4758 1759 4767 4793 4852 4858 4881 4905 4907 ^03o 5155 5211 5297 5303 5319 5326 5350 «83 5391 5435 5436 5444 5496 5565 5595 5599 5606 5633 5641 5661 6730 5743 5761 5770 5797 5804 5811 5896 5905 5928 6060 6103 6110 6118 6143 6165 6211 6224 6232 8251 6260 6291 6364 6446 6483 6511 6519 6538 6540 6556 6575 6654 6702 6802 6833 6872 6904 6936 6972 7078 7153 7194 7204 ?235 7336 7368 7369 7394 7450 7582 7593 7594 7599 7644 7663 7768 7784 7798 7953 8011 8078 8098 8112 8146 8156 8204 8234 R9R8 8330 8388 8390 8522 8524 8572 8580 8601 8630 8664 8672 8694 8711 8713 8741 8753 8779 8791 8843 8846 8902 8918 8924 8980 9185 9186 9227 9246 9283 9373 9380 «81 9420 9452 9502 9545 9570 9587 9612 9624 9634 9645 9652 9661 9679 9709 9748 9794 9837 9841 9869 9926 9999 10032 10071 10093 10099 10151 10158 10167 10208 10245 10273 10330 10341 10358 10362 10376 10384 10437 10442 10452 10495 10502 10555 10565 10631 10702 10704 10708 10728 10748 10761 10798 10893 10905 10959 10970 11051 11070 11079 11120 11126 11169 11220 11262 11265 11276 11278 11303 11306 11351 11374 11444 11462 11486 11557 11652 11697 11704 11754 11781 11786 H804 11816 11825 11864 11875 11886 11908 11916 11919 12036 12088 12094 12175 12198 12220 12232 12380 12394 12493 12523 12535 12549 12571 12607 12609 12639 12646 12677 12724 12727 12781 12802 12804 12814 12816 12855 12864 12868 12905 12931 12961 13050 13099 13100 13156 13168 13176 13201 13205 13250 13266 13278 13350 13367 13374 13378 13422 13433 13448 13470 13475 13477 13512 13527 13561 13568 13590 13608 13621 13639 13652 13689 13690 13704 13778 13838 13850 13861 13885 13934 13964 14028 14082 14118 14135 14174 14196 14229 14288 14317 14327 14330 14348 14401 14437 14498 14561 14565 14615 14621 14657 14736 14789 14834 14851 14865 15006 15017 15030 15031 15037 15045 15048 15056 15088 15109 15114 15122 15144 15225 15228 15247 15299 15311 15343 15366 15387 15399 15438 15501 15516 15616 15636 15837 15849 15881 15933 15938 15948 16040 16054 16088 16201 16226 16304 16363 16378 16516 16518 16580 16610 16619 16664 16686 16688 16705 16753 16787 16819 16858 16888 16900 16916 16928 16988 16989 16998 17036 17056 17092 17150 17169 17202 17210 17216 17225 17273 17288 17314 17324 17328 17380 17385 17423 17461 17480 17556 17574 17613 17630 17663 17702 17735 17769 17771 17773 17778 17811 17866 17889 17999 18027 18043 18073 18106 18166 18236 18257 18270 18271 18278 18304 18348 18396 18462 18481 18486 18488 18531 18550 18632 18689 18695 18765 18789 18792 18906 18957 18962 18998 19000 19094 19126 19173 19210 19251 19263 19S44 19356 19377 19433 19449 19457 19509 19543 19607 19656 19689 19692 19796 19808 19821 19825 19829 19836 19854 19858 19869 19882 19886 19991 19993 20100 20127 20166 20235 20315 20325 20349 20352 20361 20449 20503 20513 20595 20602 20611 20630 20636 20645 20774 20810 20838 20886 20972 21061 21067 21104 21117 21150 21189 21206 21225 21230 21249 21255 21261 21310 21388 21418 21445 21485 21508 21625 21663 21715 21718 21730 21791 21842 21883 21901 21912 21914 21925 21963 22001 22002 22006 22008 22046 22092 22134 22172 22196 22205 22217 22231 22242 22251 22258 22310 22352 22358 22359 22360 22399 22424 22496 22570 22573 22677 22746 22771 22822 22870 22876 22914 22938 22948 22996 23065 23155 23196 23219 23221 23227 23234 23235 23253 23285 23314 23316 23359 23367 23452 23630 23631 23652 23653 23669 23679 23680 23683 23688 23877 23887 23892 23915 23938 23942 23986 23997 commissariaat van binnenlandsche zaken te Leningrad, Agranoff, zet zijn onderzoekingen echter voort. Het verluidt, dat de Gepoe op het oogenblik bezig is met na te gaan, of het Leningradsche centrum inderdaad alleen heeft gestaan, zooals wordt aangenomen. Men heeft vermoedens van betrekkingen met ander geheime organisaties, die zich in de provincie zouden moeten bevinden, daar het centrum te Leningrad op regelmatige tijden agenten op reis heeft gezonden. De Gepoe zou thans de bestemmingen dezer agenten onderzoeken. Intusschen wordt het onderzoek tegen de te Moskou gearresteerde oppositioneelen met Sinowjeff en Kameneff aan het hoofd, voort gezet. Ook deze groep zou met de provincie betrekkingen hebben onderhouden, waar naar thans wordt gespeurd. Haar activiteit zou niet zoo groot geweest zijn als die van het centrum te Leningrad. KERKSCHENDERIJEN IN TIROL. Officieel wordt medegedeeld, dat in den nacht van 29 op 30 Dec. tot nog toe onbe kende personen zich met geweld toegang hebben verschaft tot de kruiskapel van de (©.Stijn*?? 1 «>\y Ontstemd schaver z«n honderdste geweigerde manuscrlnt teruaend: - Nou. oir. ie de waarheid te bes" us ooit in jullie iu&nt neo gez.*r met kaas, V .vbouüoii w^inion)

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 10