Gemeenteraad. Vereenigingen. Jubilea. Langdurige echtvereenigingen. Personalia. Necrologie. wethouder), beiden in vele opzichten verdienstelijke burgers, moet mede wor den vermeld. In de heeren C. Roodzant en G. Cloeck verloor Alkmaar burgers, die in ver schillend opzicht verdiensten hebben ge had voor de plaats hunner inwoning Het overlijden van den heer A. C. Bos^ den man van de vacantie-kolonies en van den heer P. Kostelijk Pz., dijkgraaf en wethouder van de H. Hugowaard en lid van Prov. Staten, mag eveneens niet onvermeld blijven. Van groote cultureele beteekenis kan de herbouw van de Abdij te Egmond, waarmede in September een aanvang werd gemaakt, genoemd worden. Acht eeuwen lang, vóór de verwoesting in 1572, is de Abdij een Europeesch cul tuur-centrum geweest en ongetwijfeld zullen de Benedictijner monniken, ook in Egmond, het belangrijk werk, dat zij In Oosterhout verrichten, voortzetten. Onze badplaatsen Castricum, Egmond, Bergen en Schoorl (Camperduin) heb- ben, ook in 1934 den invloed van de cri- sis ondervonden. Door den Afsluitdijk viel er een verhoogd toerisme waar te nemen, doch de verblijfsduur der gas ten was korter en de ontvangsten gerin ger. Het bezoek van buitenlanders aan onze Noordzee-adplaatsen is in tegen stelling met de voor-oorlogsjaren, van geen beteekenis, terwijl het aantal Hol landers, dat naar het buitenland gaat, steeds grooter wordt, zoodat vooral in de groot-bedrijven een nood-toestand in treedt, die belanghebbenden noopt, er bij de regeering op aan te dringen, voor hen beschermende maatregelen te nemen. De burgemeesters van Schagen, Eg- mond-Binnen, Nibbixwoud, Nrd.-Schar- woude, Wieringen, Sijbekarspel, Den Helder en Warmenhuizen werden in het afgeloopen jaar herbenoemd. In Z.- en N.-Schermer deed in het be gin van het jaar de heer H. Kolb zijn in trede als burgemeester, terwijl in Bar- singerhorn de gemeente-secretaris, de heer G. G. Loggen, zich als opvolger van den heer Breebaart zag aangesteld. Bur gemeester Avis werd in den loop van het jaar opgevolgd door zijn zoon J. H. Avis, terwijl burgemeester Wiebe van Slooten van H. Hugowaard opgevolgd werd door den heer B. J. Sutman Meijer, burgemeester van Oude-Niedorp, die zijn functie aldaar overdroeg aan den heer C. G. M. van Baar, wethouder te Purmerend. Opvolger van burgemeester N. Dekker van Obdam werd de heer J. de Boer, wethouder dier gemeente. In den loop van het jaar verscheen een ministerieele circulaire, waarin werd medegedeeld, dat bij het bereiken van den 65-jarigen leeftijd, de burgemeesters niet meer worden herbenoemd. De heer G. Stapel van Sijbecarspel, die met Ja nuari werd herbenoemd en toen reeds 66 jaar was, zal de komende 6 jaren dus nog in functie kunnen blijven, terwijl burgemeester Commandeur van Op meer, die in den loop van deze maand 65 jaar werd, niet meer voor een herbe noeming in aanmerking komt. In den heer Commandeur, die vele jaren op verdienstelijke wijze in het landbouw- Vereenigingswezen een vooraahstaande plaats heeft ingenomen, verliest Opmeer en Spanbroek een burgemeester, die om zijn werkkracht de sympathie verwierf bij de gansche bevolking. Vermelding verdient nog, dat in Alk maar in het afgeloopen jaar 34 collecten werden gehouden op den openbaren weg, die in totaal 8836.10 opbrachten. Moge 1935 voor Alkmaar en omgeving het jaar zijn, waarin de daden van ver schillende volksgroepen ervan zullen getuigen, dat men er bovenal naar heeft gestreefd om door samenwerking de moeilijkheden te overwinnen. D. A. K. 15 Jan. In een speciale raadsvergade ring werd Jhr. Mr. F. H. van Kinschot geïnstalleerd als burgemeester. Enthousiaste ontvangst van den nieu wen functionnaris door de burgerij. 8 Febr. Met 3 stemmen tegen, die van de V. B., besloot de Raad aan de Maat schappij voor Zwembadenbouw te Am sterdam het bouwen van een open zwembad op te dragen, waarin de Maat schappij 15000 steekt, de gemeente den f ond gratis geeft en de rente van 50.000 garandeert. 8 Maart. Op voorstel van den heer Keijsper werd besloten, om een verzoek tot demping van het Verdronkenoord om prae-advies in handen van B. en W. ♦o qfol 1 pn De heer H. J. B. Peet tot regent van het Centraal Ziekenhuis benoemd. Een voorstel van Mej. Carels om de aanbeveling terug te nemen om daarop alsnog vrouwen te plaatsen, werd met 14 tegen 5 stemmen verworpen. Voor het personeel aan van rijks wege gesubsidieerde gymnasia, han delsscholen en cursussen werden de sa larissen in overeenstemming gebracht met de gewijzigde salarissen van het rijkspersoneel. Voor de asfalteering van de Koor straat en het Ritsevoort werd aan B. en W. een crediet verleend van 23900. Voor verbetering van den Geester- weg werd een crediet toegestaan van 10.000. De omwonenden droegen 1500 blL Met 10 tegen 9 stemmen besloot de Raad, het door de Regeering gewilde ontslag aan ambtenaren en werklieden wegens revolutionnaire gezindheid, te verwerpen. Eveneens werd besloten, te ver werpen het ontslag van de huwende ambtenares. 31 Maart. Besloten werd een Commis sie in te stellen om de mogelijkheid te onderzoeken van de vestiging van een Vliegveld in of nabij Alkmaar. B. en W. namen hun voorstel om het boschplan aan den Bergerweg zon der rijkssubsidie voor werkverschaffing tilt te voeren, terug. Besloten werd over te gaan tot op hooging en bouwrijp maken van een ter rein aan den Bergerweg, waarvoor een bedrag van 240.000 op den kapitaal- dienst werd gebracht. --De wethouder aan het Grondbedrijf deelde mede, dat bij taxatie de waarde van de gronden van het bedrijf 245000 lager is dan de boekwaarde. Dit bedrag zal worden afgeschreven van de 5 mil- lioen reserve. 19 April. Met 18 tegen 3 stemmen werd op voorstel van de meerderheid van B. en W. besloten, te bepalen, dat de gemeente tot het verstrekken van gelden voor rentebijschrijving niet verplicht is, zoolang het, waardeverschil der gronden van het Gemeentelijk Grondbedrijf uit het reserve-kapitaal kan worden gevon den. Besloten werd, B. en W. te machti gen, den accountantsdienst der Vereeni- ging van Nederlandsche gemeenten te raadplegen over een andere boekhou ding bij het Grondbedrijf, waardoor een meer gespecialiseerd overzicht over de jaarlijksche exploitatie kan worden ver kregen. De Raad vereenigde zich met de voorstellen van B. en W. en wel met 13 tegen 8 stemmen tot vaststelling van een suppletoire begrooting, waarbij 70300 gedekt werd door bezuinigingen, subsidie-verlagingen en door 55000, overgebleven van de post Werkverschaf fing, daarvoor te bestemmen. 31 Mei. Herziening van het uitbrei dingsplan der gemeente voor het ge deelte Overdie en Achtermeer. Besloten werd bij de firma Staal en Co. onderhandsche geldleeningen aan te gaan, twee van 100.000 en een van 50.000, rente 41/» koers 100 af te lossen in 40 jaar. Besloten werd een overeenkomst aan te gaan met den vleeschkeurings- dienst in den kring Barsingerhorn. De heer Keijsper sprak in een in terpellatie zijn afkeuring uit over het feit, dat in een vacature op de secretarie een volontair van Ursem was benoemd, terwijl geschikte Alkmaarsche candida- ten bij de Arbeidsbeurs stonden inge schreven. Verschillende raadsleden van alle fracties en ook wethouder van Slin gerland sloten zich bij dit protest aan. 6 Juni. Na een uur in comité-gene raal te zijn geweest, staakten in open bare zitting over het voorstel van B. en W. om voor het vernieuwen van de brug in de Noorderkade plan-Oost uit te voe ren. 5 Juli. Met 13 tegen 7 stemmen be sloot de Raad, voor de verbinding Nieu we Hoornsche Vaart, plan-Oost uit te voeren, aangezien was gebleken, dat de Directeur-Generaal van de Waterstaat daaraan de voorkeur geeft en ook de Vereenigde Brandstoffenhandel daar mede genoegen nam, mits de gemeente ter plaatse eenigen grond wilde ver- koopen. Besloten werd met de fa. Staal en Co. te 's Gravenhage drie onderhand sche geldleeningen aan te gaan, groot 150.000, 100.000 en 50.000, rentende 41/» koers 100 Besloten werd de 5-jarige Hoogere Handelsschool in een 4-jarige om te zetten. 12 Juli. De heer Ringers bedankt als raadslid en wordt opgevolgd door den heer G. Grondsma. 26 Juli. In een uitvoerige discussie bsloot de Raad geen middel onbeproefd te laten om de overname van het Elec triciteitsbedrijf door het P. E. N. te voorkomen. B. en W. werden gemachtigd, de Regeering te verzoeken om Alkmaar evenals de Zaanstreek voor de steun regeling in de eerste klasse te plaatsen. De heer A. M. Moolhuysen be noemd tot gemeente-arts. De Raad besluit medewerking te verleenen aan de R. K. Bouwvereeniging „Goed wonen" voor den bouw van 27 arbeiderswoningen. 13 Sept. De heer G. Grondsma in de vacature J. Ringers als raadslid be- eedigd. Wegens het bereiken van den 65 jarigen leeftijd aan den heer L. van der Vegt, met ingang van 16 Dec., eervol ontslag verleend als gemeente-ontvan ger. Tot leeraar aan de Handelsschool benoemd de heer H. Feenstra te Zaan dam. Aan de exploitanten van den Stads autobusdienst werd een bedrag van 3425.59 toegekend als subsidie van de gemeente tot dekking van de over 1933 op de exploitatie geleden verliezen. Tot verruiming van de gelegenheid tot Zondags-verkoop besloten. 18 Oct. Burgemeester van Kinschot huldigt de Brandweer voor den moed en de volharding, waardoor de brand van de R. K. kerk werd voorkomen. Tot leeraar aan de gemeentelijke Avondschool voor lager Nijverheids onderwijs werd benoemd de heer G. A. J. Boogh te Bergen. Met 12 tegen 8 stemmen werd be sloten, te bepalen, dat ambtenaren bij revolutionnaire gezindheid worden ont slagen, evenals vrouwelijke ambtenaren die in het huwelijk treden of in concu binaat gaan leven. Met 12 tegen 8 stemmen werd het voorstel van B. en W. verworpen om de finitief de functie van loodgieter-bank werker bij Gemeentewerken in te stel len. Besloten werd met ingang van 1 Nov. 1934 op te heffen de functie van Directeur van het Marktwezen, het Grondbedrijf, het Sportpark en den Ha vendienst. Marktwezen werd opgedragen aan den Directeur van het Slachthuis, het Sport park aan den Directeur der Plantsoe nen en de Begraafplaats en de leiding van het Grondbedrijf en den Haven dienst aan den Directeur van Gemeen tewerken; kermisaangelegenheden aan de Commissaris van Politie. De Raad besloot voor werkloozer. der Ziekenfondspremie Je betalen De kosten hiervoor bedragen 5000 6000 per jaar. 24 Oct De heer Westerhof neemt ont slag als wethouder en raadslid. Zijn opvolgster wordt mevr. Jorritsma Sjoers. 22 Nov. De Raad gaat met het voor stel van de Soc.-Dem. accoord om den vierden wethouderszetel niet te bezet ten. Incident tusschen den Burgemees ter en den heer Van der Vall over het aftreden van den heer Westerhof. Na schorsing van de zitting maakt de heer Van der Vall zijn excuus. B. en W. gemachtigd, voor 1935 kasgeldleeningen te sluiten tot een be drag van 1 millioen. De Raad besluit het bestuur van Maatschappelijk Hulpbetoon, dat zich voortaan alleen met Armenzorg zal hebben te bemoeien, van 13 leden tot 9 terug te brengen. De heer Hoytink deelde mede, dat voor Maatschappelijk Hulpbetoon voor 1934 nog een suppletoire begrooting van 40.000 noodig zal zijn. Mevr. JorritsmaSjoers als raads lid geïnstalleerd. 29 Nov. Met algemeene stemmen werd een motie aangenomen van de liberale fractie, waarbij het beleid van den burgemeester in de vorige raads vergaderingen, inzake het aftreden van den heer Westerhof, werd goedgekeurd. Besloten werd tot conversie van een vijftal kVi leeningen in een 4 lee ning van 2.900.000 bij de firma Theo- door Gillissen te Amsterdam. De Raad besluit met de door Ged. Staten ontworpen regeling voor de salariëering van den burgemeester, den secretaris en den ontvanger accoord te gaan, doch spreekt als zijn oordeel uit, dat die nieuwe regeling niet 1 Oct. 1934, doch 1 Jan. 1935 behoort in te gaan. 20 December. De raad besluit de op centen voor de personeele belasting op 200 te brengen en op de salarissen van ambtenaren en werklieden een nieuwe korting van 7.4 pet. toe te passen. Voorts werd besloten tot goedkeuring van een suppletoire begrooting van het M. H. groot 40000.—. Besloten werd den heer Schierbeek tot gemeente-ontvanger te benoemen, en de contröle en verificatie van de diensten op te dragen aan het Centraal Bureau van de Vereeniging van Nederlandsche gemeenten. Besloten werd tot gasprijsverlaging onder invoering van een vastrechttarief. Besloten werd het verzoek van de aanwonenden en anderen om het Ver dronkenoord te dempen af te wijzen. 15 Jan. Opgericht een Hervormd Gere formeerde kerkelijke kiesvereeniging onder den naam: Schrift en Belijdenis. 20 en 27 Jan. Herdenking 10-jarig be staan van de Vereeniging D. E. S., ge vormd uit de bewoners van Volkshuis- vestig en omgeving. 25 Jan.1 Febr. Kegel-concours ter viering van het gouden jubileum van de Kegelclub „De Unie". 27 Jan. 35-jarig bestaan van de Gym nastiekvereniging „De Halter". I Febr. Een Pelikaan-comité te Alk maar opgericht. 24 Febr. 50-jarig bestaan Gymnastiek- vcreeniging HerculesHebe te Nieuwe- Niedorp. 17 Maart. 20-jarig bestaan Soc. Dem. Vrouwenclub. 20 Maart. 20-jarig bestaan vaa den Armenraad te Alkmaar. 7 April. Viering eerste lustrum van. de Bloemenbuurtvereeniging S. I S. 14 April. Federatie V. V. V. N.-H. bo ven het IJ opgericht. 25 April. 25-jarig bestaan van de Liederentafel „De Vereenigde Zangers". 4 Mei. Het 15-jarig bestaan herdacht van de afd. Alkmaar van den Centralen Bond van Post-, Telegraaf- en Telefoon- spoor- en tramwegpersoneel. 29 Mei. 25-jarig bestaan van het Pro vinciaal Ziekenhuis „Duin en Bosch" te Castricum. 30 Mei. De heer Jb. Pels, die 30 jaar voorzitter was van de Burger IJsclub, gehuldigd. 19 Juni. Opgericht de afd. Alkmaar van den Alg. Nederl. Vrede-Vrouwen- bond, voorzitster Mevr. KruimelStak man; secr.esse Zr. de Rover, penning- meesteresse Mevr. VerkerkDe Vos. 29 Juni. Christelijke letterkundige kring opgericht. 19 Aug. Wedstrijden voor het junioren kampioenschap voor N.-Holland over 1934 in het Victorie-bad. 20 Aug. 25-jarig bestaan van de Ver eeniging „Het Texelsche Schapenstam boek." 8 Sept. 50-jarig bestaan Onderlinge Huurwaarborgmaatschappij, Voor bei den Recht". 29 Sept. 60-jarig bestaan van de Turn- vereeniging „Kracht en Vlugheid". 8 Oct. De heer B. Kuyper wegens 25- jarig lidmaatschap van het bestuur der 8-October-vereeniging gehuldigd en benoemd tot eerelid. 20 Oct. 10-jarig bestaan van het Alk maarsche tooneel. 4 Nov. 70-jarig bestaan der tooneelver- eeniging Thalia te Grootschermer 6 Nov. Buurtvereeniging „Kinheim" opgericht. II Nov. 35-jarig bestaan van de Ke- ge'club „De Koekoek", welk feit her dacht werd met een kegelwedstrijd, 17 Nov. Bond voor hardrijden schaat sen korte baan opgericht. 20 Nov. 55-jarig bestaan Alkmaars Vrijwillig Brandweercorps. 24 Nov. Alkmaarsche Jeugdlucht vaartclub opgericht. Alkmaar heeft dit jaar wel gestaan in het teeken van jubilea van verschillende personen. Een 12^-jarig jubileum vierde de heer D. G. G. Margadant als Directeur van Gemeentewerken op 1 Januari, terwijl 10 Dec. Rector C. Vis van het St. Elisa- beth-ziekenhuis zijn 12K-jarig priester feest vierde en 15 Juli Corn. Jonker als 12 K-jarig koor-dirigent werd gehuldigd. Bij Gemeentewerken was 1934 een jaar van jubilea: 1 Jan. waren de tim merman A. Zwart en de opzichter D. Hartog daar 25 jaar in dienst terwijl 13 Febr. de schildersbaas J. G. Lemmers en de stratenmaker J. Nierop den dag herdachten, waarop zij aldaar vóór 25 jaar werden aangesteld. De kuiper bij de Gemeentereiniging, de heer D. Madder, was 1 Jan. 25 jaar in gemeentedienst, terwijl 26 Maart de heer J. de Moor, hulp-machinist aan het ge meente-slachthuis, den dag herdacht, waarop hij vóór 25 jaar in gemeente dienst werd aangesteld. Mej. C. W. van der Weele herdacht Juli het feit, dat zij 25 jaar geleden als gemeente-vroedvrouw werd aangesteld. 1 November was de heer C. Jonker 25 jaar in dienst bij de gemeente-reiniging, terwijl 8 November de heer P. Mulder hetzelfde feit bij dien dienst herdacht. Een bizonder jubileum was dat van de gezusters Timmerman, die 22 Nov. als tweeling hun 85sten verjaardag vierden en ruim 60 jaar tot de inwoonsters van Alkmaar behooren. Ook dat van Bram de Wilde, die 19 October 35 jaar orgelman was, dient als zoodanig te worden aangestipt. Dit is eveneens het geval met het jubilem van Meviouw de Wed. B. Ter- MaatNat die 26 October het feit her dacht, waarop zij vóór 25 jaar haar in trede deed als bewoonster van het Wil demanshofje Een 50-jarig jubileum beleefden op 6 Mei de bekende Bierbottelaarsfirma Otter en op 4 Mei do schilderszaak van den heer Langendijk. Een 40-jarig jubileum vierde 5 Jan. de heer S. W. Arntz, Directeur van de N. V. Hollandsche IJzermagazijn, voorheen M. de Wild. I Mei herdacht de heer Jacob Koster het feit, waarop hij vóór 40 jaar bij de Woningmaatschappij in dienst trad, ter wijl 18 Sept. op zijn 80sten verjaardag de Alkmaarsche kapper J. de Louw voor zijn 40-jarig lidmaatschap van de afd. Alkmaar van den ederlandschen Kap- persbond gehuldigd werd. II Jan. was de heer C. Smit, timmer man-expediteur 25 jaar bij Ringers cho coladefabrieken in dienst, terwijl 2 Febr. de heer P. Houtenbos te Heiloo het feit herdacht, waarop hij vóór 25 jaar als besteller bij de Posterijen in dienst trad. 4 April werd het 25-jarig jubileum als kleermaker bij de firma H. S. Cloeck ge vierd door den heer W. Kleijmeer, ter wijl 14 April de heer D. W. Hulskamp, chef-teekenaar bij de Alkmaarsche Ijzer- en Metaalgieterij zich erover ver- werkzaam werd gesteld, heugde, dat hij vóór 25 jaar aldaar 30 April was de heer A. Buter 25 jaar ijsco-venter, 3 Mei vierde de heer P. Kamp het feit, waarop hij vóór 25 jaar bij de firma Vroom en Dreesmann in dienst trad; de heer P. Coens te Uitgeest was dienzelfden datum 25 jaar bij de Ne derlandsche Spoorwegen werkzaam, ter wijl 12 Juli de heer J. M. van der Horst het feit herdacht, waarop hij een 25-ja- rigen dienst bij de Nederlandsche Spoor wegen achter den rug had. 1 Juli beleefde Mej. G. Mijlhoff dit feit bij de firma J. Spruyt, voorheen M. Leijers. 25 Augustus was de heer A. J. Kool 25 jaar als typograaf aan de Alk maarsche Courant verbonden, terwijl op 26 Nov. de bekende specialist-intern'st, Dr. J. A. Korteweg den dag herdacht, waarop hij vóór 25 jaar als medicus slaagde. 2 Juni. De heer W. Visser 25 jaar in dienst van de firma M. Eecen. 6 Juni. Majoor E. Fluijter herdacht het feit, waarop hij vóór 25 jaar in poli tiedienst trad. Van het 20-jarig jubileum van Mej W. van der Voort als ambtenaresse bij den Armenraad op 1 Nov. dient in deze rubriek eveneens nog melding te wor den gemaakt. 1 Juli. Mej. M. Tamis te Heemskerk 25 jaar in dienst bij het bijzonder onder wijs. 1 Aug. De heer W. J. Smit 25 jaar gas- directeur te Langendijk. 15 Aug. De heer P. Altman, Heiloo, 25 jaar in dienst bij dr. Hoekstra. 15 Sept. De heer E. Tin 25 jaar in dienst bij de firma Eecen te Oudkarspel. 1 Sept. 25-jarig bestaan Wasscherij S Krom. 24 Sept. 70-jarig bestaan van N. V, Meijboom's Handelmaatschappij. 1 Oct. 25-jarig ambtsjubileum van dr, Heringa te Schoorl. 1 Oct. 80-jarig bestaan van het da meshoedenmagazijn, voorheen H. Lind aan de Mient. 1 Nov. De heer K. Beets te Bergen 25 jaar bij het onderwijs. 4 November. De heer P. Twisk, Castri cum, 50 jaar lid van het R. K. Kerkkoor 12 December. Afd. opgericht van de Vereeniging tot bevordering van de vak opleiding van handwerkslieden in Ne derland. 1 Jan. 25-jarig bestaan St. Josephkerk te Alkmaar. Achtereenvolgens vierden de volgen de echtparen in Alkmaar in het afge loopen jaar hun gouden huwelijksfeest: A. J. van de Kamer, J. van Maarleveld, Jb. Pels, T. Visser, Weder, J. Wagenaar J W. Weymer, J. Zaadnoordijk, C. Dek ker, L. Martin, D. de Bakker, Jb. Bruin. Hun 55-jarig huwelijksfeest vierden de echtparen: Clay, Zwakman, L. Ber ger, D. Heertjes, Jonker, Hovestad. En hun 60-jarige echtvereeniging her dachten de echtparen: K. van der Busse en Jb. Blom. Buiten Alkmaar waren het de echt paren: H. de Graaf, Limmen; M. van Essenveld, Oudorp; van Wanrooy, Woonwagenpark; C. Blankendaal, Ber gen; C. Kroon, Bergen; C. Mosk, Bergen en P. Knip, H.-Hugowaard, die hun gou den huwelijksfeest vierden, terwijl het echtpaar De Waard, Egmond aan den Hoef zijn 55-jarig huwelijk herdacht en A. Henneman, Heemskerk, zijn 60-jange echtvereeniging beleefde. Voorts maakten wij nog melding van een gouden huwelijksfeest van het echt paar W. Balk Wz. te Heiloo en van een 60-jarig huwelijksfeest van het echtpaar Koorn te Oosterland op Wieringen. 23 Jan. Eervol ontslag aan den heer J. van Dijk, al6 marktmeester der kaas- in a.rkt 1 Febr. De heer H. F. W. Kolb, com mies ter secretarie te Alkmaar, be noemd tot burgemeester van N. en Z - Sr.^rmfir. 2 Febr. De heer J. L. Küppers benoemd tot rector aan het R. K. Lyceum; zijn installatie had 12 April plaats. 4 Febr. Aan den heer E. Rahder eer vol ontslag verleend als Inspecteur van het L. O., 3 Mei werd hij benoemd in de Orde van Oranje Nassau. 15 Febr. Mr. A. Koelma, gemeente secretaris, benoemd tot buitengewoon lector in de bestuurswetenschap aan de Handelshoogeschool te Rotterdam. De heer J. Ponsen, secretaris van den Armenraad in Alkmaar, benoemd tot secretaris van den Armenraad te Gro ningen 15 Febr. Aan den heer G. van de Kuijt eervol ontslag verleend als conciërge Alkmaar van de Ned. Vereeniging van 16 Juni. 20-jarig bestaan van de afd. van het Sportpark. 24 Febr. Afscheid brig.-tit. rijksveld- wacht J. van der Ploeg na 33-jarigen dienst. 28 Febr. Afscheid van den heer M. van der Weyst als rector van het R. 85 Lyceum. 12 Maart. De heer P. J. Oolders be noemd tot marktmeester van de kaas markt. 31 Maart. Afscheid van den heer P. Keuzekamp als administrateur van het Alkmaarsch Ziekenfonds na een 20-jarir gen diensttijd. 23 Mei. De heer J. J. D. M. Verschoor te 's-Gravenhage benoemd tot secreta ris van den Armenraad. 7. Nov. Ir. Roebroek, lid van de Wie- ringermeer-Directie te Alkmaar, be noemd tot Directeur-Generaal van den Landbouw. 19 December. Mr. A. Koelma benoemd tot voorzitter van een stembureau voor de Volksstemming in het Saargebied op 13 Januari. 23 December. Mr. A. J. M. Leesberg 25 jaar advocaat en procureur. 6 Jan. C. Roodzant, dierenarts, 8 Jan. G. Veen, oud-raadslid. 8 Jan. Rector Roozen van het St. Jans gasthuis te Hoorn. 20 Jan. A. C. Bos te Bergen, adminis trateur Centraal Genootschap voor kin derherstellingsoorden en vacantiekolo- nies. 2 Febr. C. de Groot, oud-burgemeester van Zuid- en N.-Schermer. 25 Febr. Ds. J. Rooker te Graft. 22 Maart. H. Schoorl, oud-kassier boe renleenbank te Nieuwe Niedorp. 10 April. C. Nannes Gorter, journalist, Apeldoorn. 20 April. T. IJpma, oud-schoolhoofd. 26 April, P. Pronk, oud-koster Kapel- kerk en oud-procuratiehouder N. H. Landbouwcrediet. 1 Juni. Mr. Lucas van Regteren Alte- na te Bergen, oud-Kassier-Generaal van de Ned. Bank. Juni. Ds. J. H. Oterdoom, predikant te Rauwerd. 13 Juni. A. van Lith, oud-burgemees ter van Uitgeest. 15 Juli. D. Schenk, Directeur Sport park, Marktwezen en Grondbedrijf. 19 Aug. H. G. Th. Maan, oud-hoofd opzichter bij het vroegere Hoogheem raadschap Hondsbossche en Duinen tot Petten. 31 Aug. C. Kieft, groothandelaar in bloembollen te Heiloo. 2 Sept. W. J. Apeldoorn, ontvanger der gemeente Egmond-Binnen. 9 Sept. Pater N. Rijken O. P., sinds 1930 kapelaan van de St. Dominicuskerk op de Laat. 14 Sept. H. Zijp, Hoogheemraad van het Hoogheemraadschap der Uitwate- rende Sluizen en Heemraad van den polder De Beemster. 17 Sept. Jb. Cloeck, oud-wethouder en oud-raadslid van Alkmaar. Jb. Cloeck f

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 15