Agenda pUDEffe KIJKENKOPEN bh CLOECK £and: en Jmh&ouw Qememteutden kaatste Actiefilm $ilmttieuws £uchtMKUt Stad en Omgeving, Wzec&edcht HEEMSKERK. DE UIVER-POST. 60 K.G. ONLEESBAAR. DE POSTVLUCHTEN O PINDIE. LUCHTAFWEERCENTRALE IN TOKIO. Uitbreiding luchtverkeer met Batavia. AMELIA EARHART SPEELT MET DEN DOOD. Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. A. B. T„ half 8, eerste hoofdnummer De spook-expresse (sens); hoofdrol Farrel Mac- Donald; tweede hoofdnummer Racers bloed (sens.) Toegang boven 14 jaar. Nieuwjaarsdag van 2 uur af doorloopen de voorstelling. Bioscoop Harmonie Dinsdag en Woens dag, 7.30 uur, hoofdnummer La Pa loma (operette); hoofdrollen Charles Kuil- mann en Jessy Vihiog. Toegang voor eiken leeftijd. Nieuwjaarsdag van 2 uur af doorloopen- de voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, half 8, hoofdnummer De kat en de viool (operette)hoofdrollen Jean- nette MacDonald en Ramon Novarro. Toe gang voor eiken leeftijd. Nieuwjaarsdag van 2 uur af doorloopen- de voorstelling. Cinema Americain, half 8, hoofdnummer Rivalen (rom.); hoofdrollen Wallace Beery, Oeorge Raft, Jackie Cooper en Fay Wray, Toegang boven 18 jaar. Nieuwjaarsdag van 2 uur af doorloopen- de voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Maandag 31 December. 1012 en 25 uur, Nieuwe Doele, ten toonstelling werkstukken jeugdige werkloo- zen. Woensdag 2 Januari. 8 uur, Rustende Jager te Heiloo, propa- ganda-avond Bond voor Staatspensionnee- ring. Maandag 7 Januari 8.15 uur, 't Gulden Vlies, tweede opvoe ring van Boefje. Donderdag 10 Januari. 8.15 uur, Harmonie, rede ir. Mussert. MELKREGELING. Dezer dagen zijn aan de veehouders vragenlijsten verzonden betreffende de melkproductie in 1933 en 1934 en eenige andere gegevens. Aan degenen, die wel rundvee in hun bezit hebben, doch nog geen vragenlijs ten hebben ontvangen, wordt dringend in overweging gegeven een dusdanige lijst bij de Landbouw-Crisis-Organisatie voor Noordholland, Landbouwhuis, Alk maar, of bij den secretaris van hun district aan te vragen. Bedoelde lijsten moeten door alle rundveehouders ingevuld en ingeleverd worden bij de Plaaselijke Commissies. Ook de rundveehouders, die in 1933 en 1934 alleen melk voor eigen gebruik heb ben geproduceerd of in het geheel niet gemolken hebben, doch op 1 Januari '3J wel rundvee in hun bezit hebben, moe ten bovenbedoelde opgaven doen. PROV. COMM. UIT DE VEILINGEN. De heer C. Madderom schrijft ons: In het verslag van de vergadering van de P. C. uit de Veilingen in uw blad van Zaterdag 29 Dec. etaat onder „gedach- tenwisseling" dat door mij is gezegd: „De maatregelen ten behoeve van den akkerbouw leiden tot verval van den tuinbouw". Dit, mijnheer de Red., is niet juist. Nadat door mij is betoogd dat de steun (bescherming) aan den tuinbouw van zoo weinig beteekenis is, hetgeen ik door cijfers geïllustreerd heb en verder ge wezen had op het belang van monopolie- heffingen aan de grens op een basis dat" het mogelijk is hier te lande die produc ten die wij moeten importeeren te kun nen produceeren voor een loonenden prijs, hetgeen ook een groote beperking in den tuinbouw kan geven, heb ik ge zegd: En is het mogelijk uit de op brengst hiervan den export voor zoover nog mogelijk te steunen. De maatregelen ten behoeve van den akkerbouw zijn ook voor den tuinbouw van belang, daar bij een loonende teelt van akkerbouwproducten ook voor den tuinbouw zoolang die in nood verkeert, de gelegenheid is zich in dien richting te wijzigen (bovendien is daar nog veel meer voor te zeggen). Meer dan ooit is noodig dat heel de plattelandsbevolking, met allen die daaraan hun bestaan danken, gezamen lijk te strijden tegen de stedelijke over- heersching van thans. e RUNDVEELEVERING. De Nederlandsche Veehouderijcentrale maakt bekend, dat in de week van 13 tot 19 Januari 1935 op de onderstaande plaatsen in Noordholland gelegenheid zal worden ge geven runderen in de gevraagde soorten aan te bieden: Amsterdam: Maandag 14 Jan. 9— 11 uur v.m. op de veemarkt; Purmerend: Dinsdag 15 Jan. 810 uur v.m. op de vee markt; Schagen: Donderdag 17 Jan. 810 uur v.m. op de veemarkt; Hoorn: Zaterdag 19 Januari 9—11 uur v.m. bij het abattoir. De aangiftekaarten, welke verkrijgbaar zijn bij de districtssecretarissen der Gewes telijke Landbouw-Crisis-Organisaties, moe ten voor Zaterdag 5 Januari 1935 zijn inge zonden bij de Gewestelijke Landbouw-Crisis- Organisatie, waaronder de betrokken veehou ders ressorteeren. DE LANGENDIJKER GROENTENVEILINGEN. Voor Robijn werd slechts 1.50 per 100 K.G. betaald, een zeer lage prijs alzoo. Eigenheimers werden voor ƒ22.30 ver kocht; een hooge uitzondering was het, als een paar dubbeltjes meer kon worden ge maakt. Nog altijd zijn de aardappels belast met een heffing voor een gulden per 100 K.G., wat de gemaakten prijs vanzelf drukt De aanvoer van bloemkool wordt, in ver band met het gevorderde seizoen, al kleiner. De prijzen waren zeer verschillend, gevolg voor een deel van de kwaliteit en soms ook wel van de aangevoerde hoeveelheden. Er werd soms voor eerste kwaliteit 1012 besteed, doch er werden ook partijen eerste soort, voor 6—8 verkocht. De lichtere soorten, tweede kwaliteit, brachten niet meer dan 1.502.40 op. Er werd heel wat roode kool aangevoerd, meestal doorschot. De bijzonder zachte weer gesteldheid, waardoor veel moet worden doorgeschoten, droeg daartoe het hare bij. Een deel van het aangevoerde was onver koopbaar. De beste kwaliteit van de meest gewilde zwarte, bracht niet meer dan 1.20 2.40 op, voor iets zwaardere werd zelfs niet meer dan 1.501.betaald, terwijl de zwaarste 1.201.30 opbracht Voor tweede soort, voor waar ze kon worden geplaatst, werd 11.50 betaald. Voor het nieuwe jaar is de hoop op Duitschland gevestigd, wijl de invoerrechten dan van 18 tot 1 Mark worden terug gebracht. Voor gele kool was soms een iets betere stemming te bemerken. Over 't geheel werd echter maar 1.301 50 betaald, bij betere stemming iets meer. Voor tweede soort lagen de prijzen tusschen f 1f 1-20. De stemming voor Deensche witte kool was de laatste week weer tanende, zoodat voor de mooiste groote slechts f 1.40— 1.50 kon worden bedongen. Kleinere van 1 tot 2 K.G. brachten slechts f 1.10120 op. Voor tweede kwaliteit werd 0.701 betaald. Uien werden ig niet groote hoeveelheden aangevoerd. De prijzen bleven ongeveer diezelfde. Voor grove werd 22.0f 2.50 besteed, gewone uien brachten 1.80- f 2.10 op, drielingen 1.301.50, nep 1.70-ƒ 1.90 Rammenas, geringe aanvoer, prijs 1— f 1.30. Met de peen liep het weer niet naar wensch. Van de grove werd slechts SO90 cent betaald, voor kleine 6070 een* Het zelfde geldt voor bieten; weinig aanvoer en toch lag-, prijzen: voo de mooiste 1.60— 1.70, frove 6070 cent. Als Kerstmis vcorUj is, is de hoop op meer leven en beweging aan de Langendij- ker Groentenveiling weer levendig gewor den. De laatste week véór Kerstmis is het daar doorgaans slap, vooral als het nog niet streng wintert. Ook de week van Kerstmis en Nieuwjaar is er gewoonlijk nog weinig handel. Dit was ook nu het geval en daar- werkte het zachte weer nog zeer in nadeeli- gen zin mee. Daar komt nog bij de bijna uit gesloten mogelijkheid, om de Langendijker tuinbouwproducten naar het buitenland te exporteeren, gevolg van betalingsmoeilijk heden contingenteering en hooge invoerrech ten. Deze omstandigheden in aanmerking ge nomen, is het niet te verwonderen, 'dat het verloop aan de veilingen weer zeer slecht was. Een belangrijk gedeelte was weer on verkoopbaar en was voor de belt bestemd. Nu de voorbere'dende maatregelen voor beschikbaarstelling van doorgedraaide groenten aanwerkloozen gereed zijn, is de hoop op dezen regeeringsmaatregel geves tigd. Op den heer v. d. Kolk na, die met ken nisgeving afwezig was, kwam de raad Zater dagochtend onder voorzitterschap van bur gemeester I. W. A. de Vreugde, bijeen. Weth. van Duivenvoorde hoopte, dat de voorzitter jje door den raad behandelde stuk ken niet meer onvoorbereid in den raadzaal zal brengen. De registratie en domeinen te Zaandam is weer voor een gelijk tijdvak als 't voorgaan de pachteresse is geworden van een deel var. het Heemekerker Noordzee-strand voor de som van 300 per jaar. Nog deed de voo:rzitter mededeeling, dat de opbrengst voor 1935 van pachten voor wegen en bermkanten in het westelijk deel onzer gemeente een bedrag van 56.60 zal uitmaken. Punt 3 der agenda luidde: Voorstel tct het aangaan eener gemeenschappelijke regeling met de gemeenten Velsen, Beverwijk en Wijk aan Zee en Duin betreffende het ontwerpen en vaststellen van een streekplan. Hierbij stond de raad twee volle uren stil. De heer de Wilde verklaarde zeer weinig met dit streekplan op te hebben omdat dit plan naar zijn meening slecht strookte met de belangen onzer plaats. De voorzitter: Juist het tegendeel is waar. onze plaats heeft het grootste belang bij dit plan. De heer P. Klaasse liet in een langdurig betoog uitkomen, dat, wanneer deze ge- meensch. regeling tot stand kwam, de bouw plannen ernstig gehandicapt zouden worden. Ten slotte brak spr. nog een lans voor die grondeigenaren, welke hunne gronden door de wateronttrekking als teelgrond waarde loos zagen maken Na eindelooze en soms verwarde discus sies, waarbij de voorzitter geducht de hamer liet vallen, besloot de voorzitter een amende ment op het voorstel van B. en W. te bren gen, beocgende, dat de raad instemming met het plan betuigde mits, wanneer de bouw plannen, zooals zij thans uitgevoerd woden, niet in het gedrang zullen komen. Genoemd amendement werd aangenomen Hierop volgde het laatste punt: vaststel ling der rekeningen der begrootingen diest 1935. Besloten werd alle salarissen zoo te laten als ze zijn, doch alleen dat van den adm. van het algemeene armbestuur, den heer Stram, te verhoogen en wel van 800 tot 1080, waarbij de 10 oppensioenverhaal evenals bij het overige personeel in toepas sing gebracht zal worden. Groote ontstemming bracht het daar na bij de commissie te weeg dat B en W. het salaris van den gemeente-op zichter, de heer Langendijk, woonachtig te Beverwijk, van 600 op 750 voor gesteld hadden. Volgens dezen spr. is de heer Langen- best volstaan door den ambtenaar met 200 af te schepen. Volgens deze spr. is de heer Langen dijk zoodanig met andere werkzaam heden overbelast dat hij in vele gevallen niet als gemeente-opzichter kan optre den. Weth. Henneman noemde het een schande een ambtenaar, die zoo uit blinkt in plichtsgevoel, achter zijn rug te becritiseeren. Ook dit loon bleef op 600 bepaalt, waarbij B. en \V. hun voorstel van ver hooging tot 750 terug namen. De gemeentebegrooting, evenals die van het G. E. B., Woningbedrijf en het Algem. Armbestuur, werden daarna aangenomen. Evenals verleden jaar kan ook nu de begrooting niet sluitend gemaakt wor den zonder eene bijdrage van het rijk. Het G. E. B. leverde de gemeente een voordeel op van pl.m. 1000, doch het woningbedrijf kostte haar toen 367o. De totaalcijfers der begrooting zijn: gew. dienst in ontvangsten uitgaven 262.243.18, kap. dienst resp. f 124.555.90 en 120.000. De leeningschuld bedroeg per 1 Januari 1935 voor gewone leeningen 233.821.38 en voor annuïteitsleeingen 239.543.31, gerekend per inwoner f 103. Door B. en W. werd den raad voorge steld voor 1935 de navolgende schenkin gen te verleenen: Wijk-aan-Zeeër Reddingsbrigade 25; Burgerwacht en Vrijw. Landstorm 50; Wit-Gele Kruis, afd. T. B. C. bestrijding 1000; idem Ger. Majella 350; Witte Kruis 70; Kraam verzorging, idem Bijz. Vervolgonderwijs 200; R-K. Bewaar school 150. INRIJ VERBODEN Een roode cirkel met wit veld beteekent: gesloten voor alle ver keer in beide richtingen GEMEENTELIJK BUREAU VOOR SOCIALE ZAKEN. (DISTRICTS-ARBEIDSBEURS, TEL 4395). Voor werknemers uitsluitend geopend van 912 uur en op Maandag- en Donder dagavond van 7—8 uur. Bemiddeling voor werkgevers van 912 en van 25 uur voor vrouwelijk personeel bij voorkeur van 25 uur n.m. De w.n. directeur van bovengenoemd bureau deelt mede, dat heden staan inge schreven Groep bouwvakken: 1 bouwkundige, 1 op zichter-teekenaar, 2 bouwk. opzichters, 3 wa terbouwkundigen, 2 glas in loodzetters, 1 glazenwaSscher, 1 steenhouwer, 1 straten maker-opperman, 1 stuc. opperman, 2 tegel zetters, 9 betonwerkers, 37 opperlieden, 24 stucadoors, 54 metselaars, 108 timmerlieden, 19 voegers, 61 schilders, 118 grondwerkers. Groep Metaalindustrie: 1 autog. lasscher. 20 bankwerkers, 1 blikslager, 4 carrosserie bouwers, 8 electriciens, 2 fitters, 1 fraiser, 2 instrumentmakers, 2e kernmakers, 1 elec- tro-technicus, 2 ketelmakers, 6 klinkers, 11 loodgieters, 2 lijnwerkers, 11 machinisten, 2 mach. teekenaars, 12 metaaldaariers, 1 metaalvijler, 3 metaalslijpers, 17 monteurs, 2 orgermakers, 2 plaatwerkers, 5 rijwielher stellers, 3 scheepsbuwers, 2 scheepstimmer lieden, 1 scheepswerktuigkundige, 8 smeden, 14 stokers, 1 tandtechniker, 1 tegenhouder, 1 voorslaander 2 vuurwerkers, 4 wagenma kers, 2 werktuigbouwkundigen, 13 ijzerwer- kers, 1 zandbereider, 4 zandvormers. Groep voedings- en genotmiddelen: 44 sigarenmakers, 1 sorteerder, 2 kistenplak- kers, 1 stripper, 3 tabaksbewerkers, 3 koks, 1 chocoladebewerker, 2 suikerbakkers, 15 bakkers, 1 bierbottelaar. Groep boek- en steendrukkerijen: 4 letter zetters. Groep houtbewerking: 21 meubelmakers, 9 meubelstoffeerders, 10 mach. houtbewer kers, 3 kistenmakers, 1 borstelmaker, 1 beit ser, 1 beeldhouwer, 1 biljartmaker. Gröep landbouwbedrijven: 11 tuinlieden, 22 boerenarbeiders, 4 bloemisten; Groep handel: 16 vertegenwoordigers, 4 winkelbedienden, 1 etaleur; Groep verkeerswezen: 46 chauffeurs, 6 koetsiers, 23 pakhuisknechts, 18 magazijnbe dienden, 7 kellners; Overige beroepen: 8 boekbinders, 3 was- schers, 8 kleermakers, 2 rietwerkers, 4 schoenmakers, 1 zeilmaker, 2 port.-huis- knechten, 1 verfbereider, 1 kalkbrander, 2 huidenzouters, 5 incasseerders, 5 zakken- stoppers. 1 kapper, 1 secretarie-ambtenaar, 1 el. techn. ingenieur, 1 klompenschilder. 1 tegelmaker, 9 kantoorbedienden, 1 bedrijfs leider, 2 administrateurs, 41 transport- en 261 los-arbeiders. Gedeeltelijk werkloos: metaalindustrie 97 tabaksindustrie 18. overige herbenen 6. Jeugdige werkzoekenden beneden 18 jaar in div. beroepen: 35. Vrouwelijk personeel: 7 kantoorbe dienden, 1 verpleegster, 3 winkeljuffrou wen, 1 naaister, 4 dagmeisjes, 3 dienst boden. 6 werksters. Geplaatst: 12 werkzoekenden. De waarn. directeur voorn., A. KLEYMEER. Alkmaar, 29 December 1934. (Ongecorrigeerd DE BIE KRIJGT 15 JAAR. Uitspraak Bossche gerechtshof. Het gerechtshof te Den Bosch veroordeelde heden d e B i e, ver dacht van den moord te Oss wegens doodslag tot 15 jaar gevan genisstraf. Bij het vernemen van het vonnis zei verdachte: „Ik word onschuldig veroordeeld op valsche verklarin gen. Zij hebben alles zelf verzon nen". De belangstelling was zeer groot, doch publiek werd eerst na het uit spreken van het vonnis toegelaten. AUTO TEGEN EEN BOOM. De inliggende zieke gedood. Hedenmorgen is op den A"stf^"cj£|| weg bij den Schelmschenweg te Arnhern e ziekenauto uit Haarlem, waarin een patrtni uit Santpoort naar Venraay-werdIvervottJj door het springen van een band g boom gebotst, waarin een kanteling werd 2 maakt De patiënt werd ernstig gewond Hij is per ziékenauto naar Arnhem bracht, doch onderweg overleden. De o "s inzittenden liepen geen letsel op. „DE VIER MULLERS" WORDT VERFILMD. Door een Ned-Duitsche onderneming. De heer Rudolf Meinert heeft enkele da gen te Amsterdam vertoefd, ten einde me verschillende artisten besprekingen te neo- ben aangaande hun eventueele medewerking aan de verfilming van „De vier Mullers het tooneelstuk, waarmede Cor Ruys en Louis de Bree zulk een groot succes hebben behaald. Naar de heer Meinert ons mededeelt, is er nog geen enkele overeenkomst gesloten, daar hij voorloopig nog uitsluitend op in formatie uit was. Vast staat echter, dat door een gecombineerde Nederlandscn-Duitsche onderneming „De vier Mullers" te Weenen verfilmd zal worden. Het is zoo goed als zeker, dat naast de Duitsche en Nederland sche versie tevens een Fransche vervaardigd wordt. Bijzonderheden omtrent de medewer kenden konden niet gegeven worden, omdat geen enkel contract nog gesloten was. Op het hoofdkantoor van de posterijen van Bandoeng liggen nog enkele duizen den brieven van de „Uiver", welke in zoodanige staat verkeeren, dat men moet trachten door vergelijking van het handschrift tusschen dat op de brieven en op de enveloppes deze bestelbaar te maken. In de mailzak voor Bandoeng heeft men o.a. een paspoort en een boor deknoopje van een der passagiers aan getroffen. Ongeveer 60 K.G. brieven is echter totaal onleesbaar. De Ijsvogel is Zondag op thuisreis te Bagdad geland. De Pelikaan is op uitreis te Bagdad geland. Naar het ministerie van marine van Japan mededeelt, zal in Tokio een Cen trale voor Luchtafweer worden inge richt, waaronder vijf vliegtuigeskaders zullen ressorteeren. Voorts wordt medegedeeld, dat bin nen zeer korten tijd de regeering het luchtverkeer met Hsinking, Formosa en Batavia, benevens de Zuidzee-eilanden zal uitbreiden, teneinde aansluiting te krijgen op de internationale lucf - diensten. Zij wil een uiterst gewaagden vliegtocht ondernemen. De bekende aviatrice Amelia Put- namEarhart, de vrouw van den Amo- kaanschen dagblacl-eigenaar Putnam, is van plan met een licht een-motorig vliegtuig een vlucht over den Stillen Oceaan te doen. Ofschoon de geheele pers zich tegen dit uitermatge gewaagde plan kant en vele familieden en beken den het haar ten sterkste hebben afge raden, houdt mevrouw Putnam strak en stijf vol en wil zij zelfs zoo spoedig mo gelijk vertrekken, daar zij vreest, dat an ders de autoriteiten haar zullen verbie den te starten. Indien mevrouw Putnam haar tocht onderneemt, beteekent dit, naar het algemeene oordeel, een vrijwel zekeren dood. CORRESPONDENTIE. Verdrcnkcncordbfiwoner alhier. Wan neer Uw naam aan de redactie niet be kend is heeft uw stuk geen kans op plaatsing. EEN LASTIG BEZOEKER. De politie heeft Zaterdagmorgen assis- tenfie verleend, daar zich in het gebouw van Maatschappelijk Hulpbetoon een las- tige bezoeker bevend. Deze man is naar hei burea uvan poütie overgebracht en aldaar ernstig over zijn gedrag onderhouden. POLITIEWAARSCHUWINO. De commissaris van politie te Apeldoorn vestigt de aandacht van belanghebbenden op omstandigheid dat sommige gewezen co.lpoi teurs van het administratiekantoor van aflosbare waarden te Amsterdam, thans werkzaam zunde voor het Ape'doornsche ad- mimstiatpkantoor voor aflosoare waarden hans genoemd Nationaa kantoo" voor af losbare waarden) directeur Schram, op een vermoedelijk misleidende wijze de cliën ten van het in liquidatie zijn-cie Amsterdam- sche administratiekantoor trachten Over te ha'en hunne verdere afbetalingen niet aan het Amsterdamsche. doch aan het Apeldoorn sche kanicor te doen. Het gevolg daarvan is, dat zij, die zich naar waarnemingen, verricht in den morgen van Ji December. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 774,6 m.M. te Toulouse. Laagste barometerstand 744,7 m.M. te Torshavn. Verwachting, geldig tot den avond van 1 Janua: i Krachtige tot matige zuidwestelijke, tot westelijke wind; zwaar bewolkt met opkla ringen; waarschijnlijk aanvankelijk nog eenige regen; iets kouder. Weeroverzicht. De oceaan-depressie strekte haar invloed verder oostwaarts uit, zoodat na een korte opklaring het regenachtige weer ten onzent opnieuw zijn intrede deed. Ook nam de luchtdrukgradiens weer toe, zoodat thans over het Kanaal, de zuidelijke Noordzee en zuid-Noorwegen weer krachtige winden waaien. ,-y De depressie heeft een voor den tijd van 't jaar zeer warme sector die zich over zuid- Engeland, noordwest Frankrijk, België ons land en Denemarken uitstrekt. Over Scan dinavië nam de hooge druk toe, toch bleef het daar nog koud, vooral in Lapland. In den algemeenen weerstoestand is nog weinig verandering te verwachten. Aanvan kelijk zijn de kansen op regen nog vrij groot, later neemt zij tijdelijk wat af. Eenige afkoe ling is waarschijnlijk. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 4.21 uur licht op. lieten overhalen, door beide kantoren voor betaling worden aangesproken. Men zij op zijn hoede. DE AUTO BEGON TE LOOPEN. I Door het losstaan van de remmen en de lichte glooiing van den weg reed Zaterdag morgen een onbeheerd staande vrachtauto op het Stationsplein tegen een H.A.B.0 -fois, welke daardoor licht werd beschadigd dan treeplank en carrosserie. Bij onderzoek bleek, dat de bestuurder van de vrachtauto deze auto voor de snel- goederenloods had geplaatst en de remmen had vastgezet. De wagen is toen vermoede lijk verplaatst. Men zal trachten de schade onderling te regelen. SUIKERDIEFSTAL Bij de politie is aangifte gedaan van dief stal van twee balen suiker Een onderzoek wordt ingesteld. BILJARTBALLEN GESTOLEN. De recherche leeft Zaterdagmorgen een persoon aangehouden die zicli had schuldig gemaakt aan diefstal van twee b'liartballen uit het afgebrande St. Willebrordusgebouw aan de Oudeghacht. Hii is naar hét bureau van politie overgebracht en is later op vrije voeten gesteid. Tegen hem is proces-verbaal opgemaakt. VERDACHT VAN DIEFSTAL. De recherche heeft Zaterdagavond als ver dacht van diefstal en heling aangehouden een tweetal personen. Zij zijn aan het bureau van politie in bewaring gesteld en Zondag morgen op vrije voelen gesteld. Tegen „hen is proces-verbaal opgemaakt. EEN DRONKEN FIETSER? i i -YA Zondagavond te omstreeks 7 uur reed een vrachtauto over het Zevenhuizen :n de rich ting van de Groote Kerk. toen een wiel rijder, die eveneens daar reed, gaande in de richting van de Bergerbrug, plotseling van rechts naar links den weg overstak en door deze auto werd aangereden. Het rijwiel werd ernstig beschadigd, doch de wielrijder bekwam onbégrijpeliikerwijze geen letsel. De wielrijder, die sterk order den invloed van gebruikten sterken drank verkeerde, is naar het bureau van politie ovejgeb'acljt en aldaar ter ontnuchtering in bewaring ge steld. Tegen dezen wielrijder is' proces verbaal opgemaakt. NOG EENS KONING ALCOHOL: Door de politie is gisteravond tegen een wielrijder, die in de Paterrosterstraat reed, vérkeerende onder zoodanigen invloed .van het gebruik van alcpholhoudenden drank, dat hij niet in staat kon worden geacht ziifi rij wiel verde, naar behoor en te besturen pro ces «erbaal opgemaakt. De wielrijder is ter ontnuchtering aan het bureau van politie in arrest gtsfeld. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN;,. i 9pJ^'euwiaarsd*g is de apotheek van H. r> ^anna Ritsevoort 5, geopend- Up Zon en Feestdagen en gedurende den nacht is slechts één der apotheken geopehd. Ue a«tere apotheken zijn gesloten van s avonds 8 uur tot den volgenden morgén ts uur. Inde apotheek, welke Zondags geopend Is, wordt gedurende de daarop volgende week d" nachtdienst waargenomen. Milür Ui w;V j' is ^3t dus de apotheek van Mevr. de Wed. C. M. B. Wanna, Mient 11.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 2