morgens 9 uur. DAMESHOEDEN. Tevens een groote partij Coupons. "W OENSDAG JANUARI Longestraat 41-43-45 Alkmaar. NFELTJF.GBANDADAM Gedurende deze Uitverkoop buitengewone koopjes in en Op alle overige goederen 20 pCt. KORTING bij contante betaling. Woensdag Z Januari. Woensdag Z Januari. A. MEIBOOM t UITVOERING T.O.P. Adoectentiën Op den 28 December 1984 overleed, in de hope des eeuwigen levens, in „Huize Westerlicht", zacht en kalm, onze geliefde Zuster en Tante, Mej. in den ouderdom van 78 jaar. Uit aller naam B. GRANDADAM. Alkmaar, 81 December 1984, „Huize Westerlicht". (PostadresKlimophof 4, den Haag.) De begrafenis heeft heden middag plaats gehad. Heden ontsliep, na een kortstondig lijden, In Zijn Heere en Heiland, onze In nig geliefde Echtgenoot en Vader, Behuwd- en Groot vader, de Heer ALBFKTUS MEIBOOM, eerder weduwnaar van Margaretha Jacoba Smit, ln den ouderdom van ruim 08 jaar. Alkmaar, M. MEIBOOM- VAN DER THOLEN. J. MEIBOOM. D. A. M. MEIBOOM- VAN DER SLUIS. Amersfoort, M. J. VAN GULIK— MEIBOOM. J. VAN GULIK. Heiloo, M. HUISMAN- MEIBOOM. A. J. C. HUISMAN en K'einkinderen. A'kmaar, 31 December 1934 Paul Krugerstraat 5. Volstrekt geen bloemen. De teraardebestelling zal plaats hebben Donderdag 3 Januari de6 n.m. 2 uur vanaf het sterfhuis. Heden ontsliep na een kortstondig lijden in Zijn Heere en Heiland, onze zeer geliefde Vader en Directeur, de Weledele Heer A. MEIBOOM, in den ouderdom van ruim 63 jaar. Zijn heengaan vervult ons met diepe droefheid en zijn nagedachtenis zal bij ons in hooge eere blijven. N. V. A. Meiboom's Handel-Maatschappij DE DIRECTIE. Alkmaar Amersfoort 1934 De teraardebestelling zal plaats hebben op Donder dag 3 Januari 1935 op de A'gem. Begraafplaats te A'kmaar. Volstrekt geen bloemen. Met diep leedwezen geven wij kennis van het over lijden van onzen hoogge- achten Directeur, den Wel edelen Heer A. MEIBOOM, in den ouderdom van ruim 63 jaar. Zijn nagedachtenis zal bij ons in hooge eere blij ven. Personeel N. V. A. Meiboom's Handelmaatschappij. Alkmaar -31 Dec. 1934. Amersfoort Heden overleed in het Sint- Elisabeth-Ziekenhuis de Heer JACOIt Gl 1JNIS, in den ouderdom van 86 jaar. A. ZWART, Groot Nieuwland 8. Alkmaar, 29 Dec. 1934. BalansUitverkoon DAMESCONFECTIE B. W. C. LIENESCH Tengevolge van een hartverlamming overleed hier ter stede plotseling de heer A. Meiboom, grondlegger van de N. V. Meiboom's Handel Maatschappij. Tijdens de viering van het 70-jarig bestaan van de zaak kwam op 24 Sep tember op ondubbelzinnige wijze tot uiting de waardeering die alom voor de energie van den heer Meiboom wordt gevoeld. Met veel enthousiasme ver klaarde hij toen nog het 75-jarig bestaan van de zaak te kunnen mede maken, om daarna de leiding maar aan de jongeren te kunnen overlaten. Van de op hem uitgeoefende drang om reeds thans met een minder actieve taak in de zaak genoegen te nemen, om dat men hem zoo gaarne een rustige levensavond gunde, wilde hij toen nog niets weten. Thans heeft een hartverlamming plot seling een einde aan dit werkzame leven gemaakt. De heer Meiboom, die den leeftijd van 63 jaar bereikte, ram ook een vooraan staande plaats in in de Gereformeerde gemeente alhier, tot welke gemeente hij behoorde. KONINKLIJKE ONDERSCHEIDINGEN Onder de Koninklijke onderscheidingen, welke dit jaar op 31 Augustus werden be kend gemaakt, vinden o.a. de volgende benoemingen: Tot officier in de Orde van Oranje-Nas- sau is benoemd de heer mr. dr. N Mulder, alg. secretaris van het Nederlandsch Ge nootschap tot zedelijke verbetering der ge vangenen te Amsterdam, vroeger te Alk maar. Tot ridder in de orde van Oranje- Nassau zijn o.a. benoemd de hecren: G. Scholten, gewezen voorzitter van het colle ge van regenten van de voormalige Rijks- POSTBESTELLINGEN. De waarnemend directeur van het post- en telegraafkantoor te Alkmaar deelt ons mede, dat op Nieuwjaarsdag één briefpostbestelling zal worden uitge voerd, aanvangende 10 30. Het afhalen van correspondentie ten kantore komt hiermede te vervallen. Voorts komt in verband met de bui tengewone drukte tijdens de jaarswisse ling, teneinde ten rege,matige dienstuit voering mogelijk te maken, de 2de be stelling van 2t./m. 5 Januari te verval len. BRAND TE OUDORP. Zondagmorgen omstreeks half vier brak brand uit in een dubbelwoonhuis te Oudorp De eene helft van het huis stond leeg. de an dere werd bewoond door de familie K. Jong. De Alkmaarsche brandweer, die spoedig ter plaatse was, kon de beide woningen niet meer redden, zoodat deze geheel afbrandden De bewoners konden zich redden, maar c!e geheele inboedel ging verloren. De schade wordt door verzekering ge dekt. Pas na 8 uur gistermorgen kon de brand weer weer inrukken. Jooneel JO~ werkinrichting te Hoorn. D. Govers, lid 1rn. j ii Ml/moor Ss M wcnunricnting te nooru. van den gemeeteraad te Alkmaar. S. M. Middelhoff, voorzitter van de Gewestelijke Landstorm-commissaris „Alkmaar" te HcwS karspel en G Scholten, directeur der N.V. Hoornsche Metaalwarenfabriek te Hoorn. F. H. Jonker, besturend broeder van het gesticht Meer en bosch voor lijders aan vallende ziekte te Heemstede en Haar.em. vroeger woonachtig te Alkmaar. De eere-medaille in goud is o:a: toege kend aan den heer H. Kouwenhove Azn.. kabelschipper bij den dienst de telegrafie en telefonie te Enkhuizen. Een Alkmaarsche première. De moord op notaris Verlinde; een vroolijk detectivedrama in visr bedrijven door Tjeerd Adema. Zaterdag had in de Harmonie de too- neeluitvoering van T. O. P. plaats. Nu de auteur zal over het succes dat zijn stuk behaalde wel tevreden zijn. Aan 't slot klonk een enthousiast applaus, een dochtertje van den heer Adema bood de dames-medewerkenden bloemen aan en de heer A. Sijperda sprak namens T. O. P. hartelijke woorden van dank tot den auteur, omdat zijn vereeniging dit stuk voor de eerste maal had mogen op voeren. Het stuk is vlot geschreven zooals men dat van dezen schrijver gewend is. Het bestaat uit vier bedrijven, Joch het eerste is zeer kort en zou men een voor spel kunnen noemen. Ook het laatste bedrijf, dat direct achter't derde aan sluit, is niet lang en brengt de z.g. ont knooping. Want wie is ten slotte de moordenaar van notaris Verlinde? Ja, dat heeft de schrijver heel handig weten te verbergen en slechts weinigen zullen na de derde acte den dader met zeker heid kunnen aanwijzen. Het tweede en derde bedrijf vormen de kern van het stuk. Eerst het getui genverhoor door den Rechtèr-Commis- saris na den moord, afgewisseld met vermakelijke scènes, v.n.l. door het op treden van den dorpsveldwachter Brom mers, een prachtig type en door den auteur met bijzondere voorkeur getee- kend. Het derde bedrijf speelt in de dorpsherberg, waar de journalist Speur, verslaggever van de Avondbode, in con tact komt met de -werschillende perso nen, die met den moord iets uitstaande hebben gehacL 'j^Slkens wordt de aan dacht op dpn eéri of anderen vermoede- lijken dader geVéSt'igd en de toeschou wer geraakt steeds meer op een dwaal spoor. De twee middelste bedrijven dureri vrij lang en lijken nog iets langer, omdat er zeer veel in gepraat wordt en af en toe iets meer bewogen actie het succes zou vergrooten. Vermoedelijk zou opvoering van het tempo mogelijk' zijn geweest. Over den eigenlijken inhoud van het stuk kunnen we kort zijn, omdat een te veel het geheim van het stuk zou verra den. De dorpsnotaris Verlinde wordt op zijn kantoor vermoord gevonden, nadat vlak er voor verschillende personen nog bij hem zijn geweest, o.a. zijn zoon Fre- derik, die in geldverlegenheid verkeert en een onbekende dame. De klerken, de werkvrouw, boer Dirksen, de dochter van den notaris, de veldwachter, zij zijn allen eenigszins bij 't geval betrokken, maar 't uitvinden van den ware schul dige valt nog lang niet mee. Het stuk werd door de leden van T. O. P. zeer verdienstelijk gespeeld. En dan noemen wij in de eerste plaats de hcv.r P. Lely, die van den veldwachter Brammers een uitstekende vertolking gaf. Zijn optreden was een groot succes. Hij was echt het type van een zich auto riteit voelenden dorpsveldwachter. Heel goed speelde hij de scène op de secreta rie in de stoel van den burgemeester, evenals die aan de telefoon. Ook de heer A. Sijperda als boer Dirksen was zeer goed op dreef en was in zijn dialect een echte dorpsbewoner. De journalist Speur werd vlot en gemakkelijk vertolkt door den heer D. Haasbroek. Een andere be langrijke rol, die van den rechter-com- missaris, was bij den heer H. Gorter en goede handen. De heeren R. van Dijk en F. Venema waren heel verdienstelijk als de klerken, terwijl verder de heer A. Hormes de kleine rol van den zoon Fre- derik juist typeerde. Mevr. J. Haasbroek als de werkvrouw, de heer R. v. Beek, heel aardig als de jonge burgemeester, de heer J. v. d. Mo len als de correcte griffier, mevr. Sijper da als de gewiekste dorps-vroedvrouw en mej. C. Couvee als de dochter droe gen op hun beste wijze bij om het uitste kend door den heer Eli Prins geregis seerde stuk te doen slagen. De afsluiting der bedrijven had kern achtiger kunnen zijn. Verschillende dilettantenvereenigin- gen zullen met dit stuk, dat in een voor hen bekend milieu speelt, zeer zeker hun leden een genoeglijken avond kun nen bezorgen. Bij de T.O.P. uitvoering had de firma Timmer voor de tooneelaankleeding ge- zorg en was voornamelijk in liet derde en vierde bedrijf daarin zeer gelukkig geslaagd. Siem Spruyt's band was aan wezig om voor muzikale afwisseling te zorgen en op het T.O.P.-bal, dat de uit voering besloot, de nieuwste dansmu ziek te spelen. T.O.P. verdient hulde voor het opvoe ren van een nog niet gespeeld oorspron kelijk stuk, dat zeker meer op het pro gramma van dilettantenvereenigingen zal voorkomen. G. JSucqecüike Stand GEBOREN: Cornelis Petrus, z. van Gerrit Seijts en Adriana Dekker. Guurtje, d. van Renger van Buren en Guurtje de Bood. Catha- rina Ludwina, d. van Jacobus de Koning en Johanna Tak. Elisabeth Hatmina, d. van Freerk Schilt en Elke Bindinga. Hille- gonda Maria, d. van Asje de Jager en Eli sabeth Dingerdis. Anna Maria, d. van Johannes Vreeker en '1!> Hendrik, z. van Hendrik Helder en Alida Harnis. OVERLEDEN: Jan Hendrik Keizer 67 jaar. Sophia Maria Valkering gehuwd met Lourens Straathof 63 jaar. Neeltje Grandadam 78 jaar. Jacob Gleijnis 86 jaar. Alber- tus Meiboom 63 jaar. J*rMnst en Wetenschap Van de afsluiting en gedeeltelijke droogmaking van de Zuiderzee is bij de N. V. Handelsdrukkerij Holdert en Co. te Amsterdam het 6e album verschenen. Het is samengesteld met medewerking van het departement van waterstaat, de directie der Zuiderzeewerken en de voorloopige directie der Wieringermeer. Toen in Dec. 1932, zoo zegt de uitgeef ster, ons vijfde album het licht zag, was nog niet beslist of met verdere inpolde ring al dan niet zou worden voortge gaan. Thans is de beslissing gevallen, de N. O. inpoldering zal worden ter hand genomen, de aloude ondernemingsgeest leeft. Moge dit door een kloeke regee ring ingegeven gewichtige besluit ons land en volk, nu en in de toekomst, in elk opzicht tot zegen strekken. Een keur van foto's en tal van bijzon derheden over den nieuwen polder en den afsluitdijk is ook weer in deze uit gave opgenomen. DE ROZENKRANS. Voor een, niet voor de eerste maal, uitverkochte zaal, werd gisteravond in 't Gulden Vlies het beroemde tooneel- stuk „de Rozenkrans" van A. Bisson, opgevoerd. Dit voor velen bekende successtuk, geschreven naar de roman van Florence Barclay, behoeft geen verkorten inhoud meer. Het hoogstaande werk, waarin Enny Molsde Leeuwe en Pierre Mols de zoo zware hoofdrollen hebben te vertolken, werd op aangrijpende wijze weergege ven. Alle bedrijven hebben zij zulk begaafd spel geleverd, met zulk een medelevend gevoel, dat de herinnering hieraan nog lang bij de bezoekers zal blijven voort leven. Onder de overige spelers noemen wij nog Flor. la Rocho als Dr. Mackenzie', Ada van Duyl als de Hertogin, Alex Frank als Dr. Brand,en anderen, die eveneens op waardige wijze hun talent hebben getoond. Dit is weer een van de vele successen der Ver. Schouwspelers geworden, wat dan ook met groot enthousiasme werd beloond. Mackt&ecicfUen DE VEEMARKT. ALKMAAR, 31 Dec. 1934. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prij zen als volgt: 28 Vette koeien 130 240; 1 Graskalf 30 en 1 Vetkalf 50, per K.G. 80 ct.32 Nuchtere kalv. (slacht) 618; 255 Vette varkens (zware) per K.G. 3034 cent. Handel goed. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 31 Dec. 1934. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 416 Vette koeien, le kw. 5762 cent, 2e kw. 4855 cent, 3e kw. 38 —46 cent per K.G. slachtgewicht; 68 Melk en kalfkoeien 150— 190; 145 Vette kal veren le kw. 4452 cent, 3e kw. 3442 ct. per K.G. levend gewicht; 54 Nuchtere kal veren 47.50; 60 Schapen 15—18; 497 Varkens, vleeschvarkens 90110 K.G. 38—39 cent, zware varkens 3738 cent en vette varkens 3637 cent per K.G. slacht gewicht; 26 Paarden 60—100. Ter vee markt waren 4 wagpns geslachte runderen uit Denemarken aangevoerd. BROEK OP LANGENDIJK, 31 Dec. '34. Aanvoer en priizen waren heden als volgt: 15000 K.G. Roode kool 1.10— 2 50, doorschot 11.30; 25ÖOO K.G. Gele kool 1 1 40; 1600 K.G. Deensche witte kool 0.70—1 20; 15000 K.G. Uien: drie lingen 1.301.60, gele uien 1.10 2.40. grove 2 502.70; 8500 KG Peen 80—90 cent, alles per 100 K.G en 65 stuks Bloemkool: reuze 10.1011.60 en 2e sc. 1.60 per 100 stuks. WARMENHUIZEN, 29 Dec. '34 Roode kool les12 50, 2e s. 1—/ 110; Gele kool le s 1 401.50, 2e s 1— f 1.10; Deensche witte kool le s. 1.10— f 1.20. 2e s. 0.801; Drielingen (uien) 60—90 cent, uien f 1.902.20 en grove uien 2 30—2.40. Aanvoer: 76500 K.G Roode kool: 85000 K.G. Gele kool: '5oriO K G. Deensche witte kool en 7350 K G Uien. NCORDSCHARWOUDF. 29 Dec. 1934 150 K.G. Aardappelen: Red Star 2 20; 0200 K O. Uien: uien 2 —f 2.20, drielin- °en 1 301 40 rrove f 2 70f 2 80 Gele nep 1.80—2; 70O KG Peen 0.90: 150600 K G. Roode kool f 1 20- 3. doorschot 1—/ 2 10; 40800 K G. Op'e kool f 11 40. doorschot 1 M 20: o2=.no V G D^en.scbe witte kool 0 70—f 1 30 doorschot 0.70—1, alles per 100 K.G.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 3