Aqmda Stad, en Omg ewtui Jietk School £aatste betichten WeecAetidit JUMicaties k DIRECTEUR VAN HET POSTKANTOOR BENOEMD. De heer H. A. Pabbruv» - uit Arnhem. VOORDRACHT-AVOND IN HET CENTRAAL ZIEKENHUIS. CORRESPONDENTIE. H. te Egmond aan Zee. Inderdaad ver biedt de gemeentewet dat raadsleden noch middellijk, noch onmddellijk mo gen deel nemen aan leveringen of aan nemingen ten behoeve der gemeente. DE LEEUWERIK HEEFT VERTRAGING. HOTELBRAND TE WARFFUM. Geen persoonlijke ongelukken. De hotelhouder door de mare chaussee aangehouden. POGING TOT DOODSLAG. Op den Beverwijkschen jacht opziener. RADIO-TOESTELLEN NAAR HET SAARGEBIED. Voor de Nederlandsche mariniers GROOTE BRAND TE NIJVERDAL. ERNSTIGE VECHTPARTIJ TE OSS. HINDERWET. Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. A. B. T., half 8, eerste hoofdnummer De spook-expresse (sens); hoofdrol Farrel Mac- Donald; tweede hoofdnummer Racers bloed (sens.) Toegang boven 14 jaar. Bioscoop Harmonie, heden half acht, hoofdnummer La Paloma (operette); hoofd' rollen Charles Kullmann en Jessy Vihrog Toegang voor eiken leeftijd. Victoria-theater, half 8, hoofdnummer De kat en de viool (operette)hoofdrollen Jean- nette MacDonald en Ramon Novarro. Toe gang voor eiken leeftijd. Cinema Americain, half 8, hoofdnummer Rivalen (rom.); hoofdrollen Wallace Beery, Oeorge Raft, Jackie Cooper en Fay Wray. Toegang boven 18 jaar. DE BALANS OVER 1934 DER DUITSCHE JODEN. Weinig toekomstmogelijkheden voor de jeugd. In een uitvoerig hoofdartikel publiceert de „Jüdische Rundschau" van 28 December j.1. een overzicht van hetgeen het jaar 1934, het tweede jaar van Hitier's bewind, heeft gebracht. Het afgeloopen jaar aldus het blad was voor ons niet het keerpunt; dit was gelegen in 1933. Toen zijn de Joden in Duitschland onder een bijzondere wetgeving gesteld, zij zijn verwijderd van alle belang rijke posten, en het rasbeginsel, dat zegt, dat de burgerrechten worden afgemeten naar de afstamming, is het overheerschen- de principe in het staatsleven geworden. Zooals het reeds vele keeren in de geschie denis is voorgekomen, moesten de Joden zich terugtrekken op het terrein, dat hun werd aangewezen. Een deel hunner emi greerde, doch de meerderheid der Joden bleef in Duitschland en had de taak te vol brengen, zich naar de r.ieuwe omstandig heden te schikken. Het jaar 1934 vormde hiervan in hoofd zaak een voortzetting. Het proces der uit stooting strekte zich verder uit. De beslis sende gebeurtenissen voltrokken zich echter, om zoo te zeggen, in kleiner kringen. Want niet allen worden door een golf gelijktijdig bereikt, langzamerhand echter dringt zij door tot verschillende punten. Zoo nebben ook in den loop van dit jaar vele Joden van den hun liefgeworden arbeid, waarin zij meenden het algemeen belang te dienen, moeten afzien. De vraag, wat van hen zal worden, is nog onopgelost. Dat emigratie afgezien van Palestina hen slechts voor een klein deel kan helpen, is intusschen duidelijk gebleken. Het meest noodlijdend aldus de Jüdi sche Rundschau zijn zij, die willen en kunnen werken, doch geen vooruitzicht heb ben, werk te vinden. Wederom worden de Joden thans naar den handel gedrongen, waar zij echter eveneens stuiten op weer stand, door politiek en rasprincipe in het leven geroepen Op grond van de verorde ningen van ministers van economische zaken en van binnenlandsche zaken meent het blad te kunnen vaststellen, dat het de bedoeling der regeering is, den Joden binnen het ge bied van den koopmansstand een werkkring toe te staan. Dit is derhalve aldus de J.R. een mogelijkheid, die voor onze jeugd open blijft. Van sociaal-paedagogisch en politiek standpunt echter vragen wij ons af, waartoe het moet leiden, wanneer weder om alle Joden in den handel worden samen gedrongen Het belangrijkste alternatief voor de jeugd is hiertegenover een lever, van arbeid in Palestina Want de programma's voor be roepsverandering der Duitsche Joden, die nog een jaar geleden sterken bijval vonden, heeft men thans wel algemeen opgegeven. Het is duidelijk geworden, dat niets moei lijker is dan het binnendringen in de arbei dende, agrarische en handwerksberoepen, die allen corporatief zijn georganiseerd, en niet geneigd zijn, Joden in grooten getale toe te laten. De weg naar Palestina is voor den enke ling moeilijk en hij stelt hoogere eischen dan et volharden in de oude omgevinghij geeft echter sterke genoegdoening. Wat in 1934 in het kader der Joodsche gemeenschap is verricht, gedacht, geleden en gedroomd zoo besluit het blad zijn over zicht vormt bouwsteenen op onzen weg naar de toekomst. Met ingang van 1 Februari 1935 is bij Koninklijk Besluit aangewezen als directeur van het post- en telegraafkantoor alhier, de referendaris der P.T.T. H. A. Pabbruwe, ad junct-inspecteur der posterijen, telegrafie en telefonie te Arnhem. De heer Pabbruwe is vroeger werkzaam geweest aan de groote kantoren te Rotter dam en Amsterdam en was daarna directeur te Druten en Terneuzen, waarna hij als adj.- inspecteur te Arnhem geplaatst werd. De nieuwe directeur is gehuwd en vader van drie kinderen. AANBESTEDING. Vanwege den directeur-generaal der Zui derzeewerken is heden aanbesteed het maken van een ijzeren loswal, enkele vakken oever voorziening, een grondduiker en een duiker nabij Wieringerwerf (Wieringermeer) en van bijkomende werken. Het laagst werd ingeschreven door de N.V. P. Daalders Aann. Bedrijf te Alkmaar voor f. 16.949. HET ONGELUK ONDER WARMEN- HUIZEN. In verband met het noodlottig ongeluk onder Warmenhuizen schrijft een automo bilist ons het volgende: Bij het lezen van dit droevig auto-ongeluk, schoot het onwillekeurig door mijn hoofd: „Vandaag hij, morgen ik", en inderdaad, als automobilist, die veel, ook des avonds, op de weg zit, kan ik me zoo levendig voorstellen, hoe het ongeval zich heeft toegedragen. Vochtig asfalt, dat alle licht van de kop lampen absorbeert, een tegenligger, die niet of onvoldoende dimtplotseling een be wegende gedaante aan den rechterkant van den wegeen nog trachten uit te halen een slag en het ongeval is er. Een reflector op een fiets, die meestal bemodderd is, is absoluut onvoldoende: als het licht van ge dimde lampen er in valt, is de afstand meestal nog veel te kort en moet met alle kracht geremd worden om erger te voorko men. Toevallig werd mijn aandacht vanmorgen getrokken door een rijwiel, waarvan het achterspatbord- ongeveer over een lengte van 20 c.M. overtrokken was met een strook witte celluloid, terwijl daaronder, op het zwarte deel dus, de reflector was bevestigd. Eigenlijk het ei van Columbus, want vrijwel ieaere weggebruiker zal kunnen zeggen dat wit zoo'n geweldig duidelijke kleur is bij avond. Lichte dameskousen, lichte regenjas sen en wat dies meer zij, zijn voor de bezit ters, die des avonds fietsen, waarschijnlijk al meermalen levensredders geweest, ook al zijn de eigenaars zich dit niet bewust. Een prijsvraag over veilig verkeer, ik meen in Denemarken, bracht aan het licht dat het eenvoudigste middel om veilig te zijn, be stond uit een helwitten band om den linker arm voor voetganger en fietser. Deze opmerkingen moesten even uit de pen, toen ik vanmorgen de fiets met wit ach- tersipatbord zag. Ik hoop dat velen zich het luttele bedrag van ongeveer 20 cent willen getroosten om zoo'n beschermer te koopen. In de allereerste plaats voor hun eigen vei ligheid. maar ook in het algemeen belang van „Veilig verkeer". Wij willen het bovenstaande gaarne plaat sing verleenen. Toen wij de vorige maand in Engeland waren, is het ons opgevallen, dat zoowel in Londen als in Southampton slechts rijwielen worden gebruikt waarvan de achterzijde van het achterspatbord geheel wit was. Wij hebben kunnen constateeren dat deze rijwielen op een donkeren weg reeds van vrij grooten afstand worden opgemerkt. EEN ONDERSCHEIDING. De heer H. Ringers, directeur van de Rin- gers Chocoladefabriek te Rotterdam, is be noemd tot officier in de orde van Oranje Nassau. JONGETJE TE WATER. Hedenmiddag om kwart voor twee strui kelde de 8-jarige Jan Kramer, toen hij langs den waterkant aan de Oudegracht liep, met het gevolg, dat hij te water viel en kopje onder ging. Een juist passeerende schildersknecht wist de spartelaar op het droge te brengen. WIELRIJDER VEROORZAAKT BOTSING. Gistermorgen te omstreeks kwart voor twaalf vond op den Kennemerstraatweg voor de Bleekerslaan een botsing plaats tusschen een luxe auto en een motordrie wieler, waardoor de luxe auto aan de achter zijde werd beschadigd, terwijl de motor driewieler aan de carosserie schade opliep. De oorzaak van deze aanrijding was, dat een wielrijder plotseling den weg over stak zonder richting aan te geven. De rem men van de motorrijtuigen bleken in orde te zijn. Tegen den wielrijder werd proces verbaal opgemaakt. HET OUDERLIJK HUIS ONTVLUCHT. Vannacht trof de politie in den Hout alhier een 16-jarigen jongen aan, die uit zijn ouder lijk huis te Egmond aan Zee was wegge- loopen. Hedenmorgen is de jongen door zijn vader van het bureau van politie afgehaald. AUTO IN HET KANAAL. Hedenmorgen te omstreeks zes uur slipte een vrachtauto van den Land- en Tuinbouw- bond, welke op het Zeghs alhier reed, ko mende uit Obdam en kwam terecht in het Noordhollandsch Kanaal. De auto kwam op zijn kant te liggen. De bestuurder kon met zijn rechterhand de portierruit verbrijzelen en uit de auto klimmen. Hierdoor werden een paar vingers van zijn rechterhand licht •gewond, doch overigens kwam hij er met den schrik en een paar natte beenen af. De auto zal op het droge worden gebracht. HONDJE KOMEN AANLOOPEN. Bij den heer H. Graaf, Burgemeester Bos straat 35, is een klein zwart-bruin hondje terug te verkrijgen, dat aldaar gisteren is komen aanloopen. DE K. R. O. BOYS NAAR ALKMAAR. Men schrijft ons: Dinsdag 8 Januari komt het bekende ensemble van de K. R. O Boys, onder leiding van Piet Lustenhouwer, een uitvoering geven in het Gulden Vlies, alhier. Hoewel een ieder deze kunstenaars op hun instrumenten wel eens voor de luidspreker zal beluisterd hebben, willen wij toch nog enkele persuittreksels pu- bliceeren, waaruit blijkt met welk een mcces dit ensemble elders reeds is op getreden. Ook zij nog vermeld, dat ter gelegen heid van het tienajrig bestaan van den K. R. O. de gentleman-zangers Tholen en van Lier de K. R. O. Boys op deze tour nee vergezellen. Leeuw. Nieuwsblad: Ze laten het niet bij een vlotte afwerking van hun pro gramma, doch mengen er honderd en één van de zonderlingste vindingen doorheen. Juist door het zoo volkomen beheerschen van hun instrumenten kon den de musici zich de weelde van al die grimassen veroorloven. Dagblad van N. Brabant: Echte pret tige amusementsmuziek, zonder jazz- excessen, hier een tikje sentiment, daar een vleugje bravour, doch alles gezond muzikaal, pittig van rhytmiek, verzorgd van techniek. En wat ze qua klankeffec ten kunnen produceeren, is eenvoudig verrassend. Utrechtsch Dagblad: Een record aantal toehoorders; vaardige musici en moder ne dansmuziek; na elk nummer ging er een golf van geestdrift door de zaal. Nieuwe Zuid-Hollander: Zelden heeft men in onze stad een zoo talrijk en zoo enthousiast publiek aangetroffen als gisterenavond in den Nieuwen Schouw burg. Bij alle grappen werd geen oogenblik vergeten, dat in de eerste plaats geconcerteerd moest worden. P. met de zijnen brengt meer dan muziek alleen: hij brengt vreugde, humor en levenslust door klank, gebaar en mi miek. Hij maakte van zijn musici te vens revue-artisten. FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken is het faillissement van J. Avontuur, loodgieter te Bakkum aan den Stelweg no. 13, met benoeming van mr. Ub- bens tot rechter-commissaris en van mr. Kraakman tot curator. BEEEDIGD. De heer N. D. Onneweer is hedenmorgen voor de rechtbank alhier beëedigd als amb tenaar van den burgerlijken stand te West woud. De heeren J. Couvee (piano) en Eli Prins (declamatie) hebben Oudejaarsavond een mu ziek- en voordrachtavond in het Centraal Ziekenhuis gegeven,waar zich vele pa tiënten bevinden, die'juist op een avond als deze wanneer zij niet in den familiekring kunnen zijn de daardoor gebrachte aflei ding zoo zeer weten te waardeeren. De heer Couvee heeft zich als pianist van zijn beste zijde laten kennen, tevens als be geleider van den heer Eli Prins, die reeds vroeger de moeite had genomen op den Oude jaarsavond in het ziekenhuis op te treden. De heer Prins heeft op zeer verdienstelijke wijze o.a. Beatrijs van Boutens gedeclameerd, alsmede eenige luimige gedichten en een Oudejaarsavondgedicht. De directrice, mej. Koekman, heeft beide kunstenaars namens de patiëntendank voor hun optreden gebracht. EEN KLEIN, WIT VLINDERTJE. Er was een klein, wit vlindertje, dat ge schapen was om in het zonlicht te dartelen en zich neder te zetten op kleurige bloem kelken. Maar de natuur, die sneeuw en ijs had moeten brengen, deed frambozen aan strui ken groeien en rozen ontluiken aan takken, die bladerloos moesten zijn. Toen is dat vlindertje te vroeg uit zijn schuilplaats gekropen. Het heeft tevergeefs naar andere vlindertjes gezocht en zich, toen de kille avond viel, neergezet op een wit vensterkozijn. Een meisje is naar buiten gekomen en heeft met haar kleine handjes naar het vlindertje gegrepen, dat zich gewillig liet pakken. „Een vlinder", juichtte het kind en de moe der heeft een lucifersdoosje leeggemaakt, waarna het diertje in een donkere gevangenis werd gesloten. „Een vlinder in Januari", zei de moeder. „Ga er maar mee naar de courant, dan krijg je misschien wel een kwartje". Het was het eerste vlindertje, dat ons dit jaar getoond werd, een triestig diertje, dat met gevouwen vleugeltjes stil weggedoken zat in een hoek van het spanen doosje. Het was alsof het begreep dat het te vroeg was geboren en te vroeg zou moeten sterven. Een vlindertje, dat zich in den tijd vergist had. BADHUIS HET WITTE KRUIS. In het badhuis van het Witte Kruis aan het Kweerenpad werden gedurende de maand December de navolgende baden genomen: kuipbaden 194 (165); le klas regenbaden 170 (144); 2e klas regenbaden 676 (653) en 3e klas regenbaden 672 (632). Werkloozenbaden h 5 cents voor werkloo- zen en hun gezin gedurende de eerste 4 da gen der week. Wij zijn van oordeel, dat in het be treffende geval met den wethouder, waarvan wij onvoorwaardelijk gelooven, dat het college zoo zuiver mogelijk heeft gehandeld, men toch te doen heeft met een voor raadsleden niet geoorloofde handeling. Intusschen is verschil van inzicht hierover mogelijk. De gunning kan in geen geval ongedaan gemaakt worden. De raad, die blijk gaf met het college van B. en W. van inzicht te verschillen, kan in een volgende zitting besluiten tot schorsing van den wethouder en daardoor een beslissing van Ged. Staten uitlokken. Red. Alkm. Crt. Bij de N. V. Uitgeversmaatschappij „Kosmos" te Amsterdam is verschenen „Wat iedereen van het Burgerlijk Wet boek moet weten", door L. van de Wal, candidaat-notaris. Het handige boekje geeft in beknopten vorm inlichtingen over zaken, die ieder wel eens interesseeren en is ingedeeld in de hoofdstukken personen, zaken, overeenkomsten en erfrecht. Magazine „Nova". De jongste „Nova" opent met een fantastische vertelling: „Een Nacht in de Catacomben" door C. Hammer en A. Cevat, met illustraties van Carla Ham mer. Verder begint Piet van Veen een oorsponkelijk vervolgverhaal: „De eerste Liefde van Narda Scheffer", een knap opgezette vertelling over de eenvoudige en toch zoo belangrijke dingen, die in ieder menschenleven voorkomen. Een goede West-Indische bijdrage is voorts „Cirkelgang" door Jacques Smeulders. Alleraardigst is „Het Noodlot van het Noodlot" van Maud, waarin de groote ijdelheid van een klein auteurtje aan den kaak wordt gesteld. „Jeeves, de Gehaai de" is een vertaalde bijdrage van Wode- house, terwijl Holly Mahroüdi present is met een humoristische bijdrage „Mijn Motor". In het filmsupplement o.m. bijdragen over Kitty Carlisle en Kay Francis. Tusschen den tekst mooie foto's van Dorit Kreysler, Dorothy Dare, Shirley Temple. Sylvia Sidney e. a. Voor het beroep naar de Geref. kerk te Hazerswoude heeft bedankt ds. R. Bakker te St. Pancras. (Ongecorrigeerd Het K. L. M.-vliegtuig, waarmede de leden van de commissie van onderzoek naar de Uiverramp heden op Schiphol zouden terug keeren, is wegens mist teruggegaan naar het vliegveld Le Bourget te Parijs. Sillevis en Geyssendorffer, de beide piloten, kunnen het toestel op geen en kel Nederlandsch vliegveld doen dalen. Zij waren reeds boven Brussel, toen zij besloten terug te keeren naar Parijs. De kans, dat zij vandaag op Schiphol aan komen, is zeer gering. Hedenmorgen te half zes is te Warf- fum (Gr.) brand ontstaan in het groote hotel van den heer G. Engelage in de hoofdstraat. Het gezin, bestaande uit man, vrouw, drie kinderen en een dienstmeisje kon zich, doordat de heer Engelage, die wakker was, den brand direct ontdekte, in veiligheid 6tellen. Het vuur is ontstaan in de gelag- kamer en breidde zich met zulk een groote snelheid uit, dat aan blusschen niet meer te denken viel. Het geheele hotel benevens de inboedel is totaal af gebrand. De naast en tegenover het hotel gelegen huizen bekwamen brand en waterschade. De oorzaak van den brand is onbekend. De marechaussee stelt een onderzoek in. Verzekering dekt de schade. Naar wij nader vernemen, is naar aan leiding van dezen brand de hotelhouder op vermoeden van brandstichting door de marechaussee aangehouden. Hij werd gevankelijk naar het gemeentehuis vervoerd, vanwaar hij des middags naar Groningen is overgebracht om voor den officier van justitie te worden geleid. De Haarlemsche rechtbank heeft een 36- jarigen bewoner uit Beverwijk, die terecht heeft gestaan wegens poging tot doodslag op den jachtopziener T. Kamerbeek, conform den eisch veroordeeld tot 9 maanden gevan genisstraf. Op 3 November liep verdachte met 2 vrienden op verboden grond, toen de jachtopziener de drie personen zag waar schuwde hij een collega. Daarop is verdachte met een mes naar den jachtopziener gegaan. Deze leste een schot in de lucht en toen de verdachte riep: „ik steek je kapot", heeft de jachtopziener verdachte in een zijner beenen geschoten. De firma de Zeeuw te Den Helder heeft aan het verlangen van de in het Saargebied aanwezige mariniers om in het bezit te komen van een radio-toestel ter verdrijving van de eenzame uren, voldaan en twee toestellen gratis aangeboden. Zij zijn op Oudejaarsdag, geheel compleet, met antenne-materiaal, aan den commandant van het Nederlandsche contingent, deifkapi- tein der mariniers de Bruyne, te Saarbrücken toegezonden. Hedennacht brak door onbekende oorzaak brand uit in een pand aan de Wilhelmina- straat te Nijverdal bewoond door de gezin nen Epema en Mondeel en waarin tevens ge vestigd was de kapperszaak van den heer Bergman. De vlammen grepen zoo snel om zich heen, dat de bewoners zich slechts met moeite in veiligheid konden stellen. De brandweer kon niet voorkomen, dat het pand tot den grond toe afbrandde. Persoonlijke ongeluk ken hadden niet plaats. De schade, welke op 15.000 wordt geschat, wordt door ver zekering gedekt. In den afgeloopen nacht heeft een ernstige vechtpartij plaats gehad tusschen den voor zitter der Ossche Wielrenclub en den direc teur der Ossche Wielerbaan. De aanleiding tot deze vechtpartij was een oude veete. De directeur bekwam zeer ernstige snijwonden naar waarnemingen, verricht in den morgen van 3 Januari. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bildt. Hoogste barometerstand 778,4 m.M. te Valencia. Laagste barometerstand 747,3 m.M. te Isafjord en jan Mayen. Verwachting, geldig tot den avond van 4 Januari: Zwakke tot matige later wellicht verder toenemende meest westelijke wind; zwaar be wolkt tot betrokken; waarschijnlijk eenige regen; iets zachter. Weeroverzicht. In het zuidwesten bleef het hoogc druk- gebied nog standhouden. In het zuidwesten versterkte zich gisteren de hooge druk nog, doch in den loop van den nacht werd zij door een daalgebied sterk aangetast. In het hooge noorden is haar koers verlegd en zij laat thans over Schotland de Shetlands en de Far Or haar invloed gevoelen. Op het grensgebied van deze depressie en den hoo- gen druk waait hier en daar krachtige tot stormachtige wind, vooral in zuid-Noorwe- gen. Overigens is het rustig weer. In het zuid envan ons land en in Frankrijk komen uitgestrekte nevelgebieden voor. Over het algemeen daalde de temperatuur; toch bleef zij nog aanzienlijk boven haar normale waarde. Hoewel het zich gisteren aan liet zien, dat eenige onderbreking in het zachte winterweer waarschijnlijk was, zijn de kan sen hier ook weer kleiner geworden. De bo vengenoemde depressie houdt aan tezamen met den blijkbaar vrij standvastigen hoogen druk in het zuidwesten, in het regime van de westenwinden, die vochtige en warme lucht aanvoeren. Eenige stijging van temperatuur is weer te verwachten, met toenemende re genkans. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 4.26 uur licht op. aan het gelaat, terwijl de bij hem zijnde van O. eveneens snijwonden aan het gelaat be kwam. Van O. trachtte nog den directeur naar dr. Stoltz te brengen, doch moest deze poging halverwege opgeven. Nadat dr. Stoltz van andere zijde gewaarschuwd was, legde deze een noodverband, waarna de directeur naar het ziekenhuis werd vervoerd. Hier bleek, dat de wonden niet van ernsti- gen aard waren. Hij zal vermoedelijk heden morgen het ziekenhuis kunnen verlaten. De voorzitter der Ossche Wielerclub had inmiddels aangifte bij de politie gedaan. De Koninklijke marechaussee, in samen werking met de gemeentepolitie, stelt een onderzoek in. PAARDENWET. De BURGEMEESTER van ALKMAAR brengt ter algemeene kennis, dat ingevolge het bepaalde bij artikel 23 der Paardenwet, ieder, die eigenaar of houder is van een tweejarigen of ouderen hengst, verplicht is, hiervan aangifte te doen bi' den Burgemees ter der gemeente zijner inwoning, binnen een maand nadat de hengst twee jaar is ge worden of in zijn bezit ie gekomen, alsmede vóór den eersten Februari van elk jaar. Alkmaar, 3 Januari 1935. De Burgemeester voornoemd, F. H. VAN KINSCHOT. Heden zijn op de gemeente-secretarie ter inzage gelegd verzoeken met bijla gen van: 1. den heer J. C. Pouwels, alhier, om vergunning tot het oprichten van een ondergrondsche benzinebevvaarplaats met een inhoud van 6000 liter, met pompinstallatie, aangedreven door een electro-motor van V» P K., in de perceelen Kennemerstraatweg nrs. 14 en 16; 2. het Bestuur der vereeniging „Wester- licht", alhier, om vergunning tot het oprichten van een vierde liftinstalla- tie, met plaatsing daarin van een electro-motor van 5 P.K. en van een pompinstallatie, ten behoeve van de eigen watervoorziening, waarin ge plaatst zal worden een electro-motor van 3,5 P.K., in het perceel Kruislaan nr. 14; 3. den heer A. Pels, alhier, om vergun ning tot het uitbreiden van de be staande orgelfabriek, door het bij plaatsen van 9 electro-motoren, t. w. één van 0.25 P.K., één van 0.40 P.K., drie van 0.45 P.K., één van 1 P.K., twee van 3 P.K. en één van 5 P.K., voor de aandrijving van diverse hout bewerkingsmachines, in het perceel Zoutstraat nr. 1. Bezwaren tegen deze verzoeken kun nen worden ingediend ten Stadhuize de zer gemeente, mondeling op DONDER DAG 17 JANUARI a.s., voormiddags te ELF UUR, en schriftelijk vóór of op dien tijd. Gedurende drie dagen vóór ge- melden dag kunnen de verzoeker en hij, die bezwaren heeft ingebracht op de secretaris dezer gemeente van de terz,a- ke ingekomen schrifturen kennis ne men. Alkmaar, 3 Januari 1935. Burgemeester en Wethouder van Alkmaar F. H. VAN KINSCHOT, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 2