HET ZEEMONSTER VAN NAGASAKI. Qememtecadeu. URSEM RediUzoJken Alkmaarsche Politierechter KUNSTSCHILDER MISHANDELT ADVOCAAT. Slachtoffer, dat een oog moet missen, wenscht f 40.000 scha devergoeding. VERVOLGING VAN DUINKER. 'fxoiMiciaat Tlieuws HtlLOO BERGEN 4 4 9 Kennemerpark 4, naar Heiloo. O. A. M. Terpoorten, R.K., leerling-verpleegster, van van Lverdingenstraat 18, naar Venlo. H. van Diggelen, N.H., monteur, en gezin, van Kennemerstr.weg 62b, naar Velsen. P. A. Vlaar, geen, chauffeur, van Oudorperdijkje 25, naar Zaandam. M. H. Pino, N.H., vertegenwoordiger, van Krelagestraat 4a' naar Utrecht. J. van der Ploeg, N.H z.b., en gezin, van Nieuwpoortslaan 61 n' Heiloo. F. Stoorvogel, N.H., z.b, vari Lyceumstraat 30, naar Amsterdam. J. C. tl Stappers, R.K., huishoudster, van Varne- broek 35, naar Bussum. p. A. Broers R.K., banketbakker, van Nieuwesïoot 73a' naar Haarlem. T. D. Schoen—de Vries' R.K., z.b., van Dahliastraat 22, n 's-Gra- venhage. Wed. N. Staadegaard, R.K., z.b., en kinderen, van Doelenstraat 6 naar Heiloo. H. Korswagen, N.H., dienstbod?, van Varnebroek naar Leiden. Wed. H. Jongsma, N.H., z.b., en kinderen, van 1ste Tuindw.str. 19, naar Haarlem. D. Kla ren, geen, electricien, van Schoutenstraat 3, naar Apeldoorn. J. G. Blankestein, N.H, z.b., van Middenstraat 13 (inw.), naar Bos koop. Vrijdag vergaderde de raad. Ingekomen was o.a. een schrijven van den Raad van Arbeid te Alkmaar ongeda teerd ingekomen 13 Dec. 1934, no. 72110, dat over 1933 is betaald aan premie 242.64, waarvan 50 pCt. of 121.32 is gereserveerd en zal worden aangewend voor betaling der in Januari 1935 verschuldigde premie. Vervolgens stelde de voorzitter voor, dat gemeente-personeel, dat lid is van den Bijz. Vrijw. Landstorm en gevolg zou geven aan een eventueelen oproep der regeering om vrij willig onder de wapenen te komen, geacht zal worden de ambtelijke werkzaamheden op wettelijken grond te verzuimen. Het vorenstaande zal niet gelden voor hen die behooren tot een categorie van dienst plichtigen die in geval van oorlog of oor logsgevaar of andere buitengewone omstan digheden niet of voorloopig niet aan een bui tengewone oproeping in werkelijken dienst behooren te voldoen. Aldus besloten. Vervolgens werd vastgesteld een suppl. be grooting dienst 1934 ad 5395, het opnieuw verkenen van een hypothecair crediet aan Th. A. Hoogewerf tegen een lagere rente, waartoe onlangs is besloten. Besloten werd op voorstel van B. en W. een perceel gras land gelegen in de Schermer groot 1.10.70 H.A. onderhands te verhuren tegen 85 per H.A. Over 1934 wordt het verhuurd perceel dat oorspronkelijk groot was 1.22 H.A. te ruggebracht eveneens op 1.10.70 H.A. zoodat 14.30 A. buiten beschouwing wordt gelaten. Tot leden van het stembureau voor de ver kiezing van de Prov. Staten werden herbe noemd de heeren J. Veldboer en S. de Jongh en voor den gemeenteraad de heeren J. Schaap en J. Veldboer. Tot plaatsvervangers der beide stembureaux werden aangewezen de heeren A. Komen en J. Broertjes. Aan de orde kwam het adres van het pol derbestuur Ursem om in werkverschaffing uit te voeren 't verbeteren en verbreeden van de bermen en taluds van de Uitgang gem Ursem. De voorzitter deelde mede, dat de kosten aan materiaal 1190 en aan arbeids- loonen 1570 bedragen. De kosten aan ma teriaal komen voor de helft tenlaste van de gemeente, voor de andere helft ten laste van den polder. Oorspronkelijk wilde de polder dat beide de helft zouden betalen in de kos ten aan arbeidsloonen na aftrek van de rijks subsidie en provinciale bijdrage. De voorzitter heeft met den rijksinspecteur hierover gesproken, doch deze maakte hier tegen bezwaar want de polder moet zelf aan geven welk percentage hij in de kosten bijdraagt. Naar aanleiding hiervan heeft het Polderbestuur bericht, dat het genegen is 30 pCt. te garandeeren. De overblijvende 70 pCt. is dus de overheidssubsidie die ten laste komt van rijk en gemeente. Mogelijk is dat ook nog de provincie een bijdrage verleent. Bij de behandeling van dit punt gaven ver schillende leden van den raad hun leedwezen te kennen waarom de polder niet eerst aan den Noorddijkerweg is begonnen. Na vele discussies werd met zes tegen één stem. die van den heer A. Komen, besloten aan den polder te berichten dat het gemeenebestuur dit ontwerpplan aanneemt. Tevens zullen B. en W. aandringen dat de Noorddijkerweg ook spoedig onder handen zal worden genomen met mededeeling, dat de gemeente genegen is hierbij haar mede werking te verleenen. Strafzitting van Maandag 31 Dec. '34. TOT DE ORDE GEROEPEN. Het oude jaar werd in de rechtszaal plechtig uitgebreid door de behandeling van een 9 tal politiezaken, die in ver band met den achterstand niet konden wachten geen dag en geen nacht. De 4 eerste zaken van deze afscheids- agenda waren feitelijk al van de baan geschoven maar de bij verstek veroor deelde delinquenten hadden bezwaren tegen 't vonnis en verzet aangeteekend. In de eerste p'aats de heer G J. van V. die in de kermisracht van 5 Augustus zoo flauw was in het cafe van den goe- digen caféhouder Deutekom te N. Schar- woude 'n glasruit te vernielen, doch on gemerkt was gesnapt door rijksveld wachter Rood, die dit heerschap in de gaten had gehouden. Deze activiteit kwam meneer van V. echter op 1 maand gevangenisstraf te staan en tegen deze niet malsche correctie was hij in opposi tie gekomen op den dag der eerste be rechting was hij wegens werkzaamhe den verhinderd Hij was zoo edelmoedig het feit in beschonken toestand en ker- misstemming gepleegd te erkennen. Rijksveldwachter Rood vond hem glui perig, 'n bekend fuifnummer op kermis sen. De schade was vergoed, doch de of ficier was onvermurwbaar en verzocht bekrachtiging. Uitspraak: 30 boete of 15 dagen en 1 maand gev. voorwaarde lijk met 3 proefjaren. ZIJN TEGENWOORDIGHEID WAS NIET AANGENAAM. Een heer, die ons op 17 Dec. niet de eer schonk persoonlijk kennis te maken, met name Jan N. had te Winkel ten huize van de familie Hollander nog al wat spectakel gemaakt en hoewel meer malen dringend uitgenoodigd geen ge volg gegeven aan het verzoek zich uit de woning te verwijderen, met gevolg dat hij werd veroordeeld tot 20 boete of 10 dagen hechtenis ter zake huisvrede breuk. Deze spijbelaar kwam nu nog eens in persoon op de proppen om zijn zaak ten tweede male behandeld te zien. Verdachte kwam bij den heer Hollan der om een sleutel van de zouterij en gedroeg zich zoo parmantig dat Hollan der hem de deur wees. Hij werd ten slot te door zekeren Matla, die geen boezem vriend is van verdachte, de deur uit gezet. De officier bekeek de zaak als op 17 Dec. en eischte bekrachtiging van het vonnis. Opposant werd daarop veroordeeld tot 10 boete of 5 dagen hechtenis. SUCCES WAS NIHIL. Een zich in het café van den heer Mol te Rustenburg gcm. Ursem, bevindende kermisreiziger en woonschipbewoner Gerrit Jan F., had op 8 Juli een ander herbergbezoeker, de heer L. van Laaze, zonder eenig bepaald motief, volgens dezen heer, zulk een slag toegediend, dat de politierechter het noodig oordeel de deze geweldenaar 1 maand gevange nisstraf op te leggen. De veroordeelde maakte gebruik van zijn recht hem bij artikel 399 strafr. geschonken en kwam in verzet, dat eveneens heden werd behandeld. Geldgebrek was de oorzaak van zijn niet verschijnen bij de eerste opvoering van dit drama. Het feit werd ontkend doch opposant had den wind leelijk tegen, zoodat de officier bekrachtiging requi- reerde. Uitspraak conform den eisch. EEN ZOETWATERVISSCHERIJ- CONFLICT. Door den rijksveldwachter ten Hoop- cins te Purmerend werd een, wij meenen 'n Amsterdamsche visscher, genaamd Corn. Gijsb CL, uit Amsterdam, be trapt op een visscherijovertrec'ing en wilde de ambteraar de zich in een vischnet bevindende visch als overtui gingsstukken in beslag nemen, welk voornemen genoemden heer C. ver ijdelde, Joor deze visch in 't water te deponeeren, voor welk feit, strafbaar gesteld bij art. 184 strafr. genoemde C. E. C. op 10 December j.l. werd veroordeeld bij verstek tot 15 boete of 15 dagen hechtenis; 'n zacht prijsje, want het maximum is 3 maanden of (300 boete De opposante visscher nam echter ook zelfs dit vonnis niet en kwam heden in verzet De heer Cl. kon de vorige week niet van de partij zijn op grond van geldgebrek. Thans 6cheen het beter te zijn met de financiën, aangezien hij nu ook nog een getuige a decharge had me degebracht. Heden ontpopte de heer C. zich heden als een behoorlijk optredend persoon die ontkende kwade bedoelingen gehad te hebben. De officier hield zich desondanks aan het gewezen vonnis en requireerde be krachtiging van het bij verstek gewezen vonnis. Uitspraak vonnis bevestigd doch straf voorwaardelijk met 2 proefjaren. MET EEN STUK HOUT OP BUURMAN LOSGESLAGEN. De 58-jarige grof gebouwde Cornelis W., groentenkoopman te Berkhout, kreeg op 15 Au ?astus met zijn buurman Gerrit Bos ruzie over een geit die in zijn groententuin flaneerde en gebruikte toen als drhatmiddol een houten batting, waarmede hij buurman op het hoofd timmerde. Volgens den heer W., heden wegens mishandeling terecht staande. 2ou buurman Bos hem te voren met klompen en steenen hebben gebombar deerd, zoodat zijn tanden los kwamen te staan. Misschien kwam dat wel van ouder dom veronderstelde de politierechter. Dat kan ook wel, stemde de verdachte goedig toe. Het landelijk spektakelstuk werd beëindigd met een veroordeeling van den groentenman, in het grijs verle den reeds 10 maal veroordeeld, óók we gens mishandeling, tot 35 boete of 20 dagen hechtenis. BEZEM-DUEL. De bezem wordt gewoonlijk gebezigd om mee te vegen, doch de 63-jarige heer Klaas K te Helder gebruikte dit nuttige voorwerp om er de 51-jarige vader van zijn zoon en vrouw, J. J. Collee, mee af te rossen, 'n gebeurtenis die in de Prin sestraat plaats greep op 21 Aug. en voor welk feit de heer Klaas K. heden terecht stond. De klappen kwamen zoo flink aan dat de heer Collee zich onder genees kundige behandeling moest stellen. De heer K. was zoo vrij de zaak om te kee- ren en beweerde dat juist Collee de aan valler was en met een anderen bezem en hij met de hem ten dienste staande bezem den aanval nareerde. Evenmin als op 21 Augustus konden de partijen heden voor den rechter tot overeenstemming komen. Gevorderd werd 20 boete of 10 dagen hechtenis. Edelachtbare ik vraag vrij spraak, want ik ben onschuldig, conclu deerde de heer Klaas K. Echter was de politierechter een andere meening toe gedaan en veroordeelde hem tot 20 boete of 10 dagen hecht., met teruggave aan den verdachte en toekenning van 3 smartegeld, uit te keeren door onzen bezemheid aan den mishandelde. ONGEWENSCHTE POLITIE- VERHOUDING. De 23-jarige Berger melkventer Joh had op 28 Aug. zijn dorpsgenoote, mej. Geertje Karsen, huisvrouw van den heer H. G. Vermeulen een twijfelachtig complimentje toegevoegd in den vorm van: Leelijke vuilik. Volgens de beleedigde getuige zou ook de vrouw van den rijksveldwachter minachtend hebben gerocheld en ge- spuuwd. De politierechter vond het een vreemde verhouding tusschen rijksveld wachter en chef-gemeenteveldwachter en achtte het wenschelijk dat deze toe stand werd gezuiverd. De tweede getuige, de heer Visser, had de beleediging, door den melkventer ontkend, eveneens gehoord. Verdachte erkende gezegd te hebben: je bent 'n leelijk gemeen kletswijf. Eisch 15 boete of 10 dagen hechtenis. Vonnis 12 boete of 8 dagen hechtenis. Indien deze ongewenschte verhoudin gen blijven bestaan zal de politierechter maatregelen nemen. MISHANDELING. De Wieringermeerpolder begint ook zoo langzamerhand zich een waardige plaats te veroveren in het strafrechtelijk milieu van het arrondissement Alkmaar. Zoo verscheen heden de 30-jarige Hen drik Gregorius L., uit Wieringen, die op 18 October van de Wieringermeerpolder een medearbeider C. Lukens naar aan leiding van een kwestie over een krui wagen met een schop op het hoofd had geslagen De verdachte erkende deze ten lastelegging doch beweerde vooraf door Lukens bedreigd te zijn. Een andere getuige, J. Baas, bevestigde zulks. In verband met deze omstandigheid vorder de de officier slechts 8 boete of 4 dagen hechtenis. De getuige kreeg 'n waar schuwing alvorens de politierechter den verdachte veroordeelde tot 8 boete of 4 dagen hechtenis. CANDIDAA TGESTELD VOOR DE RECLASSEERING. 1 Een 22-jarige los werkman Corn. St., voorheen in dienst bij den winkelier S. P. Kaoteijn te Alkmaar, had in deze be trekking niet zijn sporen verdiend, doch was integendeel zoo slecht opgeschoten, dat hij heden terecht stond ter zake ver duistering van 6 65 en 1.19, die hij van de melkklanten ten behoeve van den heer Kapteijn had ontvangen. Volgenê de verdachte zou de tekorten moeten worden toegeschreven aan de verwarde rekening, ontstaan door de ventregeling, waarover hij al eens meer had geklaagd. Door het inmeten kon hij met de ontvangst ..iet uitkomen. De heer K. had hem voorgesteld het tekort door wekelijksche aflossing van 1 aan te zuiveren. De officier selde een reclasseeringson- derzoek voor. Met alle consent besloten een reclasseeringsonderzoek in te stel len. Hervatting alzoo op 11 Febr. 1935. Hierna sloot de politierechter de zit ting met een kort woord. Het nieuwe jaar zal worden ingezet met 34 kleine en groote strafzaken. Voor de Amsterdamsche rechtbank heeft terecht gestaan een Larensche kunstschilder, verdacht van mishande ling, zwaar lichamelijk letsel tenge volge hebbende. In den avond van 20 October heeft verdachte, na een woordenwisseling, een advocaat te Laren een klap op het lin keroog gegeven. Zijn bril brak en het oog werd door glasscherven zoo ernstig gewond, dat hij het heeft moeten mis sen. Als eerste getuige wordt de advocaat gehoora. Hij vertelt,-dat hij op den be- wusten avond met zijn vrouw naar een café te Laren was gegaan. De verdachte was daar ook m zette de zaal op stelten, hij stelde zich aan en viel de menschen lastig. Hij maakte het zoo bont, dat hij er uit werd gegooid. Na eenigen tijd was de kuutsschilder teruggekomen; zijn ge drag was er echter nog weinig op ver beterd. „Ik wilde me er niet mee bemoeien, aldus getuige, omdat ik in gezelschap van m'n vrouw was. Toen ik wegging stond verd. bij de deur, ik verweet hem z'n gedrag, wat me temeer ergerde daar hij een N. S. B-insigne droeg. Toen ik de deur doorging gaf hij me een trap; weer heb ik rustig met hem gepraat en ik sommeerde hem z'n N. 3. B speldje af te doen Toen hij dit weigerde heb ik hem dat insigne van zijn jas gerukt Zonder verder iets te zeggen gaf ver dachte me een klap het linkeroog, waar door m'n bril brak." Pres.: Had hij u van te voren be dreigd? Get.: Het staat me voor, dat hij vlak voor hij sloeg gezegd heeft: „ik zal je oog inslaan." Pres.: Was hij dronken? Getuige: In ieder geval onder invloed van drank. De verdachte geeft dan zijn lezing van het gebeurde. De advocaat verweet hem, dat hij zich onbehoorlijk gedroeg Pres.: Gedroeg u zich onbehoorlijk? Verd.: Ik zal lastig zijn geweest Pres.: Was u dronken? Verdachte meent van wel, maar hoe veel hij gedronken heeft kan hij onmo gelijk zeggen. Hij vertelt dan, dat de advocaat, die ook lid van de N. S. B. is, tegen hem zei: „ze moesten je dat speld je afnemen." Zonder verder iets te zeg gen heeft de advocaat het speldje van mijn ajs gerukt. Ik maakte me toen driftig, aldus verdachte, en gaf hem een klap, zonder de bedoeling te hebben hem ernstig te verwonden. Dan verklaart c'e mishandelde, dat hij 40.000 schadevergoeding heeft ge vorderd van verdachte, doch dat deze niet wenschte te betalen, omdat hij zich niet schuldig voelt. Wel wil hij eenige schilderijen geven. Verdachte: Ja, ter verzachting van het leed. Mishandelde: Hij voelt geen oogenbiik, wat hij heeft gedaan; den volgenden dag liep hij weer grapejs te, maken in het dorp met zijn vrienden. De officier van justitie mr. Wassen- bergh, zeide in zijn requisitoir, dat ver dachte zich ergerlijk heeft misdragen. Toen hij daarover een opmerking van den advocaat te hooren kreeg, gaf hij dezen een trap. Een oogenbiik na het afrukken van het insigne gaf verdachte den advocaat een slag pal in het gezicht, met het noodlottig gevolg, dat hij .een oog moet missen. Het is reeds eerder gebleken, dat ver dachte zich hoogst onbehoorlijk ge draagt wanneer hij gedronken heeft, hij is reeds veroordeeld wegens verzet tegen de politie en wegens vernieling. Wegens mishandeling, zwaar lichame lijk letsel ten gevolge hebbende, requi reerde spr. een gevangenisstraf van vier maanden. Op verzoek van den verdediger mr. Lenz wordt de zaak geschorst om nog eenige getuigen te doen hooren De be handeling wordt 30 Januari r.s. voort gezet. De officier van justitie te Amsterdam, mr. dr. J. A. van TI iel, heeft een onder zoek gelast naar aanleiding van de pu blicaties van den heer C. Duinker, Spaarne 21 te Haarlem. D had in „De Nederlandsche Natio- naal-Socialist", officieel orgaan van de Nat.-Soc. Ned. Arbeiders Partij, leider majoor Kruyt te Haarlem, een artikel geschreven, waarin de joden beschuldigd worden van moord op christenen voor ritueele doeleinden. D. beroept zich in dit artikel op publicaties van Streicher in het Duitsche blad „Dor Stuermer". Door de nieuwe wetsartikelen ter be scherming van de openbare orde (artt 137a—137d W. v. S.) is een vervolging mogelijk geworden, wanneer, zooals hier het geval is, een „groep van de bevol king" wordt beleedigd. Wil een „groep" aanwezig zijn, zoo is tweeërlei vereischt: le de beleediging moet meer personen betreffen; 2e deze personen moeten in de uitlating in een gemeenschappelijke aanduiding zijn samengevat. Het nieuwe art. 67a W. v. S. geeft voor misdrijven v"u '-er. op klachte vervolgbaar, een nieuwe be voegdheid aan het O. M. om zelf tot ver- n? over te gaan, nl. indien het die vervolging wenschelijk acht op gronden aan het algemeen belang ontleend. De Bond voor Staatspensionneering hield Woensdagavond een propagandaverga- dering in De Rus lende Jager. De voorzitter, de heer T. Kostelijk, opende en heette wel kom Jong Heiloo en Falkland. Spr hoopte, dat er propagandistische waarde van dezen avond zal uitgaan en deed een bercep op de pers. Daarna zette „Jong Eensgezindheid'', di recteur A. Meijns den feestgroet in van V. M. Gallin, gevolgd door andere nummers. Dit groepje jongens en meisjes, een 20-tal, oogst te veel succes. Falkland voerde een één-acter op, n.1. De Mijnramp, wat zoo goed werd gespeeld, dat men er volop in meeleefde. Het diep aan grijpend spel gaf een kijkje op de eerzucht waarvoor men menschenlevens in de waag schaal stelt. y Jeeovitol levertraan wetenschappelijk de beste levertraan voor U en Uw kind. Jtmm Verkrijgbaar bij apothekers en drogisten f 0J5 per flacon. Daarna was het woord aan den spreker, den heer G. Roekei, secretaris van den Ar menraad te Arnhem, over het onderwerp: Zij, Gij en Wij. Spreker verklaarde zich buitengewoon ver heugd, dat Jong Eensgezindheid haar gaven gaf voor het doel. Wij kunnen dat jeugdige vuur gebruiken. Spr. hoopte, dat we nu eens kunnen zeggen: van Heiloo gaat de victorie uit. Ik kom, aldus spr., een pleidooi voeren voor premievrij Staatspensioen, voor die dui zenden arme ouden van dagen, die niet we ten hoe ze van den eenen dag in den anderen moeten komen. Hun getal, bijna 80.000, is geweldig groot. Heiloo en omgeving gaat door, het gaat om het beste, de zorg voor df ouden van dagen. Spr. citeerde uit Ibsen's werk van den rijke en den arme. Dit drama teekent wel het standpunt van velen: „Het is hun zaak, dat ze onverzorgd in het leven staan". Neen, zeide spr., het is onze taak, hen te helpen. Hoeveel duizenden in onze samen leving zullen niet gedacht hebben, dat ze thans en spr. wees op zijn practijk de hand moeten openhouden. We offeren mil- lioenen voor alle doeleinden. Waarom houdt het op, als het voor de ouden van dagen gaat? Hebben zij geen recht op de hulp der regeering? Spr. antwoordde bevestigend. Spr. zag 't stille verdriet van die vele oudjes die soms naar 'n armenhuis of 'n liefdege sticht moeten verhuizen. Is zoo 't vraagstuk van de oudjes opgelost? Neen, uit de staats kas moeten ze uknnen leven. Dat zal kosten, zegt men. Maar we geven aan genotsmidde len millioenen uit. Ook van rechts moet men er voor zijn. Spr. begreep dan ook niet dat er regeling. Spr. begreep dan ook niet dat er nog rechts-georiënteerden zijn die daartegen zeggen: waarom? Omdat het geld kost, an ders waren ze er niet tegen. „Men" zegtze moeten sparen. Ja, zoo het mogelijk is, doch het kan niet altijd. Is het nu geen schrijnend onrecht als bijv. een kleine schoenmaker wordt uitgesloten en een arbeider niet? Anderen zeggen ,,'t werkt demóraliseerend". Ja, zeide spr., dat zeggen zij, die doodkalm hun eigen pensioen opstrij ken. Allen, eigen baas of in een onderne ming, allen staatspensoein. We hebben een schuld af te doen aan de ouden van dagen en we moeten een onrecht herstellen. Dat is een sociale en ook christelijke taak, aan welks oplossing we allen, zonder uitzondering, moeten meewerken. We' moeten dat onrecht niet dulden, het schreeuwende onrecht voor onze oudjes moet weg. Spr. hoopte, dat de volkswil zich zal uitspreken. Dan zal het parlement onze stem hooren. Allen voor pre mievrij staatspensoien. (Applaus.) Natuurlijk had spr. een dankwoord te oogsten. De voorzitter wekte allen op om lid van den bond voor Staatspensioen te wor den. Facultatieve Lijkverbranding. Door het voorloopige bestuur, benoemd op de vergadering der afd. Afd. Alkmaar der vereeniging voor Facultatieve Lijkveras- sching, gehouden te Bergen op 19 December j.l. waren de leden van deze vereeniging, wonende te Bergen en Schoorl, bijeengeroe pen, om defenitief te komen tot het stichten van een afdeeling van bovengenoemde ver eeniging. Deze vergadering had Vrijdag plaats in het voorzaaltje van het „Oranje Hotel". Medegedeeld werd, dat er te Bergen 40 en te Schoorl 7 leden zijn van de vereeniging voor Facultatieve Lijkverassching, die tot op heden bij de qfd. Alkaar zijn aangesloten. Uit de discussiën bleek, dat het wenschelijk is een plaatselijke afd. te stichten, omdat de leden uit de buitengemeenten, zelden de ver gaderingen te Alkmaar bezoeken, waardoor er te weinig contact van de leden onderling is en waardoor ook de propagangda naar buiten door te weinig leden moet worden be hartigd. Er moet meer propaganda worden gemaakt, zoo zeide de voorzitter, opdat het ledental grooter wordt, wat ondermeer ook noodig is, om pressie te kunnen uitoefenen bij de betreffende autoriteiten om te komen tot wettelijke erkenning der crematie. Rechtsge lijkheid in deze, welke trouwens reeds bestaat in alle Europeesche Staten, komt zeer zeker ook ons toe. Bij vrije stemming werd het voorloopig bestuur als bestuur gekozen, waardoor dr A. H. van Gelder, voorzitter en mevr A- Boschvan Werkum, secretaresse-penning- meesteresse is geworden. De heer C. Kriller te Schoorl werd als derde bestuurslid toege voegd, cm de belangen van de vereeniging in deze gemeente waar te nemen. Er zal spoedig weer worden vergaderd om het huishoudelijk reglement vast te stellen 45. Ofschoon de reisgids minstens 4000 jaar oud was, kon Piet toch wel een en ander vinden. Hij had wel dra alle aansluitingen op Nagasaki opgezicht, maar het uur van aankomst was nergens te vinden, 't Ge volg van een en ander was dat Piet Prik'-el alle stee nen bladzijden door elkaar had gegooid en geen kans meer zag de boel netjes op volgorde te leggen. 46. Ze kregen ook een leelijk standje van den Lama, die, de bibliotheek bewaakte en voor straf moest Piet zich met een stokje driemaal op z'n neus laten tik ken. De Lama zei dat dan wel weer alles tusschen hen in orde was. Piet onderging den straf en mocht even later ongehinderd met Drein vertrekken.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 7