^Buitenland HET ZEEMONSTER VAN NAGAS AKI. KALENDERS. DE MOORD OP KIROFF. JEUGDIGE SCHERPSCHUTTERS. In de Sovjet-Unie. STEMBUREAU-VOORZITTERS IN HET SAARGEBIED. In totaal 364 Nederlanders aan gewezen. AARDSCHOKKEN IN HET RUHRGEBIED. Ook in Japan. 'S MORGENS „DOOD" En 's avonds weer levend. DE MALARIA OP CEYLON Ontroerend geval van zelf opoffering PROCES OVER TRAPPISTENBIER. Belgische Trappisten verliezen het geding. Door de Belgische Trapp-' stenorde was bij de handelsrechtbank te Antwerpen een proces aanhangie gemaakt tegen een bierbrouwer te Brasschaet, die zelfge maakt Trappistenbier onder dezen naam in den handel bracht. SLUITING POOLSCHE WEVERIJEN. Vijfduizend arbeiders werkloos. RADIUM IN VUILNIS TERECHT GEKOMEN. Zeldzaam geval. WIJ, VROUWEN, EISCHEN Staking van huwbare meisjes! HET NOORSCHE „SPOOK- VLIEGTUIG". Naar een oplossing? ALKMAAR RHEUMATIEK VERSTOORDE HAAR NACHTRUST. Gevoel „ol haar rug zon breken" Pijnen in enkele weken verdreven. vermindering van 102 mannen, 103 vrouwen, totaal 205 personen. Er is dus een vermindering van de bevol king van 10 mannen, 14 vrouwen, totaal 24 personen De bevolking bestond op 31 December 1934 uit 965 mannen, 852 vrouwen, totaal 1817 personen. Voltrokken huwelijken 11. Buitenlandsche consul teruggeroepen. Het Telegraaf-agentschap der Sovjetunie publiceerde gister een communiqué der regee ring, waarin verklaard wordt, dat de bui tenlandsche consul, die met den moorde naar van Kirof, Nicoiajef, in contact heeft gestaan, door zijn regeering is teruggeroe pen. Den Moskouschen gezant dezer regeering is gisteren de verklaring van Nikolajef, be nevens het gedeelte van het proces-steno gram, waarin de kwestie van de verbinding van Nikolajef met den consul wordt behan deld, voorgelegd. Op het oogenblik worden te Moskou na tionale wedstrijden gehouden, waarvan de bedoeling is jeugdige Sovjet-onderdanen tot scherpschutters te maken. Voor de jongens en meisjes, die bepaalde schietproeven met succes afleggen, is een speciale „Worosjilof" medaille beschikbaar gesteld. (Worosjilof is de volkscommissaris voor de defensie en opperbevelhebber van leger en vloot) Van iederen jongen of meisje wil men een scherpschutter maken, zoodat, indien de vijand het land mocht binnendringen, deze niets anders dan scherpschutters tegenover zich zal vinden. Tot dusvei zijn reeds 600.000 médailles eerste klasse uitgereikt. De neutrale voorzitters van de 860 stembureaux in het Saargebied zijn thans definitief benoemd. Aangewezen zijn 364 Nederlanders, 300 zwitsers, 220 Luxemburgers, 3 denen, 4 Engelschcn, 2 Amerikanen, 3 Italianen, 1 Zweed en 1 Portugees. Deze neutrale voorzitters moeten op 13 Januari a s. twaalf uur lang onafgebroken controle oefenen op de 6temming en dienen tevens zorg te dragen voor het vervoer van de stem bussen van elk stembureau naar het naastgelegen districtsbureau. Als beloo ning voor hun arbeid krijgen zij 1000 Fransche francs, terwijl bovendien hun reiskosten worden vergoed. Hedenmorgen om 5.07 werd aan het kolengebied aan de Ru'u- een vrij krach tige aardschok waargenomen, die onge veer 2 seconden duurde. Vaststaande voorwerpen raakten door den schok in beweging. In bet Ruhrgebied verou 'er- stelt men, dat de beving haar centrum in de onmidde'lijke nabijheid heeft en is ontstaan door het instorten van ge welven in stilgelegde verlaten mijnen. Het is echter niet onwaarschijnlijk, dat deze aardschokken een minder lokale oorzaak hebben, aangezien vrijwel ter zelfder tijd op Nederlandsch gebied in Limburg eveneens krachtige aard schokken zijn waargenomen. In den afgeloopen nacht is te Tokio en omgeving ook een krachtige aard beving waargenomen, die echter geen schade aanrichtte. Dat een man, die 's morgens gestor ven is, 's avond6 weer gaat leven L geen alledaagsch verschijnsel. Dit heeft de gemoederen van velen in Peking in beroering gebracht. Yen Yu- Ting, een 69-jarige portier was na zijn „dood" door zijn achterblijvende familie leden in .zijn kist gelegd, toen hij plot- se'ing de oogen opsloeg cn eenige woor den prevelde, hoewel zijn lichaam al geheel koud was. Men waarschuwde een dokter en stel de de begrafenis voorloopig uit. 's Nachts begon hij weder te ademen en hardop te spreken. Zijn lichaam bleef echter koud en tegen den morgen verviel hij weer in een staa„ van volkomen bewegingloos heid. Dit proces heeft zich reeds dertien da gen herhaald: 's avonds leefde hij op, terwijl hij '6 morgens geheel dood schijnt. De vrouw van den schijndoode stelde vier sterke koelies aan om bij het lichaam de wacht te houden, maar toen zij den kouden adem van den schijn- doodé voelden, vluchten ze hevig be angst weg, terwijl zijn zoon bij het zien ervan flauw viel. Hoelang de „doode" dit zal blijven vol houden kunnen de medici nog 'niet met zekerheid zeggen. Het is bekend dat vaak tijdens epide mieën voorbeelden van groote toewij ding worden gegeven. Dit is ook bij de vreeselijke malaria-epidemie op Ceylon het geval. Een arts uit Colombo is bezweken ten gevolge van hersenmalaria, die hij had opgedaan op een plaats, welke het meest door de vreeselijke ziekte werd geteis- sterd. Hij was maar steeds voortgegaan zijn zorgen aan de zieken te besteden ondanks de ziekte, die hem zijn krach ten benam. Duizenden zieken worden nog altijd naar de ziekenhuizen op Ceylon ver voerd, welke reeds overvol zijn. Men vreest dat de geesel der malaria slechts ai al nemen, als de regentijd is ingetreden. De vertegenwoordiger van de brou werij verklaarde echter, dat de naam „Trappistenbier" geen bepaald merk was doch kon worden toegepast op het bier, dat volgens een bepaald proces in alle Trappistenkloosters werd geprodu ceerd. Bovendien konden de Trappisten kloosters niet als een bedrijf worden be schouwd, zoodat zij zich ook niet kon den beklagen over oneerlijke concurren tie door een werkelijken industrieel. De rechtbank deelde deze laatste op vatting en was van meening, dat het doel der Trappistenorde niet is het ma ken van winst doch het beoefenen der liefdadigheid en het propageeren van het katholieke geloei. Hoewel het bedrijf de noodige midde len moet verschaffen om de liefdadige werken mogelijk te maken mag het nooit gelijk worden gesteld met de be drijven van personen of instellingen, die aan het zakenleven deelnemen met het doel winst te maken. De eisch der Trappisten werd dan ook afgewezen en de Trappistenorde veroor deeld tot de kosten van het geding. Te Zdunska Wola in Polen zijn gisteren vrijwel alle weverijen door de fabrikanten gesloten, zoodat 5000 arbeiders zonder werk zijn gekomen. De werkgevers willen op deze wijze de thans geldende arbeidsovereenkomst doen eindigen en een nieuwe overeenkomst tot stand brengen. Nadat men alle vuilnis-bergplaatsen in den omtrek nad laten doorzoeken, zijn zeven buisies radium, die in den vuilnisbak van het Royal South Hampshire en Southampton ziekenhuis in Engeland waren terecht ge komen, teruggevonden. De secretaris van het ziekenhuis vertelde hierover aan Reuter, dat acht buisjes in totaal bevattende 20 gr. radium per ongeluk met eenige oude kle dingstukken waren weggegooid. De kleeding- stukken waren gebruikt voor de behandeling van een patiënt en vervolgens in een vuil verbrandingsoven vernietigd. Zoodra het verlies bemerkt werd is men in de asehhoopen gaan zoeken met behulp van een electroseoop Het was een opwindend zoeken en het duurde een geheelen dag. Ten slotte werden zeven van de buisjes terug gevonden. Pas wanneer men met speciale instrumen ten gezocht heett weet men, hoeveel radium zich nog in de vuilnis bevindt. Wellicht is het zoo weinig dat het niet de moeite loont het onderzoek voort te zetten Men is met het tot dusver behaalde resultaat zeer gelukkig. Sjanghai maakt op het oogen blik een hoogst ongewone staking mede. Een groot aantal Chineesche meisjes heeft n.1. een staking georganiseerd als protest tegen het nieuwe wetboek van strafrecht, krachtens hetwelk gehuwde vrouwen gestraft kunnen worden met een jaar gevangensstraf ingeval van wangedrag, terwijl gehuwde mannen wegens hetzelfde feit niet strafbaar zijn. De staking bestaat daaruit, dat de meisjes die voor het grootste deel tot de hoogere society-kringen behooren, weigeren te trou wen met een jongenman uit Sjanghai, zoo lang het wetboek van strafrecht niet is her zien! Thans is de staking nog plaatselijk, maar voor het geval de regeering niet naar haar argumenten luistert, hebben de meisjes ge dreigd een „nationale staking" als protest tegen het geïncrimineerde wetsartikel te zul len ontketenen. Voor de regeering is de moei lijkheid, dat indien mannen wegens wange drag gestraft zouden kunnen worden, dui zenden Chineesche echtgenooten zouden moeten worden opgesloten in verband met de aloude gewoonte er concubines op na te houden. De actie, die de vrouwen in het geheele' land tegen de onrechtvaardige bepaling voe ren, heeft de regeering reeds aanleiding ge geven de zaak nog eens te overwegen, doch zij heeft nog niet besloten of zij de mannen aan dezelfde straf zal blootstellen als de vrouwen, of wel het artikel geheel zal laten vervallen. Het Zweedsche blad „Tidns Tegn" meent de oplossing te hebben gevonden van het mysterie van het „Spookvlieg tuig", dat verscheidene malen boven het Noorden van Scandinavië is waarge nomen. Enkele leden van het personeel van het blad en experts op radiogebied heb ben een onderzoek ingesteld en naar de geheimzinnige morseteekens geluisterd, die, naar men veronderstelt, gewisseld werden tusschen het mysterieuze vlieg tuig en draadlooze landstations. De draadlooze peilingen, die door „Tidns Tegn" te Oslo, Andenes en Vard zijn verricht, schijnen volgens het blad er op te wijzen, dat de draadlooze seinen afkomstig zijn van Carelia in Sovjet- Rusland, en dat het „Spookvliegtuig" van een militair centrum aldaar instruc ties ontvangt. Een vrij sensationeele factor, zoo ver volgt het blad, is het feit, dat de raadsel achtige morseseinen nu en dan ook op zee, ter hoogte van de Noorsche kust, uitgezonden worden. Het „spookvliegtuig" is de laatste we ken meermalen gesignaleerd zoowel in het Noorden van Noorwegen, a's van Zweden. Generaal Laaks verklaart in „Aften- posten", dat de draadlooze correspon dentie niet van direct militair belang is. Aan den anderen kant is voorloopig het bewijs nog niet geleverd, dat deze draadlooze seinen verband houden met het „spookvliegtuig". Het onderzoek heeft tot nu toe geen ontstellende resultaten opgeleverd, en indien er in de naaste toekomst niets gebeurt, zal h-ét onderzoek worden stop gezet. Een duidelijke wandkalender zond ons de N.V. Ripolin, Langestraat 17 te Am sterdam. Het kalenderblok is een blauw uit gevoerde weekkalender met tevens plaats ruimte voor verschillende notities, voorzien van duidelijke, groote letters. De heer A. Hildering alhier zond ons een dagkalender, waarop de data met groote zeer duidelijke cijfers zijn aangege ven. Het schild wordt gesierd met een recla me voor Pfaff-naaimachines. De Cunard White Star ver spreidt een Engelschen kalender, die op kleine zwarte bladen de dagen der week aangeeft en op het schild o.a. de afbeeldin gen van een paar groote oceaan-stoomers toont. Een mooie kalender is die van de firma G. H. A. Schot, brandstoffenhandel alhier, 't Is een kalender, die voor elke maand een nieuwe plaat geeft van „Ons land, in groei en bioei". De Ned. Ver. van Huisvrou wen geeft een weekkalender in bescheiden formaat, die zeker in vele huiskamers zijn weg zal vinden. Een kaartje van Nederland geeft weer het aantal (90) plaatselijke af- deelingen, met totaal meer dan 33000 leden Dan volgen eenige mededeel ingen over de vereeniging. Achter elk blad van den kalen der zijn weer tal van gegevens over afdee- lingen, met bijzonderheden over de plaats van vestiging. Voor A'kmaar zien we b.v den lof gezonden van kaas, Alkm. jongens en den Hout. terwijl we voorts recepten aan troffen van Alkmaarsch gebak. Voorts geeft dp ka'er der verschillende kiekjes uit diverse plaatsen. De M a r t h a-k a 1 e n d e r, uitgegeven ten voordeele van de Martha-stichting te Alphen aan den Rijn, is een dagka'ender, die op het schild het motto draagt Joh. 14 15 en Gal. 6:2. De tekst op de ver schillende dagen is door diverse predikanten samengesteld. Een kalender, die zeker in tal van rezitinen een p'aats zal vinden. Van N. J. Wouda's meelfabriek N.V. Sneek ontvingen wij een nieuwen kalender voor de jaren 1935 en 1936. Wij zijn ervan overtuigd, dat deze kalen der die speciaal voor den veehouder werd samengesteld en voorzien is van vele practi- sche en waardevolle adviezen den veehou der in zijn bedrijf uitstekende diensten zal bewijzen. NIEUWE UITGAVEN. Wij ontvingen van de Shell een zeer aar dige legpuzzle, voorstellend de Amsterdam- sche luchthaven Schiphol, waar de Shell service in alle onderdeden hoogtij viert. Menig uurtje zal met dit prettig werkje ge moeid zijn en wij gelooven dat de Shell met deze uitgave menigeen aan zich verplicht heeft. VERTROKKEN PERSONEN. G. C. Keijzer, dienstbode, R.K., van Eg- monderstraat 12 naar Limmen. C. Kam per, dienstbode, R.K., van Mient 19 naar Ha- renkarspel. J. van Schaik, bankwerker, R.K., van Friedrich Engelstraat 5 naar Am sterdam. C. Kaaij, dienstbode, R.K., van Breedstraat 33 naar Wormerveer. H. Wit- tenberg, timmerman, geen, van Geestersingel 59 naar Amsterdam. M. R. K. Lagrange, zonder beroep, N.H., van Egmonderstraat 22 naar Amsterdam. Echtg. D. Leeuwen kamp, z.b., N.H., van Kennemerstraatweg 77 naar Heiloo. D. Leeuwenkamp, bouwk. opzichter, N.H., van Nieuwsloot 2 naar Hei loo. E. van Hunen, z.b., van Roemer Vis- scherstraat 22 naar Terschelling. C. Beek, dienstbode, G.K., van Verdronkenoord 50 n. Amsterdam. H. Th. Keiler, winkelier in kunstartikelen, G.K., van Verdronkenoord 111 naar Haarlem. H. J. Janken, uitvoer der, R.K., en gezin, van woonwagen „Alk maar 166" naar Schimmert (L.) C. M. Schouten, dienstbode, R.K., van Kennemer straatweg 53 naar Akersloot. J. J. W. Knesing, huishoudster, R.K., van Noorderka de 64 naar Amsterdam. M. C. Visser, win keljuffrouw, R.K., van Oudegracht 168 naar Amsterdam. B. Burger, dienstbode, R.K., van Emmastraat 31 naar Den Helder. J. F. Las van Bennekom, hoofdvertegenwoor diger, A.K., en echtg., van van Houtenkade 45 naar Amsterdam. M. F. Bernhard Claassen, z.b., N.H., van van Houtenkade 35 naar Amsterdam. A. Hempenius, fabrieks arbeidster, geen, van Dijkgraafstraat 27 n. Anna Paulowna. A. J. Hiemstra, z.b., geen, van Westerweg 125 naar Zaandijk. C. J. A. W. Harzing, z.b., geen, van Midden straat 6 naar Amsterdam. I. Spanjar, bak kersknecht, N.I., van Laat 105 naar Ruurlo. A. Couperus, kleermaker, D.G., van Zeglis 46 naar Bolsward. C. van Til, z.b., N.H., van Corfstraat 5 naar Heiloo. J. H. A. Meijer, leerling-kok, R.K., van Langestraat 70 naar Rheden. Wed. J. Ouweltjes, z.b N.H., van Nieuwpoortslaan 74 naar Zuid en Noordschermer. P. Walrecht, filiaal houder, en gezin, N.H., van Luttik Oudorp 62 naar Veendam. A. Kooij, z.b., N.H., en gezin, van Schermerweg 50 naar Heiloo. A. C. Vriesman, dienstbode, N.H., van Koor straat 49 naar Schoorl. J. H. M. Nijsten, cand.-notaris, R.K., van Spoorstraat 40 naar Heiloo. Echtg. J. G. van Aggelen, z.b., R.K., van Hoogstraat 7 naar Den Helder. B. A. Kcclcman, magazijnbediende, geen, v. 2e Landdwarstraat 24 naar Oudorp. Wed. A. Olie, z.b., geen, van Lindenlaan 113 naar Zuidscharwoude. G. J. M. Sariemijn, bouwkundige, R.K., van Julianastraat 11 n. Amsterdam. C. Postma, z.b., geen, van Lindenlaan 127 naar Den Helder.. J. Dreeuws, insp. van politie, geen, van Ver dronkenoord 123 naar Leeuwarden. A. Kcedooder, dienstbode, RK., van Snaar- manslaan 38 naar Zwaag. K. C. Liefheb ber, z.b., N.H., van Kennemersingel 1 naar Amsterdam. F. Frikke, bankwerker, D.G., van Geestersingel 7 naar Nijmegen. C. M Boots, winkeljuffrouw, R.K., van van der Kaaijstraat 21 naar Hilversum. A. A Kieft, arbeider, R.K., van Zevenhuizen la n. Naaldwijk. M. B. Bremmers, z.b., R.K., van Liefdelaan 21 naar Bloemendaal. I. Zaadnoordijk, z.b., N.H., van Kruislaan 14 naar Bergen (N.H.) G. J. Goyaerts, groen- tenventer, geen, van Oosterkolkstraat 7 naar Haarlem. G. Elfers. h.i.d.h., R.K., van Langestraat 22 naar Duitschland. L. J. van den Berg, electro-technisch ingenieur, geen, van Vierstaten 2 naar Hilversum. H. Beets, koopman, geen. van Overdiestraat 15 naar Hoorn. C. P. Kloosterboerv. Eldert, R.K., van Wagenmakersstraat 17 n. St. Pancras. A. van Bezooijen, portier, N.H., en gezin, van Landstraat 62 naar Rot terdam. INGEKOMEN PERSONEN. J. Kindt, gene, tuinder (o.), en gezin van Koedijk naar Omval 31. H. Fernhout, G.K.. dienstbode, van Enkhuizen naar Wil- helminalaan 11. A. Oudhuis, R.K., dienstbode, van Heerhugowaard naar Ma- claine Pontstraat. W. Ch. A. Arno, R.K., ambt. arr. rechtbank, en echtg. van Amster dam naar Bisschop Bottemannestraat 40. P. H. Leufgen, R.K., varensgezel, van Hoorn naar Compagniestraat 22. J. C. Langeveld, R.K., leerling verpleegster, van Noordwijkerhout naar E verdingenstraat 18 B. Roeper, D., kantoorbediende, van Texel, Den Burg, naar Spoorstraat 11. G. L. E. Daenen, R.K., kapper, van Amster dam naar Laat 151. M. C. Meijer, G.K-, assistent in de huishouding, van Sassenheim naar Kruislaan 14. A. Schuijt, N.H., dienstbode, van Oudkarspel naar Oude gracht 185. J. Th. W. Galesloot, R.K., chauffeur, van Hoorn naar Druivenlaan 44. A. S. J. van Schaik, R.K. instrumentma ker P.E.N.. van Haarlem naar Spoorstraat 11. St Reuvekamp, wed. v. KI. de Groot, N.H., z. b., van Eergen (N.H.) naar Kin- heimstraat 45. D. Ruiterman, N.H., zon der bercep, van Akersloot naar Kruislaan 14. C. J. Versteeg, wed. v. L. van Oeffeit, R.K., van Nijmegen naar Luttik Oudorp 2 E. Kes, wed. v. J. Engelsman, D., z. b., van Den Helder naar Lindegracht 8 inw. A. Hoogerbeets, wed. v. D. Brouwer, N.H., z. b., van Beemster naar Koorstraat 25. C. J. Brouwer, R.K., dienstbode, van Bloe mendaal naar Schermerweg 9. S. Scher- merhorn, geen. arts, van Amsterdam naar Julianastraat 2. A. S. G. C. Weisenborn, R.K., controleur b. d. L.C.O., en gezin, van Rotterdam naar Stationsstraat 73. J. J de Ruiter, geen, z. b., en gezin, van Heiloo Nadat zij van „zulke vreeselijke pij nen" bevrijd was, voelde een vrouw zich door dankbaarheid gedrongen ons den volgenden brief te schrijven: „Ik had 6teeds zulke vreeselijke pijnen in mijn knieën, enkels en schouders, en de pijn in mijn rug gaf me altijd een ge voel of ik zou breken. Nooit kon ik rust vinden, vooral 's nachts niet. Sinds ik nu echter nog maar enkele weken lang Kruschen Salts neem, voel ik me een ander mensch, gelukkig. Ik heb nu geen pijnen meer Ik ben veel opgewekter en in elk opzicht beter. Ik zal daarom ook regelmatig Kruschen blijven nemen." Mevr. M. H. De meeste rheumatische pijnen of zwellingen zijn het gevolg van een over maat van urinezuur in het lichaam. Kruschen Salt6 zal U spoedig van de stekende, vermoeiende pijnen bevrijden, omdat het 't overtollig urinezuur uit het lichaam drijft. De zes verschillende zou ten in Kruschen sporen Uw inwendige organen, ingewanden en nieren aan tot geregelde werking, zoodat alle schadelijke afvalstoffen, ook overtollig urinezuur, volkomen uit het lichaam verwijderd worden. Wanneer U daarna trouw blijft aan „de kleine dagelijksche dosis" zal het urinezuur zich niet weer kunnen ophoopen, en zult U dus ook van de rheumatische pijnen bevrijd blijven. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijg baar bij alle apothekers en drogisten a 0.90 en 1.60 per flacon, omzetbelas ting inbegrepen. Let op dat op het etiket op de flesch zoowel als op de buitenver pakking de naam Rowntree Handels Maatschappij Amsterdam, voorkomt. naar Eikelenbergstraat 19. S. Overtoom, R.K., scheikundige, van Amsterdam naar Nassauplein 13. J. A. Koster, R.K., z. b., van Amsterdam naar Langestraat 22. J. G. Daalhof, H.A., handelsreiziger, en gezin, van Hoorn naar Krelagestraat 37a. C. Groenhart, N.H., melkslijter, en gezin, van Middelie naar Lijnstraat 8. A. H van 't Hoff. R.K., z. b., van Hoorn Druivenlaan 44. W. P. Ingenegeren, R.K., van de Bilt naar Nassaulaan 7. B. J. Nienaber, H.L., z. b., van Naarden naar Comansstraat 23. W. Chr. Oostendorp, geen, vakwerkman Rijkstelefoon, van Schagen naar Teijlingen- straat 4. E. H. A. Dauvillier, wed. v. J. G. Daalhof, geen, z. b., en zoon, van Utrecht naar Krelagestraat 37a. J. Beerepoot, R K., tuinbouwersknecht, van Hoorn naar Metiusstraat 121. G. Dekker, wed. v. H. Vos, N.H., z. b., van Kansas City (N A.) naar Koningsweg 82 inw. N. M. Blaau- boer, D.G., fröbelonderwijzeres, van 's-Gra- venhage naar Ritsevoort 42. A. Water man, geen, koopman in galanterieën, van Hoorn naar Kooltuin 13. G. de Bondt, N.H,, glassnijder, van Rotterdam naar Brou werstraat 12. A. M. C. van Vliet, R.K., dienstbode, van Amsterdam naar Druiven laan 31. M. Swinkels, R.K., arbeider, en gezien, van Den Helder naar Liefdelaan 6 Tr. Otto, wed. v. M. Krap, N.H., z. b., van Bergen (N.H.) naar Oudegracht 72. C. G. F. Ludwi, R.K., depothouder, en gezin, van Rotterdam naar Luttik Oudorp 62. A. Schoen, echtg. v. H. Neles, geen, z. b., en dochter, van Den Helder naar Groenelaar.- tje 14. M. G. van der Zwart, echt. v. W H. Jansen, G.K., z. b., van Zeist naar Nieu- wesloot 4a. M. Visser, D., dienstbode, Kennemersingel 11, van 's-Gravenhage. S. Schouten, R.K., chauffeur. Achterstraat 13, van Akersloot. C. de Haan, R K., zonder beroep. Achterstraat 13, van Nibbixwoud. F. N. van Meene, zondei beroep, en dochter, Houttil 8 inw., van Tilburg. H. Ridder N.H., depótchef N.S., en eentgenoote, N.H., en kinderen, geen, Stationsweg 184. van Leeuwarderadcel, Huizum. P. J. de Bruijn, R.K-, chauffeur, Friedrich Engelsstraat 5, van Heiloo. M. Bos, N.H., huishoudster, Stationsweg 35 boven, van Anna Paulowna. J. Pranger, N.H., aannemer. Stationsweg 35 boven, van Anna Paulowna. E. J. Vrijhoef, R K., ver pleegster, Nieuwlandersingel 72a, van Boxtel. F. L. W. van Kasteel, N.H., kan toorbediende, Rochdalestraat 38, van Am sterdam. J. Meurs, geen, chauffeur, Zocherstraat 24, van Hoorn. W. Metz, N.H., winkelier in rijwielen, Peperstraat 1, van België. J. Hofman, N.H., pension houdster, Brouwerstraat 12, van Rotterdam. M. R. Schneider. R.K., koopman, en echt- genoote en kinderen, Noorderkade, woon wagenkamp, van Haarlem A. J. Bakker, R.K., zonder beroep, en zoon, Klein N:euw- land 11, van Den Helder. N. Everts, N.H., dienstbode, Wilhelminalaan 3, van Hooge- veen. T. Smit, R.K., Kennemersingel 26 I, van Egmond aan Zee. F. de Lange. R.K., veehouder, Bergerweg 141, van Bergen CN.-H.) 47. Zoo kwamen ze terecht bij een kamp. Daar zat een beroemde Mollander, die niets anders deed dan heen en weer reizen van de Karakorum naar Hol land. Telkens bracht hij allerlei vreemde vogeltjes en vlindertjes mee. „We moesten eens met hem gaan kennis maken" vond Piet Prikkel, „we zoeken een zeemonster en zijn dus collega's van hem". 48. Toen ze zich echter bij het tentenkamp aanmeh. den, kwam er een mijnheer te voorschijn, die zei dat mijnheer de Visser op 't oogenblik geen tijd had, maar dat hij Piet en Drein, als ze uit Nagasaki terugkwa men, graag zou ontvangen.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 7