Agenda JUMicaties innenCan Jieck i£ School Spoct "RecMsioAen Stad en Omg eving 'lüeecêecicht MMtE PANDBESLAG OP TRIBUNE- PERSEN. Wegens huurschuld. DOOR DRIJFRIEM GEGREPEN. Slachtoffer nog steeds buiten bewustzijn JACK HYLTON AND HIS BAND. KOEDIJK DE RIJP D. A. W. NAAR HAARLEM, DE ONNESZAAK. DE STEEKPARTIJ TE KOOG AAN DE ZAAN, BELEEDIGING. Requisitoir. SETÏ GEVAARLIJK HEERSCHAP TB .NIEUWE NIEDORP. Hij trok het mes. v Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Cinema Americain, half 8, hoofdnummer tot en met Dinsdag: Speel niet met vuur (amus.), hoofdrollen Paul Hörbiger, Trude Marlen en Elga Brink. Toegang voor eiken leeftijd. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. A. B. T., half 8, tot en met Zondag, re prise hoofdnummer Roman Scandals, hoofd rol Eddie Cantor; van Maandag af hoofd nummer Het brood der schande (real.) hoofdrollen Magda Sonja en Hans Feher. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Bioscoop Harmonie, tot en met Dinsdag, 's av. 7.30 uur, hoofdnummer 'n Avontuur in den Zuid-expres (rom.-sens.)hoofdrol len Charlotte Susa, Carl Ludwig Diehl. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, half 8, hoofdnummer Het meisje met den blauwen hoed (rom.); hoofd rollen Lou Bandy, Truus van Aalten, Ro land Varno. Toegang voor eiken leeftijd. Zondagmiddag om 2 uur, half 5, half 8 en 9.45 uur een voorstelling. Zondag 6 Januari. 8 uur, 't Gulden Vlieis, opvoering Robbe does door Het Alkmaarsch Tooncel. DRANKWET. (Staatsblad 1931, nr. 476). Ingekomen is eer. verzoek van B DEKKER, alhier, om een verlof A verlof voor den verkoop van zwak-alcoholischen drank in het klein zoowel voor gebruik ter plaatse, voor welke het verlof geldt, als voor gebruik elders in het perceel MOLENBUURT 1 Binnen twee weken na dagteekening dezer kan een ieder schriftelijk bezwaren tegen het verleenen van dit verloi indienen. Alkmaar. 5 Januari 1934. Burgemeester en Weihouders van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT, Burgem A. KOEI.MA, Secretaris. ZACHTE WINTER EN KOLEN- VERBRUIK. Limburgsche mijnen „leiern". De zachte winter doet in de Limburgsche mijnindustrie zijn invloed l'anig voelen. Vooral de mijnen, welke speciaal huisbrand stof produceeren worden er in ernstige mate door benadeeld. Zoo lezen we in het „Limb. Dagblad", dat wegens gebrek aan afzet deze week op de Domaniale Mijn te Kerkrade drie dagen niet gewerkt i$. Dinsdag, Nieuwjaarsdag en Donderdag werd er gefeiert en heden zal er ook niet worden gewerkt. Op de Willem Sophia wordt deze week ook tweemaal gefeiert, eveneens op de Laura en Julia. LOMPENVENTER DOOR TRAM GEGREPEN. Met ernstige verwondingen naar het ziekenhuis. Gisterenmiddag reed de 70-jarige lom penventer J. H. met een handkar van het Kennemerplein naar den Jansweg te Haar lem. In de bocht passeerde hem een tram van den dienst Haarlem—Leiden. H. hield er geen rekening mede, dat de lange tram wagens in de bocht ongeveer 70 c.M. buiten de rails uitsteken met het gevolg, dat de handkar gegrepen werd en hij zelf onder de tram werd geslingerd. Hij kon eerst wor den bevrijd, toen het tramrijtuig was opge vijzeld. Zijn linkerbeen bleek op verschillen de plaatsen te zijn gebroken, terwijl hij in het rechterbeen diepe vleeschwonden had gekregen. Bovendien klaagde hij over pijn in den rug, zoodat hij vermoedelijk inwen dige kneuzingen heeft bekomen. Hij is over gebracht naar het St. Elisabethziekenhuis. Het tramverkeer had 20 minuten vertra ging- Naar wij vernemen, is namens de verhuurster van het pand, waar de N.V. Atalanta was gevestigd, en waar de Tribune werd gedrukt, door mr. B. E. Asscher pandbeslag gelegd op de persen der N.V. Deze persen, waarop reeds door de justi tie beslag gelegd is, worden thans gedemonteerd en naar een hulp griffie, een der Rijksgebouwen, hier voor aangewezen, overgebracht. Het pandbeslag is gelegd wegens achterstallige huurpenningen. BEDORVEN VLEESCH GEGETEN. Twee oudjes onwel geworden. Donderdagmiddag om zes uur kwam een oude man van 71 jaar op het bureau Kat tenburg, die klaagde over hevige inwendige pijnen. Hij deelde de politie mede, W. M. te heeten en te wonen op het Kattenburger plein. Dien middag had hij bij een slager twee pond baconvleesch gekocht, zijn vrouw had dit vleesch gekookt, waarna beiden er van gegeten hadden. Kort daarna werden beide oudjes onwel en de man haastte zich naar het politiebureau om hulp te vragen. De politie waarschuwde- den gemeente arts, ar. P. M. Stiggelhout, die boven het bureau woont. Hij onderzocht de beide oud jes en kwam tot de conclusie, dat bij beiden zich vergiftigingsverschijnselen voordeden. Door den dokter werd direct tegengif inge geven, waarna de slachtoffers naar hun wo ning gebracht werden. De politie waarschuwde vervolgens den keuringsdienst, die een onderzoek in den winkel instelde. Daar werd nog een partij van vijftien pond bedorven baconvleesch aangetroffen en in beslag genomen. Beide slachtoffers maakten het gisteren goed. Bij 'n molenaar in Strijp is Donderdagavond een 27-jarige ongehuwde molenaarsknecht uit Berchem, bij Oss, tijdens het werk door een drijfriem gegrepen. De ongelukkige werd eenige malen rondgeslingerd, waarbij hem de kleeren van het lichaam werden getrok ken. In zeer zorgwekkenden toestand is hij vervolgens naar het Binnengasthuis overge bracht. Gistermorgen was 't slachtoffer nog steeds niet bij bewustzijn. Gistermiddag met den Parijschen trein van 15.57 uur zou de befaamde jazz-bandlei- der Jack Hylton, die van hedenavond af met zijn band in „Scala" te Den Haag zal optre den, aan het Hollandsche Spoorstation arri- veeren. Er was vrij veel belangstelling voor deze aankomst, vooral van de zijde der jon gere generatie. Het werd voor de nieuwsgierigen, die den populairen Amerikaan gaarne eens van aan gezicht tot aangezicht hadden gezien, een te leurstelling, want de boys en ook eenige da mes waren wel met dezen trein meegekomen, maar Jack zelf was er niet. Die zou gister avond met den laatsten trein arriveeren, of anders heden met een vliegtuig. Intusschen was nu alle belangstelling ge concentreerd op de boys, een troepje vlotte Amerikaansche jongens, die met een touring car van het re'sbureau Lindeman een verken ningstochtje door de stad gingen maken, voordat ze aan het Scala-theater werden af gezet. DE HANDELSBESPREKINGEN MET RUSLAND. Een privé-aangelegenheid. (Belangstelling van de regeering). Naar aanleiding van een bericht in onze editie van gisteren, betreffende de aanstaan de reis van een commissie van vooraan staande Nederlanders naar Moskou, tot het voeren van besprekingen over de handels betrekkingen tusschen Nederland en Rus land, hebben wij op verschillende plaatsen nadere inlichtingen ingewonnen. Op 't departement van economische zaken deelde men ons mede, dat het hier privé onderhandelingen betreft van belangheb benden, .in casu de Commissie voor den handel met Rusland, gevestigd te Amster dam. De regeering beschouwt,deze besprekingen dan ook als een privé-aangelegenheid van deze commissie, welke in het geheel geen officieel karakter draagt. Niettemin hebben we de stellige overtui ging gekregen, dat de regeering het verloop van deze besprekingen met meer dan gewo ne belangstelilng volgt. Rechtstreeks is de regeering er niet bij betrokken, maar zij is om het zacht te zeggen van, het een en ander niet onkundig. Het departement houdt zelfs geregeld contact met de commissie en het schijnt niet in de bedoeling te liggen, dit contact na het vertrek naar Moskou te verbreken. De kwestie van de erkenning de jure van de Sovjet-regeering staat hier volkomen buiten. Het betreft hier slechts economische onderhandelingen, al zullen de Russische onderhandelaars misschien probeeren de di plomatie erin te betrekken. Dat zal hun echter niet gemakkelijk lukken, daar de commissie op dit gebied geen enkele be voegdheid heeft. De mogelijkheid van overeenstemming op dit speciale economische gebied behoeft ech ter lang niet te worden uitgesloten, daar beide partijen reeds langen tijd behoefde ge voelen aan uitbreiding der handelsbetrek kingen. Tevoren zijn reeds besprekingen ge voerd, maar tenslotte moeten de Neder- landsche belanghebbenden toch terecht ko men bij de Russische regeering, die den in- en uitvoer volledig in handen heeft Men kan deze besprekingen dan ook bes-bouwen als zulke, welke gevoerd worden door be langhebbende groepen. De reis naar Mos kou was reeds tevoren bepaald; het betee- kent, dat men met deze handelsbesprekingen althans op den goeden weg is. Tot tijdelijk onderwijzeres aan de O.L. school te Winkel is tijdens de ongesteldheid van mej. D. van Dieren, benoemd mej. G. Joon te Wormerveer. Voor het meerendeel eenvoudige goed ge drilde jongens met hun dirigeerend kader en hoogere officieren, uitgerust met alle moder ne aanvals- en verdedigings-materiaal. Een gebeurtenis, om straks in de wereldgeschie denis te worden geboekt als nieuw verheu gend feit van volkerenbondsbemoeiïng voor den vrede! Een kranige schare van den bloem onzer internationale jongelingschap. En hun ver blijfplaats daar ongetwijfeld als een zoo vol ledig mogelijk geoutilleerd politie-leger-arse- naal met de nieuwste gassen en ontplof- fingsstoffen, om van de daarbij noodzakelijk genoemde geestrijke drank maar te zwijgen. Is het onnoodig enerveerend hierop nog weer eens ernstig de aandacht te vestigen. Wordt niet algemeen het goed, ja, de nood zakelijkheid erkend van extra zorg als er gens 'n film zal worden vertoond, voor nauwgezette cabine-controle, wegens het zoo licht ontvlambare materiaal? En is het over dreven, op het plaatsen van waarschuwings borden aan te dringen in de omgeving van een kruitmagazijn, of waar „hoogspan- nings"-draden zijn gespannen Op grond van vertrouwen in de „zachte krachten, die zullen overwinnen" ook door gemeenschappelijke bezin ning in gebed, mogen allen, die mee uitzien naar de voortgaande openbaring van het Koningschap \an den Vredevorst, dan dringend worden aanbevolen, deze komende week toch vooral waar daarvoor maar gelegenheid wordt geboden als w ïj- dingsweekof week der gebe den, mee te maken en te helpen doen sla gen! PREDIKBEURTEN. Zondag 6 Januari. SINT PANCRAS, 3 uur, ds. Molenaar, leesdiens't. OUDE NIEDORP, 10 uur, ds. Molenaar, bevestiging ouderlingen en diakenen. GROOTSCHERMER. 9.30 uur, ds. J. E. Loysen. DRIEHUIZEN, 7 uur, ds. J. E. Loysen. WEST-GRAFTDIJK, 7 uur, E. Baart, theol. candidaat te Alkmaar. OOST-GRAFTDIJK, geen dienst. SCHOORL, 10 uur, ds. Boeke; 11.15 uur, Zondagsschool. Met ingang van 10 Januari wordt ter vervanging van Thh. J. Carper, die over geplaatst is naar Grootebroek, alhier ge stationeerd de rijksveldwachter C. van Beek, thans in gelijke betrekking werk zaam aan het parket van den officier van justitie te Alkmaar. De heer A. van Kluijve te De Rijp heeft ontslag aangevraagd als gemeen tebode en havenmeester der gemeente de Rijp. Zwemmen. Gezien het groote succes, dat D.A.W. in den winter van 1934 heeft geoogst met zijn tochten naar Haarlem, om aldaar in winter- training te blijven, heeft het bestuur genoopt, om zoodra 1935 was aangebroken, wederom een trip naar Haarlem te organiseeren. Zoo als men weet, wordt in Stoop's bad onder de bekwame leiding van den heer Pesie Sr. se rieus getraind, maar ook voor hen die zuiver en alleen eens willen „winter"-zwemmen, be staat er voldoende gelegenheid om daarvan naar hartelust te profiteeren. Maandagavond kwart vóór acht vertrekt van het Waagplein een autobus. Moge deze geheel bezet zijn. Naar wij vernemen zal de Onnes- zaak op 19 en 23 Maart voor het Gerechtshof worden behandeld in hooger beroep. Naar wij vernemen zal de Amsterdamsche arbeider K., die eenige maanden geleden zijn meisje te Koog aan de Zaan met een mes doodstak op Donderdag 31 Januari in hoo ger beroep voor het Hof te Amsterdam te rechtstaan. De rechtbank te Haarlem heeft hem ver oordeeld tot zes jaar gevangenisstraf; het O.M. had tien jaar geëischt. Als verdediger treedt wederom op mr. Th. Eskens. DE JAARLIJJKSCHE WIJDINGSWEEK OF DE WEEK DER GEBEDEN VAN DE EVANGELISCHE ALLEANTIE. De heer A. J. P. B. schrijft ons: Nog nooit heeft deze instelling de reeds sinds 1846 bestaande internationale organi satie, ieder jaar weer door de christenheia over de geheele wereld aangebeden, zoo di rect tot ons gesproken als deze Januari maand! Gaat zij toch niet juist vooraf aan de zoo kritieke volksstemming in het centrum van ons West-Europa, waarvan de voorberei- ding sedert jaren al de geesten van twee der j grootste volkeren daarvan telkens opnieuw ien sterkste in beslag heeft genomen en dt laatste maanden en weken eigenlijk allen, die zijn aangesloten bij den Volkenbond. Ginds in het Saargebied zijn namelijk voor het eerst tegelijk eenige duizenden ver tegenwoordigers der onderscheiden Euro eesche volkeren als gezamelijk politieleder ijeengebracht. Ja, verkeeren daar reeds met elkander een paar weken, die nog met enkele meerdere van toenemende spanning zullen gorden vermenigvuldigd. Tot hoe lang? De directeur van de drukkerij N.V. „Ata lanta", C. K., heeft zich gisteren voor de vier de Kamer der Amsterdamsche arrondisse mentsrechtbank te verantwoorden gehad, verdacht van beleediging. Verdachte wordt aansprakelijk gesteld voor een artikel, verschenen is. „ae Tribune" van 20 Maart 1934, waarin lasVi$& aan tijgingen voorkomen ten opzichte v5n G* B., hulpportier bij de Arbeiderspers. waarin deze wordt beschuldigd als „beurss* spion" te zijn opgetreden. De directeur zou dit artikel hebben ge drukt of doen afdrukken. De hulpportier wordt als getuige gehoord. Hij was er in het artikel van beschuldigd het gesprokene in een personeelsvergadering te hebben overgebracht aan de directie der Ar beiderspers. Getuige ontkende op die verga dering te zijn geweest, evenmin had hij uit latingen overgebracht. Hij had tengevolge van het stuk in de Tribune veel overlast ge had. Men riep hem na: daar gaat de ver rader, die spion. Verdachte ontkende te weten, wie het stuk had geschreven. Hij zelf had het niet gedaan. President: U weet, dat u als drukker aan sprakelijk bent, als u niet op eerste aanma ning de naam van den schrijver kent. Die aanmaning hebt u gekregen. Verdachte: Ik kon er niet aan voldoen, ik wist het niet. Het was in dien woeligen tijd en je kunt bij een dagblad niet steeds weten, wie die stukken insturen. President: Hebt u moeite gedaan om de naam van den schrijver, den verantwoorde lijken man te weten te komen? Verdachte: Ik ben naar de redactie ge- gaan. Officier: Wie zijn de redacteuren? Verdachte: Ik weet niet wie de redactiele- den zijn. Officier :Een geheimzinnige zaak is het daar, naar het schijnt Het gaat er op lijken, aldus de officier, mr. van Dullemen, of verdachte dienst doet bij de Tribune als „zitdirecteur", zooals er bij buitenlandsche couranten zitredacteuren zijn. Als verdachte inderdaad niet weet, wie het artikel geschreven heeft, dan is de publica tie wel zeer lichtvaardig geschied. De vraag of de' naam al of niet opzettelijk geheim wordt gehouden kan buiten beschouwing blijven. Spr. requireerde tegen verdachte een ge vangenisstraf van veertien dagen wegens het doen drukken van het beleedigende artikel. De verdediger mr. P. van 't Hoff Stolk be pleit nietigheid van dagvaarding daar de da turn, waarop het strafbare feit is gepleegd, niet in de dagvaarding is genoemd. Vonnis 18 Januari. GESLAAGD. De heer M. Z wee dijk Jr. alhier is geslaagd voor het op 13 Dec. j.1. gehouden examen in de Engelsche Handelscorrespondentie, ge houden vanwege de Federatie van practijk- examens („Mercurius"). OVERGEPLAATST. De adj.-referendaris van den cursus voor electro-technische ambtenaren, de heer J. P. Verhagen, wordt met ingang van 1 April a.s. verplaatst van Den Haag naar Alkmaar (telefoon-district). MEISJE AANGEREDEN. Mej D., wonende te 't Zandt werd. terwijl zij per fiets op den Rijksweg langs het N.H. Kanaal aldaar reed, aangereden door een auto. Zij kwam te vallen en geraakte onder de auto, waarbij zij zoodanige- verwondin gen opliep, aat zij zich onder dokter's be handeling moest stellen. De fiets was totaal vernield. De bestuurder van de auto verklaarde zich onmiddellijk bereid tot schadevergoeding. OVERGEBRACHT. Door de gemeentepolitie uit Strijen is gis termorgen een zekere M. naar het bureau van politie overgebracht, wiens aanhouding terzake oplichting en verduistering door de olitie alhier was verzocht. Hij is heden naar et Huis van Bewaring alhier overgebracht. AANRIJDING. Gisteravond reed een auto op het Ritse voort over ee» aldaar liggende fiets, waar door deze ernstig werd beschadigd. Den be stuurder van de auto treft geen schuld. BEVOLKING. Onderstaande persoon wordt verzocht zich zoo spoedig mogelijk aan te melden ter gem.- secretarie, afd. Bevolking: Hedwig Krone, eehtgenoote van Herman Pilz, geboren te Vöhrum, 19 S-.ptember 1907. „BOEFJE". Voor de laatete maal in dit seizoen heeft men gelegenheid Annie v. d. Lugt Melsert—v. Ees in haar glansrol „Boef je" te kunnen bewonderen. Maandag 7 Jan. 8.15 uur zal de tweede populaire voorstelling van dit bekende stuk naar het boek van Brusse in het Gulden Vlies gehouden worden, waar voor nu reeds veel belangstelling be staat. Zooals bekend was de eerste voorstel ling in November totaal uitverkocht. AANBESTEDING. Onder architectuur van den heer P. J van der List werd gister aanbesteed voor mevr. de wed. Wagemaker alhier: het bouwen van een winkelhuis met bovenwoning aan het Klein-Nieuwland (hoek Kweerenpad.) Er wa6 als volgt ingeschreven: P. Oostwouder te Koedijk 5396 P. Schermer te Alkmaar 5790. S. Schaaf te Alkmaar 5859. J. Schuit te Egmond aan den Hoef 5885; D. van Etten te Alkmaar 5890. J. Pilkes, Alkmaar 5967. J. de Boer Hz., Alkmaar 6161.61. P. Boots en K. Klaver te Oudorp en Spier dijk 6240. N. Tromp te Alkmaar 6321. P. Molen te Alkmaar 6382. Jan Huiberts Jr., Alkmaar 6573. J. Dingerdis te Alkmaar f 6650. Fa. Boekei te 't Veld (O.Niedorp) 6679. D. van Diepen en P. Schotsman te Scher- merhorn 6735. Veul en Co. te Zijpe f 6800. H. de Vries te Alkmaar 6897 .1. Faus te N. Niedorp f 7389. B, Geling Zn. te Spierdijk 7760; Donderdagmorgen toen de heer W bij bakker Wit in de bakkerij kwam, maak te hij aanmerking op de vriendelijkheid van den knecht, welke volgens hem alles te wenschen over liet. Hij uitte zich tegen bakker Wit hier over op een wijze, dat de knecht het zich tenslotte aantrok en het tusschen W. en den knecht tot handtastelijkheden kwam. Hoewel het met een orschuldig rob bertje vechten had toegekend, trok W. plotseling een mes en «tak hiermede den bakkersknecht vc- '-?e Cr erg in had een paar nrm' haaIde he{ mes over zijn naar waarnemingen, verricht in den morgen van 5 Januari. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 773,6 m.M. te Valencia. Laagste barometerstand 749,7 m.M. te Kopenhagen. Verwachting, geldig tot den avond van 6 Januari: Matige tot krachtige later afnemende noordelijke tot noordwestelijke wind; zwaar bewolkt met tijdelijke opklaringen; regen of hagelbuien; iets kouder. Weeroverzicht. De hooge druk in het westen trok zich weer van IJsland terug, maar de daar ver schenen depressie lijkt niet bijzonder diep te worden. Intusschen herstelt zich de hooge druk in Noord-Scandinavië mede onder in vloed van den zeer kouden luchtstroom, die gisteren over Finland en de randstaten ver scheen, zoodat de vorst in geheel Scandi navië behalve het uiterste zuiden, weer toe nam. Zeer buiïg weer met sneeuwbuien heerscht aan de Noorsche kust, terwijl over de Noordzee stormachtige noordwestelijke winden met regen en hagelbuien voorkomen. Li noord-oost Duitschlanc' valt nog sneeuw, in midden-Duitschland regen. Ook in Frank rijk is het weer buiïg en bijna overal is de temperatuur gedaald. De sterke stijging van den barometer in noond-Scandinavië en de beweging naar het zuiden van de thans over de Oostzee gelegen depressie, met het verdere doordringen van den kouden luchtstroom uit Finland, doen voorloopig nog guur en bung weer ver wachten, waarna kans op vorst niet uitge sloten is. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 4.22 uur licht op. OAPUUKSCH WEERBERICHT Hevig bloedend liep de knecht weg en moest zich onder behandeling stellen van dr de Boer, die verklaarde, dat er wel enkele weken over heen zouden gaan, voordat de wonden zullen zijn ge nezen en hij zijn werk weer kan hervat ten. Een diepe wonde in den rug en over den arm moesten worden gekramd. Boven en onderkleeding van 't slacht offer waren aan stukken gesneden. Omtrent den dader deelde men ons nog mede, dat deze het met het mes niet zoo nauw neemt en ook anderen reeds op deze manier zou hebben gedreigd. Naar wij vernemen heeft de politie zich met het geval bemoeid en zal dit muisje ongetwijfeld voor W. nog wel een 6taartje hebben. EEN AANRANDER OP TEXEL. De neer S. van Nieuweschild, begaf zich op Oudejaarsavond van Oosterend naar zijn woning, toen hij nabij Koppe's Bosch door iemand met een dolkmes werd aangevallen. De heer S. wist zijn belager echter den dolk te ontrukken, waarop deze zich uit de voeten maakte. De heer S had zich evenwel aan de hand verwond. Van 't geval is aangifte gedaan bij de politie. De aanvaller bleek iemand van elders te zijn, die tegen S. een oude veete meende te hebben. VERGEET HET TOCH VOORAL NIET!! Deze week de postzegels „Voor het Kind" te koopenü! Dankbaar is het comité den velen, die zich in E>ecember door het koopen van de zegels vrienden toonden van het „misdeelde kind Nü wachten wij op allen, die het koopen nog verzuimd of uitgesteld hebben tot de laatste week!! De zegels zijn a 11 ij d geldig en slechts de overwaarde :s voor het comité, dat onder toe zicht van den minister van Binnenlandsche Zaken aan alle inrichtingen en instellingen van iedere richting de opbrengst ponds pondsgewijze verdeelt!! Maar er moeten heel wat zegels worden verkocht, eer er een bedrag bij elkander is, dat de moeite loont, om toereikend te zijn; want de nood is groot!! Koopt ge een zegel van b.v. 5 cents, (waar voor ge 8 centen betaalt), dan is 3 cent voor bet misdeelde kind en de zegelwaarde blijft voor de posterijen. 4 zegels worden verkocht, tesamen voor 37 cent; bij aankoop van de volledige serie, offert ge 12 cent aan 't goede doel, want voor een bedrag van 25 cents koopt ge en krijgt ge aan frankeerwaarden (114, 5, 6 en 12)4 cent). Als ge, (om U te helpen is dit!!!), 50 cents wilt offeren aan het gestelde doel. dan kunt ge 4 series koopen voor f 1.48, of ge neemt 13 zegels van 6 cent voor f 1.30. Na tuurlijk wilt ge, slechts ééns in 't jaar, meer dan 50 cents geven, welnu, de dames in 't f

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 2