Stad en Omgeving. Jlucgzdiike Stand HET ZEEMONSTER VAN NAGASAKL kennemerland langendijk otérleek schermerhorn zwaag egmond binnen heiloo WicRINGEN hebben, maar het gaat door met de gezins vorming. Wanneer wij den overvloed van goederen niet tot verheffing van het stoffe lijk en geestelijk niveau der menschen kun nen gebruiken, dan zal de West-Europeesche beschaving eenmaal ten gronde worden ge richt. De West-Europeesche beschaving ten gronde. De vraag, of dit noodig is, wenscht spr. met een absoluut „neen" te beantwoorden Zoowel onze regeering als de regeeringen aan den anderen kant van de grens werkt mee aan het defaitisme. Toch zijn er licht punten, die hoopvol stemmen en die spr doen zeggen: „Wij gaan niet ten gronde! wanneer wij niet ten gronde willen gaan" Wij moeten ons niet richten naar het groeps- en het particuliere belang, maar naar het algemeen belang. Dan bestaat de mogelijk heid, dat wij ons naar een hooger niveau kunnen ontwikkelen. Wij beschikken over een productiemogelijkheid, een economische we tenschap en een techniek, die het Romeinsche rijk miste. Ook ons zedelijk peil staat hoo ger. Wij hebben de 2000 jaar Christendom niet geheel langs ons heen laten gaan. In geestelijk opzicht staan wij verder dan 1800 jaar geleden de Romeinen en reeds daarom moeten wij tot een hoogeren cultuurvorm kunnen komen. Er is een redding voor onze samenleving, wanneer men algemeen beseft, dat men niet moet naar een lager geestelijk en stoffelijk niveau, maar naar een hooger geestelijk en stoffelijk niveau. In antwoord op een vraag of de land bouw, zoolang de wereld nog niet tot dit in zicht is gekomen, zich moet trachten te ren den door de afzetmogelijkheid binnen het land op te voeren en door bescherming, be toogde de heer Dijt, dat de nieuwe denk beelden moeten groeien, maar dat men steeds de achtergrond in het oog moet hou den. Natuurlijk moet de boer zoolang moge lijk probeeren, zijn hoofd boven water te houden, maar het streven moet blijven inter nationale samenwerking. De productiebeperking in ons land achtte spjr. gevaarlijk, omdat men daardoor de paraatheid verliest, die men straks noodig zal hebben, wanneer er een ojpleving komt. En die opleving komt, zoo verzekerde spr. met nadruk. De president van Amerika en de minister-president van Frankrijk zien reeds in, dat getracht meet worden, den internationalen handel te bevorderen Zoo lang wij onze hersens inspannen met het denkbeeld „zelfredding", zijn wii bezig, onze eigen cultuur 'en gronde te richten. Devoorzitter, de heer P. Blaauwboer Gz. bracht, onder instemming der vergade ring, den heer Diit dank voor ziin in'eiding en wekte 00 om de vo'gende week, wanneer de heer Dijt over „Het geld- en credietwe- zen" zal spreken, zco mogelijk in nog groo- ter "-tale te verschijnen. In den regel is de handel in die week waarin de Kerstdagen vallen, niet gunstig, en na Nieuwjaar komt er meer leven. Zoo is het haast altijd en ook de vorige week maakte geen uitzondering. Ook de markt was goed bezet en door het gunstige weer ziet de groente er goed uit. De vorige week waren er maar twee marktdagen en ook dat zal niet vreemd aan den grooten aanvoer zijn geweest. Andijvie beheerscht de markt, in geen jaren is de aanvoer zoo groot geweest. De kwaliteit liep echter zeer sterk uiteen, wat tot uiting komt in de prij zen van 0.30—1.10 per kist. Spinazie werd in de overbekende kwaliteit aange voerd tegen prijzen van 0.550.80 per kist. Sla was goed te plaatsen, voor zoover le kwaliteit, welke echter in de minderheid was; de prijzen varieerden van 025— 0.90 per kist. Bloemkool Icopt op het ein de en kwantiteit en kwaliteit houden gelijken tred. Zooals men wel zal begrijpen, gaat de kwaliteit er niet op'vooruit, le soort gold 10—15, 2e soort 3—7.50 per 100 stuks. Bospeen, waarvan geen groote aan voer, had goede belangstelling, tegen prij zen die alleszins loonend zijn, n.I. 10— 15 per 100 bos. Breekpeen, waarvan groo- tere aanvoer, had ook goede belangstelling, de prijzen waren 0.80—1.15 per kist. Kool had geen groote belangstelling en de prijzen zijn aan den lagen kant. Boerekool gold 0.150.30 per kist. De overige koolsoorten ongeveer 2.50--/ 4 per 100 stuks. Voor prei was goede belangstelling, doch de kwaliteit met le soort in de min derheid laat wat te wenschen over. We noteerden voor le soort 8.50—12, de prijzen waren 4—12 per 100 bos. Pie terselie, selderie en knollen (Knolselderie) waren weinig in trek, voor de eerstgenoem- den was de prijs 2—3.50 er 100 stuks, voor „Knollen" 1—/ 5 per 100 stuks. Tomaten, voor zoover le soort, waren duur, doch de doorsneeprijs was middelmatig. We noteerden 12—30 per 100"R.g. Witlof, door het zachte weer niet alleen veel vroe ger, maar ook veel losser (dus mindere kwaliteit) heeft wel belangstelling, doch voor een laag prijsje. De noteering was f 6—10 per 100 K.g., alleen kwaliteit bracht het tot 0.12 per K.g. Vruchten werden in kleine partijen aangeveerd. In stoofvruchten was weinig handel, daaren tegen was er goede vraag naar Ooudreig- netten, Present van Engeland en Comtesse de Paris. De noteering voor keukenvruch- ten was f 6—f 10. voor tafelfruit 18— ƒ32 per 100 K.g. De niet genoemde groen te meest kleine partijtjes werden voor lage nrijzen verhandeld. De handel in tuinbouwproducten aan onze groote groentenveilingen was in de afgeloo- pen week weer alles behalve opgewekt. Er was zoo goed als geen vraag uit het buiten land en ook het binnenland vraagt nog maar weinig. Ook met de beschikbaarstelling van groenten aan werkloozen loopt het nog niet van een leien dakje, zoodat de markt daardoor nog maar weinig werd verlicht. Aan aardappelen werd weer maar weinig aangevoerd, Voor blauwe Eigenheimers werd 2.20 tot 2.40 betaald, voor een enkel klein en mooi partijtje iets meer. Bevelanders brachten 2.20 op en voor Friso werd 1.60 betaald, alle zeer lage prijzen. Ook was de aanvoer van wortelen niet groot. Ondanks dezen geringen aanvoer ble ven de prijzen laag. De hoogste prijs die voor grove werd betaald was 1, verschillende partijtjes brachten nog 1 tot 2 dubbeltjes minder op. Voor kleine werd 60 tot 70 cent betaald. Ook voor bieten bleef de belangstelling matig. Hoewel de aanvoeren klein waren, lie ten de prijzen veel te wenschen over. Voor mooie, kleine sorteering werd 1.30 tot 1.60 besteed, terwijl grove voor 0.40 tot 0.70 werden verkocht Slechts aan de veiling van de Langendij- ker Oroentencentrale werd nog bloemkool verhandeld. De prijzen liepen nog al uiteen. Mooie groote reuzen van eerste kwaliteit liepen tot ruim ƒ11, iets kleinere of eenigs- zins afwijkende kwaliteit brachten een paar gulden minder op. Voor lichtere werd 1.50 tot ruim 2 betaald. Iets williger was de markt voor uien ge stemd, ofschoon de prijs nog verre beneden den productieprijs bleef. Grove uien werden verkocht voor 2.20 tot 2.80, gewone uien voor 1.80 tot 2.10 met kleine uitzonde ringen. Voor nep werd 1.70 tot 1.80 be steed en voor drielingen 1.30 tot 1.40. De aangevoerde rammenas bracht 1.40 tot 1.70 op. Droevig was het gesteld met de verschil lende sluitkoolsoorten. De Deensche witte kool had ten zeerste onder de slechte stem ming te lijden; het aanbod overtrof verre de vraag. Gevolg was, dat er veel doordraaide, waarvoor 50 cent per 100 K G. werd betaald. Zij gingen naar de koeboeren. De mooiste grootste kool bracht voor eerste soort 1.30 tot 1.50 op, kleinere 0.70 of iets meer. De verkochte tweede soort gold van 0.70 tot 1. De allermooiste gele kool werd voor 1.30 tot 1.70 verkocht, grootere voor 1 tot 1.20. Voor tweede kwaliteit werd 1 tot 1.20 betaald. Veel bleef echter onverkocht. Roode kool van 3 pond bracht nog het meeste op, 2.30 tot 2.80, op 't eind van de week voor enkele partijtjes iets meer, tot 3.50. Kool van 4 pond go'd 1.80 tot 2, grootere 1.40 tot 1.60. Tweede kwaliteit bracht 40 tnt 60 cent minder op. Veel bleef ook on verkocht. DIERENBESCHERMING. Aan het rapport van den inspecteur van de afdeeling Alkmaar en omstreken van de Ned. Ver. tot Bescherming van Dieren over het vierde kwartaal 1934, ontleenen wij het volgende: Op de markten bleef ik geregeld toezicht houden. Waar dit noodig was werden aan wijzingen gegeven of ingegrepen. Op de pluimveemarkten bleef de aandacht op het dragen van het pluimvee gevestigd en op de te volle kisten en korven. Het gebeurde vaak, dat zieke dieren werden aangevoerd en wan neer deze onverkoopbaar waren, dat men ze maar lietloopen. Niet alleen dat dit van een zeer laagstaande moraal getuigt, maar bo vendien is dit strafbaar, zoodat men ge waarschuwd zij. Op de najaarsmarkt liet ik uit 5 te volle auto s 6 koeien verwijderen. Toezicht werd ook gehouden op het ver voeren en laden van regeeringskoeien. De ex pediteurs en de Nederl. Spoorwegen werken mede dit zoo goed mogelijk te deen. Op een klacht uit Heiloo over een voor paarden niet begaanbaren weg, aldaar, werkte het gemeen tebestuur mede om een goede oplossing te verkrijgen. Een klacht, ontvangen uit Stompetoren, over het laten werken van ploegpaarden met open borstwonden, werd in samenwerking met de Rijkspolitie onderzocht, waarna door de Rijkspolitie proces-verbaal werd opge maakt. Proces-verbaal werd door mij opgemaakt voor het achterlaten bij verhuizing van een poes met jongen. Een klacht van een woonwagenbewoner te Kolhorn werd ter plaatse onderzocht maar ongegrond bevonden. Eveneens werd een klacht over een vervuilden geitenstal bij on derzoek ongegrond bevonden, Een door en door schurftigen hond moest ik in het belang van het dier laten dooden. Dank zij de medewerking van de plaatse lijke bladen kondon weer geplaatst worden 27 katten en 9 honden. Vier dieren moesten worden gedood. Aan velen werd advies gegeven hoe te han delen met hun huisdieren. Voor de woonwagenpaarden werd met Kerstmis 2 balen hooi verstrekt. Allen, die medegewerkt hebben aan het sla gen van de verloting ten bate van het asyl- ionds, wordt hartelijk dank gebracht en ik hoop ook voor 1935 op aller medewerking te mogen rekenen. DISTRICTS-ARBEIDSBEURS. Telefoon 4395. Voor werknemers uitsluitend geopend van 9—12 uur, alsmede op Maandag- en Don derdagavond van 7—8 uur. Voor vrouwelijk personeel bij voorkeur van 2—5 uur n.m. Be- midde'ing voor werkgevers van 912 en van 2—5 uur. De directeur van bovengenoemd bureau deelt mede, dat heden staan ingeschreven: groep bouwvakken1 bouwkundige, 1 opz. teekenaar, 2 bouwk. opzichters, 3 water bouwkundigen, 2 glas in loodzetters, 1 gla- zenwasscher, 1 steenbikker, 1 steenhouwer, 2 stratenmakers-opperlieden, 1 stuc. opperman, 2 tegelzetters, 10 betonwerkers, 41 opperlie den, 22 stucadoors, 51 metselaars, 115 tim merlieden, 20 voegers, 61 schilders, 133 grondwerkers; groep metaalindustrie: 1 autog. lasscher, 22 bankwerkers, 1 blikslager, 4 carrosserie bouwers, 9 electriciens, 2 fitters, 1 fraiser, 3 instrumentmakers, 2 kernmakers, 2 ketelma kers, 6 klinkers, 6 loodgieters, 1 lijnwerker, 11 machinisten, 2 mach. teekenaars, 12 me taaldraaiers, 1 metaalvijler, 3 metaalslijpers, 22 monteurs, 2 orgelmakers, 2 plaatwerkers, 5 rijwielherstellers, 3 scheepsbouwers, 2 scheepstimmerlieden, 8 smeden. 1 scheepstee- kenaar, 1 scheepswerktuigkundige, 13 sto kers, 1 tandtechniker, 1 te^enhouder, 1 voor slaander, 2 vuurwerkers, 5 wagenmakers, 1 werktuigbouwkundige, 14 ijzerwerkers, 1 zandbereider, 4 zandvormers; groep voedings- en genotmiddelen: 44 si garenmakers, 1 sorteerder, 2 kistenplakkers, 3 tabaksbewerkers, 1 slager, 3 koks, 1 choc.- bewerker, 1 suikerbakker, 16 bakkers, 1 bier- bottelaar; groep boek- en steendrukkerijen: 4 letter zetters, 1 drukker; groep houtbewerking: 20 meubelmakers, 10 meubelstoffeerders, 12 mach. houtbewer kers, 3 kistenmakers, 1 borstelmaker, 1 beit- ser, 1 beeldhouwer, 1 biljartmaker; groep landbouwbedrijven: 11 tuinlieden, 23 boerenarbeiders, 4 bloemisten; groep handel: 16 vertegenwoordigers, 4 winkelbedienden, 1 etaleur; groep verkeerswezen: 48 chauffeurs, 6 koetsiers, 23 pakhuisknechts, 17 magazijn bedienden, 7 kellners; overige beroepen: 8 boekbinders, 2 was- schers, 8 kleermakers, 2 rietwerkers, 4 schoenmakers, 1 zeilmaker, 3 port. huis knechten, 1 verfbereider, 1 kalkbrander, 2 huidenzouters, 5 incasseerders, 5 zakkenstop- pers, 1 kapper, 1 secretarie-ambtenaar. 1 electro-techn. ingenieur, 1 klompenschilder, 1 tegelmaker, 9 kantoorbedienden, 1 bedrijfs leider, 1 administrateur, 42 transport- en 270 los-arbeiders; gedeeltelijk werkloos: metaalindustrie 75; tabaksindustrie 26, overige beroepen 6; jeugdige werkloozen beneden 18 jaar in diverse beroepen: 36; vrouwelijk personeel: 1 steno-typiste, 7 kantoorbedienden, 1 verpleegster, 5 winkel juffrouwen, 2 naaisters, 3 dienstboden, 2 dagmeisjes, 6 werksters. Alkmaar, 5 Januari 1935. De directeur voornoemd, ED. VAN DEN HEUVEL. HARENKARSPEL (December). Geboren: Willem, z. v. Arie Pankras en Kaatje Noordstrand. Anna. d. v. Cor- nelis Smit en Elisabeth Smit. Mattheus Wilhelmus, z. v. Ardrianus Strooper en Cornelia Maria Dekker. Marie, d. v Hendrik Nicclaas Borst en Maartje Wijde- nes. Adrianus Lambertus, z. v. Jan Stoop en Afra Geertruida Klaver. Ondertrouwd: Cornelis Johannes Broersen en Agatha Veldman. Overleden: Immetje Doorn, oud 79 jaren, weduwe v. Klaas Manneveld. Anna Cornelia van der Fluit, oud 24 jaar, echtg. v. Jacobus Johannes Boots. 'ftowüciaaf 'llieuws Blijkens de Staatscourant is het berijden per fiets van de wegvakken (betonwegen) Vlotbrug de Kooy—van Ewijcksluis, van Êwijcksluis—Lonjeweg en Den Oever Friesland, thans definitief gesloten ver klaard. Samenwerking op anti-milita ristisch gebied. Maandagavond sprak in café van Ham namens de Prov. Samenwerking, de heer N. J. C. Schermerhorn Over: „De verdwaasde wereld". De zaal was flink bezet, ondanks een misverstand in de organisatie van dezen avond. Spr. ving aan met te constateeren, dat men tegenwoordig inderdaad leeft in een ver dwaasde wereld. Dat men dat niet altijd ziet, vindt zijn oorzaak in het aanpassings vermogen der menschen. Door de gewoonte zijn velen zedelijk afgestompt, ze leven in strijd met de meest primitieve zedelijkheid. Deze maatschappij is niet die van zedelijk en redelijk denkende wezens. Men wordt ge troffen door de krankzinnigheid dezer we reld. Het productievermogen en de techniek zijn bijna vo'maakt. Er kon voor alle menschen worden vbortgebracht wat ze noodig heb ben en toch wordt er armoede geleden. Een maatschappij van koeien zou onder ling zoo niet leven, die doen zoo gek niet, dat deen alleen maar menschen. Koeien zoud»n of allen weelde of allen gebrek hebben. Die zeggen niet, „ga maar naar den steun". Voor de menschen is er van al'es voldoende en daarom gaan ze de levensmiddelen verbran den en koeien afslachen. De vruchten komen in zee terecht en de groenten op de vuilnis belt. En waarom? Omdat we leven in een kapi talistische maatschappij. En dat noemt men dan maatschappelijke „orde". Daar mag niet aan geraakt worden, dat moet in stand blijven. Wij zijn ook voor orde, maar deze maatschappij moet met gewe'd in stand wor den gehouden. Dat is geen orde, maar wan orde. Men kan de menschen in twee groepen in- deelen, die denken en bewust leven, en die niet denken en leven en niets begrijpen bo- vcnd'en. Wie denken zien de verdwaasde we reld, menschen zijn elkanders vijanden, door den strijd om de baantjes. Dat is de positie waarin wij staan, al is de werkelijkheid bit ter. In de kapitalistische maatschappij heerscht bestaansonzekerheid voor de mees ten. Daardoor ontstaat de strijd van allen tegen allen. Vaak hoort men de bewering, dat het altijd zoo geweest is en wel altijd zoo zal blijven. Dit is een heel aardig praatje voor een oude baker, menschen die zoo rede neeren hebben geen oog voor de eeuwigdu rende verandering der wereld. Met eigen voordeel en een voordeelig standje is de we reld niet geholpen. Ook zijn er die wel inzien, hoe intens ge meen de wereld is en deze nemen verschil lende houdingen aan. Men kan ze noemen: reactionnair en revolutionnair. Het fascisme wil deze maatschappij in stand houden en verdedigen, daarin schuilt een groot gevaar, want het kan nooit red ding brengen. In de landen waar het fascis me'de macht heeft, zijn de economische ver houdingen niet verbeterd. Geestelijk is het een gevaar voor de beschaving. Laat men maar eens bedenken wat er 10 Mei 1933 in Duitschland is gebeurd. Daar heeft men brandstapels opgericht van boeken van de grootste denkers. De beteekenis daarvan is, dat er maar één soort lectuur aan de mensch- heid geoorloofd is. Het sterk militaristisch karakter spreekt wel uit het boek van Hitier: „Mein Kampf". Aan de joden heeft Duitsch land veel te danken, omdat onder hen geleer den voorkomen van wereldreputatie. En hun boeken werden verbrand in strijd met den hu- manen geest van vrij onderzoek en vrij den ken. Juist uit de botsing der ideeën komt het !;oede naar voren. De vooruitgang is abso- uut afhankelijk van het vrije denken. Wij aanvaarden het revolutionnaire stand punt en verwerpen deze maatschappelijke wanorde. De menschen moeten scherp 'eeren onderscheiden en zich klaar bewust worden, dat deze maatschappij geen recht van be staan heeft. Anders gaat de cultuur ten on der. De mensch die een roofmoord begaat komt in de gevangenis terecht, doch de oorlog is niets anders dan roofmoord. Als er geen pe troleum was in Bolivia, werd daar geen oor log gevoerd. In den oorlog schuift men de verantwoordelijkheid van zich af en wordt een ideëe'e beteekenis aan den roofmoord gegeven. Het vaderland moet verdedigd wor den, het gaat om de onafhankelijkheid. De massa wordt bedrogen en de menschen be grijpen niet, dat ze vechten voor de belangen van de oorlogsindustrie. Daar worden schatten aan verdiend, doordat men de naties tegen elkander op zet. Het gevolg is een onderling wantrou wen met een opvoering der bewapening Het volk heeft geen belang bij den oorlog, dat wordt eiken dag uitgeplunderd om de lasten te dragen en moet bovendien het leven laten op het slagveld. Deze maatschappij voert steeds opnieuw tot oorlog. Thans woedt de economische oor log, doch deze zal weer overgaan in een mi litairen oorlog. En wat dan? Als men over deze vraag ernstig nadenkt, is het om van te huiveren. De oorlog welke thans in voorbe reiding is, zal veel erger zijn dan die van 19141918. De techniek is sinds 1918 der mate vooruitgegaan, dat toen alles kinder spel was, vergeleken bij hetgeen komende is. De samenstelling der gifgassen wordt steeds verfoeilijker. Men beschikt over een electro- brandbom, welke bij explosie een dusdanige hitte ontwikkelt, dat er geen blusschen met water mogelijk is. De deskundigen zijn het er over eens, dat de komende oorlog in de eer ste plaats zal zijn gericht tegen de burgerbe volking en wel in hoofdzaak tegen de groote steden en industrieele centra. De genomen proeven hebben aangetoond, dat bij een luchtaanval de groote steden niet verdedig baar zijn De menigmaal gehoorde verzuchting: het moet, is de taal van den slaaf. Wij doen een beroep op het geweten. Mensch durf te vra gen mag ik aan deze dingen mee doen Dan komt gij anders te staan tegenover deze maatschappij. Kunnen wij deze toestanden nog langer dulden? De internationale span ningen nemen toe en ieder oogenblik kunt gij weer worden opgeroepen. Met een opwekking om over alles goed na te denken besloot de spreker zijn met aan dacht gevolgde rede. was aangedaongen, was de reeds eerder toe gezegde verbetering van het terrein, welke echter tot dusver uit financieele overwegin gen achterwege was gelaten. B. en W. zeg den echter toe, de zaak onder de aandacht te zullen houden. Nadien de conferentie was i.i Augustus gehouden was er niets meer van de zaak vernomen en had het bestuur door den rechtskundig adviseur een adres aan den raad laten opstellen, doch nu was juist van B. en W. de schriftelijke toezegging ontvangen, dat in April of Mei het terrein onderhanden zou worden genomen. Besloten werd, dit af te wachten. Uit de rekening van den penningmeester, den heer Stapel, van Hoogkarspel, bleek, dat de ontvangsten hadden bedragen 898 31 en de uitgaven 660.76K, aldus is er een batig saldo van f 237.54 M, waardoor het bezit van den Bond steeg tot 1414 26. Aldus goedgekeurd Uit het jaarverslag bleek, dat het jaar be gon met een ledenaantal van 86 en pl m. 180 donateurs. Van 4 leden en 16 donateurs kwamen echter bedankjes in. Breedvoerig werd gediscussieerd over een bestuursvoorstel om de minimumbijdrage voor donateurs te verlagen 2.50 op f 2, de contributie der leden van 4 op 3.50 en de vergoeding voor schadegevallen van 70 pet. op 60 pet. Het resultaat der besprekingen was, dat de minimumbijdrage voor donateurs ver laagd werd tot 1.50, de contributie 'ier leden bleef gehandhaafd, doch de grens der gevallen, waarin schadevergoeding zal wor den verleend, werd verlaagd van 10 op 5 en wel een percentage van 70 net. Nog vermelden wij, dat in de vergadering vrij scherpe critiek werd geuit' aan het adres van B. en W. van Hoorn, speciaal aan den burgemeester, met betrekking, tot de houding, op genoemde conferentie aange nomen. Ér werd zelfs van enkele zijden voor gesteld, geen precario-rechten meer te be talen voor en aleer het terrein in orde is gebracht. Dit werd echtei door meer beza digde elementen voorkomen. Na ''e gewone verloting volgde sluiting Bevolking op 31 Dec. 1933 577 mannen en 563 vrouwen, totaai 1140 personen. Geboren in 1934 12 mannen en 16 vrou wen, totaal 28 personen. Gevestigd in 1934 20 mannen en 25 vrou wen, totaal 45 personen. Overleden in 1934 2 mannen en 5 vrouwen, totaal 7 peisonen (1 levenloos aangegeven). Vertrokken in 1934 40 mannen en 38 vrouwen, totaal 78 personen. Bevolking op 1 Januari 1935 567 mannen en 561 vrouwen, totaal 1128 personen. Gesloten huwelijken 6. WESTFRIESCHE VRACHTL1EDEN- BOND. „Gemeenschappelijk belang". Bovengenoemde Bond hield Zondag middag te Hoorn zijn algemeene ledenverga dering De voorzitter, de heer J Stapel, van Bobeldijk, memoreerde in zijn openings woord, dat 1934 ook voor de vrachtrijders zeer slechte bedrijfsuitkomsten had gebracht. De secretaris de heer May, van Groote- broekdeed uitvoerige mededeelingen om trent een conferentie, welke het dag. bestuur met B. en W. van Hoorn had gehouden over het parkeerterrein aan de Valen Hen, welke conferentie een vrij heftig verloop had. Een der belangrijkste punten, waarop destijds De omzet van de veilingsvereenighig „Bangert en Omstreken" heeft in het afge- loopen jaar bedragen 715.000 tegen f 634.000 in 1933. Met ingang van Maandag 7 Januari werd weer in samenwerking met de Uit- waterende Sluizen met het uitbaggeren der Wimmenummervaarten begonnen. 12 werk loozen zijn hierbij tewerk gesteld. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag werden 2 fazaniennanen en 4 fazantenkippen weggehaald uit het hok op het erf van de Wed. V. alhier. Het werk aan de gemeentelijke werk verschaffing gaat regelmatig voort. Zoowel in de gemeente als aan den z.g. Zeeweg wordt druk gewerkt, bij de laatste aan den aanleg van de rijwielpaden en aan het spit ten voor de beplanting. Naar wij vernamen zal de openstelling van den weg plaats vin den als de rijwielpaden gereed zijn. De ledenwerving voor het „Wit-Gele Kruis" is een groot succes geweest. Ruim 450 gezinnen staan ingeschreven. Ingekomen personen. R. Keff en echtg., geen, Van Zaandam. i. J. Oskam, N.H., van Amstredam. G de Ridder en gezin, D.G., van Bussum. G. F Wed. A. de Ridder—Leibbrand, E.L., van Bussum. L. Ph. P Borst, R.K., Rotter dam. mej. J. Hiddingh, N.H., van Gro ningen. G. Edens, geen, van Groningen. P. Stokman en gezin, G.K., van Amster dam. mej. M. Harreveld, N H., van Alk maar. Mej. Vethaak, G.K., van Zaandam. F. Dijkstra en gezin, geen, 's-Graven- h?ge. J. Dekker en gezin, D.GOudorp C. Jansen en gezin, N.H., van Velsen. W. Bos en echtg., geen, Utrecht. J. van der Ploeg en gezin, N.H., van Alkmaar. Mej. J. J. Keesmaat, N.H., van Alkmaar. Wed. G. Kuit—Leeuwerik, N.H., van Uit geest. Wed W. M. van Malsen—van 53. Piet Prikkel ging aanstonds naar zijn kamer. Daar hij niet goed zijn tooneelspelerssuccessen kon vergeten, begon hij een paar ontroerende versjes op te zeggen. Zo obemerkte hij niet dat er onder zijn bed een leelijke, grijnzende Chinees lag met een dolk in z'n hand. 54. Maar toen Piet Prikkel zóó mooi die droevige versjes voordroeg, moest de Chinees onder het bed zóó erg huilen, dat Piet hem hoorde snikken. „Mooi zoo", dacht Piet, „daar ben ik goed afgekomen". En snel ging hij de kamer uit en deed de deur op slot.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 7