Agenda Dobbelmann lekker... man? iBinnenland Xcownciaat 'flieuws kaatste Aecichtcn Jietk S. School S tad en Ouu^euiitu Weec&ecidU glnoZ Het Publ,€k h€en V0,°P OTERLEEK BERGEN Dr. EUWE VOOR DE MICROFOON. BONTDIEFSTAL TE AMSTERDAM. OVERVAL TE DRIEBERGEN. Op bejaard echtpaar. BENZIN EDIEFSTAL. ZULLEN WE NOG SCHAATSENRIJDEN? De kans is groot, zegt men in De Bilt ffiï ur™8en mti w Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. A. B. T., half 8, hoofdnummer Het brood der schande (real.); hoofdrollen Magda Sonja en Hans Feher. Toegang boven 18 jaar. Victoria-theater, half 8, hoofdnummer Het meisje met den blauwen hoed (rom.)hoofd rollen Lou Bandy, Truus van Aalten, Ro land Varno. Toegang voor eiken leeftijd. Woensdag 9 Januari. 8 uur, Harmonie, concert H.O.V. met Jan Couvée als solist. 8 uur, Waakt en Bidt, ds. Goslinga uit Utrecht over: „Wat beoogt de geref. bond in onze herv. kerk." 8 uur, De Rustende Jager te Heiloo, op voering van „Freuleken'' door ,,'t Ontluiken de Roosje". Donderdag 10 Januari. 8.15 uur, Harmonie, rede ir. Mussert. 8 uur, café Kamsteeg te Stompetoren, viering 70-jarig bestaan „Aurora"; opvoe ring „De ridder van de Kouseband". Al is men nog zoo zeker van den uitslag van het plebisciet, de 13de Januari zal een bijzondere dag blijven. Een handelaar in industrie-werktuigen hier ter stede heeft op geestige wijze er. tevens ook handige wijzezijn belangstel ling in de stemming getoond, zonder eigen lijk te doen tfitkomen, waar hij een voorstan der van is. Hij heeft namelijk in zijn etalage twee met groen versierde schilderijlijsten op gehangen, op een waarvan een rouwfloers is opgehangen, in welke lijsten te lezen staat: reserviert bis den 13ten Januar. Wanneer men overdag op het regeerings- gebouw komt, dan heerscht daar constant een geweldige drukte en staan bijna voor alle bureau's menschen te wachten. Voor het ge bouw staat dan collectie auto's uit allerlei landen; men ziet er Volkenbondsauto's, En- gelsche, Fransche, Duitsche, Italiaansche enz. enz. Het Saarland, zeker wel een van de kleinste landen van Europa, heeft voor de autonummers de meeste letters, n.1. voluit SA AR. Dat zou dat in ons land weer heerlijk aanleiding geven tot ingezonden stukken over de grootte van de nummerborden. MINISTER KALFF HEEFT GRIEP, Niet onbelangrijke temperatuurs- verhooging. Naar wij vernemen is de minister van waterstaat, ir. J. A. Kalff, lijdende aan een aanval vari griep, welke met een niet onbe langrijke temperatuursverhooging gepaard gaat, zoodat hij althans deze week niet in staat zal zijn, zijn werkzaamheden aan het departement te hervatten. BRAND IN SCHOOLGEBOUW. Te Leiden. Gisteravond te omstreeks kwart voor tien is brand uitgebroken in het groote gebouw op de Pieterskerkgracht, waarin de vroegere gemeentelijke H. B. S. was- gevestigd en waarin de laatste jaren de avondschool werd gehouden van het Genootschap „Mathesis Scientiarum Genetrux" te Leiden. De brand ontstond op de tweede étage in het teekenlokaal. Daar brandde de kachel, waarvan de pijp door de zoldering wordt geleid. Deze zoldering geraakte in brand en hoewel enkele leerlingen nog hebben getracht het vuur met emmers water te bl'usschen, mocht dit niet gelukken. Toen de brandweer ter plaatse verscheen, laaiden de vlammen hoog op. Het blusschingswerk werd bemoei lijkt door het feit, dat het lokaal hoog in het midden van het gebouw is gelegen Toen men echter met veel slangen den vuurhaard had bereikt, was het vuur vrij spoedig ge doofd en te elf uur was het gevaar geweken Het teekenlokaal brandde geheel uit en het gebouw kreeg verder belangrijke water schade. De leerlingen hebben de school orde lijk verlaten. NIEUWE STAKING TE IJMUIDEN? Nieuwe loonvoorwaarden verworpen. Zoowel de vakgroepen zeelieden als de vakgroepen havenarbeiders van de IJmuider Federatie en de af deeling IJmuiden van den Nederlandschen Bond van Christelijke Fa- brieks- en Transportarbeiders hebben met groote meerderheid van stemmen de voor stellen van de Reeders Vcreeniging, inzake de nieuwe loon- en arbeidsvoorwaarden verworpen. Het wordt niet onmogeli.k geacht, dat in het visscherijbedrijf te IJmuiden opnieuw een staking zal uitbreken, waarbij ditmaal dan ook de christelijke arbeiders betrokken zullen zijn. INBRAAK TE HEERENVEEN. Tijdens afwezigheid van den bewoner. Toen de heer H. J. Lijfering, leeraar aan de Rijks H. B. S. te Heerenveen, Maandag avond van zijn kerstvacantie terugkeerde, kwam hij bij zijn thuiskomst tot de minder aangename ontdekking, dat tijdens zijn af wezigheid onbevoegden zich tot zijn woning toegang hadden verschaft. Zoowel beneden als boven was in de kamers alles overhoop gehaald. Uit zijn bureau was een bedrag aan geld gestolen. De dieven zijn echter blijkbaar bij hun werkzaamheden gestoord geworden, aangezien een aantal gouden en zilveren sieraden -naangeroerd gelaten was. Hiervan werd niets vermist. Door het in drukken van een raampje aan den achter kant moeten de dieven zich toegang tot de woning hebben verschaft. De politie heeft een uitgebreid onderzoek ingesteld doch men is er tot nu toe nog niet in geslaagd eenig spoor van de(n) dader (s) te vinden. VECHTENDE JONGENS. Met een ketting geslagen. Gistermiddag omstreeks half vijf kregen eenige opgeschoten jongens te Rosmalen (N.Br.) ruzie. De twist liep zoo hoog, dat één hunner met een ketting den 15-jarigen Albert de Bijl een slag op het oog toebracht. Daar de jongen een bril droeg, drongen hem de glasscherven in het oog; hevig bloe dend moest hij naar den dokter worden ge bracht, waar hij werd verbonden. Zijn toe stand is redelijk wel; het is echter waar schijnlijk, dat hij het gekwetste oog zal moe ten missen. COCAÏNE OP RECEPT GEVRAAGD. Tandtechnicus en assistent door politie gearresteerd. In de apotheek „De Krommerdt" aan den Admiraal de Ruyterweg te Amsterdam ver voegde zich gisteravond een heer, die een recept aanbood, waarop afgifte werd ver zocht van niet minder dan vijf gram cocaïne. De assistente, die den bezoeker hielp, be merkte dadelijk, dat dit recept valsch was. Zij hield den man aan de praat en liet on derwijl telefonisch de politie waarschuwen. Weldra was een agent ter plaatse, die den bezoeker aanhield. Enkele oogenblikken later geschiedde de arrestatie van den schrijver van het recept, die buiten in een auto wachtten en blijkbaar niet bemerkt had, dat de politie op de hoogte was ge bracht. Het bleek een tandtechnicus te zijn, die er zijn assistent op uitgestuurd had om de cocaïne machtig te worden. Beiden wer den naar het bureau overgebracht, waar proces-verbaal tegen hen is opgemaakt. MEJ. BUTTER HERSTELD. De eenige overlevende dame van het auto-ongeluk te Mun- sterscheveld. De 21-jarige mej. A. Butter, die bij het noodlottig ongeluk bij Munsterscheveld in den nacht van den 2den kerstdag, waarbij 7 Eersonen verdronken met verwondingen naar et academisch ziekenhuis te Groningen werd overgebracht, is hedenmorgen hieruit als hersteld ontslagen en naar haar woon plaats teruggekeerd. Als tweede spreker trad Maandagavond op de heer Piet Dekker, met als onderwerp: „De oorlog verhinderd". In een gloedvolle rede schetste spr. de oorzaken van den oorlog. Uitvoerig stond hij stil bij de positie van Nederland in den komenden oorlog, waar ons land bij be trokken zal worden, evenals België in 1914. Het belang van de groote mogendheden eischt een meedoen van Nederland op een strikte qeutraliteit, doch deze is niet te handhaven, omdat ons land militair ver bonden is. Internationaal worden de kinderen reeds op school aangetast door hri militaristische systeem. Allen mannen, v: ouwen en kinde ren worden ingeschakeld in het militaire apparaat, hetwelk, steeds grooter vormen aanneemt, evenals de ellende. Daarentegen helpt geen parlementair stelsel, zooals oorspronkelijk gedacht werd. Van het ver trouwen in de volksvertegenwoordiging heeft men reeds de wrange vruchten ge plukt. Alleen de directe actie is in staat een oorlog te verhinderen, als de arbeiders zegt: „Hier staat een mensch, die is niet meer disponibel voor het militarisme". Men moet zich bewust worden van zijn persoon lijkheid en verantwoordelijkheid. Het lot der menschheid hangt van het volk zelf af. Van de gelegenheid tot debat werd geen gebruik gemaakt. Hedenmorgen is de electrische pomp, die de ijsbaan onder water moet houden, stop gezet. De baan staat op bet gewenscbte niveau en is voor een deel reeds met prachtig ijs bedekt. De weerberichten ^ijn voor de ijssport gunstig en het bestuur hoopt Zondag te kun nen laten rijden. (Ongecorrigeerd Op Donderdag 10 Januari a s. 's avonds van 6.30 tot 7.00 uur zal de heer Han Hollander Dr. Max Euwe, die pas uit Hastings terug is, enkele vragen stellen naar aanleiding van het aldaar gehou den schaaktournooi. Heler gearresteerd. Eenige weken geleden is ten nadeele van een bonthandelaar in de omgeving van den Nieuwedijk te Amsterdam een partij bont ontvreemd, ter waarde van vierduizend gulden. De politie is er thans in geslaagd de gestolen goederen op te sporen en heeft voorts een ruim veertigjarigen man aangehouden, die ervan verdacht wordt als heler bij de zaak te zijn betrokken. Hij is ingesloten in het bureau Warmoesstraat. In den nacht van Maandag op Dins- dag ongeveer 1 uur hebben één of meer personen zich toegang verschaft tot een alleenstaande woning te Driebergen (Utrecht) bewoond door den ruim °70- jarigen blinden van de Pas en de onge veer 70-jarige zuster. i Met behulp van een ladder is men door het zolderraam op den zolder gekomen de zuster hoorde gestommel Zij had de tegenwoordigheid van geest om de zol dertrap weg te trekken en riep dat ze zou schieten. De inbreker(s) vroegen haar geld te geven en toen de vrouw daaraan niet vlug voldeed, dreigde de inbreker dat anders het huis in brand zou worden gestoken. De indringers1 trachtten een gordijn, dat blijkbaar door den regen nogal nat was, in brand te ste ken en dit werd naar beneden gegooid. Daarop heeft de vrouw met een tang wat geld naar boven gereikt, en toen daar- - ~/irv.r»>V>.an I 1PT güiu w O mee geen genoegen werd genomen, zij nog meer bankbiljetten volgen, waar na de inbrekers langs denzelfden verdwenen, als waarlangs zij het waren binnen gedrongen. De politie stelt een uitgebreid onderzoek in. Voor de Amsterdamsche rechtbank ston den heden terecht de schipper C. N-, zijn knecht J. S., beiden wonende te Den Helder en de Amsterdamsche chauffeur H. C. L, ver dacht van diefstal van benzine. De schipper en zijn knecht waren in dienst van een expe- ditiefirma te Den Helder. Meermalen moesten zij vaten benzine vervoeren, doch vóór zi] uit Amsterdam vertrokken, tapten zij een deel van de benzine af in bussen, welke zi] verkochten aan een chauffeur, wien subsidiair heling ten laste werd gelegd. Uit getuigen verklaringen bleek, dat aanzienlijke hoeveel heden benzine op deze wijze zijn ontvreemd Naar berekening van de verdachten zijn hoe veelheden van 8 a 900 liter gestolen. De president: Maar de vaten waren toch verzegeld? De verdachte: O, dat was maar on zin. Bij het laden braken een groot deel van de zegels af. De president: Hoe werden de be dragen verdeeld? De s c h i p p e r Ik en mijn knecht deel den gelijk op. De chauffeur, die evenals beide andere ver dachten erkende, had al spoedig opgemerkt, dat de benzine gestolen was. Hij was reeds meermalen met den strafrechter in aanraking gekomen. De president: Wat betaalde U voor de benzine? De verdachte Ik kreeg ze 3 cent be neden den prijs. De schippersknecht, aldus bleek uit het strafregister, heeft eveneens reeds meermalen wegens diefstal terecht gestaan. De reclas- seeringsrapporten over het drietal luidden niet onverdeeld gunstig. De officier, mr. Versteegh, achtte door de bekentenissen en de getuigenverklaringen het bewijs geleverd. Spr. was van meening, dat door den schipper en zijn knecht ver duistering in dienstbetrekking was gepleegd en dat de chauffeur schuldig was aan mede plichtigheid van verduistering. De officier vorderde tegen beide verdach ten respectievelijk een gevangenisstraf van 1 jaar, waarvan 4 maanden voorwaardelijk en 1 jaar, waarvan 4 maanden voorwaarde lijk. met aftrek van voorarrest. Tegen den chauffeur eischte spr. 6 maan den gevangenisstraf. De verdedigers, mr. Th. Eskens en mr. van Gimhoven bepleitten clementie. Vonnis 23 Januari. Zeer onlangs kwam een Scandinavische weerkundige met de voorspelling voor den dag, dat er een zachte winter te verwachten was en dat dit ook voor de eerstvolgende jaren het geval zou zijn. Het had er eerst alles van, dat het weer hem gelijk zou ?even, doch al spoedig begon het erop te lijken, dat hij van zijn voorspelling niet lang plezier zou hebben. Nachtvorsten de den zich voor en uit het Oosten van Europa cwamen berichten van hevige koude, terwijl juist van dien kant de wind ging waaien. Zou het tóch vriezen gaan, of zijn het verschijnselen, die slechts van voorbijgaan- den aard zouden blijken te wezen? We heb ben ons, ter beantwoording van deze vraag, gewend tot prof. Van Everdingen, den di recteur van het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut in De Bilt, die ons bereidwillig het een en ander over de weersvooruitzich ten mededeelde. Dilettanten in de weerkunde. Allereerst iets over den Scandinavischen meteroroloog, wiens stellige mededeeling vele ijsliefhebbers heeft teleurgesteld. De ïeer Sandström, aldus prof. Van Ever- dingen, is een autodidact, wiens ietwat di lettantische onderzoekingen hem geenszins het recht geven tot een zoo stellige verkla ring als hij gedaan heeft. Hij is uitsluitend afgegaan op de gedragingen van de Golf stroom en heeft daar bovendien met één en kel scheepje zeer onvoldoende waarnemingen cunnen verrichten. Voor dergelijke onder zoekingen moet men veel meer materiaal ter beschikking hebben dan de heer Sandström nad. Daar komt bij, dat de Golfstroom niet de eenige factor is, die de temperatuur van west-Europa bepaalt; de andere factoren leeft hij in zijn voorspelling geheel ver waarloosd. Een afnemende Zuid-oost passaat geeft een strengen winter, door verzwakking van den golfstroom; een toenemende Zuid-oost passaat geeft een zachten winter. Bij den laatslen strengen winter is dat heel goed uitgekomen. Thans ontbreekt in De Bilt wegens de plaats gehad hebbende bezuini gingen het personeel om hiernaar een onder zoek in te stellen en de verschillende gege vens uit de scheepsjournalen uit te werken. Indien dit het vorig jaar wèl gedaan had kunnen worden, zou met ongeveer 80 pet zekerheid een voorspelling zijn te doen. v Veel kans op ijs. Kans op een ïjsperiode is er ruimschoots De condities voor het zich vastzetten van den winter in Scandinavië zijn zoo gunsti" mogelijk. Bovendien is er in Duitschland en lo.en sneeuw gevallen, hetgeen met den heerschen Oostenwind ook ons koude kan brengen. In Duitschland is het weder op klarend, hetgeen daar een vriesperiode in- uidt. Daarbij heeft de vorst om de Oostzee nu reeds veel ïjsvorming tengevolge, waar door van die zijde een verstoring van de wimerkansen vrijwel is uitgeschakeld Wan- een paar da?en inhoudt stngen de vorstkansen nog in belangrijke Een dreigement vormt echter een depres sie die zich Dinsdag in de buurt van IJsland bevond. Deze depressie beweegt zich in eenigszii.s Noordoostelijke richting; blijft da. zoo, dan kan men nog op een flink wintei tje rekenen. Buigt zij zich echter om naai Nede.- land dan is het met de koude spoedig ge daan en zal hei met het ijs zeker wel voor veertien dagen mis wezen. Er is in de omgeving van het Kanaal geen sneeuw gevallen. Daardoor is óe grono bloot en zal de vorst waarschijnlijk me meer dan matig wezen. De groote koude uit de Noor delijke landen komt door de heerschemk windrichting niet naar ons toe. Vve moeten het speciaal van Duitschland hebben, doch daar wijst ook alles al op vorst. Met een snel heid van ongev. 480 K.M per dag komt de wind hierheen. Het weer dat vandaag te Berlijn heerscht, zal dus morgen hier Men moet met weervoorspellingen altijd eenigszins een slag om den arm houden. Maar de meeste kans heeft toch nu de voor- spelling: het zal vriezen. Ds. Dragt te Noordscharwoude komt voor op het drietal voor de Chr. Geref. kerk te Nieuwer-Amster Noord. DE NED. HERV. GEMEENTE IN DEN WIERINGERMEERPOLDER. Het beleid van het classicaal bestuur van Hoorn goedgekeurd. Men schrijft aan de N.R.Crt.: Men zal zich nog herinneren, dat tegen de op 7 Maart 1934 ten tweeden male in den wieringermeer gehouden zoogenaamde 10 jaarlijksche stemming, welke wederom ten ;unste van de vrijzinnigen uitviel, door den jeer K. O. Finkensieper en anderen bij het prov. kerkbestuur van Noordholland protest werd aangeteekend. Die stemming werd ge houden, niet onder voorzitterschap van een consulent, maar met machtiging en onder toezicht van het classicaal bestuur van Hoorn, omdat naar het oordeel van dit das- sciaal bestuur ring en consulent eerst optre den, zoodra de gemeente overeenkomstig Art 1 Regl. Vacaturen vacant is of gelijk staat aan een vacante gemeente. Met de Herv. ge meente in den Wieringermeerpolder is dit echter niet het geval, omdat er wel een predi kantsplaats gesticht is, maar het predikants traktement nog niet gevonden is. Het prov. kerkbestuur van Noordholland stelde de behandeling van bovengenoemd protest uit, totdat de synodale commissie, aan welke door de algemeene synode was op gedragen deze aangelegenheid te onderzoe ken en de betrokken kerkbesturen te hooren, haar oordeel zou hebben uitgesproken. De synodale commissie heeft het classicaal be stuur van Hoorn gelijk gesteld in zijn opvat ting, dat hier geen vacante gemeente is en ook geen gemeente aan een vacante gemeen te gelijkstaande, zoodat ring en consulent nog niet kunnen optreden. Het class. bestuur wordt uitgenoodigd die maatregelen te ne men, welke volgens het reglement op de er kenning van nieuwe gemeenten noodig zijn om de predikantsplaats als vacant te doen beschouwen in den zin van artikel 1 Regl. Vacaturen. Het prov. kerkbestuur heeft ^dienovereen komstig het protest van den heer K. O. Fin kensieper c.s. verworpen en den uitslag van de op 7 Maart 1934 gehouden 10 jaarlijksche stemming gehandhaafd. Ook was bij het prov. kerkbestuur van Noordholland ingekomen een verzoek van ds. J. C J. Dijkstra van Opperdoes, aange wezen consulent van den Wieringermeerpol der, om een beslissing te nemen in een tus- schen het class. bestuur en hem gerezen ver schil. Het class. bestuur was en is n.1. nog van oordeel, dat de ring Medemblik en de consulent eerst dan optreden, zoodra de ge meente aan een vacante gelijk staat, m.a.w. zoodra er een predikantstraktement aanwezig is. Zoolang dit niet het geval is, blijft het class bestuur de kerkelijke aangelegenheden in den Wieringermeerpolder behartigen met de 6 wettig gekozen kerkeraadsleden. Het prov. kerkbestuur heeft ds. Dijkstra niet ontvankelijk verklaard in zijn verzoek, en ook niet in zijn klacht, dat het class. be' stuur van Hoorn handelingen verricht zon der hem als consulent de gelegenheid te ge ven zijn werk te doen. 't Is zeker te hopen, dat door deze uitspra ken en beslissingen van de synodale commis- sei en het prov, kerkbestuur van Noordhol land, waarnaar door zeer velen met groote belangstelling is uitgezien, een einde geko men zal ziin aan veel geharrewar binnen en buiten de Wieringermeer en tevens aan aller lei scheeve voorstellingen welke gegeven zijn van het beleid in dezen van het class. bestuur van Hoorn. PREDIKBEURTEN. Groote zaal Geref. KerkDonderdagavond 8 uur Bijbellezing door ds. von Meyenfeldt. GESLAAGD Voor het examen boekhouden (Mercurius en de Vereeniging van Leeraren) slaagde onze stadgencote de heer L. H. Buithuis. levens slaagde vcor het op 19 en 20 Dec J.l. gehouden examen in het boekhouden voor de Federatie examens (Mercurius) onze stadgenoot de heer A. Eendebak Ae ?°rKirPensteyn alhier, slaagde boekhouden.3111 V°°r het Mercurius'examen VERPLAATSING RIJKSVELDWACHTER. Met ingang van 16 Januari a.s. wordt de rijksveldwachter M. W. de Weijze van Tweewegen (Wieringerw.) overgeplaatst r^0"1' terwijl de rijksveldwachter niaM3T^°TUS Va" HaarIem wordt VAN WIE IS iur ZWARTE POES? l*100'0 P'h-zwarte jonge poes Is - -Ter door een paa- hondpn in het vva *eJaaed en daarna door jongens naar waarnemingen, verricht in den morgen van 9 Januari. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 782,1 m.M. te Riga. Laagste barometerstand 730,0 m.M. te Reykjavik. Verwachting, geldig tot den avond van 10 Januari: Zwakke wind uit oostelijke richtingen; betrokken tot zwaar of half bewolkt; weinig of geen sneeuw; lichte tot matige vorst. Weeroverzicht. De hooge druk nam in het noordwesten wel af, maar hield toch een kern boven 780 m.M, in oost-Duitschland. Bij IJsland is een veel diepere depressie verschenen, die vermoedelijk weer noordoostwaarts trekt. Tengevolge van uitbreiding van hoogen druk over Frankrijk nam de windsnelheid hier te lande sterk af, waardoor de vorst nog niet verder dan onze oostgrens kwam. In Duitschland nam de vorst gemiddeld 2 graden toe, in het westen 3 graden. In zuid- oost-Duitschland werd de vorst thans ook streng. In midden-Zweden bleef de vorst nog meer dan 30 gr. C. Verder is de vorst over bijna geheel Frankrijk en een deel van Enge land uitgebreid. Aan de Noorsche kust waaien krachtige zuidelijke tot zuid-weste lijke winden en steeg de temperatuur tot even boven het vriespunt. De verdere ontwik keling van den toestand is onzeker, maar aanhouden van de vorst is nog het meest waarschijnlijk. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 4.30 uur licht op. IBIS SHAG LICHTE PIJPTABAK Rookt Dobbolminn'c Tibik on géén «ndM*l gered, die het dier bij den inspecteur van „Dierenbescherming" gebracht heb ben. Poes ie thans van den schrik bekomen en voor dit diertje wordt de eigenaar opgeroepen, die zijn moortje heden avond tusschen 7 en 8 uur aan het adres Oude^racht—hoek Baanstraat kan terugkrijgen. 2e ABONNEMENTSVOORSTELLING. ROTTERDAMSCH-HOFSTAD TOONEEL. Op Maandag 14 Januari a s. 8.15 uur zal voor de 2e abonnementsvoorstelling in 't Gulden Vlies het aller-charmantste Fransche blijspel „Op het Nippertje" opgevoerd worden. Hierin treden de volgende dames en hceren op: Fie Carelsen, Annle v. Duyn, Joekie Broedelet, Tbeo Frenkel, Johan Elsensohn, Dirk Verbeek, Piet Bron, Anton Roemer, Tom v. Otterloo. Het Alg. Handelsblad schreef bij de première om Het stuk boeit in toe nemende mate tot het eind toe. Het ls luimig, zelfs geestig. Dit goed gespeelde stuk had minder laat ln het seizoen moeten komen. Er ware een zegetocht mede te maken geweest door heel het land. De Avondpost schreef: ln,v?rt nieren €en Fransch Ritsende, knetterende dlalo- 6 £en *?W€ld,?e tooneelvaardlg- nittiw L ,p€l€r3 hebben er zich pittig en met élan doorheen treslapen ™k;r"s d. -ctaïï m°, S-KS 'nn mLT u die er voloP -tooneel" DE K.R.O.-BOYS. Met Tholen en van Lier als conferenciers. 7iin padio Omroep zal dit jaar M;jang bestaan herdenken en één van k p n u n 18 het juhilcum-tournée van de c7,K 0 -b°ys, die met de bekende en be schaafde liedjeszangers Tholen en v. Lier T?8! ?r.den lande maken' om «ns "iet Katnolieke luisteraars in persoonlijk contact te treden. En als het wederzijdsche contact overal zóó enthousiast zal zijn ais gister avond voor een uitverkochte zaal in ,,'t Gul den Vlies het geval was, nu, dan voorspel- n\Wj de„K R O hoys een waren zegetoch'. Dat de Alkmaarsche katholieke luisteraar?

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 2