HET ZEEMONSTER VAN NAGASAKI. Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. Twee jeugdige inbrekers staan terecht. Alkmaarsche Politierechter dachtengang niet goed kon worden ge noemd. Dupliek. De verdediger merkte nog op, dat het zijn bedoeling niet is geweest de objectiviteit van de rechtbank in het geding te brengen. Mij heeft er slechts op willen wijzen, darde zaak buitensporig is opgedreven. Dit bewijst ook de aanwezigheid van meerdere journalis ten voor verschillende bladen. Aan het woord van hulde voor de Alk maarsche politie sluit pleiter zich gaarne aan. Ten dien aanzien maakte pleiter een vergissing. Oneens is pleiter het met den officier, dat verdachte op 12 November niet in een toe stand verkeerde, die een psychiatrisch onder zoek wettigt. Door de gebeurtenissen thuis en de andere kwestie verkeerde verdachte juist in een dwang-toestand. In het huis van bewaring werd pleiter door verdachte met een hautaine welwillendheid ontvangen en deze houding heeft ook de directeur van het huis van be waring gefrappeerd. Ondanks het afwijzend woord van den of ficier blijft pleiter dan ook zijn verzoek hand haven. Verdachte zegt nog, dat hij niet gewe ten heeft, dat voor hem de mogelijkheid had bestaan om na zijn arrestatie naar huis te gaan. Toen daarover gesproken werd, dacht hij met een zekere formaliteit te doen te heb ben. Wanneer de mogelijkheid had bestaan, dan had hij het zeker verzocht. De president tot verdachte: De verde diger sprak over een verkeerde verstandhou ding thuis als een der oorzaken. De verdachte: Door de karakters van mijn ouders, waarover ik liever niet uit weid, gevoelde ik mij thuis ongelukkig, maar toch was het niet zoo, dat ik er heelemaal niet meer naar toe zou willen. Aan den eenen kant wilde ik het wel, maar aan den anderen kant ben ik blij, dat ik daar vandaan ben en daarom heb ik in raadkamer gezegd, dat ik niet wist, waar ik naar toe moest. De president: Is niet door uw ver keerde neigingen dat gevoel thuis ontstaan? Verdachte: Neen, dat ongelukkige ge voel had ik al, toen ik nog niet wist, dat zoo'n leven bestond in de wereld. Door ver schillende omstandigheden gevoelde ik mij reeds jong ongelukkig in mijn ouderlijk huis. De president: Uw beide ouders staan toch als beschaafde menschen bekend. Verdachte: Een huisgezin, dat voor de buitenwereld prachtig leek. De president: Wij zullen daar maar niet verder op ingaan. De o f f i c i e r merkte nog op, dat verdach te niet begrepen had, toen hij hem sprak over het naar huis gaan of naar het huis van be waring. Spr. had dit toen veronderstellender- wijze gedaan en het was hem opgevallen, dat verdachte niet als de meeste menschen vocht voor zijn vrijheid. Hierop bepaalde de president de uitspraak op 15 Jan. Meervoudige strafkamer. Strafzitting van 8 December. STEVIGE BOETE GEVRAAGD. Propvol was de engelenbak, meer deftig „publieke tribune", van werkloozen en werk- vacantienemers, die wachtten op de „cause celebre", de zaak tegen den banklooper André G., die de handigheid had gehad er met 'n slordige 8000 pop vandaar te gaan, 'n roekelooze daad, die hem meer ellende dan vermaak bracht. Maar deze belangwekkende figuur verscheen nog in geen uren en dus moesten de toe hoorders zich tevreden stellen met de onnoo- zele verschijning van een in' manchester gecostumecrden los-arbeider, den 31-jarigen Pieter de W. uit St. Maarten, die geen 8000 pop, maar alleen 'n aalfuik, eigendom van den binnenvisscher Dirkmaat, zou heb ben ontvreemd, 'n feit, dat hij bovendien nog ontkende, zoodat Dirkmaat Senior nog ver plicht was een uitvoerige omschrijving te geven om te kunnen aantoonen, dat de ge stolen fuik als corpus delictie aanwezig, speciaal zijn eigendom was. Ook vader Dirk- maats zoon Klaas, die zijn mooie pet op het hekje hing, verklaarde nog, dat verdachu- 1 fuik had verkocht aan getuige G. C. Sloof en hij deze fuik had weggehaald, die door vader Dirkmaat als zijn eigendom werd aan gemerkt. In de fuik in kwestie bevond zich een door Klaas aangebracht merk, dus mooier kon het niet. De verdachte bleef echter ontkennen en was zoo vrij te veronderstellen, dat Klaas, die een grooten hekel aan hem had, het pro- beerde hem er in te draaien. Na verhoor van den heer G. C. Sloof, die verklaarde, dat hij einde September van Piel W. een fuik voor 1, dus beneden de waar de, had gekocht en stellig vermeende, dat die fuik hem nu vertoond werd, verklaarde ver dachte onschuldig te zijn. Hij was niet in staat het geluk van zijn gezin, zijn vrouw en 3 kinderen in de waagschaal te stellen voor één harde gulden. De officier hield er echter een andere, min der gunstige meening oo na en requireerde na passende inleiding 40 boete of 20 dagen. Verdachte bleef bij zijn ontkentenis. Dirk maat had de fuik verruild en hij zelf achtte zich niet „getikt" om zooveel gevaar te Ioo- pen voor zulk een onbeduidend feit. ARMBESTUUR VAN UITOEEST BEDROGEN. Een in 't groen gecostumeerde jonge vrouw, de 27-jarige Guurtje Eüsabeth huisvrouw van Aarianus S., voorheen wo nende te Uitgeest, thans te Wormerveer woonachtig, had het ook weer niet zoo mooi versierd en toen zij nog te Uitgeest vertoefde, het armbestuur op verschillende data in 1934 en wel van Januari tot October opge licht voor reisgeld voor zich en haar echtge noot naar Amsterdam, alwaar zij, volgens haar opgave, 'n medische behandeling moest ondergaan, bestaande in injecties. De spe cialist moest dan telkens de uitwerking van die injecties bestudeeren. De heer H. Kabel, penningmeester, reikte haar trouw een bon voor dat reisgeld uit, tot bleek, dat de zieke dame heelemaal geen injecties kreeg en het geld werd besteed voor de huishou ding, althans niet om de reactie op de inspui tingen gade te slaan. Het gevolg was nu, haar verschijning als verdachte voor de rechtbank ter zake oplich ting- Zij beweerde thans slechts eenmaal over die reactie te hebben gesproken. Het reisgeld had zij besteed in de huishouding, overigens was ze wel geneeskundig behandeld. De officier noemde die handelwijze lang niet behoorlijk, doch wenschte genade voor recht te doen gelden en requireerde voor deze huismoeder met kinderen een voorw. gevan genisstraf voor 3 maanden voorw. met 3 proefjaren. ARTIKEL 250-BIS! Alvorens te pauzeeren, werd nog behan deld een zede-zaak, betreffende het beruchte artikel 250-bis tegen den caféhouder Pieter K., voorheen verlofhouder te Alkmaar, in het café „De Roemer" aan het Hofplein, en diens Duitsche „huishoudster" Catharina Helene St., echtg. M. H., beiden te Helder woonachtig, aan welk paartje werd ten laste gelegd het hier bovenaangeduide delict. 6 getuigen h charge, waaronder de ge woonlijk nooit ontbrekende marine-schepelin gen, werden gehoord in deze zaak, die op grond van het zedekwetsende met gesloten deuren werd afgedaan. Als verdedigers fungeerden mr. Buiskool van Schagen en mr. Smal te Alkmaar. Tegen ieder der verdachten werd 4 maanden ge vangenisstraf gevorderd, doch de rechtbank schorste de behandeling voor onbepaalden tijd, teneinde nog twee getuigen, mariniers, momenteel Hollands glorie vertegenwoor digende in het Saar-gebied, te hooren. ERNSTIG VERGRIJP. In de middagzitting stonden terecht twee jongelui, die terecht als gevaarlijke schavui ten konden worden beschouwd. Genoemde knapen, de 19-jarige boeren knecht Floor Sch. uit Wognum en de 18* jarige groentenboer Joh: v. E., hadden zich op 19 Oct. j.1. te Wognum schuldig gemaakt aan feitelijke aanranding der eerbaarheid, strafbaar gesteld bij art. 246 W v. Str., zulks met betrekking tot een jong meisje, dat door hen met geweld werd gedwongen tot het dul den van niet nader aan te duiden handelin gen. Op dit feit is gesteld een maximum van 8 jaar gevangenisstraf. Zooals vanzelf spreekt, werd deze zaak buiten tegenwoordigheid van publiek behan deld. Verdediger was mr. Schuurman, advocaat te Alkmaar. Gevorderd werd 4 maanden gev voorwaardelijk met 3 proefjaren. In aanmer king werd genomen de jeugd van de ver dachten. Mr. Schuurman re'ereerde zich aan dit goedgunstig requisitoir. In het afgeloopen najaar hadden te Alk maar verschillende inbraken plaats, waar van de politie tevergeefs de sporen zocht, die tot ontdekking konden leiden. Zoo werd in den nacht van 2 November door middel van 't insnijden van een glasrui', een visite gebracht in het kantoor der firma de Wildt op de Laat, waarbij een bedrag van pl.m. 11.15, 'n paar kistjes sigaren en eenige duimstokken werden ontvreemd. Hier na was de broodfabriek aan de Linden- gracht aan de beurt. Hier werden postzegels en 'n ijzeren geldkistje inhoudende 4.75 buit gemaakt. Men tastte nog altijd in 't duister, tot agent de Vries belast met den nachtdienst., op de Kanaalkade het kantoor der papierfabriek firma Hekket passeerende, daar eensklaps een deur hoorde klappen. Hij. stompte op de voordeur en kwam tot de ont dekking, dat deze niet gesloten was. In 't gebouw gekomen, bemerkte hij daar een twee tal individuen, die hij arresteerde, mede naar het politiebureau nam, alwaar werd gecon stateerd. dat het de 20-jarige schildersknecht Klaas P. en diens vriend, de 18-jarige arbei der Jan V., een reus van 'n vent, doch al reeds met geen gunstig verleden, waren. De heeren bleien na fouilleering als inbrekers goed geoutilleerd te zijn en in het befcit van sleutels, glassnijder en een flinke staaflamp met groote lichtcapaciteit. Deze ondernemende jongelui, waarbij de 18-jarige arbeider Jan V. als gangmaker fungeerde, werden ingesloten en bekenden al ras, dat zij de daders van de hiervoren ge melde inbraken waren geweest. Ter zake deze feiten de poging tot diefstal in de papierfabriek werd hen maar cadeau gedaan stonden de heeren dan Dinsdag namiddag terecht. Zwaar geboeid werden zij overgebracht, aangezien Jan V. reeds een poging tot ontvluchting had gedaan. De ten laste gelegde feiten werden door beiden erkend. Ook Jan V. nam thans een berouwvolle houding aan. Reeds meermalen had hij kennis gemaakt met den kinderrech ter, die te vergeefs had getracht hem op het goede pad te houden. Wat Klaas P. be trof, zijn strafrechtelijk verleden was vrijwel blanco en hij kwam uit een net gezin, waar- op niets te zeggen viel. De officier van justitie had het in zijn requisitoir het minst op Jan V. begrepen Hij noemde hem een duegniet, die reeds op jeugdigen leeftijd blijken van groote verdor venheid had gegeven. Tegen hem werd dan ook 2 jaar gev. gerequireerd. Wat Klaas P. betrof, de officier gaf toe, dat deze een beteren indruk maakte. Niet temin was de officier van meening, dat ook deze niet pluis was en hij vorderde, met uitschakeling van de gunstige rapporten van den hoer Wiggers en het genootschap, tegen hem een gevangenisstraf voor den tijd van 1 jaar. Mr. v. d. Loos, verdediger van Klaas P-, bracht in het midden, dat deze verdachte goed bekend stond en zijn werkgevers voor hem niets hadden dan lof. Ook de reclassee- ringsrapportenluidden gunstig ener werd een voorw. straf geadviseerd. Pleiter was teleur gesteld door den zwaren eisch en drong aan op een voorw. veroordeeling. Mr. de Groot, opponeerende voor ver dachte Jan V., moest erkennen, dat in casu voor den verdediger nagenoeg geen lichtpun ten waren te bespeuren. Niettemin meende pleiter te mogen opkomen tegen den enorm zwaren eisch ten opzichte van dezen ver dachte, feitelijk een groot kind. Pleiter vreesde, dat door een zoo zware correctie dit jeudige leven geheel zou worden ver woest en stelde voor een korte gevangenis straf. Zoo mogelijk 'n gecombineerde straf De officier repliceerde op enkele punten in het betoog van beide verdedigers, waarop de behandeling der zaak en daarna de met grocte belangstelling bijgewoonde zitting werd gesloten. Strafzitting van Maandag 7 Jan. 1934. IN DEN SPAARPOT GEGRABBELD. De officier verbeterde heden zijn eigen re cord door 26 zaken op de rol te plaatsen en de politierechter kon beginnen zijn interesse te wijden aan een verzet, ingesteld door de 25-jarige Geertje St., voormalig dienstbode bij een Alkmaarsch schoolhoofd, welke jon gedame 5 stabiele guldens uit den spaarpot der kinderen had gestolen en deswege na te zijn ontslagen, bij verstek tot 25 boete of 15 dagen was veroordeeld, zulks in de veron derstelling, dat ze wel persoonlijk op de zon- daressenbank zou verschijnen en over een eventueele reclasseering zou kunnen worden geconfereerd. Het meisje bleek geneigd niet meer toe te geven aan verkeerde neigingen en werd op advies van mijnheer Wiggers voorw. veroor deeld tot twee maanden met 3 proefjaren. HIJ HAALDE HET NIET. Een heer, met name M. R. te Uitgeest, bij verstek veroordeeld tot 25 boete, omdat hij niet had voldaan aan do vordering van veld wachter Bornebroek om van zijn ijzeren paard te stappen, was de vorige maal af wezig en kwam nu de heeren nog eens lastig vallen met zijn snertbesognes. Hij fungeerde natuurlijk heelemaal niet als het kindje bij wiens binnenkomst het geheele huisgezin juicht. Het bleek dat de boete hem te hoog was, maar hij kreeg er niets af, geen cent en geen dag! INSPECTIE VAN DE JASZAKKEN. De 18-jarige timmermansknecht Dirk R. te Hoorn had op 28 Juli gegraaid in een aan een spijker opgehangen jas van den arbeider L. Spaans en daaruit een portemonnaie met acht gulden weggenomen. Op 20 Nov. stond hij voor dit grapje te recht en werd besloten mr. Windhaus te mo- biliseeren in verband met een eventueele re classeering van den schijnbaar berouwheb- benden houtbewerker. De advocaat wist te be reiken, dat zijn protégé voorwaardelijk werd veroordeeld tot twee maanden met 3 proef jaren. LEENTJEBUUR GESPEELD. De 25-jarige koopman Klaas Sw., residee- rende te Medcmblik, zou op 7 Febr. 1933 hebben verduisterd een stuk draad, een schroevendraaier, een mestvork of greep, wel ke voorwerpen hij had geleend van zijn toen- maligen buurman W. v. d. Meulen te Haring huizen, alwaar Klaas destijds ook woonach tig was. Klaas, die kon praten als een meester in de rechten, gaf een uitvoerige uiteenzetting, om aan te toonen, dat hij zich in deze niet schuldig achtte. De heele zaak draaide dan ook op niets uit en Klaas werd vrijgesproken. EEN ONVOORDEELIGE „VONDST". De 61-jarige ouderling uit Egmond aan Zee Corn. H., had op 4 September op het strand een tent onbeheerd gevonden en toen dit kamj>eermeubel maar doodleuk ingepikt. Maar later ondervond hij de minder aange name gevolgen, onder meer ook, een drei gende veroordeeling heden tot een maand. De politierechter stelde echter zijn uit spraak uit tot 18 Februari. Dus er is nog hoop! TWEE LANGE PERENSNOEPERS. De heeren Jan de J., veedrijver en orgel- slingerdraaier, en zijn vriend Lodewijk B., beiden te Alkmaar, hadden op 12 September hun hart opgehaald aan de peren uit den boomgaard van Huize Augustinus en ston den nu beiden terecht, gekwalificeerd door den politierechter als „slungels van kerels" Een derde heer, met name v. d. B., die ech ter buiten schot was gebleven, had als waar- neempost gefungeerd. Gerequireerd werd te gen iederen perenliefhebber, die volgens den officier hun leeftijd 10 jaar ten achter waren gebleven, 25 boete of 25 dagen. Uitspraak ieder 15 boete of 10 dagen. EEN BRANDENDE KACHEL OM- GESCHOPT. Een 51.-jarige logementhouder te Wierin gen, de heer Roelof H., had zich te verant woorden, omdat hij een brandende kachel had omgeschopt en beschadigd, welk feit was gepleegd op 16 September en welke kachel het eigendom was van den heer Meijer He- gener en wiens dierbare Duitsche echtgenoo- te Martha Adam heden als getuige werd ge hoord. Uit het relaas van den logementhouder vermeenden wij te moeten opmaken, dat be doelde kachel door deze dame daar was ge- etaleerd om den logementhouder, wiens doch ter dien dag in 't huwelijk trad, te treiteren Ook een geledigde W.C.-ton zou nog wat re- lief aan deze hatelijkheid hebben bijgebracht. Het betrof weer een van die misselijke bu renruzies, waar de politierechter zoo vee! van zijn kostbaren tijd moet opofferen. Eisch 2 boete of 2 dagen. Vonnis conform. DE „PRINS" KWAM NIET TERUG. De niet-verschenen verdachte Joh. Fred. W. te Amersfoort had te Helder bij den heer Lafebre op 17 Januari een heerenrijwiel ge- huurd en nimmer meer iets van zich laten hoeren. Bij den verhuurder had hij valsche- lijk opgegeven Prins te heeten. Verdachte is een slecht merk, meerma'en veroordeeld en hem werd opgelegd 3 maanden gev. WERVERSHOOF IN REP EN ROER De arbeider Cornelis I. uit den Beemster had ook een actief aandeel genomen in de bekende kermisrelletjes te Wervershoof en op den Dorpsweg aldaar zekeren heer de Boer opgeruid tegen den veldwachter Schellevis, die was belast met zijn rijkscollega in den nacht van 21 op 22 Augustus de kermis te sluiten De heer I. had tegen een der kra mers, genoemden de Boer, gezegd: Niet slui ten! De officier achtte het optreden van Corn. I. een aantasting van het gezag en vorderde 1 maand gevangenisstraf. Vonnis 14 dagen gevangenisstraf. VRIENDELIJK IS ANDERS. De heer Pieter P. te Wognum had aldaar op 15 Sept. zijn dorpsgenoot en buurman Piet Beerejooot kwaadaardig toegevoegd. „Jij heb 2 maal 'n valsche eed gedaan, je deuge nergens voor". Buurman „nam" dit moois echter niet en toonde, dat hij nog kwiek genoeg was om zijn buurman er bij tc lappen met het gevolg, dat de beleediger heden tot f 15 boete of 10 dagen werd ver oordeeld. ONRUST IN DE GEMEENTE. Ditmaal was het de 34-jarige landbouwer Petrus Sp. te Wervershoof, die terecht tftond in verband met de beruchte Wervershoofsche troebelen, waarover zelfs spotgedichten op de politie waren gefabriceerd. Deze heer Sp had in den nacht van 21 op 22 Augustus in de herberg van den heer de Vries, toen veldwachter Schellevis en con sorten kwamen om het sluitingsuur aan te kondigen, dezen veldwachter uitgescholden voor „bloemkooldief". Op de zitting werd deze bloemkool geschiedenis nog eens besproken met net resultaat dat de geestige Piet werd veroor deeld tot 20 boete of 20 dagen, waarmee genoegen werd genomen. EEN OORVEEG UITGEDEELD. De heer Th J. G. van S woonachtig te Alkmaar en voetbalvoorzitter, compaieerde voor het bekende bankje, op grond van het feit, dat hij den 15-jarigen jongeheer Johan Teugier, ambachtsscholier te Oudorp, op 8 September een draai om zijn ooren had gegeven, zoodat de getroffene, volgens zijn eigen omschrijving, den geheelen avond „beroerd" was geweest. Volgens den ver dachte had de jongen hem uitgelachen. Een en ander gebeurde tijdens een voetbalwed strijd. Opgelegd werd f 10 boete of 5 dagen. BORRELGLAS EN SPIEGELGLAS De caféhouder Hendrik Br. te Helder ver scheen nu weer eens als getuige charge in verband met de omstandigheid dat de 27- jarige werklooze Arnold R., méde tegen woordig, op 7 September opzettelijk een spiegelruit in zijn café had vernield. De verdachte had te voren dit café be zocht en verkeerde in een opgewonden toe stand en was door Brink verwijderd. De schade bedroeg met elkander 30 en was niet vergoed Eisch 25 boete of 25 dagen Vonnis f 20 boete of 15 dagen. FIETSPLAATJES BLIJVEN AANLOKKELIJK. Een 28-jar:g arbeider uit De Rijp, genaamd Engelbert B., had zich wederrechtelijk toe geëigend een rijwielbelastingplaatje, toebe- hoorende aan den slagersknecht Piet Rijper uit de Beemster, die bedoeld plaatje had verloren. Deze had er echter in gekrast: „G. Rijper" en dus liep Engelbert, die be doeld plaatje had gestolen of gevonden, maar in elk geval niet had aangegeven, in den val. De veroordeeling luidde: ter zake verduistering 15 boete of 10 dagen. DIE KON HET! Mej. Aaltje M. uit Opperdoes, niet ver schenen. hau haar dorpsgenoot K. de Jong, ook absent, betiteld als bandiet en oplicutT, doch zij werd wegens oewijsgebrek vrijge sproken. Als men een klacht doet, moet men niet wegblijven. Nu loopt de klager zelf tegen de iamp. DE KOOPER WAS DE DUPE. De heer Jan B. te Alkmaar, schitterende door afwezigheid, had op 19 September 'n rijwiel, eigendom van Klaas Wiedijk, in gebruik ontvangen, doch nimmer terug ce- geven. Blijkbaar had deze fiets, genaamd Magneet, hem onweerstaanbaar aangetrok ken. Kooper was de heer C. B. Termaat, maar de Magneet werd nu weer aan den getuige Wiedijk toegewezen. Vonnis 1 maand gevangenisstraf De eigenaar dient echter net Jecovitol levertraan wetenschappelijk de beste levertraan voor U en Uw kind Verkrijgbaar bij apothekers en drogisten f 0./5 per flacon. karretje beschikbaar te houden voor even tueel verzet of appèl. EEN TIK MET EEN KOEVOET. De 37-jarige straatmaker Karei van A. te Hoorn moest zich verantwoorden ter zake ernstige mishandeling van den 17-jar:gmi boerenknecht H. Berendsen uit Sijbekarspel, dien hij met een koevoet zoo nadrukkelijk op zijn schedel had geslagen, dat hij 8 weken onder dokters handen was geweest. De straatmaker ontkende echter onder veel woorden te hebben gehandeld uit zelfver dediging, omdat Berendsen hem kennelijk met een mes te lijf wilde gaan. Het was echter niet zijn bedoeling hem zoo gedurnt te raken. Voorai had hij gezegd: Ga weg, of ik zal je weg slaan. Een en andier was ge pleegd tijdens de kermis te Hoorn in den laten avond'van 17 Augustus. De straat makers moesten een verkeerspaal plaatsen en werden door brooddronken jongelui, waar onder Berendsen, lastig gevallen en toen kwam dit jonge mensch zelfs op verdachte af. De officier was echter op de hand van ver dachte en verzocht ontslag van rechtsvervol ging. Uitspraak conform. GEEN VRIEND VAN GLADDE KNOOPEN. De niet-aanwezige inwoner van Medem- blik Klaas H die door rijksveldwachter Kamp op heeterdaad werd betrapt op ce kermis aldaar wegens een rijwielwetover- treding, onthaalde dezen ambtenaar op aller lei onbeschofte toevoegingen, voor welk Pit hij werd veroordeeld tot 15 boete of 10 dagen. 'T VERVEELDE HEM! De heer Gerrit Br. te Schagen stond te recht ter zake mishandeling van den getuige v. d. Haag, 'n chauffeur, dien hij te Schager- brug een klap had toegebracht. De heer Br. gaf daarvan een omstandig, doch nagenoeg geheel onverstaanbaar relaas. Wij begrepen er echter van, dat de heer Br. ontstemd »vas omdat hij absoluut van v. d. Haag, die vóór hem reed. geen gelegenheid kreeg om voor bij te rijden In zijn woede bracht hij toen v. d. Haag een opstopper toe. Jammer ge noeg was hij al veroordeeld tot een geld boete wegens mishandeling en werd hij thans met een geldboete van 15 boete of 10 dagen. WIE NIET STERK IS, TRACHT SLIM TE ZIJN. De 59-jarige werkman Dirk van W. te Helder was wegens wanbetaling verstoken van radioóistributie en had zich toen be holpen met een clandestiene aansluiting, voor welk feit hij thans werd veroordeeld door den politierechter, die zijn handeling 'n schandaal noemde tot 20 boete of 10 dagen. VERDACHTE ONDER DE DEKENS De niet verschenen heer Adr. R. te Wer vershoof moest terecht slaan wegens dief stal van twee fanlasieüleedjes ten nadede van der. winkelier Aker aldaar. Waar echter bericht was ontvangen, dat verdachte onge steld was, werd deze zaak tot 11 Februari a s. aangehouden. DAT VOLKJE IS NIET FRISCH. Mej. Maria Victoria van S. te Z. en N.- Schermer had op 21 September den brigadier Talsma beleedigd door hem een snotneus te noemen, toen hij haar wildie hooren wegens een vermoedelijke paardenmishandeling. -e loslippige dame was niet verschenen. Eisch en vonnis f 25 boete of 45 dagen. EENMAAL- TWEE ZIELEN EEN GEDACHTE Een 42-jarig arbeider Pieter de B. te Oude Niedorp, die met zijn echtgenoote Joha-ma Maria Roesink leeft als de hond met die kat, verscheen thans voor de edelachtbare heeren naar aanleiding van de omstandigheid, dat hij die dame op 16 September met een koffie kopje had gebombardeerd, zoodat zij bloe dend werd verwond. Het echtpaar, dat el kander zoo slecht verstond, is thans ge scheiden. Er was indertijd 'n reuze heibel ontstaan over een jampot, zooals Johanna met een vloed van wooiden uiteenzette. Haar geliefde echtgenoot werd veroordeeld 'ot f 10 boete of 5 dagen, waarmede vader Piet geen genoegen nam. Hij zal nu het Hof eens consuItec.<i. EEN VEELBELOVEND JONGELING De 19-jarige Jan Z., die thans als pen- sionaire vertoeft in het Huis van Bewaring te Alkmaar, had volgens dagvaarding te Ben- nebroek een wielrijder opgeruid om niet af te stappen, toen in den nacht van 30 Sep tember de gem.-veld wachter Jan Zwart 55, Een politieagent was toevallig vlug bij de hand. Deze verklaarde zich onmiddellijk bereid den Chi nees mee te nemen en hem veilig achter slot en gren del te zetten. De politieagent had daar niet veel moeite mee, want de Chinees huilde nog altijd en dacht er niet aan zich te verzetten. 56. Inmiddels had Dren Drentel in zijn kamer een ander avontuur. Daar was opeens een groot leelijk beest binnengekomen, dat heel veel op een groote kreeft leek. „Help!" riep Drein, „daar heb je het zee monster al!" En hij ^«gon heel hard te gillen. V

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 7