voor PERMANENTEN De Permanent Wave a f 2.50 LANGESTRAAT 4llll"w,• 1(1 m Wat PHILIPS is voor RADIO, dat is Maison de Dames LHnWWIlWHI j|| Slttwlkrlg, !Bxtekea JiidscHciften jhilmmeuws J5ucqecüike Stand UQm6S! wordt door ont sierende dingen, wratten, puisten, of haargroei op aangezicht of handen, laat U behandelen bij maiqon des dames denkt men onmiddellijk aan Pemanenten. Bij den naam MAISON Uto UAri nndpre en zoo gaat van Maison des Dames, die in alle opzichten prima is het^ookvoo^'wat «- kan de „este zijn en dat is voor wat dames-kapwerk betreft Maar het beste is zoowel voor die minder betaalden, als voor die dames die meer betaalden toch HET TARIEF VAN MAISON DES DAMES: I Indien U gekweld dan behoort de narigheid spoedig tot het verleden, Indien gij prijs stelt op een keurig uiterlijk, laat ons dan niet alleen Uw kapsel, doch ook voor al Uw handen en nagels verzorgen, Manicuren per behandeling 50 cent. Ligeeren, lakbehandel. v.h. haar 25 c. Voor een keurige behandeling en po pulaire prijzen naar de meest modern ingerichte dameskapsalons van MAISON DES DAMES. Onze Chemo-Natural Permanent is iets aparts en wordt alleen en uitsluitend toegepast bij MAISON DES DAMES DAMES! Het feit dat B. PRIJS thans 4 zaken heeft moet U toch wel iets zeggen. Daar moet dan iets bijzonders zijn, waardoor zoo- velen de voorkeur geven aan MAISON DES DAMES. Dat bijzon dere is: uitsluitend prima werk op de nieuwste machines, de popu laire prijzen en .vooral de recommandatie! - Hier zijn de adressen! Neemt de proef ten voordeele van Uw portemonnaie, en U zult zien dat U nergens beter bediend wordt. Gen. Cronjéstraat 54 Telefoon 14726 Zandvoortschelaan 180 Heemstede-Aerdenhout Tel. 12178 TempelLrsstraat 60-62 Telefoon 12178 Zoo lang winst zegt de schrijver TURANDOT, PRINSES VAN CHINA. Cinema Americain. HET MEISJE MET DE BLAUWE HOED. Victoria Theater. HEILOO (December). PRIJS Verwijdering win ongewenschte haargroei met de nieuwste apparaten, volkomen af~ doende en weinig kostbaar. U kunt goedkooper terecht. NatuurlijkI U kunt duurder terecht. Vanzelfsprekend! Wasschen, Knippen, Onduleeren f 1.— Wasschen, Knippen f 0,75 Wasschen, Onduleeren f 0.75 Knippen, Onduleeren f 0.75 Wasschen f 0.35 Knippenf 0.40 Onduleerenf 0.50 Lang haar wasschen en ondul, f 1, Kinderen Knippen Lang haar Wasschen Lang haar Onduleeren Wasschen, Knippen, Watergolf Kaart 5 maal Onduleeren Wasschen, Watergolf Manicuren Ligeeren f 0.25 Dit tarief is ook geldig op ZaterdagI f 0.25 f 0.50 f 0.50 f 1.- f2.— f 0.75 f 0.50 Zij die wel eens wat minder betaalden zullen ervaren dat onze PERMANENT WAVE veel en veel beter is, en zij die meer betaalden zullen tot de conclusie komen, dat dit absoluut onnoodig is. Voor dames met lastig te bewerken haar, of met haar dat door verkeerde behandeling geleden heeit, is onze CHEMO-NATURAL PERMANENT de eenigste methode die volkomen goed resultaat geeft. uien, hoewel deze brief reeds meer dan een maand geleden is verzonden. Aan den mi nister werd verzocht ten spoedigste een be slissing te nemen. Hoewel de 3 centrale land bouworganisaties het volkomen eens waren over de reorganisatie van het U.C.B. en de beoogde nieuwe regeling voor de uitvoercon- trole op uien mocht het niet gelukken de re geering van de redelijkheid en de noodzake lijkheid van een en ander te overtuigen. Daarom werd besloten om aan het K.N.L.C. in overweging te geven zich in samenwerking met de beide andere centrale landbouworga nisaties te wenden tot de volksvertegenwoor diging, wanneer van de zijde van de regee ring op geen medewerking in deze gerekend kon worden. De afdeelingen Texel en Rotterdam, Schie dam en omstreken wezen op de nadeelen, welke verbonden zijn aan de invoering van den Midden-Europeeschen tijd. Het hoofd bestuur was mede van oordeel, dat bij invoe ring van den Midden-Europeeschen tijd spe ciaal de veehouders-bedrijven hiervan moei lijkheden zullen ondervinden in verband met de aflevering van de zuivelproducten aan de groote steden. Vervolgens gaf dr. 't Hooft eenige inlich tingen in verband met het niet meer kunnen toetreden als lid van een plaatselijke t.b.c.- bestrijdingsvereeniging. Hierna sprak de heer B. Biesheuvel, mede namens de overige aftredende hoofdbestuurs leden, aan het hoofdbestuur woorden van dank voor de prettige en aangename samen werking, welke zij, die thans aftreden, van het hoofdbestuur en van het secretariaat heb ben mogen ondervinden. TUINBOUWCONGRES TE ROME. Néderlandsch comité. Onder de auspiciën van het ministerie van landbouw in Italië en de internationale com missie voor tuinbouwcongressen en in samen werking met talrijke Italiaansche vereenigin- gen op tuin- en landbouwgebied, zal van 16 tot 21 September 1935 te Rome het 11de interna tionale tuinbouwcongres worden gehouden, waar zich wederom alles wat zich interesseert voor en naam heeft op het gebied van den tuinbouw zal vereenigen. Gelijktijdig met het algemeen congres zal een speciaal congres van de F. H. P. I. den internationalen bond van beroepstuinbouwers worden gehouden. Hier te lande heeft zich een nationaal comité gevormd, dat de belangen van de congressen in Neder land zal behartigen en er propaganda voor zal maken. Tien wandelingen in Parijs, door Huib Luns. Uitgave W. L. en J. Brusse's Uit geversmaatschappij N.V. te Rotterdam. Huib Luns heeft al wandelingen in diverse steden gemaakt, waar kunst en architectoni sche schoonheid te bewonderen vielen. Hij heeft als gids zijn toehoorders steeds het beste van het beste laten zien en daarbij zoovele interessante bijzonderheden verteld, dat het geen wonder is, dat men dit nieuwe gidsje met vreugde begroet. Ditmaal neemt Luns zijn toehoorders mee naar Parfijs en het is te begrijpen, dat er ditmaal dan ook bijzonder veel te vertellen is. De schrijver geeft een overzichtelijke kaart van de ver schillende gedeelten der Fransche hoofdstad en bespreekt daarna haar ontstaan en betee- kenis in de geschiedenis onder tal van Fran sche heerscüers. Zoo ziet men de stad groeien en zoo maakt men ook de stichting en ver grooting der meest interessante bouwwerken mee. Uitvoerig bespreekt hij het stadhuis, de Notre Dame, het Museum hotel Carnavalet, het Louvre, het museum met zijn voornaam ste kunstschatten, de Fransche schilder school, de Champs Elysees, het Hotel des Invalides en de Are de Triomphe. Fraaie foto's en penteekeningen sieren dit interessante en kunstzinnige gidsje. Gas. Zij wij weerloos?, door Yge Foppe- ma, uitgave J. Schuyt te Veisen. Het boek be handelt een probleem, dat werkelijk aller be langstelling verdient. Het gaat van de ver onderstelling uit, dat de menschheia en voor namelijk de economische toestanden en de concurrentie tusschen verschillende staten niet plotseling van dien aard zijn geworden, dat wij kunnen verwachten, dat er nooit meer oorlog zal zijn. Integendeel, naarmate er in alle landen een overoevolking komt, naar mate er behoefe aan meer aroeid en aan grooter gebied komt, zullen de internationale verhoudingen tot wederzijds scherpe maat regelen kunnen leiden en is een oorlog; in de toekomst niet denkbeeldig. Wanneer aie oor log komt, is het vaststaand, dat hij verschrik kelijker dan een zijner voorgangers zal zijn, want de mensch heeft na de groote slachting van 1914 geleerd op reusachtige schaal, doeltreffend te vernietigen. Er zal in dien toekomstoorlog een groote plaats worden in geruimd aan de gasaanvallen en aan den strijd met bacteriologische middelen. De oor logsindustrieën, die steeds aan de menschen- slachtingen verdiend hebben, zijn gereed de nieuwe aanvalsmiddelen in groote hoeveel heden ter beschikking der strijdenden te stellen en de schrijver laat eenige van de meest verwoestende gassen de revue passee- ren. Wat kan daartegen gedaan worden? Is het voldoende om alleen de soldaten zoo uit te rusten, dat zij gedeeltelijk deze aanvallen kunnen weerstaan? Dat is het zeker niet, want het staat vast, dat de vijand allereerst zal trachten de groote steden en de indus- trieele centra te vernietigen en het staat eveneens vast, dat dit door aanvallen uit de lucht zal geschieden. Vandaar dat het zoo weinig geeft als de een of andere particulier van goeden wille blijkt en b.v. in zijn waren huis een gasvrije kelder voor zijn personeel maakt. Duizenden van die kelders zullen er overal in de steden moeten komen om de be volking voor den verstikkingsdood te kunnen beschermen en het vraagstuk der beveiliging tegen aanvallen uit de Tucht verdient dan ook veel meer aandacht, dan men er hier te lande tot dusver aan heef gegeven. het doel is van handel en industrie, zoolang zullen de oorlogshandel en de oorlogsin dustrie meer voor den oorlog dan voor den vrede voelen en eventueel hun invloed en hun kapitaal aanwenden om den oorlog en in den oorlog het materiaalverbruik te bevorderen Het is een leerzaam boekje, een boekje dat men ter hand zal moet nemen en zal moeten lezen voor het te laat is. Verschillende foto's, voornamelijk op be schermingsmiddelen tegen luchtaanvallen betrekking hebbend, verduidelijken den tekst. In de Januari-aflevering van „Ons Neder land", het off. orgaan der A.N.V.V., wordt de aandacht gevraagd voor de onder auspiciën der A.N.V.V. te houden expos: tie „Mooi Nederland" te Amsterdam. In een artikel van dr. I. H. J. Vos en in een intei- niew met een der organisatoren worden ae bedoelingen van deze tentoonstelling uiteen gezet. henri ter Hall stond een humoristi sche bijdrage af, terwijl naast andere arti kelen betredende het Vreemdelingenverkeer in dit nummer eveneens werd afgedrukt een boeiend betoog van dr. de Hartogh naar aanleiding van liet huldeblijk A.N.W.B. 1933 te Amsterdam. Panoiuma brengt fraaie foto's van de stad van de mooiste scuoenen, welke Athene blijkt te zijn. Fr schijnt oaar inderdaad geen ge brek aan schoenpoetsers te zijn. Er zijn dit maal fraaie opnamen van Ueylon en van Siarn. In een dubbele fotopagina wordt ver teld van de reusachtige Uceaanstoomevs. welke de laatste jaren als snelle drijvende luxe-hotels over oe zeeën hebben gevaren, waarbij o.a. een fraaie foto van de Staten dam is opgenomen. In woord en beeld ver haalt het tijdschrift een en anoer over het vervaardigen van Panama-hoeden. Interes sant zijn oe opnamen van een vliegend schip, een reusachtig vliegtuig, in den vorm van een schip, dat in Frankrijk in den maak is Er zijn vele interessante en actueele opnamen van gebeurtenissen in binnen- en buitenland en er is weer ruimschoots aandacht aan sport en mode gewijd. Verhalen en novellen komen in deze ailevering voor van Edgar Frankün, van Paul Mazueki van Peter B. Kyne en van Marietta van Mechelen. „Trait d'Union". Op de voorpagina van het Januari nummer van „Trait d'Union" (zooals nu langzamerhand iedere lezer wel zal weten, een maandblad van ae Alkmaar- sche schoolvereenigingen) is van de hand van B. W. een suggestieve teeke- ning betreffende de jaarwisseling ver schenen. De redactie schrijft daarbij een pas send artikeltje en doet min of meer sen- sationeele voorspellingen. Uit Fiet nieuws van de Schoolvereeni gingen noteeren wij het geslaagde kerst bal van Vokzos en eenige nog voor de deur staande fuiven van „Tonegido" en „Emagosas". Onder de rubriek „Ingezonden" vinden we een aardig plan van T. over een algemeene fuif met een naschrift van de red. L. H. verhaalt in een schetsje van „in de training ligt onze toekomst", terwijl de bekende E. G. een toepasselijk ge dichtje maakte over 1935. Financieel zal „Trait d'Union" er dit keer wel uitspringen, want niet minder dan 5 nieuwjaarsadvertenties comple- teeren dit nummei. In de Cinema Americain loopt vanaf Vrij dagavond een film, die drie weken onafge broken in de groote theaters te Amsterdam, Rotterdam en Den Haag gedraaid is, name lijk Turandot, prinses van China, waarin Kathe von Nagy en Willy Fritsch de hoofd rollen vervullen. Een korte inhoud van deze film moge hiei volgen: De zonnestralen worden weerkaatst in de glinsterende daken van de oude keizersstad Peking. De lentewind draagt op zijn vleuge's de tonen van een lied voort, van een lied, op gedragen aan prinses Turandot, de schoon ste en liefelijkste aller vrouwen. Het word* gezongen door een jongen prins, die door den beul naar het schavot gebracht wordt De Chineezen schudden hun hoofd. „Al weer een jongeman, die zijn hoofd verliezen zal, omdat prinses Turandot niet trouwen wil". De prinses geeft aan ieder harer aan- bidders drie raadsels op te lossen voor zij hem het jawoord geeft en als hij dat niet kan, kost het hem zijn hoofd. De hoofden worden op palen voor het paleis tentoonge steld en iederen dag vermeerdert deze lugu bere reeks. De keizer, het speeltuig van ziin In -I J »C*II X.IJII dochter, is wanhopig. Zoo kan het niet door gaan, vindt hij. Ze móét trouwen. Er móét iemand gevonden worden, die de drie raau- sels weet op te lossen. En dus vaardigt hij de proclamatie uit, dat ieder, die de raadsels op kan lossen, zijn dochter tot vrouw zal krijgen, onverschillig of het een koningszoon of een bedelaar is. Kalaf, de vogelkoopman, zal aan de uitnoo- diging gehoor geven. Hij zal de drie raad sels oplossen, niet om Turandot te trouwen maar om haar eens de waarheid te vertellen over haar bloeddorstige neigingen. Hij wordt voor de prinses gevoerd en zegt haar de waarheid, zooals nog niemand ooit heeft gedurfd. Ziedend van toorn laat de be koorlijke Turandot hem naar den opperrech ter voeren, echter niet om onthoofd te wor den, want ondanks zichzelve is Turandot toch onder den indruk gekomen van zijn toe spraak-De opperrechter bregt hem naar de honderd zeven en veertig minnaars van de prinses, die onthoofd hadlen moeten wor den maar d.e slechts opgesloten zijn. De hoofden voor het paleis zijn ook niet van hen maar nagemaakt door een knap kunst; lldcll. Dien avond wordt Kalaf weer voor de prinses gebracht om de raadsels op te los sen. En met de hulp van zijn trouwen bediende slaagt hij daarin. Maar Turandot geeft zich nog niet ge wonnen en blijft van een afwerende koelheid Met den keizer smeedt Kalaf dan een plan om haar liefde te winnen. Want om een vrouw haar liefde te laten bekennen, moet men onverschillig doen. Kalaf zal haar een makkelijk raadsel opgeven en als ze het raadt, zal hij van een huwelijk met haar af zien. Verkleed zoekt ze hem op en probeert de opgave te weten te komen Als Kalaf haar echter den volgenden dag het raadsel op geeft, zegt hij heel wat anders, en in haar verwarring geeft Turandot zich bloot, zoo doende tevens haar ontluikende liefde ver radend. Het meisje met de blauwe hoed trekt in het Victoria Theater zooveel belangstelling, dat deze film nog een week geprolongeerd zal worden. Geboren: Maria Bernardina, d. v Adrianus Johannes Sengers en Wilhelmina de Wit. Johan Nicolaas, z. v. Theodorus Bolten en Aaf je v. Wonderen. Margrietha Anna, d. v. Matthaus Albert de Kruif en Margrieta Groenland Hendrik Pieter Benjamin, z. v. Hendrik Hallebeek en Maria Wilhelmina Aleida Klopper. Alberdina Geertruida Adriana, d. v. Jacob Kruk en Johanna Christina Winkje van Dam. Anna Afra, d. v. Cornelis Bruin en Cornelia Zoon. Maria Alida, d. v. Wouterus Kaan dorp en Maria den Nijs. Ondertrouwd: Botte de Jong te Amsterdam en Gerarda Maria Oorthuijzen Cornelia Maria Kramer te Alkmaar en Johanna Anna Krax. Gijsbertus Johan nes Oskam en Guurtje Ploeger Lourens Rietveld en Wilhelmina Maria van Toor. Jan Wiersma en Geertje Hoekmeijer te Alk maar. Getrouwd: Gijsbertus Johannes Os kam en Guurtje Ploeger Overleden: Willem Karei Grootes. 78 jaar. Trijntje Vijn, wed. v Arie Meijer. 79 jaar. Hillegonda Maria Büchele, wed v. Willem Johannes Vermeer, 81 jaar. Philip Lodewijk Mari Schwarzer, 52 jaar. Gerardus Simon Amoureus, 69 jaar. Paulus Oostermeijer, 5 weken. HEEMSKERK. Bevallen: J. Beentjes—Castricum. z. A. Smit—Zoontjes, d R Smrt—van Roon, d. Overleden A. J. v. Roon. 21 jaar. M. Diemer geb. baltus 67 jaar. Jok Verduin Cz. 2 jaar.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 8