HET ZEEMONSTER VAN NAGAS AKI. £andw Jmw&ouw ftedktszo&eM £uchtuaact !Bucg tclijke 'fzooinciaal 'flieums JiuHSt en Wetenschap Mackt&ecicfUm 100 JAAR. INBRAAK TE VOORBURG. EEN VOLBLOED MARINIER. Medemblikker schoolhoofd staat terecht. Oplichting en beleediging. Hij viel den rechter in de rede. DE UIVERRAMP. Nog geen ofiicieel rapport in DE HOLLAND—INDIE-ZEPPELIN. „Effecten-bescherming' onrust. DE ZEPPELINTOCHT NAAR INDIE. STOMPETOREN Het zeventig jarig jubileum van „Aurora". A. K. PietPrTkkeTfi Naluurl,ik vsp genen, die gewetensbezwaren tegen den mili tairen dienst hebben, in staat worden ge steld, anderen dienst aan hun land te bewij zen. Zij verzoeken u tevens de invrijheidstel ling van dominee Philippe Verniér, die ten tweeden male veroordeeld is tot twee jaar ge vangenisstraf, omdat hij volgens zijn christe lijke overtuiging weigerde zijn militairen dienst te vervullen. Mej. G. van Helbergen te Brummen wordt vandaag 100 jaar. Gisternacht is door opensluiting van een raam ingebroken in een perceel aan de Kerkstraat te Voorburg, waarin ge vestigd is de N.V. Drukkerij en Uitgeve rij „De Zaaiers". De dieven hebben een bedrag van 800 buit gemaakt. Woensdag viert de heer D. L. van Peursen te Soestdijk een merkwaardig jubileum. Op dien dag zal het n.1. 50 jaar geleden zijn, dat hij werd bevorderd tot sergeant bij de mari niers. De heer van Peursen werd in 1899 ge- pensionneerd als sergeant-majoor, zoodat hij thans reeds 35 jaar van zijn pensioen geniet. In 1914 werd de gepensionneerde sergeant majoor op zijn vrijwillige aanmelding bij den landstorm geplaatst, waar hij tot 1921 diende. Na dit jaar was hij nog 9 jaar in Soest plaatselijk leider van den Vrijwilligen Landstorm. Toen onlangs bekend werd, dat ons corps mariniers een Nederlandsche Volkenbonds plicht in het Saargebied zou gaan vervullen, bood de 74-jarige heer van Peursen aan den minister van defensie weer zijn diensten aan Hij wilde op eigen kosten meetrekken naar Saarbrücken, maar de minister verklaarde in een waardeerenden brief dat hij den staat van dienst van den oud-marinier thans welle tjes vond. NEDERLANDSCHE CLEARING. Verteer met Duitschland, Chili en Turkije. Het Nederlandsche Clearinginstituut deelt mede, dat de stand der clearing Nederland- Duitschland per 8 Januari 1935 als volgt was: 8-1-'35 31-12--34 1. Stortingen in Ne derland 4.226.830 54.568.735 Waarvoor be stemd: a. achterst, vord. 775.807 6.829.172 b. rentedienst Da- wes- en Young- leening en Still- halte 4.100.000 c. vrije rekening Rijksbank 171.891 3.312.746 d. nieuwe onder de clearing val lende vord. 3.279.132 ƒ40.326.817 2. Stort, in Duitsch land (nieuwe on der de clearing vallende vord.) 16.979.105 51 828.283 3. Uitbetal. in Ne- derl. op nieuwe vord. (in minder, komend van het bedrag ond. ld) 282.718 37.112.606 In verband met de afsluiting van het boek jaar 1934 hebben de cijfers van den stand per per 8 Januari 1935 slechts betrekking op de periode 18 Januari 1935, met dien verstan de evenwel, dat, voor zoover dit voor een juist overzicht over de clearing noodzakelijk is, met de saldi op 31 December 1934 is reke ning gehouden. De stortingen in Duitschland (2) bestaan uit een oud saldo van 1934 ad. 11.501.466 en nieuwe stortingen tusschen 1 en 8 Jan. ad. 5.477.639. De post uitbetaling in Nederland (3), ont stond als volgt: Betaald tusschen 1 en 8 Januari 1935 3.496.929 waarvan tegen saldo beschik baar voor nieuwe vorderingen op 31 Dec. 1934 3.214.211saldo (in mindering ko mend van het bedrag onder ld)dus 282.718. In verband met het bovenstaande wordt ons van de zijde van groentenexporteurs op de wenschelijkheid gewezen, dat de export naar Duitschland van artikelen uit Oost- Indië, zooals tin, rubber enz, welke op de wereldmarkt tot denzelfden prijs komen als Duitschland betaalt, moet worden tegenge gaan, omdat, wanneer Duitschland daarvan groote partijen koopt, er voor ons land in Duitschland geen geld meer overblijft. Gisteren heeft zich voor het Amsterdam- sche gerechtshof te verantwoorden gehad de 47-jarige B. E., hoofd van de Ulo-school te Medemblik, die door de rechtbank te Alk maar wegens oplichting was veroordeeld tot drie maanden gevangenisstraf. Verdachte zou 50 van het schoolbestuur van de handelsavondschool hebben ontvan gen, onder voorwendsel, dat hij dit geld noo- dig had om een ambtenaar op het departe ment van onderwijs om te koopen, ten einde te voorkomen, dat de subsidie van de school gevaar liep. Verdachte was inderdaad met den voorzit ter van het schoolbestuur naar Den Haag geweest, doch het geld, dat hem door het schoolbesuur was overhandigd, had hij in zijn zak gehouden. Dit bedrag had hij, zoo verklaarde verdachte, in mindering gebracht van de 500, welke hij nog aan achterstallig salaris te vorderen had gehad. Verdachte had hooger beroep aangetee- kend, omdat hij zich onschuldig achtte. De voorzitter van het schoolbestuur, de heer Geuzenbroek, was met verdachte samen naar den Haag geweest. Hij had verdachte de 50 ter hand gesteld, omdat deze had gezegd: „Je kunt op het departement niet met leege handen komen, je moet er wat voor over hebben". Getuige was echter niet mede naar binnen gegaan, daar verdadite beweerd had de J 50 slechts onder vier oogen te kunnen geven. Ge tuige had drie uur gewacht, voordat verdach te bij hem was teruggekeerd. Toen had ver dachte hem nog ƒ2.50 voor den bode ge vraagd Weliswaar had getuige 's avonds in de bestuursvergadering beweerd wel mede naar binnen te zijn geweest, doch dit had hij gezegd op aandringen van verdachte. Inderdaad had verdachte nog salaris te vorderen; hij kon hierop voorschot krijgen, doch de bewuste 50 waren hiervoor niet bestemd geweest. Verdachte beweerde, dat getuige onwaar heid spreekt. De president, mr. Jolles: Getuige is echter als een kwajongen door u behandeld. (Tot getuige): Waarom is er pas werk van deze zaak gemaakt, toen er moeilijkheden ontston den tusschen het schoolbestuur en verdachte? De feiten hebben toch reeds in October 1931 plaats gevonden. Getuige: Ik had geen bewijs, dat hij het geld niet gegeven had. Ik had geen enkele ze kerheid. President: Hoe zijn de 50 in de boeken verantwoord Getuige: Als „onkosten den Haag". Later zijn ze als „salaris" geboekt op den salaris- staat, welke bij het Rijk is ingediend. Het bleek, dat verdachte, voordat een strafklacht was ingediend, naar het departe ment had geschreven, dat het schoolbestuur onjuiste saTarisopgaven had verstrekt. Pas hierna werd de strafklacht ingediend. De burgemeester van Medemblik, de heer Peters, achtte den heer Geuzenbroek volko men betrouwbaar, wat z.i. niet kan worden gezegd van verdachte, al is deze wel een goed onderwijzer. De verdediger, mr. v. Loben Seis, wees er op, hoe het schoolbestuur een hoogere subsi die trachtte te krijgen door hoogere salaris sen op te geven dan inderdaad werden uitbe taald. De burgemeester: Die salarissen werden inderdaad uitbetaald, doch de leeraren schonken weer een deel daarvan aan het schoolbestuur. De president: Maar de subsidie wordt naar die fictieve salarissen berekend. Dan was het woord aan den procureur- generaal, mr. Bauduin, die de verklaring van verdachte, in tegenstelling met die van getui gen, ongeloofwaardig achtte. Verdachte heeft onder bedriegelijke voorwendselen 50 los gekregen. Spr. vroeg bevestiging van het von nis der rechtbank. De verdediger, mr. Van Loben Seis. be toogd, dat er geen sprake is geweest van we derrechtelijke bevoordeeling. Verdachte heeft slechts een gedeelte geïnd van het salaris, waarop hij recht had. Pleiter drong aan op vrijspraak subs. een voorwaar- delijken straf. Vervolgens heeft verdachte zich wegens be- leediging te verantwoorden gehad. De recht bank had verdachte deswegen veroordeeld tot 150 boete subs. 60 dagen hechtenis. Verdachte had onder den titel „Het Schan daal van Medemblik" een artikel geschreven in de Enkhuizer Courant, waarvan de inhoud beleedigend was voor den burgemeester van Medemblik, den heer P. C. J. Peters Hierin had verdachte o.a. geschreven, dat indien de burgemeester, als hulpofficier van justitie be hoorlijk het onderzoek had geleid, het schan daal der lasterlijke omkooping zou zijn voor komen. De burgemeester achtte zich door dit arti kel beleedigd. De procureur-generaal mr. Bauduin requi- reerde bevestiging van het vonnis der recht bank. De verdediger, mr. van Loben Seis, pleitte vrijspraak. Arrest 24 dezer. GENERAAL TONNET UIT DE RECHTZAAL GEZET. Voor den politierechter te Zutphen had zich te verantwoorden een grondwerker uit Vorden. Deze had bezoek gehad van den rijksveldwachter die bij hem een overtui gingsstuk, een lantaarn in beslag wilde nemen, noodig in een stroopersaffaire. Tij dens dit bezoek zou verd. den veldwachter hebben aangegrepen en hem achterover heb ben gedrukt. Tijdens de behandeling van de zaak viel de gepens. generaal Tonnet uit Vorden, bekend uit de zaak Boeynk, die op de publieke tribune aanwezig was, herhaalde malen den politie rechter in de rede, meldt de „Gelderlander". Hem werd verzocht zijn mond te houden. Toen hij hieraan niet voldeed werd hem door de marechaussee verzocht zich te verwijderen De heer Tonnet wenschte hieraan niet te vol doen en drong door het publiek naar voren. Op last van den politierechter werd de heer Tonnet hierna door de marechaussee uit de zaal verwijderd. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. De Kwartel (uitreis) is te Bandoeng ge land Naar wij vernemen is het rapport van dr. ir. van der Maas inzake de Uiver-ramp nog niet bij den minister van waterstaat ingeko men. Van een speciale commissie, die ter on derzoek van de oorzaken van de ramp zal worden ingesteld, is dan ook nog geen spra ke. Eerst wanneer de minister van water staat de oorzaken van het ongeluk in het rapport-van der Maas niet op bevredigende wijze zal achten behandeld te zijn, zal hij de instelling van een dergelijke commissie kun nen overwegen De vereeniging effecten-bescherming te Den Haag deelt mede, dat zij zich heeft ge wend tot de directie's der Stoomvaart mij. Nederland, Rotterdam Llyod, Ned. Scheep vaart Unie en de Paketvaart Mij. In verband met de mededeeling van dr. Eckener in een interview, dat er in 1936 drie luchtschepen op stapel gezet zullen worden, waarvan een bestemd zou zijn voor de verbinding Neder- landNed. Indië en deze plannen zullen worden ondersteund door een Ned. Stoom vaart Mij., verzocht Effecten-Bescherming aan de directies om inlichtingen of zij op eenige wijze waarbij betrokken zijn. Effecten- bescherming gaat uit van de opvatting, dat, waar de financiecle positie dezer stoomvaart maatschappijen als ongunstig beschouwd moeten worden een deelneming aan de lucht vaart, welke waarschijnlijk met verlies zal werken, gelijk staat met ernstige benadeel mg der genoemde stoomvaartmaatschappijen. De vertegenwoordiger in Nederland van het syndicaat voor luchtschipverkeer deelde mede, dat een eventueele tocht van de LZ 12 j naar Indië een propagandistisch karakter za dragen. Het feit. dat deze tocht gemaakt zal worden is nog niet met zekerheid bekend. De keuze van de mogelijke landingsterreinen is nog niet vastgesteld. De afdeeling lucht vaart van het departement van waterstaat betwijfeld de mogelijkheid van een spoedige aankomst in Ned. Oost-Indië van een Zeppe iin, waarbij het bureau er op wijst, dat nog geen landingsmast aanwezig is. De kosten van de oprihting van een landingsmast zijn hoog. ONDERTROUWD: Willem Ossen en Anna Braak. Jacob Prins en Elisabeth Visser. And.tas Greu- ter en Johanna Swart. Petrus Ignalius en M aartje Noe. GEBOREN: Titia Alida, d. van Jan Hoogeveen en Trijn tje Visser. OVERLEDEN: Dirk Cornelis Schoen 28 jaar. Johanna Frederika Schulte gehuwd met Jan van den Broek 30 jaar. johannes Evers 49 jaar. Geheel gevuld was de groote kolfbaan in café Kamsteeg, waar de tooneelvereeni- ging „Aurora" Donderdagavond haar zeventig-jarig jubileum vierde. Om acht uur riep de voorzitter allen het welkom toe en bracht een woord van warme hulde aan de oude werkers, waarvan hij den heer Giijnis noemde. Spreker verheug de zich over de groote opkomst en herinner de aan het zestig-jarig jubileum der veree niging. Den elfden November reeds had dit feest gevierd moeten worden, doch moei lijkheden van velerlei aard hadden de uit voering er van vertraagd. Een eeresaluut bracht hij aan de oud-!eden. die niet meer leven, en hij herinnerde zich met eenige ont roering den ouden Kees die zei, toen hij niet meer kon spelen: „Maar de repetities blijk ik bijwonen, al zal ik er naar toe krui pen". Waren de laatste jaren van de veree niging niet fleurig, deze avonden bewezen dat er een kerngezonde geest heerscht, en spreker, die het vereenigingsleven met z'n ups en downs vergeieek met het menschen- leven, eindigde met den wensch. dat „Auro ra" weder zal bloeien, tot genoegen van het dorpsleven. Daarna las dr. Heringa eenige ingekomen telegrammen voor. een van de tooneelveree niging van Wormerveer. van Schoorldam en van Anna Paulowna. Dan weken de gordijnen en brachten de spelers ..De Ridder van de kouseband" naar voren, dat evenals vorigen Zondagavond vlot gespeeld werd, en grooten bijval oogst te. Een open doekje voor mej. A. Lakeman (de schoonmoeder) en den heer P. Köhne (zendeling) bewees, dat er goed spel gele verd werd. Na deze voorstelling begon de huldiging. Toen al de werkende leden met hun regis seur, den voorzitter, de soufleur (mevr. J. PoschKramer Giijnis), en haar vader den dijkgraaf, zich op het tooneel bevonden, trad Ds. Heep naar voren. Spreker wist de tolk van de aanwezigen te zijn. als hij zeide dat hij namens hen „Aurora" huldigde en dankte voor het genotene. Liever had spre ker gezien, dat een der oude leden, de heer D. de Boer Dzop zijn plaats had gestaan, doch deze had hem gevraagd die taak over te nemen. Ds. Heep vertelde op de hem eigen wijze over het ontstaan van de orde van de kouseband, die misschien mede de oorsprong van het tooneelstuk is. Hij eindigde met een woord van hulde voor den ijverigen regisseur, en hoopte dat Aurora" weer met volle kracht zal gaan werken. De heer v. d. Laan voerde als voorzitter voor den Provincialen bond het wcord. Hoe wel hij niet zoo erg op jubilea is gesteld, vond hij den eerbiedwaardigen leeftijd van 70 jaar toch wel een felicitatie waard, voor al omdat deze oude dame nog zoo krachtig Week te zijn. Hij roemde den actieven regis seur den heer S Heringa, die «evens aec^ taris' van den Prov. bond is. Daar deze nu zelf een feestnummer was, had hij met kun nen zorgen voor de medaille, die „Aurora ^BSïgemeSlr^'fer van Reenen verge leek het vereenigingsleven met een vtam, die soms verflauwt, maar even aangewakkerd, wederom hoog kan opkomen. Hij ook hoop- i j-x Aurora" weer, als voorheen, mo^e SrS.» .«"aS'de uit de» sleur ,a» het alledaagsche getrokken harten. De heer Krom wenschte namens de too- neelvercenigiiig „Ulvadero" uit Alkmaar. de de jubilaresse geluk, zijn bewondering uit sprekende voor het gegeven tooneelspel- De heer P. Leegwater (Stompetoren) hul digde namens het Nutgezelschap „N ei leven", en verzocht de feestvierende alvast op hun jubilea-avonden. De heer Vader feliciteerde namens de gymnastiekvereeniging „Voorwaarts van Stompetoren, en wenschte hen een prettige samenwerking toe. De heer Blauw, voorzitter der zangveree- niging „Cresendo" te Stompetoren, zorgde voorae vroolijke maat. Na den gelukwensch zeide hij, eenigen tijd geleden toen „Cresen do" jubileerde, niet te weten dat deze ver eeniging nog bestond Daarom was zi] niet uitgenoodigd, en spr. bood (om dat goed te maken) een prachtige bloemenmand aan De heer de Leeuw, huldigde namens „Het Alkraaarsch tooneel" de vereeniging en haar ijverigen regisseur. Daarna was het woord aan den heer Jt>- Posch. Spreker las een aardig rijmpje voor, gemaakt voor een kermis in de Scheemeer in 1820. Hij oordeelde het tooneel op cultu reel gebied van zeer groote beteekenis, ook leerde de p'attelandsjeugd er de eerste be ginselen van het zich in het openbaar bewe gen Spreker herinnerde aan wat hij in de oude notulenboeken had gelezen, de repetities met de lange pijpen van de heeren, de handwerk jes die de dames vervaardigden. Ook zei de heer Posch, dat zoovelen, die op een „Aurora"-avond voor het eerst elkaar zagen, bun verder leven samen hadden gesleten Een woord van dank bracht spr. aan dr. Heringa, aan den heer S. Heringa en den heer Kramer Giijnis, voor het vele in de vereeni ging gedaan, en bood hen ieder een boek werk aan. Dr. Heringa en den heer Kramer Giijnis dankte hij nu zij voorgoed uit de vereeniging treden. De heer L. Schuuring trad naar voren en sprak de soufleur, mevrouw PoschKramer Giijnis. een hartelijk woord toe. U bent, aldus spr. één der spelers, die nooit door het pu bliek worden <ezien, doch wij ervaren altijd weer, dat Uw werk van onschatbare waarde voor ons is. Bovendien ontbreekt U op geen enkele repetitie, zoodat wij mogen aan nemer dat gij haast zonder boek ons zoudt kunnen voorthelpen. Namens alle werkende leden bood spr haar een mand prachtige bloemen, hetgeen vóór hem al de sprekers aan de jubileerende vereeniging hadden ge daan. Dr. Heringa sprak vervolgens het slot woord. Het viel hem niet gemakkelijk na negentien jaar voorzitter te zijn geweest, thans deze woorden te moeten spreken. Hij dankte mej. Wynandt uit Bergen voor de aardige teeke- ning, voor „Aurora" vervaardigd, en wendde zich toen tot zijn vader, dien hij nu iets wenschte te zeggen van den voorzitter tot den regisseur. Spr. was heel blij, dat de heer S. Heringa zijn liefde voor het tooneel in Stompetoren kan uitleven en hoopte, dat hij nog jaren in samenwerking met de leden, veel goeds voor het voetlicht moge brengen Een eigenaardig feit vond dr Heringa dat regisseur en vereeniging een gelijk aantal levensjaren hebben. Daarna sprak de dokter eenige gevoelvolle woorden tot den heer Jb. Posch. Jaap, onze Jaap, met wien een stuk staat of valt, heeft altijd onze glorie verrijkt, en iedereen speelde graag met hem. Ruim achttien jaar hebben wij samen ge werkt, jou en je vrouw, onze accurate sou- fleuse. mijn hartelijhen dank. Na hem noemde dokter Heringa de kern der vereeniging den heer L. Schuuring en mej. Aag Lakeman. die zooveel tot het welslagen van dezen avond bijdroegen, en dankte verder al de werkers, en de sprekers. Ook de heer Heringa Sr. trad nog even voor het voetlicht, ze,de, dat hij graag de leider wou blijven, doch dat een leider zooder een troep niets kan. Ook dankte hij mevr Posch. Toen zette de muziek van de gebr v. Meurs uit Hoorn een „lang zal ie leven" in dat door de aanwezigen uit volle borst werd meegezongen. Een woord van lof voor den grimeur, den heer S. Visser uit Alkmaar, mag hier niet achterwege blijven Het was al heel laat toen men begon te dansen. Lang bleef de pret voortduren. „Aurora heeft haar feest prettig gevierd en velen een blijden avond gegeven. kamermuziek. Voor de tweede kamermuziekavond, die vastgesteld is op Vrijdag 18 Januari, ra! optreden een instrunientaal-trio gevormd door de Nederlandsche artisten George van Renesse (piano), Ferdinaut Htlmann (viool) en Henk van Wezel (violencel). De pianist is leeraar aan het AmsU i danisch conservatorium, de beide andere artisten maken deel uit van het concertgebouwor kest. Een drietal dus dat niets te wenschen overlaat Arutzenius zei er o.a. van: Vooral in Pij. peris fraaie partituur met haar voortreffé. lijken vorm haar zoo boeiende en sterke kleurbekoring, heeft mij de concentratie en de geest, het timbre en het beeldende vermo. gen van het spelen als meesterlijk getrof fen een volslagen overwinning. H. Rutters in het Handelsblad: Nauwkeurig en sterk gesloten samenspel, homogeen en gaaf. En gedragen door ech ten, enthousiasten musicecrgeest. Bizonder knappe prestaties gaven zij met de finale van Beethoven's opus. Theon d. Bijl, in de Tijd: Dit is een ensemble, dat bij een optreden buiten Nederland zich met één slag een in ternationalen naam zou maken. Wat ik van Mendelssohn en Schubert hoorde, heeft me totaal verrast, ook al kende ik de voortref felijke kwaliteiten van de drie kunstenaars al sedert lang. Alex. Voormslen in de Nieuwe Rotter- dainsche Crt.: Deze kunstenaars zijn ons bekend als volleerde instrumentalisten. Verrassend is hun aanpassingvermogen, groot hun beheer- sching van het technische element, plastisch en subtiel, in hooge mate boeiend aoor rijk dom van contrasten en bewenderenswaar- digd door de homogeniteit van hun samen spel. In één woord „perfect". Men onthoudde den datum van 18 Jan en geve dien avond blijk van onze Ned. kunstenaars en hun prestaties te kunnen apprecieeren. DE KAASMAKT. ALKMAAR, II Jan. 1935. Op de heden gehouden kaasmarkt waren in totaal 37 sta pels, wegende 59000 K.O. kaas aangevoerd, waarvan de prijzen als volgt: Fabriekskaas: Kleine met rijksmerk 18. Handel goed. DE GRAANMARKT. ALKMAAR, II Jan. 1935. Op de heden gehouden Graanmarkt waren in totaal 552 H.L.'s aangevoerd, waarvan soort en prijzen als volgt: 18 H.L. voertarwe 4.75; 111 H.L. gerst chev. 66.20; 160 H.L. haver 7—7 50; 46 H.L. boonen: bruine 12—15, citroen 13—/ 14, duiven 8.50 en witte boonen 16.50—20; 1 H.L. mosterdzaad, prijs niet genoteerd: 50 H.L. karwijzaad 17—19 50; 10 H.L blauwmaanzaad en 2 H.L. Spinaziezaad, prijs niet genoteerd; Tuinboonen ƒ6—8 en 154 H.L. erwten, w.o.: kleine groeoe 9.10—10.10, groote groene 10— 12.25; grauwe 2125 en vale erww 15—17.50. Alles per 100 Kè.G. Handd goed. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 11 Jan. 1935. Op de be den gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen als volgt: Zeeuwsehe blauwen 360 3.70, Zeeuwsehe bonten 3.50—3 60, IJpolder Bevelanders 2.802 90, Duin zand 4.50—4.90. Aanvoer 316900 K.O. BROEK OP LANGENDIJK, 11 Jan. '35. Aanvoer en prijzen waren heden als volgt: 56000 K.G. Roode kool 2.50-/ 4.60, 2e s 1.20-/ 4 10; 55000 K.O. Gele kool 1 2.30; 27000 K.G. Deensche witte kool 0.70-/ 1.70 24000 K.G. Uien: gele 3.10—3.40, grove 3.303 60, drie- linden 2-ƒ 2.30; Nep 2.10: 7500 K G. Peen 1 -ƒ 1.30; 2250 K G. Bieten 1.20 1 30; 14000 K.G. Groene kool 0.70- 2, alles per 100 K.G. WARMENHUIZEN, 10 Jan. 1935. Roode kool 1 es. 2.805.40, 2e s. l^O- 4.80; Gele kool le s. 1.50-/ 2.60, 2e t. ƒ1—ƒ2.10; Deensche witte kool le 1.50—1.60, 2e s0.70—1.40; Drie lingen 2-ƒ 2.10; Uien 3.20-ƒ 3.40; Grove uien 3.30—3.50. Aanvoer: 64300 K.G. Roode kool; 15200 K.G. Gele kooi; 3800 K.G. Deensche witte kool en 4900 K.G. Uien. NOORDSCHARWOUDE, 10 Jan. 1935. 14800 K.G. Uien: uien 3.20—3.60, drie lingen 1.90—2.20, grove 3.60-/3.80, Gele nep 2.20—2 30 3000 K.G. Peen 1—1.30, kleine Peen 60—70 cent; 200 K.O. Kroten 0.80—1.10; 149600 K.G. Roode kool 2.40-/ 5 70, doorschot 1 50 -ƒ 4.80; 26400 K.O. Gele kool 1.40- 2.90, doorschot 1 2.20; 4100 K.O. Deensche witte kool 1.30—2, doorschot 0.80-/ 2, alles per 100 K.O. 59. Even later op straat wachtte hun een nieuwe verrassing. In een winkelétalage zagen ze ver.,dril lende poppenkoppen staan op hooge standaards en daar waren hun eigen hoofden ook bij. Zoo beroemd waren I iet Prikkel en Drein Drentel al geworden dat ze in Nagasaki hun afbeeldingen tentoonstelden' nark^van \v,üme?za a' wandelende in het groote en blopmnn STj r waren een heeleboe) bijen DrentPl w d.Uurde dan °°k "Iet lang of Drein b hen steek oi?1»*- UUkcek waar hij lieP' had ccn fIinke

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 10