Man door agent doodgeschoten. ^Buitenland ^Binnenland ERNSTIGE BOTSING TE BRUSSEL. Dertien gewonden. MIST LANGS DE AMERIKAANSCHE KUST. 20 stoomschepen kunnen New- York niet bereiken. BANDIETENAANVAL OP CONVOOL Vijf cn twintig dooden en ge wonden. NIET ONGEFORTUNEERD. LIEVER HET DUIVELSEILAND DAN DE WESTERSCHE BESCHAVING. JONGEN DOOR KOLENTREIN OVERREDEN. Doodelijk ongeval te Rotterdam. Botsing tusschen auto en tram. Op den Amersloortschen weg bij Huis ter Heide. Twee dooden en twee gewonden. Droevig drama te Rotterdam. Is hartverlamming doodsoor zaak? Lijkschouwing toont aan dat H. is doodgeschoten. KIND VOOR DE OOGEN VAN DE MOEDER GEDOOD. Tragisch ongeval te Beek. AUTO HET TROTTOIR OPGEREDEN. Meisje zwaar, haar moeder licht gewond. Brandstichting te Bilthoven. ZAKENMAN HET SLACHTOFFER VAN RHEUMATIEK. Dacht zijn werk te moeten opgeven. Nu is de pijn verdwenen. Een reeks ledige wagens, die van de tentoonstellingsterreinen te Brussel kwamen en naar Schaerbeek gebracht werden, is door een electrischen tram van de lijn Brussel—Grintbergen in den flank gereden. Bij deze botsing werden dertien reizigers gewond. Verscheidene hunner hadden zoo ernstige verwondin gen bekomen, dat zij naar het zieken huis moesten worden overgebracht De dichte mist, die het scheepvaart verkeer ten zeerste belemmert, is nog steeds niet opgetrokken en hangt over bijna de geheele Atlantische kust der Vereenigde Staten. In de haven van New-York zijn hier door groote moeilijkheden ontsta'an. Het verkeer is er volkomen stopgezet. Twin tig schepen liggen op de reede te wach ten en kunnen niet binnenvaren. Slechts drie stoomschepen zijn er in geslaagd met de uitgebreidste voorzorgsmaatre gelen uit te varen. Tegelijk met het optreden van den mist is een aanzienlijke stijging van de temperatuur ontstaan. Dientengevolge hebben alle rivieren in het hoogste ge deelte van den staat New-York hoog water. Over groote afstanden staan de velden onder water, terwijl ook talrijke plaatsen overstroomd zijn. Bandieten, die zichzelf het roode leger noemen, hebben een aanval gedaan op de goedbewaakte autobuslijn van den Zuid-Mandsjoerijschen spoorweg, zoo meldt de „Times" uit Moekden. Op een punt slechts ongeveer 50 K M ten O. van den spoorweg MoekdenKi- rin, toen de autobussen reeds 2/3 van den afstand van Toenghoea naar Sjant- sjeng hadden afgelegd, vielen 350 goed gewapende bandieten het convooi aan, dat bewaakt werd door een officier en 26 man. Het escorte hield de aanvallers in bedwang tot dezen ten slotte op de vlucht werden gedreven, door verster kingen uit Toenghoea. Drie Japansche en drie Mandspoerijsche soldaten, bene vens een chauffeur werden gedood, en acht Japansche, zeven Mandsjoerijsche en drie Russische conducteurs gewond. De heer John D. Rockefeller Jr., die op het oogenblik het familiefortuin, door zijn vader vergaart, beheert en voor het grootste deel in eigendom heeft, moest dezer dagen aan de Federal Securities Commission mededeeling doen, over den omvang van zijn bezit in eenige maat schappijen. Deze commissie heeft n.1. het recht, te eischen, dat iedereen, die meer dan 10 pet. in zijn bezit heeft van de aandeelen van een maatschappij, daarvan opgave doet. En zoo heeft dan John. D Rockefeller Jr. aan de commis sie doen weten, dat zijn aandeelen in de Standard Ooi Co. van Californië, de Standard Oil Co. van New Jersey en de Socony Vacuum Corporation onder scheidenlijk 1,873,000, 2,743.000 en 5,565.000 dollar tellen. De beurswaarde van deze aandeelen is op het oogenblik ongeveer 250,000,000 dollar. Zes-en-twintig jaar geleden is Ben jamin Ullmo, een Fransch marine-offi cier, wegens landverraad naar het Dui velseiland verbannen. Hij was tot 15 jaar eenzame opsluiting gevolgd door 11 jaar dwangarbeid veroordeeld. Vol gens Paris Sooir heeft Ullmo besloten naar Cayenne terug te keeren, omdat hij walgt van de beschaving, die hij in West Europa heeft teruggevonden. Aan een redacteur van het Parijsche blad heeft hij gezegd, dat, wat een mensch treft, die 26 jaar buiten aanraking met de beschaving is geweest, de onmete lijke domheid van de menschheid is, die zichzelf zoo superieur waant. Men ver wart, zeide hij, hoeveelheid met hoe danigheid, afmeting met grootheid. Zelfs in materieele dingen heeft men zoo zeer het besef van hetgeen van waarde is verloren, dat men zelfs niet inziet hoe dom en eentonig het verlan gen is om grooter te bouwen, sneller te gaan niet om heter te doen. De menschheid, zoo meent Ullmo, is tra gisch omdat zij niet langer het licht be zit; de oude toortsen zijn gedoofd, maar waar zijn de nieuwe? In de havenwijk van Rotterdam is gister middag te 5 uur een ernstig ongeval ge schied. De 10-jarige jongen C. van Geffen uit de Jasmijnstraat was in de Putschelaan ter hoogte van de Chr. de Wetstraat op de treeplank van een der wagons van een kolen- trein, die op weg was naar de Waalhaven, geklommen. Door de gladheid het had even te voren wat gesneeuwd is de jongen van de tree plank gegleden en op de rails terecht geko men. De wielen der drie achterste wagons gingen hem over beide beenen. De machinist merkte van het ongeluk niets, doch twee wielrijders, die het zagen gebeuren, haalden de locomotief in en waar schuwden den machinist, waarop deze den trein tot stilstand bracht. Toen was het ech ter te laat. De geneeskundige dienst vervoer de den jongen aar het ziekenhuis aan den Coolsingel. Het rechterbeen was hem afgere den, terwijl het linkerbeen verbrijzeld was. Eenige uren na zijn opneming in het zie kenhuis is de jongen aan zijn verwondingen bezweken. Gistermiddag omstreeks half vijf heeft op den Amersfoortschen weg nabij het station Huis ter Heide een ernstig ongeluk plaats gehad. Een personen-auto, die uit de richting Utrecht kwam, werd daar in de flank gereden door een tramtrein van den electrischen tramdienst ZeistAmersfoort, die op deze plaats den weg oversteekt. De auto werd zeven of acht meter medege- sleurd en aan de linkerzijde geheel ingedrukt. Toen de tram tot stilstand was gekomen, schoot onmiddellijk van alle zijden hulp toe. liet bleek, dat de gevolgen van de botsing buitengewoon ernstig waren. Van de vier inzittenden waren de ruim 40- jarige H. van Twillert en de ruim 20-jarige G. van Goor, beiden uit Spakenburg, op slag gedood. De beide anderen, G. Vastenhouw, die den auto had bestuurd, en A. de Graaf, eveneens beiden uit Spakenburg, bleken ge wond te zijn. Spoedig waren verschillende artsen, o.a. dr. Tjeenk Willink Jr. en dr. Jansen, ter plaatse om de eerste hulp te verkenen. De politie van Zeist arriveerde met twee zieken auto's. Met deze ziekenauto's werd het stoffelijk overschot der beide slachtoffers overgebracht naar het ziekenhuis te Zeist, waarheen ook de gewonden zijn vervoerd, die vermoedelijk een schedelbasisfracuur hebben bekomen. In- tusschen is hun toestand niet ernstig. Hoe het ongeluk zich nauwkeurig heeft toegedragen, kan nog niet gezegd worden. Zooals gezegd steekt de tram even voor den spoorwegovergang den Amersfoortschen weg over. Er zijn geen afsluitboomen en geen sig nalen, maar anderzijds kan niet beweerd worden, dat het uitzicht vanaf den weg op de trambaan slecht is. Het is nog niet bekend of de bestuurder de tram te laat heeft be merkt dan wel of er iets aan den wagen ha perde, waardoor de chauffeur hem wellicht niet tijdig tot stilstand heeft kunnen bren gen. Merkwaardig is, dat, ofschoon de auto aan de linkerflank werd ingedrukt, de aan deze zijde achterin zittende De Graaf slechts ge wond werd, terwijl de rechts van hem zitten de Van Goor gedood werd. Men vermoedt dan ook, dat het het geweld van den slag geweest is, die zoo noodlottige gevolgen heeft gehad. Het feit, dat de slachtoffers uit den mond bloedden, wijst op inwendige kneu zingen. E>e auto, die door de tram, welke uit de richting Amersfoort kwam, vrijwel geheel vernield was, is in beslag genomen. BAKBERSBEDRIJF IN MOEILIJK HEDEN. Besprekingen met den rijksbe middelaar. Gisteren vergaderde de rijksbemiddelaar mr. S. de Vries Czn. opnieuw met de belang hebbenden in het bakkersbedrijf te Amster dam. Ter vergadering had zich ook de pas op gerichte en nog niet Konink goedgekeurde Amsterdamsche Bakkerspatroons Centrale, die opgaf ongeveer 200 leden te hebben, aan gemeld. Tegen aanwezigheid dezer centrale werd sterk geoppeneerd door de patroons organisaties die partij waren geweest in de op 21 December afgeloopen C.A.O. Na zeer langdurige besprekingen heeft deze centrale zich vrijwillig teruggetrokken en zich dus ook vrijgehouden in de verder ten opzichte van de moeilijkheden in het bak kersbedrijf aan te nemen houding. De rijks bemiddelaar deed daarna mededeeling van de stappen, die hij bij den minister van eco nomische zaken en bij den wethouder voor de levensmiddelenvoorziening te Amsterdam, mr. Kropman, had gedaan, teneinde zich op de hoogte te stellen van eventueele bereidwil ligheid van overheidswege om met dwingen de bepalingen in het bakkersbedrijf in te grijpen. De minister heeft zich zijn houding voorbehouden, totdat een concreet voorstel te zijner kennis zal zijn gebracht. Allen erkennen, dat ingrijpen der overheid in eenn bepaald bedrijf, zijn juridische en economische bezwaren heeft, doch allen zijn ook overtuigd, dat het vrijwel uitgesloten moet worden geacht, om zonder ingrijpen der overheid een einde te maken aan den te Amsterdam bestaanden broodprijzenoorlog. Terwijl alle aanwezigen de voorkeur zou den hebben gegeven aan de door den rijksbe middelaar opgeworpen idee, dat de gemeen teraad bij strafverordening een minimum broodprijs voor Amsterdam zou vaststellen hoorde men toch met genoegen, dat B. en W van Amsterdam het plan hadden om een ver ordening tot stand te brengen, waarbij de verkoop van levensmdidelen gebonden zou zijn aan een vergunning, terwijl in die ver gunning o.a. als voorwaarde zou worden op genomen, dat het brood in Amsterdam niet beneden den individueelen kostprijs zou mo gen worden verkocht. Men ging uit van de veronderstelling, dat onder individueelen kostprijs zou mogen wor den aangenomen de kostprijs van het brood, dat onder normale omstandigheden zou wor den gefabriceerd. Het sprak vanzelf, dat men een eindoor deel over een dergelijke verordening ook wenschte voor te benouden, totdat zij was ge publiceerd. Thans bleef nog de vraag te be spreken, aangenomen dat de bedoelde veror dening op 1 April in werking zon kunnen treden, wat de houding van partijen tot dien datum t.a.v. de arbeidsvoorwaarde zou zijn Toen partijen op dit punt niet bleken direct tot overeenstemming te kunnen komen, heeft de rijksbemiddelaar voorgesteld, dat men met ingang van 21 Januari tot 1 April zou voortwerken onder de vigeur van de afge loopen C.A.O., met dien verstande, dat het loon van den bankman inplaats van 32 zou worden 30 en de uitkeering uit en de bij drage tot het kindertoeslagfonds gedurence dat tijdperk zal worden stopgezet. Partijen hebben beloofd, deze voorstellen zoo spoedig mogelijk in hun organisaties aan ae orde te stellen. Gisteravond te omstreeks half elf heeft zich in de Mauritsstraat te Rotterdam een drama afgespeeld. Een agent van politie heeft in een portaal van een woning op een 52- jarigen man een revolverschot ge lost, waardoor deze man op slag is gedood. De agent handelde uit zelf verdediging. Met dezen man was tevoren op straat her rie geweest en in het portaal heeft hij den agent bedreigd met een bijl of met een mes. De doode is de 52-jarige P. Hermsen, die in pand 91 in de Mauritsstraat woonde waar zich ook het bloeddrama heeft afgespeeld. De man was gehuwd en voedde met zijn vrouw een klein kind op. Gisteravond is H., die, als hij iets gedron ken heeft, doorgaans zeer woest optreedt, de straat op geweest. Vermoedelijk heeft hij een café bezocht en daarna heeft hij op den hoek van Maurits- en van Oldenbarneveldtstraat, vlak bij zijn woning een ruit van een slagerij ingeslagen. Twee vrouwen zagen dit en zij maakten hierover een opmerking. E>e man wond zich op en gaf een der vrouwen een zeer harden slag. Er is toen een voorbij ganger bijgekomen, waarbij een kleine vecht partij ontstond. Een agent van politie schoot toe die den opgewonden H. tot kalmte aanmaande. Dit baatte evenwel niet. H. rende naar zijn wo ning gevolgd door den agent. In het portaal dat nauw en donker is heeft H. den agent toen bedreigd. Deze trok daarop zijn revol ver en loste een schot, dat doodelijk bleek te zijn geweest. De agent heeft toen een paar naar buiten gekomen buren gevraagd assis tentie te roepen, zoomede den geneeskundi gen dienst te waarschuwen. Gisteravond laat was het lijk nog niet ver voerd. De dokter van den G.G.D., die de schouwing verrichtte, verklaarde dat de dood zeer spoedig moet zijn ingetreden. De commissaris der afdeeling, de heer Snippe, heeft persoonlijk een onderzoek inge steld dat tot ver na middernacht voortduur de. De politie heeft van de situatie een paar foto's gemaakt. Met betrekking tot dit drama, vernamen wij nader, dat het nog niet met zekerheid vaststaat, dat Hermsen door een revolverko gel is gedood. Ook hartverlamming zou de doodsoorzaak kunnen zijn. De commissaris van politie, de heer Snip pe, gaf ons de volgende lezing: H. heeft cp straat ruzie gehad met twee vrouwen. Hij ging terug naar zijn huis, roe pende: De bijl, geef mij de bijl! Kort daarop kwam hij weer buiten, doch zonder den bijl, maakte weer ruzie met de vrouwen en gaf een harer een paar zeer har de klappen. Bij deze vechtpartij sneuvelde ook de ruit van de slagerij. Een voorbijganger trok partij voor de vrouwen en diende H. een paar stevige klap pen toe. H. ging naar huis terug, klaagde over pijn in den rug en bloedde uit neus en mond als gevolg van de opgeloopen klappen. Vlak hierop kwam de politie-agent voorbij Deze hoorde van de omstanders van een en ander en ging naar de woning van H., waar van de voordeur openstond. In het portaal is links de deur van de huis kamer der familie H. De agent klopte aan deze deur en opende haar vervolgens. In de kamer was het schemerig. Er brandde een petroleumlamp. H. zat aan tafel. Toen de agent binnenkwam stend H. op, schold en riep weer om den bijl. De man was zeer opgewonden, liep naar een kast, waarop de agent, zijn revolver trek kend sommeerde: sta stilH. deed dat niet en toen heeft de agent een schot gelost. De man viel en bleek even later overleden te zijn. Goed een uur later is het lijk naar het zie kenhuis Coolsingel overgebracht voor sectie. Het is n.1. mogelijk, dat H. aan een hart verlamming is overleden. H. was een hartlij der en was den geheelen avond zeer opge wonden geweest. In de kamer is een huls en een kogel teruggevonden. Bij de eerste beschouwing van den kogel zou kunnen worden gezegd, dat deze den man niet heeft geraakt. Zekerheid over de doodsoorzaak kan slechts het onderzoek in het ziekenhuis, dat vannacht nog zou plaats vinden, opleveren. De lijkschouwing in het ziekenhuis aan den Coolsingel heeft aangetoond, dat de dood van H. veroorzaakt moet zijn door een revolverkogel. De kogei moet aan de linkerzijde van den borst het lichaam zijn binnengedrongen en het lichaam aan de rugzijde hebben verlaten Daarna moet de kogel via een muur op den grond zijn terecht gekomen. Van hartverlam ming, waaraan een oogenblik is gedacht, blijkt dus geen sprake te zijn. GEZONDHEIDSTOESTAND VAN MINISTER KALFF. In verband met de ziekte van minister Kalff vernemen wij, dat de minister lijdende is aan de gevolgen van een gevatte ernstige koude. Hoewel de temperatuursverhooging voort duurt, is er geen reden om den toestand ernstig in te zien, aangezien zich g'.-en com plicaties voordoen. Het niet goed uitkijken bij het over steken van den weg heeft gisteren te Beek in Limburg een menschenleven gekost. Omstreeks vier uur stapte de vrouw van H. met haar 6-jarig zoontje op de Stationsstraat tegenover haar hui6 uit de autobus van de onderneming Brouns te Stein. Zij liep met het kind achter de bus om teneinde den weg over te steken, toen juist de vrachtauto van Van Gend en Loos te Sittard pas seerde. De bestuurder kon onmogelijk nog stil houden; het kind werd door den vrachtwagen gegrepen, waarna een der wielen hem over het hoofd ging. Het jongentje was op slag dood. De moeder werd door de auto op zijde geworpen en bekwam lichte inwendige kneuzingen. Zij was begrijpelijkerwijs zeer overstuur en moest naar haar wo ning gebracht worden. Onmiddellijk werd een onderzoek in gesteld Het lijkje en de vrachtauto wer den in beslag genomen. Daar de wagen echter in orde bleek te zijn, is hij kort daarop weer vrijgegeven. Gisteravond omstreeks acht uur is op den Amsterdamschen Straatweg ter hoogte van de Ned. herv. kerk te Abcou de een auto, bij het uitwijken voor een andere auto, het trottoir opgereden, waar juist de ongeveer 20-jarige mej. M. v. d. Roest uit Abcoude, met haar moeder wandelde. Zoowel het meisje als haar omstreeks 60-jarige moeder werden door de auto gegrepen De moe der werd slechts licht gewond en kon na verbonden te zijn naar huis worden ver voerd. Haar dochter evenwel werd de borstkas ingedrukt In ernstigen toe stand is zij naar het ziekenhuis te Am sterdam overgebracht. Men vreest voor haar leven. GROOTE DIEFSTAL VAN BONT. Vier daders gearresteerd. Eenigen tijd geleden werd in de Sint Nicolaasstraat te Amsterdam een partij bont gestolen, ter waarde van circa 4000 gulden. Deze partij bont is door recher cheurs van het bureau Warmoesstraat een paar dagen geleden opgespoord en een der vermoedelijke daders werd tevens aangehou den. Deze man was Woensdag overgebracht naar het Huis van Bewaring en heeft daar gister een bekentenis afgelegd. Hij heeft verklaard dat zij met zijn drie-en den diefstal hebben gepleegd. Een van hen had den sleutel van 't huis, dien hij, naar hij beweerde, had ge vonden. Twee van hen zijn toen naar de St. Nico laasstraat gegaan. Door middel van den sleutel konden zij toen gemakkelijk binnen komen. Het bont bestond uit mantels, jas sen en garnituren. Zij hebben alles in gon- jezakken gepakt. De derde man is toen met een auto gekomen. De gonjezakken met bont zijn daarop ingeladen en des nachts nog gebracht naar een vierden man, een opkoo- per op het Waterlooplein. Met dezen had den zij afgesproken, dat zij zouden komen met goed, dat gestolen was. In een achter kamer is het bont uitgepakt en de opkooper heeft het gekocht voor 860. Naar aanleiding van deze bekentenis heeft de recherche van de Warmoesstraat gistermiddag nog een van de daders gear resteerd en gisteravond den derden man, benevens den opkooper. Het zijn allen man nen tusschen de 30 en 35 jaar. Drie van hen hebben een volledige bekentenis afge legd. De opkooper alleen beweert, dat hij niet heeft geweten dat het gestolen goed was. De eigenaars van den bontmantel in de St. Nicolaasstraat hebben het bont her kend als hun eigendom. Het geheele café vol vuurhaarden. Eigenaar bekent. Gistermiddag bemerkte een voorbijganger, die over den Soestdijkerstraatweg te Biltho ven liep, dat in hotel „Centraal" gelegen op den hoek van den Nachtegaallaan en den Soestdijkerweg brand was in de serre. Hij waarschuwde onmiddellijk de politie, die de brandweer allarmeerde. In een mi- nium van tijd waren de manschappen ter plaatse. Met enkele slangen op de waterlei ding bestreden zij het vuur, dat spoedig was gebluscht. Op hetzelfde oogenblik ontstond brand op de eerste en tweede verdieping, hetgeen aanleiding voor den commandant was een onderzoek in te stellen in samen werking met de politie. Men kreeg den in druk, dat hier van brandstichting sprake was. Het resultaat van het onderzoek was ver bluffend. Onder het tapijt van het café vond men een biervat met benzine gevuld, dat was aangestoken. Op de beide verdiepingen ont dekte men nog een drietal vuurhaarden. Op één der kamers werd een bed met benzine begoten gevonden. Onder de dekens lag een electrische broodrooster, waarvan het snoer in het stopcontact zat. Hier vond men even eens een openstaande bus benzine, waarvan de inhoud nog niet geheel was verbrand. Op een plaats in een andere kamer bleek ook benzine te zijn gegoten. Ook hier stond een electrische straalkachel te branden. Naar aanleiding van deze feiten werd de heer E. direct gearresteerd. Na het voorloo- pig onderzoek werd hij naar het hoofdbu reau van politie te de Bilt overgebracht. Laat in den avond na een langdurig verhoor heeft de man bekend den brand te hebben gesticht. Hij zal voor den officier van justi tie te Utrecht worden geleid. De vermoede lijke oorzaak, waarom de eigenaar den brand heeft gesticht, is dat hij zich in financiëele moeilijkheden bevond. Dank zij het krachtig optreden van de brandweer is de schade aan het hotel slechts gering. „Een paar weken geleden was ik er zoo slecht aan toe, door een zenuw-rheuina- tek aan den achterkant van mijn been, dat ik nauwelijks kon loopen. De pijn was ondraaglijk. Ik ben handelsreiziger en het zag er naar uit, alsof ik met mijn werk zou moeten ophouden Toen raad de een goede vriend mij aan om Kru- schen Salts te nemen, omdat het hem ook weer in orde had gebracht. Dus nam ik eiken morgen regelmatig een dosis Kruschen, tot een week geleden toen het is me een vreugde dit te kun nen schrijven de pijn volkomen ver dwenen was. Daarna ben ik doorgegaan met eiken morgen preces de kleine dosis in mijn koffie te nemen. Ik heb Kru schen Salts al aan zoovele bekenden aan bevolen, dat enkelen dachten, dat ik het verkoopen moest. W. A. D. Wat Kruschen Salts deed voor den Hear W. A D. was: het kwaadaardige urinezuur verdrijven, dat de kwellende rheumatische pijn veroorrzaakt. En Kruschen zal hem ook verder bewaren voor de verschrikkingen van rheuma- tiek. Want de „dagelijksche dosis" zal zijn organisme in een perfecte conditie houden, zoodat schadelijke stoffen als urinezuur zich nooit meer kunnen op- hoopen. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijg baar bij alle apothekers en drogisten 0 90 en 160 per flacon, omzetbelas ting inbegrepen. Let op dat od het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenver pakking de naam Rowntree Handels Maatschappij Amsterdam voorkomt. DE VEERBRUO TE KROMMENIE. Heden weer opengesteld. Hedenochtend 11 uur is de Veerbrug te Krommenie weer voor het verkeer openge steld, voorloopig voor het jaar 1935. Vrij on verwacht is aan deze onverkwikkelijke ge schiedenis een einde gemaakt, vooral dank zij de bemoeiing van wethouder Keyzer van Wormerveer. Konden de besturen der betrok ken gemeenten, Wormerveer en Krommenie, het Dinsdag j.1. in hun gezamenlijke verga dering niet eens worden. Thans is in beide gemeenten door rond gang bij de raadsleden een meerderheid ge vonden voor het aanvankelijk door Wormer veer ingediende voorstel, n.1. openstelling voor alie verkeer tot een maximum van 2000 K G. en bijdrage van Wormerveer voor 50 pet. in de onderhouds- en bedieningskosten met een maixmum van 2000. De oplossing zal in de eerstvolgende vergadering van de gemeenteraden van beide gemeenten worden bekrachtigd. Ook de drie brugwachters, die vlak naast de burg een druk overzetveer onderhielden, worden met ingang van heden weer in dienst genomen. GEHAKT IN BLIK. Op 21 Januari wordt een aan vang met de distributie ge maakt. De minister van binnenlandsche zaken heeft een circulaire aan de gemeentebesturen gezonden betreffende de distributie van ge hakt in blik. De minister deelt daarin mede, dat met de distributie van gehakt in blik thans een aan vang kan worden gemaakt. Gezien de be schikbare voorraden acht de minister het echter niet gewenscht, dat tot een onbeperkte distributie wordt overgegaan. De verhouding tusschen de hoeveelheden te disctribueeren rundvleesch in blik en te distribueeren gehakt zal ongeveer moeten zijn als 2:1, zoodat van de totale te distri bueeren hoeveelheid ten hoogste 1/3 gedeelte uit gehakt mag bestaan. Uiteraard is de con sument dus niet verplicht naast rundvleesch in blik ook gehakt in blik af te nemen. In verband hiermede zal door de gemeen tebesturen een regeling moeten worden ge troffen, ingevolge welke de afgifte van een bus gehakt in blik alleen kan plaats vinden, telkens nadat de bussen rundvleesch in blik zijn afgenomen. Met de distributie van het gehakt kan op 21 Januari een aanvang worden gemaakt. Daarvoor is het noodig, dat de gemeentebe sturen uiterlijk 12 Januari aan de Neder- landsche Veehouderij Centrale opgeven, hoe veel bussen gehakt zij wenschen te ontvan- gen Het gehakt in blik moet aan de consumen ten verkocht worden voor 35 cent per bus. Aan de Nederlandsche Veehouderij Centrale moet door de gemeenten 30 cent worden be taald. Tengevolge van de groote hoeveelheid vet, welke zich in de bussen bevindt, be draagt de inhoud daarvan iets minder dan 1 KG. VAN UITPUTTING GESTORVEN. Vannacht hoorde de kapitein van een aan de Boompjes te Rotterdam liggende sleep boot, toen hij zich aan boord begaf, gekreun. Hij waarschuwde een juist langs komenden agent en bij onderzoek vond men een ouden zwerver op de koelkast van de boot liggen De man was niet in staat eenige inlichtingen te geven. Men heeft daarop maatregelen ge nomen om hem zoo snel mogelijk naar het ziekenhuis aan den Coolsingel te vervoeren. Bij aankomst aldaar bleek de man aan uit putting te zijn gestorven. ADRES VAN KERK EN VREDE AAN DE FRANSCHE REGEERING. Aan de Fransche regeering is het volgende adres gericht: De ondergeteekenden, het bestuur en de ledenvoorgangers van de vereeniging Kerk en Vrede, tellende 8000 leden, voorgangers en gemeenteleden, wier overtuiging het is, dat oorlog en oorlogsvoorbereiding onver- eenigbaar zijn met het Evangelie van Jezus Christus, richten zich eerbiedig tot uwe regeering met het dringende verzoek, even als in Nederland en de Scandinavische lan den is geschied, een wetsvoorstel bij de volks vertegenwoordiging in te dienen, opdat die-

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 9