Provinciale electriciteitsvoorziening of gemeentelijk distributie-bedrijf? Agenda Stad en Omgeving. tyu&iicaties I Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater. dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Victoria-theater, half 8, hoofdnummer Het meisje met den blauwen hoed (rom.)hoofd rollen Lou Bandy, Truus van Aalten, Ro land Varno (geprolongeerd). Toegang voor eiken leeftijd. Cinema Americain, half 8, hoofdnummer Turandot, prinses van China (rom.), hoofd rollen Kathe von Nagy, Willy Fritsch, Paul Kemp. Toegang voor eiken leeftijd. Woensdagmiddag, half 3, matinee. A. B. T„ half 8, hoofdnummer De sen- satieduivel (sens.); hoofdrollen Ida Lupino, Cyril Mac Laglen, John Loden. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Bioscoop Harmonie, van Zondag tot en met Dinsdag, 's av. 7.30 uur, hoofdnummer Prinses voor 30 dagen (operette), hoofdrol len Sylvia Sydney en Cary Grant. Toegang voor alle leeftijden. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Maandag 14 Januari. S uur, café Londen, prop.-verg. kooplie denver. Helpt Elkander. 8 uur, De Unie, verg. Genootschap Neder landFrankrijk; rede Maitre Jean Dars uit Parijs. 8.15 uur, 't Gulden Vlies, opvoering „Op het nippertje" door het Ver. R'damsch Hofstad-tooneel; 2e abonnementsvoorstel ling. Dinsdag 15 Januari. 8 uur, dancing Harmonie, verg. Landel. Federatie bouwvakarbeiders; spr. M. I. Roodveldt. tusschen Frankrijk en Duitschland, het geen in het belang zou zijn van de con solidatie van den vrede in Europa. Dinsdag a.s. zal niet worden gewerkt. Het Duitsche Vakvereenigingsfront en de Algemeene Organisatie van Werk nemers aan de Saar hebben Zondag avond aangekondigd, dat Dinsdag het werk zal worden neergelegd om een Duitsch volks- en familiefeest" te kun nen vieren. Het Duitsche Front is voornemens als politieke organisatie Dinsdagavond een groot feest te arrangeeren. Stembussen worden ingeladen Langs de wegen en vooral op de brug gen in het Saargebied zag men gisteren overal bereden politie, die de straten bewaakten. Als men voorbij het goederenstation te Saarbrücken reed, zag men de groote trucks met drie assen van de Engelsche troepen. Hier worden de stembussen uit de treinen in deze vrachtauto's geladen. Het geheele goederenstation is door Engelsche troepen bezet. Om 2 uur 8 komt de eerste extra trein binnen, bestaande uit vier goederenwa gons met stembussen en daarvoor en daarachter een personenrijtuig met het militaire convooi. De bussen worden in 9 vrachtauto's geladen, waarin behalve de Engelsche militairen ook de begelei ders der politieke organisaties plaats nemen. Een groote vrachtauto vol mili tairen opent de rij en een tweede met militairen vormt het slot van de auto colonne, die het eerste transport stem bussen door de stad vervoert. Er is niet veel publiek aanwezig, maar de aanwezigen apprecieeren zichtbaar de correcte houding der Engelsche sol daten, die met pijnlijke nauwkeurigheid de voorschriften voor het troepentrans port in acht nemen. Terwijl het eerste transport door de stad op weg is naar de Wartburg, komt om 2.55 uur de tweede extratrein binnen, bestaande uit drie goederenwagons, wederom met twee personenrijtuigen voor het militair ge- eide. Voor de Wartburg staat een groep ïenschen bijeen, die met belangstelling ie aankomst van de eerste stembussen iit het land afwacht. Er zijn vele pers fotografen en filmoperateurs aanwezig e.. herhaaldelijk vlamt het magnesium licht op. In de Wartburg worden de stembussen op de binnenplaats uitgela den en voorloopig naar den kelder ge bracht, waar zij in volgorde van ge meente en district worden gerangschikt. 25-JARIG JUBILEUM. De heer Jac. N. Al herdacht gister den dag, waarop hii voor 25 jaar tot organist- directeur in de St. Josephkerk werd benoemd. De jubilaris, die voortdurend gestreefd heeft naar veredeling van den kerkzang, mocht zich in een groote belangstelling ver heugen. Tal van personen en besturen verschenen des middags op de receptie te zijnen huize, waar hij veel bloemstukken mocht ontvangen. Des morgens werd te zijner eere in de kerk een Mis gezongen van Hubert Cuipers uitgevoerd door een versterkt koor van 50 zangers. Ten huize van den jubilaris verscheen het voltallige kerkbestuur en in hun tegenwoor digheid werd de jubilaris toegesproken door pastoor Baetsen, die den jubilaris 24Yi jaar in zijn werk had gadegeslagen en hem hul digde voor de ambitie voor zijn ambt, welke de jubilaris steeds had getoond. De tegenwoordige pastoor van de paro chie, pastoor Hagemans, bracht den jubi laris namens het kerkbestuur hartelijk dank en bood hem namens dit bestuur een stoffelijk blijk van waardeering aan. Deken Rengs complimenteerde den jubilaris namens katholiek Alkmaar Namens het St. Laurentius Zangkoor boot de heer Vermeulen den jubilaris een ets van Toorop aan. Verder weid de jubilaris geluk gewenscht door het bestuur van het St. Dominicus- koor, de besturen van de zangverenigingen St. Cecilia te Noordscharwoude en Harmonie te Heiloo, waarvan de heer Al dirigent is. Het Alkmaarsche R-K. Gemengd Koor zong een nummer en vereerde den jubilaris met een schilderij, voorstellende St. Een 40-tal jongens van het terkkoor zong den heer Al een „Lang zal hij leven toe Het was voor den heel Al gister een onver- getelijken dag. AUTO TE WATER TE HEERHUGOWAARD. Acht personen beleven een nat avontuur. Vannacht om half één is te Heerhu- gowaard een personenauto, waarin 8 personen waren gezeten, allen uit Hoorn afkomstig bij het nemen van een bocht naar den Hondenweg met een 70 K.M.-snelheid in een sloot lang6 den weg gereden. Een tweetal veldwachters, die toevallig in de nabijheid suiveil- 1 eerden, schoten ijlings toe bij het hoo- ren van hulpgeroep en glasgerinkel. Zij sprongen direct in de sloot en tot hun middel in het water staand tracht ten zij de inzittenden uit de auto, die op zijn kant in het water lag, te bevrijden. De chauffeur J. Bakker bleek er het ergst aan toe. Hij had een zware hoofd wond opgeloopen en moest door een m dicus worden verbonden en vervol gens naar het ziekenhuis vervoerd. De andere drenkelingen werden naar het raadhuis te Heerbugowaard overge bracht, waar zij in de warmte wat op verhaal konden komen. Zij hadden al leen lichte snijwonden opgeloopen, doch behoefden zich niet onder medische '~y handeling te stellen. Tegen den chauf feur is procesverbaal opgemaakt wegens overtreding der maximum-snelheid. De chauffeur verklaarde, dat het ongeval te wijten was aan de gladheid van den weg! Van onzen correspondent ontvingen wij nog de volgende bijzonderheden: Hedennacht ongeveer half één reed bij de bocht Middenweg—Hondenweg nabij de R. K kerk, alhier, een te Hoorn thuisbehoorende 4 persoons auto, be stuurd door den heer B. aldaar en komende uit Alkmaar, in volle vaart in de daar zeer breede en tamelijk diepe wegsloot. Toevallig was er Zondagavond in het café Wester een uitvoering geweest en bevonden de gemeente-veldwachter Bleijendaal en de rijksveldwachter Vis ser zich op deze hoogte. Zij zagen het ongeluk voor hun oogen afspelen. Zij begaven zich oogenblikkelijk te waier en slaagden er in alle acht inzittenden te redden, die inmiddels in doodsangst de ruiten van de in de sloot gekantelden wagen hadden stuk geslagen. Allen lie pen min of meer glasverwondingen op en werden in het café van den heer Wester van droge kleeren voorzien. De inmiddels gearriveerde genees heer legde de eerste verbanden, ter wijl de toestand van den chauffeur zoodanig was. dat overbrenging naar het ziekenhuis te Hoorn noodzakelijk bleek Hedenmorgen om twaalf uur lag de gehavende auto nog te water. PRETTIGE ZONDAG! Door de politie is Zaterdagavond een per soon aangehouden, die nog enkele dagen hechtenisstraf had te ondergaan. Hij is daartoe overgebiacht naar het Huis van Be waring, ZAKLANTAARN GESTOLEN. Bij de politie is gisteravond aangifte ge daan van de vermissing van een zaklantaarn uit een r<jwieltasch, welke aan een rijwiel, dat in de Wilhelminalaan stond, was ge hangen. De politie stelt een onderzoek in. BALDADIGE JEUGD. Door de politie zijn vier jongens van 9 tot 12 jaar onderhouden, die zoo baldadig wa ren geweest, dat zij enkele ruiten van de Schermerweg stukwierpen. WEDEROM DE HELDERSCHE WEG Auto over den kop en te water. Voor de zooveelste maal is de Helder- sche weg het terrein geworden van een verkeersongeluk. Thanö vloog Za terdagmiddag aldaar, nabij Schoorldam, een luxe auto (merk Checrolet) uit de bocht, vermoedelijk door de gladheid van den weg. Nadat de auto met de inzittenden eerst een dubbele telefoonpaal als een rietje had doen afknappen, vloog zij over den kop en geraakte aldus met de wielen omhoog in den langs den weg gelegen sloot. De inzittenden personen, die werkzaam zijn aan een bouwwerk te Stolpen, liepen hoegenaamd geen let sel op. Ook de chauffeur, de heer Braun, had geen verwondingen. HEUPBEEN GEBROKEN. Zaterdagochtend kwam de portier van de gasfabriek, de heer C. Kes door de gladheid van den weg bij den ingang der fabriek met zijn rijwiel te vallen. De val was ernstig en medische hulp werd raadzaam geacht. De gewaarschuwde ge neesheer oordeelde opneming in het Cen traal Ziekenhuis noodzakelijk. Aldaar con stateerde men een gebroken heupbeen. OPHEFFING SCHOOLBIOSCOOP. B. en W. schrijven in bijlage Nr. 183. Wij zien ons genoodzaakt uwe vergadering voor te stellen over te gaan tot opheffing van de schoolbioscoop, in hoofdzaak omdat het tegenwoordige lokaal in de Handels school blijkens het ter inzage liggende rap port van den Commandant der Brandweer daarvoor niet geschikt is en het blijkens het mede ter inzage liggende rapport der com missie voor de schoolbioscoop zonder nieuwe uitgaven te doen niet mogelijk is een ander lokaal in te richten. De oplossing, welke de schoolbioscoop- commissie aan de hand doet, n.1. de inj^'i- ting van het gebouw der vroegere gemeente school nr. 2 aan de Oudegracht als school bioscoop, achten wij ook daarom weinig ve - kieslijk, omdat dit gebouw reeds geheel in gebruik is bij verschillende vereenigingen voor verschillende doeleinden en het naar ons voorkomt van ineer belang is, deze ver eenigingen geregeld haar arbeid te laten voortzetten, dan het geheele gebouw een te- stemming te geven, waarvoor het slecnts een enkelen keer in gebruik wordt gmomen. Mocht eens een enkele maal behoefte be staan aan het vertoonen van een film, aan zal waarschijnlijk wel met een der bioscoop theaters kunnen worden gecontracteera Maar de omstandigheden zullen ook voorshands wel onmogelijk maken. Nu reeds op zooveel uitgaven zal moet n worden bezuinigd, is er naar ons voorkom geen andere uitweg dan de U voorgestelde, zoodat wij U in overweging geven, tot op- leffing der schoolbioscoop te besluiten. GESLAAGD. Do heer J. C. Vis, alhier, slaagde voor het in December afgelegde examen in Engelsche Handelscorrespondentie van de „Federatie van handels- en kantoor- bedienden-vereenigingen in Nederland. VERGADERING BOUWVAK ARBEIDERS. In een openbare vergadering van de Lan delijke federatie van bouwvakarbeiders zal morgenavond in de dancing van de-Marino* nie optreden de heer M. I. Roodveldt, die zaï spreken over de beteekenis van het oO-mil- lioenen-plan als gangmaker voor loonsver laging. KEES PRUIS-AVOND. De afdeeling Alkmaar van de V.a r.a. zal op a.s. Donderdag een Kees Pruis-avond geven, waarop behalve dezen nog zullen op treden Stella Seemer, Max v. d. Waag en Frans Nienhuis. De heer A. Pleysier zal dien avond als spreker optreden. BENOEMING GEMEENTE ONTVANGER. B. en W. schrijven in bijlage No. 2: Ter vervulling van de vacature, welke is ontstaan door het aan den heer L. van der Vegt met ingang van 16 December 1934 ver leende eervol ontslag, bieden wij U hierbij, overeenkomstig artikeTu3 der gemeentewet, de volgende aanbeveling aan ter benoeming van een gemeente-ontvanger: 1. R. J. Schierbeek, controleur der ge- meente-financiën, alhier. 2. F. H. van Dijk, hoofdcommies ter secre tarie, alhier. Wij stellen U voor de vaststelling van den datum van infunctietreding van den benoem de aan ons college over te laten. BENOEMING LID COMMISSIE TOEZICHT ARBEIDSBEURS. In bijlage No. 1 schrijven B. en W.: In verband met het door uwe vergadering op 22 November j.1. aan den heer H. de Raa op diens verzoek verleende ontslag als lid der commissie van toezicht op de gemeente lijke arbeidsbeurs, die tevens fungeert als commissie van toezicht op het gemeentelijk Bureau voor Sociale Zaken, is een vacature in genoemde commissie ontstaan. De heer De Raat had zitting als lid-werk gever en was benoemd, nadat de Alkmaar sche Vereeniging voor den Handeldrijven- den en Industrieelen Middenstand in de ge legenheid was gesteld een aanbeveling in te dienen. Wij hebben daarom opnieuw een aanbeveling gevraagd aan genoemde Ver eeniging. Wij stellen uwe vergadering voor over te gaan tot de benoeming van een lid-werk gever van de commissie van toezicht op de gemeentelijke arbeidsbeurs, welke zitting zaï hebben tot 1 Januari 1936 en bieden U daar toe de volgende aanbeveling aan: 1. D. Houwing, Langcstraat 71, 2. M. Rentenaar, Snaarmanslaan 73. GOEDKOOPER PER AUTOBUS NAAR LEEUWARDEN. Prijzen verlaagd van f 3 tot 2. Herhaaldelijk is er bij de Spoorwegen op aangedrongen om de tarieven voor den autobusdienst over den Afsluitdijk te verlagen, daar deze veel hooger zijn dan die van de z.g. wilde bussen. Nog onlangs heeft de Kamer van Koophan del aan de Spoorwegen verzocht het ta rief van den A.T.O.-dienst te herzien. Naar het „Volksblad" uit betrouwba ren bron verneemt, zal het tarief van den A.T.O.-dienst Leeuwarden—Alk maar v.v. verlaagd worden van drie tot twee gulden. Daar het rijden met wilde bussen over den Afsluitdijk vrijwel ge heel onmogelijk is gemaakt, zal het pu bliek ongetwijfeld met groote instem ming van deze tariefsverlaging kennis nemen. Men schrijft ons: Zaterdag werd in Amsterdam in een vergadering van s. d. raads- en staten leden het thans opgeld doende onder werp der electriciteitsvoorziening door provincie of gemeente behandeld, met de wenschelijkheid van wel of geen over name der gemeentelijke bedrijven door het provinciaal bedrijf. Als eerste inleider sprak de heer D. Lopes Dias, wethouder te Hilversum, die constateerde, dat een algemeene oplos sing van het electriciteitsvraagstuk in ons land nog niet bestaat. In de ver schillende provinciën stelt men zich op verschillende standpunten en een wet, die algemeen de zaak regelt ontbreekt tot nu toe. Pogingen om zulk een wet tot stand te brengen, zijn tot heden niet geslaagd. Wel is men algemeen tot de conclusie gekomen, dat de distributie aan de gemeenten moet blijven en dat de opwekkingsbedrijven groot-bedrijf der provincie moeten zijn en blijven. In Noord-Holland zijn drie opwekbe- drijven, één in Amsterdam, in Haarlem één en dat van de provincie. De eerste twee daarvan verzorgen 65 pet. en dat van de provincie 35 pet. van de produc tie. De provincie heeft dus slechts een aanvullende functie als opwekkingsbe- drijf in Nrd.-Holland. Hierna werden door den spreker de toestanden geschetst, welke tijdens en na den oorlog bestonden. Er waren in die dagen zeer groote moeilijkheden met materiaal en dergelijke. Bij het stand punt van het provinciale opwekkingsbe- drijf overheerschte toen de meening, dat het distributiebedrijf in handen van de gemeenten moest blijven. Met behulp, vooral ook van ir. Van der Waerden, werden in Hilversum toen de bewaren tegen een eigen distributiebe drijf overwonnen. De kosten werden in Hilversum en ook elders ten bate der verbruikers gedrukt door combinatie met het radio- en gasbedrijf. Een gemeentebedrijf heeft naast ande re ook een sociale kant. De verbruikers, die in moeilijkheden zijn, worden zoo veel mogelijk geholpen. Daarvoor is echter ook een nauw contact noodig met de verbruikers. Hieraan moet vooral in deze tijden de aandacht worden gewijd. Bij overname door het P. E. N. zou dit niet zoo goed kunnen worden bestuurd zonder een apart distributiebedrijf. De volle kosten der vaste uitgaven daarvoor zouden op dat ééne bedrijf blijven druk ken. Daarnaast zou de provincie uni forme regelingen moeten invoeren, waarbij de kleine verbruikers in het gedrang zouden komen. Met deze facto ren, die diep ingrijpen in het arbeiders leven, moet terdege worden gerekend. Het P. E. N. levert aan afnemers van krachtstroom in do gemeenten door veel lagere prijzen dan aan do gemeenten warden berekend. Hilversum, de groot ste afnemer, betaalt verreweg den laag- sten prijs. Spr. wilde in aanmerking nemen, dat op het laagspanningsnet der pr winde door de levering aan kleine gemeenten, nadeel wordt geleden Daar in wordt dus door Hilversum een groot deel bijgedragen. Voorts zou overname door de provincie beteekenen, dat de vaste lasten van het gasbedrijf aa m.er- kelijk zouden stijgen. Dat mag niet worden onderschat omdat de exploitatie t aanmerkelijk duurder door zou wor den. Hierna behandelde spr. de winstuit- keering uit de bedrijven aan de gemeen ten. Vroeger was men daar tegen. Dat is veranderd. Er wordt daarbij echter re kening gehouden met de belangen der verbruikers, vooral van de kleine. Spr. meende dat de overheid ook het recht heeft, ondernemerswinst te maken. Onrendabele gebieden. Uithoek envan de provincie van elec- triciteit voorzien is een sociale taak. De kosten moeten worden gedragen door degenen, die het betalen kunnen. Haar lem en Amsterdam met de eigen bedrij ven behooren zich daaraan niet te ont trekken. De heer dr. ir. Van der Waerden ver dedigde een aan den vorigen spreker tegenovergestelde meening. Spi. zal de zaak uit algemeen oog punt bezien. Spr. stelde voorop, dat b'j den aanvang van de gemeentelijke voorzieningen niet te groote verwachtin gen werden gekoesterd. Ervaring be zat men niet en de groote uitbreiding had men niet verwacht. Toename der productie. De afname is toegenomen van 8 tot 200 millioen K.W U. Men is tot ander standpunt gekomen door de opgedane ervaring, waarvan men bij het waterlei dingsbedrijf gebruik heeft gemaakt Daarbij zijn de gemeenten dadelijk ge- pisseerd en wel met groot succes. Bii de inrichting van het electriciteitsbedrijf verwachtte men van de gemeentelijke afname heel veel. Daarvan is niets uit gekomen. Hoewel de grootere gemeenten het beter hebben gedaan dan de k'eine, was het inefficiënt. De samenwerking bleef uit. Men wilde zelfs niet erkennen, dat de provincie het bedrijf was begon- n-1 om de gemeenten te helpen. Onwillige gemeen'en. De gemeenten met langdurende con tracten, waarin geen steenkooolcjausule was opgenomen, wilden, toen ie kolen- prijzen stegen, de clausule niet erken nen. Zelfs met regeeringsdwang mcesten s< mmige gemeenten tot de orde worden geroepen. Ook toen allerlei andere prij zen stegen, wilden de gemeenten nog niet aan verhooging van den stroomprijs. Er waren gemeenten, die de kolenclausule weigerden, toen de steenkolenprijzen en ook de andere kosten stegen. Zij wezen erken ning der clausule af en ook verhooging der prijzen. Door regeeringsdwang moesten sommige tot de orde worden geroepen I let is nooit de bedoeling geweest een winstbron te scheppen van de gemeenten door de gemeen telijke distributiebedrijven. Het is overal meer efficiënt gebleken, dat direct door het opwekkingstedrijf werd geleverd. Gecentra liseerd beheer is steeds goedkooper geweest Samenkoppeling van uitloopers van tre- meenten is beter en goedkooper. Het tarief waard™SraIhati1€ geUj-k ««««kt worden, waardoor de geheele provincie tegen de laag ste tarieven kan worden bediend Aan de provincies zijn bij de verleening der conces' sies verplichtingen opgelegd. Niet aan de gemeenten. De staatscommissie Van Aarden- "5 pIeilte in haar rapport eenheid van gebied. "g hd RChecle bestrekc'< naar waarnemingen, verricht in den morgen van 14 Januari. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 770,7 m.M. te Valentia. - w Laagste barometerstand 748,3 m.M. te Ingö. Verwachting, geldig tot den avond van 15 Januari: Zwakke tot matige, later wellicht toene mende zuidwestelijke tot noordwestelijke wind; nevelig tot betrokken of zwaar be wolkt; waarschijnlijk eenige regen; zachter. Weeroverzicht. De depressie, die Zaterdag over de Noor- sche zee lag en een strooming van arctische lucht over het geheele westen veroorzaakte, is thans nog als een kern van weinig betee kenis terug te vinden in het oostzeegebied. Een diepe depressie trok hoog door het noorden. Langs haar zuidrand bewegen zich zware warme luchtmassa's, die met noord westelijke winden over Ierland en de Golf van Biscaye stroomt. Deze warme strooming vindt haar oostelijke begrenzing langs onze kust. In Duitschland is de atmosfeer blijkens vliegtuigwaarnemingen nog geheel gevuld met in de laatste dagen in centraal-Europa zeer vochtige polaire luchtmassa en is de at mosfeer temperatuur nog geheel onder het vriespunt. In midden-Zweden keerden de vorst terug. De zeer lage temperaturen in het oosten zijn geheel verdwenen en alleen in Oostenrijk heerscht nog strenge vorst. In het westen is de temperatuur ver boven normaal. De veranderingen in de drukver- deeling en in de temperatuur der lucht massa's maken terugkeer van de vorst in de eerstvolgende etmalen zeer onwaarschijnlijk. Daardoor wordt de stroomprijs wel hooger, omdat ook de gehuchten moeten worden voorzien. Dat is geheel juist. Is de geweste lijke voorziening er door gebaat, dat de ge meenten eilanden zijn en winsten maken. Men belast daardoor het platteland. Ten slotte zou de stadsbewoner ook van de tariefs verlaging kunnen profiteeren. De directe levering door de provincie leidt tot grooter gtbruik en een lagere» gemiddelden prijs. De gelden, welke door de provincie aan de overgenomen bedrijven ten koste zijn gelegd, tewijzen, dat er wel wat aan deze bedrijven heeft gemankeerd. Dit bedrag is 1.600 000. Electrificatie is een cultuurwerk, een werk van beschaving. In andere landen, Denemai- ken bijv., koken de eenvcudigs:e rnenschen clectrisch. He' pla*'ettnd moet naast de ste- den worden geëlectrificeerd en daarom moe ten de gemeentelijke distributiebedrijven ver dwijnen. Het groot-bedrijf kan er meer uithalen in het belang van de gebruikers. Met Amster dam en Haarlem werkt de provincie zeer goed samen. Wat de overname betreft, zeide spr., dat met goodwill geen rekening kan worden gehouden. Men wil echter billijk zijn en de boekwaarde van het net betalen. Daar boven betaalt men de stille reserve. De pro vincie handelt louter in het verbruikersbe- lang. Degenen, die overgenomen zijn, hebben hun tevredenheid betuigd. DRANKWET. (Staatsblad 1931, nr. 476). Ingekomen is een verzoek van J W. BOERSEN alhier, om een VERLOF A verlof voor den verkoop van zwak- alcoholischen drank in het klein zoowei voor gebruik ter plaatse, voor welk) bet verlof geldt, als voor gebruik elders in het perceel OMVAL nr. 5. Binnen twee weken na dagteekening dezer kan een ieder schriftelijk bezwa ren tegen het verleenen van dit verlof indienen. Alkmaar, 14 Januari 1935. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT. Burgemeester. R. V EENDORP, lo.-Secretarie. DIENSTPLICHT. Bekendmaking van uitspraken inzake vrijstelling. De Minister van Defensie heeft om trent de aanvragen om vrijstelling van den dienstplicht wegens KOSTWINNERSCHAP betreffende de hieronder genoemde personen, de uitspraak gedaan, achter hun namen vermeld: W. KEIZER, lichting 1935. Uitspraak: voor één jaar vrijgestelen K. H. BOOT, lichting 1934. Uitspraak: voorgoed vrijgesteld. T'^re,nrJ«Muitspraak kan uiterlijk den UEISDEN DAG na den dag dezer be- doo worden gekomen den ingeschrevene, wien le uit spraak geldt of door diene wettigen vertegenwoordiger; b door elk der overige voor deze ge meente ingeschreven personen of door diens wettigen vertegenwoor diger. Het verzoekschrift daartoe moet, met redenen omkleed, worden ingediend bij de i Burgemeester ter secretarie dezer gemeente, afdeeling Mii'taire Zaken, die voor de doorzending aan de Koningin zorgt. Alkmaar, 14 Januari 1935 De Burgemeester van Alkmaar F. H. VAN KINSCHOT.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 2