i I 8 I i JjecfiUipAm Kantongerecht te Alkmaar. Radio pcogcamma t 'fxovinciaal 'lïieuws AKERSLOOT SeuilCetm DE FREGATVOGEL. Kan,'®». ee°"a"18 b«it! Strafzitting van 11 Januari. OM DE VERVELING TE VERDRIJVEN. Eenige leerlingen van de zeevaartschool te Amst. vertoefden, zeker ter ontwikkeling van hun navigatie, te Egmond aan Zee, alwaar hen blijkbaar niet veel verstrooiing werd geboden, althans om de verveling t; verdrijven, haalden zij in 't nachtelijk uur allerlei kwajongensstreken uit, heschen een badstoel van hotel „Bellevue" in den top van den vlaggestok en bouwden met straatsteenen 'n soort fort voor den ingang. Als gevolg van die studenten-aardigheid moesten thans de heeren J. R. en A. G. B, terecht staan, doch de tweede was niet verschenen. Feitelijk betrof het hier een verzet tegen een reeds bij verstek gewezen vonnis. Opgelegd werd aan ieder der beide toekomstige gezagvoerders respectievelijk 6 boete of 6 dagen hechtenis en 7.50 boete of 7 dagen hechtenis EGMONDSCH NACHTELIJK DUINVERM AAK. Het is merkbaar dat het stroopersseizoen weer is ingetreden. Het getal zaken groeit weer elke week, tot ergernis van den geach- ten ambtenaar, wiens anti-stroopersactie nog steeds niet het gehoopte effect sorteert. Om te beginnen verscheen Arie Z., die zijn honden niet tot de orde had geroepen en daardoor jachtopziener Daan Koelewijn op zijn dak kreeg en ondanks zijn vurig ver weer werd veroordeeld tot 10 gulden boete of 10 dagen hechtenis. De heeren Klaas Sch. en Dirk V„ gesnapt door Diemeer onder de strikken-controle, konden den kantonrechter niet overtuigen, dat ze op 'n weiland en niet in de duinen v/aren betrapt en werden ieder tot 8 gulden boete of 8 dagen hechtenis veroordeeld. Vervolgens kregen we optreden van Cor D.,'en zijn zwager Fr. A., die behalve het Egmondsche dialect ook al aardig de knepen van de stroopersscort machtig wordt. Deze heeren waren 's nachts aan 't branden ge weest en hadden in 't donW onverwachts 'n carambole gemaakt met de jachtopzieners Diemeer, oom en neef, waarbij Cor D. zoo'n opstopper had bekomen, dat hij tegen den aardbol was gekwakt. Cor D., die steeds 'n benijdenswaardig flux de bouche ontwik kelt en wien het aan slagvaardigheid aller minst ontbreekt, roeroe ook nu geducht zijn mond en werd zoo nu en dan niet onver dienstelijk geaccompagneerd dooi den zwa ger uit jBremen. Algemeen was het oordeel dat deze Ger maan 'n voortreffelijke leerschool doorliep. De nogal breed uitgespannen zaak werd ten slotte beëindigd met een geldl oete van 40 of 20 dagen voer Cor. D en 30 boete of 20 dagen voor zwager Friedrich, die de juniores-klasse nog niet geheel had doorloo- pen. Hierop deed Egmondbinnen ook nog een duit in 't zakje, 't Had twee afgevaardigden gepresenteerd in den persoon van Willem L., die zijn hond niet had teruggeroepen, en Gerrit A. 'n arbeider, die evenmin vies is van 'n gestroopt konijnenboutje. Deze hee ren waren volgens Castricum aan 't licht bakken geweest. Daar echter beide heeren niet genegen waren te erkennen hetg°en de verbalisanten ben aanwreven, volgde in bei de zaken aanhouding. HOE LANG NOG? Het wordt hoog tijd dat de reflector naar het museum wordt verwezen en een rood e'ectrisch lampje voorgeschreven. Thans was het weer G. D. M. die dat onpractische ding had verloren en veroordeeld werd tol 2 boete of 2 dagen hechtenis. KUIKENBROEDERS CRISISLEED. De jeugdige pluimveefokker, Jan V. te Oudkarspel had, buiten de pluimveecentrale om, in een verboden brosmachine verboden kuikens trachten te kweeken, tot een pluim vee-controleur deze misdaad achterhaalde, de broedmachine in bes'ag nam, de eieren vernietigde en proces-verbaal opmaakte De arme kippenmelker beriep zich op zijn on kunde en wist te bewerken, dat hem op eere woord de broederij op deze wijze na te laten, de machine werd teruggegeven. Voorts, werd hij tot 2 boete of 2 dagen hechtenis veroordeeld. EEN GOEDKOOP ADRES. De bakfiets-motorrijdende melkboer Hen drik H. te Alkmaar had met uitrijden uit ten nauwe steeg al zijn 4e of 5e spiegel vernield en was ten overvloede ook nog op de bon geschreven. Men laadde hem thans een op klapbare spiegel aan. Kosten advies 1 gul den of 1 dag hechtenis. VENTJE DOODGEREDEN. De motorboot-ondernemer Corn v. ben.ie Broek op Langendijk veroorzaakte op 27Fe bruari 1934 te St Pancras op den Uecren- weg onopzettelijk een dryvig ongeval, W hem zijn geheele leven wel zal bijb-ijven Verplicht zijnde met zijn auto uit te wijken naar rechts voor een tegenligger, raakte hij met het spatbord den plm. 4-jarige W illem Hopman, die aan de hand van znnmoeder rechts van den rijweg wandelde. Het ventje werd helaas zoo hevig getroffen, dat de dood spoedig intrad. De heer van Sch. verleende direct alle hulp. doch kon een strafvervolging wegens overtreding van art. 22 niet ontgaa Voor meer ernstig ingrijpen werden na on derzoek van den rechtercommissaris geen ta rnen aanwezig gevonden. Thans eerst sto verdachte terecht en werd tegen hem gevor derd 40 gulden boete of 30 dagen. De uit spraak werd bepaa'd op a.s. week Aan de bedroefde moeder werd door amb tenaar en kantonrechter oprechte deelneming betuigd. EEN ONVOORDEELIGE KOOL- Van het aan den heer Jan A. te Oterleek toebehoorend koolakkertje werd op ~1 -ept. een gele kool ter waarde van n P"ar centen gegapt door zekeren heer Piet IJ., welke dief stal door een ooggetuige was opgemeikt. Aangezien bedoelde Piet IJ. reeds te voren was verdacht, meerdere kooldiefstalletjes te hebben gepleegd, deed de eigenaar aangifte en werd heden de dwaze Oterleeker koolgap per veroordeeld tot 6 gulden boete of 6 da gen, een prijs waarvoor hij zich misschien wel een hee'e wagonlading taaie gele had kunnen verschaffen. EEN ANDER WEGGEBRUIKER WORDT ER MAAR AAN GEWAAGD. De Alkmaarsche politie-agent Staats was er op zijn nachtronde getuige van, dat in den nacht van 29 November bij de Heilooërbrug een auto, ten gevolge van onbehoorlijke be sturing bij 't nemen van de bocht op 't trot toir terecht kwam en over den kop sloeg. Het bleek den agent, dat in den wagen, waarvan het portierglas was verbrijze'd, zich twee personen bevonden, waarvan een hunner, de bestuurder, zekere Abram V., een werkloo- ze schildersknecht uit Breek op Langendijk, onder alcoholischen invloed verkeerde en niet in 't bezit was van rij- noch nummerbewijs Agent Staats nam deze roekelooze lieden mede naar het bureau, alwaar werd ver klaard. dat de heeren in Amsterdam aan het passagieren waren geweest en den avond grootendeels in een cabaret hadden doorge bracht. Heden stond dan gezegde Abram V. te recht ter zake het roekeloos rijden onder den invloed van sterken drank en het ontbreken de rijbewijs. Hij ontkende thans dronken schap en beweerde den geheelen avond „slechts" vier glaasjes bier te hebben gecon sumeerd. De ambtenaar was zoo vrij zulks in twij fel te trekken en sprak zijn verontwaardiging uit over zulk onverantwoordelijk rijden. Ge vorderd werd 50 boete of 50 dagen in to taal, benevens ontzegging bevoegdheid een motorrijtuig te besturen aan den verdachte, die in het bezit is van een dergeliife rijbe wijs, voor den tijd van acht maanden. A.s. week uitspraak. HIJ KON ZIJN BLOF.MKOOLTJES NIET AAN DEN MAN BRENGEN. De machinist Ch. H. G. te Helder bereed met zijn motoi wagen op 30 Nov. den Rijks straatweg onder Limmen en was zoo onfor tuinlijk onder het voorbijrijden een door den groententeler Arie Vader bestuurden en met bloemkool in kratten beladen aange spannen wagen te raken, waardoor de bloemkool op het asphalt rolde en de krat ten beschadigd waren. De machinist stend heden terecht, erkende het feit en consta teerde, dat de heer Vader behalve een nota van 3.94 voor de kratten, ook nog 30 in rekening bracht voor de, zoo hij zei, bedor ven bloemKooI De kantonrechter vond dit echier wat al te kras en veroordeelde den heer C. tot 10 boete of 10 dagen, benevens 3.94 schadevergoeding betreffende de be schadigde kratten. Met zijn bloemkoolactie moet Vader zich maar tot den civielen rechter wenden. IN PAP GEREDEN. De chauffeur A D. uit St. Panctas, den Helderschen weg opnjoen.de met een gewel dige ö-wielige Shellwagen nam de linksche bocht en raakte in botsing met een personen auto, bestuurd door C. A. Duiker, met zoo veel geweld, dat van dit rijtuig niet veel toon baars meer overbleef. De schade bedroeg althans 127. De chauffeur kreeg heden 'n schrobbeering ovc zulk ontactisch rijden en werd tot f 15 boete of 15 dagen veroordeeld. Over de schade zal de civiele rechter heb ben te oordeelen. T |l p DL SPUIGATEN U'T! De te Allmaar wonende „machinist' Jan Gr. was zoo vrijpostig geweest om zonder rijbewijs op een oudbakken motor, nummer bord met krijt opgfkalkt. meUijn broer den emënaar. op de duo, Den Helder te bezoeken. Op den terugtöcht op 4 November werd een inwoner van Sch oor 1, de arbeider n. Verver, die met zijn vader behoorlijk rechts den rijksweg onder Zijpe bepeddelde, het slachtoffer van den onbesuisden en onbe voegden rijder. Zijn fiets werd in elkaar ge reden, zijn lichaam gewond en zijn kleeren beschadigd. Niets was er. van de schade aan rijwiel, lijfgoederen, benevens medische be handeling door Jan G vergoed. Deze schade bedroeg nota bene 129 en de heer Gr. was toen nog zoo beleefd, om het rijden van het slachtoffer roekeloos te noemen. De ambte naar requireerde 40 boete of 40 bagen, waarop de heer G. te kennen gaf, om, indien hij tot zulk een hooge boete werd veroor deeld, geen cent schade tc zullen restitueeren Het is begrijpelijk dat een dergelijke houding naar waarde werd geapprecieerd. Opgelegd werd ten slofte f 25 boete of 15 dagen. NOG WONDERGOED AFGELOOPEN. De chauffeur Cornelis B. uit Schoorl, wiens verkeersmanieren ook nog wel eenige herziening noodig schijnen te hebben, was op 12 November na de Alkmaarsche Boter- straat eenige meters te zijn ingereden, ge stopt, waarop hij plotseling zonder vol doende voorzorgsmaarregelen te hebben ge- numen, met groote snelheid achteruit reed. met gevolg, dat de 12-jarige jongeheer Jan Schoorl, zoon van den nutsspaarbank- directeur, die de Boterstraat per rijwiel in reed, en in het geheél niet op deze manoeuvre was veroacht, zoodanig werd aangereden dat zijn rijwiel 'n schade van f 9 bekwam. De heer Schoorl stelde zich betreffende de schade in schriftelijke verbinding met den patroon van den chauffeur, doch vernam daarop taal noch teeken. De chauffeur, heden terechtstaande, probeerde de schuld te wer pen op den jeugdigen wielrijder, doch dat vliegertje maakte geen „opgang" en de heer Corn. B. werd veroordeeld tot 10 boete of 10 dagen en f 9 schadevergoeding. EEN SPUIT VAN 1844! Rijksveldwachter Scheilinkhout had de lucht gekregen, dat de arbeider Hedde B. te Barsingerhorn in het bezit was van een ge weer, waarvoor hij geen' machtiging had. Hij nam dit in de keuken hangende wapen in beslag en maakte proces-verbaal op. De heer Hedde B. stond nu alzoo terecht wegens overtreding der Wapenwet, maar be weerde, dit geweer, dateerende van 1844, te hebben bewaard als een curiositeit. Men had hem er reeds tevergeefs f 10 voor geboden. Deze stokoude spuit werd alsnu uit het archief der griffie opgeschommeld en beant woordde inderdaad als antiquiteit geheel aan de beschrijving. Het zou een levensgevaar lijke daad zijn om uil zulk een overblijfsel uit de arke Noachs 'n schot te lossen. Maar 'n geweer blijft 'n wapen in den zin van de Wapenwet, die over antiquiteiten niets ver meldt en dus ïequireeid*. de ambtenaar f 3 boete of 3 dagen met lasf tot verbeurdver klaring. Het speet den heer B. erg om zijn antieke donderbus, maar misschien weet de kantonrechter nog een middenweg, althans hij hield de uitspraak aan. tot 18 Januari. PAARDENMARTELING. De landbouwer S. te Z. er. N.-Schermer bezigt in zijn bedrijf eén paar paaiden, waarvan er een zulk een gevoelige huid schijnt te hebben, dat het dier bij de aan wending van een ruw en slecht passend tuig wordt gewond. Niettemin wordt dit paard toch altijd nog gebruikt en in verband met den toestand van dit paard, dat op de borst bloedende wonden vertoonde, had brigadier Talsma op 22 September ingegrepen, het paard 'aten uitspannen er. proces-verbaal op gemaakt tegen hei boerenknechtje Prosper R„ dat het oaard op de bovenomschreven wijze „misbruikte". De knaap stond heden terecht, doch be weerde op last van den baas te hebben ge handeld, wal door zijn vader werd bevestigd. Op grond van aie verklaring werd dus over macht aangenomen en de jongen ontslagen van alle rechtsvervolging. DAAR WAS ER NOG EEN IN 'N HOEKJE BLIJVEN ZITTENL In onze stroopersruoriek moet nog wor den ingelijfd de tuinder Cor v. d. M te 't Woud, gcm. Bergen. Deze heer had op zijn perceel bouwland klommen geplaatst om zijn gewassen te bescheuren, Maar dc wet erkent dit middel niet! Alleen afzetting van het ter rein met 'n Chineeschen Muur of harmonica gaas komt in aanmerking Derhalve werd de heer v. d. M. veroordeeld tot 15 boete of Dinsdag 15 Januari. HILVERSUM, 1875 M. (AVRO- uitz.) 8.— Gr.pl. 10— Morgenwij ding. 10.15 Gr.pl. 10.30 Ensemble Lisintmde. 11.RVU. O. v. Tus senbroek: Kinderspeelgoed. 11.30 Vervolg ensemble Lismonde 12.30 Gr.pl. 1.30 Omroeporkest olv. N. Treep. 3.-3.55 Kniples. 4.15 Gr. pl 4.30 Radio-kinderkoorzang olv. J.' Hamel. 5.— Kinderuur. 5.30 Jeugdhalfuur v. d. VPRO olv. ds. B J. Aris. 6.— Wiener Bohème- orkest. 6.30 RVU. Causerie door mevr. dr. J. C. Proost—Thoden van Velzen. 7.— Pianorecital Grete Schöterl. 7.30 Engelsche les Fred Fry. 8.— Vaz Dias. 8.05 Omroep orkest olv. N. Treep, mmv. J. Sor- bier, chansons. 8.40 Voordr. Mr. A. W. Kamp. 9.— Het Wiener Bohè- me-orkest mmv. de „Jungle Serena- ders". 11.— Vaz Dias. 11.10— 12.— Uit „Atlanta", R'dam: Lily Gyenes en haar 20 Zigeunerinnen HUIZEN, 301 M. (K R O-uitz.) 8—9.15 en 10.— Gr.pl. 11 30 12.Godsd. halfuur. 12-15 Or* kestconcert en gr.pl. 2.— Voor de vrouw. 3.Cursus. 4.HIRO. 5.10 Orkestconcert en gr.pl. 6.40— 7.— Cursus. 7.15 Lezing en solis tenconcert. 8.— Vaz Dias en gr.pl. 8.15 Orkestconcert. 9— Voordr. 9.15 Orkestconcert mmv. pianist. 10.10 Voordr. en gr.pl. 10.30 Vaz Dias en Orkestconcert. 11.15 12 Concert. DROITWICH, 1500 M. 10.35 10.50 Morgenwijding. ll.20Gr.pl. 11.40 Orgelspel S. Torch. 12.10 Troise en zijn Mandoline-orkest m. m. v. Don Carlos, tenor. 1.20 J. Muscant en zijn orkest. 2.20 E. Colombo en zijn orkest. 3.20 Het Schotsche Studio-orkest. 4.20 Lezing 4.40 Het Bronkhurst Trio m. m. v. D. Hastwell, zang. 5.35 BBC- dansorkest olv. rf. Hall. 6.20 Ber. 6.50 Handelconcert. 7.10 Fransche les. 7.40 Gr.pl. 7.50 Lezing. 8.20 Dialoog. 8.35 Londensch Philh. orkest olv. L. Heward, mmv. E. Joyce, piano. 9.50 3er. 10.20 Le zing. 10.40 BBC-Theater-orkest o. 1. v. S. Robinscn. 11.35—12.20 Lew Stone en zijn Band. RADIO PARIS, 1648 M- 7.20 en 8.20 Gr.pl. 12.20 Sympnnieconcert olv. Letombe. 8.20 Deel. 9.05 Ca- baretprogr. olv. O. Chepfer. 10.50 Dansmuziek. KALUNDBORO, 1261 M. 1120 1.20 Concert olv. Andcisen. 2 20 —4 20 Omroeporkest olv. R^sen- 7 20 Deensche muziek olv. Uron* dahl. 7.50 Gr pl. 7.55 Hoorspel. 8 50 „Die ZauberflGte van Mo- zart (2de acle). KEULEN, 456 M. 5 20 Or.pL 6.35 Blaasconcert c.v. Meier. 11 zo Omroepkleinorkest olv. Eysoldt, m. m v. bariton. 3.20 Gevar. concert uit Hamburg, olv. A. Secker en R- Gebhardt. 5.10 Gr.pl. 6.20 Mozart- concert. 7.30 Keulsch Cithertrio. 7 50 „Duell urn Liebe", hoorspel van W. Domhoff, mm/. Omroep orkest en -koor olv. Kühn 9.20 Ber. en lezingen. ROME, 421 M. 8.05 Orkestcon cert mmv. G. Arnaldi, piano. 8.50 Radiotooneel. 9.20 Vioolrecital B. Franchi. 9.50—10.20 Dansmuziek. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M 12 20 Omroeporkest olv. Gason en gr.pl. 1.30-2.20 Gr.pl. 5.20 Salon orkest olv. Walpot en gr.pl. 6.50 en 7 35 Gr pl. 8.20 Gev. progr. 10.30 -11.20 Gr.pl. 484 M.: 12 20 Sa lonorkest olv. Walpot. 1.302.20, 5.20, 6.35, 6.50 en 8.20 Gr.pl. 9 35 Symph.-concert. St. Saëns-progr. 10.30—11.15 Gr.pl. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7-20 Rijkszending. 9.20 en 10.05 Ber. 10.2011.20 Populair concert uit Bremen. GEMEENTELIJKE RADIO DISTRIBUTIE. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Huizen. Lijn 3: Keulen 750—12.20, Brussel VI, 12.20—14.20, Kalund- borg 14.20—15.20, Keu en 15.20 16.45, Weenen 16.45—17.20, Brus sel VI. 17.20—19.05, Beromünster 19.05—21.35, Brussel Fr. 21.35— 23.20, Weenen 23.20—24.— Lijn 4: Parijs P.adio 8.05—8.50, Droitwich 10.3511 05, Lond. Reg. 11.05—11.20, Droitwich 11.20— 15.20, Lond. Reg. 15.20-17.35, Droitwich 17.35—18.20, Leipzig 18.20—18.50, Lond. Reg. 18 50— 20.35, Droitwich 20.35—21.50, Lond. Reg. 21.50-22.40, Droit wich 22.40—24. WEER 'N CRISISCONTROLEUR GED1SKWAI1FICEERD! Veel groote daden hebben we van de crisis- controleurs nog niet gezien. Zoowel in de aardappelen als in het vee is het nog maar dunnetjes. Nu nx>est weer 'n veehouder uit Limmen, Dirk K-, terecht staan, op 30 Nov. bekeurd, omdat hij van 3 vaarskalven geen identiteitsbewijs kon toonen. De goede man is blind en moest door zijn zoon worden voorgeleid. Hij verklaarde, dat hem 5 vaar zen waren toegewezen. Een was gewogen en had 250 kilo gewicht. De andere waren in 't geheel niet gewogen, maar geschat. Reeds meermalen had Dirk verzocht zijn kalveren te schetsen. De ambtenaar schetste nu op zijn beurt den controleur voor zijn onvoldoende voorbereiding van de zaak er. vroeg vrij- spraaak, die ook werd verleend. Mondelinge uitspraken van de strafzitting van Vrijdag 11 Januari 1935. Overtredingen van de Motor- en Rij- wielwet: G. A. de B. te Alkmaar, G. M. te Anna Paulowna, J. Z. te Egmond aan Zee, ieder 10 boete of 10 dagen hechtenis A. L. te Schermerhorn, f 8 boete of 8 dagen hechte nis. A. J. G. te Alkmaar, 3 boete of 3 da gen hechtenis. R. H te Callantsoog, 6 boete of 6 dagen hechtenis. J. P. te Heer- hugowaard, 4 plus 3 olus f 2 boete of 4 en 3 en 2 dagen hechtenis. A. v. d. S. te Berkel en Rodewijs, J. M Z. te Alkmaar, C P. te Schagen, ieder 4 boete of 4 dager, hechtenis. N A. Z. te Beverwijk, L. v W te Amsterdam, W. U. te Castricum, ieder 1 boete of 1 dag hechtenis. G. A. M te Heiloo, 2 boete of 2 dagen hechtenis. H. H te Alkmaar, f 1 boete of 1 dag hechtenis. Overtredingen van de Politieverorde ningen: J. de G. te Heerhugowaard, 2 boete of 2 dagen hechtenis. M. J. v. d. B. te Nieuwe Niedorp, 4 boete of 4 dagen hechtenis. Overtreding van de Jachtwet: A. A. D. te Egmond aan Zee, 30 boete of 30 dagen heentenis met verbeurdverkla ring van de inbeslag genomen lamp. Overtreding van art. 453 van het Wet boek van Strafrecht dronkenschap): P. V. te Alkmaar, 6 boete of 6 dagen hechtenis. D. O. te Alkmaar, 6 boete oi 6 dagen hechtenis. Overtreding van art. 314 van het Wet boek van Strafrecht (strooperij): P. IJ. te Oterleek, 6 boete of 6 dagen hechtenis Oevrtreding van art. 461 van het Wet boek van Strafrecht (loopen over verboden grond M. H. S. te Alkmaar, 5 plus 10 boete of 5 en 10 dagen hechtenis. Overtreding van art. 444 van het Wet boek van Strafrecht (niet verschijnen als getuige): H. S. te Egmond aan Zee, f 7.50 boete of 5 dagen hechtenis. "Vrijdag 11 dezer namiddag 2 30 uur had alhier de intocht plaats van den nieuw benoemden pastoor, den hoor Nieuwenhuizen. Door den burgemeester, kerk- en arm bestuur werd de pastoor van het station te Uitgeest per auto afgehaald. Aan de grens der gemeente bij de Sluis had !en zich eenige jongelieden te paard, de voetbalvereeniging de Meervogels, de Graal meisjes, het bestuur van den r k. door George Owen Baxter. Naar den Amerikaansehen roman bewerkt door J. M. P. 37) HOOFDSTUK XXVIII Lachende Joe bleef niet lang bij den gou verneur; hij had ander werk te doen en spoedig verliet hij de woning en reed met zijn tweespan naar het telegraafkantoor Daar verzond hii aan Edgar Asprey een te legram van slechts één woord: „gearran geerd". Hij onderteekende het telegram met „Joe"; zulk een document zou in een rechts zaak niet veel beteekenen zelfs aanne mende, dat Asprey niet zoo verstandig zou zijn om het dadelijk te vernietigen. Intus- schen zou het voldoende zijn om vijftigdui zend dollars aan hem te doen afzenden. Geen wonder dat Lachende Joe zijn naam eer aan deed, toen hij uit het telegraafkan toor kwam en een oogenblik bleef hij op den rand van de stoep staan, wreef zich de han den en zag het leven van den goeden kant Toen klom hij op den bok van zijn buggy en Jiet zijn kastanjebruine paarden de stad uit draven, langs den boulevard, die rond het meer liep en over de brug van de kreek naar de heuvels, die zij stapvoets beklom men. Daar had hij twee doodelijke wapens verborgen, die hij nu voordeelig kon gebrui ken. Hij sloeg van den hoofdweg af een smalle laan in, die eigenlijk niets anders was dan een koeienpad met onduidelijke wagensporen aan beide zijden. Een plotseling knallen van pistoolschoten deed hem de paarden inhouden; hijzelf was echter niet het 'voorwerp van deze schietpartij. Hoewel hij geen goed schutter was, bukte hij zich en haalde van onder zijn zitplaats een afgezaagd jachtgeweer te voorschijn; e'genlijk behoefde men met zulk een wanen ook geen goed schutter te zijn, ieder, die een tuin met een slang kon be spuiten, kon zijn doel treffen met zulk een spreiding van doodelijk lood. Joe Green liep door een hooge heg en zag beneden zich een ruiter in vollen galop; het was Renney, gezeten op een vurig paard, de revolver in de hand. Dadelijk daarop begon het wapen te spreken, zes maal vuurde hij en toen hield hij in en haastte zich om naar den jongen boom te zien, die tot schijf had gediend. De nieuwe bondgenoot, de prachtig uitgedoste Mexi- caansche veehouder-kaartspeler-revolverar- tist, ging mee en de politicus hoorde het re sultaat aan; van de zes kogels, in volle vaart afgevuurd, had Renney er werkelijk twee in de schijf geschoten en er was een kras op den bast, die na eenig argument niet werd erkend. Joe Green beschouwde deze vertooning met een gevoel van afgrijzen, want het was bovenmenschelijke handigheid; zonder twij fel zou elk der zes schoten, zelfs al waren zij niet door den dunnen boomstam gegaan, een menschelijk lichaam hebben doorboord. De jonge Mexicaan wendde nu zijn grijze merrie om; op een woord, in een vreemde tc.al gesproken, schoot zij over de afloopen- de weide en in vollen ren schoot de ruiter snel achter elkander, zoodat de eene explo sie letterlijk op de hielen van de ander volg de; en toen de treffers werden geteld, bleek, dat vier kogels recht door den jongen boom waren gedrongen. Een windvlaag ving de takken van den boom en zoo dicht bij elkan der hadden de schoten doel getroffen, dat de jonge boom met een luiden knal en ruischend omviel. „Jong!" zeide Renney met afgunstige be wondering, „je hebt hem dat geleverd, hoor! Dat is de kunst. Verduiveld als ik niet wat uit de oefening ben". „In al zulke dingen moet men geluk heb ben", antwoordde de ander luchtig. Toen riep Joe Green hen bij zich. In wilden galop kwamen zij aanrijden, Renney zichtbaar vol verlangen, de Mexicaan met absolute onverschilligheid op het gelaat ge- teekend. „Bob Asprey zal geen gratie krijgen, jongens!" zeide Lachende Joe met een breeden grijns. „Daar is geep kans op, maar er is kans op wat anders! Hij zal vanavond om tien uur aan de woning van den gouverneur zijn en er is geen reden, waarom jullie beiden daar niet zouden ko men, hè?." „Hoe is het nuis van den gouverneur ge legen?" vroeg Renney. „Heel gemakkelijk, jong, heel gemakke lijk. Er is een tuin voor en een gang of steeg achter het huis met een poort naar den achtertuin. Deze gang is voor de paar den, de tuin voor jullie. Ga daar in de koel te zitten en wacht op je man". „Is er geen nachtwacht of zooiets?" „Een nachtwaker, maar daarvoor zal ik zorgen; daarbij is hij een oude gek en half blind. Renney, ik geloof, dat ik je hem in handen gespeeld heb". Belangstellend vroeg Rentiey: „Zeg me eens, chef. waarom je er zoo happig op bent om Robert Asprey te dooden? „Zekerheid boven alles, mijn zoon", ant woordde de politicus, „een doode man stemt met Dat is alles, geloof ik". Daarop wend de hij de paarden om, liet het span den weg afdraven en was spoedig verdwenen Toen wendde Renney zich tot zijn jongen metgezel. „Dat is een gladde, zeg! Die zou zijn?' lanC*' Cen handiSe snui^r „In mijn land", zeide Geraldi, „zouden wij hem generaal maken!" „Stellig", antwoordde Renney, „want in „Bijna twaalf uur". „Ken je de stad?" „Een beetje". „Pas dan goed op. Ik ga langs het meer ga jij dus langs den anderen weg Van avond om negen uur zal ik je in de gang achter het gouverneurshuis opwachten, dan zullen wij dat zaakje opknappen. Tot ziens!" „Adios!" zeide Geraldi. Hij was blij van Renney af te zijn en toen deze uit het gezicht verdwenen was. reed hij niet naar de stad, maar over het hoogs land recht op het hotel aan en ging het Lorge pijnbosch oinnen. Daar s<ond nij stil, floot driemaal en kreeg dadelijk daarop een kort antwoord. Robert Asprey kwam tusschen de boomen te voorschijn en wuifde met de hand; hij Jjpp een P'JP en z'Jn oogen blikten tevre- ...Je bent wat laat, m'n jongen", zeide hij, „ik heb den geheelen morgen gewacht". „Ik ben bij Renney geweest", antwoordde Ocraldi. „Renney?'-' riep de ander uit. „Heb je is er een gevecht geweest?" „Wij zijn vrienden wij werken samen!", antwoordde Geraldi. De ander staarde hem verwonderd aan. „Hij krijgt twintigduizend dollars om u te dooden", zeide hij, „de politieke bons, Lachende Joe Green „Kolonel Green?" „Juist! Hij krijgt vijftigduizend dollars om te voorkomen dat u gratie krijgt" „Dat kan hij niet", zeide Robert Asprey met overtuiging, „de gouverneur heeft m'j dat beloofd!" (Wordt vervolgd.)'

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 6