£aild: en 'Juw&ww HET ZEEMONSTER VAN NAGASAKL Bij Ruwe Gesprongen Handen HEILOO STOMPETOREN HEERHUGOWAARD NOORDSCHARWOUDE CASTRICUM OUDKARSPEL KOEDIJK EGMOND AAN ZEE ST. PANCRAS WIERINGEN NIEUWE NIEDORP Volksbond, de voetbaivereeniging en nog enkele andere deputaties opgesteld Onder de tonen van de muziek van het muziekkorps van Castricum, ging het langs de Hem, Konings, Jullanaweg. Meerweg en Kerklaan naar de pastorie alwaar do kinderen van de r. k. school zich hadden opgesteld en den pastoor die bij de stoep der pastorie had plaats genomen, eenige liederen toezongen. De pastoor werd door den burgemeester toegesproken bij zijn intrede in de nieu we parochie, waarop de pastoor dank bracht voor de hulde hem dezen dag bewezen. 'Doop der bevolking over 1934. De be volking bedroeg op 1 Jan. 1934: 1077 rn. en 1002 vr., totaal 2079, vermeerdering door geboorte 33 m. en 19 vr., totaal 52, vermeerdering door vestiging met 45 m. en 45 vr., totaal 90, geheele vermeerde ring 78 in. en 04 vr., totaal 142. Vermindering door overlijden met 11 m. en 16 vr., totaal 27, vermindering door vertrek met 56 m. en 66 vr., totaal 122, geheele vermindering 67 mannen en 82 vrouwen, totaal 149. Verschil tusschen de vermeerdering en vermindering 7 personen. De bevolking bedroeg op 31 Dec. 1934: 1088 mannen en 984 vrouwen, totaal dus 2072 personen. 'Tot voorzitter van de afd. Heiloo van de Ned. Ver. tot af6ch. van alcoh Dran ken is, in plaats van de heer G Dijkstra gokozeu de heer H. van Dam. 'Omtrent de onderhandelingen die worden gevoerd over aankoop van de winkelhuizen in de buurt (bezuiden „de Rustende Jager") vernamen we dat in dien men tot overeenstemming komt de huizen op dezelfde plaats, doch in de rooilijn van de Rustende Jager wederom worden gebouwd Alleen zal er een op schuiving plaats hebben naar Noor 'e- lijke richting, dus te beginnen op het thans onbebouwd1; terrein van de heer de Rooij. In de kosten (voor wegverbree- ding van den Rijksstraatweg) zal de ge meente en ook het Rijk bijdragen. Het is te hopen dat men tot overeenstem ming tusschen het Rijk en de gemeente komt, opdat het gevaarlijke punt ver dwijnt. 'Na enkele dagen gaat brigadier Tal- sma zijn standplaats Schermerhorn verlaten, waar hij een reeks van jaren de veiligheid der bevolking beschermde Doch niet alleen daar ,in wijden omtrek bracht zijn werk hem in vele dorpen en ook in Stompetoren zag men immer als er iets te doen was, de rijzige gestalte van den dienaar des rijks. Wie aan den weg timmert, krijgt veel critiek. Er blij ven altijd menschen die zich veronge lijkt gevoelen als de „sterke arm" wordt opgeheven en den overtreder treft. Maar Talsma had in onze plaats vele vrienden men ziet hem noode vertrek ken. al gunt men hem en zijn gezin gaar ne deze bfevordering. 'Donderdag was er vergadering der plattelandsvrouwen in café Rus. De presidente sprak een inleidend woord en gaf daarna het woord aan mevr. Wiersma—Risselda uit Leeuwar den. Deze begon met te zeggen, dat zij den afgeloopen zomer een veertiendaag- srhe reis had gemaakt naar Zweden als afgevaardigde van den Bond van Plat telandsvrouwen, naar een congres te Stockholm. Zelf had zij die dagen gelo geerd in een villa in een der buitenwij ken van Stockholm. Spreekster vertelde een en ander over de natuur, gewoonten, huizenbouw, voeding, kleederdracht en volksdansen van het Zweedsche volk, mede aan de hand van een dertigtal lichtbeeldenplaatjes, vertoond door den heer J. Borst, waarvoor de lantaarn be- lanzgeloos was beschikbaar gesteld door pastoor De Meulder, alhier. Tot slot las spreekster nog eenig proza voor, betrekking hebbende op de behan delende stof, waarna de voorzitster met een woord van dank aan degenen, die hadden medegewerkt tot het welslagen van dezen avond, de vergadering sloot. Vrijdagavond werd in Concordia een le zing gehouden over theosofie met als spr. mevr. Kruimel van Stompetoren. Door mevr. W. J. Smit werd geopend, die herinnerde aan een lezing overvhetzelfde on derwerp eenige jaren geleden voor het Insti tuut voor arbeidersontwikkeling met gevolg, dat ook hier belangstelling voor deze leer Kwam Hierna werd door de spreekster het onder werp behandeld „Het leven na den dood", waar zooveel misverstand en verwarring over bestaat. Door spr. werd met diverse voorbeelden uit het leven zelf betoogd dat er na het leven op de aarde wel een overgang Destaat. Voor deze lezing bestond veel belangstel ling. 6 Loop der bevolking over 1934. Op 1 Jan. 1934 bestond de bevolking dezer gemeente uit 2908 mannen en 3057 vrouwen, zij ver meerderde door vestiging met 263 mannen en 356 vrouwen en door geboorte met 57 mannen en 66 vrouwen, totaal dus met 320 mannen en 422 vrouwen. De vermindering bedroeg door vertrek 158 mannen en 224 vrouwen, 25 mannen zijn overleden en 25 vrouwen. Totale verminde ring derhalve 183 mannen en 250 vróuwen De toename bedroeg dus 137 mannen en 172 vrouwen, in totaal dus met 309 personen. De bevolking bestond dus op 1 Januari 1935 uit 3045 mannen en 3229 vrouwen, in totaal 6274 personen, Een vooruitgang zooals de laatste 15 jaar niet is geconstateerd kunnen worden. Het aantal huwelijken bedroeg 28. In de jongst gehouden vergadering van de r.k. kiesvereeniging had de candidaatstei- ling plaats voor de Prov. Staten. Na be spreking van het schrijven van het kieskring- bestuur werden bij meerderheid van stem inen als candidaten opgegeven de heer P. de Wildt alhier en de heeren Klaver te Alkmaai en de Vries uit Zaandam. Naar wij vernemen is de burgemeester dezer gemeente thans in zooverre van zijn vrij ernstige ziekte hersteld, dat hij zich we derom met de gemeentezaken bemoeit, al mag hij dan voorloopig op medisch advies geen vergaderingen bijwonen. 'De jaarvergadering van de vereeni- ging voor Ziekenhuisverpleging werd Vrijdag in het lokaal van den heer M. Visser gehouden. De voorzitter, de heer C Borst, zeide, dat reeds 10 jaar achter- den rug zijn. Het zou de moeite waard zijn herinne ringen op te halen uit de verloopen 10 jaar. Spr. memoreerde het overlijden van den penningmeester, den heer Vis ser. l>e financieele toestand is sterk achter uit gegaan. Maatregelen tot betere contributie inning moeten worden genomen, daar het niet aangaat dit te verhalen op de andere leden. De secretaris bracht het jaarverslag uit. De tijden zijn moeilijk. Vast staat echter dat onze vereeniging in een groote behoefte voorziet. Gehouden zijn 6 bestuurs- en 1 ledenvergadering. In de ziekenhuizen zijn opgenomen 50 patiënten met C49 verpleegdagen, 23 patiënten zijn geopereerd en 27 patiënten werden ter observatie opgc nomen. Op 1 Jan. 1935 telde de vereeniging 1219 leden en is bij verleden jaar 17 leden achteruit gegaan. De vereeniging is opgericht 11 Sept. 1924. Het blijkt dat de besprekingen voor de oprichting zijn gevoerd in de vereeni ging „Hulp in Nood". Bij de oprichting telde de vereeniging 513 leden Dit aantal bedroeg op de eer ste vergadering 604 betalende en 53 nlet- betalende. Op het oogenblik zijn er 1164 betalende en 55 niet-betalende leden. In die 10 jaar zijn 312 patiënten opgenomen met 5759 ligdagen. Aan de ziekenhuizen i6 uitbetaald 16225,15, aan vervoer is uitgegeven 1270.50, aan de bode is uit betaald 909.35. Totaal ontvangen is in die 10 jaar 17521,12 en uitgegeven 17485,10. Het financieel verslag werd uitge bracht door den waarnemenden peni ing meester P. Volkers. Ontvangen 2336,16, uitg. 2300,34, saldo 35,82. Bij de onderlinge operatiekas zijn aan gesloten 8 gezinnen. De rekening werd goedgekeurd. De aftredende bestuursleden, de hée- ren C. Borst Pz. en J. Ooijevaar, werden herkozen. In de vacature P. Visser werd gekozen de heer L. Kalverdijk. Het bestuur stelde voor art. 6 van het reglement te herzien. De vereeniging werkt met omslagen en dit is tot heden schitterend gegaan. Wij stonden het hoogst met het aantal ligdagen. Wij zijn echter genoodzaakt hierin verandering aan te brengen. De vereeniging is zonder geld. Het bestuur had gedacht verandering aan te brengen in observatie en dit te rug te brengen van 42 tot 21 dagen Dit brengt een besparing van ongeveer 450. De heer Swagér vond hieraan bezwa ren, want men kan ook naar een zie kenhuis moeten zorder dat men geope reerd wordt De voorzitter gaf toe dat er bezwaren zijn, maar wist geen betere oplossing. De heer L Kalverdijk stelde voor. voor alle gevallen het aantal ligdagen terug te brengen tot 28. Na eenige bespreking werd dit yoorstel met 11 tegen 10 stem men aangenomen. De heer. H. Bakker zeide dat hij iemand bij zich heeft gehad die lid was van- de ziekenhuisverpleging en die op- genbmen werd voor den Raad van Ar beid. Nu werd de he'ft der ligdagen uitbe taald en yolgens de reglementen scheen het niet te mogen dat de ziekenhuisver pleging de andere helit betaalde. Spre ker zou hierin verandering willen aan brengen. De voorzitter zeide dat, als er een ge val is voor den Raad van Arbeid, leze dit dan ook ten volle moet betalen. Als afgevaardigde naar de federatie vergadering werd gekozen de heer L. Dekker. Bij de rondvraag verzocht de heer P Volkers dat men bij terugkomst uit het ziekenhuis hiervan bericht geeft aan de wijkcommissie. 'Naar we uit goede bron vernemen kunnen de geschorste leden van het W. S C. wederom in de werkverschaf fing worden opgenomen. Bij oe firma Eecen, houthandel, hebben 8 arbeiders per 2 Februari hun onts'ag ge kregen. Bij deze arbeiders zijn er welke 8, 12, ja zelfs één welke 30 jaar bij de firma werkzaam zijn geweest. De provinciale samenwerking op anti militaristisch gebied, had Donderdagavond met de afdeeling Koedijk een propaganda- avond georganiseerd, om in het lokaal van den heer Jb. Groot een filmavond te geven meet de film „De moeder", waarvoor groote belangstelling was. zoodat de film tweemaal gegeven moest worden. Wegens afwezigheid van den voorzitter opende te 5 uur de heer Joh Blaauboer de bijeenkomst door het welkom (oe te roepen aan de talrijk aanwezigen. Hij hoopte, dat de film indruk zal maken, daar zij een uitbeelding geeft van de uitbuiting van de Russische industrieelen en groot-grondbezitters. De heer P. Dekker van Nieuwe Niedorp gaf hier een uiteenzetting van de inhoud der film en wees er op dat wij uit de Westersche ontwikkeling ons moeilijk kunnen verplaatsen in de Russische toestanden, onder de macht van den Czaar. In deze film komt naar voren het afgestomp van den ouden arbeider, die in zijn ellende berust en de nieuwe gedachte van de zoon, die medewerken wil aan het vormen van een betere maatschappij en tus schen den strijd van den oude door den drank bedwelmende vader en de met nieuwen geest bezielden zoon staat de moeder, die nog eenig vertrouwen aan de machthebbers schonk, doch hier bij ook bedrogen uit kwam en later medestrijdster werd voor de verbetering der samenleving. De groote macht van het militarisme onderdrukt alles in het belang van de heerschende klasse. Niet zoodra was de eerste film gedraaid en hadden de aanwezigen de zaal verlaten, of anderen stonden weer klaar om de open plaatsen te bezetten. Te ruim 8 uur was het de voorzitter, de heer P. Zwetsman, die de bijeenkomst opende en zijn vreugde uit sprak over de groote belangstelling. De heer Dekker gaf weer zijn toelichtingen, die met aandacht gevolgd werden. Ook ten tweede male werd de "film met volle aandacht gevolgd. De voorzitter sloot, met er op te wijzen, dat het militairisme nog nooit zoo krachtig is geweest als thans. Hij hoopt, dat de film zulk een indruk zal achterlaten, om mede te werken aan een betere maat schappij. Het was een goed geslaagde avmd. Uitvoering van de tooneelver- eeniging St. Ardalio. Donderdagavond half acht begon in de tooneelzaal van hotel Welgelegen het blij spel „Sally wint de sweepstake". Na een kort openingswoord, waarin pastoor Sijstermans alle aanwezigen welkom heette en waarin hij de studententijd van den auteur en hemzelf ophaalde, sprak hij de hoop uit, dat allen veel genoegen zouden hebben. Een hartelijk applausje beloonde de acteurs voor hun uitstekend spel. Voor dilletanlen was het „pel werkelijk goed te noemen. Van sommigen echter mochten we vermoeden, dat zij niet vast in hun rol waren, waardoor de vlotheid wel te leiden had. De décors, voor het grootste deel eigendom van de ver eeniging St. Ardalio waren uitstekend. De pauzes werden opgevrooliikt met pianospel. De vereeniging kan op een gezelligen avond terugzien. Donderdagavond werd in het Oud-Kath. Vereenigingsgebouw door de leden van de Oud-Katb. Jongeliedenvereeniging „Vroom. Vrij en Blij" de revue „Deze kant op" opge voerd voor leden, donateurs en genoodig- den. Het gebouw was geheel gevuld Bij den aanvang richtte de voorzitter Kapelaan van Zanten eenige hartelijke woorden van wel kom tot de aanwezigen, in het bijzonder tot den heer C. Visser en mej B. Beyne. die den tekst en de muziek van deze revue ver vaardigd hadden De opvoering van alle nummers verliep vlot Dat het geheel zeer in den smaak van het publiek viel. bewees wel het daverend gelach tijdens de komische scènes en hét hartelijk applaus achter elk nummer. De aan kleeding van het tooneel, de costumes. de verschillende lichteffecten, zang en spel, het was alles uitstekend. In het bijzonder mogen wij den lieer J. Groen, die den heelen avond de zaal deed lachen om zijn grappen, vooral in de nummers „De kippen komen'' en de „Boksmatch", wel onzen lof brengen. Tijdens d\. wisselingen van tooneel gaf de heer D. Visser uit IJmuiden eenige malen een schitterende accordeonsolo als gratis attractie ten beste. In de pauze werden een theeblad en een tulband verloot ten bate van het Vereeni gingsgebouw. Kapelaan van Zanten dankte ten slotte allen, die tot het welslagen van deze op voering hadden meegewerkt, waarna een gezellig bal volgde. 'De vereeniging „De IJsboeren" ver gaderde Vrijdag in bet café van den heer Bouwstra, onder leiding van den heer A. Hoogland. Door omroeping is deze vergadering bij elkaar geroepen, zeide de voorzitter, wij moeten echter constateeren, dat de omroeper verschrkkelijk onduidelijk sprak, verschillende tuinders hadden verstaan heden inplaats van Vrijdag. Besloten werd om wederom de vaart open te houden per motor en indien noo- dig door de manschappen te laten open hakken. D penningmeester gaf een overzicht van zijn bezit, dat bleek te zijn 291.67. lïc, bestuur stelde voor, om, gezien den slechten tijd en 't goede kassaldo geen contributie te heffen. Dit werd zonder discussie aanvaard. Echter werd hieraan toegevoegd dat indien de 100 wordt overschreden, de contributie zal worden geind, dit zal bedragen 50 ct. per 10.000 K.G. kool. Overleg zal worden gepleegd met den motorschipper Beers. De bestuursverkiezing gaf tot uitslag dat de heeren Aid. Bakker en Jb. Kloos terboer met bijna algemeene stemmen werden herkozen. Gevraagd werd over de hakregeling. Deze zal door het bestuur verder wor den uitgewerkt en zoo worden geregeld dat plm. 170 180 man voor het hakken worden aangeschreven, dit zal dan plm. zijn per 15000 K G. kool een hakker. Door den voorzitter werd nog 'n mede- deeling gedaan over de steunuitkeering. Het is wel geen tuinbouwvergadering doch wij zijn toch allen tuinders. De z.g. pikkeniers hebben nog steeds geen steun uitgekeerd en daar zijn (of waren) vele tuinders over gebelgd, doch deze menschen bleek geen schuld te treffen. Zij hebben vanaf het betaalkan- toor ook nog niet ontvangen en lat zal nog wel eenige dagen duren. De heer Biersteker wilde bijlen enz. aanschaffen uit de kas Dit werd echter verworpen. Daarna sluiting. Loop der bevolking in 1934 Bevolking op 1 Jan. 1934 3268 m.. 2938 vrouwen, gevestigd 279 mannen en 226 vrou wen, geboien 71 m. en 77 vr., tezamen 3618 m. en 3241 vr.vertrokken 297 m. en 247 vr., overleden 23 m. en 22 vr. alzoo een bevolking op 1 Januari 1935 van 3298 m. en 2972 vrouwen, in totaal 6270. De bevolking is dus, vermoedelijk buiten aller verwachting, in 1934 nog weer toege nomen, n.1. met 30 m. en 34 vr. in totaal met 64 personen. Buiten de gemeente, doch behoorende tot de bevolking van Wieringen, werden gebo ren, 2 jongen en 3 meisjes. Buiten de gemeente, doch behoorende tot de bevolking van Wieringen, zijn overleden 2' m. en 4. vr. In de gemeente overleden 1 m. en 2 vr. die tot bevolking van een andere gemeente behoorden. Het aantal als levensloos aangegeven kinderen bedroeg acht. Er werden 39 huwe lijken gesloten. Het fanfarecorps Excelsior hield Don derdag zijn jaarvergadering in het lokaal van den heer Kossen onder leiding van den vice-voorzitter, den heer C. Rutsen. De rekening over het afgeloopen jaar werd goedgekeurd Ontvangen 488 25, uit gaven 513.10, nadeelig saldo 24.85. Be gonnen was met een nadeelig saldo van 23.90. Bij bespreking over de deelname aan de concoursen, dezen zomer, bleek de meerder heid dit jaar voor één concours. Deelname aan het Bondsconcours, dat in den voor zomer zal plaats vinden, zal bezwaarlijk gaan, omdat een belangrijke wijziging in de bezetting der instrumenten zal plaats vinden Een concours in Augustus komt beter ge legen. Het jaarverslag werd onder dank goedge keurd. Het aantal leden bleef het afgeloopen jaar vrijwel hetzelfde. Het aantal donateurs liep iets terug. Tot bestuursleden in de plaats van de heeren C. Groot, H. Boer en C. Rutsen, allen niet herkiesbaar, werden benoemd de heeren P. Strijder, G. Peetoom en R. Kindermans. Tot afgevaardigde naar de vergadering in Alkmaar van den Westfrieschen Bond werd benoemd de heer C. Rutsen, plaatsvervanger de heer H. Boer. De heer C. Groot Jz., die gedurende een 7-tal jaren voorzitter van de vereeniging is geweest, maar zich thans genoodzaakt zag als lid te bedanken, werd benoemd tot eere lid. Gedurende die jaren heeft hij getoond, dat geen offer voor de vereeniging hem te zwaar was, geen moeite te veel. Bij de rondvraag bracht de heer G Olie het lidmaatschap van den Westfrieschen Bond ter sprake. Hij gevoelde meer voor na tionale concoursen dan voor het Bondscon cours, terwijl de contributie voor den bond tamelijk hoog is. Medegedeeld werd, dat op de algemeene vergadering van den bond het contributie- vraagstuk aan de orde zal komen. Algemeen oordeelde men, dat de bond hier wel nuttig werk heeft verricht en nog doet. Hierna sloot de voorzitter de vergadering, den wensch uitsprekende, dat Excelsior het komende jaar in de afd. Uitmuntendheid wederom successen mag oogsten. HEERHUGOWAARD. Donderdagavond 10 Januari kwam do* Holl. Mij. van Landbouw, afd. H. H. Waard en omstreken, in het café van den heer A. Rus ter vergadering bijeen. Om plm. half acht opende de voorzit ter, de heer D de Jong, niet een kort welkomstwoord de vergadering, waarin spr. in het bijzonder den heer de Veer uit Schagen welkom heette, daar ge noemde heer zich voor dezen avond had bereid verklaard een causerie te houacn over het onderwerp: „Vee-arbitrage". Een verzoek om steun was ingekomen van een commissie van gedupeerde boe ren uit Odoorn, wier te velde staande gewassen niet waren verzekerd en door den hagel werden vernield. Daar Odoorn een heel eind uit de buurt ligt en de toestand in deze omgeving ook zeer nij pend is, meende de vergadering hier af wijzend op te moeten beschikker;. Verder was ingekomen de lijst van sprekers van de Holl. Mij. van Land bouw. De heer Spaan stelde voor den heer Lienesch te vragen in samenwer king met de Coöp. Malerij, met ajs onderwerp: „Kuilen". Na eenige bespreking werd besloten deze vergadering in samenwerking met de zuivelfabriek Excelsior en Coöp. Malerij in Februari te houden. Ingekomen was een circulaire van het hoofdbestuur met het verzoek een ge combineerde vergadering met zuster verenigingen te beleggen, op welke ver gadering een hoofdbestuurslid de crisis maatregelen wil bespreken. In verband hiermede deelde de voorzitter mede dat een dusdanige vergadering in samen werking met Heiloo en Alkmaar te Alk maar zal worden gehouden. Aan de orde was rekening en verant woording van den penningmeester Sal do vorige jaar 73,64, ontvangsten 1934 283,50, samen 357,14, uitgaven 1931 297:58, saldo 59,56. Nadat een en ander was goedgekeurd hield de heer J de Veer, secretaris van de vereeniging vee-arbitrage, district Schagen, een causerie over genoemde vereeniging. Hierin liet spr. het nut van deze vereeniging uitkomen. Vele geschil len die anders misschien rechtszaken zouden worden, kunnen nu in der minne geschikt worden. Lid te zijn van le ver eeniging Vee-arbitrage geeft een rechts zekerheid in den veehandel. Spr. wekte de vergadering dan ook op zooveel mogelijk leden te werven. Na afloop van deze interessante lezing werd algemeen besloten ook in deze om geving een dergelijke vereeniging op te richten of althans te helpen oprichten. Voorts werd nog besloten ook dit jaar weer zoo mogelijk een melkcursus te houden. STOMPETOREN. Vrijdagavond vergaderde de afd. Schermeer van de H. M. v. Land- en Tuinbouw in café Renses. De voorzitter, de heer Jb. de Boer Cz., wees in,zijn openingswoord op den bij zonder slechten toestand in het land- en tuinbouwbedrijf. Ofschoon door den be teren oogst met den landbouw iets meer was verdiend dan het vorige jaar, ter wijl de prijzen echter nog daalden, bleef de toekomst donker. Spreker hoopte op betere tijden, doch vreesde dat die wensch niet spoedig in vervulling zal gaan. Sterk drong hij aan op eensge zindheid en waarschuwde diverse groepsbelangen voor te staan, die bot singen veroorzaakten tusschen landbou wers en veehouders. Nadat de secretaris het jaarverslag gelezen had, werden de ingekomen stukken behandeld. Er was een brief van den Keuringsdienst van granen. De voorzitter stelde voor eens iemand uit te noodigen om daar in een vergadering over te spreken, hetgeen de goedkeuring der leden wegdroeg. Verder was er een brochure over het gebruik van lucht banden voor de werktuigen. De heer J. Madderom vreesde ondegelijkheid, doch de heer Burman zeide, dat als men er zorg voor had, ze zeer zeker tot tevre denheid zullen stemmen. Ook was er een brochure over de be reiding van alcohol uit suikerbieten. De heer Burman zag hierin een groot be lang voor de industrie en de werkver ruiming. Daarna volgde de bestuursver kiezing. De aftredende leden C. Mad- 63. Intusschen werd de stad onveilig gemaakt door een paar leelijke boeven, die zich uitgaven voor Drein Drentel en Piet Prikkel. Ze slopen langs de straten en stolen alles mee wat ze maar konden. Gelukkig maar dat dit spelletje niet lang kon duren, want nog dien zelfden dag werden de bedriegers ontmaskerd. 64. Gedurende den nacht die volgde had Drein Dren tel nog een verschrikkelijk avontuur. Er werd op de deur gebonsd en hij durfde niet goed opendoen, om dat hij stilletjes een nachtjak en een nachtpon van zijn grootmoeder had aangetrokken. Later bleek het echter, dat het alleen de post maar was geweest, die een paar brieven uit Holland bracht.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 7