Hooueel Sport SBucqediike Stmd Macktbecichten Amstecdamsche fëeucs HET VROOLIJKE WEEUWTJE. Uitvoering van de A.O.O.V. GROOTSCHE HULDIGING VAN DEN HEER C. W. H. BAARD. Bij zijn afscheid als directeur van de Amsterdamsche Stedelijke Musea. ARTI ET AMICITIAE. A. K. TURNLUST-UITVOERING. IJSCLUB KOEDIJK. van Maandag 14 Januari 1935. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N. V. pl.m. 1.80 pl.m. 1.45 pl.m. 2.00 TABAK'ST' #erom en de secretaris F. Vaalburg wer den herkozen, en namen, dankbaar voor het in hen gestelde vertrouwen, de be noeming aan. Met op één na algemeene stemmen werd de heer C. Madderom herkozen tot lid van de Langendijker Groentencen- trale. 1 stem kreeg de heer Mantel. Een commissie, bestaande uit de hee- ren J. Madderom en v. d. Laan, keurde de rekeningen en overgebleven kasgel den goed. Een nadeelig saldo van pl.m. 5 over 1934 was geboekt. De voorzitter richtte een dankwoord tot den secretaris-penningmeester Vaal burg. De uitgave voor de crisiswetge ving werd voor de toekomst niet noodig geacht, daar ieder belanghebbende die op het gemeentehuis kan lezen. De voorzitter stelde voor den heer Vaalburg 15 vergoeding te geven voor het gebruik van zijn auto en den tijd door hem besteed bij de bemoeiingen van de witte kool. De heer Burman wil de inplaats daarvan 40 geven, doch de heer Vaalburg wilde absoluut niet meer dan zijn autokosten hebben, waar voor men hem zeer erkentelijk was. De heer C. Madderom gaf een verslag van de jaarvergadering van de Land- en Tuinbouwcentrale. Er volgde een levendige discussie over het West-Friesche Kanalenplan, en daarna besprak men den toestand van den toegangsweg naar het veilingslokaal te Broek op Langendijk, waarover de heer Madderom wederom inlichtingen gaf. De heer v. d. Laan was als afgevaar digde naar de vergadering van N. H. Noorderkwartier te Hoorn gewegst, en vertelde hetgeen daar besproken was. Verder gaf hij een korte uiteenzetting van een lezing in Schagen gehouden door ir. dr. Dijt van Texel. Naar aanlei ding daarvan besprak de heer Burman de loonen welke verwerkt zullen worden in het 60 millioenenplan. Hij vond het weekloon dat een grootestadsbewoner daarin halen kan, niet te hoog, het le venspeil der werkers moet z. i. niet naar omlaag. De heer van der Laan was het daar mee eens. Hij was van oordeel dat ook op het platteland de loonen niet naar beneden moeten en betreurde het, dat in dezen tijd de boeren niet in staat zijn te laten werken voor een waardig ar beidsloon. Algemeen was men het met den spreker eens. De heer C. Madderom pleitte voor het lidmaatschap van N. H. Noorderkwar tier en de heer Burman betoogde dat deze vereeniging de eenige studiever- eeniging op landbouwgebied is. Men was het met hem eens. De vergaderingsleden besloten tot wederopzegging lid e blij ven. Tot afgevaardigden naar de jaarver gadering werden gekozen de heeren Jb. de Boer en C. v. d. Laan. De voorzitter besprak de cursusver gaderingen en men besloot Maandag middag in Schagen te zijn, om daar dr. Dijt te hooren spreken. De heer Burman zou hem ook, in samenwerking met an dere vereenigingen, willen verzoeken naar hier te komen. De voorzitter be loofde, dat het bestuur pogingen daartoe zal ondernemen. Ook zeide de voorzit ter, dat de eerste rede van dr. Dijt in druk zal verschijnen, en uitgegeven door de oud-leerlingen van de Landbouw school. Bij de rondvraag vroeg de heer Jb. Bakker of men geen middel kon bera men, om van de plaag der houtduiven bevrijd te raken. Men nam zich voor, in samenwerking met andere vereenigin gen op dat gebied, adressen naar het ge meentebestuur te zenden. Er gingen ook stemmen op om een beroepsjager tegen eenige vergoeding jacht te laten maken op musschen en houtduiven. Ook de eendenplaag werd besproken, en men nam zich voor, ieder voor zich, heel streng op te treden. De heer Hemke vroeg naar het aftre den van de leden van het polderbestuur, waarop de heer Vaalburg hem van ant woord diende. De Alkm. Operette en Orkestvereeniging durft! Want om een operette als „Het vroo- lij'ke Weeuwtje", het welbekende successtuk van Franz Léhar, in studie te nemen en op te voeren, daarvoor is werkelijk een groote dosis moed en durf noodig. Immers, deze operette stelt hooge eischen, niet zoo direct aan de muziek, maar wel aan de solisten en vooral aan de regie. Zelfs meenen wij, dat die eischen te hoog zijn voor een dilettanten gezelschap. Heeft de uitvoering van gisteravond dan teleurgesteld? Neen, verre van dat. Maar terwijl bij andere uitvoeringen het contact tusschen spelers en publiek steeds tastbaar was, bleek dit dezen keer niet altijd het geval te zijn. Het publiek vergat de groote moei lijkheden van het stuk en begreep niet altijd, hoe goed de dilettanten waren. Zoo hoorden wij eenige keeren, dat mevr. Molenaar—van Vliet als het vroolijke weeuwtje niet zoo goed was als andere jaren. Wij zijn het daarmee niet eens; wij zouden zelfs willen beweren, dat mevr. Molenaar uitstekend op dreef was, een goede opvatting van haar rol had, maar dat het publiek de moeilijkheden onder schatte. Wij nemen dit als voorbeeld. En om nog duidelijker te maken, hoe zwaar de eischen waren, wagen wij het, even iets over de regie te schrijven. Wij weten, hoe serieus Vóórhaar werkt en hoe goed hij voor zijn taak berekend is. Wij weten eveneens, hoe serieus er gestudeerd is, hoe veel repetities er gehouden zijn, hoe Vóórhaar steeds zorgde en zorgt voor het goede tempo. En nu bleek telkens bij den aanvang van een bedrijf, dat dit tempo eenigszins traag was en pas geleidelijk kon worden opgevoerd. Dat is voor ons misschien wel het beste bewijs, dat deze operette heel, heel zwaar is. De huldiging van den heer C. W. H Baard den icheldenden directeur van het Stedelijk Museum te Amsterdam, had Zaterdag plaat,. De commissaris der Koningin in Noord Hol- 'hr Lmr- ir- A overhandigt den heer Baard een geschenk Bijzonder groot was het aantal dergenen, dat Zaterdagmiddag in het Stedelijk Mu seum te Amsterdam de hulde en het afscheid hebben bijgewoond van den directeur der Am sterdamsche Musea, den heer C. W. H Baard, die wegens het bereiken van den 65- jarigen leeftijd scheiden moet uit een werk kring, waarin hij in den loop der jaren door zijn groote gaven van geest en hart de waardeering en bewondering van talloos velen heeft weten te verwerven. Behalve de commissaris der koningin in Noord-Holland, jhr. mr. dr. H. Roëll, eere-voorzitter van de commissie van aan beveling, die zich voor deze huldiging had gevormd, waren onder de aanwezi gen al van leden dezer commissie: Ne- derlandsche Museumleiders, bestuurders van kunstvereenigingen, kunstenaars en kunst vrienden. Ook tot de zeer vele andere aan wezige bij deze plechtigheid, die in de tuin- zaal geschiedde, velen moesten zich met een staanplaats tevreden stellen behoor den tal van bekende persoonlijkheden, uit velerlei kringen: o.w. drie Amsterdamsche oud-wethouders voor de kunstzaken. De bur gmeester was door uitstedigheid verhindeH, e plechtigheid bij te wonen. Zaterdagmiddag werd door prof. Huib Luns in aanwezigheid van den wethouder voor de Kunstzaken, den heer Walrave Bois- seizain, en zeer veel belangstellenden in Arti te Amsterdam 'n tentoonstelling geopend van werken van D. H. W. Filarski, Jan Herwij nen, Germ. de Jong en S. L. Schwarz. De burgemeester had bericht van verhindering gezonden. Prof. Huib Luns zeide in zijn openings woord, dat ondanks het feit, dat de beel dende Kunst in deze dagen weinig belang stelling trekt, de kunst springlevend is. Wan neer de kunstenaars gestaag met werken doorgaan, dan zullen de menschen ondanks hun zorgen en beslommeringe opnieuw naar hen gaan luisteren. De heer S. L. Schwarz dankte prof. Huib Luns en allen, die aan de totstandkoming der tentoonstelling medewerkten. Waarom wij deze opmerkingen maken? Wel, enkel en alleen, om daarmee duidelijk te maken, dat de uitvoering der A.O.O.V. niet slechter geweest is dan anders, dat inte gendeel deze uitvoering minstens zoo goed, ja zelfs in verschillende onderdeden beter was dan vorige. Wij doen dat, om tot het publiek te zeggen: oordeelt, maar doet dat pas dan, wanneer gij weet, welke eischen er gesteld werden aan alles. En als het pu bliek het zoo doet, dan zal het tot de conclu sie moeten komen: de A.O.O.V. gaat nog steeds vooruit en zal steeds voor goede, vlot te uitvoeringen zorgen. Er was aan deze uitvoering overigens alle zorg besteed. Daar was allereerst de too- neelaankleeding. Jac. Groothuizen had de dé cors verzorgd op frappant goede wijze en mede door de meubileering (van gebr. de Vries) en de lamp (fa. Meiman) was het oog voor de 100 pCt. bekoord. Daar kwam nog bij, dat de costumes (fa. Helsloot, A'dam) en het kap- en grimewerk (L. van Volen) even rigtverzorgd alles was het duidelijk, hoe deze belangrijke onderdeden bestudeerd waren. En dan komen wij tot het spel en de spe lers. Met voorbijgaan van de bovengenoemde opmerkingen moeten wij allereerst hulde brengen aan regisseur Vóórhaar, die in de operette de juiste eenheid bracht en die een heid wist te bewaren. En wij beginnen dezen keer niet met de dames! dan moeten wij bij de spelers al direct één naam noemen: de heer G. A. de Boer. Reeds hadden wij bij een vorige gele genheid opgemerkt, dat de Boer een goed speler is; nu bleek ons, dat hij zeer vooruit gegaan is en met opmerkelijk veel gemak zijn costumes droeg en zijn rol speelde. Hij was graaf Danilo, de gezantschaps-secretaris. Vóórhaar zelf was de gezant van Ponte- vedro en gaf een prettige creatie van deze rol. Mevr. HomanBesse debuteerde bij deze vereeniging als de vrouw van den gezant en hoewel er aan haar rol groote eischen wer den gesteld, sloeg zij zich er voortreffelijk doorheen. En dan het vroolijke of jolige weeuwtje, gespeeld door mevr. Molenaar—van Vliet. Zij had misschien wel de zwaarste rol in dit stuk, maar zij speelde met routine, bewoog zich luchtig en vrij over het tooneel, had den goede tonatie in haar spreken, wist ondanks alles in haar zang eveneens de juiste tonatie te vinden. Jan Schats had als de Fransche officier de Rosillon natuurlijk weer veel succes met zijn zang en zijn spel was eveneens natuurlijk zeer vrij en beweeglijk. Het zou ons te ver voeren, om alle namen te noemen; volstaan wij met te zeggen, dat de andere spelers in hun rol pasten en er mede voor zorgden, dat de uitvoering een succes werd. Tenslotte mogen wij ook niet vergeten, dat de balletten prachtig verzorgd waren Dit komt op rekening van A. Englander en A Markov, die daarvoor alle hulde verdienen Aan het einde kregen Vóórhaar, Jansen en mevr. Molenaar bloemen. En de eenige werkelijke fout was, dat de pauzes veel te lang duurden. Datkwam door de veranderingen van de tooneelen die veel tijd vereischten. Maar zou Vóórhaar er geen oplossing voor kunnen vinden, om die pauze's den volgenden keer te kunnen hal- veeren? W. Onze muziekrecensent schrijft nog: „Het jolige weeuwtje" is wel het werk dat Lehars naam in ons land bekend gemaakt heeft; tal van opvoeringen heeft het, evenals ui het buitenland, beleefd, wat voor het 139200 K.O. Roode kool 2—5.40, door schot 1.50-/ 4.10; 47300 K.G. Ode kool iiq2.20, doorschot 1 1.60, 71200 K.G. Deensche witte kool 0.80— 1.50, doorschot 0.701.30, alles per 100 K.G. BROEK OP LANGENDIJK, 14 Jan. "35. Aanvoer en prijzen waren heden als volgt: 9000 K G. Roode kool 1.80—3.50. door schot 'l.50-/ 2.90; 23000 K.G. Gele kool ii 60; 13000 K.G. Deensche witte kool o.70-ƒ 1.70; 10000 K.G. Uien: nep 2.10, drielingen 2.20-/ 2.40, gele uien 2 903.20, grove uien 3.103.20; 700 K.O. Peen 1.30, alles per 100 K.G. grootste gedeelte op rekening komt van de muziek die welluidend en bevattelijk is. Na de korte inleiding hoort men achtereenvol gens vele vroolijke, aardige melodieën, waar van er nog vele bij het publiek bekend zijn. Pakkende nummers, bijv. in het eerste bedrijf de duo's, en de finale; in het tweede bedrijf de balletmuziek, waartegenover geplaatst moet worden het lied door Hanna Glawari voorgedragen, het duo; de daarop volgende muziek met de charmante wals enz. Menig nummer vond dan ook bij het talrijke pu bliek grooten bijval, waar de goede zang van de vertolkers niet weinig toe bijdroeg. Een orkest met Jan Molen aan de piano voerde de instrumentale begeleiding uit, en deed dit zeer bescheiden en ondergeschikt waar het noodig was. Het geheel stond onder leiding van Jac. Jansen. De Turnlust-uitvoering van Zaterdag avond mocht zich in een buitengewoon groote belangstelling verheugen, want de groote zaal van de Harmonie was meer dan vol en het publiek heeft met warme belangstelling de verrichtingen gevolgd van de verschillende afdeelin- gen, die ook nu weer toonden, vooruit gegaan te zijn. Begonnen werd met de traditioneele opmarsch en vaandelgroet, welke beide „nummertjes" een fraaien indruk gaven van de grootte der vereeniging, en daar na opende de voorzitter, de heer Schots man, den avond met een kort welkomst woord en met het releveeren van de be langrijkste gebeurtenissen van het jaar. O.a. herinnerde hij er aan, dat op den turndag te Hensbroek in bijna alle af- deelingen eerste prijzen werden behaald door Turnlust-leden, verder, dat de na tionale wandeltocht van Turnlust een groot succes werd en tenslotte, dat het lid H. Wiersma dezen avond zijn 25-jarig lidmaatschap mocht herdenken. De heer Wiersma werd door spr. als voorbeeld gesteld van een trouw turner en hem werd een blijvende herinnering aange boden. Daarna werd het programma afge werkt. Voor de pauze was voornamelijk de jeugd aan het woord. De jongens en meisjes hebben hun oefeningen zeer goed uitgevoerd en vooral de vrije oefe ningen, waarvoor directeur Poll steeds zulke aardige stof weet te kiezen, trok ken de aandacht van iedereen. Natuurlijk brachten de heeren aan het hoogrek de handen der toeschouwers op elkaar en wisten de dames aan de brug eenige goede oefeningen prettig af te werken. Na de pauze allereerst een nummertje hoogrek voor heeren. Het waren weer prachtige staaltjes van turnen, die het keurcorps ten beste gaf. En dat de leden goed geoefend zijn, bleek niet alleen door de afwerking van haar nummers, maar vooral door het zich herstellen by enkele foutjes. Misschien Is dat laatste nog meer waard dan een vlekkeloos af. werken van een nummer, waarbij het geluk altijd nog een klein woordje kan mAPQDPPk PI) Hetzelfde was het geval aan de brug. Ook daaraan verrichtten de heeren uit» stekend werk en sommigen van hen werkten zelfs verbluffend goed. Hier werd getoond, hoe men zijn lichaam kan beheerschen, en hier werd getoond, hoe de spieren ook bij dit toestelturnen in actie komen. De dames gaven allereerst knotsoefe ningen, die zeer regelmatig verliepen en een hartelijk applaus ontlokten. Hetzelf de was het geval bij de vrije oefeningen, terwijl aan de ringen zelfs buitenge woon fraai werk werd geleverd door eenige dames. Als slot gaven de heeren seniores (de mannen met kale hoofden en welge vormde buikjes!) vrije oefeningen en oefeningen aan de springtafel. Deze laat ste waren natuurlijk zeer vermakelijk, maar ondertusschen ook leerzaam, want de buikjes zullen bij verdere oefening wel slinken en misschien wel verdwij nen. En de bodies zullen ongetwijfeld soepeler worden en de geest zal waar schijnlijk ook voordeel hebben bij deze turnoefeningen! Turnlust kan op een uitstekenden avond terug zien, wat het turnen betreft, en de bezoekers hebben daarna onder leiding van Siem Spruit nog eenige uur tjes lekker kunnen dansen. Nu nog de feestavond over 14 dagen! IJ s s p o r t De IJsclub Koedijk vergaderde Vrij dagavond onder voorzitterschap van den heer A. Sloof, die eenige mededee- lingen deed over de verzekering tegen ongelukken op het ijs. De contributie werd bepaald op 1, terwijl voor Je ver zekering 15 cent betaald wordt Kinde ren van leden betalen 15 cent en zijn daarom lid en verzekerd; personen bo- vc- 18 jaar betalen 0.50 en 15 cent voor de verzekering. Vervolgens deed de voorzitter mede- deeling van het feit dat voortaan korte- baan-wedstrijden zullen worden gehou den. De rekening van den penningmeester gaf aan een ontvangst van 174.44, een uitgaaf van 152.19, zoodat het saldo 22.25 bedraagt Herkozen werd de voorzitter, de heer A. Sloof, met algemeene stemmen en ge kozen tot commissarissen de heeren J. W. Boldewijn en P. de Geus. GEBOREN: Aafje, d. van Pieter Heesbeen en Geertje Vos. Gerardus, z. van Bernardus Lam mere en Alida de Vet. Laurentius Wilhel mus Jozef, z. van Adrianus Hoogeboom en Maria van der Aar. Engelbertus Joseph, z van Theodorus Kuiper en Catharina Dekker. Jacoba Anna, d. van Jan Joos- ten en Aaltje Bakker. OVERLEDEN: Klaas van Maarleveld 81 jaar. Jansje Kunst wed. Arie van Trienen 75 jaar. Gerrit Johannes Schoonhoven 36 jaar. DE VEEMARKT. ALKMAAR, 14 Januari 1935. Op de he den gehouden veemarkt waren aanvoer en prijz enals volgt: 55 Vette koeien 100— 240, handel redelijk; 5 Kalveren; gras 2040, vette 3070 en per K.G. 50 —70 cent; 31 Nuchtere kalveren (slacht) J 414; 447 Vette varkens (zware) 291 34 cent per K.G., handel stug. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 14 Jan. 1935. Op de'he den gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 485 Vette koeien le kw. 57—62 cent, 2e kw. 4855 cent en 3e kw 40-47 cent per K.G.; 60 Melk- en kalf- koeien 150-/ 200; 129 Vette kalveren, le kw- 48—55 cent, 2e kw. 42—47 cent, 3e kw. 34—40 cent per K.G. levend gewicht; 59 Nuchtere kalveren 4—7.50; 39 Schapen en lammeren: schapen 12—15 en lam meren 10-/ 12; 712 Varkens, vleesch- varkens 90-110 K.G. 39-40 cent, zware varkens 38—39 cent, vette varkens 37—38 IS;0- slachtgewicht en 32 Paarden J 01/j 90. Ter veemarkt waren heden 5 wagons ge- vMrd 6ren Uit Dcnemarken aange- WARMENHUIZEN, 14 Jan. '35. Roode r°? iaC Sr 2.40; Gele kool 2e s 1-10—l 50; Nep 1.50; Uien 3.10, Grove uien 3.30 Aanvoer: 1900 K.G. Roode kool; 250 K:8: uien. y; 50 K G- Nep en 250° NOORDSCHARWOUDE, 12/1 '35 31800 'l 60 f 2<*^f P°> drieli"«ei' 70 cent; 900 K.G. Kroien 0.40—110; (Ontvangen per draadlooze telefoon). Koers van heden te: Vorige koers 1931 1934 1934 1934 A 102i/16 1021/u 101 1012 27 37 100* 271 30* 64* 91 31* 43 50* 241 224* STAATSLEENINGEN. 4 NederL 4 4 Ned.-Indië 4 5H Duitschland 1930 Idem met kettingverklaring BANK-INSTELLINGEN. Amsterd. Bank Handel Mpij. Cert, v. 1000 Koloniale Bank Ned. Ind. Handelsbank Rotterd. Bank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg Kunstzijde Unie v. Berkels Patent Calvé Delft Cert. Nederl. Ford ex. 40 afsi Philips GloeiL Gem. Bezit Unilever INDUSTR. OND. BUITENL. Am. Smelting Anaconda Bethleh. Steel Cities Service Steel comm. U. S. Leather CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie Vorstenlanden Dito actions MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij. Boeton Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon. Petr. Perlak Continental Oil Shell Union 10| RUBBERS. Amsterd. Rubber 29*-% 38-y, 1027, 37% 30 64% 29 28 pl.m. 2.15 29 37%-} 31% 240 224 31% 223% 223% 223% i t t s i i 79% 80* 80* 80% I 80'/,-} 6 22 6»%, 6^, 19y» i96/« «SS 22J18 22%,.f 154* s 78* 72 14* 8.40 139 49 168 114 M'H 137*/,-8 138 oDj Sö 101/8 4% 154% 138 47 4* t 96%} 96% 72% 1% Deli Bat. Rubber 1 1 96* Hessa Rubber 73 Oostkust 94 Serbadjadi 1 31} 31 Interc. Rubber 63* 65 SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned. Stoomboot Deli Batavia Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchison lopeka Southern Railw Cert Union Pacific §Noteering per 50. +Exclaim. «dat 'Exdividend. WISSPï KOERSEN AM V' 1 pCi Hed« 1 PCt 5* 30* 132 139 32} 9} 66} 30% 146% 132% 139 65 148 149 139% 149 139 WISSELKOERSEN AMS1I New Yotk NIEI OFFICIEEL Lo Jen 1 Berlijn Parijs I Brussel (Belga) Bazel Kopehnagen Stockholm Oslo Madrid Italii mm Vorige koers J-47i%g 7.25% 59.35 9.76% 34.62 47.90 32.40 37 40 36.37% 20.70 12.65 Koer* op heden 2 uur 1.475/, 7.24% 59.35 9.76% 34.62 47.92 32.40 37.40 36.40 20.23 12.65

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 8