Min ister Kalff overleden. ALKMAARSCHE COURANT van MAANDAG 14 JANUARI 1935 Buitenland Interview met Nederlandschen stern-voorzitter. Hoe het in de stembureaux toeging. Nieuwe sensaties hebben zich Zaterdag voor gedaan. COMMUNISTISCHE JEUGD- LEIDING AFGEZET. Illegale betrekkingen met Trotzki. DE PLANNEN VAN ROOSEVELT. 700.000 menschen bij den bur gerlijken arbeidsdienst. JAN KIEPURA HERSTELD. CHINEESCH STOOMSCHIP ZINKENDE. 500 passagiers aan boord. JAPANSCHE STAD IN VLAMMEN. Vijfhonderd huizen vernield. HGE DE S.S. ZAL WORDEN GEREORGANISEERD. Keurcorps van 20.000 man. ALBERT SCHWEITZER 60 JAAR. Begrafenis zonder militair vertoon. Na een kortstondige ongesteld heid is inden nacht van Zater dag op Zondag, omstreeks 4 uur, ten zijnen huize in Wasse naar, op 64-jarigen leeftijd, overleden de Minister van Waterstaat, Ir. J. A. Kalft. WEDEROM EEN KONINKLIJK HUWELIJK. Meenrngsverschil tuscheu ex- koning Alphonso en zijn echt- genoote. NIEUWS VAN DEN KONING VAN SIAM. Over eventueele troonsbestijging. Binnenland Na een ziekte van enkele dagen bleek een dub bele longontsteking het weerstandsvermogen van dezen krachtigen man gesloopt te hebben. (Van een specialen correspondent). Zondagavond laat, toen de Volksstemming die de beslissing moet hebben gebracht over het belangrijke vraagstuk van de toe komst van het Saargebied, reeds eenige uren tot het verleden be hoorde, hebben wij een onderhoud gehad met een Nederlandschen voorzitter van een stembureau. Wij spraken met den heer J. L. Lentz, inspecteur van de bevolkingsregister in Nederland, uit Den Haag, dien een school in Voelklingen een der vijf stembureaux welke in deze school waren ondergebracht, heeft gepresideerd. De heer Lentz deelde ons mede, dat, over al elders, ook bij hem het verloop der stem ming zeer rustig was geweest. Incidenten van eenige beteekenis hadden zich niet voor gedaan. Met werk van half acht des mor gens tot acht uur des avonds onafgebroken, was wel vermoeiend geweest. ,,Hoe is het met de stemming in Uw bu reau gegaan?" „In het begin liep het niet zoo vlot om dat wij eerst moesten wennen aan de vervul ling van de formaliteiten welke voor het uitbrengen van de stem vereischt worden. Later ging het echter zeer vlot. Tot drie uur in den middag hebben wij hard moeten werken omdat doorloopend stemgerechtig den arriveerden. Toen werd het minder druk". „Hadt U gelegenheid om te eten?" „Wij hebben zelf voor ons brood moeten zorgen en Roode Kruis zusters hebben kof fie gebracht. Als voorzitter moest ik den ge- heelen dag op mijn post blijven. De beide andere leden van het stembureau, de verte genwoordiger van het Duitsche Front en die van het Eenheidsfront mochten zich la ten vervangen". „Hebben zich in Uw stembureau nog bij zondere gebeurtenissen voorgedaan?" „Ja, wij hebben vijf stemgerechtigden ge had die op een brancard werden binnenge bracht Een er van was een vrouw, die twee uur tevoren het leven had geschonken aan een jonge Saarlander". „Maar hoe konden deze zieken stemmen?" „Zooals U weet, waren de stemhokjes van boven gesloten, doch van onderen open. Wij lieten nu de brancard met het hoofdeinde onder de deur doorschuiven, zoodat de eigenlijke patiënten zich met het hoofd in het hokje bevonden. Op deze wijze voldeden wij aan de voorschriften en konden de opge komen patiënten hun stemplicht vervullen". „Hebben zich bij U nog incidenten voor gedaan?" „Incidenten mag ik niet zeggen, maar een klein incident is er toch geweest, als men het zoo noemen wil. Vanmorgen om elf uur kwam een persfotograaf in het stemlokaal. De man had toestemming van den Kreisin- spektor om te fotografeeren. De stemopne- mer van 't Eenheidsfront maakte echter be zwaar, omdat, wanneer bij op een plaatje stond, hij daarvan later moeilijkheden vrees de. Als voorzitter had ik het recht den fo tograaf te weigeren, maar daar ik tegen het maken van een foto geen bewaar had, stel de ik den vertegenwoordiger van het Een heidsfront voor, zich even te verwijderen. Hij kon even opzij gaan staan. Zijn plaats vervanger die in het lokaal aanwezig was, had geen bezwaar om gekiekt te worden en deze nam dus zijn plaats in. De foto werd dus toch gemaakt". „Waren er nog andere moeilijkheden?" WAT DEEr* FAULKNER? Heeft 2980 dollars van het Lindbergh-losgeld in zijn bezit gehad. Na het kruisverhoor, waaraan dr. Con- don onderworpen is, ging de rechtbank Vrijdag over tot het verhoor van de schrift kundigen betreffende de korte aanteeke- ningen op de bankbiljetten, waaruit een deel van het door Lindbergh betaalde los geld heeft bestaan. Hauptmann, die er gister wat minder bleek uitzag dan de vorige dagen, onderhield zich geruimen tijd ernstig met zijn vrouw. Door impresario's zijn aan de voornaam ste getuigen, welke in het Hauptmann-pro- ces optreden, tal van aanbiedingen gedaan, om hun ervaringen in het openbaar te ver tellen of op het tooneel de rol te spelen, wel ke zij in het ontvoeringsdrama vervuld heb ben, met name aan dr. Condon, wien aan biedingen werden gedaan, welke in de dui zenden dollars liepen. Als een der eerste getuigen werd gister gehoord detective Wilson van het departe ment van staatsinkomsten, die ook een der voornaamste getuigen is geweest in het pro ces, dat indertijd tegen den beruchten Al Capone is gevoerd en waarbij deze werd veroordeeld. Wilson verhaalde voor de jury, hoe het voor den ontvoerde bestemde losgeld onder zijn persoonlijk toezicht was gemerkt en in gepakt in de kantoren van J. P. Morgan Company en verklaarde, dat 14.000 dollars van dit bedrag waren gevonden in de gara ge van Hauptmann. Op een vraag van den procureur-generaal Wilentz verklaarde Wilson, dat er geen en kele poging was gedaan, om bij de onder handelingen over het losgeld tusschenbeide te komen, of den misdadiger te arresteeren. Vervolgens verhaalde hij van de pogingen, welke in het werk waren gesteld, om het los geld op te sporen, nasporingen, welke ten slotte hadden geleid tot de arrestatie van Hauptmann. Koit voordat gisteren de achtste zitting In het Hauptmann-proces aanving, deden tal van wilde geruchten de ronde. Sommi gen beweerden, dat Hauptmann een poging nad gedaan, uit zijn cel te ontsnappen, ter wijl anderen van een poging tot zelfmoord „Ja, bij de zieken, die op de brancards wer den binnengebracht, waren er eenige twijfel gevallen, of het wel noodig was dat de pa- tienten op de brancards bleven. Hierbij deed zich het eigenaardige voor, waarvoor men mij reeds tevoren had gewaarschuwd, dat de meeningen van de vertegenwoordi- Sers van het Duitsche Front en het Een- eidsfront van meening was dat de patiënt wel in staat was van de brancard te komen zeide de Eenheidsfronter dat het niet kon en omgekeerd. Op de reeds medegedeelde wij ze ben ik aan dit bezwaar tegemoet geko men". De heer Lentz deelde nog bet een en ander mede over de bewaking in en bij de stem bureaux. Elk stembureau beschikte over drie politiebeambten of brandweerlieden en hij had, evenals de meeste andere voorzitters, 1 beambte in het lokaal en 1 er buiten ge plaatst en de derde als aflosser aangesteld. In de school, waar vijf stemlokalen waren ingericht, was bovendien nog politie, die op geregelde tijden een rondgang maakte. „Wat hebt U gedaan bij de sluiting van het stembureau?" „Om precies acht uur werd het stem bureau gesloten en hebben wij proces-verbaal van de stemming opgemaakt. Aan de hand van de kiezerslijst met controleering van de geplaatste paragraaf van de opgekomen kiezers, het aantal overgebleven stembiljet ten enz., konden wij vaststellen hoeveel stem gerechtigden waren opgekomen. In mijn stembureau hebben 644 van de 652 stemge rechtigden hun stem uitgebracht. Vervolgens hebben wij de stembus en de houten kist verzegeld. Des morgens had ik het slot reeds verzegeld, dat later nog eens extra geplombeerd werd. Na de sluiting werd over de opening van de bus, welke diende voor het inwerpen een pleister ge plakt, waarna ook deze werd verzegeld". „Hoe verliep het transport van de bus, waarvoor U toch verantwoordelijk was?" „De bus zou zoo spoedig mogelijk na acht uur gehaaid worden en per auto onder mijn geleide worden weggebracht. Om half tien zaten we nog te wachten en toen heb ik een mannetje naar het Kreisburo gestuurd om te laten vragen of rk de bus niet zelf mocht brengen wanneer ik voor voldoende begelei ding zorgde. U moet weten, dat het stem bureau niet verder dan drie nvnuten ver wijderd was van het Kreisburo, dat in het Raadhuis was ondergebracht. En daarvoor hadden wij al anderhalf uur zitten wachten. Men heeft gelukkig tegen het vervoer op mijn eigen verantwoordelijkheid geen bezwaar ge maakt. Ik heb de kist toen door drie brand weerlieden laten vervoeren. Voor hen liepen politiebeambten evenals er achter. Ik zelf met het proces-verbaal onder den arm ging met de beide stemopnemers van het Duitsche Front en het Eenheidsfront aan weerszijden van de bus loopen. Zoo trokken wij onder groote belangstelling van het publiek in optocht naar het Kreisburo. waar ik de bus in goéde orde tegen recu heb afgegeven. En daarmede was mijn taak als voorzitter van het stembureau geëindigd". De heer Lentz behoort tot die Nederland- sche voorzitters van stembureaux, die Maan dagavond en den daaropvolgenden nacht zullen deelnemen aan de telling in de „Wart- burg" te Saarbrücken. Tenslotte verklaarde hij ons, hoewel hij uit den aard der zaak vermoeid was, op prettige wijze te hebben gewerkt en van alle kanten veel medewerking te hebben onder vonden. spraken. Al deze berichten bleken evenwel onjuist. Toen de zitting gister begon, lagen op de tafel, bestemd voor het bewijsmateriaal, 996 bankbiljetten, welke een waarde verte genwoordigden van 14.600 dollars, een deel van het door dr. Condon, in opdracht van kolonel Lindbergh uitbetaalde losgeld voor de teruggave van het ontvoerde kind. In de eerste plaats werd als voornaam ste getuige van gister de detective Wil son voor den rechter geroepen. Getuige ver klaarde, dat hij de eerste bankbiljetten van het losgeld, welke gemerkt waren, vijf da gen na de overhandeling van het geld aan den ontvoerder in circulatie had aangetrof fen. Wilson verklaarde verder, dat naar schatting 31.000 dollars van het losgeld tot nog toe niet teruggevonden zijn. Vervolgens gaf hij onder groote span ning van de aanwezigen toe, dat een zeke re Faulkner 2980 dollars van de bankbil jetten van het losgeld in zijn bezit heeft ge had. Het is echter niet mogelijk geweest, de zen man op te sporen. Op het gelaat van den verdediger van Hauptmann, Reilly, was. toen hij deze verklaring hoorde, duide lijk te lezen, dat hij deze kans, om te bewij zen, dat verscheidene personen de misdaad gepleegd kunnen hebben, met groote vreug de begroette. Nadat de getuige Wilson naar zijn plaats was teruggekeerd, werd een schriftkundige als getuige gehoord, die verklaarde, dat Hauptmann de schrijver van het losgeld briefje is geweest. Er zijn weer eenige sensatiecs in het Li.i dbergh-pi oces te melden. De openbare aanklager bracht Zater dag getuigen voor, die verklaarden, dat de biljetten van het losgeld alleen ge circuleerd hebben in de omgeving waar Hauptmann woonde, in den staat New York dus. Sinds Hauptmann is gevangen ge nomen is geen enkel bankbiljet behoo- rend tot het losgeld meer gevonoen, al dus dr. Wilson van de Amerikaansche Munt. Op hetzelfde oogenblik dat hij dit zei- de, betaalde een winkelier in Gettysbury in den staat Pennsylvania, 250 mijlen van Flemington verwijderd, de huur aan zijn huisheer. Bij dit geld was een bankbiljet van Lindbergh's losgeld. Pogingen om te ontdekken waar dit bankbiljet vandaan kwam, hebben tot dusver gefaald. Reilly, Hautmann's advocaat, heeft ook voor een sensatie gezorgd. Hij heeft aangekondigd, dat hij de herkenning van Hauptmann door Lindbergh nog eens wil nagaan. Zooals men weet heeft Lindbergh Hauptmari aan zijn stem herkend. Reilly zal nu een twintigtal mannen, allen met een Duitsch accent, waaronder ook de verdachte, achter een scherm plaat en. Allen zullen eenigen tijd spreken en Lindbergh zal worden gevraagd, Haupt mann opnieuw te herkennen aan zijn stem. Op instigatie van het Centrale Comité van de Communistische jeugd der Sov jet-Unie is de geheele leiding van de jeugdorganisatie te Djnepropetrowsk af gezet. Officieel wordt medgedeeld, dat de ontslagen leiders verweten wordt, dat zij illegale betrekkingen hebben onder houden met de organisatie van Trotzki en bovendien steun te hebben verleend aan de nationalistische stroomingen in de Oekraine. Naar wordt verklaard, i6 Roosevelt voornemens, een bedrag van 700 mil- lioen dollars uit het fonds voor de werk loosheidsbestrijding, dat hij wil stichten, te besteden voor de uitbreiding van Jen burgerlijken arbeidsdienst, zoodat daar bij 700.000 menschen betrokken zouden zijn. Op het oogenblik is slechts de helft van dit getal bij dezen dienst werkzaam. De beroemde Poolsche tenorzanger Jan Kiepura is thans volkomen herste'd van zijn keelaandoening en begeeft zich weer buitenshuis. Heden zal hij zingen in de Opera van Krakau. Een Chineesch stoomschip, lat 500 passagiers aan boord had, heeft Zondagmiddag noodseinen uitgezonden er medegedeeld, 'at het zich in zinkenden toestand bevond. Het schip zou eenige mijlen buiten Hongkong in volle zee zijn. Het stoomschip Tsjoengtsji is uitgevaren om assistentie te verleenen. Een buitengewoon hevige brand is gistermiddag te zes uur uit gebroken in de stad Sakai, ge legen in het district Tottori in Japan. Toen het vuur te ruim één uur des nachts had uitge woed, was een derde deel er stad aa n de vlammen ten offer gevallen. Naar gemeld wordt zijn vijfhonderd huizen verwoest, zoodat meer dan 2000 menschen dakloos zouden zijn geworden. Bijzonderheden zijn echter nog niet bekend. Omtrent de te verwachten reorganisa tie van de Duitsche S S.-troepen, wordt vernomen, dat deze als volgt zal plaats hebben Gevormd zal worden een keurcorps van 20.000 man, min of meer zwaar be wapend, om politieke vijanden in Duitschland te bestrijden. Dit corps zal i». vier afdeelingen worden verdeeld, nl. München, Berlijn. Keulen en Konings bergen. Verder zal gevoxmd worden een Reserve-corps No. 1, bestaande uit de o erige S.S;-lieden. die hun opleiding voltooid hebben. Zij zullen slecht? voor actieven dienst worden opgeroepen, als dit noodig is. Ter onderscheiding van de S.S man nen uit het keurcorps Jragen deze man nen een witten band om hun arm De jongere S S. mannen die aun trai ning nog niet hebben voltooid zul en worden ondergebracht in het Reserve corps No. 2 en blauwe banden om den arm hebben. Behalve een revolver zul len zij geen wapens dragen. Vandaag viert de beroemde prof. Al be! t Schweitzer zijn 6östen verjaardag. Albert Schweitzer is dus op 14 Januari 1875 geboren, en wel te Kaysersberg in den Boven-Elzas, als zoon van een pre dikant. Na zijn studie in de theologie en de wijsbegeerte te Straatsburg, Beriijn en Parijs, promoveerde hij in 1899 te Straatsburg, werd eenige jaren later, in 1902, aan de universiteit te Straatsburg verbonden, doch nam weldra in 1905 het besluit om zich aan de studie der ge- reeskunde te wijden, teneinde zendeling arts te kunnen worden. Zijn vertrok naai Fransch equatoriaal Afrika va't in j 1913. Te Lambarene, een neder'etting aan de Ogowe, begon hij op primitieve wijze een zendingsziekenhuis op te bou wen; in zijn populair werk „Aan den zoom van het Oerwoud" vertelt hij uit voerig van de moeilijkheden van dezen arbeid, waarbij hij geen noemenswaar dige hulpmiddelen tot zijn beschikking had. Een ieder weet, hoe de were'door- log dezen arbeid heeft onderbroken, hoe het echtpaar Schweitzer eerst in eigen huis is opgesloten en later gevankelijk naar Frankrijk gevoerd, naar de inter- neeringskampen t Garaison en later te St. Rémy (1917—1918); de uitwisseling van krijgsgevangenen deed hen in het laatsti oorlogsjaar naar den Elzas te- rugkeeren, waar dr. Schweitzer assistent werd aan het ziekenhuis te Straatsburg en predikant van de St. Nicolaïkerk. Het zou 1924 worden, eer hij opnieuw naar Lambarene zou vertrekken om zijn zie kenhuis daar in nieuwen en vergrooten vorm weer op te bouwen. .(In verband met dit feit zullen wij morgen, Dinsdag, een speciaal artikel aan Prof. Albert Schweitzer gewijd publiceeren. Red.) WEER EEN SABOTAGEPROCES IN RUSLAND. In Omsk is gister een proces begonnen tegen een groep ingenieurs en technici van de locomotievenfabriek Rudsutak te Omsk, die beschuldigd worden van economische sabotage en contra-revolutionnair optreden. Eenige beklaagden zouden o.m. gepoogd heb ben de vervaardiging van locomotieven te verhinderen. Verder zou zij fascistische mee ningen hebben verkondigd en in contact heb ben gestaan met contra-revolutionnaire ele menten. Voor deze misdaden staat öf wel de doodstraf öf een minimumstraf van 10 jaren gevangenisstraf. Het proces zal 10 tot 12 dagen duren. Minister Kalff is slechts enkele dagen ziek ge weest. Aanvanke lijk dacht men, dat het een ge vatte koude was. welke hem eenige dagen aan het bed zou binden Toen werden de berichten al pes simistischer en vooral de voort durend hooge temperatuur van ir. Kalff was een bron van onge rustheid voor de medici en voor omgeving. En niet zonder reden, want Vrijdag j.1 bleek, dat de mi nister lijdende was aan long ontsteking. Toch achtte men nog geen levensge vaar aanwezig, maar Zaterdag werd de toestand bedenkelijker. De dokter constateerde toen. dat de longontsteking verergerd was en dat beide longen aangedaan waren. Hoewel de heer Kalff een krachtig man was, is zijn weerstandsvermogen daar niet tegen opgewassen gebleken. De hooge koort sen hebben zijn lichaam gesloopt en afge mat, totdat Zondagmorgen vroeg het einde gekomen is. Met minister Kalff is een man heenge gaan, die op velerlei gebied zijn land heef: gediend en in verschillende functies aan de gemeenschap belangrijke diensten heeft be wezen. Hij was sinds Mei 1933 belast met het beheer van het Ministerie van Water staat. Voordien was hij voorzitter van den Ondernemersraad van Ned. Indië. Deze- functie heeft hij slechts enkele jaren bekleed, want toen verzocht minister Colijn hem zit ting te nemen in het door hem gevormde crisis-kabinet. Ir. Kalff stond bekend als een even krachtig als humaan man. In den dagelijkschen omgang was hij een beminnelijk en hoffelijk mensch, die toch echter met groote energie en voortvarendheid de zaken, zijn Departement rakende, wist door te zetten. Zijn loopbaan bij de Spoorwegen. Het grootste deel van zijn loopbaan heeft minister Kalff doorgebracht bij de Spoor wegen. Begonnen als adspirant-adjunct-in- specteur bij dit bedrijf, heeft hij alle rangen doorloopen, tot hij in 1917 benoemd werd tot directeur. Zijn ingenieursstudie deed hij aan de Polytechnische School te Delft. Daar stu deerde hij in 1894 af en verkreeg toen het diploma van civiel ingenieur. In hetzelfde jaar trad hij in dienst bij de H IJ S. M. als adspirant adj inspecteur voor het vervoer. TWAALF GRADEN VORST IN ITALIË. Geheel Italië heeft de laatste dagen te lij den van een hevige koudegolf. Na een hevi- gen sneeuwstorm in Boven-Italië is in Bologna de thermometer gedaald tot 10 gra den onder nul. Uit verscheidene streken komen berichten over sneeuwval en tempera turen tot 12 graden onder nul. In Napels heerscht al eenige dagen een storm, die reeds aanzienlijke schade heeft aangericht en die het scheepvaartverkeer tijdelijk onmogelijk maakt. Na het huwelijk van den hertog en de her togin van Kent zal de huwelijksinzegening van Infante Beatrice, dochter van ex-koning Alphonso van Spanje, met hertog Alessandro te Rome het luisterrijkste huwelijksfeest van Europa in de laatste jaren worden. De moe der van de bruid, ex-koningin Victoria, zal de plechtigheid echter niet bijw»onen. Zij heeft er de voorkeur aan gegeven te Londen te blijven in verband met een meeningsver- schil met ex-koning Alphonso over de plaats, waar de inzegening zou plaats vinden. Zaterdag is de vleugel-adjudant van den koning van Siam per vliegtuig naar Siam vertrokken met de voorwaarden van den ko ning, waaronder hij bereid zou zijn, zijn be sluit om troonsafstand te doen, in te trekken. De inhoud van de voorwaarden van den ko ning wordt geheim gehouden. Bij deze maatschappij doorliep hij in een tijdsbestek van 15 jaar de onderscheidene rangen, waarna hij in 1909 werd benoemd tot lid van den Raad van Administratie en korten tijd daarna werd opgenomen in de directie. Na de vereeniging van de Holland- sche Spoor met de Staatsspoor is ir. Kalff van 1917 tot 1929 directeur geweest van de Nederlandsche Spoorwegen. In al die jaren heeft hij zich zeer bemind gemaakt, niet in de laatste paats bij het per soneel, ondanks de groote verschillen welke de directie vaak gescheiden hebben gehouden van de personeels-organisaties. De sym pathie welke zijn persoon genóót, bleek we! duidelijk bij zijn aftreden als directeur der Spoorwegen. Van alle kanten, niet in de laatste plaats van de zijde van het personeel, is hem toen hulde gebracht. Na zijn hoogst eervolle loopbaan bij de Spoorwegen zocht en vond ir. Kalff ander werk, waaraan hij zich kon wijden. Geduren de eenige jaren was hij algemeen voorzitter van het Verbond van Nederlandsche Werk gevers en in 1931 volgde hij mr. Trip op ais voorzitter van den Ondernemersraad. Minister Kalff heeft voorts als commis saris een belangrijke plaats ingenomen bij verschillende maatschappijen en bedrijven op het gebied van industrie, scheepvaartver keer e.d. O.m. was de thans ontslapene com missaris van Heemaf, Werkspoor, Hoog ovens, Associatie Cassa, Kon. Ned. Stoom- bootmaatschaopij, HollandAmerika Lijn, Hollandsche Stoombootmaatschappij, Stoom vaartmaatschappij Zeeland, Ned. Buurt spoorwegmaatschappij, Ijzergieterij Vul- canus, Centr. Werkgevers Risicobank e a. Ook is de heer Kalff lid geweest van den Hoogen Raad van Arbeid en van den Raad van bestuur der K.L.M., alsmede curator van de Technische Hoogeschool. Minister Kalff was ook lid van het Hoofd bestuur heeft hij een zeer werkzaam aan- Vrijheidsbond, waartoe hij in 1931 benoemd werd op de vergadering te Deventer, waar hij een rede had gehouden over de verhou ding tusschen werkgever en werknemer. Als lid van de programcommissie uit het Hoofd bestuur, heeft hij een zeer werkzaam aan deel gehad in de herziening van het begin selprogram en werkprogram en in de op stelling van het verkiezings-manifest. Als minister. Als minister van Waterstaat stond ir. Kalff voor een bijzonder moeilijke taak. In de eerste plaats moet hier genoemd worden de moeilijke toestand van de Nederlandsche Spoorwegen en de steeds grooter wordende spoorweg-tekorten. Een probleem, dat niet in een handomdraai op te lossen is, doch waar aan minister Kalff zijn volle aandacht gaf en dat hij mede door zijn vroegere positie volkomen beheerschte. Het vraagstuk van verkeerseconomie, van ordening in den chaotischen toestand, dwong voorts meer en meer tot ingrijpen en het was ook minister Kalff, die er op dit terrein naar gestreefd heeft iets te bereiken. Ook de Luchtvaart had zijn levendige be langstelling. Zeer enthousiast toonde hij zich over het succes van de Uiver en hij gaf daar van openlijk blijk. Niet minder hartelijk was zijn medeleven toen de Uiver verongelukte; hij was een der eersten, die persoonlijk op het K L M.-kantoor de directie zijn deel neming kwam betuigen, nadat de mare van de ramp van Rutbah Wells tot het publiek was doorgedrongen. De regeering verliest in ir. Kalff een aangenaam en kundig mede werker, wiens stem ook in den mi nisterraad groot gezag had, het Departement van Waterstaat zal een krachtig en humaan chef mis sen, die aller sympathie had en het Nederlandsche volk heeft in hem winiSler na..

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 9