Gecombineerde Vergadering hollandsche Maatschappij van Landbouw, KALENDERS. Staatsloterif Landen Tuinbouw. 1 liter melk staat in voedingswaarde gelijk met 7 eieren, 4 ons vleesch, 1pond erwten, 5 7» pond appelen, 100 gram bananen. In café Central kwamen hedenmorgen ten 10 ure de verschillende afdeelingen van de H. M v. L. uit Alkmaar en Omstreken bijeen, onder leiding van den heer D. Govers, -die met een flinke hamerslag de vergadering opende met de mededeeling, dat de vergade ring op initiatief van het hoofdbestuur was belegd, in verband met de crisis -omstandig heden en de critiek, op het hoofdbestuur uitgeoefend. De afdeelingen Alkmaar, Heer Hugowaard en Heiloo waren mede uitgenoo- digd en spr. vei heugde zich over d e groote opkomst. De heer Frans feliciteerde onder applaus der vergadering de voorzitter met zijn be noeming tot Ridder in de Orde van Öranje- Nassau, en uitte de wensch, dat de heer Govers, die voor de H. M. v. L. veel had jgedaan en de boeren tot vraagbaak was, nog •lang gespaard mag blijven voor zijn gezin en de H. M. v. L. De heer Govers bracht daarvoor dank. De heer ir. Huismans, secretaris van de H. M v. L., stelde voorop, dat er alle reden is, voor een ontevreden stemming. Men (behoorde echter eigen meening onderge schikt te maken aan de meeningen, die ge boren worden uit de gedachtenwisselingen in de organisaties. Dan toch heeft men te doen met de meening van de georganiseerde boerenstand van ons land. •Eigen meening moeten wij op den achter grond stellen. Kiest uw leiders met zorg, maar draag aan hen de verantwoordelijkheid over. Men kan nu eenmaal niet allemaal zelf regeeren. De veehouders zijn er slechter aan toe en een van de oorzaken is wel, dat de marche tusschen producent en consument tweemaal zoo hoog is als voor den oorlog, terwijl de prijs die de producent ontvangt 1/3 lager is als voor den oorlog. De prijs van het product moet voor den boer loonend worden en de prijs moet voor den consument zoo laag mogelijk zijn. In ons land is de marche tusschen de producent en de consument veel te hoog en dat is on houdbaar. Als boerenstand kunnen wij niet genoeg aandringen, om de winstmarche voor den tusschenhandel zoo laag mogelijk te krijgen. Wij mogen niet nalaten steeds op hetzelfde aambeeld te blijven hameren. Thans is het zoo, dat de bakkers, die het brood voor een Jageren prijs willen verkoopen, om te voor komen, dat de wtrkloozen het brood als voedingsmiddel verlaat, dit verboden is. Voorts moeten wij op onze bedrijven om zien naar middelen, om de bedrijfsonkosten fe verlagen. De hooge pacht en grondwaarde wordt niet gewettigd door de bedrijfsresul taten. De crisismaatregelen maken, dat de pacht en de rente te hoog blijft. E>e maatregelen komen ten goede aan de eigenaren, terwijl ze in de eerste plaats bedoeld zijn voor de be werkers van den Nederiandschen bodem. Maatregelen, die leiden tot renteverlaging, zijn noodig. Vóói 2 jaar werd dit in de troonrede beloofd, doch zeer invloedrijke kamerleden zijn er tegen en er komt niets. Wij loopen tegen een muur, omdat de regee ring niet durft. De belasting van 1.50 op 100 K.G. ver voer is onjuist, al mag men niet vergeten, waarom die maatregel is genomen. Men moest voor de roggeverbouwers op de zand gronden wat doen, alsmede voor de pluim veehouderij ten behoeve van de export. Vast staat echter, dat de veehouders uit hun verliezen steun moeten geven aan anderen. Er moet iets gebeuren. Men staat in ons land in landbouwkringen over het vraagstuk echter verdeeld. 70 pet van de boerenstand leeft op de kleine zand gronden en kan men niet in den steek laten Toch moet er een oplossing komen Spr. be sprak de maatregel, die „Landbouw en Maatschappij" voorstaat. Zij wil 5 later opbrengen door hen, die buitenlandsch krachtvoer koopen, doch in deze maatregel zit een addertje onder het gras voor de grasboeren. Spr. ontwikkelde dit nader. De eenzijdige graslandbouwers leggen met die maatregel net loodje. In dit opzicht, aldus spr., hebben wij met de varkensexport reeds leergeld be taald, omdat de verwachte prijsstijging ach terwege bleef Het verschil, dat er nu is met de 1.50, blijft ook bij de 5 Het hoofdbestuur is dan ook tot de conclusie gekomen, dat men dien weg niet uit moet. Het hoofdbestuur oordeelt, dat de pro ductie beperkt moet worden, omdat wij de geweldige verliezen voor de boteruitvoer naar Engeland tegen wagensmeerprijs niet langer kunnen dragen. Ons product moet door beperking hooger in prijs worden Bij het vleesch kunnen wij de prijs doen stijgen, door op de binnenlandscne markt minder aan te bieden. Spr. zag gaarne, dat men zich eerst over deze punten uitsprak, om dan over te gaan tot de algemeene discussie. (Applaus). De heer Blauw vroeg of er voldoende aandacht geschonken wordt aan het feit, dat de consument zelfs geen volle melk krijgt, doch melk van 2.80 pCt vet. Spr. wilde een actie, dat in ieder geval vol le melk geleverd wordt. De boer krijgt dan voor 4 cent per liter en de melkslijter die melk levert van 2.80 pCt. vet, ontvangt daar voor 12 cent. Volle melk heeft 3.2 pCt. en als er volle melk geleverd werd, dan zou er heel wat minder boter aan Engeland geleverd moeten worden tegen wagensmeerprijzen. Spr. becijfert, dat er thans 1 melkslijter op 50 gezinnen een bestaan heeft en deelt mede. dat een directeur van een groote fabriek ver klaard heeft, Alkmaar van volle melk te kun nen bedienen tegen 8 cent per liter aan den consument. Voorts besprak hij als crisismaatregel melkverstrekking aan schoolkinderen, waar over hij met den minister in correspondentie was getreden Ook oordeelde hij, dat de rente voor hypo theken tot 4 pCt. teruggebracht moest wor den, wat mogelijk was door de hypotheek banken het recht te geven de rente voor de pandbrieven te verlagen. Ook oordeelde hij, dat in studie moest wor den genomen de instelling van een regee- ringshypotheekbank, waarvoor het geld ver kregen kon worden, door voor circulatie in het "binnenland van nieuw bankpapier. De heer Zeeman begreep niet, dat Ita lië de grootste leverancier was van gecon denseerde melk in ons Ind'ië. De heer Kant besprak de hooge polder- lasten en oordeelde, dat op verlaging van de vaste lasten veel meer gehamerd moest wor den. De heer d e J o n g oordeelde, dat zoolang er natuurboter genoeg was, geen margarine geproduceerd moest worden. De heer Frans begreep ook niet waarom het hoofdbestuur tegen margarinebeperking was. Laat men het eens probeeren zonder margarine. Ons land stond altijd aan de spits met den handel en hij bleef het uit den booze oordeelen om, voor het behoud van de markt, de Engelsche boter te laten eten voor 30 cent per K.G. De heer Jb. S w a a g drong er op aan om het orgaan meer ten dienste van de voor lichting te benutten. De heer Spaan vroeg om te trachten met Landbouw en Maatschappij tot een accoord te komen De heer ir. Huysmans was van oor deel, dat verhooging van het vetgehalte der consumptiemelk voor den boer geen voordeel beteekent, als er geen prijsverhooging mede gepaard gaat. In crisistijd ziet men de zaken bij den middenstand vervloeien. Overheidsin stellingen als M.H. helpen vaak werkloozen om van hen af te zijn, en dit ten nadeele van kleine middenstanders. De melkslijters moe ten in ieder geval nog erkend worden en aan eischen voldoen, maar zij mogen den straat' prijs niet drukken. Voorts wees spr. er op, dat er ook ge streefd wordt om de werkloozen goedkoope melk te leveren. De georganiseerde handel verzet zich er echter tegen Het zijn echter lapmiddelen en beter is, dat voor den straatprijs de vrije consumptie weer wordt ingesteld. In het hoofdbestuur zal spr. het verstrek ken van melk aan schoolkinderen tegen pro ducentenprijs ter sprake te zullen brengen. Spr. oordeelde, dat heel veel van hetgeen de heer Blauw gezegd had voorkwam in het credietrapport. De mogelijkheid om bankpa pier bij te drukken, zal wel op verzet bij de regeering stuiten. De opmerking van den heer Zeeman over de gecondenceerde melk, zal spreker aan de statistiek toetsen. Het valt tegen om op het terrein van de handelspolitiek iets te berei ken, omdat men daarbij steeds te maken krijgt met het afwegen van belangen. De opmerking van den heer Kant over de post lasten, die op het land ten bate van het verkeer drukken, onderschreef spr. Het is moeilijk daarin verandering te brengen. De H. M. v. L. wilde, dat de suiker- en vleeschaccijns dienstbaar gemaakt wordt aan de landbouwsteun, doch de regeering spreekt wel over belastingverlaging; doch komen doet. die nog niet. Spr. wees er op, dat de heffing op de mar garine aan den Nederiandschen boer ten goede komt. De fabrikant krijgt 40 cent per K.G. Het gaat om groote belangen, waarbij men niet met gevoelsargumenten kan werken Wij schieten er geen cent mee op om de mar garine te vervangen. Een verlies over het ge- heele kwantum van 47 millioen K.G., die in Nederland verbruikt wordt, zal er van het gevolg zijn. Zoolang men de financiën nog noodig heeft, kan men niet zeggen: „voor de boter de binnenlandsche markt voor ons". Ongetwijfeld erkende spr., dat als het er op aankomt de 200.000 boerengezinnen vóór gaan boven de 2000 arbeidersgezinnen in de margarine-industrie, doch fiancieel voordeel geeft het terugdringen van de margarine thans niet. Spr. verzekerde, dat nu de F.N.Z. de boter- afzet niet alleen uit financieel oogpunt be rekenend, maar vanuit het oogpunt van de boterpositie in eigen land, nu wel het zeker mogelijk zal zijn, ook met de F.N.Z. tot over eenstemming te komen. Het hoofdbestuur heeft geprobeerd met Landbouw en Maatschappij tot overeenstem ming te komen, doch tot nog toe is dit niet mogelijk gebleken. Als wij het om het zeg gen hadden, zouden wij wel gauwer tot el kander komen. Wij hebben echter ook reke ning te houden met het regeeringsstandpunt, die absoluut wegens de 6'5 ingevoerde tarwe van 1.50 op 5 te belasten, zooals Landbouw en Maatschappij wil. Rekening moeten wij houden met het in Nederland bereikbare. De heer D. D u i n, Schoorl, bracht naar voren een denkbeeld om de 10 te veel melk, met toeslag van de crisiszuivelcentrale a 7 per 100 K.G. als veevoeder beschik baar voor de boeren te stellen. De heer Frans vroeg of het hoofdbe stuur wel actief genoeg geweest was bij de verdeeling der kalveren. Ook informeerde hij naar het potje van 12 millioen. Voorts begreep hij niet, dat het hoofdbe stuur met het afslachten van jong vee ac coord is gegaan. Hij wees er op, dat de regeering in de Wieringermeer jong vee laat Wanneer u voor een cent of vijf, zes per km een veilige taxi kunt nemen, waarom zoudt u dan na een dinertje u wagen aan een hooge geldboete (of erger) door „met een stevig glaasje wijn" zelf achter het stuur te gaan zitten weiden en straks ook gelegenheid geeft om daar schapen te weiden. De heer Zeeman oordeelde het markt- geld in Purmerend zeer hoog en vroeg daar tegen maatregelen. De heer Huysmans zeide, dat dit een zaak was van de gemeente. Het hoofdbestuur heeft hiermede heel wat tijd zoet gebracht. Op dit terrein behooren de afdeelingen werkzaam te zijn. In antwoord aan den heer Zeeman zeide spr. nog, dat de margarine-in dustrie, die tot nog toe walvisechen als grondstof gebruikt heeft, zich bereid heeft verklaard grondstoffen uit Neder- landsch-Indië te gebruiken. Dit betee kent echter minder voor de Nederland- schö boer Hoe het met de 10 melk, waarover de heer Duin sprak, zal gaan weet nog niemand. Voordeeliger is dit te veel niet te produceeren en daarna blijft het voor deeliger het teveel in eigen bedrijf te vervoeren. Spr. was er van overtuigd dat Zuid en Noordholland er met de beperking bekaaid af zijn gekomen Wat het hoofd bestuur in deze deed en doet bewijst wel, dat er niet redelijk gezegd kan wor den dat het hoofdbestuur niet actief is geweest. Spr. was overtuigd dat de 12 millioen waarover de heer Frans sprak, zeker door de regeering ten behoeve van de melkveehouding zal worden aange wend De afslachting van het jonge vee is erg ingewikkeld. Wij beschikken thans over een goede telling en gebleken is, dat men stond voor een gnoote uit breiding. Ingrijpen was noodig on- vast- loopen van de vleeschproductie en van de toekomstige melkproductie te voor komen. Door de maatregel is de markt verruimd. De invoer van Deensch en Argentijnsch vleesch is gecontingeerd De handelspolitiek maakt het niet mo gelijk om den invoer te verbieden. Ook wij exporteeren naar Denemarken en die heeft geen andere overschotten dan vleesch, boter en kaas en wij moeten het dus wel slikker en staan daardoor voor het onlogisch feit dat ons vleesch wordt ingeblikt en Deensch vleesch wordt ingevoerd. De voorzitter oordeelde, dat ei in ieder geval aandrang behoort te worden uitgeoefend op overheidsinstellingen, a's in N.-H. de provinciale gestichten, om geen bevroren vleesch, doch Hollandsch vleesch in te koopen. In antwoord aan den heer Frar.s be tcogde spr. dat men de Wieringermeer niet braak kan laten liggen Het is voor spr. nog een open vraag wat in het belang is van de veehouderij. Wij hebben er al6 veehouders ook belang bij. dat er niet te veel achterstand komt. Spr. vroeg of men niet door varkens- beperking verruiming voor het jonge vee kan krijgen. Dt heer Jb. S w a a g gaf in overweging om de overname van het oudere vee te adviseeren. Nu houdt men oudere hees te aan ten nadeele van de melkproduc tie. De heer Frans wilde aandringen op verlaging van den waterprijs voor het veo en verlaging van de electrische stroom voor polderbemaling. De heer Hpijsmans gaf aan den heer Swaag toe, dat in de veebeperking een verandering was ingevoerd. De over wegingen, die daartoe hebben geleid, belichte spr. nader. Men kon beter jong vee uitkoopen, omdat men voor het be schikbare geld een grooter aantal kan krijgen. In antwoord aan den heer Won der, wijst spr. er op, dat Landbouw en Maatschappij een andere doelstelling heeft dan de H M v. L., die op broeder terrein werkt. Met den gedachtengang van Landbouw en Maatschappij sym pathiseert spr., doch de eenheid van den boerenstand wordt in gevaar gebracht omdat Landbouw en Maatschappij zegt: „zoo als ik het wil en anders niet." De eenheid van adviezen aan de regee ring wordt daardoor in gevaar geb-acht. De verdienste van Landbouw en Maat schappij is, dat ze in het oosten de gees ten heeft wakker geroepen De hoofdtaak voor ons moet echter blijven, dat wij niet verslappen en zelf actiever worden in onze uitgebreider taak. Spr. oordeelde voorts, dat het noodza kelijk is om ook rekening te houden met de belangen van andere volksgroepen Alles dient men van alle kanten te be kijken. Naar verlaging van de waterleiding en electrieiteitstarieven in de provincie N.-H. zal blijvend worden gestreefd Namens het hoofdbestuur sprak de heer E. Govers een woord van dank voor de aan den secretaris geboden ge legenheid en deelde mede, dat bij de kalverenbeperking rekening gehouden zal worden met het aantal stuks vee od een bedrijf en met het aantal daarbij in gebruik. De heer Bakker besprak de bemon stering van het veevoeder Spr bad ver- nvmen dat er kans is om monstars voor I 1.60 te laten onderzoeken. Dit betee kent een 20 kostenverlaging en aan gezien het veehoudersbelang meebrengt het veevoeder te laten onderzoeken, gaf spr. in overweging om van het onder zoek meer gebruik te maken. De voorzitter bracht ton slotte den secretaris een woord van dank voor zijn uitstekende uiteenzetting, waan-an hij hoopte, dat die instemming heeft ge vonden bij de aanwezige leden van de verschillende afdeelingen. Panorama heeft «en gedaantewisseling ondergaan. Het heeft een gekleurd buitenblad gekregen en ook in den tekst komen nu luer en daar enkele kleurplaatjes voor. Het popu laire tijdschrift bevat het begin van een uit voerige beschrijving van het vergaan van het trotsche zeekasteel de Morrow Cast e, die, zooals bekend, verbrand is. Aan ljslano en zijn mooie natuur wordt een apart artikel met fraaie foto's gewijd. Mr. Lamberts Hur- relbrinck vertelt een en ander van een roem- ruchtigen autorenner, namelijk Hans Stuck Interessant is het geïllustreerde interview met mevrouw SzékeTyLulofs. Veel foto s van actueele gebeurtenissen in binnen- en buitenland vinden wij ditmaal niet. Wel is er de aandacht aan het maken van fijne scho teltjes, aan de mode en aan het kaartspel Jewijd. Behalve een aardige „Ode aan an" heeft dit nummer verhalen en novellen van A. G. Greenwood, Maximiliaan Bernd, George S. Brooks en A. Marshall. De ru briek Humor is evenmin onverzorgd geble ven. Ons Land, dat thans als tweelingzusje met Panorama verschijnt, heeft meer het geïl lustreerde nieuws uit binnen- en buitenland gekregen. Naast sport van de week vinden we in-dit tijdschrift een interessant artikel over de raadselachtige grafkelder te Wieu werd. In dit blad vinden we o.a. de avonturen van Sjors, voorzitter van de rebellenclub en die van Koning Hermelijn. Bij de N. V. Mij. tot Expl. van het Lim- burgsch Dagblad verscheen een Mijnen- nummer van Heerlen als mijn- en in dustriestad, dat wij met genoegen in zagen. Op den stevigen, modern uitgevoerden omslag zien wij een mijnarbeider on der het licht van zijn lamp bezig met een electrische boor een gat voor een dy- namietpatroon maken. De le pagina wordt gevuld met een re productie van een schilderij van Mat- thieu Wiegman over het mijngebied. Voorts opent het nummer met een bij drage van den burgemeester en den voorzitter der V. V- V. Hierop volgt van de hand van den heer J. Th. H. de Wijn een met reproduc ties van teekeningen geïllustreerde bij drage, waarin op interessante wijze de geschiedenis van het kasteel „Hoens- broek" wordt verteld. Voorts bevat het nummer geïllustreer de bijdragen van J. L. A. Swart—Posthu mes Meyes over „Het sociale werk in Staatsmijnen"; van M. M. E. van der Ven over „Het uitbreidingsplan van Heerlen"; van ir. F. A. Kloppert over de verbetering van den Rijksweg „Roer mondGeleenMaastricht"; van P. Pe ters over „Kasteelen en Leengoederen in Heerlen"; van A. de Wever over „Wilde Flora in Limburg"; van ir. J. W. Kleinbentink over „Het gereedmaken van kolen voor de markt"; van ir. D. P, Ross van Lennep over „De nevenbedrij- ven en vetkolenmijnen". Voorts bevat het nummer beschou wingen van ir. J. Bakker Gz. over „Het nevenproduct der magersteenkoolmij nen en de steenkoolbriketten"; van dr. ir. F. W. van Berckel over „Van kool tot electriciteit"; van W. J. Jongmans over „Toelichting tot enkele der verzamelin gen van het geologisch bureau te Heer len"; van F. H. van Rummelen over „Het krijtland bij Heerlen"; van mr. R. A. H. M. Gielen over „Eenige beschou wingen in verband met de welvaartspo- litiek in Limburg", terwijl het rijk ge- illustreerde nummer besluit met een be schouwing over de in 1934 door de V. V. V. uitgeschreven foto-tentoonstelling. Reeds uit de inhoudsopgave blijkt, dat men hier te doen heeft met een uitgave, die ook wetenschappelijk belangrijk kan worden genoemd. Na lezing heeft men zijn kennis over dit belangrijke deel van ons vaderland ongetwijfeld belangrijk verrijkt. Vlieg- en Zweefspo't. Het Januarinummer van Vlieg- en Zweef- sport, het maandblad voor de Aeroclubs zweefvliegers en jeugdluchtvaart, opent me: een bespreking van een nieuw vliegtuigtype de Westland Pterodactyl, door C. v. Steen deren. Van de verdere rubrieken noemen wii net maandbericht, het zweefvliegen onder leiding van ir. C. W. A. Ovens en een goed artikel over de nieuwe Koolhoven F K 46 Een interessant nummer met goede illustra ties. De uitgevers van „De Libellen-Serie", de Keuning te Baarn, zitten n et stil. Zij beoogen met hun serie het pu bliek op een zeer goedkoope wiize, hoewel goed verzorgd worden, bekend f liof Olil (dt-n„IM 1 de nummers worut te maken met het cultureele leven De serie omvat ook een rubriek Folklore". Als le in deze rubriek verscheen van de hand van onzen bekenden folklorist D I v L J" ud Oosterbe<* »Met Brulfreneugers op Stap Dit nummer is thans door drie ande- ren van zijn hand gevolgd en wel over Van Nederlandsche Luilakken", ,Da7k "VoTr fmüd J ec »Van Driekoningen avond en Koninkje Spelen" Hoewel deze deeltjes rijk geïllustreerd zijn f .noodlK van muziek voorzien wor- verklaren, die weet dit hii w tl 00ren weet0dat0hi/nietle T'chtcn beheerscht Die weet dat hij niet alleen goed gedocumen teerd voor den dag komt, maar ook, dat hij een boeiend causeur mag worden genoemd- In bovengenoemde werkje» doet hij zich wederom als zoodanig kennen en wij staan eenvoudig verbaasd, waar v. d Ven den tijd vandaan haalt om te bereiken, dat hij zoo volkomen zijn stof beheerscht en w.j s aan nog meer verwonderd hoe het hem gelukt, die uitvoerige stof, in joo bek nopten vorm weer te geven. Elke bladzijde getuigt van een doorwrochte studie. Voor de cultuurgeschiedenis van ons volk achten wij deze werkjes van groote waarde. De door hem geschetste volksgebruiken ge tuigen van een groot gemeensc.iapsgevoel, waaraan zij het ontstaan hebben te oanktn. Voor een ieder die zijn land wil kennen en het in den hoogeren zin wil liefhebben, zijn deze werkjes een waardevol bezit, dat men niet alleen met genoegen leest, doch ook zeker in bepaalde gevallen zal raadplegen. Voor onderwijzers en leeraren, die hun leer lingen nader tot de zeden en gewoonten van ons volk willen brengen, kunnen deze weit- jes een waardevolle vron genoemd worden, BESPREKING OVER DEN LANDBOUW TUSSCHEN NEDERLAND EN BELOIE. Naar ons ter oore komt, heeft de sub-com missie voor de landbouwaangelegenheden, welke ingesteld is bij de eerste besprekingen over de handelsbetrekkingen tusschen Neder land en België reeds vergaderd. De overige sub-commissies, welke tegelijkertijd zijn inge steld ,n.l. die voor de industrie en die voor het kolenvraagstuk zullen binnenkort gaan vergaderen. De N.V. Stoomvaart Maatschappij Neder land kwam ook dit jaar met een kalender, die niet, als zoovelen, in de prullemand zal verhuizen. Op den omslag zien wij een op een onzer meren zeilende tjalk, waarboven de wonder mooie Hollandsche luchten voortjagen. Deze kiek zal men, evenals de andere er op voorkomende, die ook aan het water zijn ontleend, zeker op de een of andere wijze be waren, om er af en toe van te kunnen genie- ten. De maatschappij heeft overigens nfet uit het oog verloren het doel waarvoor en ka lender moet dienen en dezen dan ook zoo in gedeeld, dat ze vooral voor den zakenman waardevol kan worden genoemd. (Niet officieel) fde klasse. 3de lijst Trekking Tin Woensdag 16 Januari 1933 Hooge PriJien 400.- 768 4043 13758 15801 20160 20852 100.- SIS 7350 11294 13484 14837 16230 17948 Prijvn van 70.— 8 78 147 243 258 488 682 738 836 915 1008 1081 1217 1250 1284 1901 1349 1533 1534 1535 1541 1867 1988 2013 2047 2214 2223 2584 2801 2783 3273 3438 3441 3461 3633 3866 4227 4470 4468 4572 4683 4725 4784 4822 4826 5003 5106 5493 5984 5996 6013 6028 6163 <420 6424 6548 7222 7312 7495 7693 8058 8315 8406 8538 8554 8571 8841 9148 9437 9635 9716 10000 10119 10305 10336 10548 10572 10782 10608 11042 11201 11221 11848 11988 12119 12138 12234 12288 12287 12313 12383 12390 12439 12453 12671 12710 12733 12800 12850 13283 13360 13401 13882 13783 13846 13977 14074 14170 14501 14725 14797 15019 15155 15289 15452 15540 15834 15816 15887 19028 16076 16124 16174 16281 16347 16476 16703 18797 17024 17052 17229 17236 17338 17381 17418 17519 17922 18088 18114 18510 18559 18858 18745 18845 18851 19277 19314 19536 19545 2U060 20113 20124 20255 20357 20523 20847 21339 21491 21545 21799 21840 22024 22214 22282 22448 22728 22909 23162 33273 23742 61 714 1259 1642 1870 2302 2700 2900 3291 3651 4097 4548 4949 159 833 1278 1681 1929 2314 2716 2907 3428 3726 4109 4661 5015 5285 5625 6840 6112 6360 6850 7118 7459 7736 8101 8854 9108 B292 9909 5253 5596 6813 6027 6350 6796 7114 7439 7729 8045 8608 9105 9271 9850 10155 10185 10547 10587 10929 10949 11289 11340 11896 11897 12041 12062 12171 12188 12583 12593 13020 13068 13363 13396 14117 14124 14297 14315 14622 14881 14812 14820 15157 15182 15583 15644 15823 15833 15973 16006 16263 16284 16559 16643 16975 17079 17753 17870 18039 18093 18405 18533 18886 18977 19414 19480 19711 19827 19934 20054 20279 20305 20608 20609 20782 20785 21160 21217 21521 21600 21845 21852 22378 22391 22760 22800 23199 23220 23543 23553 Verbeter. 188 891 1413 1669 2017 2318 2719 3042 3443 3731 4207 4600 5020 5298 5628 5870 6146 6369 6910 7119 7499 7780 J17P 8740 9122 9539 9960 Nieten 283 328 972 1070 1447 1501 1697 1726 2029 2087 2319 2415 2727 2730 3051 3131 3499 3509 3735 8751 433'. 4390 4698 '703 5029 5358 5663 5932 6147 6414 6912 7171 7520 7962 8239 8844 9155 9558 9974 5103 5442 5898 5963 6169 6430 6981 "239 7675 8028 8256 8852 8158 9597 421 1076 1561 1768 2112 2417 2747 3144 3513 3989 4414 4723 8112 5454 5706 6978 6204 6576 7041 7257 7694 8467 esaa 9177 9726 444 501 1149 1213 1563 1623 1828 1866 2251 2301 2518 2690 2767 2779 3241 3272 3531 3650 4044 4060 4467 4407 4731 4934 5115 8184 5485 5505 5740 5780 6015 6021 6245 6310 6772 6787 7058 7062 7259 7268 7704 7724 8033 8040 8492 8519 8908 9043 9214 9221 9752 9783 8987 10033 10063 10067 10237 10280 1031* 10397 10462 10489 10807 108U 10851 10868 10884 10888 10965 11147 11230 11264 11277 11285 11400 11488 11518 11623 11835 11837 11901 11903 11915 11990 11997 12000 12078 12079 12083 12122 12146 12168 12223 12264 12275 12288 12329 12468 12611 12647 12657 12712 12811 13001 13160 13187 13199 13202 13235 13338 13525 13714 13791 13858 13869 14080 14128 14161 14216 14254 14279 14285 14399 14442 14460 14464 14513 14535 14718 14750 14758 14778 14802 14803 14849 14858 14860 14873 14953 15103 15188 15278 15309 15320 15325 15400 15656 15677 15694 15757 15777 15808 15838 15839 15873 15886 15888 15932 16053 16065 16099 16107 16121 16129 18321 16349 16370 16441 16538 16548 16668 16868 16670 16791 18811 16890 17164 17247 17327 17341 17476 17728 17944 17963 17974 17995 17998 18010 18147 18172 18188 18187 18231 18374 18626 18686 18712 18750 18831 18839 19024 19125 19247 1S278 19302 1933* 19554 19627 19664 10887 19704 19707 19833 19656 19877 19887 19900 19901 20061 20117 20129 20156 20175 20141 20413 20437 20465 20520 20552 20598 20625 20658 20666 20670 20673 20758 20891 20940 21008 21065 21081 2118* 21314 21322 21385 21396 21397 21518 21616 21631 21760 21793 21804 21830 21889 21988 22093 22188 22298 22318 22398 22462 22540 22658 22662 22686 22805 22818 22829 22868 23068 23118 23283 23329 23373 23396 23500 23505 23587 23b70 23945 Öde kl. 2de lijst: 17688 m. s. 17668-

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 10