Agenda mxgBté- Rechtszaken binnenland, JjigczcndeH Stukken lüeecAeücht Stad en Om bucqedi'{ke Stand Sïidschciften £aatste Aecichten £uchtoaact De Fransche pers. WINKELBEDIENDE AANGEREDEN. Auto-remmen onvoldoende. CUNERA-BRAND OPNIEUW VOOR DE RECHTBANK. VRIJHEID VAN ARBEID VOOR DE VROUW, „WOAR IS MIEN ZWIEN?" V an een boer, die zich vergiste. TUINIER STAAT TERECHT WEGENS POGING TOT DOODSLAG. Vrijspraak geconcludeerd. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater- dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Victoria-theater, half 8, hoofdnummer Het meisje met den blauwen hoed (rom.); hoofd rollen Lou Bandy, Truus van Aalten, Ro land Varno (geprolongeerd). Toegang voor eiken leeftijd. Cinema Americain, half 8, hoofdnummer Turandot, prinses van China (rom.), hoofd rollen Kathe von Nagy, Willy Fritsch, Paul Kemp. Toegang voor eiken leeftijd. A. B. T„ half 8, hoofdnummer De sen- satieduivel (sens.); hoofdrollen Ida Lupino, Cyril Mac Laglen, John Loden. Toegang boven 18 jaar. Woensdag 16 Januari. 8 uur, De rustende Jager te Heiloo, opvoe ring operette Hans Drift door kinderkoor Harmonie. Donderdag 17 Januari. 8 uur, Harmonie, Kees Pruis-avond; spre ker A. Pleysier. 8 uur, 't Gulden Vlies, lezing voor de N.R.V. „België en de wereldtentoonstelling Brussel 1935". 8 uur, Waakt en Bidt, ledenvergadering chr. iniddenstandsvereen., spreker de heer Meima; hoofdbestuurslid. 8.15 uur, De Unie, lezing mevr. ds. A. de HaanGratama over Henriëtte Roland Holst, haar levensopgang naar het reli- gieuse. Vrijdag 18 Januari. 8 uur, Harmonie, concert Kamermuziek- vereeniging. Zaterdag 19 Januari. 8 uur, 't Gulden Vlies, feestavond D.E.S Landstraten e. o. Zondag 20 Januari. 7.30 uur, 't Gulden Vlies, tweede opvoe ring van „Het jolige weeuwtje". Dinsdag 22 Januari. 8 uur, café Central, buitengewone leden vergadering Witte Kruis. Zaterdag 26 Januari. 8 uur, Harmonie, feestavond Turnlust. 8 uur, 't Gulden Vlies, feestavond D.E.S Boomkampstraat e. o. Maar dat was nog niet alles. Een der varkens lag dood bij den weg. Een on geluk, zeker. Zoo juist nog gezond en nu dood. Jammer was 't. In zulke gevallen weet men echter van aanpakken. Waar om zou men dit varken niet slachten? Gauw dus het beestje naar huis gesleept. Slagersgereedschap opgehaald van den dicht6tbijwonenden varkenskoopman en aan het werk. Groote bedrijvigheid op de boerderij. Kokend water, ladder, kromhout, ja wat niet al, alles komt er bij te pas enook een beetje angst. Want het mag toch zoo maar niet. Maar enfin, het zou wel goed gaan. De keuringsdienst is niet overal tegelijk. Dit was het eerste bedrijf van een vroolijk drama. Toen kwam het tweede. Op den weg verscheen een boer, die een goeie honderd meter verder woont. Hij keek verbaasd rond en sprak de raadselachtige woorden: „Woar is mien zwien?" Hetwelk in Nederlandsch over gezet zijnde beteekent: „Waar is mijn varken?" Niemand wist het en daarom vroeg de boer nog eens en nog eens en tenslotte vernam hij van de varkensjacht van zijn collega. Toen ging hem een licht op en hij begaf zich naar den ijverigen boer, die bezig was zijn vleeschvoorraad te vergrooten. Hij vertelde, dat een zijner varkens ge storven was aan de vlekziekte. Twee maal was het beest reeds ingespoten, maar het baatte niet. Daarom had hij het cadaver naar den weg gebracht, op dat de auto van de thermogenische fa briek te Bergum het zou ophalen. En nu was het „zwien" spoorloos verdwenen. Nu ging ook den eersten boer een licht op, doch intusschen was het beest al schoongemaakt en opengesneden. Dat was het tweede bedrijf. En het derde bedrijf wa6, dat de Ber- gummer auto bij de andere cadavers ook een keurig schoongemaakt varkei ver voerde De Fransche pers toont geen groote ver rassing over de resultaten van het plebisciet De Saar zal tot Duitschland terugkeeren, schrijft de Temps, en men heeft het recht daaruit te concludeeren, dat de groote Euro- peesche gebeurtenissen, welke men verwacht, thans zoo min mogelijk moeilijkheden zullen ondervinden. De Paris Midi verzekert, dat de vrede ge red is. Frankrijk zal zorgvuldig de neutrali teit in acht nemen, waartoe het zich verbon den heeft. E>e Paris Soir schrijft: Laten wij eindelijk kunnen constateeren, dat de Saarkwestie in derdaad de laatste hindernis is gewees*, welke aan de toenadering tusschen Frankrijk en Duitschland in den weg heeft gestaan. Gisteravond heeft op den straatweg Hel- lendoorn—Nijverdal nabij de smederij van den heer Ossenvoort een ernstige aanrijding plaats gehad. De 17-jarige winkelbediende Fokkert, die loopend naast zijn rijwiel huis waarts keerde, waarbij hij rechts hield, is door de auto van bakker H. uit Nijverdal ge grepen en tegen de straat gesmakt. De be stuurder van de auto had sterk naar rechts uitgehaald, omdat aan den linkerkant van den weg een auto stond. F. liep een schedel- basisfractuur op. Hij is, daar vervoer niet meer mogelijk bleek, opgenomen in een naastbijgelegen woning. De toestand van F. is zeer ernstig; voor zijn leven wordt gevreesd. De auto, waarmee de aanrijding geschiedde, was door bakker H. gehuurd. Bij onderzoek is geble ken, dat de remmen van den wagen niet vol doende werkten. De auto is in beslag geno men. CHRISTELIJK HISTORISCHE UNIE. De Kamerkring Amsterdam der Christe lijke Historische Unie heeft het voornemen, evenals in 1931, bij de verkiezing voor de Provinciale Staten uit te komen met een lijst die zal worden aangevoerd door Mr. L. M. de Jong Schouwenburg, voorzitter van de Protestantsch-Rechtsche fractie in de Sta ten van Noordholland. De volledige candi- datenlijst zal worden gepubliceerd nadat van de daarop voorkomende personen be richt zal zijn ingekomen of zij de hun aan geboden candidatuur aanvaarden. BURGERZIN. Wegens bezuiniging werd het luiden van den toren-klok te Langweer (Fr.), op bepaal de uren afgeschaft. Thans zou ook het toren uurwerk stilgezet worden. Dat vonden de dorpelingen te erg; een vergadering werd opgeroepen, met het gevolg, dat de klok weer op de gewone uren zal luiden en de wijzers van de klok zullen blijven ronddraaien. De kosten worden bestreden uit vrijwillige bijdragen. Voor de rechtbank te Arnhem diende gis termiddag opnieuw de zaak tegen den 46- jarigen loodgieter W. F. v. H. te Rhenen, wien ten laste is gelegd, dat hij, belast zijn de met de loodgieterswerkzaamheden aan de Cunerakerk te Rhenen, op den 3den Septem ber daarbij hoogst roekeloos en onvoorzich tig is te werk gegaan, waardoor brand is ontstaan, met het gevolg dat het dak der kerk is verbrand, terwijl de waardevolle Cu- neratoren gevaar heeft geloopen. Indertijd gelastte de rechtbank een nader onderzoek om alsnog een getuige-deskundige te hooren, doch door een gewijzigde samen stelling der rechtbank was het noodzakelijk geworden de zaak opnieuw te behandelen. De wettelijke bepalingen voor dit loodgie- terswerk zeide verdachte niet te kennen. Hij verklaarde, dat hij een scheur in het lood, ter lengte van ongeveer 10 c.M., had dichtgesol- deerd. Eerst had hij het lood uitgeklopt, zoo dat de scheur reeds dicht was en daarna had had hij pas gesoldeerd Naar aanleiding van een vraag van den verdediger deelde verdachte nog mede, dat de kerkvoogdij hem nimmer attent heeft ge maakt op de wettelijke bepalingen omtrent het loodgieterswerk aan kerken. Als getuige-deskundige werd daarna ge hoord ir. Van Gils, thans technisch ambte naar der Prov. Utr. El. Mij., die indertijd op verzoek van den president der kerkvoogden toezicht heeft gehouden op de vernieuwing van het grootste deel der electrische leiding een jaar of zeven-acht geleden. Hij deelde een en ander mede omtrent den aanleg van de leiding. Getuige kon zich niet met nauwkeu righeid herinneren of de leiding dicht langs de goot heeft geloopen. Wanneer er kortsluiting zou zijn geweest, aldus deze getuige, dan zouden zeer waar schijnlijk de zekeringen zijn doorgeslagen. Brand door kortsluiting achtte hij niet waar schijnlijk, doch evenmin onmogelijk. Overigens werden dezelfde vijf getuigen gehoord als bij de eerste behandeling dezer zaak, waarna de officier van justitie, mr. La- sonder, requisitoir nam. Het bewijs, dat verdachte schuld heeft aan dezen brand, stond, naar sprekers meening, door de gehoorde getuigen vast. Verdachte verklaarde voorts zelf dat hij gewerkt heeft met een steekvlam, hetgeen volgens de lood- gieterswet verboden is. De vuurhaard lag op de plaats waar verdachte kort te voren zijn verboden en gevaarlijke werkzaamheden heeft verricht. In theorie bestaan er verschil lende andere mogelijkheden, doch die kunnen alle terzijde worden gesteld. E>oor de nieuwe behandeling van deze zaak is het bewijs naar sprekers meening nog sterker geworden. Hij eischte evenals bij de eerste behandeling wegens brand door schuld, twee maanden gevangenisstraf. De raadsman van verdachte achtte het be wijs niet geleverd. Het staat niet vast, dat de brand is begonnen op de plaats waar verd. heeft gewerkt en volgens spreker is niet ko men vast te staan, dat kortsluiting niet de oorzaak kan zijn. Spr. meende dat verdachte vrijgesproken zal moeten worden, wegens ge brek aan bewijs, ook op juridische gronden. Uitspraak 29 januari Verdachte trof met zijn schoten geen doel. Hij gaf toe de beide schoten te heb- be gelost, doch hij had geen oogenblik de bedoeling gehad om te treffen. Ik wilde ze alleen maar bang maken Ik kan goed schieten en wanneer ik had willen treffen, zou dat wel gelukt zijn ook. Het rapport door het zedelijk genoot schap uitgebracht, luidt gunstig. Er wordt in geconcludeerd tot een voor waardelijke straf. De officier van justitie achte de po ging tot zware mishandeling bewezen. Het feit is te ernstig om een voorwaar delijke straf op te leggen, meent de offi cier. Hij requineert wegens poging tot zware mishandeling een gevangenisstraf van 1 jaar. De vérdediger acht de ten laste ge legde bedreiging niet bewezen en con cludeert derhalve tot vrijspraak. Subs. vi aagt hij een voorwaardelijke veroor deeling. Vonnis 30 Januari. Geachte Redacteur, Wanneer ik de vrijheid neem, u te verzoe ken onderstaand te willen plaatsen, is het niet de bedoeling in te gaan op de onderdee- len, vermeld in het ingezonden stuk van Mw S. en dat van „Een jonge huisvrouw", op genomen in uw blad van 15 Jan. j.1., echter alleen om heel in 't kort van antwoord hier op te dienen. Ik vrees anders, dat er aan het heen- en weergeschrijf geen eind zou komen en u al spoedig plaatsruimte zoudt weigeren. Ik wil nogmaals met nadruk er op wijzen, dat men de groote lijn in deze kwestie vooral niet uit het oog moet verliezen en wel: „de vrijheid van arbeid voor elke vrouw". Zoo er van boven af blijvende bepalingen worden vastgelegd en wetten worden ge maakt, waardoor de vrouw in haar vrijheid tot arbeiden wordt belemmerd, dan ziet de toekomst voor het jonge meisje van thans er zeer bedroevend uit en zal zij weer gedoemd zijn als .de mie-betjes en Anne-keetjes van een eeuw geleden achter de horretjes met 'n handwerkje den tijd te moeten verdrijven. De door mij genoemde cijfers (dit werd duidelijk genoemd) hebben betrekking op het aantal ambtenaren van de hoofdstad van ons land en niet op die van het geheele land. Zoo beide inzendsters meerdere belang stelling aan den dag willen leggen ten aan zien van de positie harer sexe-genooten in 't algemeen, is het te wenschen, dat zij zich door bijwoning van vergaderingen en het lezen van tijdschriften en maandbladen op het gebied van vrouwenbelangen nader oriënteeren. Met vriendelijken dank voor de plaatsing, N. CARELS. Pres.e afd. Alkmaar v.d. Ned. Ver. v. Vrouwenbelangen en Gelijk Staatsburgerschap. Alkmaar 15 Jan. '35. staan uit de heeren: P. Soer, eerste be stuurder; H. J. Frenken, tweede bestuur der; R. Smit, werktuigkundige en P F. Bender, radio-telegrafist. F. 36 ZAL MEDIO FEBRUARI AAN K.L M. WORDEN AFOELEVERD. Er komt een restaurant in. Naar de Tel. verneemt» is de aflevering van de F. 36 aan de K.\. M. thans tegen 15 Februari a.s. te verwachten. Voorloopig zal de F. 36 op de lijn Amsterdam—Berlijn dienst doen om later op de route Londen— Amsterdam—Berlijn ingevoegd te worden. Van indienststelling op de Indië-route, waar voor de F. 36 oorspronkelijk is gebouwd, moet voorloopig althans, geen kwestie zijn. De F. 36 die plaats biedt aan 32 passagiers zal voorzien worden van een restaurant met bediening. De aflevering der drie F. 22-machines aan de K. L. M. zal eveneens niet lang meer op zich laten wachten. DE .EKSTER" VLIEGT WEER. Derde motor hersteld. De „Ekster", die eenigen tijd geleden bij Malmö een ongelukkige landing heeft ge maakt, ten gevolge waarvan de middelste motor zoo ernstig werd beschadigd, dat het toestel na voorloopige reparatie op twee motoren naar Waalhaven moest vliegen, is nu in de werkplaatsen aldaar vrijwel geheel gerepareerd, zegt de Tel. De derde motor is weer in den neus aan gebracht en men heeft van de gelegenheid gebruik gemaakt om de machine eens ter dege onder handen te nemen. Er zijn nu oleo-pneumatische stijlen aan het landings gestel aangebracht en men heeft in de cabi ne een geheel nieuw ventilatiesysteem ge bouwd, een systeem, dat alleen nog maar is toegepast op de „Valk". Vóór in de machine vangt men de lucht op, die dan door een buisleiding naar de cabine wordt gevoerd en daar bevinden zich boven elke zitplaats z.g. punka-Ioovers, die de frissche lucht in de cabine blazen. Deze punka-loovers zijn verstelbare uitmondingen, zooals men ze ook wel op schepen ziet, waarmee men de bin- nenstroomdende lucht, al naar men wenscht, kan richten, hoewel men ook den toevoer kan afsluiten. Hiermee heeft de K. L. M. voor haar passagiers wederom een gerief geschapen, dat den luchtreizigers ongetwij feld welkom zal zijn. RAADSVERGADERING. Het ligt in de bedoeling van den burge meester tegen Donderdag den 24sten Jan. 1935 een raadsvergadering te beleggen. HEER-HUGOWAARD (December.) Geboren: Gepke Neeltje, d. v. G. Hil- vers en W. Vlaar. lan, z. v. K. Bakker en A. Blokker. Wilhelmina, d. v. Jac. Hui- bers en A. Vroegop. Catharina Maria, d v. J. P. Sinnige en J. Borst. Albertus, z v. A. Groot en M. Groothuizen. Overleden: Arie de Boer, 75 jaar, wedn. T. Groot. Aaltje Seidenstiker, wed R. Pater, 58 jaar (overleden te Amsterdam). Catharina Plak, 51 jaar, echtg. v. C. Hoogzaad. Levenloos aangegeven kind van G. Wijnker en A. Kieft. De Waterkampioen. Behalve vele interessante artikelen bevat het laatste nummer van De Waterkampioen twee prijsvragen. Eerst wordt gevraagd het ontwerp voor een kleine motorboot met inge- bouwden motoren en twee overdekte slaap plaatsen. De Ned. Nederl. Watersportbond schrijf' een prijsvraag uit voor een open zeiljacht. Liefhebbers vinden verdere bijzonderheden in het bedoelde nummer. (Ongecorrigeerd) Dat gaf een heele consternatie op de boerderij: de varkens waren losgebro ken. Ze waren uit het hok gevlucht en op den provincialen weg in de gemeente Nuis (Gron.) terecht gekomen. Geen wonder, dat de boer met z'n per soneel er gauw achteraan ging. Een varken is echter een raar beest; hij wil altijd anders dan de menschen. Het is niet gemakkelijk om varkens die uit het hok zijn, er weer in te krijgen Men moest zich dar ook het vuur uit de schoenen loopen, Voor de Vierde kamer der Amster- damsche arrondssements-rechtbank stond heden terecht de 29-jarige tuinier J. J. O. te Kortenhoef, verdacht van po ging tot doodslag, subs poging tot zware mishandeling. Hij zou op of omstreeks 11 September j.'. te Kortenhoed, aldus de dagvaardng, ter uitvoering van zijn voornemen om Joh. Tuin, Janna v. d. Velden en Joh. v. d. Velden, althans eenige of een van die personen opzette lijk van het leven te berooven twee sc lo ten uit een met hagelpatronen geladen jachtgeweer op hen hebben afgevuurd. Het geldt hier een burenruzie die op ge noemden dag tot uitbarsting kwam. GERUISCHLOOZE VLIEGTUIG MOTOREN! Een Japansche uitvinding. De Japansche pers maakt melding van een uitvinding, waardoor het geronk van vliegtuigmotoren zoo goed als geheel wordt uitge schakeld. Volgens de bladen is men voor nemens binnenkort de nieuwe uit vinding door legervliegers te laten probeeren. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 16 Jan. 1935. Op de he den gehouden aardappel enmarkt waren de prijzen onveranderd. Aanvoer 150.800 K G naar waarnemingen, verricht in den morgen PROPAGANDA-AVONT T. O. N. E. G. I. D. O. Zaterdag 12 Januari gaf de kweekschool vereeniging T. O. N. E. G. I. D. O. voor de geheel gevulde zaal van ,,'t Gulden Vlies", haar propaganda-avond. Nadat de voorzitter den heer W. Has, den avond op de gebruikelijke wijze had ge opend en zijn gelukwenschen had aangebo den aan de jonge M. U. L. O.-vereeniging „Emagosas", werd een begin gemaakt met het afwerken van het zeer origineele- en gevarieerde programma. Als eerste trad de heer M. Petri op met een vermakelijke draaiorgelscéne, waarbij vooral de „vox humanis" zeer inslo^. Een onder leiding van mej. Kleijn inge studeerde vlinderdans oogstte veel bijval, ook al door de fraaie licht-effecten. Het nummer moest dan ook gebisseerd worden. De één-acter „High Life" die daarna voor het voetlicht werd gebracht, stelde hooge eischen aan de spelers, die het er echter zonder uitzondering heel goed af brachten. Bijzonder vermelding verdient het spel van mej. Maschhaupt. Het programma, dat aangekondigd en afgewisseld werd door den conferencier G. Zijp, werd vervolgd met het optreden van „Die Wanderbursche", een vocaal trio dat met groot succes optrad. Een nummer dat getuigde van ernstige studie. Samenzang en soli waren opmerkelijk goed. Voor de pauze gaf „Cabby Eriks" met zijn „Black Aces" eenige shownummers, die met groot enthousiasme werden ont vangen. Na de pauze trad het „Interscholur Jazz Quartet" op, die als gewoonlijk weer uitste kend speelden. In verband met het laten uur werden eenige nummers geschrapt. Een leuke scène „Het lot des Schoolmeesters" waarbij de heele zaal meezong, werd dade lijk gevolgd door het slotstuk „de West- friesche één-acter „Kedo". Kleederdrachten en tooneelkleeding wa ren keurig verzorgd. De heer M. Veer gaf een goede typpering van den Westfriesche boer die in zijn werk en land is vastge groeid. 6 Een goed gespeeld, gevoelig stukje. Een kort maar geamineerd bal onder lei- ling van „The Young Syncopaters" o. i. v. Piet Kronenburg besloot den avond. VRIJWILLIG NAAR HET POLITIE BUREAU GEGAAN. Wij hebben gister melding gemaakt van een incident op Het stadhuis, waar zich een bezoeker bij wethouder Bonsema bevond die zich niet wilde verwijderen en door de politie onder hevig verzet naar het politiebureau werd overgebracht, waar proces-verbaal tegen hem werd opgemaakt en hij later weer op vrije voeten is gesteld. van 16 Januari. Medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 777,9 m.M. te Le Havre. Laagste barometerstand 743,32 m.M. te Jan Mayen. Verwachting, zwakke tot matige wind uit westelijke richtingen; nevelig tof half be wolkt; weinig of geen neerslag; iet» kouder in het noorden en het oosten. Weeroverzicht. Het gebied van hoogen luchtdruk neemt nog steeds in omvang en beteekenis toe en de depressies blijven op grooten afstand. De minima bewegen zich in noordoostelijke richting langs de oostkust van Groenland; aan weerszijden van de Denemarken-straat heerschen zeer groote temperatuurverschil len en zelfs Janmayen meldt temperatuur boven het vriespunt. De sneeuwbedekking reikt juist tot onze grenzen. De warmte drong door tot over onze oostgrens, de vorst- lijn week terug tot aan midden-Duitschland. Over het Schwarzwald en de Alpen waait een koude storm uit het noorden met tempe raturen van minus 17 graden Celsius op het Jungfraujoch en de Zugspitze en minus 13 graden op de Santis. De Feldberg in het Schwarzwald meldt 49 c.M. sneeuwhoogte. Strenge vorst komt alleen in Lapland voor; de vorst nam echter toe tot matig in Zwitser land en Beieren, en ook in zuid-Frankrijk komt wederom zeer lichte vorst voor. In midden- en zuid-Duitschland is blijkens de bovenluchtwaarnemingen de geheele at mosfeer beneden het vriespunt. Hoewel dit voor het oogenblik nog niet waarschijnlijk is, zal echter een inval van koudere luchbnassa's in de eerstvolgende dagen niet kunnen uitblijven. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 4.46 uur licht op. Onze bezoeker verzocht ons evenwel mede te deelen, dat hij niet naar het bureau over gebracht is, maar zich na de inmenging der politie bereid verklaarde vrijwillig huis waarts te gaan. Hij zou daarna zelf naar het politiebureau zijn gegaan om zich over een en ander te beklagen. Van proces-verbaal en het op vrije voeten stellen, zooals gister gemeld werd, zou dus volgens den heer Koelman geen sprake zijn geweest. JONGEMAN ERNSTIO AANGEREDEN. Op den Kennemerstraatweg. Te omstreeks half zes gistermiddag heeft op den Kennemerstraatweg ter hoogte van den Heilooërdijk 'n zeer ernstige aanrijding plaats gehad. Aldaar duwde de 15-jarige Comelis Molenbroek, een stoffeerderswagen voort in de richting Heiloo, toen hij plotseling van achteren door een luxe auto uit Alk maar werd aangereden. De jongen werd tegen den grond gesmakt en bleek ernstig gewond te zijn. De spoedig gewaarschuw de doktoren constateerden een gecompli ceerde onderbeenbreuk aan beide beenen, terwijl de knaap tevens een hersenschudding had oipgeloopen. Nadat de eerste hulp verleend was, werd de jongen voor verdere verpleging, per zie kenauto van de Kennemergarage, naar het Centraal ziekenhuis vervoerd. De politie heeft proces-verbaal opgemaakt. De commissaris van politie verzoekt hen, die bij deze aanrijding getuige zijn geweest, zich tot het verstrekken van inlichtingen aan zijn bureau, afdeeling verkeer, te willen ver voegen. Nader vernemen wij nog, dat de toestand van den jongenman naar omstandigheden bevredigend is. LANTAARNPAAL GESNEUVELD. Gistermiddag kwam in de Wollebrandt- straat een auto met een aldaar staande lantaarnpaal in botsing, waardoor de lan- taarn defect geraakte. Het gem. lichtbedrijf heeft de lantaarn gerepareerd en zal zich ter verkrijging van schadevergoeding met den bestuurder van de auto in verbinding stellen. AANRIJDING BIJ DE FRIESCHE BRUO Op den hoek Heerenstraat—Kanaalkade vond gistermiddag om kwart voor vijf een aanrijding plaats tusschen een luxe auto en een loopjongen van de firma Franken berg, tengevolge waarvan het voorwiel van het rijwiel alsmede de auto beschadigd werden. Persoonlijke ongelukken vonden ItonrPi i?*® den autobestuurder is door de politie proces-verbaal opgemaakt. GEEN SCHOOLARTSENDIENST. Men schrijft ons: Reeds jaren lang worden pogingen aan- Wij ontvingen hedenmorgen^ in verband hct in.stel,en van een school- armede. bezoek van Hen u/ern«artsendienst voor het district Alkmaar, waar- Op Donderdagmorgen, 17 Januari as, zaï de Ijsvogel van Amsterdam naar Batavia vertrekken. De post voor lit vliegtuig moet uiterlijk vanavond te Amsterdam zijn De bemanning van het toestel zal be daarmede, bezoek van den werkloozen arbei- Kïi K Y°°r het dis,rict Alkmaar> waar' der J. Koeman, die ons mededeelde dat hii JL a gemeenten in den omtrek dier gister „aar hel spreekuur door Oed. Staten. euiouae. die Noordholland met dat doel in een aantal districten verdeelden. Een paar jaar geleden s ond deze zaak, die door velen vurig werd begeerd, er goed voor en vrij algemeen Bonsema gegaan was om een paar schoenen voor zijn zoontje te vragen, daar hij den lebenden te V°ete" "aar 80,1001 jon wil Het gesprek schijnt daarbij een wendino te hebben genomen, die zooiel voor de5 mini??" I^!'der a,s voor den wethouder Q?"der aan£enaam was. Wethouder Bon", sema gelastte den man het stadhuis te ver. rr u ^aaraan deze niet voldeed zoodat politiehulp werd ingeroepen. - O VWS VII V1 11 cugtllivv" neerschte de overtuiging, dat men weldra op net platteland in den omtrek van Alkmaar met een schoolartsendienst gezegend zou worden. De tijdsomstandigheden hebben ech ter deze verwachtingen den bodem ingesla gen, daar dezer dagen aan de betrokken ge meenten door het gemeentebestuur van Alk maar is bericht, dat, aangezien van nage-

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 2