Critiek op het 60-millioenen-plan. HET ZEEMONSTER VAN NAGAS AKI. Gebruikt in Uw soepen HONIG's BOUILLONBLOKJES - 6 voor 10 cent n i 1111 'fxooinciaai 'flieuws Bekeken van het standpunt van de Federatie van Bouwvakarbeiders. BEVERWIJK DE RIJP CASTRICUM SCHOORL WIERINGERWAARD LANGENDIJK OTERLEEK NIEUWE NIEDORP groep verkeerswezen: 45 chauffeurs, 6 koetsiers, 23 pakhuisknechts, 17 magazijnbe dienden, 8 kellners; overige beroepen: 8 boekbinders, 3 was- schers, 9 kleermakers, 2 rietwerkers, 5 schoenmakers, 1 zeilmaker, 3 port. huis knechten, 1 verfbereider, 1 kalkbrander, 2 huidenzouters, 5 incasseerders, 5 zakkenstop' drijfsleider, 1 administrateur, 41 transport en 282 los-arbeiders gedeeltelijk werkloos: metaalindustrie 53, tabaksindustrie 19, overige beroepen 5; jeugdige werkloozen beneden 18 jaar in diverse beroepen: 34. vrouwelijk personeel: 2 steno-typisten, 1 kinderjuffrouw, 4 kantoorbedienden, 3 win keljuffrouwen, 2 naaisters, 7 dagmeisjes, 7 werksters; geplaatst: 28 werkzoekenden. Alkmaar, 12 Januari 1935. De directeur voornoemd: ED. VAN DEN HEUVEL. Geschil tusschen de Modernen en de Federatie. Gisteravond belegde de afd. Alkmaar van de Landelijke Federatie van Bouwvakarbei ders een openbare vergadering in de dancing der Harmonie, waar de heer M. I. Rood- v e 1 d t sprak over: „De beteekenis van het 60-millioenenplan als gangmaker voor loons verlaging". Er was een vrij talrijk publiek opgekomen: de zaal was behoorlijk bezet. De heer H. S t e u r, de voorzitter der afdeeling, sprak een kort openingswoord, waarna de heer R o o d v e 1 d t zijn betoog aanving. Hij stelde vast, dat het zestig-millioenen- plan bestaat en dat iedere organisatie, welke feen struisvogelpolitiek wil voeren, maar aar taak ziet ter voorlichting van de arbei ders bij de problemen, die zich voordoen, ook genoemd plan ernstig onder de oogen moet zien. De Landelijke Federatie van Bouwvak arbeiders heeft niet anders gedaan en meen de stelling te moeten nemen tegen het plan, zooals zij zich ook verklaard .heeft tegen elk plan dezer regeering (en ook van de vorige), waarmee „afbraak" werd beoogd. In een conferentie tusschen de regeering en de vertegenwoordigers der bonden van bouwvakarbeiders, belegd op uitnoodiging der regeering, werd hetzelfde standpunt in genomen. Spr. noemde onjuist het bericht van Het Volk en van het orgaan der modem georganiseerde bouwarbeiders, als zou de Federatie met het plan accoord zijn gegaan, ondanks de daarbij geëischte loonsverlaging Later werd deze mededeeling wel weer wat verzacht, maar ook toen nog werd de zaak niet juist weergegeven, want men ging in geen enkel opzicht in op de kern van de kwes tie, n.1. of men bereid was aanslagen op het bestaanspeil der bouwarbeiders te steunen De modern georganiseerden stelden het voor, alsof de vertegenwoordigers der Federatie vóór het plan waren geweest en deswege door de Federatie waren gedesavoueerd. Spr. noemde dit een sprookje en deelde mede, dat dit ook opgeld had gedaan in de Alkmaar- sche afdeeling van den modernen bouwarbei- dersbond; hierin lag dan ook de aanleiding voor het bijeenroepen van deze vergadering. Hij weidde hierover verder uit. Komende tot zijn onderwerp, zei spr., dat minister Colijn met het 60-millioenenplan eigenlijk niets nieuws bracht, maar alleen een voortzetting van het werk van het mi- nisterie-Ruys de Beerenbrouck. Spr. betoog de, dat onder dat bewind reeds een aanvang werd gemaakt met aanslagen op het levens peil der arbeiders (in het bijzonder de bouw vakarbeiders) door middel van de werkver- schaffingspolitiek, waarbij doelbewust werd aangestuurd op loonsverlaging. Spr. ging een en ander uitvoerig na, waarbij hij er den nadruk op legde, dat verklaard wera, dat er eenige millioenen gereed lagen voor werk verruiming, indien er door de betrokkenen slechts voldoende medewerking werd be toond (toestemming tot loonsverlaging.) In- tusschen is dat plan niet gekomen, ook niet to_en de loonen der bouwarbeiders met totaal 15 pet. waren verlaagd. van het huidige ministerie is niet anders te verwachten dan een nieuwe aanval op de arbeidersloonen. Immers vóór de jongste Ka merverkiezingen kondigde de heer Colijn duidelijk aan, dat krasse maatregelen zouden moeten worden genomen om de belangen der Nederlandsche schatkist veilig te stellen Spr. meende, dat in de aangekondigde rich ting zeer zeker maatregelen zijn getroffen: van vrijhandelsland gingen we over tot pro tectie en verschillende verboden werden uit gevaardigd, alle ten doel hebbend de kapita listen te steunen. En om zich steun te verzeke ren ook van de arbeidende klasse, werd aan gekondigd, dat maatregelen zouden worden getroffen tot bestrijding der werkloosheid. Zoo kwam het 60-millioenenplan echter pas nadat de reeds genomen maatregelen de bezittende klasse zekerheid hadden gegeven voor inkomsten tegenover stijgende uitgaven. Zelfs werden in uitzicht gesteld nog meer dere plannen ter bestrijding der werkloos heid, maar daarbij werd de nadruk gelegd op den eisch tot loonsverlaging, bij niet in williging waarvan niets zou komen van het heele plan. Minister Colijn zei in de Kamer nog, niet te gelooven aan vermindering der werkloos heid bij uitvoering van het 60-millioenen plan. Het hoofddoel ervan was dan ook eigenlijk te komen tot aanpassing aan e lageren levensstandaard. Spr. merkte dat het eigenlijk een aanpassing moet wor den genoemd aan de eischen der kapitalisten en vroeg of een organisatie, die zegt te staan op het standpunt van den klassenstrijd, mag meewerken aan het accepteeren van dergelijk gerecht, klaargemaakt in de ministerieele keuken van den heer Colijn. Afkeurend sprak de heer Roodveldt over de mededeelingen over het 60-millioenenplan in Het Volk en evenmin was hij te spreken over het daaruit blijkende verlangen naar de uitvoering ervan. Spr. meende te mogen con- stateeren, dat de moderne bouwarbeiders- bond zich reeds bij voorbaat heeft neerge legd bij de „afbraak-methode" der regeering, zooals ook de confessioneelen hadden gedaan Ondanks dit alles bleef spr. tegenstander van het plan der regeering. Hij wees op ver schillende reeds tot stand gekomen loons verlagingen (in enkele plaatsen tot 47 pet.) en op de herhaaldelijk verminderde werkloos- heidsuitkeeringen en ontkende, dat er ook maar iets mee is bereikt tot bestrijding van de werkloosheid (spr. wees o.a. op het ach teruitgaande bedrag van aanbestedingen nij citeerde een mededeeling uit een r.k orgaan, waarin getoornd werd tegen de hypotheekbanken, die met slechts 16 millioen ^u'deneigen kapitaal het bewind voeren over ÏOOO millioenen en voortdurend schreeu wen om loonsverlaging van de bouwarbei ders. En dergelijke kapitalisten zullen het zestig-millioenenplan moeten financieren! Voortgaande, zei spr., dat het nu reeds ab soluut vast staat, dat in verschillende deelen des lands ernstige ondervoeding valt waar te nemen, o.a. ook bij kinderen uit de streken van het textiel-kapitaal. Evenzeer staat vast, dat duizenden arbeiders nooit meer aan het werk zullen komen en te vreezen is, dat het fascisme steeds nader zal komen en aan in vloed zal winnen, want dat gebeurt naar mate de arbeiders in laksheid blijven voort leven. De bezitters betoogen voortdurend met rooten nadruk, dat wij terug moeten naar et vooroorlogsche peil, maar reeds nu wordt er in Amsterdam gewerkt voor loonen beneden die van 1914. De loonvoorstellen van de bouwvak patroons liggen al bedenkelijk dicht bij de door minister Colijn voor het werkfonds voorgestelde loonen en geen enkele der orga nisaties heeft haar leden opgewekt tot ver zet daartegen. Met dergelijke houding gaat de arbeidende klasse steeds verder te gronde Wij moeten den anderen kant op en ons niet bezig houden met sprookjes over wat de Klerk of Bleijenburg (van de Federatie) in de Haagsche conferentie gezegd zouden heb ben. Immers van veel meer belang is de vraag of men al dan niet den strijd wil. Welnu, zei spronze Federatie wil dien, zij meent, dat het nu al ver genoeg is gekomen met de arbeidersklasse. Noodzakelijke voor waarde vpor den strijd tegen de overmach tige reactie is een breed front van arbeiders organisaties en spr. noemde het een gelukkig verschijnsel, dat in enkele groote plaatsen die samenwerking reeds is verkregen. Op dezen weg moet het voortgaan, totdat het terrein van werkzaamheid is uitgestrekt over het heele land tegen alles wat de arbeiders klasse nog verder op den weg naar het pau perisme zou willen jagen. Gezien de geschie denis der vakbeweging, twijfelde spr. niet aan de toekomst van het proletariaat, als slechts eendrachtig en krachtig wordt ge werkt. Het is thans de tijd om „neen" te zeg gen tegen allen, die willen aansturen op ver dere aanslagen op de arbeidersklasse. Gedachtenwisseling. De heer Th. Schouten gaf eenige cor rectie over de aanleiding voor deze vergade ring, die z.i. door den heer Roodveldt niet in alle opzichten juist was weergegeven. Spr had een door de Federatie gewenschte debat vergadering afgeraden, omdat daaruit voor de arbeiders geen voordeel kan voortvloeien. Spr. was het eens met den roep om een heid onder alle socialistisch denkenden, maar hij keurde af, dat de heer Roodveldt daar bij zijn meening gaf over de leiders van vak bonden op de wijze 2ooals hij deed. Kan men samenwerken met menschen, die zich grot uitlaten over vakbestuurders aan de andere zijde en dezen demagogen noemen? Spr. betoogde uitvoerig, dat de Federatie, door het afwijzen van de verantwoording over zaken, waarmee de arbeiders te maken hebben, hare leden dupeert. Geen enkele or ganisatie juicht over het 60-millioenenplan, maar het is er nu eenmaal, en men moet er rekening mee houden, dat, als straks door Federatie-mannen aan de uitvoering ervan gewerkt wordt, de voorkomende geschillen niet door hen zelve kunnen worden opgelost, maar moeten worden gesteld in hanaen van de modern georganiseerden. Immers, de gesteld*'6 z'ch buiten de besprekingen Op grond van zijn langjarige kennis met de heeren de Klerk en Bleijenburg meende spr. te mogen aannemen, dat zij wel accoord waren gegaan met het 60-miIliocnenplar. opr. citeerde hierbij tevens het stenografisch verslag van de Haagsche conferentie. len slotte betoogde spr., dat elke organi satie eerst moet pogen de eenheid in eigen kring te bewaren, alvorens te mogen opwek- a'g«neene eensgezindheid onder de arbeiders. De heer d e J o n g, sprekend als commu nist. onderschreef de opwekking tot samen werking, maar dan tegen elke „afbraak" op het terrein der arbeidersbelangen, zoowel aangaande de loonen en uitkeeringen als inzake den eisch van amnestie voor de mui ters der „Zeven Provinciën" en dien van 38/Mi ,yoor de Saarlanders. (Met zijn inleiding had spr. de hem toege stane vijf minuten verbruikt, zoodat hem het wo°rd werd ontnomen. Hij stelde toen voor een debat-avond samen te roejoen voor het w en communisten.) Nadat nog een andere spreker, de heer a t s, samenwerking had bepleit, gaf de heer Roodveldt antwoord aan den heer Schouten Vooraf merkte spr. nog op, in antwoord aan den heer de Jong, aat men in Rusland geen asylreeht kent voor niet-bolsjewisten Urotzki e.a. werden verbannen) en dat Rus and vriendschap sloot met het kapitalis tische Frankrijk. Spr. was teleurgesteld over het betoog van den heer Schouten, omdat deze zich daarbij niet had kunnen verheffen boven het peil van een gemiddeld bondslid, dat napraat wat zijn orgaan hem vertelt. Het verslag, door den debater stenogra- isch genoemd, was niet anders dan een in druk van een vertegenwoordiger der moder nen. Spr. zei nadrukkelijk, dat de Klerk in de gewraakte conferentie geen woord heeft gesproken. Noch de Klerk noch Bleijenburg is na die besprekingen ter verantwoording geroepen, zooals „De Bouwer" had medege deeld. Onjuist is het, dat dë Federatiebe- stuurders zouden hebben meegewerkt aan het 60-millioenenplan op basis van loonsver- bijzaak noemde spr. het „ja" en „neen" over een en ander, hoofdzaak is de vraag om eenheid. En deze nu achtte spr. niet te be reiken door mee te werken aan plannen, die loonsverlaging beoogen. Moet afwijzing daarvan leiden tot het verbreken van contact met de massa, dan wil spr. zich het daarna alleen-staan der Federatie getroosten. In derdaad wil deze geen verantwoordelijkheid aanvaarden voor loonsverlaging. Maar wel werkt zij mede om de eenmaal vastgestelde arbeidsvoorwaarden veilig te stellen. Spr. meende, dat de heer Schouten de kern van zijn (spr.'s) betoog niet heeft aangetast en dus niet heeft kunnen aantoonen, dat het 60-millioenenplan geen aantasting zou be- teekenen van de arbeidersbelangen. De heer Schouten repliceerde, waar na de v o o r z i 11 e r de vergadering sloot. B. en W. stellen den raad dezer gemeente voor een gemeenschappelijke regeling te sluiten met de gemeente Limmen voor de levering van gas aan die gemeente en voor den aanleg van de toevoerleiding een crediet van 95.000 toe te staan. De concessie zal loopen over een tijdvak van 31 jaar. De leve ring van het hoogovengas zal geschieden tegen 9 cent per M3. voor de eerste 50 M3. per maand 6 cents per M3 voor de vol gende 50 M3. per maand en 4 cent voor alle volgende M3., een en ander gebaseerd op een kolenprijs van 6 per ton. Het vooruit zicht bestaat, dat reeds in het eersie volle bedrijfsjaar een sluitende exploitatie zal worden verkregen. Besluit de raad tot deze regeling, dan zal het gebied dat door Beverwijk van hoog ovengas wordt voorzien, zich uitstrekken over de gemeenten Beverwijk, Wijk aan Zee en Duin, Heemskerk, Uitgeest en Limmen. De loop der bevolking over 1934 was als volgt: Bevolking op 1 Januari 1934 714 m. en 656 vr totaal 1370 pers. Vermeerde/ing door geboorte 14 m. en 9 vr., totaal 23 pers.; vermeerdering door vestiging 32 m., 37 vr., totaal 69 pers. Totaal 46 m., 46 vr., totaal 92 pers Vermindering door overlijden 12 m., 7 vr., totaal 19 pers.; vermindering door vertrek 45 m., 55 vr., totaal 100 pers. Totaal 57 m. en 62 vr., dus 119 pers. Bevolking 1 Januari 1935 702 m., 640 vr., totaal 1343 pers. Levenloos aangegeven kinderen: 2. Huwelijken: 15. Fusie tusschen Castricum Vooruit en Castricum's Belang. Voor eenige weken werd alhier opge richt een vereeniging van Forensen, onder- afdeeling van den landelijken forensenbond. Reeds aanstonds bleek dat de jonge vereeni- ging haar belangen verder zou uitstrekken dan alleen die van de forensen, welke meestal blijven bij verbetering van trein verbindingen en postverkeer. De jonge ver- eeniging wenschte ook zich aan te trekken de belangen van de gemeente voorzoover daarbij de forensen of de toekomstige foren sen belang zouden hebben. Men zou zich dus ook gaan bemoeien met de zaken rakende het aantrekkelijk maken van de gemeente als woonplaats enz. Reeds in die eerste bijeen komst werd er op gewezen, dat men dan zou komen op het terrein van Castricum Vooruit die als vereeniging voor vreemde lingenverkeer daarvoor reeds bestaat, en als gevolg daarvan had een samenspreking plaats tusschen een commissie van eerstge noemde vereeniging en van het bestuur van Castricum Vooruit. Ten einde te bespreken de conclusies welke bij die bijeenkomst waren opgesteld was een vergadering van Castricum Belang opgeroe pen in de Rustende Jager, waar deze bijeen komst werd gehouden onder leiding van Ca- rel Brensa. Nadat deze de vergadering had ireonend, had allereerst voorlezing plaats van enkele ingekomen stukken, waaronder, en dit is van belang, een schrijven van den heer Muller die van meening was dat door te veel vestiging het pitoreske van Castr cum verloren zou gaan, al ging bi] met veel e a door het huidige bestuur tot heden is gedaan, aCVe°rder werd aan de vergadering de vraag gesteld- wat denkt gij dat gebeuren moet mi niet alleen de belangen van de forensen maar ook van de toekomst.ge forensen te behartigen? Daarover is tot de Pa"z€ discusseerd en ten slotte kwam Brensa met de aanbieding van C V om als vereende'njr over te komen in haar geneei naar C Door den voorzitter werd daar aan toegevoegd op welke voorwaarden. Het bleek, dat"men dat niet geheel had kun nen uitwerken, maar ten slotte werd de vergadering het er over eens, dat dit zou moeten geschieden mits Castr.cum y°°r"' een drietal bestuursplaatsen aan Castncums Belang toezegde. Door den voorzitter werd nog een vee verder strekkend voorstel gedaan, n.1. om C. V. zoodanig te reorganiseeren dat aan het hoofd zal komen een z.g.n kop-bestuur voor de algemeene belangen en daarnaast een bestuur of commissie voor de forensen en voor de badgasten, voor de pensionhou ders enz. Dit voorstel werd als met op deze vergadering behoorende niet nader behan deld en zal wel komen als de fusie een feit is. Op grondslag van bovenstaande werd be sloten met C. V. verder te onderhandelen. Hierna gaf de heer Brensa nog een uitvoe rige uiteenzetting van de wijze, waarop Cas tricum groot kan worden. *De afdeeling Schoorl-Schoorldam van den bond voor Staatspensionneering had Zondagavond een propagandaavond be legd in de zaal van den heer Schuijt. Een vrij groot aantal belangrtellenden was opgekomen. Jammer echter, kreeg men op het laatste oogenblik van den heer H. Bruin uit Alkmaar, die dezen avond als bor.dsspreker voor het propa- gaciistisch ge de e te zorg zou dragen, be- rirht. dat hij door ziekte was verhin derd. De voorzitter van de afdee'ing, de heer R. Wognum, zag zich na de ope ning voor de taak gesteld om ten gunste va»- de propaganda 'n korte improvisatie te houden Hij herinnerde hoe het staats pensioen aan het uitsterven is en slechts nog overblijft de ouderdomsrente voor Ftn die in loondienst zijn en waarvoor bi den Raad van Arbeid de zegeltjes worden geplakt. Velen die een klein bedrijfje of zaakje hebben, staan hier buiten en men moet zich wel goed nun toestand indenken, wanneer deze men schen, na een leven vol zorgen, oud worden en arm zijn. Helaas hoort men thans van het premievrij staatspensioen niet en zijn de tijden daarvoor donker der dan ooit. De bond voelt, wil zij haar ideaal nog eenmaal bereiken, dat thans propaganda noodiger is dan oo:t en voor de idealen van den bond vroeg spre ker aan ook aan de vele jeugdige aan wezigen te helpen in den strijd, door lid U worden. Het overige van den avond werd op zeer verdienstelijke wijze gevuld door .The ABC Boys", welke met voor dracht, muzieksoli, zang en jaszmuziek de aanwezigen op prettige wijze hebben bsiig gehouden. Na beëindiging van het jirogramma een amusant bal onder de verdienstelij ke leiding van den heer Cor Hoogvorst. De afdeeling van den Bond voor Staats pensionneering hield Zaterdagavond haar <rewone jaarvergadering in het lokaal van den heer P. Schenk onder leiding van den heer H. Limpers. Door het slechte weer en gladde wegen was de opkomst veel minder dan een vorig jaar. Begonnen werd met een lied uit den bundel „Op voor de griisheid". De rekening van den penningmeester na gezien door de heeren P. Marree» enW.v. d. Ham sloot met een batig saldo van 59.41. De ontvangsten hadden bedragen 343.75 X>, uitgaven f 284 3414. De rekening van de reis met de ouden van dagen leverde nog een saldo op wn do.1;1 Hier hadden de ontvangsten bedragen 270.50 en de uitgaven 234.37. Als bestuursleden moesten aftreden de heeren A. C Woestenburg (herkiesbaar) en J. van Ham (niet herkiesbaar). Er was een vacature wegens vertrek van den heer W, Bron. Herkozen werd de heer Woestenburg en gekozen de heeren C. van Zandwijk en C. Ver Blaauw. Tot afgevaardigde naar de bondsvergadering werd de heer H. Limpers gekozen; plaatsvervanger de heer P. Harder. Voor de federatie vergaderingen werd als plaatsvervanger die heer H. Sijbrands geko zen en als plaatsvervangers de heeren C Ver Blaauw en R. Spaans. De bijeenkomst werd arfgewisseld door zang, een mooie voordracht door den heer P. Harder, muziek van de mondorgelclub, enz. De verschillende propaganda-avonden in Februari zal deze club ook medewerking verkenen. Bij de sluiting bracht de voorzitter een woord van dank aan den heer van Ham als aftredend bestuurslid voor alles wat deze in het belang der afdeeling had gedaan en tevens aan de mondorgelclub voor zijn medewer king. In een bestuursvergadering werd de heer Harder gekozen als vioe-voorzitter. de heer A. C Woestenburg als secretaris en de heer R. Spaans als 2e secretaris. Het gemaskerd bal, Zondagavond ge houden in de zaal van den heer H. v. d. Woude, mag ook dit jaar wederom als goed geslaagd worden beschouwd. De belangstelling was zeer goed en er heerschte een gezellige en opgewekte stem ming, waaraan de T. B. Rhythm-Kings van Enkhuizen met hun vroolijke muziek (met hun drieën bespeelden zij niet minder dan 12 instrumenten) zeer veel hebben bijgedra gen. De leiding berustte in handen van den heer W. Watertor, die er voor zorgde, dat het geheel een aangenaam en vlot verloop had. Jammer, dat de deelname niet zoo groot was. Toch was het voor de jury een moeilijk probleem om de prijzen toe te kennen. De prijzen, bestaande uit kunstvoorwerpen, wer den toegekend als volgt Enkelingen: le pr. Mexicaansche2e pr. Kaartspel; 3e pr. Russische vrouw; 4e pr. Schoppenvrouw; 5e pr. Zigeunerin; 6e pr. Architectuur; 7e pr Schotsche; 8e pr. Fan tasie; 9e pr. Vrede; 10e pr. De vrouw van 1936. Paren: le pr. Kaasdragers; 2e pr. Russisch boerenpaar. Origineel le pr. Sprokkelaarster. De jury bestond uit de dames C. Blaauboer- Vos. M. Bakker—Kaan en Twuiver S. Bakker—van 'In verband met den grooten aan drang van tuinders op spoedige uitbe taling van tuinbouwsteun heeft de Ned. Groenten- en Fruit-Centrale aan alle veilingen, ook aan die welke aan hun verplichtingen voldaan hebben, verzocht, de staten zoo spoedig mogelijk toe te zenden, opdat de rekeningen kunnen worden opgezet. De spoedige uitbeta ling der steungelden zal dus eerst kun nen plaats hebben zoodra alle veilingen de berjoodigde staten hebben inge;everd. De heer Valstar heeft in zijn rede op de vergadering van de prov. commi sie te Alkmaar medegedeeld dat er per half J nuari weer hoogstwaarschijnlijk een steunuitkeering zou worden gedaan. Daar zal wel niet vee' van komen, als men deze berichten nagaat. De afdeeling Oterleek van den Nederl. Bond van arbeiders in het landbouw- tuin bouw- en zuivelbedrijf hield haar jaarverga dering in café van Ham. De jaarverslagen van secretaris en pen ningmeester werden onder dankzegging goedgekeurd. De aftredende bestuursleden, de heeren T. Ney en D. Leusink, werden bei de met meerderheid van stemmen herkozen, resp. als secretaris en penningmeester, en na men hun benoeming aan. Tot leden der controle-commissie werden benoemd de heeren Jb. Mienes en Gb. Kaay. Ook deze lieten zich hun benoeming welge vallen. De verdere behandeling betrof verschillen- de zaken van internen aard. Tooneelwedstrijd. 'Zondag was het wederom een pracht avond in do Prins Maurite. Als laatste deelnemende vereeniging aan den tooneelwedstrijd, uitgeschreven door het Nut alhier, trad op De Kon. Letterl. Vereeniging J. J. Cremer van Haarlem met Robbedoes, blijspel in Irie bedrijven van Christien van Bommel Douw en Henk Bakker. De zaal was wederom stampvo. met 67. En hij had gelijk. Naarmate de kraan liep, steeg het water op het binnenplaatsje en de tobbe met Piet en Drein ging vanzelf mee de hoogte in. Zoo konden ze gemakkelijk bij het venster komen en na 'n uurtje kropen ze dan ook werkelijk op deze ongewone ma nier hun kamer binnen. 68. Den volgenden dag kwamen Piet Prikkel en Drein Drentel voorbij een soort van tentoonstellings tent. Er hing een groot bord, waarop stond geschre ven „Hier is te zien het grootste monster van de twintigste eeuw". Piet schrok en zei: „Zouden ze het zeemonster al gevangen hebben?" Ze gingen bij het loketje luisteren en hoorden nu van een meneer, die twee kaartjes nam, dat de entréeprijs een dubbeltje kostte.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 7