HEERHUGOWAARD Dinsdag hield de Muziekvereeniging H. U. G. O. hare jaarvergadering in het lo kaal van den heer A. Rus, alhier. In zijn openingsrede memoreerde óe voor zitter, de heer Jb. Volkers, het afgeloopen jaar en de groote successen, welke door de vereeniging op de verschillende concoursen waren behaald en met een hartelijk welkom opende hij de goedbezochte vergadering. Uit het jaarverslag bleek, dat de vereeni ging een druk jaar achter den rug heeft, n 1. 2 concerten en 2 concoursen; het eerste te Edam, waar behaald werden een eersten prijs en tweede eereprijs en één te Halfweg met als resultaat eerste prijs en derde eereprijs. Verder verleende zij haar medewerking bij het inhalen van den nieuwen burgemeester alhier en een gymnastiekfeest te Hensbroek. Voorts nog bij twee uitvoeringen. Alzoo een heel repertoire. Dat de vereeniging nog steeds de volle sympathie der burgerij geniet, bewees wel de spontane aanbieding van het tweede vaandel en het steunfonds. De rekening en verantwoording van den penningmeester sloot imet een bedrag van 113.69 aan kasgeld. De ontvangsten waren 1133,76, de uit gaven 1020,07, saldo 1 jan. 1935 113,69, saldo 1 Januari 1934 f 121,01, achteruitgang 7,32, wat vergeleken bij het vorig jaar een goed resultaat is, daar de achteruitgang in 1933 bedroeg 315,74. Behandeling van den beschrijvingsbrief van den Bond van Harmonie- en Fanfare corpsen in West-Friesland. Na vele besprekingen kregen de afgevaar digden vrij mandaat. Verschillende berichten van concoursen in 1935 te houden waren binnengekomen. Er werd besloten om naar 2 concoursen te gaan, doch welke dit zullen zijn, daar zal later nog over gesproken worden. Bij de hierop volgende bestuursverkiezing werden de aftredende heeren P. Glas en Jb Lugtig herkozen, die hun benoeming aan namen. Voor het nazien der boeken van den pen ningmeester werden benoemd de heeren P. Krijgsman en C. Knijn. Voor controleurs der instrumenten P. Olie en P. Bas. Tot afgevaardigden naar de bondsverga dering Jb. Volkers en P. Glas. Bij de rondvraag werden nog sommige dingen van internen aard besproken, waarna de voorzitter de vergadeing sloot met den wensch dat 1935 weer een succesvol jaar voor de vereeniging mag worden. heer K. Molenaar ook tot bestuurslid van de C.V.V. gekozen. Beide benoemingen werden door den heer Molenaar aangenomen. De voorzitter zeide, dat hij verheugd is, dat de heer Molenaar in de plaas van den heer Tesselaar is gekozen, omdat hij er van overtuigd is, dat ae heer Molenaar een nie» minder goed bestuurslid zal zijn dan de heer T esselaar De heer Molenaar betuigde hierna de ver gadering zijn dank voor het in hem geste.d vertrouwen. Voorstellen vergadering vakgroep tuin ders. De heer C. Mosch stelde voor bi] de regee ring met alle klem aan te dringen op meer steun, daar de toestand hier bijzonder nij pend is. Aldus besloten. Breedvoerig werd besproken de huidige baggerregeling en werd van alle kanten be keken op welke wijze men zou kunnen gera ken tot een betere regeling. Uitvoerig werd hierover van gedachten gewisseld. De voorzitter beloofde deze zaak in de eerstvolgende kringvergadering ter sprake te brengen. Hierna sluiting met den chr. groet. SCHAGEN De heer J. W. Lookman, employé Ned. spoorwegen alhier, wordt overgeplaatst naar Zaandam. DIRKSHORN Geslaagd voor het candidaat-artsexamen te Utrecht de heer P. Groenhart. ST. PANCRAS MOERBEEK. WARMENHUIZEH Dezer dagen vergaderde de L.T.B. in het Patronaatsgebouw onder voorzitterschap van den heer W. Dekker. De voorzitter opende deze vergadering met den chr. groet en heette allen hartelijk wel kom. In het kort herinnerde spr. aan de opleving van thans en sprak de hoop uit, dat dit zou bestendigen. De voorzitter deed nog mede- deeling, dat kort geleden een vergadering is geweest van den kring v. d. L.T.B., waarop speciaal de slechte toestand van den tuin bouw in den breede is besproken. Getracht zou worden een vergadering van het Vei- lingsbestuur te beleggen, waarop voorgesteld kon worden om bij den regeeringscommissaris aan te dringen op verhooging van de mini mumprijzen. De L.T.B. is n.1. van meening, dat het niet meer dan billijk is, dat de bin- nenlandsche consument tenminste den kost prijs van de groenten betaalt. Op de laatste vergadering van de Prov. commissie kreeg de L.T.B. den indruk, dat de heer Valstar hier niet voor was. De organisatie is evenwel van meening, dat het thans meer dan tijd is met al de haar tendienste staande middelen het hierheen te leiden. Desnoods met krasse maatregelen. In overleg met het bestuur van de Centrale Veilingsvereeniging is toen be sloten te trachten nog voor de komende maanden van dit seizoen de minimumprijzen verhoogd te krijgen. Bij den Vierbond zal eveneens een daartoe strekkend voorstel in gediend worden. Het bestuur van de veiling en die van den L.T.B. doen hun uiterst best dit gedaan te krijgen. Verkiezing bestuurslid wegens vertrek van den heer A. Tesselaar. Bij deze gelegenheid herinnerde de voor zitter aan de vele werkzaamheden, die de heer Tesselaar belangloos voor de vereeni ging heeft gedaan. Voor de groote prestatie van den heer Tesselaar wenscht spr. van deze plaats nog dank te brengen. De heer K. Molenaar werd hierna met op I na algemeene stemmen tot bestuurslid ge kozen. Bestuurslid C.V.V. eveneens wegens ver trek van den heer A. Tesselaar. Met op 2 na algemeene stemmen werd de De r. k. tuinbouwvereeniging „De Zuid", afdeeling L. T. B. Sint Pancras (Zuid), hield haar jaarvergadering in het café van den heer Trompetter, aanwezig 34 leden, met den geestelijken adviseur. Voorzitter was de heer J. Bijpost. Door den secretaris werd medegedeeld, dat bij de gehouden inventarisatie van stapel producten, gehouden op 20 Nov. 1934, onder de leden aanwezig waren 44000 K.G. roode kool, 545000 K.G. gele kool, 278000 K.G. Deensche witte, 39000 K.G. uien en 23000 K.G. peen. Door den secretaris werd het jaarverslag voorgelezen, en daarna zonder op- af aan merkingen goedgekeurd. De ontvangsten over 1934 waren 701.22, uitgaven 673.10, saldo 28.12. Bezit der vereeniging 95.13. Indienen voorstellen algemeene vergade ring L. T. B. en L. G. C. Voor de L. T. B. is geen voorstel Voor de L. G. C. vergadering werd door J. Smit een voorstel ingediend en door de vergadering overgenomen. De r. k. tuinbouwvereeniging „De Zuid", stelde voor, dat de betaalmeester de steun gelden der vrachtvaarders tegelijk uitbetaalt met de tuinders, die zelf hun producen aan voeren. De bestuursverkiezing gaf tot uitslag aftredend de heer W. Lies en F. de Goe de dat de heer W. Hes met groote meer derheid herkozen werd. De heer C. v. d, Gragt werd gekozen in de plaats van den heer de Goede die niet meer in aanmerking wenschte te komen. Het bestuur stelde voor om de oude rege ling te handhaven, n.1. 20 secretaris, 10 penningmeester, met algemeene stemmen aangenomen. Rondvraag. De hr. C. v. d. Gragt stelde voor om den voorzitter voor eventueele diensten vergoe ding uit de kas toe te staan. Dit werd ech ter door den voorzitter niet aanvaard. De heer S. Bijpost vroeg of het lezen van het bondsorgaan verplichtend is, dit werd door den voorzitter bevestigend beantwoord. Hierna nam de heer Geestelijk adviseur het woord. Sprekende over de organisatie en matireele belangen zeide hij, dat wij ook de geestelijke belangen in het oog moeten houden. De voorzitter dankte het scheidende be stuurslid de Goede, en sloot met den Chris tel ij ken groet. één der oprichters van „De Amsterdamsche jaar 4% J J Pers" en heeft vele buitenlandsche congres- 4 naar Eng€a -{| .- u/ g 1aap sen bijgewoond. eveneens), naar Scandinavië 3 vorig In Februari 1928, bij de viering van zijn jaar 2K overige landen 5 vorig 40-jarig jubileum als journalist, benoemde de Fransche regeering hem tot „Officier de L'Instruction Publiqe". De regeering van Tsjecho-Slowakije heeft hem benoemd tot ridder in de orde van „De Witte Leeuw" en de Nederlandsche regeering erkende zijn verdiensten door hem in Februari 1933 te benoemen tot Ridder in de Orde van Oran- je-Nassau. De teraardebestelling zal geschieden op Vrijdag 18 Januari a.s. op het Roomsch Katholieke kerkhof „De Buitenveldeft" aan den Amstelveenscheweg. DE VOORZITTERS VAN DE STEMBUREAUX TERUG. Met een extra-trein die gistermiddag om 13.15 uur uit Saarbrücken is vertrokken, zijn de Nederlandsche voorzitters van de stembureaux bij het plebisciet in het Saar- gebied naar hun vaderland vertrokken. De trein splitste zich in Saarbrücken. Het eene gedeelte vertrok naar Amsterdam, het ande re ging naar Zwolle. Gisteravond is deze extra-trein, die be stond uit een vijftal D-wagens te Amster dam aangekomen. Onderweg was reeds een groot aantal van het gezelschap uitgestapt, zoodat slechts een twintigtal reizigers te Amsterdam met den trein arriveerde. Van één hunner vernamen wij, dat zij, die aan de telling hadden deelgenomen, eerst gister morgen om half negen de „Wartburg" mochten verlaten. Nachtrust hadden zij uit den aard der zaak niet gehad. In Saar brücken heerschte gistermorgen een zeer op gewonden stemming De stad wa3 letterlijk geheel gepavoiseerd. In den trein vormden de belevenissen, het hoofdgesprek. Als bijzonderheid werd ons nog medege deeld dat te Maastricht 'n muziekcorps op 't perron was opgesteld, dat lustige marschen speelde ter eere van het gezelschap in het algemeen en van den burgemeester van Limburg's hoofdstad in het bijzonder. Eenigen van de Saar-reizigers gingen van het Centraal Station nog met verschillende treinen naar hun haardsteden. BOERDERIJBRAND TE BLADEL. Gister is brand uitgebroken in de boerde rij van den heer B. te Bladel (N.-Br.) Het grootendeels met stroo gedekte huis en de aangebouwde stal stonden weldra in lich terlaaie. Het geheele gebouw ging verloren, even eens verschillende landbouwwerktuigen. Eenig vee kwam in de vlammen om. HET INZAMELEN VAN GELDEN VOOR DOELEINDEN VAN ALGEMEEN BELANG. Medewerking van de P. T. T. Staatsblad no. 1 bevat een Koninklijk be sluit van 2 Januari 1935, houdende het ver- leenen van medewerking door het Staatsbe drijf der Posterijen, Telegrafie en Telefonie bij het inzamelen van gelden voor doeleinden van algemeen belang. In het eenig artikel van dit Koninklijk besluit wordt bepaald, dat, indien ten behoeve van nationale instellingen, welke een doel van algemeen belang na streven, met den directeur-generaal der Pos terijen, Telegrafie en Telefonie, onder goed keuring van den minister van binnenlandsche zaken, een regeling wordt getroffen, krach tens welke voor dat doel gelden worden inge zameld met behulp van postzegels, het gelds waardig bedrag dezer zeges, na aftrek van het voor die stukken verschuldigde port, of port en recht, en van de aan de afrekening verbonden onkosten door den directeur-gene raal der Posterijen, Telegrafie en Telefonie aan deze instellingen wordt uitgekeerd. ONAFH. SOC. PARTIJ EN REV. SOC. PARTIJ. De fusieplannen. De „Fakkel", orgaan van de Onafhanke lijke Soc. Partij, meldt: Zondag vergaderden de partijbesturen van O.S.P. en R.S.P. tezamen over de voor waarden voor de fusie van beide partijen. De besprekingen hadden in het algemeen een bevredigend verloop. Enkele technische-or- ganisatorische kwesties werden ter definitieve regeling gedelegeerd aan de dagelijksche be sturen, die daartoe nog deze week bijeen zul len komen. Er werd besloten gezamelijk aan de a.s. Statenverkiezingen deel te nemen in alle pro vincies, behalve Brabant en Zeeland. De afdeelingen krijgen spoedig bericht over de samenstelling van de candidatenlijsten. GASVERGIFTIGING TE ALPHEN. Maandagnacht heeft zich te Alphen a. d. Rijn een geval van gasvergiftiging voorge daan. Bij de familie A. T. van Vliet in de Oranjestraat werd de vrouw des huizes om streeks 4 uur wakker door het schreien van een der kinderen. Mej. v. Vliet, die in de bedstede in de ka mer sliep, wilde deze verlaten, maar zakte onmiddellijk bewusteloos ineen. Haar echtge noot, die zich weliswaar zeer duizelig voelde, slaagde er met eenige moeite zijn slaapstede te verlaten. Het bleek, dat ook de kinderen zich onwel gevoelden. Nadat een onderzoek was inge steld, kwam aan het licht, dat een gasslang welke de verbinding vormde tusschen de kraan en een gascomfoor gescheurd was. Een onmiddellijk ontboden geneesheer slaagde er in mej. van Vliet weer tot bewust zijn te brengen. Haar toestand is thans rede lijk. Binnen Nderlands grenzen bleef 32 van het totaal aantal reisplannen (vorig jaar 40 De bier behandelde reizen betroffen de volgende vervoermiddelen: automo bielen 46 motorrijwielen 4 rijwiel- tochten 11 wandeltochten 5 water en ijstochten 6 spoor- en bootreizen, combinaties alsmede ski- en ruitertoch- ten 28 Terwijl, vergeleken bij 1933, het aan tel wat Nederland betreft c ons tan-: bleef, steeg het aantal buitenlandsche reisplan nen met niet minder dan ruim 30 die DE BEGRAFENIS VAN MINISTER KALFF. De koningin zal zich bij de teraardebestel ling van minister ir. J. A. Kalff, op de be graafplaats Westerveld doen vertegenwoor digen door Haar opperkamerheer mr. W. J baron van Lynden. Herdenking in den ministerraad. In de gistermorgen gehouden vergadering van den ministerraad heeft minister dr. H Colijn den ontslapen minister van waterstaat ir. J. A. Kalff herdacht. DIRECTEUR VAN MEELFABRIEK AANGFHOUDEN. Valschheid in geschrifte. Op last van de justitie van Rotterdam is Zaterdag de directeur van de N. V. Meelfabriek der Nederlandsche Bakke rijen aangehouden en rechtstreeks naar het Huis van Bewaring overgebracht De directeur, zekere C Kis aangehouden op vermoeden van schrifte en poging tot oplichting. Later is hij echter tegen cautiestelling op vrije voeten gesteld. Het betreft hiei een kwestie van teveel door het Rijk geresti tueerde monopolie-winst op partijen bloem, ten gevolge van onjuiste opgaven De meelfabrieken moeten aan het rijk opgave verstrekken van haar geheelen voorraad. Deze regeling geldt sedert Augustus 1933 en over dien termijn heeft de N. V. Meelfabrieken der Nederl. bak- ''rijen meer dan twee millioen gul 7en aan monopolie-winst betaald Van haar verkochte voorverkoopen wordt een HET CONFLICT IN HET BAKKERSBEDRIJF. Naar aanleiding van de conferentie, Zaterdagmid. gehouden is tusschen den re- geerings-bemiddelaar en de bakkerspatroons- en gezellenbonden hebben de gezel lenbon- den besloten niet in te gaan op de daarin voorgestelde besluiten. Zij hebben het volgende schrijven aan den regeerings-bemiddelaar mr. S. de Vries Czn. gezonden: Bij de beoordeeling van Uw voorstel dien den de besturen zich rekenschap te geven, welke gevolgen het al of niet aanvaarden met zich zouden brengen. Het aanvaarden onder de zeer vage toezeggingen der pa troons nopens het naleven der C. A. O. be- teekent, den arbeiders wederom een loon- korting opleggen, zonder dat het bedrijf in eenig opzicht gebaat zou zijn. Een nut teloos offer zou dan gebracht worden. Het afwijzen van het voorstel beteekent, dat tientallen patroons het offer niet zullen vergen, voordat een behoorlijke basis voor alle partijen is verkregen, om tot overeen stemming te geraken. Na weloverwogen beraadslagingen moet Uw voorstel worden afgewezen. Over Uw voorstel kan met de arbeiders organisaties gesproken worden, wanneer de saneering in het Amsterdamsche Bak kersbedrijf vaste vormen heeft aangenomen C. P. J. M. SCHLICK. t Te zijnen huize te Amsterdam is Dinsdag in den namiddag na een korte WORKUM BIJ NACHT. Geen veldwachters op straat. De stad Workum heeft de primeur! De burgerij is opgeschrikt door het besluit van den burgemeester, inhoudende voortaan geen permissie te geven na midder nacht. Vereenigingen en allen, die zich nog wel eens na middernacht op straat vertoo- nen, zijn door dit besluit onaangenaam ver rast. Men liet het er niet bij zitten. De burgerij kwam in het geweer en zoo gebeurde het, dat men ter vergadering in de Wijnberg bijeen kwam om te overleggen wat in deze kon wor den gedaan. Van de zijde van het Comité van Actie werd medegedeeld, dat de burgemees ter dit besluit in een onderhoud had toege licht. De burgemeester had gemeend, dat hij. met het oog op het tegenwoordige salaris van de politie-agenten, dezen niet meer mocht belasten met het toezicht na midder nacht. Mochten de loonen van deze ambte naren te eeniger tijd weer verhoogd worden, dan zou er wellicht voor den burgemeester aanleiding zijn, op dit besluit terug te komen Ter vergadering kwamen vele tongen los Woordvoerders van vereenigingen betoog den, dat door het besluit het bestaan van sommige vereenigingen wordt bedreigd. In opdracht van de vergadering wordt thans actie gevoerd om intrekking van het besluit te verkrijgen. WAARHEEN REIST MEN? Het buitenland steeg in de be langstelling. In het afgeloopen jaar verstrekten de 'op''chting, die de heer Van Wijn*® BOND VAN KAASPRODUCENTEN. Het vraagstuk van den steun aan landbouw en veeteelt. Te Gouda heef gistermiddag de Bond van kaasproducenten een algemeene ledenver gadering gehouden ter bespreking van het vraagstuk van den steun aan landbouw en veeteelt. De vergadering was buitengewoon druk bezocht. De Kamerleden dr. H. J. Lo- vink en M. P. v. d. Weyden, van de kaas controle-stations Noordholland, van de F, N. Z.; van de V.V.Z.M.; van de Vereeniging van kaashandelaren; van de Holl. Maat» schappij van landbouw; hadden aan de uit- noodiging gevolg gegeven. Voorts was er de heer L. Bückman, als vertegenwoordiger van het college van regeeringscommissans- sen. Rede van den voorzitter. De voorzitter van den bond, de heer A, van W ij n e n, heeft een rede gehouden, die hij had gebaseerd op de volgende stellin gen: 1. Het systeem der steunregelingen, waar. bij de steun aan de eene groep door de an< dere moet worden betaald, welke laatste dan door de verbeterde positie der eerste later moet mee worden opgetrokken, is fataal. 2. Door het volgen van dit systeem heeft de Ned. veehouderij, vooral in de speciale weidestreken, zwaar geleden. Er zijn groe- pen van bedrijven, die meer hebben moeten offeren aan duurder grondstoffen, dan hun totale steun, zoowel direct als indirect, be dragen heeft. 3. Het diepe ingrijpen in het bedrijfsleven brengt een groote mate van vrijheidsbeper king mee, kweekt een mentaliteit, die wij tot heden op het platteland niet kenden en doet in alle kringen fraude welig tieren. 4. Nieuwe middelen als bijv. gedeeltelijke melksteun, zullen evenmin de oplossing brengen, daar ze op dezelfde onjuiste basis zijn gegrond. 5 Bij het stelsel van verhoogde monopolie rechten voor granen gaat men uit van een te eenzijdige beschouwing van de maatschappij, waarbij men te groote verwachtingen heeft van de mogelijkheid tot belasting van den consument en waardoor dit stelsel nooit aan verwezenlijking toe komt, terwijl Nederland zich hiermede op den duur van de buiten landsche markt afsluit. 6. Gemiddeld staan de producten van den akkerbouw verder beneden we.eldprijs en verder van den productieprijs af dan die van de veehouderij. De toekomstkansen zijn voor de veehouderij waarschijnlijk gTooter. De Nederl. regeering dient hiermede bij de crisismaatregelen rekening te houden. 8. De veehouderij keert zich niet tegen graansteun, maar wenscht akkerbouw te steunen nèèst, niet ten koste van de veehou derij. 9. De steunregelingen kunnen sterk ver eenvoudigd worden als men overgaat naar bodemsteun in plaats van de gedifferentieer de productensteun. 10 De crisisleiding grijpt diep in het bedrijfsleven in door monopolies, teeltrege lingen gedwongen besprekingen en verschui vingen enz. en haalt hier een element van „Planwirtschaft" in, dat voor zijn toepas sing een breedere basis vereischt dan crisis instellingen kunnen geven. 11. Alles wijst erop, dat de basis voor beter functionneeren van het oecoi.omisdrt leven op lager peil zal liggen. Hieraan zich aan te passen zal voor Nederland nood® kelijk zijn. 12. Dit leidt in de eerste plaats tot ver lichting van vaste lasten in den landbouw» maar ook tot beperking van de maatregel® in de industrie, welke tot handhaving va" een te hoog prijspeil voeren en andere groe- pen, o.a. de agrarische, de aanpassing ver hinderen en het internationale warenvcrkeeT belemmeren. 13. Tenzij de regeering om ons onbekende redenen verder den weg van de bedrijfsrege ling en het handhaven van een eigen prijs" peil in Nederland op wil. Indien dit zoo is, dan mag dit niet tijdelijks zijn door crisis- organen te behandelen, maar behoort deze veelbestreden richting in het maatschappe* lijk leven langs parlementairen weg stand te komen en de regeering de volle verantwoording en het risico van de toepas* sing te dragen. vier kantoren van der» A.N.W.B., Toe ristenbond voor Nederland aan zijn le den tezamen 53 596 reisplannen en ont werpen van reisroutes. Uit de verdeeling valschheid fn ge- I hdd overlXl KJ? P T nfTft't T" de verschi,l*"d« landen ie ëenigs- ot oolichtinir T.»i.r djrec,eul. van het Nederiandsche Teltgraa{ verhêuitn'ln de 5,,|lancl<;n,zich m°- van geboorte en heeft in de Residentie de eer ste schreden gezet op het pad der journa listiek. n.1 als verslaggever bij het inmid- Is opgeheven „Dagblad voor Z.-Holland s-Gravenhace". dels en 's-Gravenhagé i teu *ï-ad hil in diens{ van het Neder- landsch Telegraaf-Agentschap, alwaar hij gedurende een reeks van jaren als hoofdre dacteur leiding gaf aan de Reuter-bericht- geving. In 1925 werd de heer Schlick be noemd tot directeur van het Nederlandsch I elegraaf-Agentschap. De overledene was Van de bovengenoemde 53.596 reizen betroffen er 36.435 het buitenland- SSr van gingen er 36 - - fltelllngvftn weer teri politieke verwikkelingen, ging 32 1 vaiJ vorige jaren geleidelik rnUr®"1»;.-,!"1"- «Vï naar Duitschland. 1 9, N«£?r_B€lgijB ging 17 SO)y 9q »«r Frankrijk 16 ^9 d>), naar Zwitserland 9 tot zijn rede gaf, citeren we allereerst zij® mededeel ing, dat deze vergadering £ee® protestvergadering was. Haar bedoehw was opbouwende critiek. En ze had niet de bedoeling mede te werken aan het vorm® van een tegenstelling tot andere agrarisch groepen. In het slot van zijn rede heeft spreker be toogd, dat de verarming van de nic"?c.f, heid dringt tot goedkoojoer maken van produvtie. De regeering wil ook naar v sober ing. Is het dan niet dwaas, dat we nevenregeering opbouwen van crisisorg-'T, die reeds 'n onkostenbegrooting van 19 f" hoen hebben. We moeten naar verlicht"1® van lasten en naar versobering. tej. Na een paraphrase van zijn laatste 81 hng, zeide spr., dat de veehouderij met intensieve bedrijfsvoering hoopt, dat er z onder de „ordening" voor haat nog we» plaats onder de zon zou overblijven, publiek waarvan de verwachtingen bui tengewoon hoog waren gespannen. Of die verwachtingen in alle opzichten zijn bevredigd willen wij daarlaten. Maar afgegaa nop het overweldigend applau6, heeft het publiek volop genoten van het sublieme spel dezer vereeniging. „Robbedoes heeft ongetwijfeld vele harten gewonnen". Het is er dezen avond voor de heeren Juryleden vrij zeker niet gemakkelijker op geworden. De kansen van winnen worden begrij pelijker wijze druk beoordelde door het publiek. Op 9 Febr. zal in de Prins Mau- rits het oordeel van de jury en de uit slag van den wedstrijd worden bekend gemaakt. Naar wij vernemen is voor den slot- avond van dezen wedstrijd een keurig programma samengesteld. Rondvraag. Overgeplaatst. *Op de groote Nationale Pluimvee tentoonstelling, gehouden te Hoorn, be haalde de heer S. Buis, alhier, den eer sten prijs en een eereprijs met een gele Valamsche reus (voedster) en een eerv. verm. met een BI. V. Reus (ram). Geluk kig dat B. zijn onlangs gestolen beestjes weer terug heeft. L.T.B. restitutie verleend. De directie heeft aan de betrokken crisisbureaux verkoopsta- ten ingeleverd en aan de hand van die verkoopstaten zijn de bedragen terug- bot&8>l d- Nu zijn die verkoopsetaten opgemaakt over verkoopen, die nog hangende zijn, maar omdat de markt verandert zijn verschillende dezer verkoopen niet doorgegaan. Daarvan is geen opgave aan het Rijk gedaan, zoodat er voor een aan zienlijk bedrag teveel restitutie i ont vangen. Omtrent de grootte van het te veel ontvangen bedrag worden verschillende cijfers genoemd. De leiding van de N.V., die zich op het standpunt stelt, dat hier sprake is van een verzuim en geenszins van opzet om het rijk te benadeelen, noemt een bedrag van rond 30.000. De valschheid in geschrifte, waarvan de directeur wordt verdacht, zou ge legen zijn in de foutieve opgave in de verkoopstaten, althans in het feit, dat men heeft nagelaten de in deze staten te vermelden verkoopen, welke niet tot stand zijn gekomen, bij den rijksdienst op te geven .De poging tot oplichting zou hierin bestaan, dat verkoopen aan het rijk zijn opgegeven, die niet tot stand zijn gekomen. De aanhouding van den directeur was voor ingewijden in de graanwereid geenszins een verrassing. Men weet daar immers reeds gedurende vele weken, dat door rijksaccountants een onderzoek werd ingesteld naar fraudes die zouden zijn gepleegd. Twee accoun tants hebben eenige maanden lang de boeken onderzocht. Toen zij j.1. Zater dag met hun onderzoek zoo ver waren gekomen, dat vast stond, dat de verden king van fraude gegrond was, is men tot onmiddellijke arrestatie overgegaan. De verdachte werd naar het Huis van Be waring overgebracht, mede om te voor komen, dat er nog wijzigingen in de boeken zouden kunnen worden aange bracht. jaar 4X 7. Naast de haven- en importbelangtt 1 brengt het artikel melk na betaling aan den boer, bij zijn bewerking tot diverse produc ten en door den intensieven handel daarin, een volksinkomen van ten minste 100.000.000 gulden. over Hp vorcnKHiA»^. o aI uwï,8 r /o naar Duitechland

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 8