Begrafenis van minister Kalff. [KSÜQÖKE Agenda £aatste Aecicfiten 3-ngezonden Stukken JUovinciaaf Tlieuws Weerbericht Stad ett Om (Ongecorrigeerd.) Mgr. Chioppa ernstig ziek DE SAAR-KWESTIE. Nog geen overeenstemming. PSEUDO-CIRCUSDIRECTEUR MAAKT ZICH SCHULDIG AAN OPLICHTINGEN. Een groot staatsman werd ten grave gedragen. Zijn laatste reis. Rede Dr. v. Manen. DE MELKPRIJZEN KALENDERS. SCHERMERHORN ZUIDSCHARWOUDE HEILOO Weeroverzicht. TEXEL EXTRA-HULP WERKLOOZEN. Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater. dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Victoria-theater, half 8, hoofdnummer Het meisje met den blauwen hoed (rom.)hoofd, rollen Lou Bandy, Truus van Aal ten, Ro land Varno (geprolongeerd). Toegang voor eiken leeftijd. Cinema Americain, half 8, hoofdnummer Turandot, prinses van China (rom.), hoofd, rollen Kathe von Nagy, Willy Fritsch, Pau' Kemp. Toegang voor eiken leeftijd. A. B. T., half 8, hoofdnummer De sen- satieduivel (sens.)hoofdrollen Ida Lupino, Cyril Mac Laglen, John Loden. Toegang boven 18 jaar. Donderdag 17 Januari. 8 uur, Harmonie, Kees Pruis-avond; spre ker A. Pleysier. 8 uur, 't Gulden Vlies, lezing voor de N.R.V. „België en de wereldtentoonstelling Brussel 1935". 8 uur, Waakt en Bidt, ledenvergadering chr. middenstandsvereen., spreker de heer Meima; hoofdbestuurslid. 8.15 uur, De Unie, lezing mevr. ds. A. de Haan—Gratama over Henriëtte Rolanc Holst, haar levensopgang naar het reli- gieuse. Vrijdag 18 Januari. 8 uur, Harmonie, concert Kamermuziek, vereeniging. Zaterdag 19 Januari. 8 uur, 't Gulden Vlies, feestavond D.E.S Landstraten e. o. Zondag 20 Januari. 7.30 uur, 't Gulden Vlies, tweede opvoe ring van „Het jolige weeuwtje". Dinsdag 22 Januari. 8 uur, café Central, buitengewone leden vergadering Witte Kruis. Zaterdag 26 Januari. 8 uur, Harmonie, feestavond Turnlust. 8 uur, 't Gulden Vlies, feestavond D.E.S. Boomkampstraat e. o. HET NUT VAN DE LIPPENSTIFT. Een troepje damesleden van de Washing- ton-golf-club wilde zich naar de banen bege ven, toen ze ontdekten, dat deze onderge sneeuwd waren. Het bleek zeer lastig te zijn om de witte balletjes in de sneeuw terug te vinden. Een van haar kreeg toen een lumi neus idee. Met haar lippenstift maakte ze haar golf-balletje rood, zoodat het duidelijk afstak in de witte sneeuw. Dit deden ook de anderen. Ze behoefden niet bang te zijn dat ze eikaars balletjes zouden verwarren, daar ieder van haar een aparte kleur rood gebruikte, welke dadelijk van de lippen te lezen was. Naar wij vernemen i6 de pau selijke internuntius mgr. Chiop pa zeer ernstig ziek en lijdende aan griep. Dinsdagavond deed zich. een complicatie in den vorm van een dubbelzijd'-a- longontsteking voor. De toe stand is zeer critiek. De onder leiding van baron Aloisi als voorzitter van de commissie van drie gevoerde onderhandelingen tusschen vertegenwoordigers van Duitschland en Frankrijk over de met den terugkeer van het Saargebied tot Duitschland sa menhangende kwesties zijn nog niet ten einde, aangezien de Duitcche regeering niet bereid was, verschillende onderdee- len der Fransche eischen, die verband houden met de militariseering van het Saargebied, in te willigen. Men hoopt echter, dat nog in den loop van den dag volledige overeenstemming zal worden bereikt. Onlangs is gemeld, dat te Laren (N.-H.) wtrd opgericht een zeer groot c'rcus, dat den naam „Olanda" zou dragen. De plannen waren buitengewoon groot en d> directeur, de heer Q. v. V., deed aller lei aanbiedingen op het gebied van de reclame. Talrijke groote firma's trachtte hij te bewegen reclame-contracten af te sluiten voor groote bedragen. Tv het ci. cus zou dan tijdens de voorstellingen op de een of andere wijze reclame voor deze firma's worden gemaakt. Intusschen is van verschillende bena deelden, die de reiskosten en de andere uitgaven voor den directeur hadden ge daan een klacht binnengekomen ten p rkette van den officier van justitie te Amsterdam. Er zal tegen den heer V. een o: ierzoek worden ingesteld of hij zich ho>ft schuldig gemaakt aan oplichting. DE ZAAK VAN HET PALEIS VOOR VOLKSVLIJT. Betreffende de zaak van het Paleis \„or Volksvlijt waarin, zooais wij meldden, drie personen zijn gearresteerd, worden de ver- hooren nog steeds voortgezet. Het dossier is reeds zeer omvangrijk en bij de huiszoe kingen is ook een gedeelte van de boeken teruggevonden, dat zoogenaamd verbrand zou zijn. De gearresteerden blijven nog tot Zater dag, dit is dan in totaal vier dagen, in poli- tiebewaring en worden dan ter beschikking van den recher-commissaris van Lier ge steld, die volgens de wet de verdachten twee maal zes dagen kan doen insluiten. Daarna beslist de rechtbank of er voldoende termen aanwezig zijn tot het houden in voorarrest. De rechtbank kan deze aanhouding dan voor een termijn van dertig dagen bevelen. Het is niet onmogelijk, dat nog meerdere huiszoekingen zullen volgen. DE BRAND TE NULAND. Nadere bijzonderheden. Omtrent den brand te Nuland vernemen wij, dat de brand in de kapitale boerderij van den heer H. v. Bakel gisteravond te half zeven uitbrak. Eenige voorbijgangers zagen vlammen uit het dak opslaan en waarschuw den ijlings de bewoners, die, nog onbewust van het dreigende gevaar, rustig in huis zaten. De brand, die in de stal schijnt ont staan te zijn, breidde zich zoo snel uit, dat slechts een gedeelte van het vee kon worden gered. Een viertal koeien en een kalf kwamen in de vlammen om, terwijl nog eenige stuks vee zoodanige brandwonden opliepen, dat het zal moeten worden afgemaakt. Het paard kwam met verschroeide manen en staart uit de vlammenzee loopen en bleef zoodoende behouden. De geheele inventaris en een groote voor raad hooi werden een prooi der vlammen Het was een groot geluk, dat het stil weer was en dat ae wind uit het Noordwesten kwam. Bij Westelijken of Zuidwestelijken wind was de ramp niet te overzien geweest, door hier vier groote boerderijen met strooien daken dicht bijeen staan, De bewo ners wisten met emmers water de meest be dreigde punten der daken nat te houden en uitbreiding van den brand te voorkomen. De burgemeester leidde het blusschingswerk. De geweldige vuurgloed, die tot in den verren omtrek zichtbaar was, trok veel publiek. De woning en de inventaris waren slechts gedeeltelijk verzekerd. In allen eenvoud heeft hedenmiddag de overbrenging van het stoffelijk overschot van minister Kalff van Wassenaar naar Wester- veld plaatsgehad, om aldaar te worden ter aarde besteld De belangstelling in het rusti ge en deftige villapark „De Kievit", waar de minister woonde, was niet bijzonder groot. Slechts een klein aantal belangstellenden had zich in de Laan van Hoogwolde opge steld om bij het vertrek van den overleden staatsman aanwezig te zijn. Naarmate de tijd echter verstreek en het oogenblik van vertrek naderde, kwamen er meer menschen, waaronder verschillende le den van het personeel van het departement van waterstaat, die hun hoogsten chef bij den aanvang van zijn laatste reis een groet brachten. De vertegenwoordiger van H.M. de koningin, mr. W. J. baron van Lijnden, de ministers en de familieleden, die in den stoet zouden vólgen, waren eenigen tijd te voren in het sterfhuis aangekomen, waar ds. P. Blaauw een korte rouwdienst leidde. Omstreeks half een werd een aanvang ge maakt met het opstellen van den stoet. Twee bloemenauto's reden den tuin van 's ministers villa „den Beukenhof" in tot voor den hoofd ingang. Een schat van kransen en bloem stukken werd vervolgens naar buiten gedra gen Het plechtige oogenblik, dat de kist met het stoffelijk hulsel zou worden uitgedragen, was aangebroken. De kist werd in de auto geplaatst. Dadelijk achter de lijkauto volgde een hofauto, hierna kwam een groot aantal volgauto's, met vele leden van het ministerie. Wegens de begrafenis van minister Kalff was aan de regeeringsgebouwen en verschil- ende legatiegebouwen de vlag halfstok gehe- schen .Ook aan het hoofd- en de bij-postkan toren was de vlag halfstok geheschen In langzaam tempo werd met den tocht van Wassenaar haar Westerveld een' begin gemaakt. De vele belangstellenden langs den weg namen eerbiedig hun hoeden af. De gewone route werd gevolgd en tegen drieën arrivieerde de stoet de begraaf plaats te Westerveld, waar, in tegen stelling met Wassenaar, de belangstel ling enorm groot was. Nadat de kist in de groeve was neer gelaten en de talrijke kransen op het graf waren neergelegd, trad allereerst de min.-president Dr. Colijn naar voren om een kort woord te spreken. Daarna werd namens de directie van de Spoorwegen het woord gevoerd door Dr. v. Manen. Dr. H. van Manen wees erop, dat het arbeidsveld van minister Kalff voorna melijk het spoorwegbedrijf is geweest, wat voor andere belangrijke werkzaam heden hij daarnaast of daarna ook ver richt heeft. Vijf en dertig jaar heeft hij dat bedrijf met al zijn gaven gediend. De Nederlandsche Spoorwegen hebben het daarom op hoogen prijs gesteld, dat hier namens hen getuigenis mag wor den afgelegd van hun diep gevoelde waardeering voor zijn werk en zijn per soon. Reeds op 40-jarigen leeftijd werd Kalff in de leiding der Hollandsche IJzeren Spoorweg Maatschappij opge nomen. Hij was daartoe bij uitstek ge schikt, man van karakter, begiftigd met een scherp verstand en met een warm hart, streng maar rechtvaardig en ge voelig voor de nooden van anderen. Ju ridisch naar aanleg en technisch naar opleiding, geschoold in de praktijk was hij aangewezen voor de leiding van het zoo veelzijdige spoorwegbedrijf. Gedu rende 20 jaar heeft hij daarvan deel uit gemaakt en in die jaren werd de con currentie geleidelijk door samenwerking vervangen en had een samensmelting tot één bedrijf plaats. De moeilijkheden van de oorlogsjaren en na-oorlogsjaren werden overwonnen en 't bedrijf kwam tot verdere ontwikkeling. Het is niet mogelijk, doch ook niet noodig van dat alles het persoonlijk aandeel van Kalff aan te wijzen, men kan het moeiliik te groot nemen of de beteekenis ervan te hoog aanslaan. Hij was een harde- en degelijke werker, die nimmer overhaast een beslissing nam. Hij hield van rusti ge bestudeering en overweging en stond open voor overleg. Hij was een aan trekkelijk mensch, die gaarne een an der hielp en elk onaangenaam woord vermeed, zoolang dat mogelijk was. Bij zijn afscheid van de spoorwegen had hij ook van dat gedeelte van het personeel, dat hem na de fusie met te genzin en wantrouwen had ontvangen, het vertrouwen en de liefde weten te winnen en zagen allen hem noode gaan. Het is met diepen weemoed, dat wij thans voor altijd afscheid nemen van den man, die voor de Nederlandsche Spoorwegen zoo ontzaggelijk veel heeft gedaan. Namens de Nederlandsche Spoorwe gen zal de naam van Jacob Adriaan Kalff bewaard blijven als die van een der meest toegewijde dienaren en een der bekwaamste leiders en wie het, zoo als ik, steeds een voorrecht gevonden hebben, met hem te mogen samenwer ken, zullen zijn nagedachtenis in hooge eere houden. Hij ruste in vrede. Tot de velen, die reeds een klein uur te vo ren op de begraafplaats aanwezig waren, behoorde behalve de directeur-generaal van de waterstaat, dr. ir. J. A. Ringers, de hoofdingenieurs, directeuren van water staat, ir. J. P. v. Vlissingen en vele andere hooge autoriteiten en regeeringspersoon- lijkheden. Hierna werden bloemen gestrooid op de kist van de overleden minister, waarna allen diep onder den indruk de begraafplaats om kwart over vier verlieten. ZUIDSCHARWOUDE. Dec.) Geboren: Jacobus, z. v. Willem Zoon en Wilhelmina Bergen. Hendrik, z. v. Pieter de Geus en Hillegonda Joman. Getrouwd: Klaas Klingeier en Neel- tje Bierman. Overleden: Adrianus Theodorus, oud 7 maanden, z. v. Adrianus Groot en Maria Geertruida de Goede. TEXEL (December). Geboren Cornelis Jan, z. van HendH- kus Albertinus Johannes Slegtenhorst en Jacoba Kalis. Everardus Wilhelmus Ja cobus en Etmo Elize, zoons van Everardus Wilhelmus Jacobus van Leersum en Aaltje Frounke Tuinema. Sara, d van Wybren Pranger en Rensje Donker. Lambertus Cornelis, z. van Cornelis Witte en Maria van Heerwaarden. Anthonius Johannes, z. van Hendrik Smit en Agatha Witte. Manie, d. van Pieter Eelman en Alida de daas. Willem Cornelis, z. van Wilhelmus Johannes Vendel en Cornelit Zijm. Jannie Gretha, d. van Hendrikus Koningsveld en Janna Wassenaar. Ondertrouwd: Pieter Bakker en Die- derica Fokstina Kooiman. Cornelis Reijer Keijser en Grietje Kikkert. Getrouwd: Theodorus Witte en Cor- nelia Clementina Evalina van 't Noordein de. Pieter Bakker en Diederika Fokstina Kooiman. VROUWEN MOETEN HAAR IDEALEN KUNNEN VER WEZENLIJKEN. Mijnheer de Redacteur, Beleefd verzoek ik u het volgende te willen plaatsen. Waarom ik voor het recht der vrouw strijd? Omdat er vrouwen zijn evenals man nen, die bezield zijn met idealen. En omdat zij evenals mannen het recht mogen hebben om haar idealen te verwezenlijken of zij ge trouwd zijn of niet, dat doet er niet toe. He: onrecht, dat haar wordt aangedaan, door ze in haar streven te belemmeren, voelen zij in beide gevallen aan als een wreedheid. Zij kunnen niet helpen, dat er mannen door het noodlot worden getroffen, evenals ook vrou wen en dat er getracht wordt om tot een op lossing van dat vraagstuk te komen, vind ik prachtig, maar alleen wanneer dat op een humane wijze geschiedt. Met dank voor de opname, Mej. D Mijnheer de Redacteur, Verzoeke beleefd opname van het vol gende: j- Naar aanleiding van het verslag van de Gecombineerde vergadering van de Hol landsche Maatschappij van Landbouw voorkomende in Uw blad van 16 Januari waarin de heer Blauw vraagt of er wel vol doende aandacht wordt geschonken aan het feit dat den consument zelfs geen volleinell: wordt geleverd, de boer 4 cent ontvangt en de handelaar voor nog geen vollemelk 12 cent berekent, verneemt ondergeteekende gaarne van den heer Blauw welke melkhan delaar of melkinrichting zich hieraan schul dig maakt, opdat niet de verkeerde hiervoor wordt aangezien, alsmede welke melkhan delaar of inrichting thans zijn consumptie melk koopt voor 4 cent per liter. Met dank voor plaatsing, JAC. GREEUW, Dir. Coöp. Alkm. Centr. Melkinr De Groot Noordhollandsche van 1845, maatschappij voor levensverzekering en lijf rente te Amsterdam, heeft een kalender voor 1935 uitgegeven. Dank zij het wijze besluit van den pater familias zijn na diens- over lijden zijn vrouw en kinderen goed verzorgd achtergebleven en men ziet het drietal dan ook op de kalenderbladen de opname da teert natuurlijk van geruimen tijd na vaoers overlijdenin een vroolijke groep bijeen. De kalenders in rood en zwart op grijzen achtergrond is zeer duidelijk en daarom buitengewoon geschikt voor kantoor en huis kamer. Voor de betrekking van Opzichter van het Waterschap „De Scherm eer" is door Dijkgraaf en Heemraden de volgende voor dracht opgemaakt: 1 M. Krijnse Locke, Opz. prov. wegen, tijdelijk te Ursem, 2 W. Moeijes te Oudorp, 3 C. Ruijtenbeek, Opz. Prov. wegen, tijde lijk te Alkmaar. De afdeeling Zuidscharwoude van den Nederlandschen bond van arbeiders in het landbouw-, tuinbouw- en zuivelbedrijf hield ten huize van den heer C. Kuilman hare jaarvergadering. Het jaarverslag van den secretaris werd met applaus beloond. Aan den jienning- meester werd eveneens dank gezegd voor zijn jaarverslag. Vervolgens werden de ingekomen stuk ken, waarbij was 't schrijven van de ar beidsbemiddeling, waarin er op wordt ge wezen, dat volgens beslissing van den rijks- inspecteur Kikkert, 't stempelen in de wacht- week verboden is. Voorts een schrijven van B. en W., waarin wordt medegedeeld, dat B. en W. afwijzend beschikten op een verzoek, om vervoer per autobus van de arbeiders, die in de werk verschaffing te Schoorl werkzaam zijn. De kascommissie bracht hierna verslag uit van het gehouden onderzoek. Boeken en bescheiden waren in orde be vonden. Het kassaldo bedroeg 87.13. Bij de gehouden bestuursverkiezing wer den de heeren K. Kliffen en P. Kist herko zen, terwijl in de plaats van den heer A. Keppel, die zich niet meer beschikbaar stel de, de heer P. de Ruiter Jz. werd gekozen. De rondvraag leverde niets bijzonders op, waarna de voorzitter de vergadering sloot met woorden van dank tót den scheidenden secretaris, voor hetgeen deze voor de afd gedaan heeft *De Bloemisten Fatroonsvereeniging ;maar en Omstreken hield Dinsdag avond jaarvergadering in café van Ge- meren. De voorzitter, de heer C. Bruin vr.n Alkmaar hield een scherp gestelde inleiding over het afgeloopen jaar Velen laten al het werk aan een paar bestuurs leden over. Men moet ook meer toezien cp oneerlijke concurrentie. In dergelijke zaken moet men èn het bestuur èn de p« -itie in den arm nemen. Met den wensch dat in 1935 alle leden achter het bestuur zullen staan, verk'aarde 'pr. de vergadering voor geopend. Van het gemeentebestuur van Alk maar was d.d. 20 December bericht ont vangen dat men de motie voor kennis geving had aangenomen. Een breedvoe rige discussie volgde, waarbij men van oordeel was dat men nogmaals zich tot den Raad moet wijden. Het is zeer ont moedigend dat deze niets gevoelt voor een ventverbod. De heer J Kossen (Heiloo) deed reke ning en verantwoording. De ontvang sten waren 229,32, de uitgaven 226 71, saldo 2.61. Er moet echter nog betaald worden 46.05, zoodat er een schuld is van 43.34. Floraliatentoonstelling 1935. Ingeko men was een verzoek uit Alkmaar om aan de tentoonstelling te verbinden een huisvlijttentoonstelling en contact te zoeken met enkele personen uit Alk maar en Heiloo De heer A. Schouten (Heiloo) meende dat de commissie van uitvoering voor een te groote taak stond. Na uitvoerige bespreking werd besloten een apparte commissie te be noemen voor Alkmaar en ook voor Heiloo Voor Alkmaar werden gekozen de heeren C F?ln{P' Aster en P. Rusch, voor Heiloo N. F. Helder, A. Schouten en G. Smits. Besloten werd er in beide plaatsen een huisvlijtten toonstelling aan te verbinden Bestuursverkiezing. Aftredend A. Corne- isse (Limmen) en G. Smits (Heiloo), de laat ste niet herkiesbaar. Herkozen werd de heer maar) C" g<?kozen de ll€er p Rusch (Alk- De heer Smits verklaarde zich bereid administrateur te zijn, doch los van b^tuur en de vereeniging. 1 Aan het einde der agenda werd den schei, denden voorzitter dank gebracht voor het vele werk in de 10 jaar verricht Uet -l naar waarnemingen, verricht in den morgen van 17 Januari. Medegedeeld door het Kon. Nederl Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 780,6 m.M. te Stormway. Laagste barometerstand 754,4 m.M. te Ir Verwachting, geldig tot den avond van 18 Januari: Meest matige noordelijke tot noordweste lijke wind; half tot zwaar bewolkt of betrok ken; weinig of geen neerslag; kouder; wel licht lichte vorst des nachts in het oosten. Het gebied van hoogen druk breidde zich sterk naar het noorden uit en verplaatste zijn centrum naar Schotland en Ierland, Een tweede kern vormt zich in midden- Zweden. Over IJsland is de druk nog stij gende, daarentegen zijn de barometers da lende in centraal-Europa en in Frankrijk. Deze veranderingen in de drukverdeeling zijn gunstig voor de ontwikkeling van win den uit koude gebieden, waar de vorst weer toenam. De luihtmassa's die over de Alpen trekken, zijn iets minder koud en hebben minder groote snelheden. De oceanische luchtstroomingen transporteeren nog steeds luJitmassa's van zeer hooge temperatuur over IJsland naar de Poolzee, zoodat in het oosten van IJsland de hoogste temperaturen van het geheele waarnemingsgebied worden aangetroffen, terwijl het te Marseille vier graden vriest. In Lapland werd de vorst minder streng, de vorstlijn verplaatste zich verder naar het oosten doch zal spoedig weer naar het westen teruggaan en terug keer van de vorst is in de eerste dagen niet onwaarschijnlijk. Opvoering kinderoperette „Dans Drijf'. Een tot de uiterste hoeken bezette zaal van de Rustende Jager was Woensdagavond getuige van de kinderoperette „Hans Drift", in 3 bedrijven. Het kinderkoor is het troetel kind van de zangvereen. „Harmonie". Om hun „kleine" zoo voordeelig mogelijk te laten uitkomen, worden kosten noch moeite gespaard. Ja, dat lijkt zoo eenvoudig, de kin deren spelen Hans Drift Maar voor den heer J. Hoogervorst zal het een puzzle zijn geweest om klaar te komen, ook al omdat men had gewanboft, 'zooals de voorzitter zeide. Die kinderziekte had nog al stagnatie veroorzaakt. De uitvoering was in één woord: heel goed. Zang, spel en dans der grooteren vonden we hoewel geheel af -- niet bet voornaamste. Het spel der kinderen'was heel goed en meermalen best. De kleine acteur, die Hans Drift voorstelde, kreeg tweemaal bij open doek een daverend applaus. Zijn zang was dan ook te roemen. E)e grimeur B. C. Loevens te Alkmaar had een groot succes. Een bijzonder compliment voor onzen plaatsgenoot A. Roest voor de tooneelaankleeding En dan nog twee, die be scheiden op den achtergrond blijven. Mej. D. Rus een compliment voor haar begelei ding en den heer Toon Gier voor zijn be lichting. Niets was gespaard om den avond te doen slagen en men is geslaagd. Jan Smit en zijn band zorgden voor afwisseling. Er was dat spreekt wel van zelf een ge zellig bal, dat tot laat in den nacht duurde. De houtverkooping op een 3-tal buiten plaatsen stonden in het teeken van weinig animo's voor brandhout en duur rijshout Trots alle malaise in den tuinbouw, gaat men op den ouden voet voort. Daar men op crediet verkoopt tot 1 Augustus, is het gemakkelijk koopen. Als plantsoen-werker en tuinman op „Kapel" (O. L. Vr. ter Nood), is benoemd de heer C. Borst. 't Aantal inwoners der gemeente Texel vermeerderde gedurende 1934 met 5 mannen en 8 vr.. totaal 13 pers. Op 1 Januari 1934 telde Texel 4083 m. en 3810 vr., totaal 7893 pers. Oec. 1934 bedroeg het aantal inwoners 4088 m. en 3818 vr., totaal 7906 pers. t Aantal geboorten bedroeg 163 pers., 't aantal sterfgevallen 75 pers. Ingekomen waren 268 pers. terwijl 343 pers. uit deze gemeente vertrokken. Nog steeds overtreft de mannelijke bevolking die der vrouwen met 270 pers., vorig jaar was dit 273 pers. Het gemeentebestuur maakt bekend, verstrekking van extra-hulp aan werkloozen, zoolang daarvoor geen gel- c en van het Nationaal Crisiscomité zijn 'invangen, nog niet mag plaats hebben. Verzoeken om extra-hulp (kleeding, schoeisel, beddegoed, e. d.) zullen eerrt in behandeling kunnen worden geno- men, zoodra daarvoor de noodige fond sen betschikbaar zijn gesteld. Onder de aandacht van belanghebbm- oen wordt gebracht, dat verzoeken om extra-hulp tezijnertijd uits'uitend schril* '•'iijk kunnen worden ingediend, welke geadresseerd moeten worden aan het ";sis-Comité-B (adres: Stadhuis), en dat de wethouders over verzoeken van de.;en aard niet te spreken zijn, aange zien het Crisis-Comité-B alleen schrif telijke verzoeken In behandeling ka" nemen

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 2