tBucqediike Stand ykoamciaal Tlieums JjufeiondeH Stukken SCHAGEN INRIJ VERBOREN GRAFT UITGEEST BROEK OP LANGENDIJK OUDKARSPEL BERGEN WAGON VAN EEN RANGEERENDEN TREIN ONTSPOORD. Sneltrein AmsterdamMaastrich heeft een half uur vertraging. Tengevolge van een verkeerden wissel stand had gistermiddag omstreeks twaalf uur een ontsporing plaats op het station van het Noord-Limburgsche plaatsje Oirlo Casteray. Op het baanvak van de lijn Am sterdamMaastricht welke daar ter plaatse enkelspoor heeft, geraakte van een rangee renden trein een met hooi beladen wagon uit de rails, waardoor het baanvak geheel ver sperd werd. Met al het beschikbare perso neel, dat onmiddellijk gerequireerd werd, nam men het opruimingswerk ter hand. Toen om 12 uur 45 de sneltrein uit Amsterdam naar Maastricht moest passeeren, was men met de opruimingswerkzaamheden nog niet gereed en moest deze stoppen. Eerst om 13 uur 15 toen men den wagon weer op het spoor had, kon de brein, die dus een half uur oponthoud had gehad, weer vertrekken met bestemming naar Maastricht. BRAND IN BRANDSTOFFEN- HANDEL. - Garage en kantoor uitgebrand. Gisteravond is brand uitgebroken in de garage van den brandstoffenhandelaar Jo- hann Speekman aan de Westzijde 324, tegen over het Blauwe pad te Zaandam Men ver moedt, dat het vuur is ontstaan door het in brand raken van één der beide vracht auto's, welke om zes uur was teruggekomen uit Wormer. Volgens de gewoonte had men de nog warme auto met kleeden afgedekt, en mede om het afkoelen tegen te gaan, daar onder twee lampen, welke speciaal voor dat doel werden gebruikt, geplaatst. De heer S neemt dezen maatregel om de auto des mor gens weer dadelijk te kunnen gebruiken Toen de brand uitbrak, was er niemand in de ga rage aanwezig Het vuur had zich zoo snel verbreid, dat aan behoud van de garage niet meer viel te denken. De vlammen sloegen over naar het aangrenzende kantoor, dat mede door het vuur vernield werd De woning kreeg be langrijke waterschade. SMOKKELAAR IN DEN RUG GESCHOTEN. Omdat hij niet wilde stoppen. Toen gistermiddag een uit Duitsohland komende vrachtauto ons land wilde binnen rijden, gaf de bestuurder geen gevolg aan de sommatie van den dienstdoenden ambte naar. De commies sprong achterop de auto en loste eenige waarschuwingsschoten in de lucht. Daar de bestuurder in volle vaart doorreed, schoot de ambtenaar hem in den rug. Bij het tot stilstand komen van de auto, poogde de bestuurder nog te ontvluchten. Hij viel echter neer. Met zware verwondin gen werd hij opgenomen en naar het R.K. ziekenhuis te Tegelen vervoerd. Het bleek te zijn de 28-jarige Smeets uit Belfeld. De auto is evenals een partij margarine van 2000 K.G., in beslag genomen. Nader vernemen wij, dat de getroffene aan zijn verwondingen is overleden. VERKOOP WELDADIGHEIDS POSTZEGELS. Opbrengst aanzienlijk minder dan vorig jaar. Het comité voor den verkoop van welda digheidspostzegels te Rotterdam schrijft ons Ondanks den ijver en de toewijding van velen, is het resultaat van den verkocp van weldadigheidspostzegels, enz., dit jaar aan- zienijk beneden dat van verleden jaar ge bleven. Met erkentelijkheid aan allen, die op eenigerlei wijze meehielpen, laten wij hier onder de cijfers volgen met tusschen haak jes er achter de opbrengst van het vorige jaar: aan postzegels 21.120.51 29.110.60), aan briefkaarten en kalen ders 1648.26 1788.65), aan giften, incl. verloting aquarellen 472.50 544.76), zoodat de totale achteruitgang bedraagt 8202.54. Wij willen echter niet voorbijzien, dat niettemin een bruto-bedrag van 23.241.27 is ontvangen, waarvoor wij danken. Dat geen postzegels met zoogenaamde roltanding meer verkrijgbaar zijn, verklaart een deel van den achteruitgang, waarvan het leeuwendeel natuurlijk te wijten is aan de mindere welvaart in onze stad en haar omstreken en misschien ook aan het feit, dat wij in 1934 vrijwel voortdurend bijzon dere postzegels konden koopen (N. C. C., Cura^ao, Emmazegels), waardoor de animo voor alweer een nieuwe serie, behalve bij de verzamelaars, wordt getemperd Met genoegen vernamen wij van de zijde der centrale propaganda-commissie, dat het aanboren van nieuwe terreinen nog veel goed zal kunnen maken van de verliezen, in oude en bekende gebieden helaas geleden. De uitslag der verloting is le prijs no. 94, 2e prijs no. 167 en 3e prijs no. 418. De weldadigheidsinstellingen ten behoeve van het misdeelde kind zien met spanning naar het eindresultaat uit. POLITIEK OP DE SCHOOL. Schorsing van een Haarlemsch onderwijzer. De afdeeling voor de geschillen van be stuur van den Raad van State behandelde gisteren een beroep van den onderwijzer A. Koppenol, onderwijzer aan een openbare lagere school te Haarlem, die door het ge meentebestuur geschorst is voor drie dagen bij wijze van straf. Deze schorsing had plaats omdat K. een briefje gestuurd in zijn functie van penningmeester van de af deeling van den Bond van Ned. Onderwij zers aan het adres van een ander be stuurslid met het verzoek steunlijsten van S. D. A. P. en N. V. V. ten bate der Oos- tenrijksche slachtoffers snel te doen distri- bueeren onder de onderwijzers in de school. B. en W. van Haarlem hebben hun straf uitge de van gegrond op een circulaire, van hen gaan in 1926, waarin elke bemoeiing van schoolorganisaie voor de verzameling gelden voor collectes e.d. verboden was. Gedeput. Staten hebben de schorsing niet goedgekeurd en de straf van waar schuwing opgelegd. Als gemachtigde van den onderwijzer trad op de heer N. S. Posthumus, hoofdbe stuurder van den Bond van Ned. Onderwij zers. Deze betoogde, dat z.i. de straf „waar schuwing" onjuist is en dat 't college van Ged. Staten niet het recht heeft een onder wijzer te straffen. Pleiter meent, dat deze onderwijzer geen straf verdient. Hij heeft op geen enkel moment met de betreffende lijs ten in de school gewerkt. Voor de gemeente Haarlem trad op wethouder Roodenburg, oud-wethouder van onderwijs. Wat hier gebeurd is, was het trachten gebruik te maken van de openbare school voor politieke doeleinden. Het ver zoek van den heer Kopjjenol was immers „de circulaire in de school te doen circulee ren". B. en W. hebben den heer K. schouwd als de hoofdschuldige. B. en kunnen niet onderstellen dat de heer K. niet wist dat wat hij deed, niet mocht. Als be stuurslid van een organisatie had hij dan maar even moeten informeeren. Ged. Staten hebben duidelijk gezegd, dat de daad van den heer K. niet te pas komt. B. en W. gaan dus met de verbetering van de straf coord. Op et juridische gedeelte der zaak wensch te pienter niet in te gaan. De Kroon zal in deze zaak later beslis sen. WIJZIGING VAN STEUNREGELING Pensioenen, invaliditeits- en ongevallenrente worden in he vervolg slechts voor 2/3 van den steun afgetrokken. De minister van sociale zaken heeft aan de besturen der onderscheidene gemeenten een circulatie gezonden van den volgenden inhoud. Ingevolge artikel 7 van de steunregeling moeten inkomsten, zoowel van den betrok kene zelf als van de leden van diens gezin, welke niet uit arbeid zijn verkregen, behou dens enkele uitzonderingen, ten volle op het steunbedrag in mindering worden gebracht. Ik heb termen kunnen vinden hierin geringe wijziging te brengen en heb besloten, te re kenen van de eerstvolgende steunuitkeering af, pensioenen, invaliditeitshente en ongeval- lenrente, welke door inwonende gezinsleden worden genoten, voortaan slechts voor 2/3 van den steun te doen aftrekken. Ik moge u verzoeken hiermede bij de vol gende uitkeeringen rekening te doen houden FRINSES JULIANA ALS GAST. Bij huwelijk te E'lecom. In het kerkje van Ellecom is gisteren het kerkelijke huwelijk voltrokken van jhr. mr. W. G van der Wijck en L. G. J. M baronesse van Heeckeren van Keil. De plechtigheid werd bijgewoond door H. K. H. Prinses Juliana. De dienst werd geleid door ds. H. van Schothorst van Gaastmeer. ZEVEN MILLïOEN M3. MINDER GAS IN ROTTERDAM. In één jaar. De bronnen van inkomsten der ge meente Rotterdam, die in den maande- lrkschen staat worden verantwoord, hebben in 1934 8.330.000 opgebracht tegen een raming van 8.630.000. De grootste inkomstenpoet, hot zee- havengx ld, op 3.300.000 geraamd, heelt 3.174.000 opgebracht. De straatbelasting, raming 3.051.000, bracht 3.021.003 op; de vermakelijk heidsbelasting op 720.000 geraamd, 656000. Onder de bedrijven hebben electrici teitsbedrijf en waterleiding hun produc tie in 1934 weten op te voeren. Er werden 213.623.000 K.W.U. electri- citeit geproduceerd 206.824.000 in 1923 en 31.587.000 M3 water afgeleverd (31.087.000 in 1933). Bij het gasbedrijf daalde de productie van 80.571.000 M3 in 1933 tot 7.818.000 in 1933. De oorzaak van dezen achteruitgang is bekend: verdringing van gas door petroleum. Al te lang is verzuimd den gasprije te stellen op een basis, die eco nomisch te verantwoorden is. Door den prijs als een monopolie te beschouwen heeft de gemeente zelf meegewerkt tot inkrimping van het verbruik en tot stij ging der productie-kosten. Van een winstgevend zal het gasbedrijf, dat met groote lasten aan rente en aflossing van leeningsschulden bezwaard is, een ver liesgevend bedrijf worden, als de prijs politiek niet gewijzigd wordt. RIJWIELEN MET HULPMOTOR, Geen belastingplaatje, maar wel motorrijtuigenbelasting. De A.N.W B., Toeristenbond voor Ne derland vestigt er de aandacht op, dat sedert 1 Januari j.1. 'n rijwiel met hulp- motor niet meer voorzien behoeft te zijn van 'n rijwielbelastingplaatje; ook is a's het gewicht van het volledig uitgeruste voertuig niet meer dan 60 K G. bedraagt, geen personeele belasting verschul ligd, waarmede men rekening moet houden, bij het invullen van het beschrijvings biljet De berijders kunnen bij den be lastingontvanger tegen inlevering van hun rijwielbelastingplaatje 1.25 gere stitueerd krijgen. Daartegenover staat, dat ingevolge de wet op het Verkeersfonds sedert 1 Ja nuari j.1. voor een rijwiel met hulpmo to:- per jaar minstens 10.— moet wor- dep betaald (welke heffing den naam motorrijtuigenbelasting draagt, waarin de vroegere wegenbelasting is opge gaan.) Houders van jaarkaarten voor de we genbelasting moeten vóór 1 Februari as. het verschil tusschen oude en nieu we belasting bijbetalen 1.75, indien de G.) 1934, in heer huis hulpmotor niet zwaarder is dan 'O K Kwartaalkaarten, afgegeven in blijven zonder bijbetaling geldig. BOERDERIJ AFGEBRAND. Het vee zal worden afgemaakt. Gisteravond is brand uitgebroken de kapitale boerderij van den h H. van Bakel te Nuland. Het brandde tot den grond toe af. De geheeie inboedel werd een prooi der vlammen Drie koeien kwamen in het vuur om Het overige vee liep echter zoo ernstige brandwonden op, dat het wel afgemaakt zal moeten worden. De brandweer kon tengevolge van de hevigheid van den brand niets uitrichten. Alles is 6lechts gedeeltelijk verzekerd. DIEFSTAL TE AMSTERDAM. Gistermiddag ,toen de bewoners af wezig waren, hebben dieven door open sluiting en binnenbraak zich toegang verschaft tot een perceel aan de Wees- perzijde 96 te Amsterdam. Zij hebben kasten opengebroken en daaruit gouden sieraden en juweelen meegenomen ter waarde van ongeveer 2200, benevens een bedrag aan geld van 30 40. JUBILEUM KAPELMEESTER LEISTIKOW. Op Vrijdag 18 Januari a.s. hoopt de heer Louis H. F. Leistikow, kapelmeester van het Stafmuziekcorps der Koninklijke Marine te Den Helder, den dag te herdenken, dat hij 30 jaar in militairen dienst is, waarvan ruim 10 jaar als kapelmeester van het Stafmuziek corps der Koninklijke Marine. Zijn muzikale opleiding ontving de heer Leistikow grootendeels in Duitsohland (Leipzig), eelio-klaninet, piano en theorie. Na ongeveer 20 jaar bij verschillende regi menten der landmacht gediend te hebben, werd hij op 16 October 1924 benoemd tot kapelmeester van het Stafmuziekcorps der Koninklijke Marine, welk corps door hem in die jaren op zeer hoog muzikaal peil is ge bracht, getuige de periodieke win tercon certen, die steeds door een groot aantal mu ziekliefhebbers worden bijgewoond en waar op zeer interessante programma's worden uitgevoerd. De heer Leistikow is drager van de gouden medaill' met de zwaarden, verbonden aan de orde van Oranje Nassau. Het is de bedoeling, den heer Leistikow in intiemen kring van het corps te huldigen en hem een stoffelijk huldeblijk aan te bieden. Deze huldiging zal geschieden omstreeks twaalf uur des voormiddags even voor de uitzending per radio, die dien morgen zal plaats hebben vanuit het repetitielokaal op 's Rijkswerf te Willemsoord. ZWDSCHARWOVDC De tuinbouwvereeniging „De Toekomst" zal door den heer Van Herwijnen, ambtenaar van den plantenziektenkundigen dienst, een viertal interessante lezingen op tuinbouw gebied doen houden. Overzicht van den loop der bevol king in 1934. Totaal aantal inwoners op 1 Januari 1934 1695. Ingekomen 82 personen, vertrok ken 114 personen. Geboren 30 personen, overleden 17 personen. Totaal aantal inwo ners op 31 December 1934: 1676. Aantal huwelijken 21. De loop der bevolking over het jaar 1934 was als volgt: De bevolking bestond op 31 December 1933 uit 2079 m., 2087 vr., totaal 4166 pers. Vermeerdering door geboorten 50 m., 41 vr., dus 91 pers.; vermeerdering door vesti- gig 220 m., 204 vr., dus 424 pers.; totale vermeerdering 270 m., 245 vr., dus 515 pers. Vermindering door overlijden 27 m., 26 vr dus 53 pers.vermindering door vertrek 239 m., 222 vr,, dus 461 pers.; totale verminde ring 266 m., 248 vrdus 514 pers. De bevolking vermeerderde dus met 4 m. en verminderde met 3 vr., alzoo een totale vermeerdering van 1 pers. De bevolking bestond op 31 Deoember 1934 uit 2080 m., 2087 vr., dus 4167 pers. Gedurende het jaar werden 31 huwelijken voltrokken, werden 2 huwelijken door echt scheiding ontbonden en had 1 kind-serkenning plaats. Een roode cirkel met wit veld beteekent: gesloten voor alle ver keer in beide richtingen Loop der bevolking over 1934. 1 Januari 1934: 605 m., 558 vr., totaal 1163 :)ers. Vermeerdering door vestiging met 18 m. en 20 vr., door geboorte met 7 m en 12 vr., totaal 25 m. en 32 vr. Vermindering door vertrek met 19 m. en 27 vr., door overlijden met 10 m. en 5 vr.. totaal 29 m. en 32 vr. De bevolking bestond dus op 31 Dec. j.1. uit 601 m. en 558 vr., to taal 1159 pers. Er werden in het afgeloopen jaar 8 huwelijken gesloten. In 1934 werden in deze gemeente geboren 34 j. en 46 m., totaal 80 pers. Er stierven 21 m. en 12 vr., totaal 33 pers. Door vestiging m de gemeente vermeerderde de bevolking met 104 m. en 109 vr., totaal 213 pers., terwiü er vertrokken 144 m. en 177 vr., samen 321 pers. De totale veimindering der bevolking be droeg dus 61 pers., zoodat de gemeente, die op 1 Januari van het vorige jaar 4096 inwo- ïers had, op 1 Jan j.1. 4035 zielen telde, waar- bq nog geteld moet worden één meisje, elders ouders"' van te Uit£eest wonende Van deze 4036 mc.ischen behooren 2090 ;es!achtmanaelljk 1940 het Yrouwelijk Van Dinsdag- op Woensdagnacht is uit een in lading zijnde wagon van de firma K. Wagenaar pl.m. 200 K.G. gele- en 800 K.G. roode kool ontvreemd. Door verschillende bouwers is een druk gebruik gemaakt tot het verkrijgen van bagger in werkverschaffing, zoodat gemid deld een 20-tal arbeiders daarin plaats vonden. Daar thans heel weinig aanvragen van bagger meer binnenkomen, zullen een gedeelte der arbeiders afgevoerd worden en geplaatst bij het Staatsboschbeheer te Scnoorl. De loop der bevolking gedurende het jaar 1934 was als volgt: 31 December 1933: 919 m., 843 vr., totaal 1762 pers. Geboren: 19 m., 12 vr., totaal 31 pers vermeerderd door vestiging met 52 m., 49 vr., totaal 101 pers., geheeie vermeerdering dus 71 m., 61 vr., dus 132 pers. Vermindering door overlijden met 13 m. en 10 vr. er. door vertrek met 46 m. en 43 vr., totaal 59 m., 53 vr., samen 112 pers. De bevolking bestond dus op 31 Dec. 1934 uit 931 m. en 851 vr., totaal 1782 pers. Huwelijken: 18. INGEKOMEN PERSONEN. C. van Overmeeren, R.K., dienstbode, Bergerweg 88, v. Schoorl. C. G. van Rijn, echtgen. van C. J. de Lange, N.H., z. b., Eeuwigelaan 36, v. Alkmaar. J. Jansen, R.K., z. b., Kogendijk 43, v. Ave- reest. H. P. Stuurman, D.G., uitgever, Zeeweg 7, v. Velsen. A. E. Tromp, D.G., (echtg. van B. Henneman, z. b., Zeeweg 7, v. Velsen. J. H. W. W. Die- mont, R., z. b., Wilhelminalaan, v. Haar lem. C. Bolten, R.K., dienstbode, van Reenenpark 5, v. Haarlem. P. A. V. Osterholz, R.K., z. b., Prinsesselaan 18, v. Zutphen. A. A. Kroes, echtg. van J. L. Zeitsen, R.K., z. b., Notweg 21, v. Zaan dam. G. E. Komen, R.K., religieuse, Loudelsweg 20, v. Monnikendam. C. H. Kroon, geen, musicus, v. Blaaderen- weg 14, v. Heiloo. C. W. van der Eem, N.H., verpleegster, Jan Oldenburglaan 22, v. Amsterdam. W. Winter, E.L., gep., Colnotweg 16, v. Osnabrück. J. C. Olie, N.H., z.b., Kastanjelaan 2, v. Alk maar. C. A. E. Leidag, echtg. van J. Bauer, R.K., z. b., Weg n. Zanegeest 17, ambtshalve. S. van der Wal, geen, bakker (o), Molenstraat 14, v. Callants- oog. A. C M. Andrée Wiltens, R.K., z. b., Prinsesselaan 30, v. Rosmalen. J. B. H. Bussemaker, geen, z. b., Lindelaan 2, v. Naarden. F. J. A. Koch, R.K., stu- cadoor, Prinsesselaan 50, v. Amsterdam. E. M. L. Koch, R.K., z. b., Prinsessel. 50, v. Amsterdam. J. Schrieke, N.H., planter, Komlaan 19, v. N. O. I. G. M. Abbo, R.K., z. b., Geestweg 8, v. 's-Gra- venhage. W. C. Kofman, N.H., bloe mist, Russenweg 18, v. Aalsmeer. L. F. van Stipriaan, N.H., slager, Jan Ol denburglaan 44, v. Ursem. I. Zaad- noordijk, N.H., z. b., Lijtweg 20, v. Alk maar. J. M. H. Bottemanne, R.K., z. b., Loudelsweg 20, v. 's-Gravenhage. G. J. B. J. Nieuwendijk, R.K., caféhouder, Dorpsstraat 25, v. Loenersloot. D. Mul, geen z. b., Eikenlaan 27, v. Winkel. VERTROKKEN PERSONEN. C. C. Admiraal, echtg. van W. H. Roo- zendaal, R.K., z. b„ n. Alkmaar. C. Stam, R.K., z. b., n. Wilnis. A. J. Mole naar, R.K., slager (o), n. Haarlem. H. de Haas, N.H., expediteur, n. Haarlem. J. Schilp, D.G., conciërge, n. Alkmaar.— G. Briefjes, N.H., z. b„ n. Schagen. S. Reuvekamp, wed. K. de Groot, N.H., z. b., n Alkmaar. T. H. Wieten, N.H., ass. N. S., n. Maarssen. A. D. Breukerman, N.H., vertegenw., n. Amsterdam. C. J. *J;K> .stucadoor, n. Amsterdam. M. Kooijman, R.K., z. b., n. Beverwijk. A. Kroon, R.K., z. b., n. Assendelft. J. A. M. Ibink, R.K., dienstbode, n. Amsterdam. j. c. van Zwanenburg, geen, z. b., n. Heiloo. J. van de Kieft N.H., voorwerker, n. Warmond. - F de Lange, R K., veehouder, n. Alkmaar A. J Tinbergen, echtg. van M. W. van Zanten, N.H., z. b., n. Rotterdam. Jp. Dijk, N.H., z. b., n. den Helder.T Otto 7p' X' ^rap^H z" b' Alkmaar. - J. P- Martin, R.K., z. b., n. Zijpe. GEDWONGEN DUUR REIZEN. M. de Redacteur, Verzoeke beleefd opname voor het volgen, de: Concessies en de financieele gevolgen daarvan voor de gebruikers. Jarenlang heeft de Holl. Spoor de lijn Alkmaar—Den Helder geëxploiteerd. Hoe? Dat zullen de gebruikers van die lijn in die jaren zelf 't best kunnen beoordeelen. Enkele treinen per dag, 't oudste mate- riaal, dat op de groote lijnen geen dienst meer kon doen, een tarief dat de spuigaten uitliep (de lijn Alkmaar—Den Helder was een van de duurste trajecten) en de laatste trein uit Den Helder vertrok om (schrik niet) tien of zeven minuten voor half acht Dat was de exploitatie van de lijn Alk- maarDen Helder. De Holl. Spoor had daar immers conces. sie, alléénheerschappij! Tien kwam de autobus. De enkele reis Alkmaar—Den Helder werd aanmerkelijk goedkooper. Weliswaar ook een concessiebus, maar zij deed de spoor een aanzienlijke concurrentie aan. En wat zagen we toen? De spoor verlaag de haar tarieven, liet meerdere en snellere treinen loopen, vertrok later uit Den Helder en gebruikte behoorlijker materiaal. De concessiebus berekent op 't oogenblik nog denzelfden prijs als toen ze de exploi- tatie begon. Weer andere ondernemers, geen concessie houders, brengen thans hun passagiers van Den Helder naar Amsterdam voor denzelf. den prijs als de concessiebus ze brengt naar Alkmaar. 't Is naar aanleiding van het berichtje, dat in de Alkm. Courant in 't laatst van Dec, verscheen over het aanhouden en in beslag nemen van z.g. wilde bussen uit Friesland, dat ik deze regelen schrijf. 't Is toch te mal, dat, terwijl van hooger. hand op versobering wordt aangedrongen, de Friesehe concessiebus, de A.T.O., voor een enkele reis Leeuwarden—Alkmaar 3 berekent* een enkele reis Alkmaar—Amster dam pe*spoor 0.90 kost, alzoo een retour Leeuwarden—Amsterdam op 7.80 komt, en de z.g. wilde bussen 2 heen en 2 terug is 4 voor een retour berekenen, een verschil van 3.80, de menschen gedwongen worden op den Afsluitdijk uit te stappen of naar de plaats van herkomst terug te gaan, zooals dat al meer dan eens is voorgekomen en dan te moeten ervaren, dat de A.T.O. met enkele bussen klaar staat om de „slachtoffers" voor den hoogen prijs op te nemen. 't Is natuurlijk heel toevallig, dat die A.T.O.-bussen precies klaar stonden voor die „slachtoffers". Meer dan eens heb ik gedacht, ligt het niet op den weg van onze V.V.V. om mede te werken, dat dat vreemdelingenverkeer niet wordt belemmerd? V.V.V. is toch een vereeniging, die zich ten doel stelt 't vreemdelingenverkeer te bevorde ren onverschillig of ze per spoor, fiets, auto- concessiebus of wilde bus in onze veste ko men. Vreemdelingenverkeer brengt voor alle neringdoenden iets. Met dank voor de plaatsing, A. J. BRUIN. Café „Ceres", Held.weg 20. Zooals men dezer dagen heeft kunnen lezen, wordt die prijs thans teruggebracht tot 2. BERGEN (Dec.) Geboren: Wilhelmina Cornelia Maria d. van J. Bakker en C. Besseling. Lum- migje Hendrica Elisabeth d. van P. A. de Groot en E. C. M. Wagendrever. Pieter Ariën Herman z. van P. Hoogcarspel en LL M. van Tinteren. Jan Siefkes z. van J. S. Jansen en M. P. de Swart. Alida Hen- drika d. van W. J. C. Ooijman en E. A. Ger- rits. Anna Tietia d. van S. Timmerman en J. Boorsma. Cornelis z. van C. Oudes en M. Wognum. Wilhelmina Maria d. van W. Kleverlaan en A. M. M. Liefting. Overleden: Olga Elisabeth Sauerland, 50 j., echtg. van F. P. P. Lohmeijer. Jo- hanna Maria Telleman, 40 j., echtgenoote van J. Houtenbos. Coenraad Spruit, 66 jaar. Getrouwd: Martinus Willem van Zan ten te Rotterdam en Andrea Jacoba Tinber gen. Edgar Richard Johannes Fernhout en Rachel Louise Pellekaan te Amsterdam. Johannes Willem Brand te Arnhem en Wilhelmina Martje Nieboer. Hendrikus Matthijs Pieters en Margaretha Johanna Schouten. 2001 dus morgen slaat voor Jou ken zoodra je ont2gm bSt?**" bezoekip^nwff ü?1' maar 861 toch eerst een paar huls- ftftnw.fflm- enge, lk kan toch niet met leege hande (Berl. Hl. Ztg.)

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 8