Jüiimettiand HET ZEEMONSTER VAN NAGASAKI. mm EGMOND AAN ZEE NIEUWE NIEDORP ZIJPE LANGENDIJK OUDE NIEDORP WARHENHU ZEN ZUIDSCHARWOUDE DE NARCISSEN-EXPORT NAAR AMERIKA. DE HEER BRAAT IS FASCIST. Lid geworden van de N.S.B. VAN DEN DIJK GEREDEN. Eén gewonde. AUTO TEGEN EEN BOOM. Nog goed afgeloopen. IN EEN GARAGE BEDWELMD. TRACTOR MET AANHANGWAGEN ZIG ZAG OVER DEN WEG. Sensationeele achtervolging van Wassenaar tot Katwijk werd er niet veel voor gevoeld. De vergadering bleek ook niet veel voor aansluiting te voelen en het echrij ven werd voor kennisgeving aange nomen. Verslag penningmeester. Hieruit bleek dat de ontvangsten hebben bedragen 2414.92, uitgaven 2753,16, nadeelig saldo 338,24. Het t< taalbezit bedraagt nu 2955,70 Er zijn 388 uitkeeringen gedaan aan 95 verzekerden met 2183 ziekendagen De secretaris deelde nog mede, dat dit de 35e jaarvergadering ie en dat in die 35 jaar 68000,is uitgegeven. De secretaris bleek een andere mee ning te hebben dan de voorzitter en sprak -\an een minder goed jaar. Het aantal^ leden is terugge'oopen van 261 tot 245. Het is te betreuren dat er zoo weinig jongeren aansluiten. Er zijn 7 bestuursvergaderingen gehouden en 1 ledenvergadering Bestuursverkiezing. Aftredend de heeren J. Ooijevaar en C. v. d. Hoven, die beiden werden her kozen. Rondvraag. De heer P. Volkers merkte op dat het nadeelig saldo hoofdzakelijk komt door de oude regeling van het le kwartaal en vroeg of het bestuur denkt dat er vol gend jaar geen tekort zal zijn. De voorzitter zeide dat daar niets van te zeggen is, maar dat het moge lijk is dat het volgend jaar vrijwel zal kloppen. I>e Ziektewet beteekende volgens den voorzitter de dood voor de kleine on derlinge verzekeringen, daar er te weinig jongeren bij komen; een enkele verzekert zich voor de 20 Lang niet alle arbeiders zijn voor deze 20 ver zekerd. De voorzitter dankte nog de heeren K-.iper en Kansen, bestuursleden van de vereeniging te Noordscharwoude voor hun aanwezigheid. Wij missen, zeide hij, den penning meester van Noord-Scharwoude, den heer P. van Dijk, op deze vergadering. De voorzitter herdacht den heer Van Dijk me enkele welgekozen woorden. Daarna sluiting. Kort geleden is opgericht de land- en tuinbouwvereeniging „Zeeduin". De vereeni ging dankt haar ontstaan aan den nood der tiiden. Men is tot de conclusie gekomen, dat alleen door organisatie iets te bereiken valt. Getracht zal worden van hoogerüand finan- cieele hulp te verkrijgen om den ergsten nood te lenigen. Aan den dienstplichtige der lichting 1934 Arie Stam is door den minister van defensie bij beschikking van 14 Januari 1935 met in gang van 10 Maart 1935 voorgoed vrijstel ling verleend wegens kostwinnerschap. Op 15 Januari stonden bij den dienst der werkloosheidsverzekering en arbeidsbemid deling ingeschreven 198 werkzoekenden. Naar wij vernemen staat het thans vast, dat de gasverlichting der oud-katholieke kerk, die niet meer voldoet, vervangen zal worden door electrisch licht. Met de werkzaamheden zal binnenkort een aanvang gemaakt wor den. In totaal werd over 1934 betaald aan werkloozensteun 50.000 en aan arbeids- loonen en bijkomende kosten in de werkver schaffing 11.000. Loop der bevolking in 1934. Aantal in woners op 31 Dec. 1933: 898 m. en 835 vr., totaal 1733. Geboren 18 m. en 14 vr., totaal 32. Ingekomen personen: 61 m. en 50 vr., to taal 111. Totale vermeerdering van 79 m. en 64 vr., totaal 143. Overleden 12 m. en 11 vr„ totaal 23. Ver trokken personen: 66 m. en 55 vr., totaal 121, totale vermindering van 78 m. en 66 vr. is 144. Aantal inwoners op 31 December 1934: 899 m. en 833 vr., totaal 1732. Aantal geslo ten huwelijken 13, echtscheidingen 1, leven loos aangegeven kinderen 1. De loop der bevolking over het jaar 1934 was als volgt: op 31 Dec. 1933 bestond de bevolking uit 2833 m. en 2585 vr., totaal 5418 personen. Vermeerdering door geboor te: 64 m. en 46 vr., totaal 110 personen. Ver meerdering door vestiging: 162 m. en 179 vr., totaal 341 personen. Totale vermeerde ring 226 m. en 225 vr., totaal 451 personen. Vermindering door overlijden: 22 m. en 28 vr., totaal 50 personen. Vermindering door vertrek: 180 m. en 191 vr., totaal 371 perso nen. Totale vermindering van 202 m. en 219 vr., totaal 421 personen. De bevolking ver meerderde dus in 1934 met 24 m. en 6 vr., otaal 30 personen. Op 31 Deember 1934 be stond de bevolking dus uit 2857 m. en 2591 vr., totaal 5448 personen. In 1934 werden 32 huwelijken gesloten, echtscheidingen en kin dererkenningen kwamen niet voor. De wijkverpleegsters in deze gemeente, de dames G. Kuilman en A. Meurs, hebben in 1934 resp. ruim 3100 en 3900 bezoeken bij patiënten afgelegd. In verband met de kanalisatie (kanaal vak Huigendijk—Oudkarspel) zal de beken de groote brug over de ringvaart tusschen Broek op Langendijk en Hugowaard moeten worden verlegd, waardoor zij een richting zal krijgen, die niet bevorderlijk zal zijn aan de veiligheid van het verkeer. Voor de tuin bouwers en andere weggebruikers zou het van belang zijn, als de weg langs de ring vaart, loopende in de richting Oost-West, in dezelfde richting naar den Broekerdijk werd doorgetrokken, waardoor de weg langs de Handelskade zou komen te vervallen. Een en ander zou als vanzelf sprekend met belang rijke kosten gepaard gaan, naar raming on geveer 5000. De gemeente Broek op Lan- gerdijk, die er financieele slecht voor staat, zal deze kosten voor zich nemen. Het gemeentebestuur acht den geprojec- teerden weg echer niet slechts een gemeente maar ook voor een belangrijk deel een tuin- dersbelang. Het heeft zich uit dat oogpunt tot de Langendijker Groentencentrale ge wend met 't verzoek de mogelijkheid te over wegen, ook de helft in de kosten bij te dra gen. Deze veilingsorganisatie staat er finan cieel echter al even slecht voor als de ge meente, waarom haar bestuur, hoewel het nut van den nieuwen weg terdege inziende, niet direct met een voorstel bij haar leden durft te komen, om dien nieuwen last op zich te nemen. Intusschen vernemen we, dat deze zaak zal worden onderworpen aan het oor deel der verschillende, bij de L.G.C. aange sloten tuindersorganisaties. Verwacht wordt, dat de tijdsomstandigheden echter wel een beletsel zullen zijn, om deze zaak tot een goed einde te brengen. De Langebalk, de brug over de ring vaart bij den Waarddijk, is onlangs zeer ern stig beschadigd, zoodat er voor ongeveer 400 aan gerepareerd is. We vernemen, dat de eigenaar van de motorboot, die deze scha de veroorzaakte, deze heeft vergoed. Woensdagavond vergaderde de gasveree niging Oude Niedorp ten huize van den heer A. W. Feijs. Er was weinig belangstelling Bij de bestuursverkiezing werd de heer A van Zoonen opnieuw benoemd. De rekening werd in orde bevonden. Het batig saldo, dat vorig jaar 202 bedroeg, was gegroeid tot 215. De commissie en den boekhouder werc dank gebracht voor hun werk en het accuraat beheer. Met algemeene stemmen werd besloten om aan de aandeelhouders wederom 4 pCt. uit te betalen Woensdag 23 Januari a.s. zal worden aangevangen met de werkzaamheden in plaatselijke werkverschaffing. Zij die hier voor werkobjecten mochten hebben kunnen dit opgeven bij den agent der arbeidsbemid deling, den heer J. H. Schiebroek. Dezer dagen had de tweede Nuts- avond plaats, uitgaande van de Mij. tot Nut van 't Algemeen en gehouden in de zaal van den heer Slikker. De opkomst was bevre digend. De voorzitter, de heer Swar. Sr., heette de bezoekers hartelijk welkom. Hierna verkreeg de heer Pilger het woord, die ons een en ander zou vertellen over Japan. Japan is een wonderlijk land en zoo als we wel meer gehoord hebben, is Japan het land van de rijzende zon. De naam Japan is oorspronkelijk een Chineesch woord en in deze taal is het djipa, wat beteekend rijzende zon juist omdat het ten Oosten van China ligt en men dan in dat land die zon ziet rijzen. Volgens spreker was in 1865 in Japan alles nog Middeleeuwsch en nu 70 jaar later, het is ongelooflijk, maar spr. heeft het ons met de lantaarnplaatjes aangetoond, hoe of alles is gemoderniseerd. De stad Tokio met moderne bruggen, pleinen, electrische trams enz. De stad Ozaka eveneens groote industrieën enz. Het leven is daar buitengewoon goedkoop. Het is een land, waar niet tegen valt te concurreeren. Algemeen genomen is een Japanner minder betrouwbaar dan een Chinees. Voorbeelden heeft spr. hiervan verteld. Huizen van steen opgeetrokken vindt men er niet. Ze zijn allen gebouwd van hout (veel cederhout), groote raamlijsten en deze zijn dicht geplakt met rijstpapier. De dak bedekking is gewoon met pannen. De oor zaak van dezen lichten bouw heeft zijn reden omdat aardbevingen en cycloons veelvuldig daar voorkomen. Alle materiaal is zeer brandbaar en het is denkbaar, dat bij brand soms een halve stad met den grond wordt gelijk gemaakt. De hoofdschotel is rijst en rauwe visch. Op gramofoonplaten hebben we den zang van een Geisja gehoord met begeleiding van een paar instrumenten, een afgrijselijk keel geluid. Verschil van smaak dus, want vol gens spr. was dit een van de beroemdste uit Ozaka. Hierna besprak de heer Pilger de vele zelfmoorden, die worden gepleegd (Harakiri), in 1933 was dit getal nog 9000. Voor Japan is dit een moeilijk op te lossen vraagstuk. De voorzitter dankte den spreker voor de aangename wijze, waarop hij ons heeft weten bezig te houden en zeide dat de woorden, ge sproken bij 't openen, waren verwerkelijkt en hij ons een genotvolien avond heeft ver schaft. Hij riep den heer Pilger dan ook geen vaarwel, maar een tot weerziens toe. De afd. Zuidscharwoude van de S D. A.P. vergaderde ten huize van den heer C. Koorn, aldaar. Besproken werden de ge meenteraadsverkiezingen, terwijl verslag werd uitgebracht van de gewestelijke verga dering te Alkmaar. Men besloot tot het hou den van een discussie-avond en een cursus vergadering over planhuishouding. De secretaris der afdeel ing, de heer P Gutter, werden eenige waardeerende woor den toegesproken. Deze heer had juist tien jaar het secretariaat waargenomen, DE DRAAIHARTIGHEID IN DE KOOL Wat hiertegen te doen? De Langendijker tuinbouwstreek heeft naast de economische crisis nog een andere crisis door te maken, een crisis, welke een overgang is zonder de kans, dat het beter wordt, n.1. die der draaihartigheid in de kool, welke steeds grootere verwoestingeii aanricht onder het koolgewas. Elk jaar wordt dit erger. Doch hoe hierin te voorzien? De plantenziektenkundige dienst doet wel vele pogingen, een bestrijdingsmiddel te vin den, doch de resultaten zijn gering. Een plan, om aan deze moeilijkheden te ontkomen heeft de heer P. Zeeman, te Alk maar, die als oud-tuinder nog steeds met den tuinbouw medeleeft, ontworpen, althans wordt door hem in groote lijnen een richt snoer gegeven hoe men deze ziekte, welke steeds grootere afmetingen begint aan te ne men, afdoende moet bestrijden. De heer Z. gaat van het standpunt uit, dat naast de economische crisis, die de tuinbouw doormaakt, de draaihartigheid een groote factor is in de bestaansmogelijkheden van den tuinbouw. De eerste verschijnselen van deze ziekte- werden een 35 jaar geleden bemerkt, in den beginne alleen in het bloemkoolgewas. Ver volgens werden ook andere koolsoorten aan getast en werd het terrein, waarop de ziekte zich openbaarde, grooter, zelfs tot buiten het Geestmcrambacht constateerde men de ge vreesde ziekte. Door den plantenziektenkundigen dienst werden uitgebreide onderzoekingen gedaan en ondersteund. Rapporten toonden aan, dat de verwekker der ziekte de „galmug" is. Door het steeds sterker optreden van dit insect, dat een groote vijand van de koolcu! tuur is, werd allereerst de bloemkool- en roo- de kool-cultuur onmogelijk gemaakt. Deze ziekte „pest" zou men het kunnen noemen woekert elk jaar in heviger mate in de ge wassen. Welk een bedrag aan schade zal dit nieti ge insect den tuinders reeds hebben veroor zaakt? De heer Zeeman gaat van de gedachte uit, dat de verwekker van deze ziekte slechts kan worden vernietigd, als zijn voedingsbron, het koolgewas, gedurende 2 jaren niet in het Geestmerambacht wordt verbouwd. De uit voering hiervan zal moeilijk zijn. Voortgaan, zooals thans, met steeds weer in het besmette gebied kool te telen is niet te doen, wil men tenminste de koolcultuur herstellen. Dat zal niet kunnen dan met een gezond gewas in de toekomst. Productie- of bedrijfssteun zal nooit gegeven worden op een product, dat slechts een derde of de helft van het gewas voortbrengt. Van verschillende instanties heeft men hiervoor de medewerking noodig. Ten eerste financieele steun om bij stopzetting van de koolcultuur in Geestmerambacht de tuinders behulpzaam te zijn cm de kool ergens an ders te verbouwen om den handel in kool niet te vernietigen. Voorts heeft men de medewer king noodig van den plantenziektenkundigen dienst die met zijn adviezen en medewerking op wetenschappelijke gronden het pogen tot stopzetting der cultuur aan de regeering kan duidelijk maken. Evenals bijvoorbeeld ge schiedt bij de bestrijding der wratziekte van Ien. vrijhei gewassen dan kool. Bij de bepaling welke ge wassen er voor in de plaats moeten komen in deze twee jaar; moeten de tuinbouworganisa ties een leidende positie innemen, in nader overleg met de uitvoerders der wetgeving. Onder de gewassen, welke voor de be staansmogelijkheid van de tuinbouwstreek moeten worden toegestaan behoort het fruit. In de jaarverslagen van het Centraal Bureau van de veilingen wordt medegedeeld, welk een enorme hoeveelheid fruit er jaarlijks wordt ingevoeiU Hieruit blijkt wel, dat er een tekort is aan Nederlandsch fruit; de uit breiding van de fruitcultuur zal daarbij een inkrimping inhouden van de koolcultuur, welke inkrimping in verband met de heden- daagsche toestanden noodzakelijk zal blij ken te zijn. Hiervoor zal ook de samenwer king met de leidende organen noodig zijn. Groote bezwaren zullen aan de uitvoering van deze plannen kleven, doch de ernst van den toestand van deze eertijds zoo welvaren de streek wettigt deze offers. Zonder ingrij- n zal nimmer verbetering kunnen komen, ezwaren zullen er genoeg worden geop perd, doch dan moeten betere middelen wor den aangewezen. WARMENHUIZEN Aan de veiling te Warmenhuizen werd verhandeld: Roode kool 1.052 200 K.G., 844.300 K.G.; gele kool 158.650 K G., 251.050 K.G.; Deen- sche witte kool 581.525 K.G., 572.000 K.G.; uien 35.925 K.G., 41.515 K G nep 800 K G. en K.G.; spruitkool 130 K.G., 159 K.G.; peen 7.150 K.G., 3.400 K.G.; aardappelen 2175 K.G., 325 K.G.; bieten 4.500 K.G., 4.150 K.G.; gewone witte kool 500 K.G. en 63.700 K.G.; andijvie 10.700 K.G., 6.700 K.G De eerste cijfers zijn van Dec. 1934 en de volgende getallen die van December 1933. De omzet bedroeg in December 1934 20.324.80 tegen 36 523.53 in Dec. 1933. lardappefen. Men moet de grootst n.ogelijke zrijheid behouden tot het telen van andere LANGENDIJK. Omtrent de uitvoer van groenten naar Frankrijk wordt door het C.O. voor den aardappelen-, groenten- en fruithandel mede gedeeld, welke voorwaarden er zijn gesteld voor den invoer van onze groenten in dat and. Voor het eerste kwartaal zijn 300 wa gons witte kool toegestaan, doch het in voerrecht op dit product bedraagt 7 francs per 100 KG., de belasting aangeduid met de naam taxe de licence is 5 francs per 100 CG., terwijl aan omzetbelasting in Frankrijk nog eens 2 pCt. moet worden betaald. Bere kend wordt, dat bij een waarde van 300 per spoorwagon, franco grens, in totaal 1260 irancs invoerrechten en belasting moet wor den betaald Een niet onbeduidend bedrag. In exporteursklingen overheerscht de mee ning, dat er op een loonenden export van witte kool voor zuurkool'naar Frankrijk niet veel kans bestaat Van een tekort aan witte kool schijnt in Frankrijk nog geen sprake te zijn. Alleen zou export mogelijk zijn tegen zeer lage inkoopsprijzen hier in Holland. Nu, hoog zijn de witte kool-prijzen nog lang niet. Volgens de officieele gegevens is de uit voer van Hollandsche pootaardappelen heel groot geweest in het afgeloopen jaar, verge leken bij het jaar 1933. De export van klei-aardappelen was in de afgeloopen maand December belangrijk min der dan in December 1933. Ook de totale afzet van klei-aardappelen is in 1934 geringer geweest, dan in 1933. Ten opzichte van de financieele resultaten der zandaardappelen valt dezelfde stijging te constateeren. Naar ons wordt medegedeeld, is door de betrokkenen bij den export van groenten, aardappelen en fruit een comité gevormd, dat voorloopig Centraal comité zal heeten. O.m. heeft de heer C. Wagenaar Kzn. uit Broek op Langendijk zitting in genoemd co mité. HOORN. Nederlandsche Tuindersbond. Uitgaande van de kringen Hoorn, De Streek en Twisk van den Ned. Tuindersbond werd Zaterdag in het Park te Hoorn een groote bijeenkomst gehouden, welke naar schatting door ongeveer tweehonderd per sonen was bezocht De vergadering stond onder leiding van den heer Van der Heide uit Blokker, die er in zijn openingswoord op wees, dat alle tuin ders niet zoozer den hoed behoefden af te nemen voor het verleden, als wel de mouwen op te stroopen voor de toekomst. Spr. wekte op tot organisatie van den Nederlandschen Tuindersbond. Door den heer van Kempen, bondsvoor zitter, werden hierop in een vlot betoog de richtlijnen van genoemden bond behandeld, waarbij hij op den voorgrond stelde, dat men met de actie moest blijven binnen de perken van orde en wettelijk gezag. Spr. schetste het groote belang van den tuinbouw voor Nederland en het Nederlandsche volk, dat in wezen een agrarisch volk is, daarnaast wij zende op den penibelen toestand, waarin de tuinbouw is komen te verkeeren, getuige het exportcijfer, dat van 100 millioen tot 40 millioen is gedaald. Dat men den tuinbouw financieel naar den afgrond laat gaan, is een schande, doch erger si het nog, dat de mora liteit van de tuinders op ernstige wijze wordt ondermijnd. De houding der regeering on der de loupe nemende, wees spr. op het uit blijven van het executie-verbod, dat reeds in de Troonrede van 1933 was toegezegd en bepleitte het garandeeren van een productie prijs, daar anders vele tuinders, ook al ten gevolge van de vaste lasten, zich niet zullen kunnen handhaven. Ook stelde hij in het licht de ongunstige positie, waarin de tuin bouw verkeert in vergelijking tot den land bouw en oefende hij critiek uit op die ele menten in de veilingsbesturen, die'alle maat- schappelijk-economische belangen der tuin ders negeeren. Tal van andere, problemen zijn er, dat men eensgezind naar de regee ring opmarcheert. Hij wekte krachtig op om zich door middel van organisatie voor den ondergang te behoeden. Er volgde een breedvoerige gedachtenwis- seling, waarbij o.m. ten scherpste werd ge laakt, dat de groote pers den nood in den tuinbouw zooveel mogelijk doodzwijgt. Een der sprekers, die fel van leer trok, was de heer A. Nes van Oostwoud, die er op wees, dat ondanks vijf jaar verzoeken de tuinbouw steeds dieper in den put is geraakt en menig gezin is gedegradeerd tot een con centratiekamp. De heer van Kampen onderschreef wat de heer Nes had gezegd, doch constateerde, dat deze ook in gebreke was gebleven, middelen tot verbetering aan te geven. Een groote schuld wierp spr. op de 40.000 ongeorgani seerde tuinders, die nog aan den kant staar.. Sluiten die zich eendrachtig aan, dan valt er binnen het raam van de practische moge lijkheden nog veel te bereiken. De heer Ham (Wijdenes) meende, dat het zal moeten komen tot ordening van de pro ductie, doch daaraan zit z.i. onverbrekelijk vast het grohdvraagstuk. Als elke verbete ring in de bedrijven automatisch met zich brengt een verhooging van de grond- en pachtprijzen, zal men er nooit komen. Spi bepleitte samewerking met den Bond van Landpachters. Volgens den heer van Kampen stelt de N.T.B. zich op het standpunt, dat als over gangsmaatregel bij hypotheken het rente type moet worden gebaseerd op het index cijfer. Nadat spr. nog een beschouwing had gegeven over devaluatie van den gulden, de clearing en enkele andere problemen, werd de bijeenkomst onder dank gesloten. Zooals eenigen tijd geleden werd bericht, is met ingang van 31 December 1936 de in voer van narcissen in Amerika vrij. In bloem- bollenkweekerskringen is men voor deze openstelling der Amerikaansche grenzen zeer dankbaar. Als de aanleiding van deze opheffing wordt in deze kringen het feit ge houden, dat de narcissenteelt in Amerika niet de gewenschte resultaten opleverde, voorol wat betreft de ziekte in de partijen. Die is onrustbarend toegenomen. Verder wa ren de financieele resultaten onbevredigend De Nederlandsche kweekers hebben dus twee jaar de tijd om voor Amerika geschikte narcissensoorten te kweeken, waarbij echter, zooals in de vakbladen wordt geconstateerd, terdege rekening dient te worden gehouden met zuivere soorten, welke geen last hebben pehad van de narcisvlieg, aaltjesziek e.d. Want deze door ziekte aangetaste partijen zullen niet worden toegelaten zonder te zijn behandeld. De Nederlandsche kweeker zal zich er op moeten toeleggen, dat zijn product zonder een behandeling in de Amerikaansche havens aan de ontvangers kan worden afgeleverd. Van bevoegde zijde vernemen wij, dat de heer Braat, oud-Tweede Ka merlid, zijn plannen om deel te nemen aan de verkiezingen voor de provinciale staten met den ouden plattelandersbond heeft opgegeven. Hij heeft zich aangemeld voor het lidmaatschap van de N.S.B. Gistermorgen omstreeks half elf is een groote gesloten Buick, waarmede zeven stu denten uit Utrecht zich naar een schaakwed strijd te Rotterdam begaven, door te ver uit wijken buiten het dorp van den hoogen dijk te Haaften gereden. De auto werd vernield Een der inzittenden bekwam een dijwond en wonden aan de handen. Hij is naar de Bilt vervoerd. Twee andere inzittenden bekwa men verwondingen aan het hoofd, terwijl een vierde eenige ontvellingen kreeg. Zaterdagmiddag te ongeveer half twee heeft op den Rijksweg naar Breda in de na bijheid van Etten een vrij ernstig ongeluk plaats gehad. Een luxe auto, waarin, be halve de chauffeur, gezeten waren de direc teuren van het bijkantoor van de Amsterdam- sche Bank te Bergen op Zoom, een boekhou der van de stichting Vredelust en ir. Juten te Bergen op Zoom, kwam bij het uitwijken voor een kar in botsing met een autobus. De luxe auto slingerde tegen een boom, draaide om en kwam tegen een tweeden boom terecht. De auto werd zeer zwaar beschadigd; de inzit tenden kwamen er verwonderlijk goed af. De chauffeur liep geen letsel op, de andere in zittenden werden licht aan het hoofd ge wond, zij zijn in het ziekenhuis te Breda op genomen. Zaterdagavond omstreeks zes uur heeft men in de garage naast zijn woning gevon den het lijk van den heer Van P. te Dirks- land. Een dokter, die gewaarschuwd werd, sprak het vermoeden uit, dat Van P. het slachtoffer is geworden van vergiftiging door dampen, die zich in de garage hadden ontwikkeld. De deuren van de garage waren dicht en er hing een benzinegaslucht. Men had den heer Van P. reeds te twee uur ge mist Het slachtoffers was ongehuwd en 30 jaar oud. Het lijk is naar Eet ziekenhuis te Dirksland overgebracht. Zaterdagmiddag werd de politie te Wasse naar gewaarshuwd, dat er zich op den Leid- schen straatweg een dronken autobestuurder bevond. Onmiddellijk is de motorpolitie erop uitgetrokken en weldra zag zij inderdaad een tractor met een elf meter langen aanhangwa gen zig-zag over den weg rijden. Een achter volging vond plaats, waarbij de benevelde chauffeur bleef doorrijden en in snelle vaart ging het voort langs Voorschoten, Oegst- eest, Rijnsburg en Katwijk. Met een snel- eid van 80 K.M. reed de wagen door de tviwit 'r'yK 4 'I 75. „Ik denk dat we het zeemonster meer op zee moeten zoeken zei Drein Drentel tegen Piet. „Goed", zei Piet, en ze namen allebei een post in op een van de vooruitstekende rotspunten De een zou links de wacht houden en de ander rechts. 76. Ze hadden daar nauwelijks een half uurtje ge staan, of Piet en Drein begonnen zich dood te ver velen. Opeens zei Piet: „Ik geloof nooit, dat we hier dat zeemonster kunnen zien. Konden we maar ginds op dat eilandje komen bij die vuurtoren".

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 7