Rede van Mr.W.G. Wendelaar. K0UDEH&: Agenda JBirnientand 'Uhec&ecidd Stad w OmqeviHQ. „De Vrijheidsbond" moet in het huidige Kabinet vertegenwoordigd blijven. 1 Richting-Verkeer Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. A. B. T„ half 8, hoofdnummer De prinses en de journalist (sens.); hoofdrollen Lee Tracy en Gloria Stuart. Toegang voor eiken leeftijd. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Bioscoop Harmonie, Vrijdag, Zondag, Maandag en Dinsdag, 's av. 7.30 uur, hoofdnummer Fanny (rom). Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag /anaf 2 uur doorloopendt voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, half 8, hoofdnummer In de haven van San Francisco (rom-sens.), hoofdrollen Mary Dressler en Wallace Beery. Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. t Cinema Americain, half 8, hoofdnummer Onder moeders vleugels (rom.); hoofdrol Katharina Hepburn. Toegang voor eiken leeftijd. Zondagmiddag, 2 uur, half 5 en half 8 voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Zaterdag 26 Januari. 8 uur, Harmonie, feestavond Turnlust. 8 uur, 't Gulden Vlies, feestavond D.E.S.. Boomkampstraat e. o. Zondag 27 Januari. 7.30 uur, café Kamsteeg te Stompetoren, uitvoering zangvereeniging Crescendo. 10 uur, cursusverg. Prov. Samenwerking op anti-milit. gebied; spreker Henk Eike boom. 8 uur, café Groot te Koedijk, propaganda- avond B. v. S.; spreker de heer H. Bruin. kort voor den ondergang van zijn schip nog op de commandobrug is gezien. Tot dusverre 116 geredden. Volgens de laatste berichten zijn tot dus verre 116 opvarenden van de Mohawk ge red. In totaal zijn veertien lijken geborgen Een der geredden stierf kort na zijn opne ming. TERREUR IN CATALONIE. In Barcelona is op straat een soldaat door onbekenden doodgeschoten. De daders kon den ontkomen. Niettegenstaande de strenge maatregelen van den gouverneur van Cata- lonie is het aantal overvallen van den laat- sten tijd te Barcelona slechts afgenomen. DE PETROLEUMSTAKING IN MEXICO GEËINDIGD. De petroleumstaking in Mexico is gisteren geëindigd na vier weken te hebben geduurd De arbeiders hebben het werk hervat, nadat de Eagle-maatschappij in groote mate is tegemoet gekomen aan hun eischen. Ook de sympathiestakingen zijn geëindigd. UNIFORMVERBOD LANGS DE SAARGRENZEN OPGEHEVEN. Zooals men zich zal herinneren had de ge volmachtigde voor het Saargebied, Buerckel begin November een uniformverbod voor S.S. en S.A. afgekondigd in een zóne van 40 K.M. langs de grenzen van het Saargebied. Waar men van meening is, dat voor een dergelijk verbod thans geen reden meer be staat, is het opgeheven. Dit geldt natuurlijk- niet voor het Saargebied zelf. REGENSTORMEN AAN DE WESTKUST. Vancouver geïsoleerd. Aanhoudende regenstormen hebben in den staat Washington en in Britsch Columbia nieuwe aardverschuivingen veroorzaakt, waardoor bijna alle verbindingen zijn ver broken. Meer dan tien steden, waaronder Vancouver, zijn van de buitenwereld afge sloten. Talrijke bruggen zijn vernield door hoog water en ijsgang. De landwegen wer den met slijk overdekt. Het aantal dooden stijgt voortdurend. De schade, die veroorzaakt is door alle natuur rampen der laatste weken, neemt enorme afmetingen aan. Aan de Oostkust is het nog altijd zeer koud. Te Boston liggen drie stoomschepen ingevroren. Op vele wegen in Nieuw-Enge- land is het verkeer verbroken. GRIEP-GOLF IN DUITSCHLAND. Volgens Duitsche dagblad-berichten heeft het ziek-makende weder der laatste dagen in vele steden van het Duitsche rijk een griep- golf veroorzaakt. In vele plaatsen van Saksen heerscht de griep zoo sterk, dat tot 50 procent der scho lieren bij de lessen ontbreken. In verschillen de plaatsen zijn de scholen zelfs geheel ge sloten. Ook te Berlijn zijn de griep-patiënten zeer talrijk. De ziekenhuizen aldaar hebben bijzon dere maatregelen getroffen, om aan alle eventualiteiten het hoofd te bieden. Het Vir- chow-ziekenhuis bijvoorbeeld heeft tot dit doel twee bijzondere hulp-stations ingericht. MERKWAARDIG VONNIS. Natuurlijk in Amerika. Een Amerikaansch rechter heeft dezer dagen een merkwaardig en waarschijn lijk typisch Amerikaansch vonnis ge veld tegen een 16-jarigen jongen, die zich met twee andere jongens had schuldig gemaakt aan inbraak en diefstal in een groentenwinkel. De rechter Smith, te Alexander, in den staat Indiana, gaf den 16-jarigen jonge ling de keuze naar een verbeterhuis te worden gestuurd of gedurende twee maanden met een vracht van 20 pond aan baksteenen van Alexander naar het op 12 mijl afstand gelegen Anderson en terug te wandelen. De jonge man zag meer heil in de vreemde wandeling dan in het verbeterhuis en koos de wandel- straf Onder groote belangstelling van de plaatselijke pers arriveerde hij giste ren voor de eerste maal met zijn vrach tje te Alexander, vroolijk fluitend, on danks de 24 mijl, die hij had afgelegd. DE PRINS VAN WALES ALS COMPONIST. Een langzame doedelzakken- marsch. De prins van Wales heeft dezer dagen een langzamen marsch voor doedelzakken gecom poneerd en gisteren het manuscript, dooi hemzelf geschreven, ter beschikking gesteld van de band van het Schotsche garderegi ment, die onmiddellijk begonnen is, den marsch in te studeeren. Het ligt in de bedoeling, dat de band den marsch spoedig in het openbaar ten gehoore zal brengen, in het bijzonder ter gelegenheid van het aanstaande 25-jarige regeeringsjubi- leum van den koning. ROOFOVERVAL BIJ BRASSCHAET. Buit van 900 francs. Gisteravond omstreeks half acht heeft een brutale roofoverval plaats gehad in de villa bewoond door den gepen6i^n- neerden officier van justitie Coopman en diens echtgenoote te Brasscnaet na bij Antwerpen. Door middel van valsche sleute's wa ren drie gemaskerde bandieten .e villa binnen gedrongen en de bewoners wer den volkomen door hen verrast. De heer Coopman en zijn echtgenoote werden met gummistokken geslagen en spoedig buiten gevecht gesteld. Door bedreiging met revolvers dwongen zij hen de plaats aan te wijzen waar zij het geld hadden liggen. Toen dit niet snel genoeg en niet goedschiks ging, werd de heer Coopman zoodanig met gummistokken bewerkt, dat hij het bewustzijn verlcor. De vrouw, die door dit optreden bevreesd was ge werden dat men haar echtgenoot zou vermoorden, wees de plaats aan waar het geld zich bevond en de bandieten verdwenen weldra met den buit die 900 francs bedroeg. Toen de bandieten de vlucht genomen hadden, ging de vrouw hulp halen en door buren werd de gendarmerie ge waarschuwd, die op haar beurt het Par ket van Antwerpen in kennis stelde van het gebeurde. Er werd een uitvoerig on derzoek ingesteld doch de bandieten hadden geen enkel spoor nagelaten. DE JAPANSCH-CHINEESCHE STRUBBELINGEN. De gebeurtenissen bij den Groo- ten Muur. Het Japansche departement van buiten- Iandsche zaken heeft aan de buitenlandsche vertegenwoordigingen mededeelingen doen toekomen over de gebeurtenissen aan de Mongoolsche grens. In deze mededeelingen wordt gezegd, dat de gebeurtenissen slechts lokale beteekenis hebben en na den terugtocht der Chineesche troepen geregeld zouden worden. De minister-president heeft den keizer en het kabinet in dezen zin ingelicht Kleine botsingen bij Kalgan en Dolonor. Volgens mededeelingen van Japansche en Mandsjoerijsche zijde hebben gisteren ver schillende kleine botsingen plaats gehad van militairen aard in Westelijke richting van Kalgan en ook ten Zuiden van Dolonor. Van Japansche zijde nemen aan de opera ties deel troepenafdeelingen van verschillen de wapens, w.o. talrijke bommenwerpers, pantserauto's en sterke afdeelingen veldartil lerie. De Japansche bladen publiceeren heden een verklaring van de Japansche militaire missie, volgens welke het Japansche opper commando bereid is den militairen opmarsch stop te zetten, wanneer de Chineesche troe pen de provincie Jehol volkomen ontruimen. Tot dusverre hebben de Chineezen ondanks alle onderhandelingen 'die in Kalgan ge voerd zijn, nog steeds geen beloften in die richting afgelegd. Mandsjoekwo, centrum van onrust. Te Hsinking zijn berichten ontvangen om trent grensincidenten in Binnen-Mongolie en aan de Oostelijke Sowjet-Russische grens met Mandsjoekwo. Een patrouille Mandsjoe rijsche soldaten is beschoten door buiten- Mongoolsche troepen, Donderdagmiddag omstreeks twaalf uur, waarbij een aantal dooden vielen. De aanval geschiedde tijdens patrouillediensten nabij Kharha aan het noordelijke einde van het Bouil-meer, dat op de grens ligt tusschen buiten-Mongolie en Mandsjoekwo. De Mandsjoerijsche troe pen beantwoordden het vuur. Een bericht uit Charbin meldt, dat vier Sowjet-Russische militaire vliegtuigen gistermorgen om 8 uur 40 gevlogen hebben boven Pogranitsjnaja, een Mandsjoerijsche stad aan de Oost-grens. De vliegtuigen zijn weer naar Russisch grondgebied gevlogen, nadat zij gedurende drie minuten verken ningsvluchten hadden gehouden, waarbij zij uit machinegeweren zouden hebben gevuurd Op 15 Januari zou overigens een dergelijk incident zijn voorgevallen, waarvoor de Rus sische consul te Charbin, Raivid genaamd, zijn verontschuldigingen aan de plaatselijke overheid heeft aangeboden. CLANDESTIEN GASVERBRUIK. Gistermiddag om half vijf heeft de Rijkspolitie in samenwerking met de gemeentepolitie en den opzichter van de gemeente-gasfabrieken te Zeist een on derzoek ingesteld in een villa te Soester- berg, staande aan den Amersfoortschen straatweg en bewoond door den heer N. D. Men vermoedde namelijk, dat hier op clandestiene wijze gas werd ver bruikt. Het vermoeden bleek bij onder zoek juist te zijn geweest. Een gasmeter was clandestien aangesloten en langs dezen weg werd op onrechtmatige wijze gasverbruik mogelijk gemaakt. Er is proces-verbaal opgemaakt van dit ge val. De gasmeter is ten behoeve van het bewijs in beslag genomen. DE GROOTE FABRIEKSBRAND. Een timmerman in de vlammen omgekomen. Omtrent den hevigen brand, welke gistermorgen gewoed heeft in het gebou wencomplex van de Papierin lustrie Van Straten en Boon te Den Haag, moet thans helaas nog gemeld worden, dat nu wel als vaststaand kan worden aange nomen, dat daarbij de 74-jarige timmer man J. Kamp in de vlammen is omge komen. De ongelukkige had een werk plaatsje op een der hooger gelegen ver diepingen en toen de brand in vollen omvang begon te woeden had men ge meend, dat bij den algemeenen uittocht ook hij naar buiten gevlucht was. Dit blijkt thans niet het geval te zijn ge weest, zoodat moet worden veronder steld, dat de man den dood in de vlam men heeft gevonden. VROUW VERDRONKEN. Gistermiddag de veertigjarige vrouw van L uit Beriikumerheide onder Ber'i- kum in den Wetering te Rosmalen ge- iaakt en verdronken. Het lijk is opge haald. Het slachtoffer was moeder van tien kinderen. GOEDENWAGENS „OP DRIFT" GERAAKT. In botsing met tegemoetkomen de tram. In den laten middag zijn twee goede renwagens van den stoomtramdienst Rotterdam—Hellevoets'uis, welke op het emplacement te Oudenhoorn op het eiland VoornePutten stonden, door den storm in beweging gebracht en aan het rijden gegaan. De wagens werden over een afstand van ongeveer 5 K.M. meegevoerd over de trambaan, die dwars door de weilanden van den Zuid- li ndschen Polder loopt. Het tri.mstel passeerde nog cenige stopplaatsen, doch werd door niemand opgemerkt. Het ge volg hiervan was, dat de tram, die om 18.15 uur uit Zuidland was vertrokken, in volle vaart tegen de twee „op drift" gtraakte wagons opbotste, waardoor deze omsloegen en geheel werden ver nield. De locomotief van de stoomtram werd ernstig beschadigd, doch verder liep het zonder ongelukken af. Het tram verkeer ondervindt groote stagnatie aangezien de beide wagons d A-ars over de rails liggen en er slechts enkel spoor ligt. Voor de passagiers was een en an der verre van aangenaam, daar zij in liet donker over hekken en slooten heen moesten, teneinde een naar de plaats van de botsing gezonden tram te kunnen bereiken, waarmede zij de reis naar Hel- levoetsluis konden voortzetten. Op een te Alphen a. d. Rijn gehouden vergadering van de plaatselijke afdee- ling van de Liberale Staatspartii „de Vrijheidsbond" en den bond van Jonge Liberalen heeft mr. W. C. W e n d e- 1 a a r, voorzitter van den Vrijheidsbond, bij een beschouwing over de politieke situatie van dit oogenblik o. m. de vraag ter sprake gebracht of het gewenscht is, dat de Liberalen van het kabinet deel blijven uitmaken. De situatie eischt, zoo zeide de heer Wendelaar, dat wij met de andere par tijen de handen ineenslaan en door een drachtig achter de regeering te staan, trachtten „to make the best of it". Ook in den Vrijheidsbond zijn er op het oogenblik velen, die zich met de maatregelen der regeering niet kunnen vereenigen en meer dan eens is dan ook de vraag geopperd of het niet beter was, dat de Liberalen uit het kabinet traden. De consequentie daarvan zou echter zijn, dat de liberale invloed in het mi nisterie verloren zou gaan en dat men in de oppositie zou worden gedreven in gezelschap van sociaal-democraten en communisten. Een dergelijke positie is in dezen tijd allerminst gewenscht. Wij moeten aldus spreker onge twijfeld een steun voor de regeering blij ven met volledige handhaving van ons recht van critiek en van dit laatste zal wanneer dat moet een ruim gebruik worden gemaakt. Binnenkort zal het wetsontwerp tot verbindend verklaren van ondernemers overeenkomsten in de Tweede Kamer aan de orde worden gesteld als eerste ordeningsmaatregel van hoogerhand en dat zal voor de Liberalen een gunstige gelegenheid zijn om van hun recht tot critiek gebruik te maken. Voorts hoopt men dezer dagen minister Oud eens te herinneren aan zijn bij de begrootings- behandeling gedane toezegging tot een ingrijpend bezuinigingsontwerp. Bij deze critiek echter zal men het kabinet trouw blijven en zijn beste krachten ge ven aan het opbouwende werk. Spr. was van oordeel, dat men nu over het dieptepunt van de depressie heen is. COMMUNISTEN CONTRA N. S. B.-ERS. Herrie in Kinkerstraat en om geving. In den laten Vrijdagavond en in den voornacht van Zaterdag was de Kinker- straat en omgeving te Amsterdam eeni- gen tijd het terrein van een politieken strijd tusschen colporteurs van de N. S B en communisten. De N. S. B.-ers waren, zooalö zij dit dikwijls des avonds doen, bezig met het verspreiden van pamfletten in de Bor- gerstraat, de Tollensstraat en omgeving. Hun politieke tegenstanders, de commu nisten, waren in grooten getale aanwezig en probeerden met man en macht de on geveer 50 fascisten te verhinderen bun strooibiljetten te bezorgen. De politie was weldra ter plaatse, doch in de Tollenstraat werd uit de ramen ge worpen met steenen en zelfs vlogen eenige oude stoelen naar beneden. In specteur Harrebomee, die met de uit- rukauto van het bureau Raampoort was gekomen, gaf bevel de ramen te sluiten. In antwoord op den steenen- en ëtoelcn- regen werden eenige schoten afgevuurd. De politie moest van de wapens gebruik maken om het publiek te verspreiden. Tenslotte ëtaakten de fascisten de vol- portage en ook de communisten, die spreekkoren ten beste hadden gegeven, moesten het terrein aan de politie over laten. Intusschen was ook de overval wagen van het hoofdbureau met een detachement ter plaatse verschenen. Langzamerhand keerde de rust weer teiug en omstreeks half één kon men zeggen dat ook dit politieke relletje weer tot het verleden behoorde Het de tachement van het hoofdbureau bleef ge consigneerd in het posthuis Burger straat. PAARD EN KAR DOOR AUTO AANGEREDEN. Gistermiddag tegen half vier is op den Rijksweg 's HertogenboschNijme gen een bakkerswagen van den heer an Wittem uit Heesch, waarvoor een paard was gespannen, aangereden door een vrachtauto van den varkenshandelaar Tij, uit Tilburg. De aanrijding werd ver oorzaakt, doordat de auto kwam te slip pen. Beide voertuigen sloegen om. De kar werd geheel vernield en het paard kreeg ernstige vleeschwonden. De vrachtauto werd ook ernstig beschadigd, doch de bestuurder bleef ongedeerd. Zijn zoontje, dat naast hem zat, werd door glasscherven in het gezicht gewond en moest onder medische behandeling worden gesteld. De auto is per takelwa gen naar Tilburg vervoerd. De mare chaussee van de brigade te Geffen was spoedig ter plaatse en heeft een onder zoek ingesteld. MUZIEK-POSTZEGELS. Ten bate van noodlijdende orkesten. Ten bate van de noodlijdende orkesten in ons land zullen, meldt de Ned., postzegels worden uitgegeven. Deze postzegels zijn voorzien van de beel tenissen van Diepenbroek en Sweelinck. ROTTERDAMSCHE BANK- VEREENIGING N.V. Aan het Jaarverslag over 1934 der Rot- terdamsche Bankvereeniging N.V. ontleenen wij het volgende; Het afgeloopen jaar bracht in het econo misch leven géén verbetering. Voortdurend nieuwe belemmeringen in het internationale verkeer drongen den handel binnen steeds nauwer perken terug. Toch mag men misschien spreken van een zeker evenwicht dat op het tegenwoordig niveau is verkregen. Daartoe draagt zonder twijfel bij dat de ponden- en dollardeviezeta sedert eenigen tijd slechts geringe schomme lingen vertoonen. Het is zeer te wenschen, dat deze feitelijke stabilisatie binnen niet te langen tijd een wettelijken grondslag zal verkrijgen. Overtuigd dat deze maatregel een van de meest belangrijke elementen zal zijn voor een herstel van handel en verkeer, moeten wij ons reeds daarom verklaren tegen iedere po ging tot devaluatie van den gulden. De teruggang in het zakenleven weer spiegelde zich ook in den omvang van ons bedrijf. De credietvraag bleef gering; voor de ons toevertrouwde gelden op veilige wijze loonend emplooi te vinden werd steeds moei lijker. Niettemin heeft meerdere levendigheid op het gebied van emissies ter conversie van staats-, provincie- en gemeenteleeningen, als mede van wissel- en goudarbitrage het ver krijgen van een zeer bevredigend resultaat mogelijk gemaakt. Met instemming van commissarissen heb ben wij besloten voor te stellen over te gaan tot aflossing van de nog uitstaande amortisatiebewijzen, waarvoor een bedrag van 10 000.000 wordt vereischt. Wij wen schen daarvoor een belangrijk deel van de winst n.1. 3 500.000 te bestemmen en aan de openbare reserve een bedrag van 6.500.000 te onttrekken. Deze reserve zal daarna 13.500.00, d.i. 30 van het uit staande kapitaal, bedragen. Wij geven er de voorkeur aan voor aflos sing van amortisatiebewijzen geen bedragen te ontleenen aan onze onder crediteuren oo genomen bijzondere reserve tegen mogelijke risico's, omdat wij deze reserve onder de tegenwoordige tijdsomstandigheden sterk wenschen te houden. Met het oog op de moeilijkheden, welke Duitschland bij de afwikkeling van zijn bui tenlandsche verplichtingen ondervindt, heb ben wij gemeend bet bedrag onzer vorderin gen op Duitsche debiteuren zeer belangrijk te moeten verminderen. Voor zoover dit ge schied is door de opvraging in registermar- ken heeft de verkoop daarvan een verlies op geleverd, dat ten laste van de bijzondere reserve is gebracht. Het totaal dezer vorde ringen. voorzoover geen zekerheden buiten Duitschland daarvoor aanwezig zijn, be draagt thans nog circa 4.500.000. De bijzondere reserve strekt mede tot dekking van het in dit totaal schuilende risico. Na storting in het pensioenfonds en af schrijving op gebouwen kan een dividend van 3 worden uitgekeerd. Indion de genoemde voorstellen uwe goed keuring wegdragen doen wij U, in verband met de aflossing van alle amortisatiebewij zen, in overleg met commissarissen, tevens het voorstel tot wijziging der statuten ten aanzien van art 1 la. 31 en 34. welke op deze bewijzen betrekking hebben In dit voorstel art 17 opgenomen een k,eine wijziging in Winst- en Verliesrekening; draagt 7.751 940,47prov. 4.260.238 14 Het winstcijfer van rente en wissels be en dat der Effecten en Syndicaten 318 028,51. syndicaten De debetzijde der winst- en verliesreke- 29 192 30**" Sald° °P n'eUWe rekening naar waarnemingen, verricht in den morgen van 26 Januari. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 770,1 tn.M. te Isafjord. Laagste barometerstand 728,2 m.M. te Stockholm. Verwachting, geldig tot den avond van 27 Januari: Matige tot krachtige noordwestelijke tot noordelijke wind; gedeeltelijk bewolkt; wel licht nog sneeuw- of hagelbuitjes; lichte vorst des nachts, overdag om het vriespunt. Weeroverzicht. De depressiekern heeft zich oostwaarts bewogen en bevindt zich thans boven de Bothnische golf. De depressie invloed drong tot diep in centraal- en zuid-Europa door. Over zuid-Frankrijk en Zwitserland ver dween de vorst. Gisteren stormde het over geheel west-Europa, thans is over ons land en Duitschland de wind wat afgenomen, doch over Frankrijk waait het nog flink uit het westen tot noord-noordwesten. Over de Britsche eilanden zuid-Noorwegen, waar de barometer sterk stijgt, stormt het hier en daar uit het noorden; de ruimende wind bracht sterke afkoeling vooral in onze om geving. Over Scandinavië werd de vorst weer strenger, terwijl ever IJsland, waar zich thans nog een hooge drukgebied be vindt, eveneens de temperatuur daalde. Vrijwel overal viel neerslag, in ons land had Vlissingen met 11 mM. de grootste hoeveelheid. Ten or.zent moet op wind uit noordelijke richtingen met verdere afkoe ling en sneeuw of hagelbuitjes overdag wor den gerekend. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 5.04 uur licht op. OAOEIUKSCH WEERBERICHT €1 Dit roode bord met witte gtreep beteekent: gesloten voor alle ver keer in deie richting INSPECTIE POSTERIJEN. De heer J. P. Haanschoten, Inspecteur der Posterijen, Telegrafie en Telefonie te Haar lem, heeft in verband met het bereiken van de daarvoor gestelde wettelijke leeftijds grens, met ingang van 1 April a.s. eervol ontslag aangevraagd. EEN INDIVIDU OPGESPOORD. Men schrijft ons uit Heerhugowaard: Vele ouders zal het een geruststelling zijn te vernemen, dat de persoon, die al sedert het vorig jaar de wegen onveilig maakte, door dat hij trachtte onzedelijke handelingen met kinderen te plegen, thans door de politie te Oudorp is verhoord. Het bleek een zekere S-, wonende te Heiloo, die tenslotte bekende ook in onze gemeente zich aan dergelijke hande lingen te hebben schuldig gemaakt. WEDEROM DE ROZENKRANS. Donderdag 31 Januari a s. wordt fn 't Gulden Vlies de vierde populaire voor stelling van .,De Rozenkrans" gegeven, wederom met Emy Mols—de Leeuwe en Piorie Mols in de hoofdrollen. Zooals be kend waren de drie vorige voorstellingen totaal uitverkocht. JONKER's KOORKLASSEN. Begin Februari geeft Corn. Jonker met zijn koorklaasen weer twee opvoe ringen van een operette waarvoor Eli Prins het libretto, Jacob Prins de muziek vervaardigde. Dit is het derde werk dat zij schreven en Jonker heeft er steeds de eerste opvoeringen van gegeven- Hans Drift", de eerstè „Naar Yamato" de tweede vielen bizonder in den smaak, waartoe niet slechts het werk maai ook de voortreffelijke vertoontng ai.nleiding gaf. Wat ik van het nieuwe werk De vreemde reis" hoorde, doet verwachten dat het succes voletrekt niet minder zal zijn dan bij de voorgangers Het stuk heeft drie bedrijven: 1. Aan het spoorwegetat.on; 2 en 3 in het bad hotel. 'n Aantal kinderen gaan een uitstapje naar zee en duin maken, komen druk en vroolijk aan het station en vertrekken onder gejuich naar de plaats van be stemming. De drukte aan 'n station het komen en vertrekken van treinen, reizi gers, enz. wordt in dat eerste bedrijf

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 2