ZRecfUszakett Sir Kingsley Woodde Engelsche Göbbels. Benauwd? -ABDIJSIROOP VtaaQ m Acui&od Jiidschciftea Arrondissoments Rechtbank te Alkmaar. Kantongerecht te Alkmaar. Buitenland. Tallooze propagandawagens doorkruizen Atbion. MODERN VERKIEZINGSWERK. Moest- Griep -Bronchitis -Aslhma Priesterwijding Loe Tsjeng Tsjang. Meervoudige strafkamer. Buitengewone zitting van Vrijdag 28 Juni. Uitspraken van Dinsdag 21 Juni. Cornelis v. d. B. te Ursem, gedetineerd. Kippendiefstal gedurende de nachtrust. Eisch 1 jaar en 6 maanden, aangehouden. Simon Vr., chauffeur te Hoorn. Hooger beroep vonnis kantongerecht Hoorn. Vonnis kantongerecht bevestigd. HOOGER BEROEP. OVERTREDING LOTERIJWET 1905. Joh. Herin. Sch., Corn. Dietr. Schm. en J. J. de M. te Schagen en V. P. K., koopman te Alkmaar, vonnissen kantongerecht beves tigd. Srafzitting van Vrijdag 28 Juni. Weer een, die niet op z'n eigen wielen wou rijden. Het was 'n broodmagere zitting met 38 zaakjes en 5 comparanten, waarvan nummer een werd voorgesteld door mijnheer Piet A. te Alkmaar, die volgens insinuatie van den ambtenaar zich op de Schermerweg, gereden op zijn rijwiel, zich had laten voorttrekken door een vrachtauto. Het schijnt nog altijd niet gauw en gemakkelijk genoeg te gaan. Evenwel had deze delinquent bezwaren tegen de dagvaarding en kwam hij met het voor hém al zoo dikwerf gerepeteerde praatje op de proppen, dat hij tegen den chauffeur alleen maar vriendschappelijk de hand had opgestoken. Misschien meteen wel gezegd: „Gaat ie?" waarop dan geregeld het ant woord luidt: Altijd! Waar echter in casu de verbalisant de Hooyer niet was opgeroepen men kan voor ieder snertzaakje niet altijd een agent uit dienst kloppen werd beslo ten tot een tweede opvoering op 5 Juli. Het mankeerde natuurlijk weer niet aan de viool en de strijkstok, maar aan den speelman. De tuinder Karei van M. uit Oudkarspel vertegenwoordigde heden de categorie der lichtlooze zelfpeddelaars en werd na het debi- teeren der gewone uitvluchtjes veroordeeld tot 2 boete of 1 dag. Die ééne dag te kort was een vriendelijkheid van den kantonrech ter, die wilde aannemen, dat Karei door ge brek aan duimkruid verplicht zou zijn, de boete te verbrommen en hem nu het gedwon gen logies zooveel mogelijk verkortte. Daar is de rijweg niet voor. De heer Friedrich V. uit Heemstede was zoo vrij geweest zonder eenigen noodzaak en alleen maar voor de gezelligheid het fiets pad vaarwel te zeggen en op den voor wiel rijders verboden Heerenweg te Egmond aan den Hoef te gaan rijden. Natuurlijk werd hem dit eigenwijs gedoe tamelijk kwalijk genomen en requireerde de ambtenaar f 10 boete of 10 dagen, welke straf door den kantonrechter werd geredu ceerd tot 4 boete of 4 dagen. Een incognitolid van het Huis van Habsburg. Een Weensch monteur Frans M., die den indruk maakt, een verkapte Oostenrijkschen prins te zijn, had met een minder gesoig neerde handrem op zijn motor met zijspan gereden en werd voor zijn definitieve afreis naar de wonderstad aan de blauwe Donau eerst nog opgeknapt met 3 boete of 3 dagen. Hij kwam weer gauw terug, dus het beviel hem zeker nogal in dat koude kikkerland! Een door de wet toegestane roofoverval op klaarlichten dag te Beemster. De-52-jarige veehouder Albert H. te Beem ster bevond zich op Vrijdag 27 April rustig met zijn gezien in zijn woning te Beemster, toen hij eensklaps werd overvallen door een gezelschap van 6 controleurs der Zuivelcen- trale, versterkt door 2 rijksveldwachters, die zich toegang tot zijn woning verschaften, naar aanleiding van de tegen H. gerezen verdenking, dat hij buiten kennisneming en vergunning der wet een hoeveelheid boter zou hebben ge karnd. Teneinde dit Crisis-Zuivelwetmisdrijf op te sporen, werd zoowat het geheele huis over hoop gehaald en in wanorde gebracht. De heer H., thans terecht staande, verklaarde dat hij de heeren maar had laten rommelen, maar de heele geschiedenis kwam volgens den boer hierop neer, dat hij inderdaad 'n hoeveel heid van pl. m. 5 pond boter had gekarnd van ongangbare melk, feitelijk meer om de melk weg te hebben, dan om boter te benutten. Voorts ontwikkelde hij hierbij nog meer be zwaren, voornamelijk tegen den controleur S. te Uitgeest, die hem voor 300 zou hebben „bedonderd", welke onparlementaire uitlating natuurlijk niet werd getolereerd, doch wat den Kantonrechter toch motief gaf, de zaak aan te houden tot later datum, teneinde alsnog ge noemden controleur in deze kwestie te hooren. 4 Gulden boete omdat hij zijn handen wel thuis hield. Iemand die zijn handen niet thuis kan hou den wordt gewoonlijk met een ongunstig oog aanschouwd, doch de banketbakkersleerling 'Jac, R., die op den Geesterslngcl zijn hand e 1 thuis hield bij het veranderen van rich- f g, had het ook niet geraden en werd tot 4 boete of 4 dagen veroordeeld. Uitspraken van de strafzitting; van Vrijdag 28 Juni 1935. Overtredingen van de Motor- Rij wiel wet K. te Amsterdam, P. B. ie St. Pancras, R. te Krommenie, ieder 2 boete of 2 agen hechtenis. S. B. te Amsterdam, J. K. Beemster, J. B. te Bergen, A. Th. de W. Koedijk, J. S. ie Krommenie, ieder 3 eie of 3 dagen hechtenis. W. V. te Zijpe, J. B. te Heemskerk, P. D. te Heerhugo- lyoord, ieder 4 boete of 4 dagen hechtenis. 5. O. te Amsterdam, 5 boete of 5 dagen hechtenis. S. H. R. te Beverwijk, T. H. te Voorburg, A. W. de V. te Werkendam, G. n. d. H. te Delft, F. T. te Amsterdam, ieder 6 boete of 6 dagen hechtenis C. de M. te Bergen, P. v. V. te Alkmaar, ieder 8 boete of 8 dagen hechtenis. Overtredingen van de politie verordeningen: J. B. te Amsterdam, W. P. B. te Bever wijk, J. H. te Alkmaar, ieder 2 boete of 2 dagen hechtenis. B. S te Alkmaar, 3 boete of 3 dgaen hechtenis. Overtreding van art. 453 van hetWetboe'kvanStrafrechf (dron kenschap): H. v. G. te Alkmaar, f 6 boete of 6 dagen hechtenis. Overtreding van art. 461 van het Wetboek van Strafrecht (loo- pen over verboden grond): N. de V. te Egmond aan Zee, f 6 boete of 6 dagen hechtenis. Overtreding van de Visscherij- w e t G G. te Heerhugowaard, 5 boete of 5 dagen hechtenis met bevel tot vernietiging van ae in beslag genomen stekken. Overtredingen van de Kies wet: G P. te Heerhugowaard, J. P. te Heerhu gowaard, J. Z. te Heerhugowaard, J. de R te Barsingerhorn, ieder 1 boete of 1 dag hechtenis. VENTVERBOD TE ENKHUIZEN. De Hooge Raad heeft dezer dagen, overeenkomstig de conclusie van den advocaat-generaal, ontslagen van rechts vervolging een houder van een handels zaak te Utrecht, die als reiziger in diver se plaatsen des lands zijn waren aan biedende, te Enkhuizen was geverbali seerd wegens overtreding van het plaat selijke ventverbod en deswege door den kantonrechter te Hoorn was veroordeeld tot 6 boete, welke in hooger beroep werd bevestigd. De betrokkene teekende cassatie aan bij den Hoogen Raad, daar de verorde ning te Enkhuizen niet van toepassing is op winkeliers en hij als koopman in het handelsregister te Utrecht is inge schreven, terwijl uit den tek6t van de Enkhuizensche verordening niet blijkt, dat de uitzonderingsbepaling niet voor elders wonenden geldt. Het arrest van den Hoogen Raad strekte dan ook tot vernietiging van het vonnis en ontslag van rechtsvervolging. DE BRANDSTICHTING TE AMSTELVEEN. Caféhouder en melkhandelaar thans veroordeeld. De Amsterdamsche Rechtbank heeft gister uitspraak gedaan in de strafzaak van den caféhouder, die terecht had ge staan wegeri6 opzettelijk brandstichting en het teweegbrengen van een ontplof fing in de woning van een melkhande laar aan de Ouderkerkerlaan te Amstel veen in Decemffer 1933. Voorts werd de melkhandelaar, wien ten laste was gelegd uitlokking tot brandstichting door geldelijke beloften en door verschaffing van gelegenheid en middelen, en subsidair medeplichtig heid aan branddstichting, schuldig ver klaard aan het primair ten laste gelegde en deswege vei oordeel 1 tot één jaar en drie maanden gevangenisstraf, met af trek van vier maanden voorarrest. Tegen ieder der verdachten had de officier anderhalf jaar gevangenisstraf geëischt. Beiden waren in de bank der verdach ten gebracht, door de verklaringen van een melkknecht, die aanvankelijk als de schuldige aan deze brandstichting was veroordeeld. De Hooge Raad heeft, toen het revisie- verzoek van den knecht werd behan- edld, zijn onmiddellijke invrijheidstel ling gelast en de zaak voor nieuw onder zoek teruggewezen, met het gevolg, dat de schuldigen, die bekend hebben, thans hun straf niet zijn ontgaan.' Sir Kingsley Wood, die nu Britsch minister voor volksgezond heid is, heeft als hoofd van het departement van posterijen en tele grafie overtuigend bewezen, dat hij een neus heeft voor reclame. Het is daarom geen wonder dat de natio nale regeering Baldwin-MacDonald hem heeft benoemd tot leider van de propaganda, welke moet helpen deze regeering aan het bewind te houden. In dezen bewindsman heeft Stanley Baldwin een mede werker van onschatbare waarde. In zijn persoon zijn de eigenschappen van een goed politicus en van een goed za kenman vereenigd. Gedurende zijn postmas- ter-generalschap heeft hij een voorbeeld gegeven hoe men moet adverteeren en tevens bewezen dat adverteeren goed is voor de zaak. Zijn zaak was de post-, telegraaf- en telefoondienst. De middelen, welke hij uit dacht of misschien liet uitdenken, maar dat doet er niet toe om vooral de tele graaf- en telefoondiensten te populariseeren zou de geniaalste impressario hem niet heb ben kunnen verbeteren. Er is nu een andere man aan het hoofd van dit bedrijf Maar het jongste geval van telefoonreclame de prijsvraag welke de goudenstem moest ont dekken in de stemmen der 20.000 telefoon juffrouwen van het Vereenigd Koninkrijk en die de gansche natie wekenlang telefonisch heeft doen denken was nog een idee van sir Kingsley Wood. Hij heeft nieuw leven en nieuw bedrijf gebracht in de belangrijk ste diensten welke onder zijn oud-departe ment ressorteeren en, terwijl hij zijn publiek extra gerieven verschaften, den kanselier van de schatkist aan zich verplicht door de winst van deze „self supporting services" aanmerkelijk te verhoogen. De waarde en de kracht van zoo'n man als impresario van de nationale regeering- Baldwin worden door de tegenpartij terdege beseft. Dat is nog pas in het Lagerhuis ge bleken, waar een van de liberalen, die het nationaal karakter der regeering niet op zijn juiste waarde weten te schatten, aan i Baldwin vroeg hoeveel tijd sir Kingsley Wood aan de volksgezondheid en hoeveel tijd hij aan de nationale propaganda dacht te besteden. De premier kon dat niet zoo precies zeg gen, maar kende sir Kingsley genoeg, om te weten, dat hij de volksgezondheid niet voor de propaganda zou verzaken en overi gens zoo de vraag misprijzend was 'be doeld .wist ook de tegenpartij dat men het in dezen tijd niet zonder politieke pro paganda kon stellen. Hier had men een openhartige erkenning uit den mond van den hoogsten Britschen staatsdienaar, dat iedere politieke partij of iedere regeering, welke zich wil handhaven en gezag en in vloed wil behouden, de groote trom moet roeren. De premier sprak van „political ad- vertising", hetgeen een verzachtende term is voor propaganda, een woord, waaraan men van vroeger beschamende herinneringen bewaart en dat toegepast voor partijpolitie ke werkzaamheid, moet doen vermoeden dat de stemming voor „hondengevechten" op po litiek terrein, welke onvereenigbaar is met nationaal bestuur en waarvan het bestaan door Baldwin herhaaldelijk wordt gelogen straft, nochtans aanwezig is. Wat daarvan zij, Baldwin houdt er zich van overtuigd, dat de conduitestaat van zijn regeering, hoe goed hij hem ook mag achten, zonder meer niet de verzekering kan ver schaffen, dat de kiezers straks met hetzelfde vuur zijn candidaten naar Westminster zul len afvaardigen. Propaganda moet dien con- duite-staat niet alleen onderstreepen, maar door veronachtzaming van de minder gun stige punten in het fraaiste licht zetten. In dien men overal in het land de Times las en verteerde en de schranderheid bezat de sub tiele beteekenis van zijn kolommen te vatten, dan zou de regeering het wel zonder de rechtstreeksche en onverdroten propaganda van den filmwagen kunnen stellen. Maar het aantal lezers van het genoemde blad kan men in duizenden tennaastebij op de vingers tellen en het dringt niet door tot die oorden en buurten, elke de filmwagen gemakkelijk bereikt. En dit voertuig met zijn nationqle. bood schap bereikt meer menschen dan de Daily Herald tegen wiens invloed het front maakt en het werkt op het gemoed van de millioe- nen zielen die de Daily Mail of de Daily Express alleen voor ontspanning lez?n en niet om er politieke wijsheid uit te putten. De reizende bioscoop van de nationale regeering houdt zich weinig te en bij Londen op. Ge legenheid om van haar voorstellingen te ge nieten krijgt men soms, wanneer men in de provincie vertoeft of ergens in het land met vacantie is. Ze kruist onverwacht uw weg. En hoeveel er rondkruisen noord, zuid, oost en west en in het midden, hoeveel van deze machinale evangelisten van het nationaal bestuur aan den weg staan roepende om al ler attentie is een geheim dat alleen de im pressario van den bestuurstroep zou kunnen verklappen. Zijn meesterhand is merkbaar in de voor stellingen. Wanneer zulk een wagen en route is onderscheidt hij zich alleen van een flinke bestelauto in de aanwezigheid van een luidspreker, achterop en in achterwaart- sche richting op het dak geplaatst. De twee luiken, welke den wagen aan de achterzijde sluiten, verbergen een scherm. De luiken gaan triomfantelijk open wanneer het spel gaat beginnen. Op het scherm verschijnen in beeld de kopstukken van de regeering. En met hun verschijning kome hun stemmen uit den luidspreker op het dak. Praten is hun kracht (en daarom leent de spreekfilm zich zoo bij uitstek voor hun doel) en acteeren waarin zij naar soms wordt beweerd in het dagelijksch politiek leven toch ook meesters zijn gaat hun niet zoo goed af. De verklaring van deze tegenstrijdigheid zal wel liggen in het feit dat zij hun ac- teurstalen ten alleen of het best kunnen ont- piooien in de omgeving welke hun gemeen zaam is, het parlement, een politieke verga dering, een feestmaal met hun volgelingen of voor hun zaak, en dat zij hun slag kwijt raken in een filmstudio, waar de atmosfeer hun vreemd en geen aansporing is en waar de opzet voor hun optreden kunstmatig ge forceerd is. Deze politieke sterren hebben de techniek van het spelen voor de film niet ge leerd. Hun eenige uitdrukkingsmiddel i? hun stem en hun director heeft terecht uit gemaakt, dat dit voldoende is en dat zij zie' kunnen onthouden van stappen en van h< maken van gebaren en van het trekken va ongewone gezichten. „Kopstukken" Dat zijn zij op hun films, ook letterlijl Men ziet weinig meer dan het hoofd en dei nek in een boord en iets van de schouders en soms een bloemetje in het knoopsgat van een jasomslag. Zij komen uit de wazige diep ten van het doek naar voren, als uit een mist, snel en levendig, een close-up van Nevillc Chamberlain, een close-up van Stanley Bald win, een gemoedelijk groot hoofd, dat van den premier, niet zoo hartroerend' als dat van Anna Sten of Greta Garbo, maar toch indrukwekkend en sympathiek genoeg om de omstanders te doen uitroepen „Good o!d Stanley". Hij spreekt op gemeenzamen toon, vriendschappelijk, hartelijk, toenaderend, over wat de regeering heeft gedaan voor de werkloozen. voor hen, die huizen willen heb ben, voor den landbouw en voor de nijver Als Gij 's nachts niet slapen kunt door de benauwdheid op Uw borst. Als Uw ademhaling moeilijker en pijn lijker wordt door de verstopping van Uw luchtpijptakken, neem dan Akker s Abdijsiroop. Gij zult Uw benauwdheid overmeesteren, want de slijm zal zon der moeite loskomen. Vanaf den eersten lepel begint de verlichting. Dat opgeblazen, benauwde gevoel zal verdwijnen en na korten tijd zult Gij geen spoor meer van die borst- benauwdheid bemerken. Neem dus bü heid. Hij gewaagt overtuigend van de hoog ten van welvaart, welke het land heeft be reikt, en van de bewondering en den naijver waarmede alle andere landen de fenomenale verheffing van Engeland uit den crisispoel aanschouwen. Hij erkent, dat het beeld van den voorspoed nog niet volledig is, dat het aan gaafheid tekortschiet, maar legt uit, dat met geduld en dat met onverzwakt vertrou wen in de nationale regeering alles terecht zal komen. Baldwin is de primus onder de politieke filmsteren, niet vooral omdat hij premier is, maar vooral omdat hij den besten toon vat. Hij vleit zijn gehoor met zijn amicaliteit en zijn vertrouwelijkheid en heft het op naar de positie van gewicht en beteekenis, welke hij zelf inneemt. De individueele en de maat schappelijke waarde van de meestal eenvou dige menschen in het gehoor komen voor hun gevoel hoog te staan bij het aanhooren van hun premier-op-het-doek. Neville Chamberlain is een veel lastiger object voor sir Kingsley Wood. Hij wordt voorgesteld als een toovenaar, die begro tingsoverschotten uit de lucht grijpt. De na druk wordt gelegd op de overschotten, niet op den man, die wat droog is in de keel en wat te tevreden met zichzelf om den gemid delden burger te kunnen bekoren. En Walter Elliot, de minister van landbouw, flatteert niet in een close-up en zeker niet, wanneer hij gewaagt van de zegeningen van den var- kensraad. De filmwagen toeft niet te lang bij begrootingen en varkens en wisselt de vertooning af met opgewekte, zij het wat on geschaafde muziek uit den luidspreker en met opvoedkundige beeldjes van zeeanemonen en krabben in de diepten der oceanen en zelfs met een liefdesdrama, waarin een la- bour-pacifist bekeerd wordt tot de zienswij zen van het nationaal bestuur, dat vrede handhaaft voor het vaderland door verhoo ging van de verdedigingsmiddelen. In de kerk van de St. Andries Abdij te Lophem bij Brugge is gis termorgen te tien uur in tegenwoor digheid van vele kerkelijke autoritei ten, regeeringsvertegenwoordigers en vertegenwoordigers van het di plomatieke corps, waarbij o.a. den Chineeschen gezant te Brussel, tot priester gewijd die Benedictijnen monnik Loe t sjeng Tsjiang, oud gezant en voormalig minister-presi dent en minister van Buitenlandsche Zaken van China De priesterwij ding geschiedde door Z.Exc. Mgr. Celso Costantini, titulair aartsbis schop van Thédosia en voormalig gedelegeerde van den Heiligen Stoel in China. Loe Tsjeng Tsjiang, die in Sjanghai ge boren werd, genoot zijn opleiding aan het Tong Wen College te Peking, een instelling van het Chineesche ministerie van Buiten landsche Zaken, en was 19 jaar, toen hij be noemd werd tot tolk aan de Chineesche lega tie in Rusland. Hier maakte hij ker.nis met den toenmaligen Chineeschen gezant te St. Petersburg, Sjoe King Sjen, een staatsman met breede blik en hooge zedelijke opvattin gen, die bijna zes jaar lang grooten invloed op de vormen van den jeugdigen Loe had. Zijn opvattingen brachten Sjoe King Sjen in conflict met het Hof te Peking en aangezien hij liever zijn meening te kennen gaf dan zich onderwerpen aan opvattingen, die niet de zijnen waren, viel hij in ongenade bij de kei zerin en werd hij op 29 Juli 1900 onthoofd, om zes maanden later reeds posthuum ge rehabiliteerd te worden. Zijn heldhaftig 'oorbeeld is voor Loe Tsjeng Tsjiang van roote beteekenis geweest. Loe Tsjeng Sjiang bleef 14 jaar te St. Pe- irsburg, waar hij attaché, secretaris en kan jer van het gezantschap was Geruimen tijd ervulde hij ook de functie van zaakgelas te. In 1906 werd hij benoemd tot gezant van China te Den Haag, in welke functie hij tot 1911 in Nederland vertoefde. In 1907 vertegenwoordigde hij zijn land op de vre desconferentie en in 1911 werd hij benoemd tot Chineesche gezant te Ft. Petersburg. In 1912, toen na de revolutionnaire woe lingen de Chineesche republiek werd uitge roepen, kreeg hij de portefeuille van Buiten landsche Zaken in de eerste republikeinsche regeering. In 1913 werd hij tevens minister president. Als hoedanig hij later weer aftrad, doch niettemin bleef hij ruim zeven jaar als minister van Buitenlandsche Zaken lid van het kabinet. In 1918 en 1919 was hij belast met de leiding der Chineesche delegatie naar de vredesconferenteie te Versaille. In 1922 n katho. Christe- Ue. Zoo- -II Dra. werd hij benoemd tol te Bern") welke functie hij in 1927 neerlegde toen hij 'de we- reld verbaasde door zijn besluit, in een katho." liek klooster te treden. Loe Tsjeng Tsjiang kwam uit een lijke, zij het ook protestantsche familie. wel zijn vader als zijn moeder waren pro. testant. In 1899 trad hij echter te St. Peters- burg in het huwelijk met een jong Belgisch meisje, Mademoiselle Bovy, dochter van een Belgische hoofdofficier, die daarbij geen af. stand deed van haar katholiek geloof. in[ tegendeel werd Loe katholiek. Zijn besluit om in het Benedictijnenklooster van St. An dries te gaan, nam hij, toen hij in 1926, toen zijn vrouw te Bern was overleden, de ter aardebestelling van het stoffelijk overschot op het kerkhof van Laeken bijwoonde. Op 4 October 1927 ontving hij het kleed der Bene dictijners, op 15 Januari 1928 begon zijn no viciaat en op 15 Januari 1932 werd hij gewijd tot monnik. Thans, bij zijn priesterwijding heef hij de persoonlijke gelukwenschen ont vangen van Tsjang Kai Sjek, leden der Chi neesche regeering, leden van het corps djpio. matique, van kardinaal Pacelli en van Z. R den Paus. (Uitsluitend 2e hands artikelen). Van 15 regels 60 cent bij voornlt- betaling te voldoen. GEVRAAGD VLEESCHMACHINE klein bedrijf. Uiterste prijsopgaaf. Brie ven onder letter A 823 bur. v. d. blad. TE KOOP 2 gebruikte goed werkende GRASPERKMACHINES. STOUTJESDIJK, Voordam 5. TE KOOP complete SLAAPKAMER AMEUBLEMENTEN, 1 Koks FORNUIS 126 X 65, 1 BRANDKAST 105 X 65 X 48. Achterdam 30 of Achterstraat 60. TE KOOP 30 el TWISTED MAT 140 c.M. breed, een OPBOUW van OPKLAP- BED en een CANAPÉ. Adres OUDEGRACHT 285 B. Als nieuw sterk HERENRIJWIEL met Torpedonaaf 14.00, DAMESRIJWIEL 14.00—16 00, enz. NIEROP, Koningsweg 40. TE KOOP GEVRAAGD MOTOR met zijspan. TE KOOP een goed onderhouden KINDERWAGEN voor 8 gulden. VOORMEER 28. Niet op Zondag. TE KOOP EEN KOFFERPATHEFOON met 23 platen ét 12.50, een pracht HEERENRIJWIEL a 14— en een mooie LIGSTOEL met kapokkussen a 7.50. 2e TUINDWARSSTRAAT 19. Flinke oud eiken Hangkast 12.50, prima Kapokbed 5, Ledikanten, Spira len, Bedstellen, Schrijfbureaux, Stoelen, Tafels, enz. J. L. SOSTMAN Jr., Ver kooplokaal Ridderstraat 10. TE KOOP: 1 prima SNELWEGER, electr. KOFFIEMOLEN, 1 TOONBANK met VITRINE, 1 pracht eiken BUFFET. GEB.- VERWER, Koningsweg. TE KOOP KOFFER-GRAMOFOON met platen, KIPPENHOK met ren en een TUINBANK. HOLLEWEG 16, Heiloo. TE KOOP KANO. Adres: STUDLER VAN SURCKLAAN 8, bergen. STRANDTENT zoo goed als nieuw TE KOOP AANGEBODEN. Te bevragen: WESTERWEG 49. Prima Handnaaimachine met kap 7.50, (Spotkoopje). Singer Trapmachi- ne 12.50, pracht Hand- en Trapnaai- machines. Kleermakers, enz. z. g. a. n. DEKKER. Laat 182. Prima Duitsche Piano, afkomstig van f Kettner, in prima staat, vollen toon voor slechts 68 met kruk (spotkoopje). Pracht IJskastje z. g. a. n. 25, enz. DEKKER, Laat 182. TE KOOP: 9 gebruikte TELEFOON PALEN lang pl.m. 16 Meter, voor vele doeleinden geschikt, tegen lagen prijs.( Te bevragen Tuinstraat 40, Alkmaar. TE KOOP zoo goed als nieuw eenige GOUDEN HORLOGES, JUWEELEN en VERLOVINGSRINGEN. S. W. VET, Verdronkenoord 5. TE KOOP AANGEBODEN een z. g. a. n. FUNDERWAGEN. Adres WILDEMANSTRAAT 9. TE KOOP ARIEL MOTOR 5 P.K., z.k. '31 en FIAT 2 zitter en LINNENPAK, maat 46. Nieuwpoortslaan 151, Alkmaar „Astra". In het Julinummer van Astra treffen wli vele bekende namen aan van binnen- en bui tenlandsche schrijvers en teekenaars. Wij noe men allereerst „De Woonwagen" van an Feith, een waar juweeltje. Menno karakteri seert de hoofdpersonen van dit „dramatisc spel" in een paar penteekeningetjes. den schrijver H. G. Wells is er een visioen van de wereld over 40 jaar. Twee-kleurendru illustraties van Steven Spurrier verluchten den tekst. Ook van den Duitscher Tim Kröger is er een bijdrage: „Dubbelhans". Van onze landgc- nooten noemen wij verder de schrijfster i '1C? Luitingh, van wie „Exit Madonna" in dit num mer verscheen, welke schets werd geïllustreerd door Rie Reinderhoff. Rie Cramer, van wier hand ook een bijdrage verscheen, bewijst i« „Parels" zoowel pen als teekenstift vaardig t* kunnen hanteeren. Goed zijn ook „Tam-tam een negerverhaal van Herman Schratenbach, en het Indische verhaal „De brief" van C. C. Timmers Verhoeven. De journaliste T. van der Horst interviewt de Hollandsche zwemkampioene Rie Masten broek en houdt „Een babbeltje in het zwem bad". Tot besluit is er een spannende „Oppen- heim", getiteld: „Overtroefd",

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 11