DRUK WERK DRUKWERK JlcouUtciaal Hieuw* £aatste Aecichten Jijdschciftm fucfUuaact Macktêecichten KOEDIJK DE RIJP GRAFT STOMPETOREM WEST-GRAFTDIJK EGHOND AAN ZEE BERGEN WENSCHT U BESTELT UW BH COSTER JONGEN DOOR DRIJFRIEM GEGREPEN. iEINE NAAR DE GEVANGENIS. Op gezag van den Hoogen Ra;. HET BAD-PAVILJOEN OP AMELAND. Dreigt in zee te verzinnen. LIEVER WARMTE DAN DE VRIJHEID. MATROOS OP ZEE ZWAAR GEWOND. Het Ned. s.s. „Mars" loopt Lissabon binnen. DE „ASÏATIC". Wordt naar Hamburg gesleept. HET AMSTERDAMSCHE „TRIANON" EXIT. Deuren gesloten wegens de hooge bedrijfslasten. BRIEVEN VAN UIVER-POST TE KOOP AANGEBODEN. Engelschman blijkt poststukken in hander te hebben. GOUDSTAVEN UIT EEN VLIEGTUIG GEVALLEN. Misdadigers in 't spel? Hoewel van de op wachgeld gestelde on derwijzer de bereidverklaring is ingekomen oin een jaar gratis les te geven, waardoor 2600 bespaard kan worden, blijft het schoolhoofd prijs stellen op de aanstelling van de ontslagen tijdelijke onderwijzeres, als kweekelinge met akte op een vergoeding van 800. Deze kwestie zal dan ook wel aanlei ding geven tot een uitvoerige discussie. UITDEELINGSLIJST GEDEPONEERD. Heden is ter griffie van de Arrondis sementsrechtbank alhier gedeponeerd de uitdeelingslijst in het faillissement van J. Kieft te Hoogwoud. Uitkeering aan concurrente schuld- eischers 8.27 pet. OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK. Langestraat 85. NIEUWE AANWINSTEN. Oorspronkelijk Nederlandsche romans. B 16.1 Bakker, P. Cootje Pink. -fB 91 Bruin, H. de. Wat blijft. C 34.9dr Coolen, A. Dorp aan de rivier F 41 w Forest, Ellen. Westersche harten in Oostersche tempels. K 34 Kerstboek, Het Vlaamsche. L 25.5 Last, f. Zuiderzee. R 42.1gm Reyneke van Stuwe, Jeanne. Ge lukkige menschen. R 64t Roland Holst, A. Tusschen twee werelden. R 86.6 Russe, Ellen. Moederland. S 31h Schtndel, A, van. Herinneringen van een dommen jongen. In het Nederlandsche vertaalde romans. A 27.1b Allen, H. Het bronzen spiegel beeld. Verv. op „De kleine madonna". B 88.6 Bromfield, L. In 24 uur. G 49.5 Ooetel, F. Mijn dubbel leven. G 95 Gudmundsson, K. De bruids japon. H 69w Hoel, S. De weg naar het eind van de wereld. K 23 Kotajef, V. Met de kas er van door. M 18.2 Malraux, A. Het menschelijk tekort. O 39.5b Oterdahl, Jeanne. Buiten waait de zomerwind. S 20.8 Scapini, G. Nadat het licht me ontviel. T 28.8 Thomas, G. 't Slop; een dapper leven uit een Londensche ach terbuurt. Oorspronkelijk Duitsche romans. 833 C 16 Carossa, H. Der Artz Gion. 833 K 71 Kollontay, Alexandra. Wege der Licbc. •833 N 25n Neumans, A. Neuer Caesar. Fransche litteratuur. 840 S 57 Sénéchal, C. Les grands courants de littérature fran^aise con temporaine. (1934.) 843 F 46m Frapiê. La Maternelle. (g.) N.B. Het met -j- gemerkte boek is christe lijk, het met gemerkte historisch, g. is ge schenk Zondagavond werd door de afdeeling van den Bond voor Staatspensionnee- ring een propaganda-avond gehouden in het lokaal van den heer Jb. Groot. De leiding voor dezen avond was in handen van den heer P. Hart, die aan de aanwezigen het welkom toeriep, doch wees op de geringe opkomst en op den zwaren strijd voor den levensavond van zoo velen. Hierna was het woord aan den heer Bruin uit Alkmaar, die al een 12-tal jaren een propagandawoord heeft doen hooren. Het onderwerp was „Draagt elkanders lasten". De heer Bruin ging na hoe door vele vooraanstaande man nen in het politieke leven uitspraken zijn gedaan en herinnerde aan 't woord van dr. Kuyper „Zij kunnen niet wach ten, geen dag en geen nacht". En toch wachten wij altijd nog. Spr. wees hierbij, op den tegenstand van verschillende kanten tegen hen die het oud en arm uit de wereld willen helpen. Ook wees spreker op het werken van minister Oud, met wien spreker wel eens aan de hoofdbestuurstafel van den bond had gezeten. Nog altijd is het noodig, dat er voor de ouden van. dagen propaganda gemaakt wordt en spr. riep daartoe allen op, vooral de jongeren en wees op de velen die voorheen niet vermoed hadden wat de oude dag zou brengen, temeer daar vele kleine zelf standige werkers niet in staat zijn ge weest voor hun ouden dag te zorgen. Daarom, zeide spreker, vragen wij niet naar politieke kleur, maar wij willen werken voor hen wier levenszon onder gaat. Hij besprak hierbij de cumulatie van baantjes en het veel verslindende militairisme. Na een krachtige opwek king tot aansluiting bij de afdeeling en mede te strijden om het oud en arm de wereld uit te helpen, was een dankbaar applaus het loon voor deze met warmte uitgesproken rede. Hierna was het woord aan the A. B. C. Boys, onder leiding van André Cor- re'e, die met mooie muziek en voor drachten in ern6t en luim de aanwezigen aangenaam wisten bezig te houden. Li de pauze vertrok de heer Bruin waarbij de voorzitter nog eens een ern stig woord sprak tot de jongeren, den heer Bruin dankte en hem een „tot weer zo ns" toeriep. Na de pauze was het woord weer aan do A. B. C. boys ter afwerking van het program, waarbij muziek en voordrach ten afwisselden in ernst en luim. Het was voor elck wat wils, waarbij het publiek zijn medewerking ongevraagd verleende. De voorzitter bracht in zijn sluitingswoord dank aan de A. B. C.- Boys voor hun werk en wekte op om mede te werken om het den ouden van dagen zoo dragelijk mogelijk te maken. Den heer J. van Kampen van Sint Pan- cras bracht hulde aan den voorzitter voor het werk dat hij verricht en wees op het werk dat spreker zelf doet met uitbetalen der rentertkkers. Hij richtte een opwekkend woord tot de aanwezigen nog geen lid zijn. De heer J. van Kampen deelde mede. o^Lnhnt16 ta,Chtïg Jaar zijn ook OP het oogenblik ouderdomsrente kunnen be- u°m.ei\ ZlJ moeten zich aanmel len bij bestuur der afdeeling. een die 5^5^ had Kn conferentie plaats tus- w o i/ tr,en ^er N-H- vereeniging Het Witte Kruis, afd Graft en de afd. De Rijp, alsmede twee afgevaardigden van het hoofd bestuur dier vereeniging. Na eenige discussies werd besloten, dat r? ,,y,ec|n£ de Rijp der N. H. vereeniging Het Witte Kruis nimmer leden in Graft zal werven, terwijl werd toegestaan, dat de pl.m. -5 personen in Graft woonachtig, die thans nog lid zijn van de afdeeling de Rijp dit kunnen blijven. Een afstervingssysteem zal thans worden toegepast. De beide afdeelingen kunnen thans naast elkaar nuttig werk verrichten. De minister van Sociale Zaken heeft bij beschikking d.d. 25 Januari 1935 aan de ge meente Graft toegestaan, dat de door de werklooze arbeiders getrokken bagger over de landerijen bij de veehouders verwerkt wordt. De regeling geldt tot 30 Maart 1935. Zondagavond gaf de gemengde zang vereniging; „Crescendo" in café Kamsteeg haar jaarlijksche uitvoering. Te betreuren voor de leden en den directeur was de bijzon der slecht bezette zaal. „Crescendo" verdient meer belangstelling van de jeugdige dorps- genooten. De nummers van het programma, maar bovendien de uitvoering daarvan onder de bezielende leiding van den heer H. J Zaal hebben er recht op. Crescendo gaf waaraevolle uurtjes, voor elk wat wils, eenvoudige zoete liedekens, en grootere werken als „An der schonen blauen Donau" en „Rozen aus dem Süden". Een verrassing was wel het door den heer F. Groot gedichte „Zomerdag in West-Fries land", op de muziek van den heer H. J. Zaal. Ook het blijspelletje liep vlot van stapel en wekte de lachtlust op. Hopenlijk is de zaal op den avond van de tweede uitvoering op Donderdag 27 Februari geheel bezet. Zondagavond werd in 't café van den heer C. v. d. Oord, alhier, een propaganda- avond gehouden vanwege den bond voor staatspensionneering, afd. Westgraftdijk. De arbeiderstooneelvereeniging aldaar voerde op het propaganda-stukje „Te Laat", tooneelspel in drie bedrijven. Er werd goed gespeeld en het was dan ook een gezellige avond. Het zandvervoer naar Noordscharwoude is door de firma te Siepe uit Winterswijk voorloopig stop gezet. Hierdoor zijn 20 menschen weder werkloos geworden. Dezer dagen zal een aanvang gemaakt worden met de werkverschaffing, bestaande in 't graven van een wegbaan door de dui nen van het provinciaal landgoed „Egmond" naar Zee. Er zullen uitsluitend werkloozen uit deze gemeente worden te werk gesteld Het juiste aantal is nog niet bekend. Het werk staat onder leiding der Nederlandsche Heide-Maatschappij. Pastoor van Kleef naar Duitsck- land, in verband met de oud-katho lieke kerk en het nationaal-socia- lisme. 'Pastoor B. A. van Kleef, van de oud- katholieke gemeente alhier, is Zaterdagmor gen naar Duitschland vertrokken. Deze reis houdt verband met de nieuwe strooming in de oud-socialisten. Pastoor van Kleef gaat als vertegenwoordiger der oud-katholieke kerk in Nederland om, op uitnoodiging van deze kerk in Duitschland, kennis te nemen van de tegenwoordige toestanden. Onder in vloed van het nationaal-socialisme is name lijk in Ehiitschland ontstaan een katholiek Nationaal-Kerkelijke beweging. Het gevolg hiervan is geweest een groote toename van het aantal oud-katholieken. Niet alleen groeien de bestaande gemeenten, maar reeds zijn, vooral in het Rijnland en in het Roer gebied, verschillende nieuwe oud-katholieke gemeenten ontstaan. Een van de voormannen van de nieuwe beweging is pastoor Hütwohl, van de oud-katholieke gemeente te Essen. Deze zal pastoor van Kleef ontvangen en voorlichten. Daartoe is een uitvoerig pro gramma ontworpen. Esperanto-bijeenkomst. Zaterdagavond organiseerde de afdee ling Bergen (N.-H.) van de Nederlandsche Esperantisten vereeniging „L. E. E. N." een extra bijeenkomst, waarin een buiten- landsch Esperantist, n.1. de Oostenrijker Bruckenberger, een interessante lezing hield Het zaaltje van het Dr. Dekkershuis was geheel gevuld met leden, cursisten en be langstellenden uit Bergen en Alkmaar., De heer Bruckenberger sprak vóór de pauze over zijn Esperantistenleven en zwerftochten. Met gespannen aandacht luisterden de aanwezigen het relaas over de moeilijkheden, die de spreker had onder vonden. In onze verbeelding zwierven wij met hem uit Oostenrijk naar Duitschland, eerst naar het Zuidelijk-, daarna naar het Noordelijk deel, waar hij zich door middel van Esperanto, beter verstaanbaar kon maken met Esperantisten, dan met dialect sprekende Duitschers door middel van hun „zelfde" Duitsche taal. Wij sliepen met hem nu eens onder den blooten hemel, dan weer in het huis van een goedhartigen landman of in reusachtige gebouwen voor werkloo zen, waar den volgenden dag weer nieuwe duizenden lotgenooten op hun beurt wach ten - - - Wij verheugden ons, dat hij ondanks alles volhardde en eindelijk het „Esperanto-Do mo" in Arnhem bereikte, waar hij kennis maakte met een Engelschen professor, die hem uitnoodigde naar Engeland te komen Gelukkig was deze zooals een goed profes sor moet zijn, nl. ietwat verstrooid, welke eigenschap de aanwezigen hartelijk deed lachen. Uit Engeland keerden wij terug naar Nederland, waar de bereisde spreker thans met goed succes verschillende Esperanto- cursussen leidt. Na de pauze sprak de heer Bruckenberger zeer gloedvol over den auteur van Espe ranto, dr. Zamenhof, Esperantisme, enz. Ook naar dit gedeelte luisterden wij met aandacht en allen betreurden het zeer, dat zoo snel het einde van dezen interessanten avond aanbrak. De voorzitter dankte den spreker hartelijk voor zijn mooie en gemakkelijk te volgen le zing en na het zingen van de Esperanto- hymne: „La Espero" gingen allen zeer vol daan huiswaarts. (Ongecorrigeerd.) Hedenmorgen fs de 16-jarige jongen, van Driel uit Klaas waal, tijdens werkzaamheden in de zuivelfabriek van de ge broeders Kievit te Numansdorp, door een drijfriem gegrepen. Het slachtoffer bekwam ern stige wonden aan het hoofd en is in zorgwekkenden toestand naar het ziekenhuis te Rotter dam vervoerd,;,waar hij in den loop van den middag is over leden. De Hooge Raad heeft heden ver worpen het cassatieberoep van den oud-rijksaccountant R. Heine te Hil- ligersberg, die wegens beleediging van minister Donner in hooger be roep door het gerechtshof te Den Haag is veroordeeld tot 1 maand gevangenisstraf, door te brengen in een bijzondere gevangenis. Tengevolge van den noord-wester storm der laatste dagen en de daarmee gepaard gaande hooge watervloeden is de duinafslag op westelijk Ameland van dien aard, dat het badpaviljoen van Lublink, eigendom van de N. V. Noord- zeebad-Hollum, gevaar loopt door de zee te worden verzwolgen. De duinenrij tusschen paviljoen en strand is nog slechts 7 M. en aanhoudend brokkelt deze nog af. Wil men nog iets redden, d" n zal ten spoedigste tot afbraak moe ten worden overgegaan, daar een groote watervloed de duinen zoodanig kan doen afnemen, dat het gebouw ondermijnd wordt en in zee verzinkt. Drie gevangenen, die krachtens de door den koning op 6 Januari verleende amnestie werden vrijgelaten, weigerden hardnekkig de gevangenis te Slovenska Pozhega nabij Bel grado te verlaten. Zij waren alle drie daklooze zwervers, die erin geslaagd waren zich voor den winter op een warme p'aats te laten opsluiten en er niets voor voelden weer de koude ingestuurd te worden. Na aan Belgrado instructies te hebben gevraagd, moest de directeur van de gevangenis den mannen mededeelen, dat zij niet de rest van hun straf konden uitzitten. Met geweld werden zij tenslotte uit hun cel len verwijderd. In de haven van Lissabon is binnen- goloopen het Ned. sa.s. „Mars" van de K. N. S M. op weg van Valencia naar Rotterdam, aan boord waarvan zich een ernstig ongeval heeft voorgedaan. In d- nabijheid van de Berlen-ra- eilarden, welke gelegen zijn in den Atlantischen Oceaan ten westen van Issabon is een der opvarenden, de ma troos Engels, vonende te Ameland ten gevolge van een stortvloed tegen en kraan geslingerd en zwaar gewond Het slachtoffer is te Lissabon in een der ziekenhuizen opgenomen. Wij vernemen nog het volgende: De „Asiatic" zal niet in Den Helder worden gerepareerd. De affnetingen van het schip zijn wel zoo, dat de reparatie aldaar mogelijk is, doch het zal zeer moeilijk gaan. Het schip, dat 1500 ton lading heeft, zal eerst moeten ontladen worden, wanneer men reserve-schroef, die het schip aan boord heeft, willen kunnen monteeren. Op een der gelijke wallading is men in den Helder niet berekend, waarom het schip nu naar Ham burg wordt gesleept. Naar wij vernemen, heeft als gevolg van financieele moeilijkheden het bekende café restaurant „Trianon" aan het Leidscheplein te Amsterdam vandaag zijn deuren voor het publiek gesloten. Het uit ongeveer 50 perso nen bestaande personeel, van wie verschei- denen van de opening in 1912 in dit bedrijf werkzaam waren, is hierdoor werkloos ge worden. In een onderhoud, dat wij naar aanleiding van deze kwestie hebben gehad met een directeur van „Trianon", den heer Meerman, die mede door zijn bestuursfunctie bij Hore- caf in het café- en restaurantbedrijf veel be kendheid geniet, deelde deze ons mede, dat de hooge lasten, die op het bedrijf rusten, niet meer kunnen worden opgebracht. In de jongste te Amsterdam gehouden be stuursvergadering van Horecaf is in de openbaarheid gebracht, hoe ontstellend groot de noodtoestand in het hotel-, café- restaurantsbedrijf is, nadat de bond reeds jarenlang achter de schermen heeft gestre den om verlichting van lasteh te verkrijgen. Er valt echter bij de autoriteiten weinig te bereiken. Het lot, dat „Trianon" thans heeft getroffen, bedreigt ook vele andere zaken, die alleen nog een wisselvallig bestaan voe ren bij de gratie van hun leveranciers. De Waterkampioen. Het nieuwe nummer van dit tijdschrift be vat naast zijn interessante artikelen en foto's een belangrijke bijlage, n.1. het register voor den achtsten jaargang, waardoor deze jaar gang aan beteekenis wint omdat men alles wat de interesse heeft, vlug en gemakkelijk kan vinden en naslaan. Het nummer in zijn geheel is keurig ver zorgd. „Op den Uitkijk", tijdschrift voor het chr. huisgezin. Het nieuwe nummer van dit altijd veel zijdige en daardoor interessante maand blad opent met een oudejaars-overpeinzing van dr. J. Veldkamp, die daarin o.a. herdenkt het jubilé van de N. C. R. V. Een zeer rijk geïllustreerd artikel treffen wij aan, waarin dr. A. van Deursen interessante bijzonder heden vertelt van de werkzaamheden in de mijn te Joachimsthal (Tsjecho-Slowakije). Drs. J. H. Westerhuis geeft een artikel over Carnegie en diens stichting het Vredespaleis; een achttal foto's illustreeren dit artikel Dr. J. van Zuylen wijdt een opstel aan reli gieuze voorstellingen van de Eskimo's. Bij eenige houtsneden vertelt drs. H. Smilde over Tijl Uilenspiegel. I. Oudeman geeft een verhaal over de verwoesting van St. Pierre (West-Indië) door een uitbarsting van de Mont Pelee in 1902. Van drs. Kok beschouwingen over het wereldcongres van godsdiensten in 1893 te Chicago. Dr. de Gee vertelt populair-wetenschappelijk over synthetische producten. Ds. J. D. Boerkool geeft in zijn overzicht blijk van zeker opti misme ten aanzien van het wereldgebeuren in 1935. Drs. Jan Koksma vertelt thans van het tweede gedeelte van het Oera-Linda-boek. Verder het vervolg van het feuilleton. De commissaris van politie in Den Haag maakt het volgende bekend: Gebleken is, dat eenige poststukken, welke deel uitmaken van de mail, vervoerd door het verongelukte K.L.M.-vliegtuig „Uiver" in handen zijn geraakt van onbevoegden. Vermoedelijk heeft iemand, zich noemende Philip W. Ireland, thans verblijvende te Londen, die omstreeks het tijdstip van de ramp te Rutbah Wells vertoefde, op de plaats van het ongeluk die poststukken ver zameld en niet overgegeven aan de bevoegde instantie ter verzending aan de rechtheb benden. Vast is komen te staan, dat hij thans tracht <Jie poststukken hier te lande te verkoopen. Eventueele koopers worden echter ge waarschuwd, dat deze door hen van, Ireland te betrekken poststukken, waarschijnlijk van misdrijf afkomstig zijn. Tevens verzoekt voornoemde commissaris van politie in gevallen verband houdende met vorenstaande mededeeling hiermede ten spoedigste in kennis te worden gesteld. De Haagsche Crt. heeft zich in verband met deze publicatie in veibinding gesteld met de K.L.M., teneinde te vernemen, hoe het mogelijk kon zijn. dat brieven van de Uiver- post in onbevoegde handen konden komen. Men deelde het volgende mede:. Zoodra de toestand ter plaatse dit toe liet, is, gelijk eerder gemeld, begonnen met de systematische verzameling van de tot in wijden omtrek rond het wrak verspreid lig gende poststukken. Wat toen bijeengebracht werd is in den staat, waarin het werd gevonden, in zakken geborgen en met de niet beschadigde post per „RijstvogeT' naar Indië doorgezonden. Tijdens de beide Kerstdagen vooral kwa men er vele belangstellenden bij het wrak, uit Rutbah en< van de pompstations langs de pijpleiding. De resten van de Uiver werden bewaakt door Iraksche politie-beambten. Het was dezen uiteraard niet mogelijk de groote oppervlakte waar nog brieven konden zijn achtergebleven, af te zetten. Over dit terrein bewogen zich de nieuws gierigen en het is voorgekomen, dat de des kundigen der K. L. M., die. bij het wrak werkzaam waren, poststukken kregen, weike dooi de bezoekers waren gevonden. Deze partijtjes werden dan doorgezonden naar de plaats van bestemming. Behalve de kijkers uit de genoemde plaat sen, zijn naar alle waarschijnlijkheid ook passagiers van een autobus, welke in ver band met het slechte weer enkele dagen in Rutbah was overgebleven, op de plaats van de ramp geweest. Het is- mogelijk, dat een hunner brieven heeft gevonden, die daarna in handen ge raakten van den in de publicatie der'politie genoemden Engelschman. Deze heeft een 55-tal brieven aan een po>:- zegelhandelaar te Den Haag aangeboden. Tijdens de vlucht van Parijs naar Engeland is een pakket met goud staven ter waarde van zesduizend pond sterling uit een Engelsch 'vlieg tuig gevallen. Het vliegtuig had 'boven het Kanaal met een hevige storm te kampen gehad. Bij de l'an-< ling in Essex ontdek men, dat de bagageruimte door de storm was ingedrukt, met het gevolg, dat het goud er uit kon vallen. De vraag, die men zich in Engeland thans stelt, is, waar liggen de goudstaven, dié uit het vliegtuig zijn gevallen. In zee of in het groententuintje- van een man in Zuid-Enge- land, die zich nog niet bewust is van de goudregen, die hem verrast heeft. De bladen publiceeren de heele keten van plaatsen, die het vliegtuig op zijn weg van La Bourget naar Abridge in FsSex moest overvliegen. Duizenden menschen zoeken reeds in hun tuinen of daar soms de kostbare goudstaven zijn terecht gekomen. Maar wellicht is er nog heel wat anders in het spel, want reeds duikt het vermoeden op, dat een bijde internationale misdadigers het goud reeds gestolen had voordat het vliegtuig Frankrijk verliet. Zoodra het verlies ontdekt werd, aegaven ambtenaren van de geheime politie van Scot land Yard, die deskundig op het gebied. Van het internationale misdadigerswezen zijn, zich naar zekere schuilhoeken in Londen om de bewegingen van bepaalde personen gade te slaan. De Parijsche geheime politie werkt in nauw contact met Scotland Yard en reeds hebben de tolbeambten aan de Engelsche Zuidkust instructies gekregen de kleine booten in het oog te houden, die in de En gelsche kustplaatsjes aanleggen. Waarschu wingen zijn gericht tot de goudhandelaars, pandhuishouders en andere koopers van goudwaarde. DE VEEMARKT. ALKMAAR, 28 Jan. 1935. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prij zen als volgt: 55 Vette koeien 115—225; 6 Vette kalveren 40-^f 65, per K.G. 60 80 cent; 59 Nuchtere kalv. (slacht) 6— 14; 263 Vette varkens (per K.G. 3436 cent. Handel goed. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 28 Januari 1935. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt; 464 Vette koeien, le kw. 58—61 cent, 2e kw. 50—56 cent, 3e kw. 40 48 cent per K.G. slachtgewi.cht; 85 Melk en kalfkoeien 150—190; i02 Vette kal- verert, le kw. 5456 cent, 2e kw. 4854 ct., 3e kw. 40—46 cent per K.G. levendgew.; 91 Nuchtere kalveren 3—6; 48 Schapen 10—15; 619 Varkens, vleeschvarkens, wegende Van 90110 K.G. 4041 cent, zware varkens 38—39 cent, vette varkens 37—38 cent per K.G., slachtgewicht; 23 Paarden 60—100, BROEK OP LANGENDIJK, 28 Jan. '35. Aanvoer en prijzen waren heden als volgt: 10000 K.G. Roode kool 3.20—f 5, 2e s. 2.104.30; 26000 K.G. Gele kool 1— 1.80, 2e s. 1 1.60; 14000 K.G. Deen- sche witte kool 0l70—1.20; 10000 K.G. Uien: gele 2.202.50, grove 2.70— 2.80, drielingen 1.60—1.70; 2000 K.G. Peen 0.90-/ 1.30; 1150 K.G. Bie ten 0.90—2.30; 1200 K.G. Groene kool 1.80, alles per 100 K.G. WARMENHUIZEN, 26 Jan. 1935. Roode kool le s. 2.30—5.20, 2e s. 1.30— 3.80: Gele kool le s. 1.30-/ 1.50, 2e s. 11.10; D. witte kool le s. 70—90 cent, 2e s. 70 cent; Nep'2.10—2.30; Drielin gen 0.701.50; Uien 1.70-/ 2.20; Grove uien 2.10—2.70; Peen 1. Aanvoer: 38400 K.G. Roode kool: 4900 K.G. Gele kool; 21800 K.G. Deenscne witte kool; 800 K.G. Nep; 11250 K.G. Uien; 875 K.G, Peen. NOORDSCHARWOUDE, 26 Jan 1935. 24500 K.G. Uien: uien 1.90—2.30, drie lingen 11.50, grove 2.30—2.80, gele nep 2.10-/ 2.20; 3400 K.G. Peen 70 —80 cent; 1400 K.G. Kroten 0.40— 1.40; 109600 K.G. Roode kool ƒ2.30- 5.50, doorschot 1.60—4.50; 35300 K.G. Gelekool 1.20—1.40, doorschot 1 1.30; 68000 K.G. D. witte kool 0.70 1.10, doorschot 70—90 cent, alles per 100 K.G.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 3