Agenda JBiftnefttand £udiU>aact Stad en Omqemig. 'lüeecèecicht BERUCHTE INBREKER GEARRESTEERD. Op heeterdaad betrapt. Op het Kerkplein vond gistermorgen een aanrijding plaats tusschen een wielrijder en een luxe auto. De wielrijder wilde de Langestraat inrijden, doch stopte aan de rechterzijde van den weg, teneinde het van de Koorstraat komende verkeer den voor rang te verleenen. De bestuurder van de luxe auto stopte met zijn wagen achter den wielrijder. Beide bestuurders reden gelijk tijdig op, waarbij de wielrijder voor de luxe auto langs reed en daarna plotseling remde De luxe auto reed met zeer geringe ®nelh^ tegen liet achterwiel van het rijwiel, welk rijwiel licht werd verbogen. De schade is onderling geregeld. öfi Htrvgieslv^ Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. A. B. T., half 8, hoofdnummer De prinses en de journalist (sens.); hoofdrollen Lee Tracy en Gloria Stuart. Toegang voor eiken leeftijd. Victoria-theater, half 8, hoofdnummer In de haven van San Francisco (rom-sens.); hoofdrollen Mary Dressler en Wallace Beery. Toegang boven 14 jaar. Cinema Americain, half 8, hoofdnummer Onder moeders vleugels (rom.); hoofdrol Katharina Hepburn. Toegang voor eiken leeftijd. Donderdag 31 Januari. 2—6 uur in de Harmonie, Haka-tentoon- stelling. 8 uur, 't Gulden Vlies, vierde opvoering De rozenkrans. Vrijdag 1 Februari. 8.15 uur, doopsgezinde kerk a. d. Ko ningsweg,* muziekavond ten bate v. d. Russi sche doopsgezinden. 8 uur, De Unie, lezing met lichtbeelden door Henry Asselin voor het Genootschap Nederland—Frankrijk. De Unie, cursus over Indië, door den heer ïr. Cramer voor het I. v. A. O. Zaterdag 2 Februari. 7.30 uur, de Harmonie, uitvoering De Halter voor donateurs. Zondag 3 Februari. Bij van Truyen te Grootschermer gecos- tumeerd bal. Donderdag 7 Februari. 8 uur, Harmonie, opvoering operette De vreemde reis, door Jonker's koorklassen. 7.30 uur, café Kamsteeg te Stompetoren, uitvoering zangvereeniging Crescendo. Donderdag 14 Februari. 8 uur, Harmonie, opvoering operette De vreemde reis, door Jonker's koorklassen. FRAUDE IN DE HOOFDSTAD. Ambtenaren gearresteerd die steekpenningen aannamen. De centrale recherche te Amsterdam heeft gisterochtend met het parket een huiszoeking gedaan bij de G's slagerijen, scheepsleveran- cier, varkensslachter en grossier, die zijn hoofdkantoor heeft aan den Zeedijk 32. De man werd ervan verdacht steekpenningen te hebben gegeven aan ambtenaren van de ge meente, waaraan hij vleesch leverde. Een groot deel van de boekhouding is in beslag genomen en bedoelde slager is gear resteerd. Gisteren zijn aan het hoofdbureau den geheelen dag verhooren gehouden in de ze zaak. De slager heeft toegegeven gedurende een reeks van jaren steekpenningen te hebben gegeven. Sedert eenige maanden echter is hij de leverantie aan de gemeente kwijt. Gister morgen vroeg zijn naar aanleiding hiervan de twee betrokken gemeente-ambtenaren ge arresteerd. Een ervan was werkzaam bij de gemeentelijke kindervoeding. Hij is korten tijd geleden gepensionneerd. De tweede be kleedt een leidende functie in de inkoopcen trale voor vleesch en is momenteel met ziekte verlof. Beide ambtenaren zouden aanvanke lijk kleine bedragen hebben aangenomen, later zouden deze sommen zijn opgeloopen tot ongeveer 100 per maand. De beide ambtenaren worden hedenmorgen aan een uitvoerig verhoor onderworpen. KAASRECLAME TE BRUSSEL. Onder voorzitterschap van den heer Van der Koog en in tegenwoordigheid van dr. Van Gulik, respc. voorzitter en directeur van het Controlestation voor volvette kaas, is te Gouda een vergadering gehouden van de Ned. Ver. van Kaashandelaren, de Ver. Kaashandelaren te Bodegraven en den Bond van Kaasproducten, waar de wensche- lijkheid onder het oog is gezien, om met een inzending volvette kaas uit te komen op de te Brussel te houden wereldtentoonstelling. In principe werd besloten, om met een grooten stand uit te komen. Vooral in ver band met de groote concurrentie van Deen- sche kaas, welke ook in België steeds meer terrein verovert, acht men wat meer recla me voor het volvette Nederlandsche product zeer gewenscht. DOOR EEN KOE GETRAPT. Te Biervliet in Zeeland kreeg een 13-jari- ge jongen in den stal van zijn vader van 'n koe een trap, dat hij tegen den muur viel en bewusteloos bleef liggen. Met ernstige hersenschudding is hij opgenomen. DE K 18. De commandant van de K XVIII seinde gister aan het departement van defensie, dat hij hoopte vandaag (31 Jan.) om 9 uur te Rio de Janeiro te kunnen meren. IR. MUSSERT AANVAARDT OEEN KAMERCANDIDATUUR. In een te Harlingen gehouden vergade ring van de N. S. B., waar als spreker op trad ir. A. A. Mussert, heeft deze medege deeld dat hij zelf geen candidatuur zal aanvaarden, omdat hij zich geheel wil blij ven wijden aan den uitbouw der beweging. DE BRAND TE CULEMBORO. Onderzoek naar de aanstichters nog zonder resultaat. De brand in de sigarenfabriek van de fir ma Van der Tak behoort nu tot het verle den. De grootste helft der gebouwen is in een ruïne herschapen en aan de rest is groo te schade toegebracht. Woensdagmiddag rookte en smeulde het nog en waren de brandweerlieden nog bezig met het nablus- schen. Ernstiger dan nog door den brand zelf is de consternatie, die onder de bevolking is gekomen door de berichten omtrent vermoe delijke brandstichting en arrestaties in ver band daarmede, welke in de pers zijn ver spreid en waaronder veel is, dat overdreven is Ten einde zich goed op de hoogte te stel len heeft de Msb. den commissaris van poli tie om nadere inlictingen verzocht De commissaris verklaatde, niet in staa. te zijn omtrent het onderzoek naar de oor zaak van den brand ook maar iets mede te deelen. Aan feiten is echter komen vast te staan, het vinden van de brandende kaars te midden van houtwol en dergelijk licht brandbaar materiaal. Voorts, dat het par ket uit Utrecht nog niet ter plaatse is ge- weest. Het leidend personeel der fabriek en ande ren, die daarvoor in aanmerking kwamen, zijn door den commisaris van politie ver hoord. Evenwel hebben geen arrestaties plaats gehad en niemand bevindt zich ter zake in voorloopig arrest. Tenslotte is het een feit, dat de fabriek door de bevoegde autoriteiten aan de direc tie is vrijgegeven. Het onderzoek en de verhooren zijn nog niet afgeloopen, maar tot heden bestaat er geen aanleiding of aanwijzing tot verden king van een of meer bepaalde personen. De fabriek was ook tegen bedrijfsschade verzekerd, zoodat het personeel in den tijd, dat het bedrijf zal moeten stilliggen, zal worden schadeloos gesteld. Plannen zijn in voorbereiding om het be drijf, althans voorloopig, onder te brengen in het leegstaande fabrieksgebouw van de vroegere firma C. Laan in de Gorlber- dingerstraat, welk gebouw eigendom is van de N.V. Vereenigde Hollandsche Sigarenfa brieken. De werkzaamheden zouden daarin zoo spoedig mogelijk worden begonnen. DOODELIJK ONGELUK BIJ HET SLACHTEN. Gistermiddag omstreeks half vijf heeft te Middelharnis een doodelijk ongeluk plaats gehad bij het slachten van varkens. Terwijl de 20-jarige slager D, V. D. V. het slacht- masker tot ontploffing wilde brengen, is d' or nog onopgeheldrde oorzaak het schot te vroeg afgegaan, zoodat V. in de hart streek werd getroffen. Enkele oogenblikken later stierf hij. Hij was gehuwd en vader van een kind. ARNHEM ROUWT. Feestelijkheden afgezegd. Het bestuur van de Arnhemsche Vereeni- ging voor Vreemdelingenverkeer heeft in overleg met B. en W. van Arnhem besloten, de feestelijkheden, die gedurende tien dagen in Mei a.s. zouden worden georganiseerd in verband met de opening van de vaste brug over den Rijn, niet te laten doorgaan. Dit besluit houdt verband met het voornemen der regeering om op deze brug tolgeld te heffen PSEUDO BELASTINGAMBTENAAR IN ARREST. Een oplichter is in de gemeente Klimmen Rausdaal bij Heerlen in de val geloopen. B. uit Schaesberg vervoegde zich bij een ouden man V. te Klimmen en diende zich als belas tingambtenaar aan. De oude man zou nog een groot bedrag aan navordering voor de inkomstenbelasting hebben te betalen en des wege worden vervolgd. De man liet zich bepraten en gaf driehon derd gulden af, om daarmee een vervolging af te koopen. Toch vertrouwde de oude man het geval niet en waarschuwde de marechaussee, die toevallig op den weg passeerden. Het is deze gelukt, den pseudo-ambtenaar bij achtervolging te arresteeren. Het bedrag werd in beslag genomen, terwijl de oplichter is ingesloten. VALSCHE OORMERKEN. Tegen den landbouwer K. uit Eijsden (L.) was 4000 boete geëischt wegens het heb ben van varkens met valsche oormerken. In hooger beroep is de man vrijgesproken, om dat het eigendomsrecht van de varkens niet wettig en overtuigend is bewezen. ONDER EEN MESTKAR GEDOOD. De 24-jarige ongehuwde boerenzoon H. F. uit Berg en Terblijk bij Maastricht is, toen de paarden op hol sloegen onder een zwaar geladen mestkar geraakt en kort daarna overleden. MANNENLIJK AANGESPOELD. Te Maasbracht in Limburg is het lijk van een naar schatting 45-jarig manspersoon aangespoeld. De rechtervoet was afgekneld. SHELL VERKEERSSPEL. De N.V. Bataafsche Import Maatschappij geeft een leerzaam kinderspel uit. Dit spel is als een gemoderniseerd ganzen bord en is erop gericht om de jeugd ver trouwd te doen geraken met de nieuwe ver- keersteekens. Te oordeelen naar de uitspraak van vele gezaghebbende verkeersinstanties hier te lande is het spel in dit opzicht van paedagogische waarde. Hoewel het Shell Verkeersspel in de eer ste plaats voor de afnemers bestemd is, is een beperkt aantal nog voor algemeene dis tributie beschikbaar. Het Shell Verkeersspel wordt zoolang de voorraad strekt op schriftelijke aanvrage, te richten aan het adres Carel van Bylandt- laan 16 Den Haag, toegezonden aan die genen, die voor porto een postzegel van 3 cent bijsluiten. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. Hedenmorgen om 6.30 uur is de Rijstvo gel van Schiphol gestart naar Batavia. Het toestel heeft 4 passagiers aan boord. De Havik is op uitreis te Medan aan gekomen; de Kwartel is hedenmiddag om 12.45 uur op Schiphol geland TRANSATLANTISCH LUCHT VERKEER. Zeppelin contra watervliegtuig. De Pan American Airways. De plannen van dr. Eckener om Zeppelin- lijnen te gaan inrichten, in samenwerking met onze Nederlandsche stoomvaart mijen, over de Noord Atlantische Oceaan, heb ben weerklank gevonden bij President Roo- sevelt. Deze gaat met zijn aspiraties echter nog iets verder en wil een reusachtig lucht schip laten bouwen, voor het verkeer met Europa. De Pan American Airways, die thans het luchtverkeer van de Vereenigde Staten met Midden- en Zuid-Amerika bedienen met de bekende Sikorsky Clipper, zien het boven staande met leede oogen aan en doen daar om energieke pogingen om het luchtverkeer over den Atlantischen- en Grooten Oceaan voor haar materiaal te behouden. Zij laten thans drie watervliegtuigen bouwen, die be langrijk grooter zullen zijn dan de bestaan de Sikorsky Slippers en 6500 K.M. actiera dius zullen bezitten bij 500 K.G. postlading en 52 inzittenden, w.o. 4 leden der beman ning. De vliegtuigen zullen worden voor zien van 4 motoren van 800 P.K. elk. In afwachting, dat deze reuzenvogels ge reed zullen zijn, zal reeds thans een Sikors ky Clipper van het bestaande type per boot ï.aar Clifornië worden vervoerd, van waar deze vele proefvluchten zal maken, o.a. naar Honoloeloe en zoo mogelijk naar Chi na. De afstand San FranciscoKanton, 13.000 K.M. zijnde, zou bij 240 K.M kruissnelheid in 56 vlieguren worden afge legd. De maximumsnelheid van de Clipper van 350 K.M. geeft voldoende marge om den dienst ook bij ongunstige weergesteld- heden op te houden. Te vermelc en is nog. dat Roosevelt be oogt in den aanstaanden zomer 2 gesubsi dieerde Amerikaansche luchtdiensten te openen, waarvan een naar Hawaï en een naar Europa via de Bermudas en de Azoren Wat den Stillen Oieaan aangaat, wordt ook groote aandacht geschonken aan de Noordelijke route via Alaska en de Aleoe- ten-eilanden naar Japan en Siberië. Lind- bergh is bezig deze route te onderzoeken en men is in de V. St. van meening, dat mi litaire belangen hierin een groote rol spe len. ONDERSCHEIDING. Bij K B. is benoemd tot Ridder in de Oran je Nassau-orde de heer J. Leijen, gemeente secretaris te Edam. Een toevallig passeerend burger zag vannacht het was reeds ver na mid dernacht een onbekend persoon het kantoor der firma Geels, handel in ge distilleerd aan de B&angracht alhier, binnen gaan en meende goed te doen, door de Dolitie te waarschuwen. Deze was onmiddellijk bij het pand, ging het gebouw binnen en met behulp van den heer Geels Jr. werd een onderzoek inge steld. En met succes! In het kantoor der firma staat een flinke, groote brandkast, waarin een be langrijk bedrag aan geld geborgen was. Toen de politie het kantoor binnen stap te, betrapte zij daar een inbreker, die „aan het werk" was met een keurcollec- tie inbrekerswerktuigen en reeds een gat in de brandkast gemaakt hal. Natuurlijk werd de onbekende gear resteerd en de inbrekerswerktuigen wer den in beslag genomen. De man bleek een zekere J. K. te zijn, behoorende tot de groep „zware jongens" te Amsterdam, dio bij de politie allen zeer goede beken den zijn. De man is ingesloten aan het bureau van politie, waar hem een verhoor werd afgenomen. Uit alles bleek, dat de Alk- maarsche politie een goeden slag gesla gen had. De Inbreker heeft vermoedelijk met behulp van een looper de deur gefor ceerd en heeft daarna in het kantoor een gat in de brandkast geboord, waar na hij met behulp van breekijzers en een „brandkastopener k la sadine" (het apparaat was behoorlijk scherp!) het gat bezig was te vergrooten, in welk werk hij echter door de politie gestoord werd. Uit Amsterdam vernemen wij nog het volgende: Het was wel bijna zeker, dat J. K. in zijn werk moest zijn bijgestaan door een tweede persoon, temeer, waar eenige dagen geleden twee onbekenden in de omgeving van het pand, waar ingebro ken werd, hebben rondgedwaald en de situatie hebben bestudeerd. Waarschijn lijk hebben zij toen gedacht, dat hun taak niet al te moeilijk zou zijn, omdat van buitenaf de brandkast kon worden gezien, zoodat zij bij binnendringen geen tijd noodig zouden hebben om hun weg te zoeken. De tweede verdachte in deze inbre- k'.rsaffaire, die waarschijnlijk op den uitkijk heeft gestaan, is intusschen hedenmorgen door de Amsterdamsche politie gearresteerd en gevankelijk over gebracht naar Alkmaar, waar hem een verhoor zal worden afgenomen. Omtrent het resultaat daarvan is echter nog niets bekend AANRIJDING OP KERKPLEIN. NOG WAT TE GOED. Door de politie werd gistermorgen in de Uitenboschstraat een persoon aangehouden, die in het Algemeen Politieblad gesigna leerd stond tot het ondergaan van een paar dagen hechtenis. Hij is naar het Huis van Bewaring overgebracht. OVERPLAATSING. De chef de bureau Ned. Spoorwegen, bu reau-ingenieur v. d. weg alhier, de heer A. Zondervan, wordt met ingang van 1 Maart a.s. overgeplaatst naar Utrecht, hoofdge bouw. HET PAARD NAM WRAAK. Het paard van een zandwagen schrok he denmorgen op den hoek van de Ridderstraat en de Oudegracht van een auto. Het dier misschien intuïtief den hope- loozen strijd tusschen de motor en zijn steeds meer verdwijnende soortgenooten aanvoelend hief een beslagen achterpoot op en mikte daarmee naar een der autolantaarns, die in gruizelementen getrapt werd. Waarschijn lijk een schadepostje voor den verschrikten bestuurder. CHRISTIAAN JOHAN BROUWER f. Op 81-jarigen leeftijd is in het Centraal Ziekenhuis overleden de heer Christiaan Jo- han Brouwer, oud-hoofdagent van politie. De heer Brouwer stamde nog uit den tijd toen het Alkmaarsche politiecorps nog klein was en er heel andere toestanden waren dan tegenwoordig. In enkele mémoires heeft hij daarover in onze courant wel eens aardige bijzonderhe den medegedeeld. Hij was uit zijn diensttijd de eenige nog levende gepensionneerde. FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken zijn de volgende faillisse menten le. van J. de Boer te Broek op Langendijk (rechter-commissaris mr. Ubbens, curator mr. de Lange); 2. van Colauto te Hoorn (rechter-commis saris mr. Krabbe, curator mr. Judell); 3e. van vennootschap onder firma C. J. Smits te Hoorn en van haar beheerende ven- nooten P. G. en H. J. Smits, beiden te Hoorn (rechter-commissaris mr. Ledeboer, curator mr. Scholten). VOLKSUNIVERSITEIT. Het bestuur van de Volksuniversiteit maakt belangstellenden er op opmerkzaam, dat door onvoorziene omstandigheden de in het pro gramma voor heden aangekondigde film avond niet kan doorgaan. In de plaats daarvan zal Woensdag 6 Fe bruari een filmavond worden gegeven, waar over bijzonderheden zullen worden opgeno men in ons nummer van Zaterdag. WONING TE SCHAGEN AFGEBRAND. T wee kinderen mei moeite gered. Hedenmorgen om 9 uur is te Schagen de arbeiderswoning van mevr. de wed. J. Stam mes en bewoond door den arbeider H. Sip- kema en gezin, tot den grond toe afgebrand. De vrouw des huizes was even afwezig en omwonenden ontdekten den brand. Met heel veel moeite konden de twee kin deren van den heer Sipkema uit het branden de erceel worden gered. Zij waren reeds be wusteloos en medische hulp moest voor hen worden ingeroepen. Vermoedelijk is de brand ontstaan doordat de kinderen met lucifers gespeeld hebben. „HET BROKKENHUIS". Hoewel er geregeld nog al wat binnen komt, wij moeten dit zeer dankbaar memoreeren, kunnen wij toch nog lang n..et aan alle aanvragen om goederen, voldoen. Wij zouden zoo graag elke week de aanvragers in de gelegenheid stel .en hei aangevraagde te komen halen, maar door gebrek aan goederen moeten wij dat wel eens één of twee weken over slaan en daar de aanvragen nog eteeis in grooten getale binnen komen, moeten de menschen soms veel te lang wachten Voor hen is het gelukkig dat er nog geen strenge vorst komt, omdat velen gebrek hebben aan kleeding, warme lig ging, kachel en heele echoenen. Speciaal daarvoor, doch eveneens voor andere bruikbare artikelen houden wij onó beleefd aanbevolen. Wij hebben ook nog aanvragen om petroleumlampen waar wij niet aan kunnen voldoen Wie helpt ons? Als u kennis geeft aan onderstaande a< ressen dat u voor ons iets hebt dan zullen wij het laten ophalen. De Armenraad: telefoon 3894 Rippingstraat 12. Westerweg 55. telef. 2019. UITSLAG BRIDOE-WEDSTRIJD WERKLOOZEN. 9'Stejavo'}cl we.rd een onderlinge wedstrijd gehouden door de voor eenige weken onder ''d'n£.v,an,de,n h"r Witteveen uit Oterleek opgerichte bridgeclub voor werkloozen' Gewonnen werd op de oneven lijst door punt) gef Cn KoninS O1* 2e Winnaars de heeren C l aan Bloothoofd (12 p„S). 01 A naar waarnemingen, verricht in den mom. van 31 Januari. Medegedeeld door het Kon. NederI Instituut te de Bilt. Hoogste baromete.stand 77i,2 m.M i Toulouse. Laagste barometerstand 735,9 m.M t» Isafjord. Verwachting, geldig tot den avond van 1 Februari; Zwakke tot matige westelijke tot noord*, lijke wind; nevelig tot zwaar bewolkt- waarschijnlijk eenige regen of natte sneeuw temperatuur om het vriespunt 's nachts* overdag lichte dooi. Weeroverzicht. Bij IJsland bleef de barometer laag, maar de temperatuur is er tot onder nul graden gedaald, zoodat vermoedelijk een onderbre king van den depressiestroom volgt. hooge druk is nog verder zuidwaarts terug- geweken, maar begint zich in het westen te herstellen. Ofschoon de depressie zich verder over Scandinavië uitbreidt, is de vorst in het noorden nog toegenomen. Ook in Duitsch- land drong de dooi slechts tot Hamburg door, terwijl in zuid-Frankrijk de tempera tuur nog verder onder nul graden daalde. Ofschoon in onze omgeving de dooi nog zal aanhouden, bebalve kans op nachtvorst blijft de kans op terugkeer van de vorst over enkele dagen nog vrij groot. In Duitschland valt bijna overal sneeuw. Op de Britsche eilanden daalde bij westelijk ken tot noordwestelijken wind de tempera tuur en valt in Schotland regen en hagel. In Lapland is de lucht overal betrokken of zwaar bewolkt. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 5.12 uur licht op. Op de even lijst waren winnaars de heeren M. Boekei en P. Offenberg (11H 2e winnaars de heeren G. Bergkamp en Masereuw (13 punten). Speelkaarten en materiaal werden belang loos door den hr. Witteveen beschikbaar ge steld. Voor 'n volgenden wedstrijd zal men het zeer op prijs "-tellen een en ander van langstellenae zijde te ontvangen. De heer G. Bergkamp Omval 9 wil kaarten en verder speelmateriaal gaarne aan zijn huis ontvangen. DE STATIONSCHEF UIT EG MOND AAN ZEE VERPLAATST. Naar wij ven.emen wordt de heer G Koe- vert, voorheen stationschef te Egmond aan Zee, met 1 Maart vanuit die gemeente overgeplaatst naar het station te Bergen. SCHOORL KRIJGT EEN NATUUR- RESERVAAT. In de gistermiddag gehouden raadsverga dering van Schoorl deelde de heer Schermer mede, dat hij gemachtigd was mededeeling te doen van het feit, dat de dames Jelgersma en Van der Hoop haar in de kom van de ge meente gelegen landerijen, ter grootte van 10U H.A., met de daarop geplaatste boeren woningen, hadden geschonken aan een stich ting, onder voorwaarde, dat deze gronden nimmer van karakter mogen veranderen. Het landelijk aspect van dit bij de Nollen gelegen gebied blijft dus ten eeuwigen dage onveranderd en Schoorl heeft daardoor als het ware in het centrum een natuurreservaat gekregen. Onder instemming der vergadering werd op voorstel van den voorzitter, Baron van Fridagh, die constateerde, dat uit deze daad de groote liefde van de beide dames voor Schoorl tot uiting kwam, besloten den schriftelijken dank van de gemeente over te brengen. Op grond van het vastgestelde uitbrei dingsplan kon voor den bouw van een groot pension te Camperduin geen vergunning ver leend worden, omdat dit was geprojecteerd op een frondbreedte van 22 M., terwijl daar door particulieren op geen grootere front breedte dan 18 M gebouwd mag worden. De raadsleden Schermer en Duin zegden toe schriftelijk het voorstel te zullen indie nen, om de bepaling te wijzigen, aangezien zij den bouw van dergelijke pensions juist 'n voordeel voor Schoorl achtten. De voorzitter verklaarde, dat hij met het oog op het landelijk schoon zich tot in hoog ste instantie tegen de voorgenomen wijziging zal blijven verzetten. VAN EEN TRAP GEVALLEN. De ongeveer 38-jarige N. de Moor ver richtte hedenmorgen omstreeks 5 uur in de voorkluis van het Gem. Slachthuis alhier boven op een trapleer eenige werkzaamheden- Plotseling schoot de trap uit en d. M. viel naar beneden. Nadat hij vervoerd was naar het Centraal Ziekenhuis, waar hij onder behandeling wera genomen, bleek, dat hij een linker-enkelfrac- tuur had opgeloopen. Zijn toestand is naar omstandigheden be vredigend. BRUINTJE BEER. Bruintje Beer en Wim Das hebben ons be richt, dat zij de volgende week in het Guld<» Vlies kennis hopen te maken met alle vriena* jes en vriendinnetjes in Alkmaar en omg£ ving. Zij hebben ons verklapt, dat zij de Al** maarsche jeugd eenige uren bijzonder aan genaam zullen bezig houden'

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 2