HET ZEEMONSTER VAN NAGASAKL GEMEENTERAAD SCHOORL ST. PANCRAS Bescherming^ griep, De begrooting voor 1935 van Ged. Staten terug. Er zal f1000 bezuinigd moeten wor den, door invosring van nieuwe belastingen, Het M. H. met een lid uitgebreid, De schoolschoonmaker te Schoorl. Strandverhuur. De grond bij het tramstation. den meestal niet worden bedongen. In normale tijden zou men wel aandacht aan dit adres kunnen schenken, doen bestaat daarvoor geen aanleiding. Na uitvoerige besprekingen werd te van het onderwerp afgestapt. <->ok ae heer Dijkhhuizen was voor een regeling. Daarvoor moet iets goeds worden verkre- o-en Hierna werd de gemeentebegrooting 1935 aangeboden, met die van het burg. armbe stuur Het werkloosheids-subsidiefonds kost de gemeente heel wat, 5000 gaat er wel mee heen. Aan werkverschaffingskosten is geraamd een bedrag van 20.000, terwijl het subsidie voor het burg. armbestuur 6250 bedraagt. In 1930 was 800 hier voor genoeg. De begrooting sluit met een nadeelig saldo van 1041.20. Dat zal aan het rijk moeten worden gevraagd. De heeren Kroon, Muller en Groen zullen de begrooting nazien. Verder stelden B. en W. voor, een straat belasting in het leven te roepen van 3 pet. van de som der belastbare huurwaarde. De heer Du Burck kon zich met dit voor stel niet vereenigen. De meerderheid, aldus de voorzitter, sym- pathyseert ook niet met deze belasting doch men kan er niet aan ontkomen. Een nood lijdende gemeente heeft slechts de voor schriften oip te volgen. De opbrengst der straatbelasting wordt geschat op 800 De hondenbelasting werd op voorstel van B. en W. van 3 per jaar verhoogd tot 5 per jaar. Dit zal naar schatting 300 opbrengen. Het vergunningsrecht was tot nu toe 5 per 50 huurwaarde. Het voorstel van B. en W. luidt thans, deze belasting te brengen op het maximum der wet, n.1. 12.50 per 50 huurwaarde. Hoewel dit enorme moeilijkheden voor de betrokken personen opleveren zal, is er niet aan te ontkomen, merkte voorzitter op. Men had van alles geprobeerd. Tenslotte werd een nieuwe leges-verorde ning voorgesteld en verder een nieuwe schoolgeldverordening. De heer Du Burck zette zijn standpunt inzake de straatbelasting uiteen. Het is moreel niet te verantwoorden, dat deze belasting wordt geïnd. De belasting moet worden betaald door personen, die geen inkomen hebben en niet aan hun verplichtingen uit anderen hoofde kunnen voldoen. Spreker stelde voor, voorloopig niet tot de instelling over te gaan en in een gedocumen teerd betoog aan den Haag en Haarlem eens uiteenzetten, hoe men hier over de in gezetenen dacht. Het is onuitvoerbaar. De voorzitter betreurde het, dat door de rede van den heer Du Burck zou kunnen worden gedacht, dat de meerderheid van B. en W. wel met de straatbelasting sym pathiseert. Als de heer Du B. zijn functie niet langer kan vervullen als wethouder en raadslid kan hij zijn portefeuille ter beschikking stel len. Hij mag echter niet suggereeren, dat men met een beroep op de Kroon succes zou hebben. De heer Dijkhuizen vroeg welke perceelen er onder vallen. Spr. wilde de eilandbewo ners vrijstellen, omdat die hun eigen straat al hebben. Voorzitter antwoordde, dat deze toch ook wel zullen moeten betalen. Bij de later ingelaschte bepaling, dat ieder die binnen 300 M. van den openbaren weg woont, de straatbelasting verschuldigd is, bleek wel, dat de eilandbewoners niet vrijgesteld kunnen worden. De heer Kroon wees op de honden der tuinbouwers, welke meegenomen worden naar het land, om de ratten te vangen. Dat zijn toch eigenlijk bedrijfshonden. De voorzitter antwoordde, dat deze niet kunnen worden vrijgesteld. De heer Kroon zeide daarop, te verwachten, dat de ver- hooging van belasting een verlaging van inkomsten zal beteekenen, daar men het niet meer betalen kan en de honden weg zal doen. De heer Muller verklaarde zich op het Eunt van de straatbelasting met den heer >u Burck accoord, die zich daarover zeer verheugde. De menschen zijn eenmaal niet in staat te betalen. De heer Du Burck heeft het in het geheel niet anders bedoeld. Spr. wees daarbij op de houding welke prov. sta ten aangenomen hebben ten opzichte van de verlaging der salarissen van het personeel der provincie. De voorstellen werden na nog eenige dis- cusie aangenomen met den heer Du Burck tegen de straatbelasting. Ook andere heeren waren hier tegen. Tot een definitieve uit spraak kwam het echter niet. Men kan er niet aan ontkomen. Bij de rondvraag werd door den heer Kroon voor de tuinders in de baggerrege- ling vrijstelling gevraagd van de wacht- week. Slechts in uitersten nood gaat men over tot baggeren. Uit het antwoord van den voorzitter bleek wel, dat er ier niets tegen te doen was. De inspecteur voor de werkverschaffing regelt deze wachtweken naar vaste normen. Daarna sluiting. De raad dezer gemeente vergaderde Dinsdag in voltallige zitting; mede waren aanwezig de leden van het armbestuur. De voorzitter, de heer Jb. Kroonenburg, noemde den economischen toestand slecht en onze gemeente heeft' door zijn tuinbouwende bevolking daar veel onder te lijden. Daarom, aldus de voorzitter, doe ik een beroep op de raadsleden en armbestuursle den, om het hoofd te bieden en mede werken aan de belangen der gemeente in 1935. Ingekomen stukken. Schrijven van den mi nister van onderwijs, dat over 1933 te kort is ontvangen 191.59. Dit zal nader worden verrekend. Bericht van den minister van onderwijs, dat op de pensioenbijdragen voor het onder wijzend personeel der O.L.S. te kort is ont vangen 14.92. Van den minister van sociale zaken is be richting ingekomen, dat van de Heide Maat schappij het toezicht op de werkverschaffing lager is gesteld en gebracht op 27.19. Bericht van den minister van sociah za ken, dat de werkverschaffing te Schoorl voor onze gemeente bedraagt voor het 3e kwartaal 343.33. Van den minister van sociale zaken, dat de proef zal doorgaan tot 1 April a.s. Van Ged. Staten de beslissing over de re kening 1932, op de financieele verhouding op de inwoners gesteld op 13.80. Bericht van den Inspecteur der directe be lastingen, dat de opcenten over 193!> zullen bedragen: grondbelasting J 1600, opcenten personeele belasting 6400. Inspectie Alkmaar inzake gemeenschappe lijke schoolartsen. Bericht is ingekomen, dat vele gemeenten niet medewrken zoodat dit is vervallen. Adres ingekomen van de gemeenschappe lijke arbeidersbonden, om brandstoftoeslag voor de werkloozen te ontvangen. B. en W. stelden voor om dit in comité te behandelen. Al deze stukken werden voor kennisgeving aangenomen. Rente 1934 Tuindersvoorschotten. B. en W. stelden voor om dezelfde lijn te volgen als in 1932 en 1933 en de rente bij de boerenleen bank te betalen. Het achterstallige bedraagt 449.79. dit is dan de 30 pCt. der gemeente. Slechts één heeft kunnen voldoen. Aangenomen zonder discussie. Ingekomen was een schrijven van het arm bestuur om geen derde armvoogd meer te be noemen. De heer Groen is aftredend en de leden van het armbestuur meenen, dat de werkzaamheden door twee leden vervuld kunnen worden; de heer Groen wenscht door hoogen ouderdom niet meer in aanmer king te komen. B. en W. stelden voor om hiermede accoord te gaan. Het reglement kan worden gewijzigd.. Allen voor. De voorzitter richtte thans het woord tot den heer Groen. Sinds vele jaren heeft deze in het armbestuur zitting gehad, voor de vele werkzaamheden dankte spr. hem. Verhooging rekening-courant. Op de bank van Ned. gemeenten heeft onze gemeente thans een debet van 5000, door alle noodi- ge uitgaven echter is dit opgebruikt. B. en W. stelden voor om dit te verhoogen tot 15.000. Aangenomen. Verzoek C. Keizer verlaging huishuur. Door Keizer werd een gemeentehuis gehuurd waarbij drie snees land ligt. Dit wordt ver huurd voor 2.50 per snees. Het verzoek luidde om dit land bij de huis huur te voegen. Allen voor. De leden der stembureaux werden aange wezen. Ingekomen een schrijven van de oudercom missie: 1. Wederom gelegenheid te geven tot keelontsteking en verkoudheden Bij «potbtkwi m i kostelooze inenting. Dit kan vervallen omdat ieder jaar gele genheid tot kostelooze inenting wordt gege ven. Echter wordt er nooit gebruik van ge- IïïHclkt. 2. Instelling schoolarts. B. en W. meenden hier niet op in te moe ten gaan, dit zal voor de gemeente groote kosten met zich brengen. Het adres is zoo gesteld, dat de onderwijzers het recht heb ben om een kind, dat h.i. daarvoor in aan merking komt, voor rekening der gemeente naar den dokter te zenden. B. en W. meenden dat de onderwijzers de ouders kunnen waarschuwen. De heer Lek is voorstander van een school arts, het zou bijv. kunnen om de drie maan den de kinderen te laten keuren. Spr. stelde voor om eens te informeeren bij den dokter, wat de kosten kunnen zijn, en dan rapport uit te brengen. Het voorstel van B. en W. werd aangeno men. B. en W. stelden voor om de hondenbelas ting te heffen3 voor een huisdier en 2 voor een bedrijshond, begeleiders van blin den vrij. Allen voor. Legesheffing ter 'secretarie. Tot heden werd in bijna geen geval heffing geïnd. B. en W. stellen voor om op verschillende din gen heffing te eischen. Allen voor. Heffing begrafenisrechten. B. en W. stel den voor om dit te verdubbelen. Aangenomen. Openbare vermakelijkheden. Voorgesteld werd 15 pCt. te heffen. Aangenomen. Vaststelling rekening Armbestuur 193. De rekening sluit met een ontangst van 7044.37, uitgaaf 6853.27, saldo 191.10. De heer Snel bracht rapport uit. De heer C. Duif vroeg nog hoeveel subsidie er in is verwerkt. De voorzitter antwoordde: 4600. De voorzitter dankte den administreeren- den armvoogd over 1934, den heer Klooster boer. Veel is in 1934 van hem gevergd. Hierna ging de raad in comité. Daar werd besloten om op het adres van de arbeidersbonden afwijzend te beschikken. De raad vergaderde Woensdagmiddag ten 2 uur De voorzitter opende met den wensch, dat 1935 ook voor Schoorl een opgaande lijn zou vertoonen. Ingekomen stukken. Van Ged. Staten waren de vastgestelde ge meenterekeningen en die van de bedrijven van 1931 en 1932 ingekomen. Voorts was van Ged. Staten bericht inge komen dat nog niet bekend is of er bezwaren bestaan tegen verhooging van de uitgaven van het dienstjaar 1935 betreffende bijdra gen ziekenfondsen, het doen vervallen der wachtweken in werkverschaffing, alsmede loonvergoeding wegens lichtverlet, zooals werd toegestaan bij raadsbesluit van 4 Dec. 1934. Voor kennisgeving aangenomen. B. en W. stelden voor om een verzoek van den heer Groothoff om te Camperduin 'n ga rage te mogen oprichten op een afstand min der dan 4 M. voor de Noorderlijke afschei ding, op grond van de verandering af te wijzen. De heeren Kaag en Gutter vereenig- den zich met het voorstel van B. en W., doch de heer Duin was van oordeel, dat de ont heffing verleend moest worden, omdat het geen hoofdweg betrof Ook de heer Scher mer was van oordeel, dat dit wenschelijk was en noemde het gelukkig, dat de raad be voegd was in dit opzicht een burger terwille te zijn. De voorzitter merkte op, dat men adressant ter wille was, doch ten koste van het uitzicht van zijn buurvrouw. De heeren Kaag en Dapper bep'eitte aanhouding, om de kwestie ter plaatse te beoordeelen. De voorzitter vereenigde zich hierme de, omdat men pas in noodzaak het hek van de dam mocht doen De wethouders verklaarden zich voor het verleenen van de gevraagde ontheffing. Het voorstel om aanhouding werd met de stemmen Kaag en Dapper voor, verworpen en met gelijke stemverhouding werd de ge vraagde ontheffing verleend. Overeenkomstig een voorstel van B. en W. werd afwijzend beschikt op een verzoek van den heer P. Opdam om een woning te mogen bouwen op een perceel aan den Heerenweg, waarvoor ontheffing van het uitbreidings plan noodig was. Tot behandeling bij de begrooting werd aangehouden een verzoek van de V.V.V. Ken- nemerland om van gemeentewege wederom een Folder uit te geven. In handen van B. en W. ter afdoening werd een verzoek van de heeren D. Braak e.a., om meerdere straatverlichting aan te brengen aan het Dokterslaantje en het Kruispunt na bij den Laanweg. u *?irs'0.'erL wefd om de salarissen van de klokkenist, de schoolschoonmaker, de dood graver en de uitwonende conciërge te verhoo- f6? bedrag der door hen sedert 1 Juli 1934 te betalen pensioenbijdragen. Afgewezen werd een verzoek van den heer i «waan en andere ambtenaren om hun sa- no?S^n 'e verh°°gen met de sedert 1 Juli U34 ingehouden pensioenkorting. Overeenkomstig de voorstellen van B. en W. werd besloten aan de door Ged. Staten gemaakte opmerkingen van de gemeentereke ning 1933 tegemoet te komen. Nieuwe begrooting noodig. De voorzitter deelde mede, dat van Gedep. Staten de begrooting 1935, na den minister van binnenlandsche zaken te hebben gehoord, was terug ontvangen. Ruim 1000 zal bezuinigd moeten worden, legesgelden moeten worden ingevoerd, alsmede nieuwe belastingen en bestaande belastingen moeten worden verhoogd. Vrijwel een nieuwe begrooting moet wor den gemaakt, die begin Maart in openbare vergadering behandeld moet worden. Voorts deelde de voorzitter mede, dat het onderzoek heeft uitgemaakt, dat de woning aan de Teugellaan, waarover de heer Gutter had gesproken, niet voldoet aan de techni sche voorschriften van de bouwverordening. Hierover is een brief uitgegaan naar de eige nares. De heer Gutter heeft gelijk gehad. De heer G u 11 e rHet wordt wat moois. De teekening is gemaakt door den zoon van den opzichter en de opzichter heeft daarover gunstig geadviseerd. De voorzitter: De moeilijkheid is, dat door het lage salaris het opzicht hier in han den is van iemand. d:e zelf bouwt. De heer G u 11 e r: Dit is een misstand, maar in ieder geval had hier toch wel in de eerste plaats een teekening ingediend moeten worden, die aan de verordening voldoet. Ver geleken bij dit pand, was het huis van den heer Kriller, dat destijds moest worden afge broken, een paleis. De heer Schermer was het met den heer Gutter eens. Spr. verwonderde er zich over, dat voor dit bouwsel toestemming is gegeven. Voor mooie steenen gebouwen staan B. en W. weigerachtig, als ze niet voldoen aan de weistandsgrens. Waarom hebben B. en W. hier niet ingegrepen voor er gebouwd werd? Spr. verklaarde er zich ontzettend on tevreden over, dat het zoo is geloopen. De heer Duin merkte op, dat het huis met de vereischte toestemming tot stand is geko men. Wanneer spreker de eigenaar was, dan was men met hem nog niet klaar, wanneer men hem van de fouten der overheid de dupe wilde laten worden. De voorzitter: Met mij ook niet. Er is echter nog geen antwoord gekomen en wij zullen dit moeten afwachten. Leden stembureaux. Voor het le stembureau, waarvan de bur gemeester voorzitter is, werden tot leden be noemd, de heeren A. Bijl en F. Schermer, tot plaatsvervangers de heeren A. Gutter, J. Dapper en W. K. Belogne. Tot leden van het 2e stembureau, voorzit ter weth. A. van Lienen Sr., de heeren D. Duinker en N. Kaag, plaatsvervangers J. H. Smits, F. Mosk en Th. Vegter. De zandgraverij. De voorzitter deelde mede, dat B. en W. over het zandgraven een bespreking heb ben gehouden met het Staatsboschbeheer. In het contract van 1700 staat, dat het district Schoorl recht heeft op een vergoeding voor het zand, dat in het district wordt gegraven. Op grond van dit contract is er een schrijven uitgegaan, waarin voor de gemeente een ver goeding wordt gevraagd voor het zand, dat het Staatsboschbeheer aan de provincie heeft verkocht. De zandmennerij staat er buiten; die heeft het recht om voor de overeengeko men pachtsom op de aangegeven plaatsen zooveel af te graven als ze wil. De heer Duin oordeelde het wenschelijk, met het oog op de verwoesting aan de duin begroeiing door het zandgraven bij Louwe, om het berijden van het weggetje daar te verbieden De voorzitter zeide, dat dit niet mo gelijk is, omdat er uitsluitend gereden wordt met wagens, die op 3e klas-wegen mogen rij den. Over de verwoesting hebben B. en W. een bespreking gehad met den houtvester. De heer Duin wenschte de zandgraverij verder te bespreken. De voorzitter: Dat kan niet in open bare vergadering. De heer Duin: Is dit onzedelijk? Gelach! De voorzitter: Neen, ontijdig. De heer Duin: Ik wil het slechts hebben over het gevaar voor de kinderen bij het zand-afgraven achter den heer Timmerman. De arbeiders, die dat daar doen, weten van bressen niets af en destijds zijn aan de Har- gerzandgraverij twee geroutineerde arbeiders door een verkeerde werkwijze gestikt. Het is noodig, dat men met het afgraven van boven begint. De voorzitter zegde toe, hieraan aan dacht te zullen schenken. De aftredende leden der commissie van bij stand voor de Electriciteits- en Gasbedrijven werden de heeren D. Duin Wzn., N. Kaag en F. Schermer herbenoemd. Tot voorzitter hadden B. en W. opnieuw wethouder van Lienen aangewezen. De aftredende leden der commissie tot we ring van schoolverzuim, de heeren P. J. C. Maars en P. Praat, werden herkozen, terwijl de heer Maars ook herkozen werd als lid der commissie van toezicht op het lager onder wijs. Een nieuw lid voor het M. H. Ingevolge het op voorstel van den beer Gutter in de vergadering van 4 December genomen besluit tot uitbreiding van 2 leden van het Maatschappelijk Hulpbetoon, dien den B. en W. de volgende dubbeltallen in: 1. H. Selhorst; 2. S. Boterhoek. 1. W. Schravemaker; 2. S. Opdam. Weth. van Lienen wilde slechts een vierde lid en geen 4 en 5 lid benoemen, aan gezien er vier fracties in den raad zijn en er dan van elke fractie één lid in het B. A. zit ting heeft. De heer Schermer steunde dit voor stel. De heer Kaag oordeelde dit onjuist. In de vorige vergadering had men met alge- n.eene stemmen besloten het college met 2 leden uit te breiden. Dat er nu toevallig 2 r.-k. in zouden komen, kon z.i. geen bezwaar opleveren. De heer Duin vond het verkeerd, dat men in het M. H. fractiesvertegenwoordigers benoemd Nu men dit echter heeft gewild, acht hij het voorstel van wethouder van Lienen billijk. Wethouder B ij 1 was van oordeel, dat daardoor de r.-k. fractie als de grootste achteruit gezet wordt. De voorzitter merkte op, dat de dis cussie de verkeerde kant uitging en wenschte tot sb.mming over te gaan. De heer Kaag herinnerde er aan. dat de heer Gutter de vorige maal slechts een arbeidersvertegenwoordigei in het M. H. heeft gewild Men maakte toen de fout daarop niet in te gaan, hetgeen spr. ten zeerste betreurde. Er was met algemeene stemmen besloten. het M. H. tot 5 leden uit te breiden en het feit, dat toevallig de 5e een r.-k. was, mocht geen beletsel zijn om zich aan dit besluit te houden. Na eenige bespreking werd met 4 tegen 3 stemmen 'besloten het college met een lid uit te breiden. De heer Kaag sprak er zijn belangstelling over uit, dat de heer Gutter, die de vorige maal, toen hij een arbeidersvertegenwoordi ger wenschte, de steun van de r.-k. verkreeg, thans de r.-k. in de steek liet. Met algemeene stemmen werd hierna de heer H. Selhorst benoemd. De heer Gut ter verklaarde hierna het onbehoorlijk te vinden, dat B. en W. voor no. 2 van de aanbeveling van zijn aanbeve ling was afgeweken. Wethouder B ij 1 antwoordde, dat dit was geschied, omdat B en W. no. 2 reeds ge vraagd hadden, voor de heer Gutter zijn aanbeveling mdiende. B. en W. behoeven zich bovendien niet aan een aanbeveling van een raadslid te houden. In antwoord aai. den heer Kaag zeide de heer Gutter nog, dat hij deze had moeten teleurstellen, omdat hij vreesde, dat, wanneer hij dit niet had gedaan, niet alken de r.-k. niet zou zijn benoemd, dkch ook de soc.- dem. niet. De voorzitter beëindigde deze dis cussie met het uitspreken van de wensch, dat het M. H. in zijn nieuwe samenstelling in het belang van de menschen en de ge meente goed werk zou verrichten. Aangezien sedert 1 Januari het houten bulpiokaal bij de school buiten dienst was gesteld, stelden B. en W. voor het salaris van de schoolschoonmaakster van 275 terug te brengen op 225. De heer Schermer vond het beter het zoo te laten. Het geldt h<er oude menschen, die zich door dit werk buiten het armbestuur houden. De voorzitter wees op de school schoonmaakster te Groet De heer Schermer: Die staat niet op de agenda? Er wordt toch niet aan dat salaris getornd. Spr. deed het voorstel om het salaris onveranderd te laten. Wethouder v. Lienen zou met een voor stel om het op 250 te stellen, accoord gaan. De heer Duin steunde dit, doch de heer Kaag wilde aan het voorstel van B. en W. vasthouden. Wethouder B ij 1 wees er op, dat ze van anderen van het schoonhouden van het houten lokaal 25 vergoeding krijgt. De voorzitter had om reden van medelijden geen bezwaar. Een recht was het niet. Besloten werd om het op 250 te stellen. Wethouder van Lienen verklaarde zich voor, omdat er in de school meer te doen is als in Groet. Het voorstel om het op 250 te stellen, werd aangenomen met 4 tegen 3 stemmen. Tegen de heer Bijl, Kaag en Dapper. Voorgesteld werd een kasgeldieening aan te gaan tot een maximum van 30000 a pari tegen een rente 1 Y pCt. hooger dan het promesse disconto van ae Nederlandsche Bank. Conform besloten. B. en W. stelden voer om voor 1935 en 1936 het van het Rijk gehuurde strand, on- derhandsch te verpachten aan de tegen- woordiger huurders IJ. Minkema en H. R. J. Groothoff voor 400 en 250 per jaar. Voorts stelden B. en W, voor de door den heer Minxema gestorte cautie van 100 voor het tot stand brengen van het hotel restaurant te Camperduin in 1932. hoewel dit in 1933 gereed kwam, te restitueeren. Z. h. st. aldus besloten. B. en W stelden voor om aan den heer C. M. Winder een strook grond van 160 M. lengte en 2Vi M. diepte aan te koopen, ter verbreeding van het bij het tramstation uit komende gedeelte van den Burgemeester Peeck'aan De grond wordt gratis eigendom van de gemeente, terwijl de heer Winder voor het natuurschoon zooveel mogelijk zal spa ren, doch overigens de andere grond als bouwterrein zal exploiteeren. De voorzitter deelde mede, dat van 44 ingezetenen een verzoek was ingekomen om het in te willigen, terwijl de V.V.V. Ken- nemerland verzocht het af te wijzen. Spr. vond een andere oplossing wenschel ijker en vormde dan ook een minderheid in het col lege Een poging van weth. B ij 1 om in plaats van 6 er 3 huizen gebouwd te krijgen, was mislukt. De heer Duin verheugde zich voor het persoonlijk inzicht bij de meerderheid van B. en W. Het verdient instemming om hen die hui zen bouwen, als zij zoo als hier het natuur schoon sparen, te steunen. De voorzitter herinnerde er aan, dat oorspronkelijk het voorstel was het ver zoek in te willigen. Het verzet was uit den raad gekomen. 93. Dij volgenden morgen wachtte Piet Prikkel en Drein Drentel aan de kust een groote verrassing. Nauwelijks zaten ze daar, of een groot gedracht stak zijn twee neusgaten boven het water uit en het was net of er rook uit zijn neus kwam. Piet Prikkel schrok daarvan zóó erg, dat hij bijna ovei Drein Drentel heensprong. 94. 'tWas zelfs zoo erg, dat Piet Prikkel en Drein Drentel van schrik vleugels kregen. Daarmee fladder den ze weg van de gevaarlijke plek om beveiliging te zoeken in het binnenland. Ze waren al een heel eind van de kust verwijderd, toen ze stil hielden. „Dat is stom wat we doen", zei Piet, „we zijn hier toch naar toe gegaan om het zeemonster te vangen!"

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 7