SPORT EN WEDSTRIJDEN. ff Vtaaq enAan&od De wedstrijden voor Zondag a.s. BEKERWEDSTRIJD Alcmaria Victrix I C.V.V. I. JMmnieiMS TWEE BOEIENDE HOOFDNUMMERS. Alkmaarsch Bioscoop-Theater. Weinig wedstrijden in de eerste klasse. De laatste p'.aa s op het spel. Een belangrijke dag voor Z.V.V. De Alkm. Boys moeten winnen. Alcmaria bekert thuis tegen C.V.V. Adeeling I. Aideeling II. Afdeeling III. Afdeeling IV. Afdeeling V. ALCMARIA BZKERT. Tetfen het sterke C. V. V. Langs de N.h.V.B.-velden, ZONDAG a.s., 2 uur: NANA. Een uitstekende rolprent in de Cinema Americain. In de Cinema Americain loopt deze. week een hoofdnummer, getiteld Nana, dat in vele opzichten sterk de aandacht verdient. Het verhaal zelf is al zeer menschelijk en uit „het leven gegrepen". Want het gaat hier om een heel eenvoudig meisje, onont wikkeld, van nederige afkomst, maarbij zonder knap. Ze wordt ontdekt door een kunstenaar, een impressaria, die haar mee neemt en opleid voor het tooneel. Reeds de premiere is een schitterend succes, ze wordt teruggeroepen en komt na afloop in aanraking met de hoogste autori teiten der lande. Deze zijn verblind gewor den door haar schoonheid en ze worden bovendien nog geprikkeld door haar onge- maaktbaarheia. Nana... Nana, zoo beeldschoone, is ver liefd op een jong luitenant en deze liefde is echt. Maar dan komt de tragische kant van het leven: het verschil in geboorte is reeds te groot, om tot een huwelijk te kunnen komen, er worden pogingen in het werk ge steld, om Nana tot andere gedachte te biengen, maar noch geld, noch goede woor den kunnen verandering brengen in Na- na's gedachte. De luitenant wordt overgeplaatst naar Algiers, een briefwisseling wordt onder schept en beide verliefde wachten met smart op elkaar. Intusschen wordt de broer van den luite nant verliefd op Nana en hoewel deze de liefde niet beantwoordt, komt ze bij hem inwonen en veroveren nieuwe successen op het tooneel. En dan komt de uiteindelijke oplos sing. De Fransch-Duitsche oorlog breekt uit, de jonge luitenant keert uit Algiers terug naar Parijs en zoekt Nana op. Hij vindt haar, doch tijdens de verklaring, die de geliefde elkaar schuldig zijn, komt de andere verliefde, de broer van den eerste. Een hevige scene volgt en Nanaipleegt zelfmoord. Dat is het einde. Het dramatische gegeven geeft Anna Sten, die de rol van Nana speelde ruim schoots gelegenheid, om haar spel te spelen en ze komt daarin tot ongekend groote hoogte. Trouwens, het heele stuk is vol le ven en actie en alles geeft een gelegenheid om een rolprent samen te stellen, die boeit van het begin tot het einde. Het is een werkelijk prachtige film deze „Nana", een film, die de aandacht vraagt, een film, die ondanks zijn lengte, geen mo ment verveelt! En het is de moeite dubbel en dwars waard, om dat werk te gaan zien. Het voorprogramma is zeer uitvoerig en varieerend, geeft eenige dolle kluchten, eeft een jaaroverzicht van het gebeuren in "ederland, geeft nog wat meer.. Zoodat de Cinema een uitstekend programma heeft de ze week. Rest ons nog te vermeldde, dat de zaal dank zij de centrale verwarming prettig verwarmd was. Het programma dezer week verdient in de eerste plaats de aandacht door het hoofdnummer„Radio-politie-patrouil- le". In zijn genre een uitstekende film met Tim Mc. Coy en Evelyn Knapp in de hoofdrollen. Tim is een der ijverigste agenten van de radio-patrouille. Bij toeval maakt hij kennis met een jonge dame, die blijkt de dochter te zijn van één der politiehoofd mannen op non-actiejf. Een kogel van een berucht individu heeft hem buiten dienst gesteld. Doch de booswicht weet uit zijn gevangenis te ontvluchten en keert in een bijzonder handige vermom ming in de stad terug. En nu ontstaat opnieuw een wilde jacht tegen den booswicht, waarbij Tim een groote rol speelt. Hij weet den vader van het door hem beminde meisje, die de wraak van den booswicht te duchten heeft, op 't laatste en beslissende moment te red den. Voor deze heldendaad blijft zijn be looning niet uit. Men zal deze vlotte en goed gespeelde film met veel genoegen zien. In het tweede hoofdnummer: „Van Moord beticht" speelt Richard Talmad- ge de hoofdrol en deze sensationeele acrobaat doet zijn naam weer alle eer aan. In 'n politieken strijd speelt hij als Di:k Tanner een journalistieke rol. Men tracht hem onschadelijk te maken door zijn jongeren broer van moord te be schuldigen. Inderdaad is de schijn tegen hem. Dick neemt de schuld op zich, maar weet de tegenstanders een behoor lijk lesje te geven en de dochter van den senator, die tot zijn partij behoort, tot zijn vrouw te maken. In beide hoofdnummers zijn de vertol kers voor geen klein geruchtje vervaard en als 't tijd is, weten zij duchtig van zich af te slaan. De bezoekers leefden in volle spanning het gebeuren mee. Een mooi journaal en een aardige teekenfilm gingen aan de hoofdnum mers vooraf. KONINGIN CHRISTINA IN HET VICTORI A-THEATER. Garbo zet de kroon op haar werk. Het is moeilijk een critiek te moeten geven op iets wat eigenlijk heelemaal geen „critiek" behoeft. Deze film ontleend aan een ge geven handelende in den 30-jarigen oorlog en een fragment weergevende uit 't leven van Christina van Zweden, behoeft geen critiek. Garbo heeft zichzelf hierin wellicht overtrof fen en haar spel is van een geraffineerde fijnheid. Van den inhoud zeer in het kort het vol gende: Reeds zeer jong volgt Christina van Zwe den haar vader koning Gustaaf Adolf op, nadat haar kanselier Oxenstierna (Lewis Stone) eerst het regentschap voor haar heeft waargenomen. Christina is een hoogontwikkelde en inten sief levende vrouw en komt al zeer spoedig in conflict met mede-staatsbestuurders. He. volk zou haar graag gehuwd zien met den nationalen held, haar neef prins Karei, en haar beslist weigerende houaing hier tegen over maakt het er niet beter op. Zij ontmoet dan in de beginne incognito een afgezant van het Spaansche hof Do Antonio (John Gilbert). Een aanvankelijk simpele idylle ontwikkelt zich tot een diepe werkelijke liefde en zichzelf en haar om ge- ving wegcijferende, breekt zij met alles om haar hart te volgen. Het intrige achtervolgt haar echter en Antonio wordt even radat zij heiden Zweden verlaten hebben in een tweegevecht doodelijK ^wTwillen niet beweren dat de inhoud een strenge navolging an de geschiedkundige feiten zou zijn, doch dit is ook allerminst de bedoeling geweest. Garbo neeft in deze film de romantische veridealiseering van de fi guur van Christina van Zweden verbonden aan haar eigen wezen en haar persoon be- heerscht het gegeven geheel. De vrouw niet de koningin die haar „vrouw-zijn stelde bóven het heerschen en de „scepter- zwaaien", die het volgen van haar eigen levensopvattingen hooger achtte dan het lei den van een leven van schijn en onwerkelijk heid in een omgeving van slaafsche en op begunstiging beluste omgeving. John Gilbert zien we hier ook in een van zijn beste rollen, als den zwierigen hoffelijken afgezant van het Spaansche hof. Lewis Stone de tegenspeler in zoovele „Garbo"- films is als kanselier Oxenstierna. weer de raadgevende en beschermende sympa thieke figuur. De weergalooze regie van Mamowlian heeft het geheel gemaakt tot een alles-over- treffend en meesleepend meesterwerk' Vooraf gaat een interessant vooiprogi ani ma met behalve de gewone journaals en een teekenfilmpje een paar aardige kleinere filmpjes. VOLKSUNIVERSITEIT VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. De Volksuniversiteit Alkmaar en Omstre ken geeft Woensdag 6 Februari in de Har monie een film, getiteld „Moderne Groen- landvaarders", waarbij dr. N. Tinbergen een toelichting zal geven. Vele internationale expedities werkten in 1932 en 1933 in het arctisch gebied om er eorologische onderzoekingen te verrichten ten einde dieper inzicht te krijgen in de oor zaken der weerswisselingen in ons gebied. Fransche onderzoekers namen in het NO van Groenland een film op, waarbij niet alleen het werk der expeditie, maar ook land en volk in beeld gebracht werden. Veel is daarbij opgenomen van het leven der Es kimo's, die op zeehonden en walvisschen jagen en per hondenslee naar hun jachtge bied trekken. Dr. Tinbergen, die verbonden is aan het Zoölogisch Laboratorium te Leiden heeft een jaar in Groenland gewerkt en zal daarvan bij deze prachtige film vertellen. Het belooft zeer zeker weer een interessan te avond te worden. CINEMA EN THEATER. Het Weekblad dezer week een keurig uitgevoerd nummer geeft o.m. een magni fiek portret van Eline Pisuisse, dochter van wijlen den grootsten Hollandschen cabare tier, de Ned. Filmindustrie (een tweede. Studio), Cor. v. d. Lugt Melsert vertelt „Hoe filmsterren gekleed gaan", een artikel over Madame de Pompadour, 'n wilde-die renfilm, de levensloop van Mae West, de Quick-step door Cor Klinkert, enz. (Uitsluitend Ze hands artikelen). Van 1S regels M cent bij vooruit betaling te voldoen. TE KOOP praent ORGEL (eiken), 19 registers, w.o. Schalner Obbe en bas haaf. Te bevragen P. VENUIK, Konings weg B 30. Te zien L. v. BURKEN, Boten- manstraat 23, Zaandam. TF KOOP z. g. a. n. 1 kast, 7, 1 half k~,stje 8, 1 tafe 2.50, keukentafels 1.25, buffet 32.50, 1 ronde tafel 3. Spotkoopjes bij P. VENNIK, Konings weg B 30. Ook ru'len. TE KOOP een leeren MOTORBROEK ej RIJLAARZEN, als nieuw. LAAT 25. TE KOOP zoo goed als nieuw een SINGERHANDMACHINE met kast, zeer goed werkend. S. W. VET, Verdronkenoord 5. Zeer billijk TE KOOP: WANDKAST met 3 schuifdeuren, schrijftafel, 2 stoe len en boekenrek. alles mahonie gebeitst. Br letter G 396 bureau van dit blad. Coedwerkende Handnaaimachine 7.50, Singer 17.50, Hand- en Trapnaairna- chines (koopjes), prima Luidspreker o.50, pracht Duitsche Piano, ais nieuw ƒ175. DEKKER, Laat 182. Nog eenige prima Winterjassen 1 50 en 2, Gemakskoffer met pot 2, Closet- stoel 7.50, prima z. g. a n. Veerenbed 10, pracht mahonie Buffet 25 For nuis 7.50, Stoelen, enz. DEKKER, Laat 182. SNELWEGER, demonstr. machine, zo goed als nieuw, zeer billijk te koop. IMPORTHUIS „GERMANIA", A'k- maar, Geesterweg 1. TE KOOP twee éénpersoons wit ge lakt ijzeren LEDIKANTEN met spiraal k 6 per stuk. SNAARMANSLAAN 47. TE KOOP mooi wit Gasfornuis, een kiein Jaarsma Haardje. Verder een prachtige collectie 2e handsch Fornui zen en Kachels, bij Jb. VAN DER HOEK, Smederij, Achterstraat. TE KOOP groot FORNUIS met circu latie, geschikt voor pensionhouder. Te bevragen Kennemerstraatweg 11 AANGEBODEN eikenhouten CYLIN-i DEBUREAU, in zeer goeden staat, 40. VAN DER MEIJSTRAAT 12. TE KOOP GEVRAAGD EEN GOEDE KOFFERGRAMOFOON. Adres J. SCHUURING, Stompetoren. TE KOOP zeer goed onderh. moderne KINDERWAGEN, merk v. Delft, geheel op kogels. Bevr, WESTERWEG 308. TE KOOP v. part. handige 2 pers WAGEN m. ruime d. seat, 11 P K., moto in pr. cond. Zacht prijsje. Br. lett. K 39: bureau van dit blad. TE KOOP wegens plaatsgebrek eei JLINNENKAST 4. TJEERTJES, Achterstraat 39, Alkmaar Voetbal. DE EERSTE KLASSERS Heel erg groot r het compe titieprogramma niet, want er zijn in de geheele eerste klass maar net 12 wedstrijden vast gesteld. En het programma is nog wel zoodanig, dat er geen enkele nieuwe kampioen kan komen. Daar staat echter tegenover, dat de strijd om de laatste plaats te ontgaan, morgen wel interes sant is. Zoo zijn de twee wedstrijden in afdee- ling I allebei van het grootste belang voor de bezetting van de laatste plaats. Daar is allereerst R. C. H—Xerxes, waarbij R. C. H. een laatste serieuze kans op ontsnapping krijgt. De krachten loopen niet ver uiteen, al is Xerxes wei iets sterker. Maar de Haarlemmers kunnen vooral dank zij terrein voor deel misschien een kleine zege be halen. Overmaas—H. F. C. ie juist door R. C. L.'s kans, van zeer groot belang, want als de Rotterdamsche club zou verliezen en R. C. H. zou winnen, zou Overmaas 'onderaan komen. Nu staat ook H. F. C. verre van veilig en de twee clubs zullen dus een enthousiast spelletje spelen. Wellicht krijgt Overmaas in elk geval een deel der winst binnen! H. D. W. S. mag niet meer verliezen, wil ze haar kan6 op den titel behouden. Gelukkig speelt ze morgen thuis tegen D. W. S., dat den Iaatsten tijd weer iets uit vorm is. Daarom verwachten wij een overwinning van de Schiedamsche club. Excelsior ontvangt Z. F. C. en zoowaar al is Z. F. C. altijd géi} zeer laetige tegenpartij heeft de" thuisclub een kans op beide puntjes. Want Z. F. C. is ook al niet in den vorm, die ze kdn ont wikkelen. Met een overwinning stelt Excelsior zich wel definitief in veilig heid. K. F. C. krijgt gelegenheid, om zich te herstellen van de nederlaag tegen de Stormvogels, nu D. F. C. in de Koog komt. Maar de Koogers moeten er hard voor werken, willen de puntjes in Noord holland blijven. 't Is jammer, dat nóch Heracles, nóch Go ahead speelt, zoodat er geen kam pioen komt. De twee wedstrijden die voor morgen zijn vastgesteld, zijn van geen beteekenis. Misschien wint Z. A. C. thuis van Wageningen en, wie weet, klopt Vitesse thuis nog het wisselval ig spelende P. E. C.l In het Zuiden zal Willem II nogmaals probeeren, om zich te herstellen, maar N. A. C., dat op bezoek komt, heeft even veel belang bij de puntjes als de Tilburg- sche club, en aangezien N. A. C. veel sterker is, bestaat er voor Willem II weinig kans op winst. M. V. V., thuis spelende tegen B. V. V., kan haar puntental weer met 2 verrij ken; 't zal wel gebeuren ook. G. V. A. V. ontvangt Friesland en zal wel kunnen winnen van de Friesche club en daarmee haar tweede plaats kunnen behouden. En Achilles krijgt thuis tegen Veen- dam een kansje op één puntje, waar door ze iets verder van de tiende plaats zon afkomen. DE TWEEDE KLASSERS In de 2e klasse wordt slechts één wed strijd gespeeld, n.1 D. O. S O. V. V. O. D. O. S. schijnt er de laatste weken wel tonaal uit te zijn, doch aangezien ook O. V. V. O. niet veel bizonders laat zien, ff »r 6!" °P een I>- O. S. herstel, t Wordt tijd ook, want de onderste p '.ats is heel dicht bij! In de B-afdeeling ontvangt Wegt ik risia het Amsterdamsche T. O. G. en krijgt dus een fraaie kans om zich prac- tisch veilig te stellen. Maar de Enkhui- zers moeten de Amsterdammers niet onderschatten. Dat heeft Zeeburgi.i al ondervonden! Zeeburgia ontvangt W F. C. en krijgt het heel moeilijk togen de Wormer- veeiders. Wel zijn de Wnites op papier veel sterker, maar de praktijk zal lee ren, dat W. F. C. voor een vergassing kan zorgen. Dat zou mooi zijn voor Z. V. V., lat thuis tqgen Velox speelt en dat daarvan kan winnen, als alles normaal verloopt. v oor Z. V. V. zou het verder een heel beste dag kunnen zijn, want twee harer concurrenten, 't Gooi en Bloemendaal, spelen in Hilversum tegen elkaar, Veel krachtsverschil ie ev niet en elke uits'ag is hier mogelijk. Wij zullen afwachten. Alcmaria speelt morgen thuis voor den K. N. V. B.-beker tegen C. V. V., een der sterkste tweedeklassers uit afueeling D, die een prachtige kans heeft op het kam pioenschap. Wij hebben Dinsdag reeds geschreven, hoe C. V. V. er voor staat: C. V. V. 13 7 3 3 17 34-29 Ze staat op de eerste plaats, wat iet aantal gesnoeide wedstrijden betreft en op de tweede plaats, als men het doel- gemiddelde rekent. Maar in elk geval heeft C V. V. de minste verliespunten in haar afdeeling. Naar wij vernemen komt C. V. V. met haar volledig eerste elftal uit. Onze withemden kunner du» rekenen oi zeer sterken tegenstand en voorloopig is de wedstrijd uog lang niet gewonnen. Eohter, Alcmaria is bekend als een sterke cuD-fighter en daarom meenen vi', dat Hamstra c.s. een kle.ne zege krnnen behalen. Wij hopen het, ook al, omdat wij dan weer een kans krijgen op nog een interessanten wedstrijd. Komaan withemden, zorgt een6 weer voor een echt oudcrwetsch partijtje en pakt de gelegenheid aan om te t<onen, dat Alcmaria een gevreesde tweedeklas ser is, die spelen kan! Speelt en wint! Andere interessante bekerwedstrijden zijn (de vermoedelijke winnaars geven wij met een sterretje aan): E. D. O.*Ensch. Boys; A. F. C Sparta*;M S. G—Noad Stormvogels— Heracles*; De KennemersFeijenoord'; Frisia—Eindhoven*Juliana*—Haarlem DE DERDE KLASSERS De Alkmaarsche Boys gaan op bezoek bij Assendelft en indien zij op een eventueele tweede plaatsbfezetting nog prijs stellen, die nen zij te winnen. Er is nog meer, een over winning zou een goede afsluiting zijn van de jongste nederlaag en dit treffen zou tevens een revanchepartij kunnen beteekenen, daar eertijds op eigen veld van deze stoere Zaan- kanters met 4—2 verloren werd. Kunnen de rood-witten winnen? Zeer ze ker, doch de Assendelfters zullen zeker hun uiterste best doen de punten in eigen huis te houden, omdat zij nog niet volkomen safe staan en ze dus hard noodig hebben. Het feit echter, dat de Alkmaarders nu vrijwel vrij uit kunnen spelen en zij zelf wei tot het inzicht gekomen zullen zijn, dat zij iets meer aandacht aan de verdediging moe ten schenken en de meest open aanvallen over beide vleugels tot de meest goede suc cessen hebben geleid en het enthousiasme grooter zal dienen te zijn dan dat der Zaan- kanters, durven we warempel een overwin ning in elk geval een puntenverdeeling te voorspellen. Aan de rood-witten de daad! Volewyckers krijgt bezoek van Helder en hoewel de withemden zich ongetwijfeld ge ducht zullen inspannen, zal een Amsterdam sche zege wel niet uitblijven, zoodat de groen-witten weer een stapje dichter bij hun doel komen. Hollandia gaat naar K.V.V. en de Krom- menieërs zijn ook steeds voor de Hollandia- nen zeer lastige tegenstanders geweest. Dat ondervond Hollandia in eigen huis, toen ze (net 21 verloor. Toch hebben we zoo'n idee, dat de bezoekers het tot een puntenver- deeling zullen brengen, of mogelijk nog re vanche nemen. In de B-klasse heeft het leidende D.W.V. vrij af en de Amsterdammers zouden alleen dan zonder te spelen kampioen kunnen zijn, als Purmersteijn zoo vriendelijk zou willen wezen, om in elk geval op eigen ter rein tegen de Zeemeeuwen gelijk te spelen, iets, wat echter wel niet zal gebeuren daar we een Purmerender zege verwachten D.J.K ontvangt A.P.G.S. en zou zich van de jongste nederlaag kunnen herstellen, ter wijl Z.R.C. tegen het bezoekende W.M S wel aan het kortste eind zal trekken en dan iets vaster op de onderste plaats komt te staan. DE VIERDE KLASSERS Onze groen-witte Alkmaarders hebben vrij af en kunnen dus geduldig toezien, wat hun concurrenten gaan doen. De grootste concurrent, „Succes", krijgt be zoek van Vrone en dit zal zeer zeker voor de wieringers een succesvol inloopen van den achterstand beteekenen. waardoor ze er te vens wat beter voor zullen komen te staan. Sc ha gen dat ook nog een theoretische ff,",3 k-ftt z&} dez® ,na Zondag ongetwij- eld behouden, daar B.K.C. hier wel weinig winst za weten te behalen. Nieuwe Niedorp krijgt het iets moeilijker, daar de Niedorpers naar Andijk moeten en een dergelijk tochtje E? ftïï he-"kele, C'Ub een waIk"°ver betec kent. Ook hier viteen we zeker een enkel verliespunt voor de bezoekers. d« B-klasse krijgt Uitgeest de gelegen heid zich van de verrassende nederlaag van vongen Zondag te herstellen, nu een Kk gebracht moet worden aan Zaanlandia Be- verwijk gaat op bezoek bij QSC en zou na zeer veel moeite eveneens kunnen winnen Of Verkade opnieuw zal winnen, rui Ri. valen in eigen huis partij gegeven moet wor. den, meenen we te kunnen betwijfelen, ter wijl we de Zilvermeeuwen in eigen veste te- gen Westzaan de meeste kans geven. Opnieuw neemt Pluvius een dreigende houding aan en het kon dan ook wel weer febeuren, dat vele terreinen en zeker de !aansche velden de milde gaven wel weer eens niet verwerken kunnen. Inmiddels komen we in enkele afdeelingen al een heel stuk in de goede richting en er is niet zoo heel veel meer voor noodig om enkele kampioenen definitief te kunnen aan wijzen. Zoo gaat in de eerste klasse A K.V.V. II op bezoek bij K.F.C IV en weten de Krommeniërs deze nog lastige trip tot een foed einde te brengen, dan zijn ze vrijwel innen. De leiders zullen zelf het belang van de overwinning wel inzien en juist daarom geven we ze een kans. Z.F.C. IV, dat nog een kans heeft, krijgt het iets makkelijker, nu Zaandijk II op be zoek komt en wel aan het kortste eina zal trekken, hoewel de Zaandijkers zeer verras send spelen. W.F.G IV zal wel in eigen huis over Zil vermeeuwen zegevieren, terwijl O.S.V. IV een zelfde resultaat zou kunnen behalen, ten koste van het bezoekende Q.S.C III. In de eerste klasse D zal H.R C. III haar positie wel versterken, daar we het op bezoek komende J.V.G niet veel kans geven. Watervogels, dat ook nog een zeer klein kansje heeft, zal in eigen omgeving wel win nen, ten koste van Succes II Schoorl krijgt bezoek van M.L.D. en nu zullen de „duinkanters" zich ongetwijfeld volledig kunnen herstellen, om binnen enkele weken de op bezoek komende Racers behoor lijk partij te kunnen geven. W'ieringerwaard zendt ongetwijfeld Hel der III met ledige handen naar huis. In de tweede klasse D is de. aanvankelijk vastgestelde, wedstrijd Koedijk—Alkmaarsche Boys III uitgesteld, zocdat hier alleen overblijft het treffen van Alkmaar II tegen Alcmaria IV, wat een heel aardige derby zou kunnen zijn, waarbij na véél spanning de punten wel eens verdeeld konden worden. De derde klasse D brengt een zeer belangrijke ontmoeting en wel Alkmaarsche Boys IV—Bergen II. de beide rivalen uit deze afdeeling. Weten de gastheeren te winnen, zouden zij niet alleen de leiding opnieuw overnemen, doch tevens een belangrijken voorsprong in winstpunten verkrijgen? Daartegenover staat, dat een Berger-zege natuurlijk de Bergenaren zeer welkom zal zijn. Eertijds was het een 5—0 overwinning voor de Westerweg-bewonerf, maar nu zal het wel niet zoo ver komen. Toch stellen we in de rood-witten, naar aan leiding van datgene wat we vorige week van de Bergen-reserves zagen, nu het meeste vertrouwen. Schoorl 11 zal wel weer een nieuwe neder laag te slikken krijgen, nu een bezoek aan Alcmaria V gebracht moet worden. Alkmaar IIF zou het tegen Ursem I tot een puntenverdeeling kunnen brengen, even als vroite II, dat bezoek van Akersloot I krijgt. In de vierde klasse E verwachten we een overwinning voor Alk maarsche Boys V, ten koste van het bezoe kende Koedijk III. Ook Oudorp I zal tegeo Oterleek I aan het langste eind trekken, evenals A.S.V. II tegen het bezoekende Ursem II. Koedijk II krijgt het bij Akersloot II iet» moeilijker, doch zal na veel moeite even eens winnen. Wielrennen. BRUSSELSCHE ZESDAAOSCHE BEOONNEN. 19 koppels geslart. Gisteravond precies 10 uur heeft óe Bel gische filmster Lily Bourget het sein tot ver trek gegeven voor den zesdaagschen wed- strijd te Brussel, waai aan niet minder aan 19 koppels deelnemen, waarbij verschillende Nederlandsche. Een uitgebreid voorprogramma hield talrijke aanwezigen de uren voor den strijd op aangename wijze bezig. Een achtervol ging achter motoren over maximaal 10 K M- werd in den' eersten rit gewonnen door Blanc Garin in 8 min. 16 sec., die Sevnaeve ,,a 9,6 K M. inhaalde In den tweeden rit wou

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 6