R.A.I. Agenda Onze Jiotatiiëu iBinnenland £aatste A Stad en Omgeving. Weerbericht Vreeselijke moordpartij te Semarang. OPLEVING BIJ DE SCHEEPSWERVEN. Intrede Winkel's nieuwe burgemeester. BEZOEKT Stand 43 PONTIAC 48 CHEVROLET 49 BUICK 62 OLDSMOBILE ALLE CEHERflL MQ10RS PRODUCTEN JAC. MEl's Automobielbedrijf N.V. ALKMAAR Tel. 3444 (21.) a0oI miJ ,?p onPartij<iiKe wijze worden geleid. Er zullen meeningsverschillen zijn maar als men eikaars meening wilt eerbiedi gen, dan kan daaruit door wisseling van ge dachten iets goeds worden geboren voor de gemeente. Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondag gesloten. Bioscopen. Cinema Americain, half 8, hoofdnummer Nana (rom.); hoofdrol Anna Sten. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. A. B. T., half 8, eerste hoofdnummer Politie-radio-patrouille (sens.); 2de hoofd nummer Van moord beticht (sens.); hoofd rol Richard Talmadge. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Bioscoop Harmonie, heden (Maandag) en Dinsdag, 's av. 7.30 uur, hoofdnummer De vluchteling van Chicago (rom.)hoofdrollen Oustav Frölich, Paul Kemp, Adèle San- drock, Lil Dagover. Toegang boven 14 jaar. Victoria-theater, half 8, hoofdnummer Koningin Christina (rom.)hoofdrol Greta Garbo en John Gilbert. Toegang boven 14 jaar. Dinsdag 5 Februari. 8 uur, 't Gulden Vlies, bont programma A. J. C. VISSCHERS OP EEN IJSSCHOTS. Gered doordat de wind draaide. Doordat gisteren tijdig de wind draai de konden 8 visschers, die op een ijs schots in het Eriemeer in den Ameri- kaanschen staat Buffalo waren afge dreven weer veilig aan land stapper;. Twaalf andere visschers. die eveneens met een ijsschots waren afgedreven wer den gered met behulp van roeibooten. SCHEEPSRAMP IN JAPAN. Schip met 26 koppen vergaan. Uit Jengkou (Japan) wordt ge meld, dat het 600 ton metende Japansche stoomschip Sato Maru met een bemanning van 26 koppen, is gezonken. Het schip, dat op weg was naar Dairen, had door den hevigen storm waarschijnlijk een defect aan de radio-installatie opge- J loopen, zoodat het geen hulp kon inroepen. EEN 118-JARIGE GESTORVEN, DIE NOG SLAAF IS GEWEEST. Op een boerderij te Malmesburg in Zuid-Afrika is een 118-jarige man over leden, die ten tijde van de emancipatie nog slaaf was. Hij is in 1817 geboren en heeft dus geleefd onder de regeering van vier gekroonde staatshoofden, n.1. Willem IV, koningin Victoria, Eduard VI; en George V. Hij kon zich nog zeer goed de feesten te gelegenheid van de kroning van ko ningin Victoria herinneren. Hij is driemaal getrouwd geweest en zijn derde vrouw heeft hem nog zeven kinderen geschonken. OP ZOEK NAAR 'N MAN. Zondag voer een groot aantal Vene- tiaansche jeugdige scüoonen in met bloemen versierde gondels door de Venetiaansche kanalen, op zoek naar een echtgenoot, volgens een overoud gebruik, dat eeuwen geleden in Venetië heerschte, in onbruik geraakte, doch thans binnen het kader van de fascisti sche campagne voor meer huwelijken en meer kinderen weer in zwang komt. Twaalf meisjes, die er in geslaagd wa ren een man te vinden, werden tegelij kertijd in het huwelijk verbonden in de kerk van S. Pedro Castello. Ruzie over een belastingkwestie. Naar aanleiding van een belas tingkwestie te Semarang ontstond verzet van de zijde van eenige Grobak-voerders (karrevoerders) tegen de politie. Bij dit verzet zijn twee politiemannen en een karre- voerder gedood. Een Europeaan werd een hand afgekapt. De com mandant van het politieposthuis is stervende. Het verzet van de karrevoerders tegen de politie heeft zich als volgt toegedragen Elk kwartaal heeft een keuring plaats van vrachtkarren, waarbij tegelijk de ge meentelijke belasting voor deze karren mo;t worden betaald. Tegen de gemeentelijke be lasting wordt speciaal door karrevoerders uit eenige dessa's buiten Semarang, zooals o.a. de dessa Genoek op zeer felle wijze gea geerd. Deze actie :s reeds tot uiting geko men door de vorming van een vereeniging van Grobak-voerders. Over deze belasting kwestie ontstond 's morgens aan de Kali Gawe aan de oostgrens der gemeente Sema rang verzet, waarbij de beambte in tijdelijken dienst van de gemeente de heer H. J. de Boer een hand werd afgekapt. Uit het naast- bijzijnde politieposthuis schoten politie agenten met getrokken klewang te hulp. Zij werden aangevallen door een 30-tal karre voerders. Men ontnam hen de klewangs en twee agenten werden gedood. De comman dant van het politieposthuis Sastrowirjo bleef zieltogend liggen. Daarop rukte ver sterking aan, waarop dt aanvallers op de vlucht sloegen. Zij worden nagezet door on geveer 100 zwaar gewapende politiemannen uit Semarang, alsmede door de veldpolitie van Demak. De heer H. J. de Boer, wiens hand werd afgekapt, is in leven. Een karrevoerder is gedood. Order van ruim zes millioen. Naar wij vernemen heeft de Bataafsche petroleummij. aan de Nederlandsche scheepswer ven opdracht gegeven voor den bouw van zes groote motor tankschepen. Dit zullen zijn twee tankschepen van 12000 ton en vier van 9250 ton. Het gaat hier om een bedrag van ïuim zes mil lioen gulden. Het werk zal ge middeld een jaar duren. De Nederlandsche werven zul len onderling in overleg treden in verband met de uitvoering van deze opdracht. Dank zij deze groote opdracht van de Bataaf sche is nu weer geruimen tijd voor vele handen werk. WETHOUDER VERDUISTERDE GELDEN. Zijn opvolder in de gevangenis. Volgens het „Volksblad" heeft de heer H., wethouder vanwege de R.K. partij te Does burg, na een ernstig onderhoud erkent gedu rende de laatste paar maanden fraude te heb ben gepleegd met crisis-gelden. Deze gelden, bestemd voor R.K. personen, met de afgifte waarvan hij was belast, had hij voor een groot deel ten eigen bate aangewend. Het blad voegt hieraan toe, dat de R.K. Staatspartij moge">k zou besluiten den wet houder niet tot aftreden te dwingen, omdat de opvolgende op de lijst niet in staat is de functie van raadslid over te nemen wegens zijn verblijf in een huis van bewaring. De heer H. heeft de door hem verduisterde gelden voor zoover bewezen kon worden terugbetaald. BARON TAETS VAN AMERONGEN. t In den ouderdom van 68 jaar is te Den Haag overleden de heer J. W. J. baron Taets van Amerongen, Kamerheer in buiten gewonen dienst van H.M. de Koningin en intendant van de Kon. paleizen in de resi dentie, commandeur in de huisorde van Oranje. De teraardebestelling van het stoffelijk overschot zal plaats hebben Donderdag as. om kwart over 12 op Oud Eik en Duinen. KNOEIERIJ MET ROGGE- LEVERING. In Noord Brabantsche land- bouwerskritigen heerscht groote ongerustheid over het feit, dat de Coop. Handelsvereen. te Veghel, een onderdeel van den N. Br. Chr. Boerenbond, wegens onregelmatigheden is geschorst als georganiseerde van de Ak- kerbouwcentrale. Dit is geschied in verband iret de inlevering van vervalschte lijeten betref fende de roggelevering. Het Rijk zou voor verscheidene duizen den guldens benadeeld zijn. DE INGESTORTE MUUR. Eén slachtoffer overleden. Het slachtoffer A. Samuels, dat Zaterdagmorgen door het instorten van een muur bij de graafwerken bij de waterleiding te Nieuwkuik zware verwondin gen opliep, is in het groot zie kenhuis te den Bosch overleden. De twee andere arbeiders, die licht werden gewond en waar van een nog in het liefdesge sticht te Nieuw-Kuik wordt ver pleegd, maken het goed. JE PALEIS VAN VOLKSVLIJT- KWESTIE. Op 11 Februari a.s. zullen voor de raad kamer van het Amsterdamsche gerechtshof de requesten worden behandeld, waarin mr. Th. Muller Massis en mr. B. J. Stokvis de invrijheidstelling vragen van den directeur en den commissaris van het Paleis voor Volksvlijt, die wegens vermeende malversa ties in hechtenis zijn genomen. De rechtbank had de verzoeken tot in vrijheidstelling afge wezen en de gevangen houding bevolen voor den tijd van 30 dagen. VER3LIND! Fietser wordt hulpeloos langs den weg gevonden. Zaterdagavond is op den Rijksstraat weg een vrij ernstig verkeersonge'uk geschied. De 26-;arige J de G. uit. Oss, reed per rijwiel in de richting van Oss, toen eensklaps van tegenoverge.te'de richting een auto naderbij kwam. De wielrijder werd door de lichten van de auto verblind en reed in volle vaart tegen een boom. Hij werd tegen den weg geslingerd en was niet meer in staat op te staan. De man, die hevige pijnen leed, trachtte door hulpgeroep de aan dacht te trekken, doch er was niemand in den omtrek, die het slachtoffer op merkte. Nadat hij aldus bijna twee uur hulpeloos langs den weg had gelegen, werd hij door een passeerenden wielrij- de- opgemerkt De heer de G werd met ~en gebroken been en inwendige kneu zingen opgenomen en per auto naar het St. Annaziekenhuis te Oss vervoerd, war hij ter verpleging ie opgenomen. (Ongecorrigeerd DIEVEGGE GEVAT. Eenige weken geleden is uit het klooster de „Goede Herder" te Almelo een 18-jarig weggeloopen met medeneming van een rij wiel, dat haar niet toebehoorde. Het meisie is later te Hoogezand aangehouden. Zij be kende het rijwiel te hebben ontvreemd. BRAND IN GEVANGENIS. 2 gevangenen levend verbrand. In de gevangenis te Stockzeg in het district Lukow in Polen raakte in een cel een stroozak door een sigaret in brand. Voordat het hulpgeroep der ge vangenen werd gehoord en de celdeur werd geopend, verbrandden twee gevan genen levend, terwijl een derde in hope- loozen toestand verkeerd. DREIGENDE STAKING IN AUTO-INDUSTRIE. Grieven tegen Roosevelt. De arbeiders in de automobiel-industrie hebben gisteren een verzoek gericht tot de American Federation of Labour haar goedkeuring te hechten aan een staking in de automobiel-industrie binnen 30 da gen als maatregel tegen de door presi dent Roosevelt doorgevoerde verlenging van de code voor de automobielindustrie zonder dat de tegen de georganiseerde arbeiders gerichte bepalingen uit de code zijn verwijderd. Het verzoek zal onderwerp van bespreking uitmaken in de heden te Washington bijeenkomende bestuursvergadering van het Ameri- kaansche vakverbond. ENGELSCH KABINET WANKEL? Llovd George minister? In verschillende kringen verluidt, dat in het komende najaar in Engeland de inleiding tot de algemeene verkiezingen 'n reconstructie zal kunnen worden ver wacht van het Britsche kabinet. In som mige kringen meent men zelfs te weten, dat Lloyd George zal worden uitgenoo- digd in het kabinet zitting te nemen als minister van de dominions. BUILENPEST IN ZUID-AFRIKA. Uit Johannesburg wordt gemeld dat i het Noordelijk deel van den Oranje Vrijstaat builenpest is uitgebroken, meer dan 30 personen o.w. 5 Europeanen zou den reeds zijn overleden. De ratten, die de ziekte verspreiden, sterven bij dui zenden. Het ministerie van gezondheid heeft een bijzondere brigade naar het betrokken district gezonden. Grootsche intocht. Geheel Winkel verkeerde hedenmorgen in een feeststemming door het feit, dai vandaag de nieuwe burgervader, de heer J. Zwart uit Ooststellingswerf (Fr.) zijn in trede in de gemeente deed. Begunstigd door een prachtig voorjaars zonnetje had Winkel mede door de uit vrijwel iedere woning wapperende driekleur een vroolijken en feestelijken aanblik ge kregen. Tegen den tijd, dat de nieuwbenoem de ourgemeester in de gemeente zou arrivee- ren, hadden velen zich langs den Boschweg geschaard om den intocht gade te slaau. Een deputatie, bestaande uit den wethouder en den gemeente-secretaris stond aan de grens van de gemeente,_aan het einde van üen Leekerweg opgesteld om den nieuwen burgemeester te verwelkomen. Om omstreeks half één arriveerde de burgemeester met zijn gezin, familieleden, vrienden en raadsleden met een zestal auto's uit Friesland. Nadat de eerste begroe ting had plaats gehad, reed het gezelschap langzaam verder en hartelijk toegejuicht door de honderdtallen die zich langs den weg hadden opgesteld, voorafgegaan door Winkel's landelijke rijvereeniging „Rosi- nant" bestaande uit ruiters en amazones naar Lutjewinkel. Aldaar aangekomen, hiel den de auto's een oogenblikje halt om naar de liederen te luisteren van de schoolkinde ren, die allen den burgemeester hartelijk met vlaggetjes toezwaaiden. Aan mevrouw Zwart werden bloemen aangeboden. Daarna werd de tocht voort gezet naar Winkel, waar het muziekgezel schap „Sparta"' uit Winkel en de gymnas tiekvereniging den stoet opwachten. Alom heerschte er een prettige feest-stem- ming en mede door het zachte voorjaars weer hadden zich zeer velen naar buiten begeven om van deze grootsche ontvangst getuige te zijn. Allereerst bracht het gezelschap een be zoek aan het Tehuis voor ouden van dagen, waar mevr. Zwart bloemen werden aange boden. De oudjes werden hier door den nieuwen burgemeester getracteerd, waarna het gezelschap zich naar het schoolplein begaf, waar allereerst de Harmonie concer teerde en waarna de kinderen den nieuwen burgervader eenige welkomstliederen toe zongen. De voorzitter van de feestcommissie heette den heer en mevr. Zwart van harte welkom in de gemeente Winkel, deze toespraak verge zellend met een prachtige bloemenhulde. Om half twee had in het raadhuis de offi- cieele installatie plaats. Hier hield de loco-burgemeester, wethou der Brugman, een rede. Aangezien echter de raadszaal te klein was voor allen, kon men door middel van een microfoon in de balzaal van het aan de overzijde gelegen café het gesprokene vanuit de raadszaal duidelijk volgen. Ondanks het feit dat het gesprokene werd uitgezonden was de raadszaal tjokvol met een honderdtal toezoekers. Het café tegen over het gemeentehuis, alsmede de balzaal, waar men het gesprokene door luidsprekers kon volgen, waren eveneens stampvol. Precies om half twee nam de loco-burge meester, de hr. Brugman, 't woord. Na een welkomstwoord aan allen, verklaarde hij 't zich een eer te rekenen deze vergadering te mogen leiden. Door de langdurige onge steldheid van burgemeester Koster en het daarop volgend ontslag staan wij heden aldus spreker voor het feit dat wij den nieuw benoemden burgemeester Zwart moe ten installeeren. Hoewel ik in de laatste ver gadering oip 24 December reeds officieel af scheid van burgemeester Koster heb geno men en al woorden van warmen dank en hulde heb gesproken aan het adres van den heer en mevrouw Koster, kan ik toch niet nalaten hen ook hier te herdenken. OFFICIAL DEALER: De gezondheidstoestand van den heer Kos ter is gelukkig vooruitgaande en ik spreek den wensch uit dat volledig herstel zal mogen volgen. Met deze korte inleiding verklaarde spreker de vergadering voor geopend en stel de den raad voor de lezing van de notulen aan te houden, waarna hij den secretaris ver zocht voorlezing te doen van het ingekomen stuk, waarbij de benoeming met ingang van 1 Februari van den heer Zwart als burge meester en diens beëediging werd bevestigd Nadat de secretaris aan dat verzoek had voldaan, leidden de raadsleden de Veer en Kort, op verzoek van den voorzitter, den heer en mevr. Zwart binnen. Hierop vervolgde de voorzitter met een kort welkomstwoord namens het gemeente bestuur, waarna hij in het openbaar een woord van gelukwensch sprak tot den nieuw- benoemden burgemeester, daarbij den wensch uitsprekende, dat het den burgemeester en de zijnen nimmer zal berouwen naar Winkel te zijn gekomen. Wij Winkelaren zijn U totaal onbekend, maar u was ook ons onbekend. De plaatselij ke toestanden en de volksaard zijn u vreemd, van uw kant zal dus 'n zekere mate van aan passingsvermogen noodig zijn, vooral in den eersten tijd. U kunt er van overtuigd zijn, dat wij van onzen kant de grootst mogelijke sa menwerking zullen betrachten in het be lang der gemeente Winkel. Van uw kant ver wachten wij, dat de indruk dien ik van u heb gekregen tijdens de besprekingen in de laat ste weken, in het bijzijn van den gemeente secretaris, niet beschaamd zal worden. Spreker wenschte niet uitvoerig uit te wei den over den somberen toestand op econo misch gebied, waaronder ook de gemeente Winkel lijdt. De groote werkloosheid en de slechte gang van zaken voor de agrarische bedrijven leggen er getuigenis van af. Het is dan ook geen gemakkelijke taak voor u om aan al deze moeilijkheden het hoofd te bie den. Het ambt van burgemeester is thans iets anders dan voor 6 of 7 jaar. Toen voor 8 jaar burgemeester Koster werd geïnstalleerd was Winkel een bloeiende en welvarende gemeente. Landbouw en veeteelt, tuinderij en bloembollenkwee- kerij en tal van bedrijven brachten mede, dat daarin voor vele neen rum bestaan werd veroverd. Werklooshed kende men niet en-hepaalde zich tot slechts 's winters énkele personen. Toen kwam de terugslag, zooals wij dien thana kennen. Dat was zeker niet bevorderlijk voor den gezondheidstoestand van bur gemeester Koster. In dezen tijd van laagconjunctuur zult gij desondanks toch kennis maken met een bevolking die nimmer bij de pakken gaat neerzit ten Het vereenigingsleven bloeit on- de.nks den druk der tijden en ik verze ker U dat mocht in de naaste toe komst zich een gunstig perspectief voor doen de bevolking Van haar kant pa raat zal zijn om te trachten de welvaart te herstellen. Met den wensch dat binnen afzienbaren tijd vrede en welvaart zullen domineeren overhandigde spreker aan den nieuwen burgemeester de teekenen zijner waar digheid en reikte hern den voorzitters hamer over, waarna hij den nieuwnn burgemeester voor geïnstalleerd ver klaarde. (Applaus). De nieuwe burgemeester spreekt. De burgemeester verklaarde, dat hij zijn ambt in de eerste plaats wilde aanvaarden met eerbiedige woorden van dank aan de koningin voor zijn benoeming, aan den mi nister van binnenlandsche zaken, die hem had voorgedragen en aan den commissaris der koningin, die hem oo de aanbevelings lijst geplaatst had. Verder bracht spreker een woord van dank aan al diegenen, die hem op de een of andere wijze bij deze benoeming gesteund hebben. Daarop sprak hij den wensch uit, dat zijn voorganger algeheel zou mogen herstellen, om daarna van een welver diende rust te kunnen genieten. Ook u, mijnheer Brugman, zoo vervolgde hij, zeg ik hartelijk dank voor de wijze waar op u mij in deze vergadering heb willen in stalleeren en voor de werkzaamheden die u tijdelijk als loco-burgemeester hebt verricht Het zijn zeker moeilijke tijden in welke ik dit zoozeer geambieerde ambt heb aanvaard. Deze moeilijkheden zullen zware eischen stel len, maar zij geven tevens voldoening, dat men kan helpen ze zoo mogelijk te overwin nen. Ik heb de belofte afgelegd, dat ik in het belang dezer gemeente met al miin vermogen zal voorstaan en bevorderen en dit is mij hei ligen ernst. Om die belangen goed te behartigen is ech ter een goede verstandhouding noodig met wethouder en raadsleden en ik hoop, dat ik hun vertrouwen, dat zij mij zullen schenken, waardig zal blijken. Zoowel de vergaderin- gen van B. en W. als die van den raad zul- Hierna richtte spreker woorden van dank tot den gemeente-secretaris den heer de Rid der, van wien hij overtuigd was, dat deze zijn plicht even ernstig vervult als spreker zich voorgenomen heeft dit te doen Gij hebt zoo zeide hij tot den'heer de dder, Uw volle medewerking toege- naar waarnemingen, verricht in den morgen van 4 Februari. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 770,6 m.M. te La Coruna. Laagste barometerstand 734,2 m.M. te Helsingfors. Verwachting, geldig tot den avond van 5 Februari: Meest zwakke tot matige wind uit weste lijke richtingen; betrokken tot zwaar be wolkt; regenbuien; weinig verandering in temperatuur. Weeroverzicht. De diepe depressie, die Zaterdag noord westerstorm bracht over het geheele westen met een inval van polaire koude, trok lang zaam opvullend naar Finland en het binnen land van Europa. Bij IJsland ligt een nieu- we depressie, die aan de zuidzijde wederom begrensd is door eer. strooming van zeer warme luchtmassa's, die gisteren reeds de plaats der polaire luchtmassa's innamen. In het noorden blijft het zeer koud, de schei ding der warme luchtmassa's uit het westen en een polaire strooming uit het oosten ligt langs den 60sten breedegraad. In Scan. dinavië, dat nog geheel onder de polaire strooming ligt, werd de vorst weer zeer streng na den zwaien sneeuwval in het nooid-oosten. Op het vasteland kwam het behoudens ver in het oosten niet tot vorst van beteekenis. In Frankrijk en België zelfs tot aan onze zuidgrens is de temperatuur 6 a 7 graden boven normaal. Voorloopig houdt de depressie in het noordwesten de warme strooming naar onze omgeving instand. zooda1 voorshands^ een nieuwe koude-inval niet waarschijnlijk is. zegd en ik heb die dankbaar aanvaard. Hierna sprak spreker den gemeente ontvanger, den heer Nobel, ^oe, die op verschillend terrein een vooraanstaande positie bekleedt en spreker verzekerde dat hij ook den heer Nobel graag zijn vertrouwen zal schenken en hoopte dat deze hem met raad en daad zou willen bijstaan. Op den ambtenaar der secretarie, het onderwijzend personeel, en de andere ambtenaren der gemeente deed spreker een beroep om hun medewerking, waar bij hij verklaarde te hopen steeds op prettige wijze met allen te zullen samen werken. De inwoners der gemeente zal ik zooveel mogelijk bijstaan als zij mij noodig hebben. Zij zullen altijd bij mij kunnen aankloppen en mijn vrouw en ik hopen, dat de inwoners ons met welwillendheid in hun gemeenschap zullen willen opnemen; wij van onzen kant zullen trachten dit mogelijk te maken. Veel genoegen doet het mij, dat de burge meesters uit de aangrenzende gemeenten aanwezig zijn. Ik hoop, dat ze mij in hun kring willen opnemen en mij als jong burge meester ter zijde zullen saan. Bijzonder veel genoegen doet het mij, dat de burgemeester van Oostellingwerf hier aanwezig is Ik reken inij dit tot een groote eer. Veel heb ik van hem geleerd en ik zal trachten dat geleerde te benutten. Dat mijn vriend het kamerlid mr. Ver- voorn en diens zuster hier aanwezig zijn waardeer ik hogelijk en ik moet gebruik ma ken van deze gelegenheid om net belang der gemeente Winkel bij hen aan te bevelen. Verder richtte spreker zich tot vertegen woordigers uit de gemeente Ooststelling werf, hen dank brengend voor de moeite die zij zich getroost hadden om naar Winkel te komen. Spr. eindigde met een beroep op de pers, omdat zij ook de taak van het gemeente bestuur kan verlichten. Zijnerzijds zegde hij alie medewerking toe. Namens zijn vrouw en kinderen bracht spr. ten slotte dank aan den loco-burge meester, waarop hij verklaarde het ambt van burgemeester te aanvaarden. (Applaus). Verschillende sprekers, waaronder de heer van Zonen (namens s. d. a. p. frac tie) notaris van Leersum, de heer Dek ker, de burgemeester van Ooststelllng- werf en mr. Vervoorn voerden hierna nog het woord. (Ongecorrigeerd). GEHAKT VOÖR DE WERKLOOZEN De directie van het gemeenteslachthuis zond op het redactiebureau een blik gehakt, zooals dat aan de werkloozen gedistribu eerd zal worden. De bedoeling was, dat er over de kwali* teilt van dit nieuwe distributie-artikel een en ander geschreven zou worden en wij hebben het daarom cadeau gedaan aan een werk- looze, die het wel elke week zou willen proeven als hij 't maar kon betalen. Ons werd verklaard dat 't uitstekend was en best gesmaakt had en na dit deskundig oordeel, durven we dan ook wel voorspellen, dat het slachthuis voor de afname van dit keurig verpakte voedingsmiddel waarvan de distributie heden begint op honderden liefhebbers zal kunnen rekenen. BAKFIETS TE WATEI Zaterdagmiddag geraakte op den Schelphoek voor de Compagniestraat een bakfiets met melk en eieren te wa ter. De oorzaak hiervan was, dat de bestuurder, die uit de Compagniestraat kwam rijden, vergat zijn stuurinrichting los te zetten, waardoor hij niet kon draaien en zoodoende recht te water reed. De bestuurder wist er bijtijds af<e springen. De schade was gering.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 2