DE IN DE PIJP Agenda tbinnenland :et\ gat in het lakgm.. Rechtszaken £aatste AecicfUen Stad Omgeving. Jieck Schoot Ru&ticaties nszBP'— STEIGERTOUWEN BIJNA DOORGESNEDEN. Schandelijke sabotage te Oss BAGGERMOLENS VOOR SOVJET RUSLAND. Mooie opdracht voor Werf Gusto, te Schiedam en Ver- schure Co., te Amsterdam. De order van de Bataafsche Petroleum-Maatschappij. Twee tankbooten in bestelling bij De Schelde te Vlissingen. L. DE VISSER ZIEK. GAS VAN DF GEMEENTE GESTOLEN. Oneerlijke gasverbruiker gesnapt. VUURPIJLEN OP ZEE. Naambord van een schip ge vonden. MAAfl.... Vreemdelingen te Amsterdam aangehouden. Zonder middelen van bestaan. PROV. STATEN VAN NOORD HOLLAND BIJEEN. Ontwerp tot uitstel salarisher ziening aangenomen. AUTO VAN DEN DIJK. Eén ernstig gev„nde. Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. voorvv. met 3 proefjaren. g Beleediging burgemeester van Oudkarspel. DE ROOFOVERVAL TE DEUR NE. Ossenaren wegens gebrek aan bewijs vrijgesproken. DRANKWET. (Staatsblad 1931, nr. 476). OPVOLGER ADATSJI BENOEMD. De ambassadeur te Rome. CRISIS-TEEKEN. Sigarenfabriek stopgezet. HINDERWET. lneckom™ Burgemeester en Wethouders Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondag gesloten. Bioscopen. Cinema Americain, half 8, hoofdnummer Nana (rom.); hoofdrol Anna Sten. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. A. B. T., half 8, eerste hoofdnummer Politie-radio-patrouille (sens.); 2de hoofd nummer Van moord beticht (sens.); hoofd rol Richard Talmadge. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Bioscoop Harmonie, heden (Maandag) en Dinsdag, 's av. 7.30 uur, hoofdnummer De vluchteling van Chicago (rom.); hoofdrollen Oustav Frölich, Paul Kemp, Adèle San- drock, Lil Dagover. Toegang boven 14 jaar. Victoria-theater, half 8, hoofdnummer Koningin Christina (rom.)hoofdrol Greta Garbo en John Gilbert. Toegang boven K jaar. Dinsdag 5 Februari. 8 uur, 't Gulden Vlies, bont programma A. J. C. Woensdag 6 Februari. 2 uur, 't Gulden Vlies, kinder-operette Bruintje Beer en Wim Das. 8 uur, 't Gulden Vlies, opvoering van „Cerdwerse Twirren" voor „Friso". 8 uur, Logegebouw Nieuwesloot, lezing van den heer Harinck, onderwerp: „Is het spiritualisme uit God of uit den duivel?" 8 uur, bioscoop Harmonie, vertooning film Moderne Groenlandvaarders" voor dc Volksuniversiteit. Op het werk van drie in aanbouw zijn- do huizen der fa Gebr. W. aan de Nieuwe Brouwersstraat te Oss, kwamen do arbeiders bij den aanvang van hun werkzaamheden gistermorgen tot de ontdekking, dat alle steigertouwen tot voor driekwart waren doorgesneden De gemeentepolitie heeft den geheelen dag verschillende personen in verhoor ge nomen om de schuldigen aan deze laffe daad, die hoogst ernstige gevolgen zou gehad hebben als zij niet bijtijds was ontdekt, te achterhalen. Tot gisteravond was nog geen resultaat bereikt. Naar wij vernemen is van Sov jet-Russische zijde aan de werf Gusto te Schiedam, opdracht ge geven tot den bouw van twee groote baggermolens, welke te vens met een pers-installatie zullen worden uitgerust. Een gedeelte van de machine installatie voor déze bagger molens zal worden gebouwd door Verschure Co.'s Scheepswerf en Machinefabriek, te Amster dam, bij welke onderneming kort geleden Sovjet-Rusland vijf sleepbooten heeft besteld. In aansluiting op een in Nederland geplaatste order tot het bouwen van 6 tankschepen voor de Bataafsche Petro leum Maatschappij, meldt V. D. nader, dat ook de Koninklijke Mij. De Schelde te Vlissingen twee motortanksc'iepen van 9250 ton op stapel zal zetten. Ook Werkspoor te Amsterdam heeft opdracht gekregen voor den bouw van twee Dieselmotorinstallaties met bijbe- hoorende machines. Met de order, die Werkspoor van het buitenland nog in uitvoering heeft, is ook daar dus weer voor eenigen tijd werk. Onderhoud met den heer D. Goedkoop Dzn. Woorden van grooten lof voor Sir Henry Deterding. De Russische kwestie. Naar aanleiding van de groote opdracht van zes tankschepen, door de Bataafsche Petroleum Maatschappij bij Nederiandsohe scheepswerven geplaatst, heeft gisteravond 'n verslaggever van het persbureau Vaz Dias een kort onderhoud gehad met den heer D. Goedkoop Dzn., directeur van de Neder landsche Scheepsbouw Maatschappij te Am sterdam, welke maatschappij de grootste twee van de zes bestelde schepen zal bou wen en wel twee van ruim 12.000 ton elk. Ik ben uiteraard buitengewoon blij, dat wij dezen order gekregen hebben, zoo zeide de heer Goedkoop. U weet net zoo goed als ik, dat wij er hard aan toe waren. Boven dien vind ik het voor de N. S. M., die toch in dl hoofdstad des lands haar bedrijf heeft, een zaak van belang, dat zij de grootste twee van de zes bestelde tankschepen bouwt. Ik zou bovendien ook kunnen zeggen, dat Am sterdam dat aan haar reputatie verplicht is Aan den anderen kant is het, vooral voor onze metaalindustrie, van groote beteekenis, dat de vier andere schepen, elk van 9250 ton, ook in het land blijven. De bestelling is, naai U weet, over de voor naamste werven verdeeld. Ook Werkspoor heeft, wat den motorenbouw betreft, een order gekregen, die er wezen mag. Bij dat alles is het mij opgevallen al dus vervolgde de heer Goedkoop dat men eigenlijk niet voldoende beseft, dat wij het feit, dat er in ons land voor geruimen tijd weer voor duizenden handen werk is, aan een Nederlander, een Nederlander van groot formaat in de beste beteekenis van de ze uitdrukking, te danken hebben. U begrijpt natuurlijk, dat ik met dezen Nederlander Sir Henry Deterding bedoel, die al woont hij ook in Engeland, toch een Hollander is en die altijd voor het Nederlandsche belang op de bres heeft gestaan in tijden, dat de Nederlandsche scheepsbouwindustrie bij ge brek aan arbeid ten gronde t£ gaan. Een woord van dank aan deze waarlijk groote figuur is hier dan ook alleszins op zijn plaats. Is U optimstisch voor de toekomst? Dat is een lastige vraag, die ik met ja en neen zou kunnen beantwoorden, aldus de heer Goedkoop. Het is nog nimmer voorge komen, dat wij een vol jaar lang geen bestel ling hebben gehad, dus zelfs als het in toe komst met bestelling even gebrekkig blijft gaan als wij thans nebben doorgemaakt, mo gen wij toch nog op één nieuwen order re kenen. Men heeft gesproken over een bedrag van zes millioen gulden, dat met dezen zes- voudigen order gemoeid is. Is dit bedrag juist? De pers weet soms meer dan wij scheeps bouwers zelf, antwoordde de heer Goedkoop lachend. Gesteld dat dit geweldige cijfer het juiste bedrag weergeeft, dan worden twee derden daarvan, dus vier millioen gulden, in allerlei vormen aan loon uitgekeerd. Want men kan het ook zóó zeggen, dat alles, wat op den bouw van een schip betrekking heeft en niet in het buitenland wordt gekocht, als Nederlandsch loon wordt uitbetaald, tot het werk van de telefoonjuffrouw toe. Hoe staan de zaken met Rusland? Alweer zoo'n gewetensvraag, antwoordde de heer Goedkoop. Ik kan wel zeggen, dat ik drie keer per dag met mijn zoon, die nog te Moskou is, telefoneer, doch dat wij tot op dit oogenblik nog geen order van Sovjet-Rusland te pakken hebben .Wat dit be treft, blijft afwachten dus de boodschap. En om tenslotte nog eens op den jongsten order terug te komen, ik herhaal 't opnieuw, dat het een Nederlander is, die als spil fun geert van de geheele zaak en dat is een feit, dat werkelijk niet genoeg kan worden ge waardeerd. Het communistische Tweede Kamer lid L. de Visser is vrij ernstig ongeste'd. Maandagmiddag werd de Veldheimer laan te Bussum in rep en roer gebracht. Zeker D. S-, die ongeveer een half jaar een perceel in genoemde straat be woont, betrok geen gas van de gemeen t-.iijke gasfabriek, wat op zich genomen niet vreemd is. Wel vreemd was echter, dat de p-li- tie er achter kwam, dat S- toch wel glas gebruikte. Zij besloot een onderzoek in te stellen en begaf zich met eenige rechercheurs en monteurs van de gasfabriek naar het perceel en wenschte toegelaten te wor den. De bewoner weigerde echter den toegang tot de woning en bleef in het portiek staan. De rechercheurs stelden den waar nemend commissaris van politie hier mede in kennis, die zich hierop naar de Veldheimerlaan begaf. Doch ook aan hem weigerde S den toegang tot zijn woning. De waarnemende commissaris som meerde S. hierop nog eenige malen en liet hem, toen hij den toegang bleef wei geren arresteeren. Dit stond S. in het geheel niet aan en hen verzette zich hevig. De politie was hem tenslotte de baas en wist hem naar het hoofdbureau ovsr te brengen, waar men hem vastnield. Uit het hierop in de woning ingeste'd onderzoek bleek, dat S. een zijleiding had gemaakt aan de leiding, welke er van den vorigen bewoner nog was ach tergebleven. Men vond verder een gasstel, waar van de vrouw des huizes de slang had afgetrokken en welke men op eenigen afstand van het gasste' vond. Begrijpelijkerwijze trok deze onver wachte politie-inval veel belangstelling *n deze volksbuurt. Een visscher uit de Cocksdorp heeft gisteren, terwijl hij met zijn boot ter hoogte van den Vliehors (het Zuidelijk deel van Vlieland) voer, een naambord van een schip drijvende gevonden. Op het zwarte bord stond met witte let ters de naam „Akia" aangegeven. Men brengt deze vondst te de Cocks- dorp in verband met de vuurpijlen, die Zaterdag zijn waargenomen. Zooals be kend, is toen nog de „Brandaris" uitge varen, zonder evenwel een schip te heb ben gezien. Boven lien herinnert men zich, dat Zaterdagmiddag een Deensch visscherscheepje ter hoogte van de Corksdorp is gesignaleerd. Meer dan vermoedens kan mén uit deze omstandigheden echter niet put ten. Er is geen enkel overtuigend be wijs, dat er Zaterdag nabij de Vliehors een boot vergaan zou zijn en dat daar bij sprake zou zijn van den Deenschen visscher. Douwt Eqbertt Echt* Frtesche Heeren - Baai en Baai-Tabak. Nederlands geurigs!* pijptabak Pogingen van het Kamerlid bchalker ter voorkoming van uitgeleide over de Duitsche grens van aangehoudenen van Duitsche nationaliteit. He, ..iderzoek van de politie te Amster dam naar vreemdelingen, die zonder midde len van bestaan verblijf houden, heeft er de vorige week toe geleid, dat vijf vreemdelin gen zijn gearresteerd, die, in afwachting van een beslissing van den minister, worden vast gehouden. Voorts zijn gisteren wederom niet minder dan tien vreemdelingen, van wie de meesten Duitscher zijn, aangehouden en eveneens, hangende het onderzoek naar hun anteceden ten en de beslissing van den minister voor- loopig opgesloten. Wij vernemen voorts, dat behalve vermelde gevallen, zich nog een Duitsche vrouw te Amsterdam in arrest be vindt, wier uitgeleide over de grens vertra ging heeft ondervonden, doordat zij moeder moet worden, terwijl zich ook te Haarlem een Duitscher, die zonder middelen van be staan was aangetroffen, in arrest bevindt. Naar aanleiding van de jongste arresta ties heeft zich het communistisch lid van de Tweede Kamer, de heer C. Schalker, naar Den Haag begeven, teneinde er bij den mi nister van justitie op aan te dringen, dat de aangehouden Duitsehers in geen geval over de Duitsche grens zullen worden gebracht. Provinciale Staten van Noordholland kwa men hedenmorgen in buitengewone zitting bijeen ter behandeling van de op verlangen van den minister van binnenlandsche zaken ontworpen salarisherziening voor het provin ciaal joersoneel, waarover een uitvoerige briefwisseling was gevoerd tusschen gedep. staten en den minister. In verband hiermede stelde hedenmorgen de heer Ketelaar (v.d.), mede namens den heer E. Polak (s.d.a.p.), voor, de behandeling der voorloopige herziening uit te stellen tot Maandag 11 Febr., teneinde de statenleden in de gelegenheid te stellen de pas ontvangen stukken te bestudeeren. Na eenige bespreking werd het voorstel-Ketelaar aangenomen met 41 tegen 23 stemmen. Gistermiddag is de heer M. uit Klundert met zijn auto op den Stoofdijk te Moerdijk geslipt, van den dijk gereden en onder aan den dijk in een moddersloot terecht gekomen. De auto sloeg over den kop. De vier inzitten den verkeerden in levensgevaar, doch konden spoedig worden bevrijd. Een der passagiers werd door de glasscherven zoodanig ge wond, dat overbrenging naar het ziekenhuis noodig bleek. COR VAN DER LUOT BLIJFT NOG 1 JAAR. Als leider van de N V. Rotter- damsch-Hofstad-T ooneel. De Raad van Bijstand van de N.V. Ver. R'damsch Hofstad-Tooneel deelt mee: Dank zij het persoonlijk offer van den heer van der Lugt Melsert om nog een jaar het directeurschap van het Ver. Rotterdamsch Hofstad-Tooneel te willen voeren, zijn voor 't volgend speeljaar de moeilijkheden te dezer zake na een bespreking met een delegatie van de Schouwburgcommissie voor Den Haag opgelost. Meervoudige strafkamer. Zitting van Dinsdag 5 Februari. Uitspraken vorige zitting. Joh. de B. en Hein Dr., arbeiders, bei den te Haarlem, thans gedetineerd. oortgezet misdrijf van diefstal onder verzwarende omstandigheden. Tus- schenvonnis. Hervatting onderzoek zal op onbepaalden tijd worden hervat. Joh. de B., Haarlem, gedetineerd, diefstal van konijnen, als voren. Jan de B. te Harenkarspel en Joh. de B. te Haarlem, thans gedetineerd, dief stal van levende paling uit de kaar. Als voren. Uieodorus Br., vischventer Harenkar spel, opzettelijke heling van gestolen paling 50 boete of 25 dagen hechtenis. «ie af h vis?cher te Urk, in hechte nis, diefstal onder verzwarende omstan digheden en wederspannigheid. 6 maan den gevangenisstraf. Sjoerd de R., Hoorn en Nic. B., Berk- h°°8er beroep vonnis Kantonge- _*Joorn> vonnissen bevestigd. D. W. van W., werkman Helder, d'ef- stal van gonjezakken. 40 boete of 20 dagen gevangenisstraf. E. v. d. H., los werkman te Helder, nnsdr. art. 249 Strafr. 6 maanden gev Op 8 October 1934 verspreidden drie personen in de gemeente Oudkarspel het communistische boerenblaad e „De Ploe ger" Hierin kwam een artikel voor, dat naar het oordeel van den burgemeesterdc heer A. J. Wijn veld, beleedigend voor hem was. Het drietal een arbeider, een vi«9cher en een landbouwer is te dier zake door de rechtbank te Alkmaar veroor. I deeld en wel ieder tot één maand gevange nisstraf. Vandaag diende de zaak in hooger beroep voor het gerechtshof te Amsterdam. e verdachten zeiden, dat ze niet wisten, dat artikel beleedigend was voor den burge meester. De procureur-generaal, mr. Bauduin, re- quireerde bevestiging van het vonnis ter i rechtbank te Alkmaar (veroordeeling van de verdachten tot 1 maand gevangenisstraf). De verdediger meende, dat het hier geen geval van opzettelijke beleediging betreft. Hij drong aan op vrijspraak subs. niet-onr- vankelijk verklaring van den procureur- generaal. Arrest 19 Februari a s. De rechtbank te Roermond heeft heden ochtend uitspraak gedaan in de zaak van den roofoverval te Deurne. De beide verdachten, P. de Bie en J. Geilen uit Oss, werden we gens gebrek aan bewijs vrijgesproken. De officier van justitie had vrijspraak geëischt. AUTOBUSDIENST DEN HELDER— AMSTERDAM. Ondernemer tot 150 boete ver oordeeld. De autobusondernemer W. G. te Den Helder is heden door de Am- sterdamsche rechtbank conform den eisch van den officier van justitie veroordeeld tot 150 subs. 13 da gen hechtenis wegens het zonder concessie onderhouden van een autobusdienst Amsterdam—Den Helder. De kantonrechter had den man eveneens tot 150 subs. 10 dagen hechtenis veroordeeld, doch ver dachte, die aanvoerde geen regel- matigen dienst te onderhouden, was in hooger beroep gegaan. LANDSTORMKEURING. De Algemeene Keuringsraad bestemd voor de personen, die voorloopig zijn aang*. nomen voor een verbintenis bij den vrijwiift. gen landstorm voor de kaderopleiding bij het vooroefeningsinstituut of voor de opleiding bij dit instituut tot het verwerven van het bewijs van voorgeoetendheid zal zitting houden op Woensdag 13, Donderdag u Vrijdag 15, Woensdag 20, Donderdag 21 en Donderdag 28 Februari 1935, telkens 's morgens om 9 uur te s-Gravenhage, in het gebouw Hekkelaan nr. 4. De uitspraak van den algemeenen keuring®, raad wordt op den dag. waarop zij ge. schiedt in het openbaar medegedeeld in de lokaliteit, waarin de zitting van den raad plaats beeft. Een nieuw geneeskundig onderzoek van een ingeschrevene, omtrent wien door den keuringsraad uitspraak is gedaan, kan uiterlijk den tienden dag na den dlag, waar op de uitspraak in het openbaar is mede gedeeld worden aangevraagd door den ingeschrevene, wien de uitspraak geldt, door elk der overige voor deze gemeente inge schreven personen of door den wettigen vertegen woord iger. De aanvraag moet op aannemelijke in het verzoekschrift omschreven gronden berusten De aanvrager dient het verzoekschrift m bij den burgemeester dezer gemeente, ter se cretarie, afd. Militaire Zaken. Alkmaar, 5 Februari 1935. De burgemeester van Alkmaar, F. H VAN KINSCHOT. Ingekomen zijn verzoeken van M. DE ROOIJ, alhier, resp. om een VERLOF A. verlof van den verkoop van ewak- alcoholischen drank in het klein zoowel voor gebruik ter plaatse, voor welke het verlof geldt, als voor gebruik elders en een VERLOF B. verlof voor den verkoop uitsluitend van alcoholvrijen d; ank voor gebruik ter plaatse van ver koop in het perceel NIEUWESLOOT nt. 7. Binnen twee weken na dagteekening dezer kan een ieder schriftelijk bezwaren tegen het verleenen van deze verloven indienen. Alkmaar, 5 Februari 1935. Burgemeester en Wethouder* van Alkmaar, F H VAN KINSCHOT, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. (Ongecorrigeerd De Japansche ambassadeur te Rome, Soegimoera, is als op volger van het overleden Japan sche lid van het internationale hof, wijlen den ambassadeur Adatsji benoemd tot lid van het permanente hof van interna tionale justitie te den Haag. 1» De sigarenfabriek van de N.V. stoomta- baks- en sigarenfabriek „De Ooievaar" v.h. firma Blanken en den Hartog te Maastricht, waar voor enkele jaren nog ongeveer 30 man werkten, is thans gesloten. JUBILEUM K. BOSMAN. Gisteren 4 Februari herdacht de heer K. Bosman den dag dat hij 45 jaar bij de N.V. W. F. Stoel Zn.'s Bouwmateriaalbedrijf als kalkbrander en later als bedrijfsleider, in dienst trad. Bij monde van den directeur werd bij door de N.V. met dezen gedenkdag geluk ge- wenscht en hem een couvert met inhoud aangeboden. Op verzoek van den jubilaris werd deze dag, in verband met familieomstandighe den, verder niet feestelijk erdacht. Inplaats van de heer A. J. Wijnveldt, die tot kerkvoogd is benoemd, is tot notabel der Ned. herv. kerk te Oudkarspe! gekozen met 50 van de 88 uitgebrachte stemmen de heer C. Wagenaar. Ds. A. Dragt J.Hzn. te Noordschar- woude heeft een beroep aangenomen naar de ger. kerk te Nieuwer-Amstel-Noord. Heden zijn op de gemeente-eecietarie ter inzage gelegd verzoeken met bijlagen van: a. de Fa. S. II. J. SWART en ZONEN, alhier, om vergunning tot het uit breiden van een stcenhonwerswerk- plaats, door het bijplaatsen van een elcctro-motor van 5 P K., voor het in werking brengen van een schuur- en polijstmachine, in het perceel BAAN- STRAAT nr. 10; b. de Fa. JAC. BRUIN en ZOON alhier om vergunning tot het oprichten van een timmerfabriek, met plaatsin* daarin van 5 electromotoren, t.w twee van 4 P.K., één van 3 PK één van 2 P K en één van 1 P K., voor de aandrijving van diverse houtbewer- kingsmachine^, in het perceel PER RONSTRAAT nr. 9; C pAiuda vvAMERICAN PETROLEUM COMPANY, gevestigd te 's-Graven- hage, om vergunning tot het uitbrei- den van een ondergrondsche benzine bewaarplaats, door vervanging van de bestaande aftapinrichting door een electrisch aangedreven aftap- m pV°°LZiPn ?n €Pn m°t°r van 1/3 P K, vóór en ten behoeve van het perceel KENNHMKR8TRAATWEG nr. iut>. Bezwaren tegen deze verzoeken kun nen worden ingediend ten Stadhuize dezer gemeente, mondeling op mulze DINSDAG IC FEBRUARI a.s voormidags te elf uur, en schriftelijk TJJ1 die" tijU Gedurende drie dagen vóór gemelden dag ku men de ve. zoeker en hij. die bezwaren heeft in gebracht op de secretarie dezer veineente Alkmaar, 5 Februari 1935 LANTAARNPAAL OMVEROEREDEN. Gistermorgen werd een lantaarnpaal, staande in de Wilhelminalaan voor het Centraal Ziekenhuis, bij het achteruit rijden door een taxi omver gereden. Door Licbtbe- drijven zijn de noodiige maatregelen tot herstel genomen. NAAR HET HUIS VAN BEWARING OVERGEBRACHT. In verband met een omstreeks balf Januari j.I. gepleeeden diefstal van geld uit een gesloten collectebus in de Ned. Hervormde Kerk te Opperdoes, is door de politie de arbeider S. aldaar aange houden. Hij is heden naar het Huis van Bewa ring te Alkmaar overgebracht. 8. wordt ook nog van eenige andere kleine dief stallen, o.a. te Twisk gepleegd, verdacht EEN MOEDIGE REDDING. Zondag ongeveer 6 uut geraakte op de Zijdam (tegenover het Huis met de Kogel) een kind van den heer L van de Kanaalkade te water. Door geheel gekleed a 't water te sprin gen, wist de 16-jarige Henk v. d. Heuvel, rrompst-aat 18, het reeds zinkende kind te redden. F.en woord van hulde voor deze moedige daad is hier zeker op zijn plaats. EEN LATE PROMOTIE. De heer A. W. Udo, destijds inspecteur aer Dir. belastingen en raadslid alhier, thans ontvanger te Delft, is dezer dagen geslaagd voor het doctoraal examen in de rechtswetenschappen. De heer Udo is 64 jaar. JUBILEUM A. DE WOLFF. De heer A. de Wolff, Israël, godsd. Lecraar alhier, mocht Zondag ter gelegen- riil k3" -ljn 40-jarïge ambtsvervulling tal- rjke bewijzen van medeleven ontvangen, /.oowel van zijn gemeenteleden, als van ui risten medeburgers werden hem vele bloemstukken, felicitaties en bezoeken ge- ra. zoodat deze dag voor hem en zijn gezin een ware feestdag is geworden. HET 100-JARIG BESTAAN DER ISR. BEORAAFPLAATS. De herdenking van het 100-jarig bestaan der Israël. Begraafplaats en Begrafenis- vereeniging werd op plechtige wijze gevierd. In het Bidhuis op de Begraafplaats was men tezamen gekomen en werd door Mevr. dfi Wed. E. W. Vet een gedenksteen onthuld» waarop vermeld staat het geschenk aange boden door de vereen. O G.w. De w.n voor zitter der Israël. Gemeente, de heer E.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 2