KIJKEN is KOPEN bij CLOECK Amstetdauische !Beuts if' 'IDzec&edcht JCunst m Wetenschap Qemeenlecaden JiacktèecicfUm "schagen van Dinsdag 5 Februari 1935. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N. V. naar waarnemingen, verricht in den morgen van 5 Februari. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 768,2 m.M. te La Coruna. Laagste barometerstand 744,8 m.M. te Helsingfors. Verwachting, geldig tot den avond van 6 Februari: Zwakke tot matige wind uit westelijke richtingen; betrokken tot zwaar bewolkt met tijdelijke opklaringen; waarschijnlijk nog regenbuien met natte sneeuw; weinig ver- andering in temperatuur. Weer overzicht. De depressie over Scandinavië werd 10 m.M. minder diep, maar er bleven zich se- cundairen op de Noordzee vormen, waarvan één over ons land naar Duitschland en Frankrijk trekt en een tweede bij Schotland nadert. De hooge druk in het zuidwesten neemt af, zoodat over het algemeen de kan sen op een kouden inval toenemen, al zou dat door de daling bij Schotland nog wor den vertraagd. In Scandinavië is over het algemeen de vorst toenemende. Ook in Duitschland breidde zich het vorstgebied nog iets uit en in Engeland is de tempera tuur gedaald, zoodat ook de westelijke win den hier minder warmte brengen. Zware regen is in de Alpen gevallen. Ver schillende stations melden 25 m.M. In En geland klaarde de lucht tusschen twee de- ressies op, ook in zuid-Scandinavië is het elder geworden. Overigens is de lucht meestal betrokken of nevelig en in Frankrijk en zuid-Duitschland valt nog regen en sneeuw. Alleen over de Schotsche westkust komen krachtige winden voor. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 5.16 uur licht op. Hamburger, bedankte in goed gekozen woorden voor de afsluiting en verfraaing van de Begraafplaats, door de vereeniging bekostigd. De heer J. Elzas, voorzitter der vereeniging, dankte voor de hulde aan de ver eeniging gebracht. De heer Hamburger dankte nu den heer Hoek voor zijn welwillen de medewerking en den heer Van den Beid voor het vlot en goed opleyeren van het werk. Hierna werd de Begraafplaats, bezichtigd en kon men de groote verbetering consta- teeren. De herdenkingsplechtigheid werd naarna in de godsdienstschool voortgezet, waar door den 1 eeraar een herdenkingsrede werd uitge sproken en nog verschillende sprekers het woord voerden. AAN DE VRACHTAUTO VASTGEHOUDEN. Hoe gevaarlijk het is voor wielrijders om aan een vrachtauto vast te houden, ondervond Zaterdag een werklooze uit Alkmaar. Deze hield op den Tvvuyver- weg een auto vast, plots verloor hij de macht over zijn stuur en smakte tegen den grond, waar hij bewusteloos bleef liggen. Bij den heer Glas werd hij binnen gedragen en dr. Destree werd ontboden die verschillende ontvellingen con ta- teerde. Na verbonden te zijn is de patiënt per bus naar Alkmaar vervoerd. COMITÉ VOOR TOONEELUITVOERINCEN. Vrijdag 8 Februari gaat als tweede abon nementsvoorstelling, Zestien jaar (Sixteen), het stuk, dat in Londen meer dan een jaar achtereen is opgevoerd en ook te Amster dam bij De Hagespelers, onder leiding van Eduard Verkade een lange reeks opvoeringen heeft beleefd. De hoofdrollen zijn in handen van Rika Hopper en Eduard Verkade. Na de vijftigste voorstelling schreef: De Telegraaf: Het Rika Hopper Theater was hedenavond bij de 50e voor stelling geheel uitverkocht en een enthousiast en dankbaar publiek bracht het gezelschap aan het einde der opvoering een langdurige en welgemeende ovatie. Handelsblad Aan het einde der voorstelling dankte een langdurige ovatie de spelers, die zonder uitzondering hun ro! uit stekend vervulden. De T ijd Neen, het tooneel is nog niet dood en de belangstelling is er ook nog. De ïiagespelers hebben in het uitverkochte Rika Hopper Theater de 50e voorstelling gevierd van Zestien Jaar. Een prachtige vertooning, naar alle kanten fijn afgestemd met tooneel- kunstenaars. die allen volkomen berekend zijn voor hun rollen. Eén stuk en een vertoo ning om warm aan te bevelen. Hieronder volgen nog eenige persuit- treksels t Het Volk Wie een werkelijk vriend is van de schouwburg, hij zal het beste dat dit seizoen totnogtoe bood. verzuimen indien hij wegblijft. Het Vaderland: De humor in het kwadraat bracht mevr. Van Westerhoven als juffrouw Queen het familiestuk wier lach en traan alle menschel ij ke eigenschappen in waarachtigen eenvoud vereenigden. Maasbode Een bekoorlijk charmant tooneelspel. Handelsblad Gezonde vroolijkheid breekt telkens weer de spanning. INBRAAK TE BERGEN. Ongenoode gasten hebben in een der laat ste nachten een bezoek gebracht aan een tij delijk onbewoond perceel aan de Zuidlaan te Bergen, eigendom van de fam. P. te Amster dam. Eerst heeft men getracht door het uitsnij den van een ruit de tuindeuren te openen, hetgeen door het klemmen van de deuren is mislukt. Daarna heeft men een ruit van de keukendeur gebroken, waardoor het gemak kelijk viel deze deur, waarvan de sleutel aan de binnenzijde in het slot stak, te openen. Op een der bedden heeft men geslapen, terwijl ook een kinderbedje sporen van ge bruik droeg. Voor zoover tot heden valt na te gaan, wordt niets vermist. C. WAIBOER. f Na een langdurig ziekbed is Zondag in den ouderdom van 76 jaar te Schagen over- len Cornelis Albertzoon Waiboer Hoewel het ergste reeds werd gevreesd, werd het verscheiden van den heer Waiboer met ont roering vernomen. De heer Waiboer was in zijn werkzaam leven een geziene persoonlijk heid. In zijn beste jaren had de thans ont slapene in vele besturen zitting en vooral de landbouw vond in hem een groot strijder. Stil en bescheiden als hij was, was de heer Waiboer een weinig opvallende figuur, doch meer ingewijden wisten, dat hij was een wer ker en steun. Vele, vele jaren was de thans ontslapene bestuurslid en voorzitter van de Schager Harddraverij-vereeniging en vooral als zoodanig heeft hij zeer veel en nuttig werk verricht. Hij had zijn ziel verpand aan de paardensport en ondanks zijn hoogen leeftijd was hij nog telken jare op de jaar- lijksche draverijen een leidende persoonlijk heid. Schagen heeft een zijner goede burgers in hem verloren. PROF. CAMPENDONK BENOEMD AAN DE RIJKSACADEMIE. In de vacature van prof. Roland Holst is aan de Rijksacademie voor Beeldende Kunsten te Amsterdam, als hoogleeraar in de monumentale en versierende schilders- kunst benoemd prof. Heinrich Campendonk. Deze buitenlander was de eenige, die door de commissie van toezicht voor een benoe ming was aanbevolen. De regeering heeft lang geaarzeld met deze benoeming, omdat in de kunstenaarswereld in ons land op krachtige wijze geprotesteerd was tegen de ze aanbeveling van de commissie, die be- heerscht wordt door den heer Westendorp, een Amsterdamsch bankier, die den laatsten tijd in de hoofdstad op de kunst bijzondere invloed uitoefent. Kunstbevoegden stelden zich terecht op het standpunt, dat in ons land zeker kunste naars waren te vinden, die krachtens hun werk eerder in aanmerking kwamen dan deze buitenlander en zij hebben de regeering be richt, dat zij een benoeming van een buiten lander voor deze functie zouden beschouwen als een slag in het aangezicht van de Neder- landsche kunstenaars, die in de wereld nog steeds een belangriike plaats innemen. Wie, als Wij, er mede bekend is welke mo tieven tot 't weren van den het meest in aan merking komenden Nederlander, die aanvan kelijk no. 1 stond, hebben geleid, had ver wacht, dat minister Marchant zeker geen bui tenlander zou hebben benoemd. Minister Marchant, de '-democraat, heeft dit niet gedaan en blijkens het bericht, met de benoeming zoo lang gewacht tot de storm in de artistenkringen wat geluwd was. Voor de kunst in Nederland valt het te betreuren, dat dergelijke belangrijke benoemingen af hankelijk zijn van beslissingen van onbevoeg den. Gelukkig zal de ontwikkeling van de vrije kunst er niet door belemmerd worden, doch men vraagt zich onwillekeurig af, waar voor men er in Nederland een Rijksacademie van Beeldende Kunsten op na houdt. De thans in het Stedelijk Museum te Amsterdam heerschende toestanden wijzen er op, dat Am sterdam als centrum van de kunst van van daag ook in gevaar verkeert. Prof. Campendonk is 3 November 1889 te Krefeld geboren. Hij bezocht de H.B.S. en was later leerling van de Vakschool voor tex tielindustrie in zijn geboorteplaats, het mid delpunt van de zijde-industrie in Duitsch land. De waardeering voor zijn werk kwam tot uitdrukking in zijn benoeming in 1921 tot leeraar aan de Kunstschool zijner geboorte stad Krefeld en later in die tot professor aan de Kunstacademie te Dusseldorp. Campendonk is lid van den Deutschen Werkbund en heeft zijn werk in den eersten tijd in de vrije kunstenarsvereenigingen in Berlijn, Dresaen en München ten toon ge steld. Later werd zijn werk ook in de musea van Duitschland opgenomen, voornamelijk in het museum van zijn geboorteplaats. Ook in het Stedelijk Museum te Amsterdam waren een tijdlang een paar zijner schilderijen te zien (uit de collectie-Regnault). Zijn hoofdwerken zijn: de beschildering der zittingzaal in het regeeringsgebouw te Schneidemühl (in de vroegere Duitsche pro vincie Posen) gebrandschilderde ramen in de krypta van de Münsterkerk te Bonn. Hij is in 't bijzonder bekend geworden door zijn houtsneden en achter glasschilderingen: een renaissance van de oude Beiersche boeren- schilderkunst. Wantoestanden en incidenten. Maandagavond kwam de raad der gemeente Schagen wederom bijeen, teneinde de niet geheel afgehandelde agenda verder in behandeling te nemen. Na opening werd allereerst aan de orde gesteld de stemming over het ingekomen adres van den Schager Bestuurders Bond, waarin het verzoek wordt gedaan om aan de regeering te adresseeren, dat de steun- uitkeeringen onvoldoende worden geacht. In de eenige dagen geleden gehouden raadsvergadering staakten de stemmen hierover (5—5). De stemming had thans tot resultaat, dat met 74 stemmen werd besloten geen adres te richten aan de over heid. Het eerder gedane voorstel des heeren Orsel, de heffingen van marktgelden voor de stalletjes te .bepalen van ƒ1 op 75 cents voor niet-inwoners en op 50 cents voor plaatsgenoofen, werd aangenomen, eveneens met 74 stemmen. De begrooting werd daarop verder in behandeling geno men. B. en W. deden den raad het voorstel, het salaris van den directeur te handhaven op 1800, met welk voorstel de meerderheid van de begrootings-commissie zich niet kon vereenigen. Deze meerderheid, bestaande uit de heeren van Nuland en Bakker, was van meening, dat bij den sterken teruggang van de bedrijfsinkomsten en het steeds minder werk salarisverlaging gewettigd is. Deze meerderheid stelde voor, het salaris te brengen op hoogstens 1500. Lang werd over deze kwestie gediscusseerd. Vrijwel alle leden voerden het woord. Algemeen vond men het geen maatstaf, om hier salaris korting toe te passen, als gevolg van ver minderde rendabiliteit van het bedrijf. De directeur heeft het ondanks de slechte tijden zeer druk en neemt, veel werk op zich, waar door losse krachten kunnen worden gemist. Het voorstel in stemming komend, werd dan met 92 stemmen aangenomen. Tegen stemden de beide heeren, vormende de reeds genoemde meerderheid der commissie. Het salaris van den agent der Arbeidsbe middeling werd verhoogd en gebracht op 15.05 per week. De boventallige leerkracht. Een adres van de afdeeling Schagen van Volksonderw., waarin erop wordt aangedron gen om niet over te gaan tot ontslag van een boventallige leerkracht aan de openbare lagere school, werd thans aan de orde ge steld. Het kwam tot zeer heftige debatten. De heer Orsel sprak er zijn verwondering over uit, dat B. en W. over dit belangrijke punt geen overleg hebben gepleegd met het hoofd der school. Dit college stelt wel is waar voor, uit be- zuinigings-overwegingen over te gaan tot het ontslaan van den onderwijzer B. Brou- wer, doch dat kon ook te ver gaan. De belangen van het onderwijs' worden niet gezien. B. en W. hebben tegenover den raad een plicht verzaakt. Het is spreker die wel met het H. d. S. overleg pleegde, geble ken, dat door ontslag 't onderwijs ten zeer ste zal worden geschaad. Wel willen B. en W. hier een doekje voor het bloeden geven en een kweekeling aan stellen, doch dat is onvoldoende. De 5e klasse zal worden toevertrouwd aan eep kweekeling, iets wat niet kan en mag. Mr. Buiskol was 't daar geheel mee eens. Vor ming van groote klassen zal noodig worden en de oude leerlingen worden de dupe. Om een kweekeling aan te stellen op een salaris van even 400 die dan een zoodanige klas se zal moeten onderrichten, noemde spreker een fooi. Mr. Buiskool wees op een legaat, waarvan de 2e leerkracht per jaar 300 kan ontvangen. Tot nu toe was er nooit sprake van een boventallige leerkracht; im mers alle onderwijzers werden door het rijk gesalarieerd. De gemeente toucheert elk jaar deze gelden, maar nu het ten goede kan komen aan 't onderwijs, nu willen B. en.W. een onderwijzer ontslaan en toch het geld van het legaat Mulder toucheeren. Spreker noemde dit een bedenkelijke politiek. Nog lang werd er gesproken. B. en W. gaven dan ten slotte toe, dat het beter ware ge weest, in overleg te treden met het H. d. S. Toen het voorstel in stemming kwam werd besloten met 9—2 stemmen om deze boventallige leerkracht te handhaven. Met gelijke stem-verdeeling werd dan een voorstel van Erp, behelzende schrapping van presentiegelden, verworpen. Op voorstel van den heer Schoorl werd besloten, om de straatbelasting met 1 te verhoogen en alszoo te brengen op 4 waardoor een eerder gedaan voorstel van B. en W. werd aangenomen. De vleeschkeuringsdienst. Financicele verwikkelingen. De heer van Erp sprekend over den veeschkeuringsdienst Kring Barsingerhorn, wenschte den raad voor te stellen, dat de af gevaardigde der gemeente Schagen in de commissie-vergadering van den dienst zal brengen een voorstel, om de salarissen, van den directeur en van den secretaris-adminis trateur elk te verlagen met 1000. Op den gang van zaken had spreker vele aanmer kingen. Het is z.i. niet gemotiveerd, dat een rijks veearts tevens is directeur van den dienst. Het regent klachten. Het is spreker bekend, dat vele veehouders bedoelden rijksveearts als hun veearts hebben gekozen, omdat ze dan bij de verwerkingsinrichting, bij keu ring van vee, wat meer kunnen bereiken. Dit is een ongezonde toestand. Deze twee baantjes zijn niet vereenigbaar. Het gaat met 't bedrijf lang niet naar wensch en hier is bezuinigen zeker gemotiveerd. De beide, hier bedoelde functionarissen hebben een salaris, dat veel te hoog is. De heer Blaau- boer, wethouder en tevens afgevaardigde der gemeente, merkte op, dat de commissie van meening is, dat de salarissen niet te hoog zijn en dat handhaving daarvan ge motiveerd is. De heer de Veer, secretaris boekhouder van den dienst, merkte op, dat de heer van Erp aan de vaststelling van de ze salarissen zelf heeft medegewerkt in den tijd, dat hij wethouder der gemeente was Deze opmerking was voor de heer van Erp reden, om heftige verwijten te doen aan het adres van den heer de Veer. De heer Erp noemde het wel kras, dat iemand als de heer de Veer hier in het openbaar dat wil zeggen. Met verheffing van stem riep de heer van Erp dan uit, dat dit hem zeker niet past. De mentaliteit van den heer de Veer in financieele aangelegenheden, dezen dienst betreffende, is naar sprekers oordeel genoegzaam bekend. De heer de Veer staat in de kwestie van Wurkum ook niet smette loos. Het was hem bekend, dat van Wurkum, die als ondergeschikte werkzaam was bij den dienst, aan dien dienst geld heeft ge leend tot een bedrag van 4000. Deze leening is geschied via den directeur en in de boeken is van een leening nooit iets gebleken. Dat is vermeden, door den directeur, veearts de Boer, als tusschen- scbakel te bezigen. Maar zelfs toen de heer van Wurkum bij de gemeente aanklopte om subsidie van de gemeente, ten behoeve van een schoolgaand kind, toen zelfs heeft raadslid de Veer geen mededeeling gedaan dat bedoelde Wurkum geld bezat en dus voor subsidie niet in aanmerking mocht ko men. Een dusdanige wijze van dienen van het gemeentebelang noemde spreker beneden peil. De heer de Veer wilde een uiteenzetting geven, doch de voorz. interumpeerde, door spreker erop te wijzen, dat wij hier inderdaar heeft gefaudeerd. De hr. van Erp wenschte stemming over zijn voorstel, dat verworpen werd met algemeene stemmen. Een nu ge daan voorstel van Mr. Buiskool, den afge vaardigde van de gemeente te dragen, om de commissie van den vleeschkeurings dienst voor te stellen, salaris-vermindering van beide functionarissen naar billijkheid te overwegen, werd met algemeene stem men dan aangenomen. De begrooting werd met algemeene stemmen aangenomen, met de volgende cijfers: Inkomsten en uitgaven 299927.88 met een voordeelig slot van 100.05. Bij de rondvraag wees de heer van Erp er op, dat hem is gebleken, dat de keurings dienst op marktdagen, welke moet worden uitgeoefend door de veeartsen, wordt waar genomen door hulp-keurmeesters. De vee- artsen worden er voor betaald, doch die doen in dezen tijd particulier werk. De hulp keurmeesters die deze* diensten waarnemen, worden weer gesalarieerd door den vleesch keuringsdienst. Ook dit zijn wantoestanden. B. en W. zegden een onderzoek toe. Nadat nog eenige minder belangrijke vragen waren gesteld, volgde sluiting van deze rumoerige vergadering. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 4 Febr. 1935. Andijvie per 100 stuks 1.10—3.50; Appelen per 100 pond 7.5013.50; Bloemendaler kool per 100 stuks 3.5O—f 7.50; Boerenkool per 100 stuks 0704.10; Bieten per 100 K.G. 1.20; Gele kool per 100 K.G. 11.90; Groene kool per 100 stuks 34.50; Knolselderie per 100 stuks 1 2.60; Koolrapen per 100 K.G. 1.40; Peren per 100 pond 4.50; Prei per 100 bos 1-906 20; Pieterselie per 100 bos 1.702.20; Roode kool per 100 K.G. 1.204.70; Selderie per 100 bos 0.50 2.60; Spinazie per 100 K.G. 0.98 1.14; Spruiten per 100 pond 2—4.50; Uien per 100 K.G. 1.20—2.60; Winter wortelen per 100 K.G. 11.50; Wasch- wortelen per 100 bos 6.5010.50; Wit lof le s. per 100 pond 34.50 en 2e s. 1.50-/ 2.50. PURMEREND, 5 Febr. 1935. Op de he den gehouden weekmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt; Oem. Kaasbeurs. Verhandeld 21 partijen, wegende 29000 K.G. Hoogste prijs 17- Handel matig. Kaas: 7 stapels Kleine boeren 17, vol vette 17.50, handel matig; 395 K.G. Boter 1.651.70 en weiboter 1.451.60 per K.G.; 339 Runderen, w.o.: 155 vette koeien 54—60 cent per K.G., 127 Gelde- koeien 80-/ 135, 80 Melkkoeien 110- 185; 17 Stieren 3240 cent per K G., 25 Paarden 60-ƒ 140, 70 Vette kalveren 30 50 cent jer K.G., .handel stug; 442 Nuch tere kalveren (slacht) 2—8 enfok 8 12, handel vlug; 132 Vette varkens voor de slacht 3436 cent per K.G. handel vlug; 62 Magere varkens 14—20, 194 Biggen 9-ƒ 13, 942 Schapen 16-/ 19, 7 Bok ken 3—9 per stuk; Kipeieren f 2.50— 3 en Eendeieren 2 per 100 stuks; Piep kuikens 6572 Yi, cent en Oude kippen en hanen 203714 cent per K.G.; Konijnen 0.301.75, Eenden 3070 cent per st Duiven 40 cent per paar; 2600 stuks Eend eieren 2 en 2096 stuks Kipeneieren A 2.50-ƒ 2.80. Coöp. Centrale Eierveiling Purmerend G.A. 110000 stuks Eendeieren 2.20— 2.30 en 65000 stuks kippeneieren, waarvan de prijzen als volgt: 70^-80 K.G. 3 4.50, 65-66 2.90-ƒ 3.40, 63-64 2.60-/ 2 80, 60-62 2.50—2.70, 58 -59 2.40-ƒ 2.60, 56-57 2.30— 2.50, 53-55 2.702.40, 50-52 f 2 2.20, 45—49 1.80—2-10. BROEK OP LANGENDIJK, 5 Febr. '35. Aanvoer en prijzen waren heden als volgt; 44000 K.G. Roode kool 2.50—5.30, 2e s. 1.60—4.80; 64000 K.G. Gelè kool f i1.50, 2e s. 1 1.20; 70000 K.G. D. witte kool 70-90 cent; 13000 K.G. Uien: gele 2—2.30, grove 2.60 2.70, drielingen 1—/ 1.20; 6400 K.G. Peen 0.90^-/1.20 en 2100 K.G. Bieten 0.601.20, alles per 100 K.G. TEXEL, 4 Febr. 1935. Op de heden ge houden weekveemarkt waien aanvoer en prij zen als volgt: 3 Koeien 80120; 2 Vette kalveren 1723; 10 Nuchtere kalveren 56.50; 2 Schapen 10 12. EIERENVEILING TEXEL. TEXEL, 4 Febr. 1935. Op de heden ge houden eierenveiling waren in totaal 54575 stuks kipeieren aangevoerd, waarvan de prijzen als volgt: 5862 K G. (per 100) 2.25-/ 2.60, 62—64 2.45—2.70, 66 -70 2.65-ƒ 3. NOORDSCHARWOUDE, 4 Febr. 1935. 3800 K.G. Uien: uien 2.202.30, drie lingen 0.801, grove 2.602.70; 550 K.G. Peen 0.60; 950 K.G. Kroten 12000 K.G. Roode kool 2.50-/ 4.20; 9800 K.G. D. witte kool 0.80-/ 0.90 en doorsche 70 cent, alles per 100 K.G. (Ontvangen per draadlooze telefoon). Koers van heden te: Vorige pl.m. 1.30 koers STAATSLEENINGEN. 4 NederL 1931 1 101% 4 1934 0 0 1 i 101% 4 Ned.-Indië 1934 0 0 9 101%6 4 1934 A 4 f a 1013/16 514 Duitschland 1930 0 a 321/s 32t/4 Idem met kettingverklaring. f 1 9 393/a 39% BANK-INSTELLINGEN. Amsterd. Bank i 1 1 105 Handel Mpij. Cert. v. 1000 4 1 287/s 29 38% 38 Ned. Ind. Handelsbank 0 9 9 69 69% Rotterd. Bank INDUSTR. OND. BINNENL. 1 1 100 Alg. Kunstzijde Unie v. Berkels Patent 1 a 0 31% 30-% 49 Calvé Delft Cert. 0 4 OU/8 61% Nederl. Ford ex. 40 afst. 4 0 244 244 Philips Gloeil. Gem. Bezit 0 4 4 0 225 227}-'/4 Unilever INDUSTR. OND. BU1TENL. 88% 88 Am. Smelting a 1 1 2lVs Anaconda 9 0 1 6% 63% Bethleh. Steel 4 I 4 18% 18 Va Cities Service a 1 1 Steel comm. i 1 a M 227/16 22%6 U. S. Leather c 1 33/8 CULTUUR MAATSCH. H. V. A i t 1 169 168 Java Cultuur 0 4 9 1 93% Ned. Ind. Suiker Unie 9 9 9 83'/s Vorstenlanden 1 19% 19% Dito actions i 12.00 MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij. I 0 1 1 149% 149 1 47 47 Redjang Lebong PETROLEUM. i 0 i 1 160 160 Dordtsche Petr. i i 9 0 117% Kon. Petr. 9 a 1457A6 144»-»/4 957/8 957/8 10%6 107/18 Shell Union 4 i 4% 4%6 RUBBERS. Amsterd. Rubber i 9 98% 98% Deli Bat. Rubber a f i 69% 70 Hessa Rubber f 1 92% 92 Oostkust Serbadjadi 0 0 R a 31% 32 0 9 617/g Interc. Rubber 4 k 1% 13/4 SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned. Stoomboot 9 6Vs Scheepvaart Unie TABAKKEN. 9 0 R 32'/a 32% Deli Batavia f 0 145% 134-'/, Senembah 0 4 140 140% AMER. SPOORWEGEN. At-:hison Topeka 1 a 28 Southern Railvv. Cert. 0 0 0 7% 62% Union Pacific f 1 pl.m. 1.45 1017/8 pl.m. 2.00 pl.m. 2.15 32% 227% 189/ia 168% 147%-8 227- 87% -i 4 18% 92 82-% 228-f 87% 8H-2} 98%-} 4% 69 V. 1% 134% §Noteering per 50. fExclaim. 'Exdividend. PROT.ONGATIE Vorige koers 1 pCt. Heden 1 pCt. WISSF.F KOERSEN AMSTERDAM. NIET OFFICIEEL. New-Work Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga)34.50 Bazel t Kopenhagen 32.40 Stockholm Oslo a a - a a Madrid .a.ta.a... Italië a a a I l a Vorige Koers op koers heden 2 uur 1.487/, 1.48% 7.2574 7.24% 59.33 59.35 9.75% 9.75i/a 34,50 34.51 47.86 47,85 32.40 32.35 37 40 37.35 36.40 36.35 20.0 20. .0 12.60 12J5

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 3