HET ZEEMONSTER VAN NAGASAKL 'fxooinciaal 'Memos EGMOND BINNEN HEERHUGOWAARD KOEDIJK SCHAGEN BERGEN WIERINGERWAARD ring deelde de voorzitter mede, dat tezamen 4500 M2. benoodigd was voor den aanleg van den weg, waarvoor de grond benoodigd was. De raad had besloten, tot verkoop van den gevraagden grond voor 2500 per H.A. als de pereelen grond geheel gekocht zouden worden en voor 3500 per H.A. als het ge vraagde stuk alleen werd gekocht. Vrijdagmiddag vergaderde de raad de zer gemeente onder voorzitterschap van burgemeester Bos. De raad was voltal lig- Daar dit de eerste vergadering in het nieuwe jaar was wijdde de vootzltter een enkel woord aan het afgeloopen jaar. Spreker memoreerde het eigen aardige geva', dat in 1934 de 2500ste in woner was ingeschreven, dat echter vóór 31 Dec. het inwonertal was gedaald tot '2498, zoodat wij het hier zullen kun nen beleven tweemaal de 2500ste in te schrijven. Overigens zag het er nog niet naar uit dat 1935 een beteren toestand zou brengen, spreker hoopte echter, dat ge durende den tijd. dat de kiezers deze afgevaardigden aan het bestuur zouden laten, de samenwerking als altijd prettig mocht zijn. De wethouder Apeldoorn dankte voor het gesprokene en hoopte, dat God den voorzitter kracht mocht geven ook in 1935 met denzelfden ijver werkzaam te ziin. Hierna werd overgegaan tot behande ling der ingekomen stukken. Een schrijven van het ministerie van sociale zaken, houdende toezegging van subsidie voor het ditdiepen van vaarten, werd voor kennisgeving aangenomen. De regeling was geheel overeen komst'g het vorig jaar, uurloon en toezicht waren op dezelfde wijze vastgesteld. De vaststelling der financieele ver houdingsstukken 1932 wees uit, dat po litie, onderwijs en armenzorg per inwo ner hadden gekost 11,76, terwijl de vergoeding per inwoner in deze gemeen te bedroeg 7.23. Thans lag bij Ged. St. ter inzage de officieele aanvrage om concessie v or een bus-uurdienst, aansluitende op a'le van Heiloo vertrekkende treinen. Op 18 Febr. konden hiertegen bezwaren wor den ingebracht. De voorzitter zou inzage van de aanvrage gaan nemen en trach- ter een zoo goed mogelijke regeling voor het dorp Egmondbinnen te verkrijgen. Het plan was te verzoeken meerdere diensten over Egmondbinnen te doen loopen. Het r.-k. schoolbestuur van Egmond binnen verzocht een voorschot voor de instandhouding der school over 193f van 1500, volgens de wet zouden zij recht hebben op 2500. De raad besloot dit te verleenen. Van de Maatschappij voor gemeente- crediet was een aanbieding binnenge komen voor een geidleening tegen 4l/« pet. Dit gold de converteering van een geidleening van het gasbedrijf, thans rentende 61/* De raad besloot deze leening te aanvaarden. Uit het verslag van de commissie tot wering van schoolverzuim bleek, at de ongeoorloofde verzuimen sterk afna men. In 1932 bedroegen deze 1,71 in 1933 0.73 in 1934 0 45 Tevens werd in dit verslag gememoreerd, dat de voorzitter, de heer W. J. Apeldoorn, in 1934 de commissie was ontvallen, nadat hij vanaf de oprichting in 1901 deze functie had vervuld. De heer G. Belleman had een verzoek tot den raad "ericht om een gedeelte van het Mallegat, de "g. Molensteeg, voor het autoverkeer te doen sluiten, omdat het voor kinderen gevaarlijk was. B. en W. meenden echter, dat afslui ting op bezwaren stuitte, daar bovendien een der bewoners zelf een vrachtauto had, en het toch ook geen weg was voor doorgaand verkeer. Besloten weri den weg niet af te 6luiten. Het r. k. schoolbestuur van Egmond aan den Hoef vroeg een voorschot van 1800 voor instandhouding der school over '35. Deze school had volgens de wet recht op 28ÖO. De voorzitter prees de beide schoolbesturen voor hun sober be heer en was dankbaar voor de mede werking om zooveel mogelijk te bezui nigen. Voor kennisgeving werd aangenomen de goedkeuring van het raadsbesluit tot verkoop van grond langs den Hoeverweg aan het Hoogheemraadschap. Door de commissie tot wering van schoolverzuim waren drie personen ge noemd, die in aanmerking konden komen voor voorzitter der commissie in de vacature-Apeldoorn. In alphabetische volgorde luidde deze voordracht: C. Bal- tus, W. Twisk, N. J. Zuurbier. Met alge- meene stemmen werd N. J. Zuurbier benoemd. Ingekomen was een schrijven van Ged. St. met de vaststelling van de be bouwde kommen in de gemeente. Een verzoek om de bebouwde kom in Eg- nvnd aan den Hoef uit te breiden tot het Carmelitessenklooster, werd niet toegestaan. Van den minister van sociale zaken was een schrijven ingekomen, houdende bericht dat geen subsidie kon worden verleend in de kosten van verboteriiT van den Vennewatersweg in werkver schaffing. De voorzitter lichtte toe, dat deze weigering werd gebaseerc, op het feit dat de kosten werkverschaffing ad 10.600 te weinig waren in verhouding tot de overige kosten ad 26-400. Echter was dit niet juist daar dc totale kosten 26.400 bedroegen, waaronder 10.600 arbeidsloo i. De voorzitter had deze kwestie inmiddels bij het ministerie na der uiteen gezet. De meerderheid van B. en W- ste de voor de Kroon te ver'oeken het aantal verloven A ingevolgde de drankwet te beperken tot het tegenwoordige aantal Volgens het aantal inwoners zouden hier 9 verloven A mogen zijn, er zijn er 5. Thans was echter een verzoek inge komen van L. Schuit om een verlof A aan den Adelbertusweg bij het z.g. putje. De voorzitter meende, dat deze plaats, ook vooral omdat de zaak buiten de kom van het dorp kwam, niet geschikt was voor een verlof A, verlof B was vol doen- do. Wethouder Apeldoorn dacht door af wijzing van het verzoek Schuit te zeer te dupeeren, de overige leden waren van meening dat het algemeen belang voor ging, zoodat werd besloten het aantal verloven A voor de eerstvolgende 5 jaren weer op 5 te houden. Daarna werden de leden voor de stem- bureaux aangewezen. Hierna volgde de vaststelling der be grootingen 1935. Het Burgerlijk Armbestuur wees aan een gemeentelijke subsidie van 6500. De begrooting sloot in ontvang en uit gaaf met een bedrag van 6565-02. Het gasbedrijf in ontvang en uitgaaf 4850; het electr. bedrijf 19043.35; de gemeen- tebegrooting sloot met een nadeelig slot van 12000, een post onvoorzien van 700. Voor ondersteuning werkloozen en werkverschaffing werd geraamd een bedrag van 25.400. De opcenten zijn 200 personeele belasting; 75 gemeente fondsbelasting en 40 op het vermogen. Naar aanleiding hiervan werd nog even gesproken over de hondenbelasting of de gemeente n.1. het recht had nu nog een navoredring te doen van 2 voor 1934. De voorzitter antwoorde, dat dit door de regeering was opgelegd. De heer van Dam zou gaarne zien, dat er eens iets tegen gedaan werd, dat men in deze gemeente zooveel moest betalen voor het houden van een paard, ia Ber gen betaalde men niets. De raad besloot nog het gemeente- boschje te Wimmenum te laten hakken, omdat het rijshout nu nog wel iets op bracht. Na de behandeling der agenda vroeg de heer van Dam. wanneer de bussen nu eindelijk over Wimmenum naar Ber gen zouden rijden, de concessie was er toch. De voorzitter antwoordde, dat vol gens verkregen .inlichtingen de datum van inwerkingtreding nog niet was vastgesteld. De heer Straathof zou het wenschelijk vinden een gerieflijker aansluiting te maken van de Rinnegommerlaan op den nieuwen weg naar Heiloo. Hierover was inmiddels reeds aan Heiloo geschreven. De heer Apeldoorn had een klacht over het werpen van vuilnis bij de z.g. Loet. Hij zou daar gaarne een bord z'en. De voorzitter beloofde deze zaak te be kijken. Hierna sluiting. Vrijdagmiddag 2 uur kwam de raad de zer gemeente onder voorzitterschap van den heer Sutman Meijer ter vergadering bijeen. Nadat de heer Smit de belofte in handen van den voorzitter had afgelegd, feliciteerde de voorzitter dit nieuwe raadslid met zijn benoeming. Hierna sprak de burgemeester een nieuw jaarsrede uit. De burgemeester wenschte de raadsleden in alle opzichten een gelukkig en voorspoe dig jaar toe. De zorgvolle tijdsomstandighe den laten ook de gemeente en hare ingeze tenen niet onverlet. Juist in deze gemeente, waar land- en tuinbouw de hoofdbronnen van bestaan moeten zijn, wordt de economi sche inzinking diep gevoeld. Zoo ingewik keld als het raderwerk van het maatschappe lijk leven is, zoo ingewikkeld wordt ook het pogen om ordening te geven aan het ont wrichte economische leven. Den terugslag van dit alles ondervinden ook de gem.-bestu- ren. Een aanpassingsproces is ook voor be stuur en administratie noodzakelijk en voor waarde van zelfbehoud geworden. De vermeerdering van de bestuurstaak on dervindt ook de raad. Vermeld kan worden, dat in 1934 elf raadsvergaderingen werden gehouden, terwijl het college van B. en W. een 29-tal keeren bijeen kwam. Het aantal inwoners dat op 1 Jan. 1934 5056 bedroeg, steeg in 1934 slechts met 37, een voor deze gemeente geringe vermeerde ring. Indien het vertrekcijfer niet zooveel hooger was dan het cijfer der ingekomen personen, zou de vermeerdering belangrijk grooter zijn geweest. Meerdere ingezetenen die hun be roepsbezigheden vrijwillig neerlegden zijn naar andere gemeenten verhuisd. Het stemt tot voldoening, dat eerlang uitvoering wordt gegeven aan het partieel uitbreidingsplan. Het zal dan meer dan tot nog toe mogelijk blijken in de gemeente te vinden hetgeen men nu elders zoekt. De demping van slooten, de aankoop van grond achter de perceelen Kooy tot en met wed. Potveer en het graven van een nieuwe scheidingssloot zullen de gemeen te niets kosten. Die kosten zijn volledig ver disconteerd in den prijs, die belanghebben den hebben te betalen voor de als tuin grond bestemde grondgedeelten. Voor de demping van de sloot voorlangs het z.g. oude sportterrein draagt de gemeente haar aan deel in de kosten van werkverschaffing, een aandeel dat niet grooter is dan indien de menschen waren te werk gesteld in den Wie- ringermeerpolder. De financiering van het uitbreidingsplan is een unicum, waarvan voorbeelden niet direct aanwijsbaar zijn. Hier is geen plaats voor critiek, maar veeleer voor lof. Wat den financieelen toestand der gemeen te aangaat, hoewel deze allerminst rooskleu rig is, vrees om tot noodlijdende gemeente te worden verklaard, behoeft ook voor 1935 nog niet te bestaan, indien de voorstellen van B. en W. een gunstig onthaal vinden. Uit het ontwerp der begrooting voor 1935, die eer lang den raad zal worden aangeboden, zal blijken, dat het B. en W. ernst is om de geld middelen der gemeente met de meeste zorg te beheeren. Hoewel bij de herziening van de begroo ting 1934 op een eenigszins noemenswaardig batig overschot van dat dienstjaar bezwaar lijk gerekend mocht worden, zal bij de indie ning der rekening kunnen blijken, dat het nogal is meegevallen. De belasting-opbreng sten bedragen plm. 3200 meer dan bij de herziening geraamd werd, terwijl de uitga ven voor werkverschaffing en steunverlee- ning beneden de ramingen blijven. Wij weten nog niet hoe de begrooting voor 1936, waarin het batig slot van 1934 ver werkt wordt, er uit zal zien. Er is geen reden tot ongezond optimisme, maar evenmin tot overdreven pessimisme. De gezondheidstoestand in de gemeente is alleszins gunstig. Het zuigelingensterftecij fer is eveneens gunstig. Spr. wijdde vervolgens nog een enkel woord aan de nagedachtenis van den heer P. Kostelijk. Zijn persoon zal stellig in goede herinnering aan hetgeen hij voor de gemeen schap deea, voortleven. Spr. dankte den raad, de wethouders, amb tenaren en ingezetenen ten slotte voor de aangename samenwerking. Ingekomen stukken. Enkele verzoekschrif ten om ontheffing van schoolgeld en honden belasting worden door den raad behandeld en aangenomen. Verzoekschrift van het bestuur van het r.k. fanfarecorps Hou en Trou om een subsidie over 1934. Bes'oten werd om een subsidie van 40 te verleenen. Verzoekschrift van den heer H. J. M. Jan sen om een subsidie van 20 voor het hou den van een buitenwettelijken cursus voor vervolgonderwijs. Besloten werd de gevraagde subsidie toe te staan. Schrijven van het bestuur van den r.k. Land- en Tuinbouwbond inzake de uitvoe ring van de baggerregeling. De voorzitter zeide, dat B. en W. de zaak van alle kanten zullen bekijken. De raad vond goed deze zaak ter afdoening B. en W. in handen te geven. Mededeelingen. Ged. Staten hebben de uit- gavenfactor voor de financieele verhouding vasgesteld op 124 096. Gemeenterekening 1932. In verband met enkele bemerkingen van Ged. Staten dienen eenige wijzigingen van formeelen aard te worden aangebracht. B. en W. stelden voor deze rekening thans voorloopig als volgt vast te stellen. De ontvangsten van den gewonen dienst op 174.376.06, de uitgaven van den gewonen dienst op 162.896.26, alzoo batig slot 11.479.80. De ontvangsten van den ka- pitaaldienst op 147.541.74, de uitgaven van den kapitaaldienst op 145.901.95, alzoo ba tig slot van 1639.79. De raad kon zich hiermede vereenigen. Slootdemping Middenweg. Besloten werd tot vaststelling over te gaan. Burgerlijk Armbestuur. Wegens periodieke aftreding van den heer P. Konijn, als lid van het B.A., hadden B. en W. de navolgende voordracht aangeboden: 1. P. Konijn, 2. C Zuurbier. De heer Konijn werd met algemee- ne stemmen herkozen. R.K. school voor de parochie het H. Hart. Voorstel tot het verleenen van medewerking ingevolge art. 72 der L.O.-wet 1920 tot het gedeeltelijk betegelen van het speelterrein, verzocht bij schrijven van 7 Dec 1934 door het r.k. schoolbestuur dezer parochie. De raad besloot daartoe. Ambtswoning burgemeester. Besloten werd om de gelden, verkregen door verkoop van grond nabij het woonwagenkamp, te bestem men tot gedeeltelijke dekking der kosten van den bouw eener ambtswoning. Bouwverordening. Voor nieuw te bouwen woningen stelt de bouwverordening de aan wezigheid van een brievenbus als eisch. Het komt gewenscht voor dezen eisch ook te stel len voor bestaande woningen. B. en W. stel den daarom voor de bouwverordening aan te vullen. Leden van diverse stembureaux werden be noemd. In de verordening winkelsluiting werden eenige wijzigingen aangebracht. Het voorstel van B. en W. tot het toekennen van een schadevergoeding van 47.92 aan M. Leegwaterde Ruiter, werd door den raad aangenomen. Uitbreidingsplan. Met het voorstel van B. en W. om te bepalen, dat de vaststelling van een partieel plan van uitbreiding van H.H.W. in voorbereiding is, kon de raad zich vereeni- gen. Hierna sluiting. Zaterdagavond werd door het onderling ondersteuningsfonds bij ziekte en de zieken- huisverpleging jaarvergadering gehouden in het locaal van den heer Jb. Groot onder lei ding van den heer C. Beets. Deze opende met het welkom toe te roepen en wees hierbij op de kracht der vereeniging, wat blijkt uit de gunstige bepalingen die de leden genieten. De rekening van den penningmeester gaf aan als ontvangst 2426.39, uitgaaf 2252, sal do 174.39. Het totaalbezit der vereeniging op einde 1934 is 7253.80. Den penningmeester werd dank gebracht. Uit het jaarverslag bleek, dat 4 bestuurs- en een ledenvergadering zijn gehouden, die allen goed bezocht zijn. Het ledental is 166. Middelen zullen beraamd worden dit uit te breiden. Evenals het voorgaande jaar werd 40 beschikbaar gesteld voor het uitzenden naar een herstellingsoord voor het zwakke kind. Over de maanden Januari, Februari en Maart zal geen contributie geheven worden. Het salaris van den penningmeester werd met 25 verhoogd. Op voorstel van den heer W. Butter werd voor 1934 een gratificatie van 25 aan den penningmeester toegestaan. Bij de bestuursverkiezing waren aan de beurt van aftreding, de heeren C. Beets, C Bregman en Jb. Boon Jzn. Wegens hoogen leeftijd stelde de heer Beets zich niet beschikbaar. De aftredende heeren Bregman en Boon werden herkozen en in de plaats van den heer Beets werd ge kozen de heer P. Mulder Pz. Hierna prees de heer P. Hart het vele werk van den heer Beets, die vanaf de oprichting der vereeniging, in 1901, bestuurslid is ge- geweest, waarvan dertig jaar als voorzitter. In dit tijdvak heeft hij op een na alle notulen van bestuurs- en ledenvergaderingen en reke ningen van den penningmeester geteekend, wat een belangrijke prestatie is. Namens het bestuur stelde hij voor hem te benoemen als eere-voorzitter. Als aandenken werd hem een wandelstok aangeboden, die een parajpluie inhoudt, mede een premievrije polis gedurende zijn verdere leven bij het on derling ondersteuningsfonds bij ziekte. Deze voorstellen werden door de vergadering met een spontaan applaus onderstreept. Diep ge troffen dankte de heer Beets voor deze hul diging. Het bodeloon onderging geen verandering Medegedeeld werd dat weer voor een jaar de uitstaande gelden bij de gemeente ge plaatst zijn Hierna werden behandeld de werkzaamheden van de ziekenhuisverpleging. De rekening van den penningmeester gaf aan als ontvangst 1624.25, uitgaaf 11589.88. Ook deze rekening werd onder dank goedge keurd. Voor deze werkzaamheden werd het salaris van den penningmeester met 25 ver hoogd. Met algemeene stemmen werd de heer Jn. Kooy herkozen als bestuurslid. Op voorstel van den heer W. Butter werd besloten een adres aan den gemeenteraad te richten om instemming te betuigen met het daarliggende adres van de afd. Koedijk van het A.A.Z.A. Door den heer P. Mulder werd voorgesteld evenals het voorgaande jaar dezelfde bijdra gen aan den gemeenteraad aan te vragen tot steun aan de ziekenhuisverpleging. Na be spreking van eenige kleinere zaken sloot de voorzitter met dank voor de aangename sa menwerking. In de hierna gehouden bestuursvergade ring werden gekozen de heer P. Hart als voorzitter, de heer P. Mulder als vice-voor- zitter, de heer G. Meijer als secretaris en de heer Jn. Kooij als controleur voor het uitrei ken der ziekenbriefjes. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer C. Roggeveen Kzn., thans te Bennekom, is aan de Landbouwhoogeschool te Wageningen ge slaagd voor het landmetersexamen. De pas opgerichte afdeeling van de Ver. voor Facultatieve Lijkverassching, hield Vrij dagavond haar eerste vergadering in het Oranjehotel. Ofschoon lang niet alle leden tegenwoordig waren, kon de opkomst toch ook niet slecht genoemd worden. Dr. van Gelder opende met een woord van welkom. Hierna had de benoeming plaats van twee leden, die de kascommissie zullen vormen, waarvoor de heeren P. Krom en Krul zich beschikbaar stelden, wat zonder stemming door de vergadering werd goedgevonden. De voorzitter deelde mede, dat hij met de afd. Alkmaar een bespreking had gehad, over een excursie naar het crematorium te Westerveld. Deze excursie zal in samenwer king met Alkmaar plaats vinden op 30 Juni a.s. Waar zeker lang niet alle leden met de ligging van het crematorium, alsmede met het sobere doch indrukwekkende gebouwen complex op de hoogte waren, hoopte spr., dat er van deze excursie een druk gebruik zal worden gemaakt. Voor deelname, waarvan de kosten uiteraard zeer gering zijn, kan men zich nu alvast opgeven bij de secretaresse, mevr. Boschv. Werkum, Stroomerlaan 12 te Bergen. Toen gaf de voorzitter 'n uiteenzetting van de kosten, welke een verassching vanaf Ber gen met zich brengt. Uit een gespecificeer de opgave van verschillende instanties, welke hierbij betrokken fnoeten worden, bleek, dat de kosten van de verassching als zoodanig beneden de kosten van een gewone begrafe nis blijven. Naar gelang de afstand naar Westerveld grooter is, worden de kosten hoo ger. Voor leden, welke voor de verassching ruim de helft minder betalen dan niet-leden van de vereeniging, bleek het totaal-bedrag weinig hooger te worden, dan de kosten voor een begrafenis. Spr. meende hierin een redén te mogen zien, dat ieder die na zijn dood j wenscht verascht te worden, in zijn eigen be- lang lid dient te worden. Bij de rondvraag opperde de heer Tj. Vis ser de vraag of bij eventueele stagnatie van het crematorium te Westerveld, waardoor de verassching in Nederland geen plaats zou kunnen vinden, er ook op eenigerlei wijze door de Ver. van Facultatieve Lijkverbran ding wordt zorg gedragen, dat alsdan de verassching in het buitenland plaats kan vin den en door wien dan de meerdere kosten be- hooren te worden gedragen. Daar niemand hierop een afdoend antwoord kon geven, zal het bestuur naar deze mogelijkheid een on- zoek instellen. Voorts kreeg het bestuur de opdracht te trachten eenige propaganda te maken in de gemeente Schoorl, daar deze gemeente, ge zien het verschil in ledental met Bergen, nog al achteraan komt. "Vergadering van dijkgraaf en heem raden met hoofdingelanden op Zater dagmiddag, onder leiding van dijkgraaf Haringhuizen. De voorzitter heette in 't bijzonder welkom den heer Jb. Kaan Kzdie als opvolger van zijn broeder voor de eerste maal als hoofdingeland aanwezig was. Een terugblik op 1934 was niet gunstig. De wensch werd uitgesproken dat 1935 voor de ingelanden financieel iets beter zal zijn. Mededeelingen: Ten 1ste: Het dag. bestuur heeft van het Werkfonds 1934 bericht ontvangen dat het uitdiepen van de Bansinger- wegsloot geen object is waarvoor uit het Werkfonds subsidie kan worden gege ven. Het werkfonds verwijst naar den mins ter van sociale zaken, terwijl deze weer in overweging geeft dat het bestuur zich in verbinding stelt met den inspecteur der werkverschaffing te Beemster; ten 2e: dat de polder nog een belang rijk aandeel heeft n.1. 5000 in de N.V. Spoor (Tram) weg WieringenSchagen die 1 Januari j.1. ië stopgezet. Het be stuur heeft deze zaak met de liquidatie commissie besproken; ten 3de: dat het bestuur een onder zoek heeft ingesteld naar de noodzake lijkheid om een bliksemafleider op het gemaal te laten aanbrengen. De kosten zullen 175 bedragen. Goedgevonden; ten 4de: dat na gepleegd overleg tus- schen het dag. bestuur en den heer H. Koster een oplossing is gevonden wat be treft de grensregeling tusschen het land van den heer Koster en de Molensloot. De heer P. Visser Az. is herbenoemd als heemraad. De dijkgraaf feliciteerde hem en zeide dat de heer Visser in de afgeloopen zittingsperiode getoond heeft de rechte man op de rechte plaats te zijn. Een circulaire was ingekomen van het comité ter bestrijding der iepenziek te met verzoek om de bijdrage 25 weer voor 3 jaar te bestendigen. Al'en voor. Daarna kwam een voorstel van het dag. bestuur tot vaststelling van den pensioengrondslag van den opzichter Groot aan de orde. De pensioenraad had te kennen gegeven dat genot van vrije woning gesteld moest worden op 15 van het salaris. De pensioengrondslag werd nu vastgesteld op 1820, ingaande 1 Mei 1934. Verder vroeg 't dag. bestuur machti ging van de ingelanden om weer een vast arbeider te benoemen, nu de heer Strooker per 1 Januari niet meer in dienst is. De machtiging werd verleend en het loon bepaald op 17 per week plus vrije woning. Begrooting 1935. Verschillende leden maakten kleine opmerkingen of vroegen nadere toelich ting. De begrooting werd vastgesteld op een bedrag van 64952.42 met een post onvoorzien ten bedrage van 12426.39. De omslag werd weer bepaald op 14 per H.A. te betalen in 3 termijnen t.w. 18 Mei, 17 Aug. en 16 Nov. Op een vraag van den heer H. Koster hoe 't stond met do inning van den omslag 1934 ant woordde de dijkgraaf dat er nog onge veer 800 achterstallig was. De heer K. Schenk vroeg inlichtingen over het malen bij nacht en bij dag en of er rekening werd gehouden met den beurtschipper. Daarbij bleek dat in 1934 verbru'kt was 52705 K W. nachtstroom en 5458 K.W. dagstroom. Gewezen werd op de Molensloot in d* Kleine Buurt die vol modder zit en ge vraagd of dit ook hinderlijk kan zijn voor de bemaling. De voorzitter zeide dat die sljot geen 101. Het was maar een geluk dat Drein Drentel ook goed terecht was gekomen. Hij daalde neer vlak bij een mandje dat in zee dreef. Met een beetje spartelen wist dij de mand le be reiken en klom er in. Gelukkig was het juist vloed, zoodat het mandje in de richting van de kust dreef. 102. Drein Drentel vond dat hij geluk had Maar dat zou hem weldra tegenvallen. Niet ver van de kust zag hij beweging in het water en opeens kwam er een kop te voorschijn me' een lange hals. „Help, riep Drein Drentel, daar heb je het zee monster van Nagasaki!" Maar er was niemand in de buurt om hem te helpen.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 7