Agenda ïfiinuwland 'fzavinciaal 'Hieums Jiezk c£ School Stad en Omgeving Weec&ericht GROOT HOTEL AFGEBRAND IN ZWEDEN. De 30 aanwezige gasten konden zich ternauwernood redden. HET BANDITISME IN AMERIKA. MEVROUW WIL MEER UITKEERING. TREILER GEZONKEN? Men vreest het ergste. GEVANGENISSTRAF VOOR OUDSTRIDER. Die Nazi-medaille weigert. ZITTING EERSTE KAMER. LE WETHOUDER VAN DOESBURG AFGETREDEN. Verduisterde gelden terugge stort. DE GEHEIME DISTILLEERDERIJ TE AMSTERDAM. Ook een medeplichtige aangehouden. JEUGDIGE DIEFJES GESNAPT. Ook drie medeplichtigen aange houden. DE CHINEEZEN WORDEN GETELD. In Rotterdam 900 minder dan in 1925. TENTOONSTELLING IN DEN HELDER. NACHT-AUTOBUSDIENST. BERGEN PETTEN OTERLEEK ST. MAARTENSBRUG BEZOEKT Stand 43 PONTIAC 48 CHEVROLET 49 BUICK 62 OLDSMOBILE ALLE GENERAL MOTORS PRODUCTEN OFFICIAL DEALER: ALKMAAR Tel. 3444 (21.) SCHAGERBRUG LANGENDIJK EINDEXAMENS GYMNASIUM. Kleine achteruitgang van het percentage der geslaagden. geslaagd. botsing. LLLLLlil nam do bocht bij de Burgemeester Bos straat te ruim en botste tegen de motor bakfiets van heer De Bode, groenten- handelaar. De jongen bezeerde zijn knie. Do fiets werd vernield. De schade zal onderling worden geregeld. Een goede reis? Ongetwijfeld! Ten minste bij Corn. Jonker's koorklassen, want de eerste uitvoering van morgen avond is totaal uitverkocht. De groote Harmoniezaal zal voor tooneel en mu ziek weer eens geheel bezet zijn. De jarenlange samenwerking van den heer Jonker met de heeren Prins doet lang zamerhand terecht het publiek verwach ten, dat iederen keer iets verrassende en nieuws zal worden geboden entot in de puntjes verzorgd. Gezien het succes van de vroegere operette's, die op het oogenblik door het geheele land op dorpen en in steden wor den opgevoerd, maar alle bij den heer Jonker hun première beleefden, mag een goeden avond worden tegemoet gezien. Hei is toch wel vermeldenswaard, dat de beide opvoeringen van den heer Jon ker morgen en de volgende week zulUn worden bezocht door zangscholen en koordirigenten uit het geheele land, wel ke na hun ervaringen met de vorige werken verlangend zijn een nieuwe ope rette te leeren kennen van dezelfde auteure en in ideale uitvoering. Mr J. P. Bosman, alhier, heeft te Leeuwarden op de 37e jaarvergadering van den Bond „Friesche Stoom- en Mo* t*>i vaartbelangen", een rede gehouden over de beurtvaart als vervoersapparaat ei de accumulatie van bedrijven. Spreker verwachtte dat men de juist- ie;d daarvan zou erkennen omdat men zal inzien, daj een afgesloten beroepe- vervoerapparaiat ook de beurtvaart niet kan missen. inbraak in het station te beverwijk. Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondag gesloten. Bioscopen. Cinema Americain, half 8, hoofdnummer Nana (rom.); hoofdrol Anna Sten. Toegang boven 18 jaar. A. B. T., half 8, eerste hoofdnummer Politie-radio-patrouille (sens.); 2de hoofd nummer Van moord beticht (sens.); hoofd rol Richard Talmadge. Toegang boven 14 jaar. Victoria-theater, half 8, hoofdnummer Koningin Christina (rotn.); hoofdrol Greta Garbo en John Gilbert. Toegang boven 14 jaar. Woensdag 6 Februari. 8 uur, 't Gulden Vlies, opvoering van „Cerdwerse Twirren" voor „Friso". 8 uur, Logegebouw Nieuwesloot, lezing van den heer Harinck, onderwerp: „Is bet spiritualisme uit God of uit den duivel?" 8 uur, bioscoop Harmonie, vertooning film „Moderne Groenlandvaarders" voor de Volksuniversiteit. Donderdag 7 Februari. 8 uur, Harmonie, opvoering operette De vreemde reis, door Jonker's koorklassen. 7.30 uur, café Kamsteeg te Sfompetoren, uitvoering zangvereeniging Crescendo. Vrijdag 8 Februari. 8.15 uur, Harmonie, opvoering van „Zes tien jaar", voor het Comité voor tooneel- uitvoeringen. Donderdag 14 Februari. 8 uur, Harmonie, opvoering operette De vreemde reis, door jonkers koorklassen. Vrijdag 15 Februari. De Unie, cursus over Indië, door den heer ir Cramer voor het I. v. A. O. Het grootste toeristenhotel van West-Zwe den, het „Hindas Tourist Hotel", dat onge veer vijf K.M. van Goeteburg is gelegen, is in den afgeloopen nacht afgebrand. De ongeveer dertig gasten, welke op dat tijdstip in het hotel aanwezig waren, konden zich ternauwernood, met achterlating van hun bezittingen, in veiligheid brengen. Een Deensche koopman, die uit een raam van de derde verdieping sprong, werd zóó ernstig gewond, dat hij kort daarop over leed. Ook een to toeriste liep zware verwondin gen op. Reuter meldt uit Pittfield (Illinois), dat twee bandieten een overval gepleegd hebben op het hotel, waar de commissaris van poli tie verblijf hield. Zij beroofden den commissaris van zijn geld en een paar handboeien en sloten toen hun aartsvijand op in een badkamer. Te Chicago hebben drie gangsters in vijf minimum tijds 3 restaurants, die elk op een afstand van bijna een kilometer van elkaar waren gelegen, overvallen, daarbij gebruik makende van een snellen automobiel. In elk dezer gevallen bood de kassier geen oogenblik tegenstand. Drie andere bandieten hebben een overval gepleegd in een openbaar verkooplokaal. De afslager riep juist: „Eenmaal, andermaal...", toen een der juist binnengekomen bandieten: „verkocht" riep, zijn revolver voor den dag haalde en met behulp van zijn twee mede plichtigen den afslager en de acht andere aanwezigen in bedwang hield. Dezen werden daarop van hun geld beroofd. De heer Rudy Vallee is een „crooner", het geen vermoedelijk mag worden vertaald met zanger in een jazzband, en zijn vrouw, Fay Webb Vallee, leeft van hem gescheiden. De uitkeering, haar door den rechter toegestaan, acht zij niet voldoende en zij doet dus het zelfde, dat indertijd door Öliver Twist be proefd werd: „zij vroeg om meer". Volgens mevr. Fay Webb Vallee maakt Rudy per jaar 350.000 met „croonen" en bezit hij 7.25 millioen. Dit is reeds de der tiende maal, dat de dame zich om verhoogde uitkeering wendt tot den rechter. En wellicht zal zij ditmaal succes hebben. De crooner ontkent, dat zijn inkomen en fortuin zoo hoog zijn als mevr. Fay Webb Vallee be weert. De treiler „Main" van een reederij te We- sermiinde (Dtl.), die op 22 Januari was ver trokken naar Harstadt in Noorwegen, waar de treiler op 27 Januari zou aankomen om ijs in te nemen, is volgens een telegram uit Harstadt niet ter bestemmnig aangekomen, zoodat men vreest, dat het schip met zijn be manning van 14 koppen bij de stormen van verleden week aan de westkust van Noorwe gen is gezonken. Alle tot nog toe gedane na sporingen zijn zonder resultaat gebleven. Te Irnsing in Zuid-Beieren is een vooraan staand oud-strijder, Leonhard Suessbauer, die gedurende negen jaar voorzitter was van de Plaatselijke Oudstrijdersvereeniging gear resteerd, omdat hij weigerde de door de nat- soc. partij aan alle oud-strijders uitgereikte oorlogs-onderscheiding te dragen. Suesbauer, die tijdens den oorlog alle belangrijke onder scheidingen verwierf, verklaarde in een café, dat hij de nat.-soc. medaille niet zou willen dragen en voor zijn hond zou bestemmen. Den volgenden dag werd hij gearresteerd en veroordeeld tot veertien dagen gevangenis straf. Critiek op nieuwe spelling. Aangevangen wordt met de „algemeene beschouwingen" over de rijksbegrooting 1935. De heer de Savornin Lohman (c.h.) brengt hulde aan de werkkracht van het kabinet. We moeten er dankbaar voor zijn. Spr. en zijn vrienden scharen zich achter de monetaire politiek der regeering. Spr. critiseert den mi nister van onderwijs inzake diens optreden ten opzichte van het spellingvraagstuk. Spr. dringt erop aan, dat het kabinet op de be slissing van den minister terugkome. Hij is het eens met de houding der regeering, wat betreft de toetreding van Rusland tot den Volkenbond, al acht spreker de Zwitsersche motiveering zuiverder. Spr. betoogt, dat er ten opzichte van de defensie groote achter stand is in te halen en dat dit nauw verband houdt met onze economische kracht. De heer Mendels (s.d.a.p.) noemt het kabi net een kabinet van burgerlijke concentratie. Spr. bepleit ordening van het bedrijfsleven in modernen zin. Spr. komt op tegen den geest, die blijkt uit wetten, als die betreffende de huwende on derwijzeres. Spr. protesteert tegen de mili- tairistische propaganda van een camarilla van actief dienende en gepensionneerde op- perofficieren. De actie van Brabantsche en Limburgsche burgemeesters tot versterking van het veldleger acht spreker ontoelaat baar. Hij critiseert de houding der rechter zijde t.o.v. de bezuiniging bij het onderwijs alsmede de monetaire politiek dezer regee ring. Spr. zegt, dat de regeering van den nood der crisis heeft gemaakt de deugd der reactie. De vergadering wordt geschorst. De heer J. C. Helmes, wethouder der ge meente Doesburg, heeft heden zijn ontslag als lid van den gemeenteraad ingediend. Deze ontslag-aanvrage houdt, zooals wij gisteren reeds publiceerden, verband met eenige door hem gepleegde malversaties met steunuitkeeringen. De betrokkene heeft in middels de niet-afgedragen gelden weer te ruggestort. PRO SENECTUTE. H. M. de Koningin heeft het be schermvrouwschap aanvaard. Men verzoekt ons te willen mededeelen, dat het H.M. de koningin heeft behaagd het Bcschermvrouwschap der Vereeniging Pro Senectute te aanvaarden. De toevallige ontdekking op den zolder van een perceel in de Orteliusstraat van een ge heime distilleerderij waarvan de vermoedelij ke eigenaar is gearresteerd, heeft de politie tevens op het spoor gebracht van den mede plichtige van den aangehoudene. Deze, een 24-jarig persoon, is overgebracht naar het politiebureau. Zondagavond is dank zij de activiteit van een 13-jarigen jongen een tweetal jongens te Rotterdam betrapt op het stelen van een rij- wielbelastingmerk van een onbeheerd staan de fiets. De politie bleek met deze beide kna pen een goede vangst te hebben gedaan, want men kwam er een vrij uitgebreid com plot van jeugdige diefjes door op het spoor. De twee aangehoudenen bekenden verschil lende diefstallen van belastingmerken en wezen nog drie medeplichtigen aan. Bij voortgezet onderzoek bleek er nog een groot aantal knapen te zijn dat zich schuldig maak te aan heling van de door de 5 jongens gesto len be'astingmerken. Er werden in totaal nog zeven jongelui aangehouden. In den afgeloopen nacht zijn te Rotterdam evenals in het geheele land het aantal aanwe zige Chineezen geteld Op Katendrecht de Rolterdamsche China-town telde men er vannacht 565. In 1925 was het aantal 1400 De heer Jan Musch is benoemd tot bui tengewoon assistent aan het Physiologisch Laboratorium der Universiteit van Amstei- dam. In den Helder is men druk bezig met den bouw van het reddingsmonument, dat in de eerste week van Juni ingewijd zal worden. Onder auspiciën van het gemeentebestuur grijpt men deze gelegenheid aan om nog eens extra de aandacht te vestigen op de marine- i stad in het Noorden van ons land, door het organiseeren van een tentoonstelling op het gebied van reddingwezen, marine, visscherij enz. Deze tentoonstelling wordt gehouden van 1 tot en met 10 Juni a.s. in de z.g. Atjeh- loods aan de Buitenhaven. Dank zij de mede werking van Z.Exc. den minister van defen sie, die zich tevens bereid verklaarde de ten toonstelling te openen, kreeg men ook nu we der de beschikking over deze loods. Reeds zijn zeer attractieve inzendingen toe gezegd van het loodswezen en kustverlich- ting, de marine (inbegrepen vliegdienst en onderzeedienst), Noord- en Zuid-Holl. Red ding Mij., Zuid-Hollandsche Mij. tot Red ding van Schipbreukelingen, Vereeniging het Roode Kruis en voorts een interessante op het gebied der visscherij. GroningenAmsterdam. De in oprichting verkeerende N.V. Noord-Nederlandsche verkeers-maatschappij Roland, gevestigd te Groningen, heeft een aanvraag ingediend om vergunning tot het in werking brengen van een nacht-autobus dienst GroningenLeeuwardenAfsluit dijk—Amsterdam. De bedoeling is, 's nachts half één zoowel van Groningen als van Amsterdam te rijden. Blijkens het jaarverslag over 1934 werden in het afg°looipen jaar door de ge meente-wijkzuster in 64 gezinnen 1617 be zoeken gebracht en in 21 gezinnen 434 be zoeken als enquetrice, waarbij veel maat schappelijk werk werd verricht. Voor de verleende hulp wordt aan de patiënten door de gemeente niets in rekening gebracht. Voorts verleende de Wijkverpleegster assistentie bij de kostelooze vaccinatie tegen pokken en bij de diro-inentingen en werden door haar in het wijkgebouw verscheidene baden gegeven ook wel aan schoolkinderen, terwijl zij het verplegingsmateriaal van de plaatselijke afdetling van Het Witte Kruis verzorgde en zich met het dagelijks uitgeven en terugontvangen van dit materiaal be lastte. KORTE BERICHTEN Op 82-jarigen leeftijd is gisteravond op zijn buitengoed „De Hede" te Ensche dé overleden de heer H. ter Kuil} Jzn die in vroegere jaren een der meest voor aanstaande fabrikanten van Twente was. De jeugdherberg 'e Petten. Toen in December 1933 de nieuwe jeugd herberg te Petten werd geopend Wc.,ren er velen, die de zaak somber inzagen. De crisis en vooral de financieele toestand onder de jongeren deden de somberste voorspellingen ontstaan. En nu we aan het eind van het jaar gekomen zijn en ons verslag opmaken, kunnen we in dezen tijd misschien wat vreemd klinkend optimistisch geluid laten hoo:ren. Het aantal bezoekers steeg van 2000 in 1933 tot 3178 in het afgeloopen jaar. Het aantal warme maaltijden bedroeg 2200. Deze groei en het zuinige beheer hadden dan ook tot gevolg dat het eerste exploitatie jaar een batig saldo opleverde, al was dit saldo dan ook zeer klein. Wanneer echter alleen op de exploitatie gelet zou worden, zou men een verkeerd beeld krijgen, want dit exploitatieresultaat is minder belangrijk dan een ander resultaat nl. de waardeering van de trekkers. Ook dit resultaat is goed. De inrichting voldeed uit stekend en de leiding van vader en moeder Wiese zorgde voor de rest. De nieuwe jeugdherberg heeft dit jaar de goede naam van de oude volledig gehandhaafd, en dat doet onze verwachting voor 1935 optimis tisch zijn. Voor de twaalf schoolgroepen die we ont vingen was de nieuwe jeugherberg een ontdekking, niet alleen door de leiding, door haar ruimte en haar eenvoudige inrichting maar vooral door haar lgging in de vrije duinen en vlak bij het ruime strand. De jeugdherberghouders hebben zelf meege leefd met het plezier van de stadskinderen, die met un klas hier zoo heerlijk van de vrije natuur konden genieten. Moeilijkheden de den zich niet voor. Kortom de resultaten van 1934 doen voor dit jaar het beste verwachten, al zal nauw keurige en zuinige exploitatie een gebieden de eisch blijven. Het bestuur der Ver. voor Huisvlijt en Floralia besloot in zijn dezer dagen gehou den vergadering, half April de huisvlijtten- toonstelling te houden. Voor beide dagen wordt een verloting beoogd, waarvoor toe stemming zal worden verzocht. Als gevolg van de slechte geldelijke uit komsten der laatste Floraliatentoonstelling besloot het bestuur in beginsel, dit jaar van een tentoonstelling af te zien. Mocht echter uit de leden een krachtige en vooral tij dige aandrang komen, dit besluit te her roepen, dan zal dit punt nog nader onder het oog worden gezien. Daar de voorzitter dit jaar niet als gewoonlijk aan de huis- vlijttentoonstelling zal kunnen medewerken, zal in de eerstvolgende bestuursvergadering' een plaatsvervanger worden gekozen. In het café Kossen alhier werd een ledenvergadering gehouden door de veree niging van oud-leerlingen van den land bouwcursus te St. Maartensbrug. Na opening der vergadering volge een inleiding door den heer N. J. Kraakman over het onderwerp: „De synthetische berei ding van Amoniak", waarbij o.m. werd uiteengezet de bereiding van sommige stikstof houdende meststoffen. R.A.I. JAC. MEi's Auiomobieliiedriif N.V. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren E. de Boer en p. Francis. Daarna volgde een bespreking over: „het inkuilen van gras", ingeleid door den heer C. Schuit. Na enkele besprekingen van diverse aard volgde sluiting. In de daarioe versierde zaal van mevr wed. J. Broer alhier, werd een feestavond gehouden ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de plaatselijke ijsclub „De Een dracht", waarbij „The Sonny Band" van Bergen en de humorist André Carrèll mede werking verleenden. Door den vice-voorzitter, den heer K. Winkel, werd een herdenkingsrede uitge sproken, waarbij de historie van de ijsclub werd weergegeven en tenslotte een speciaal woord van dank werd gericht tot de familie Lighart, die zooveel voor de ijssport te Scnagerbrug beteekent en steeds haar beste krachten beschikbaar stelt. Vervolgens werd de avond op echt gezel lige en feestelijke wijze doorgebracht. Het wordt met den achterstand van de clearing-rekening met Duitschland al slim mer. Het bedrag hiervan wordt elke week maar hooger. Hoe het moet met de betalin gen van de geëxporteerde groenten is een vraag, waarop het antwoord lang op zich zal kunnen laten wachten. Van de nu ge leverde producten zal het minstens wel een maand of drie duren, is de verwachting. De achterstand wordt steeds grooter, dus zal het voor later geleverde goederen nog wel langer duren, tenzij maatregelen worden getroffen waardoor aan dezen toestand een einde wordt gemaakt. De export van Nederland naar Duitschland is eenmaal grooter dan de import vanuit Duitschland. Er zal een beperking moeten worden opgelegd aan de export, of de im port zal moeten worden vergroot. Dit laatste is niet erg waarschijnlijk en het zal wel uit draaien op een vermindering van de export. In dezen geest wordt reeds gewerkt, doordat de betalingscorsenten voor verschillende pro ducten tamelijk vee! lager worden vastgesteld, dan in het handelsverdrag wordt overeen gekomen. Bijvoorbeeld zijn volgens de ge gevens van het Centraal Bureau voor uien slechts consenten beschikbaar gesteld tot een bedrag van 30.000 Mark voor het eerste kwartaal 1935. Hierdoor wordt dus een be perking opgelegd aan de hoeveelheidsconsen- ten. Wanneer de uien soms duur mochten worden, zou de export het vastgestelde bedrag van 30.000 Mark niet kunnen over schrijden omdat voor het in aanmerking komen voor de clearing 'n verklaring daartoe noodig is Overschrijding van het betalings contingent zou voor den exporteur schade kunnen beteekenen, omdat hij dan buiten de clearing zou geraken. St.crt. 24 brengt een tabellarisch overzicht van de eindexamens der gemeentelijke en bij zondere gymnasia in 1934, vergeleken met de uitkomsten in 1933. Daaruit blijkt, dat het getal uitgereikte ge tuigschriften voor de faculteiten der godge leerdheid enz. (diploma A) vermeerderde met 10 en dat het getal uitgereikte getuigschrif ten voor de faculteiten der geneeskunde (di ploma B) enz. verminderde met 24. Het percentage der geslaagde leerlingen der gemeentelijke gymnasia daalde van 89.69 85 50* 8^12^€r ^zc>n(kr€ 'gymnasia van In 1933 waren er 401 mannelijke candida- ten en 220 vrouwelijke aan de gemeente'iike gymnasia tegen 367 en 242 in 1934. Voor de bijzondere gymnasia waren deze cijfers 507 en 155 voor 1933 en 525 en 180 voor 1934 Van deze candidaten slaagden aan de gemeen telijke gymnasia in 1933 354 mannelijke en 203 vrouwelijke candidaten en in 1934 resp. 314 en 209. Aan de bijzondere gymnasia slaagden in 1933 435 mannelijke en 131 vrou welijke candidaten en in 1934 resp. 439 en Geslaagd aan de R.K. Handelshooge schooi, hoogeschool voor Economi-rhe en Sociale Wetenschappen te Tilburg voer het examen in de handelsweten- Hoorn>en' W A' G' uit ONEERLIJKE KOOPER. ?AiPi.0litie te Ve,sen h€0ft €e" persoon u.t Alkmaar aangehouden, die bij een sigarenwinkelier aldaar een nakie sIm r-tte» uit automuat tracK- te pieatje°°r mld,kl Va" Hedenmorgen kwart voor negen ree! een wielrijder, de 13-jarige Jan \arold aan de overzijde van de Vlotbrug H j naar waarnemingen, verricht in den morgen van 4 Februari. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 765,9 m.M. te Torshaven. Laagste barometerstand 744,9 m.M. te Isa fjord. Verwachting, geldig tot den avond van 7 Februari: Matige tijdelijk toenemende noordelijke tot noordoostelijke wind; betrokken tot zwaar bewolkt; later opklaiend; aanvankelijk nog eenige regen of sneeuw; lichte vorst in het noorden, in het westen temperatuur om het vriespunt tot lichte dooi. Weeroverzicht. De depressie, die gistermorgen ten noor. den van Schotland lag verplaatste zich naar het zuiden over de Britsche eilanden en trekt thans naar Frankrijk. In het noorden en noordoosten zijn de barometers weer stijgen- dt en vormt zich een rug van hoogen druk tot over Scandinavië. Langs de zuidkant van deze rug brengen noordoostelijke win- den de vorst uit het koude gebied om de Oostzee naar onze omgeving en de Noord zee. Blijkens de vliegtuigwaamemingen in noord-Duitschland is de temperatuur der luchtmassa's die van een arctische koude (38 gr. C. op 5400 M. hoogte). Op IJsland bracht een nieuwe aankomen de depressie temperatuurstijgingen van plaatselijk meer dan 15 graden. Uit de Al pien wordt nog zware neerslag gemeld en heerschen allerwegc zeer lage temperaturen. Ir. de middelgebergten ligt de temperatuur van 0 graden weer beneden omstreeks onge veer 500 M. In het noordelijke Schwarzwald ligt deze nog op ongeveer 800 M. Het is te voorzien, dat de wind weer naar het noord oosten zal draaien tn dat de wind uit deze richting weer tijdciijk eenige vorst zal bren gen, aanvankelijk neg met betrokken weer, doch later met opklaringen. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 5.16 uur licht op. DE VREEMDE REIS. REDE MR. BOSMAN. Spr. stelde in zijn uitvoerige rede den eisch: verbod van vervoer van eigen goederen, geen cumulatie van bedrijven en concessiestelsel voor het geheele ver- voerapparaat. EEN ONBETROUWBAAR GEFAILLEERDE Op vermoeden, dat hij bij zijn fai, ies®- rnent niet een juiste opgave van zij® baten heeft verstrekt is door de politie te Zuid-Schermer een veehouder aange houden en ter beschikking van de justi tie te A .naar gesteld. In den nacht van Maandag op Dinsdag ingebroken in bet station der spoorwegen Beverwijk. De buitendeur van een goederen loods heeft men geopend met een valschcn sleutel en vervolgens heeft men meerdere ruitjes uit een deur. die de loods met h« plaatskaartenbureau verbindt verbroken De inbreker is ever.wel in zijn werk ges'ouru door een spoorwegarbeider, die bij de ki«* op het stationsplein een man aantrof. zeiJc voor den regen te schuilen Waarschijn" lijk heeft deze op den uitkijk gestaan, wordt niets vermist. 4

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 2