Bereidt Uw jus met HONIG's BOUILLONBLOKJES 6 voor 10 cent HET ZEEMONSTER VAN NAGASAKL castricum warmenhuizen texel graft de rijp grootschermer harenkarspel egmond aan zee bergen hensbroek oude niedorp heerhugowaard st. pancras stompetoren DISTRICTS-ARBEIDSBEURS. !Pxoülnciaai Tlieuws VERKIEZING PROVINCIALE STATEN. anden J-uinêouut achten voor dezen prijs definitief brood te leveren, zonder met ondergang te worden bedreigd. Dientengevolge worden door de sanee- ringsleiding te Velsen vermoedelijk met den meesten speed maatregelen tot verbetering van den toestand beproefd. Tel. 4395. Voor werknemers uitsluitend geopend van 9—12 uur en op Maandag- en Donderdag avond van 7—8 uur. Voor vrouwelijk perso neel bij voorkeur van 2—5 uur n.m. Bemid deling voor werkgevers van 9—12 en van 2—5 uur. De directeur van bovengenoemd bureau deelt mede, dat heden staan ingeschreven: groep bouwvakken1 bouwkundige, 1 opz. teekenaar, 2 bouwk. opzichters, 3 waterbouw kundigen, 3 glas in loodzetters, 1 glazen- wasscher, 1 steenbikker, 1 steenhouwer, 2 stratenmakers, 3 stratenm.-opperlieden, 1 stuc.-opperman, 2 tegelzetters, 8 betonwer kers, 43 opperlieden, 23 stucadoors, 68 met selaars, 108 timmerlieden, 20 voegers, 70 schilders, 135 grondwerkers; groep metaalindustrie: 2 autog. lasschers, 22 bankwerker^, 1 blikslager, 5 carosserie- bouwers, 11 electriciens, 1 electro-technicus, 2 fitters, 1 fraiser, 4 instrumentmakers, 2 kernmakers, 2 ketelmakers, 6 klinkers, 10 loodgieters, 3 lijnwerkers, 12 machinisten, 2 mach. teekenaars, 11 metaaldraaiers, 1 me- taalvijler, 3 metaalslijpers, 22 monteurs, 2 orgelmakers, 2 plaatwerkers, 3 rijwielherstel lers, 3 scheepsbouwers, 1 scheepstimmerman, 1 scheepsteekenaar, 2 scheepswerktuigkundi- gen, 9 smeden, 14 stokers, 1 tandtechniker, 1 tegenhouder, 1 voorslaander, 3 vuurwerkers, 5 wagenmakers, 1 werktuigbouwkundige, 11 ijzerwerkers, 1 zandbereider, 4 zandvormers; groep voedings- en genotmiddelen: 48 siga renmakers, 1 sigarensorteerder, 2 kistenplak- kers, 3 tabaksbewerkers, 4 slagers, 4 koks, 1 suikerbakker, 18 bakkers, 1 bierbottelaar; groep boek- en steendrukkerijen: 5 letter zetters, 1 drukker; groep houtbewerking: 22 meubelmakers, 9 meubelstoffeerders, 11 mach. houtbewerkers, 3 kistenmakers, 1 borste'maker, 1 beitser, 1 beeldhouwer, 1 biljartmaker, 1 kuiper; groep landbouwbedrijven: 12 tuinlieden, 23 boerenarbeiders, 5 bloemisten; groep handel: 18 vertegenwoordigers, 4 winkelbedienden; groep verkeerswezen: 50 chauffeurs, 5 koetsiers, 24 pakhuisknechts, 16 magazijnbe dienden, 9 kellners; overige beroepen: 9 boekbinders, 1 was- scher, 8 kleermakers, 2 rietwerkers, 5 schoen makers, 1 zei'maker, 2 port.-huisknechten, 1 verfbereider, 1 kalkbrander, 2 huidenzouters, 5 incasseerders, 4 zakkenstoppers, 1 kapper, 2 ambtenaren ter secretarie, 1 elect. tech.-in- genieur, 1 klompenschilder, 1 tegelmaker, 10 kantoorbedienden, 1 bedrijfs'eider, 3 admi nistrateurs, 41 transport- en 289 los-arbei- ders; gedeeltelijk werkloos: metaalindustrie 33, tabaksindustrie 8, overige bercepen 5; jeugdige werkloozen beneden 18 jaar in diverse beroepen 38; vrouwelijk personeel: 1 steno-typiste, 5 kantoorbedienden, 1 kinderjuffrouw, 4 win keljuffrouwen, 1 lampenkappenmaakster, 1 fabrieksarbeidster, 9 dagmeisjes, 6 werksters; geplaatst: 6 werkzoekenden; De directeur voornoemd, ED. VAN DEN HEUVEL. INSCHRIJVINGEN HANDELS REGISTER, 29 JAN.—5 FEBR. 1935. W ij z i g i n g e n Alkmaar: Tenkink's Kolenhandel, Oude gracht 37. Omgezet in een vennootschap on der de firma. J. A. Netten, Appelsteeg, banketbakkerij. Overgegaan aan Th. B. van Veen. F. de Munk, Verdronkenoord 8. Broodbak kerij. Overgegaan aan Wed. A. E. de Munk— Briefjes. Limmen: N. de Groot, Rijksstraatweg 89, kruidenierswinkel. Overgegaan aan Wed. N de GrootVersteege. Oudkarspel: Vereeniging voor ziekenhuis- verpleging, Dorpsstraat A 192. Bestuurswij ziging. Wieringerwaard: Coöp. Zuivelfabriek „De Volharding" G.A. Bestuurswijziging. Limmen: Onderlinge R.K. Verzekering „Ziekenzorg", Achterweg 122. Bestuurswijzi ging. Opheffingen: Callantsoog: F. Hoek, Groote Keeten 60. Timmerbedrijf. Het was Zondagavond tegen sluitings tijd in tegenstelling met andere avonden ru moerig in het dorp. De politie, die op de straat aanwezig was, ontdekte al gauw iets bijzonders en toen een caféhouder verscheen, die een drankdiefstal van eenige liters sterken drank uit een bergplaats bij zijn café had ontdekt, was het raadsel spoedig opgelost. Heel spoedig werd een jongeman uit Bever wijk wegens overmatig gebruik van drank opgebracht, terwijl ook anderen werden aan gehouden voor onderzoek. Maandagmorgen is de politie op nader onderzoek uitgetogen, waarbij bleek de bemande flesch, ontdaan van den grootsten inhoud, was bij een ander café Maandagnacht opgespoord dat een flesch met een inhoud van bijna 4 liter cognac was verdwenen, terwijl ook andere fles- schen met drank waren gestolen. Hiervan zijn eenige jongelui uit Beverwijk verdacht en er zijn gelukkig wel zooveel aanwijzingen, dat de daders spoedig bekend zullen zijn. Het vervolg zal zich wel te Alkmaar af- spelen. De jongeman, die wegens dronkenschap werd opgebracht, is gistermorgen vrijge laten. Hoe treurig dergelijke dingen wel zijn, blijkt c.a. hieruit, dat deze jongeman nog slechts 16 jaar oud is. Thans is het gemeentepersoneel begon nen met de verplaatsing van hekwerken voor de dokterswoningen aan den van Oldenbarne- veldweg, waarvan het terrein ter beschik king is gesteld door het provinciaal bestuur, voor den caaleg vaa het r wiel pad vanaf den Zeeweg tot aan den v. d. Mijleweg, waar door de wielrijders in het a.s. seizoen veel gemak zullen hebben van deze verkeersver- betering. Ook met den aanleg van de vrij- liggende rijwielpaden langs den Heerenweg zal eerstdaags worden begonnen. Tot hoofdingeland van den polder Geestmerambacnt is gekozen de heer J. de Groot alhier. Deze werd tevens benoemd tot lid van het dagelijksch bestuur. Zondagavond had in de zaal van den heer Slikker een uitvoering plaats uitgaande van de muziekvereeniging TAVENU door de tooneelclub V. O. P. De zaal was geheel bezet. Door de tooneelclub werd ten gehoore ge bracht „Ynske" tooneelspel in drie bedrijven van Jan Fabricius. De vereeniging stond onder regie van den heer N. Hartland van Koedijk. Het is een zwaar stuk en we nemen aan, dat vóór het ten tooneele werd gebracht veel moeilijkheden moesten worden overwon nen. De strekking van 't stuk is 'n strijd tusschen Kleiers en Krammers. Eerstgenoemde secte was de voorname bezittende klasse, de andere de zigeunerstam. Alle medespelenden, vooral de drie hoofd figuren, mevr. T. Speets—Kuiper, de heer P. Bas en mevr. SevenhuvsenBruin, waren heel goed in hun rol. Ook de andere spelers, zooals b.v. Douwe, de broer van Ynske (de heer Slikker), de manke (de heer D. Pastoor, neef van Ynske) en mej. N. Barsingerhorn. De crime, verzorgd door mevr. Hoep uit Anna-Paulowna, was keurig in orde en de regisseur, de heer Hartland, kan met voldoe ning op zijn werk terugzien. Voor TAVENU een goed geslaagden avond. Er is volop genoten. Tot slot een gezellig bal. Zaterdag steeg 't water nabij de haven van Ouóeschild zoodanig, dat de coupure caar gesloten moest worden om Jat het ter rein nabij dc haven onderliep. Het lossen van de Texelsche boot ging zoo moeilijk, dat men een auto eerst een paar keer weer mee terug moest nemen, voordat men deze te Oudeschild aan wal kon brengen. Ook een fietspad naar 't vliegkamp „De Mok", dat juist hersteld en bijna gereed was, heeft door 't stijgen van 't water veel schade geleden. Vanwege het bestuur der afd. Graft van „Het Witte Kruis" is besloten, in deze ge meente een collecte te houden voor het nationaal koningin-moeder herdenkingsfonds, stichting tot steun van on en minvermoTer.de t. b. c.-lijders. De afd. De Rijp van „Het Witte Kruis" zal eveneens voor het goede doel in haar gemeente de volle medewerking ver- leenen. De radio-centrale van den heer P Zee heeft Maandag voor het eerst de derde lijn in gebruik genomen. Voor het op Zondagavond gehouden gemaskerd bal ten huize van den heer H. v. Truijen was nog al 'n flinke belangstelling. In de feestelijk aangekleede kolfbaan bewogen zich tal van gccostumeerden, wier kleurrijke kleeding, mede door de aardige verlichting aldaar, goed tot hun recht kwam. Aan de costumes was dezen winter veel zorg besteed, zoodat de jury, bestaande uit mej. C. Tiemstra en de beeren S. v. Stralen en D. Verbeek, geen gemakkelijke taak had. Fraaie luxe voorwerpen waren als prijzen door den heer v. Truijen beschikbaar gesteld. Als volgt werden de prijzen toegekend: le pr. moderne harlekijn, Marie Koning; 2e pr. lucifersmeisje. mevr. v. Truijenvan 't Padie; 3e pr. gelukspop, Trijn Klinkhamer; 4e pr. onbewaakte overweg:, de heer J van Truijen; 5e pr. wandelende tuinbouw, Annie Verbleek; 6e pr. samen uit, samen thuis, de heer H. Kieft Czn.; 7e pr. regenboog, Geer Melling; 8e pr. maandkalender, Maartje Wiedijk; 9e pr. crisisdoktcr, mevr. KieftKluft; 10e pr. nar, Ma Koster; 11e pr. kers, Marie Groot; 12e pr. prins in weduwenstaat. mevr. Kieft van Teel. Kinderen: le pr. bloemenmand, Huib v. Truijen; 2e pr. paddenstoel met kabouter, Kees en Herman van Truijen; 3e pr. vogel verschrikker, Dirk Wiedijk; 4e pr. koopvrouw, Dirk Kieft. Groep: le pr. Hans en Grietje met de heks, Lize Kieft, Lize Wiedijk en Jannie Kieft. De candidatenlijst voor de Prov. Staten van Noordholland, zooals die door den Kamerkieskring Amsterdam der C.-H. Unie is vastgesteld, luidt als volgt: 1. Mr. L. M. de Jong Schouwenburg. 2. Jhr. F. J. E. van Lennep. 3. J. H. V. Riemens. 4. Mr. Dr. M. Visser. 5. Jacs. Rustige. 6. L. Feenstra. 7. J. Vlugt. 8. L. J. van Splu-nter. 9. J. C. Heerjand. 10. N. G. J. van Schouwenburg. Heerland. 11. S. Attema. 12. J. Kats Azn. 13. Mr. A. J. Honig. 14. J. Ph.Teune. 15. E. Luden. Tot hoofdingeland van den polder Wes terend is gekozen de heer A. van Dijk te Dirkshorn.. Tot voorzitter der commissie tot wering van schoolverzuim is gekozen het nieuw benoemde lid, de heer J. Petri, hoofd der r.-k. lagere school. Door de N.V. Maatschappij Zeebad Eg- mond is een begin gemaakt met het afgraven van een duin aan de Julianastraat. Hierbij vinden weder 10 menschen werk. Bij de politie zijn in de laatste weken meerdere klachten ingekomen van veehou ders, wier schapen door losloopende honden werden aangevallen en daarbij in meerdere of mindere mate verwondingen hadden op- geloopen. Een der honden is herkend. De eigenaar daarvan zal zich hebben te verantwoorden. Zondagavond vergaderde het Boerenco- mité met als spreker de heer Borst van Oud- karspil, lid van de November-delegatie, in de zaal van den heer Groot. Deze avond werd opgeluisterd door de film: „Wat een boer niet kent". De opkomst was goed. De vergadering werd geopend door den heer Bart. Hij wees op den opbouw in de Sov jet-Unie, terwijl hier steeds neergang is en wekte de menschen op om zich te organisee- ren in het B.C. om te strijden voor verbete ring in het levenspeil der massa. Hierna werd de film gedraaid. Na de pauze kwam de heer Borst met zijn rede. Spr. begon met er op te wijzen, dat burge meester de Vlugt naar de Sovjet-Unie is ge weest om bestelling voor de Amsterdam- sche Scheepsbouwmaatschappij en wees tevens op de vers'echteringen die hier steeds komen. De schulden, die de boeren in de Sov jet hebben aan den Staat, welke in de millioe- nen liepen, zijn hun onlangs kwijtgeschol den. Ook worden de boeren daar geholpen aan vele machines. Waar de heer Borst een gelijksoortige rede te Warmenhuizen heeft gehouden men zie het verslag daarvan in dit nummer mee- nen wij met het bovenstaande te kunnen vol staan. Van de gelegenheid tot vragen stellen werd druk gebruik gemaakt. Deze werden tot aller tevredenheid beantwoord. Door de vergadering werd een motie aan genomen om er bij de regeering op aan te dringen de Sovjet-Unie te erkennen, waarna sluiting volgde door den heer Bart. Door de ad. Hensbroek van het Centraal Genootschap zijn dit jaar weer drie kinderen voor drie maanden uitgezonden naar het ko loniehuis „Veluwezoom" te Ellecom in Gel derland. Vrijdagmiddag werd door de dames, die deelgenomen hebben aan den kookcursus van de P. E. N. gegeven door mevr. Roers Semeins, welke cursus thans was beëindigd, ten lokale van den heer Feijs een gezellige middag georganiseerd. Deze cursus heeft 5 weken geduurd en pl.m. 35 dames hebben er aan deelgenomen. Aan mevr. Roers Semeins, mej. Beek en den heer Leeuwenhart werd een kleine herinnering door de dames aangeboden, voor de door hen gegeven leiding van dezen cursus, terwijl tevens aan de P. E. N. een dankschrijven werd gericht Mevr. RoersSemeins en de heer Leeuwen hart gaven in een korte toespraak de voor deden en het nut weer van het electrisch koken en hoopten dat deze cursus er toe heeft bijgedragen, dat vele dames thans electrisch gaan koken. Door den heer Feijs werd namens de dames dank gebracht aan de lesgevende dames en de directie van de P. E N. Met eenige voordrachten in ernst en luim werd deze zeer gezellige middag besloten. Zondag hield de huisvlijtvereeniging „Heerhugowaard" een feestavond in verband met haar 5-jarig bestaan. Aan dezen avond werd o.a. medewerking verleend door het dubbelmannenkwartet „W.I.K.", dirigent de heer H. Hoogland, en het strijkje „Onder Ons" onder leiding van den heer P. de Geus. De zaal van den heer Rus, die voor deze ge legenheid feestelijk was versierd, was heel goed bezet. De voorzitter der vereeniging, de heer C Hartog, opende den avond met een kort woord van welkom. Daarna bracht Onder Ons „Groot Rotter dam" van Willy Schootemeyer en „Der Calif von Bagdad" van A. Boieldeu ten ge hoore. Vervolgens gaf W.I.K. eenige nummers, die zeer door het publiek werden gewaar deerd. Nadat Onder Ons nog iets ten beste ge geven had, trad de pauze in. Na de pauze werd opgevoerd de revue „Wist jij dat nou?", geschreven door mevr. PorkWit. De opvoering vond plaats onder leiding van de schrijfster. Het le tooneel, het breirondje bij de fami lie Kraak, brengt ons in de Heerhugowaard ten tijde van de voorbereidingen voor de feesten ter gelegenheid van het 300-jarig be staan van dezen polder (1929). De dames van het breirondje klagen er over, dat hier geen huisvlijtvereeniging is en er nooit een handwerktentoonstelling wordt gehouden. Het 2de tooneel laat ons des nachts een bijeenkomst van de „handwerken" zien, die vertoornd zijn, omdat hier aan hen zoo wei nig aandacht wordt geschonken. Op advies van de beschermgoden van Heerhugowaard besluiten ze te pogen hier verandering in te brengen Het 3de tooneel brengt ons weer bij de familie Kraak, nu tijdens het ontbijt. Zijn dochter heeft gedroomd, dat er op de as feesten een handwerktentoonstelling zou zijn. De heer Kraak was den vorigen avond naar een vergadering geweest, waar de fees ten werden voorbereid. Op de vraag, wat er zou gebeuren, somt hij van allerlei op, maar van een handwerktentoonstelling komt niets. „Wat is er nu voor kunst aan een borstrok?" De dochter maakt een scène en loopt de ka mer uit. Haar moeder valt haar bij en ver dwijnt eveneens. Dan vraagt de heer Kraak zich af of het nu in elk gezin zoo zou gaan, waarop de handwerken binnenstuiven en „ja" roepen. Daarna komt er een voordoekscène, waarin door de inwoners het feit besproken word', dat er een handwerktentoonstelling zal wor den gehouden. Het 4de tooneel laat ons zien, hoe druk het was tijdens de eeuwfeesten, maar het groot ste deel van het publiek gaat naar de hand werktentoonstelling. Dan wordt in het 5de tooneel een klompen dans uitgevoerd in oud-Hollandsch costuum, ter herinnering aan de eeuwfeesten. Deze dans was ingestudeerd docr eenige meisje van de gymnastiekvereniging „T.A.V.E N.U." onder leiding van haar directeur, den heer F. G. Nol. In het 7de tooneel liet de schrijfster ons zien, wat werd tot stand gebracht. In het 8ste tooneel zien we de drukte, die het bestuur ieder jaar weer' heeft met de voor bereidingen voor de tentoonstelling De noodige vroolijke noten onbreken hierbij na tuurlijk niet. Dan wordt in een voordoek-scène te zien ge geven, hoe het publiek achter den rug van het bestuur klaagt' over onrechtvaardige prijs uitreiking. In het 9de tooneel ten slotte wordt dank gebracht aan allen, die de vereeniging in deze 5 jaar hebben geholpen. Na afloop van de revue voerden eenige meisjes van „T.A.V.E.N.U." nog een dans uit. Daarna sloot de heer Hartog den avond. Hij bracht hierbij dank aan mevr. Pork Wit voor het vele werk door haar voor de vereeniging verricht. Haar werden namens het bestuur der huisvlijtvereeniging bloemen aangeboden. Hierna bleef men nog eenigen tijd bijeen tot het houden van een bal. Bij de gehouden inventarisatie van stapel producten op 1 Februari 1935 onder de leden der R.-K. Tuinbouwvereeniging „De Zuid", afd. L. T. B. St. Pancras (Zuid) waren aan wezig 3200 K.G. roode kool, 297500 K.G. gele kool, 151000 K.G. Deensche witte kool, 13000 K.G. uien, 9500 K.G. peen. Df. Heringa leidde Maandagavond in café Kamsteeg de vergadering van de ver eeniging „Onderlinge hulp bij ziekte". In zijn openingswoord noemde hij de op komst bevredigend, en hoopte, dat meer jonge leden de afdeeling zouden komen steunen. Hij wees op de rust, die gekomen was, na de afscheiding van den grooten bond, waarmee men moeilijkheden had gehad. De secretaris, de heer Witteveen, las een verzoek voor van het bestuur van den Bond van ziekenkassen boven het IJ, om lid te worden. De voorzitter ried dit af, waarmee de leden accoord gingen. Het gemeentebestuur van Oterleek had een bericht gezonden, dat de subsidie van 25 tot f JO was verlaagd. Het bestuur zond een adres naar den raad om op dit besluit terug te komen, waarvan de heer Witteveen een afschrift voorlas. Het financieele verslag, uitgebracht door den penningmeester, den heer P. Leegwater, deed zien, dat men niet zonder noodzaak beroep op den raad doet, daar de inkomsten steeds dalende zijn. Bij monde van den heer Voogd, die de plaats van den heer Klaasse—Bos ingenomen had, bracht de commissie, benoemd voor het nazien der boeken van den penningmeester, hare tevredenheid uit. Na het voorlezen van het jaarverslag sprak de voorzitter, een woord van dank tot den heer Witteveen Uit het verslag bleek, dat het ledental vrijwel gelijk was gebleven, het aantal donateurs was een weinig ge daald, waarop de heer Heringa Sr. toezegde, zijn contributie van 5 te zullen blijven slorten. Tot bestuursleden werden herkozen de hecren P. Leegwater, penningmeester, R. Renooy en Tijdemanne. Bij de rondvraag vroeg de heer den Das, of hij, verhuizende naar Alkmaar, lid kon blijven. Het bestuur besliste toestemmend, de heer J. Dekker, bode, zei, dat de contri butie-inning, Indien zij iederen week moest geschieden, een bezwaar zou kunnen worden, als vele leden in verschillende gedeelten van Alkmaar zich zouden gaan vestigen. De heer J. Brouwer wilde graag een fi nancieel overzicht van de groep zuivel- arbeiders. De heer Witteveen. secretaris, bestreed die vraag en zei, dat hij 'en heer Brouwer op dat oogenblik meer zag als zuivelbewerker dan als lid van „Onderlinge hulp bij ziekte". De heer Brouwer constateerde, dat hij allebei was, waarop dr Heringa als zijn meening te kennen gaf, dat hij de vraag be grijpelijk vond, doch sterk wilde waar schuwen tegen het strijden van een groep in de vereeniging. De heer P. Leegwater herinnerde er aan, dat, toen de aparte regeiing voor de zuivel- bewerkers in werking trad, de heer Witte veen gezegd had, na verloop van eenigen tijd, een overzicht van de gang van zaken te zullen geven. Z. i. zou het niet hinderen, dat men ging kijken, hoe de zuivelbewerkers er voor stonden. I>e heer Witteveen was het hier niet mee eens Besloten werd, het in een volgende be stuursvergadering te overwegen. Even ging men in comité, daarna sloot dr Heringa met den wensch, dat men in eendracht een gun stiger jaar tegemoet moge gaan. DE LANGENDIJKER GROENTEN- VEILINGEN. Het was de laatste week weer slecht aan de Langendijker groentenveilingen. Aanvan kelijk, toen het mooie winterweer wat mee werkte, doordien het product in betere condi tie bleef en de vraag iets toenam, waren de prijzen iets beter, doch al spoedig zakten ze weer op het oude niveau terug. De aanvoer van roode kool was deze week, in verhouding tot de voorraden, vrij groot. De prijzen weken niet bijzonder veel af van die der vorige weken. Voor grovere kool weiden echter iets betere prijzen besteed. De sortee ring van ongeveer 3 ponds-kool bracht 4.50 tot 4.90 op met uitzonderingen tot 5.30 a 5.50. Grootere kool van de eerste kwali teit werd voor 3.40 tot 4 verkocht. De allergrootste was weer wat lager. Voor het beste doorschot van het meest ge- wenschte gewicht werd 3 40 tot 4.20 be taald met enkele zeldzame uitzonderingen tot 4.50 a 4.70. De grootste kool van de sterkst afwijkende hoedanigheid werd voor 1.50 tot 1.60 verkocht; enkele partijtjes brachten nog een paar dubbeltjes minder op. De gele kool bracht aanvankelijk iets bete re prijzen op, zelfs bij grooteren aanvoer. Bo vendien draaide er toen zoo goed als niets door, zoodat alles kon worden verkocht en een opbrengst van 50 cent per 100 kilo maar zelden voorkwam. Toen werd voor de mooie kleine kool van ongeveer 3 pond 1.50 tot 1.80 betaald, tot 2 kilo soms tot 2, terwijl voor de grovere 1.40 tot 1.60 werd be taald. De grove sorteeringen tweede kwaliteit werden voor ongeveer 1 verhandeld, kool van meer gewilde grootte bracht tot 1.40 op. Bij het ongunstiger worden van het weer zijn de prijzen tot de oude, bedenkelijke laag te teruggevallen en lagen de noteeringen voor eerste soort tusschen 1 en 1.30 en voor tweede tusschen 1 en 1.10, terwijl weer een deel onverkoopbaar was en bij de koeboeren voor 50 cent per 100 kilo terecht kwam. Iets beter ging het aanvankelijk ook met de Deensche witte kool. De sorteeringen van ongeveer 2 kilo brachten 1.40 tot 1.50 op, grootere ook ongeveer dien prijs. Voor twee de kwaliteit werd, wat de groote betreft, 1 tot 1.40 besteed, voor de kleine 70 cent tot 90 cent. Later werden echter de prijzen van 1.40 en 1.50 niet meer gemaakt, en daal den ze weer tot 1 tot 1.20, terwijl een deel van het aangevoerde onverkoopbaar was. Van deze koolsoort werden ruim 60 spoorwagens verhandeld. Iets beter werd het voor de uien, doch in de tweede helft der ,f\ 4Ê* 103. Het zeemonster scheen op de kennismaking erg gesteld te zijn. Met een vaartje van een auto kwam het beest op Drein Drentel af. t Leek wel een reusachtige slang, maar 't had vinnen en een paar geweldige horens op zijn kop. Weer riep Drein Drentel „Helpl maar alweer zonder resultaat. 104. Het zeemonster was intusschen vlakbij gekomen. Uit zijn neusgaten kwamen witte wolken. Drein Drentel had het touw genomen waarmee hij anders zijn jasje dichtbond, maar dat was veel te kort om er iets mee te beginnen. Het zee monster keek Drein aan of het zeggen wou: „Nou vriendje, jij gaat er aan. Ik vreet je opl"

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 7