tlilé Staatsloterij. O.S.P.-ER v, PRAAG STAAT TERECHT. Wegens beleediging. INGENIEUR BELEEDIGT BURGEMEESTER Het Larensche geval. DE BRUSSELSCHE ZESDAAGSCHE. PijnenburgWals wakker geschud. Schaatsensport. Jan Langendijk weer terug. Een praatje met den Noordhol lander. Langendijk's tijden. Jan Akerboom ook weer thuis. Siem Heiden ontevreden. INRIJ VERBODEN dat verdachte als normaal beschouwd kan worden, dat het een bekend verschijnsel is, dat iemand, die zich door ophangen van het leven heeft trachten te berooven, de herinne ring kwijt is, en dat verdachte intellectueel Cein r £€woon n°rmaal mensch was. Prof. Bouman verklaarde desgewenschl nog over de motieven tot de daad, dat bet er: bekend verschijnsel was, dat cie menschen, die tot zoo iets kwamen, hun naaste verwan ten de kinderen niet gegund hadden. Met is altijd heel moeilijk om uit te maken bij kin dermoord, of de dader op dat oogenblik ge- heel normaal is, inaar volgens zijn mosning kon men de daad bij dezen verdachte als bij een normaal mensch verklaren. De officier van justitie eischte wegens doodslag tweemaal gepleegd door een man, die als volkomen toerekenbaar kan worden beschouwd een gevangenisstraf van vijftien jaar. Mr. Mesch, de verdediger, constateerde, dat elk redelijk motief voor de daad ontbrak. Volgens de rapporten der deskundigen zou de daad voortvloeien uit de natuur van verdach te, terwijl dan tevens haat ten opzichte van de echtgenoote als drijfveer wordt genoemd. Pleiter kon zich met deze conclusie niet ver eenigen. Volgens hem was het huwelijk de schuld, daar beiden niet bij elkaar pasten. Pleiter kon zich daarom niet met de conclu sie van het rapport vereenigen en vroeg een heropening van de instructie en een nieuw psychiatrisch onderzoek. Mocht de rechtbank hiertoe niet willen overgaan, dan drong plei ter aan op de uiterste clementie. Uitspraak over veertien dagen. Wederom dient voor een rechterlijk Am- sterdamsch college een strafzaak, waarin de Larensche burgemeester als beleedigde partij voor het getuigenhekje verschijnt. Thans is het een der raadsleden, de O.S.P.-er v. Praag, die in het bankje der beklaagden plaats neemt. Ook thans was de aanleiding gelegen in het over de Duitsche grens zetten van 4 Duitschers, die een conferentie te Laren be zochten en op bevel van burgemeester van Nispen van Sevenaar werden uitgeleid. Op 28 Februari 1934 zcu van Praag in de raadsvergadering den burgemeester hebben toegevoegd: „Ik wil uitdrukking geven aan de diepe verachting, die ik voor je koester. Zooals men walgt van een schurftige hond, zoo walg ik van jou. Het leugenachtige be richt, dat het de eigen verkiezing was van mijn kameraden, dat zij weer de Duitsche grens over zouden worden gezet, is van jou afkomstig". Tenslotte zou verdachte tot een wethouder hebben gezegd, die opmerkte: „Je bereikt hier niets mee": „Hier iets bereiken met een dergelijken voorzitter; in wezen is hij fas cist, daar is niets mee te bereiken. Ik roep over uw hoofd heen: deze keer bent ge ge slaagd. de tijd zal komen, dat de rollen wor den omgekeerd. Wee jou, als je dan de reke ning wordt gepresenteerd, lafaard". Den verdachte wordt ten laste gelegd, dat hij al deze woorden heeft gezegd bij de open bare raadsvergadering, welk onderwerp toen niet aan de orde was. Voor het Amsterdamsche gerechtshof diende vandaag de strafzaak tegen den Amsterdamschen ir. J. H B. die door den politierechter op 2 Mei j 1. was veroor deeld wegens beleediging tot 100 boete, subs. 10 dagen hechtenis. Naar aanlei ding van de uitzetting van vier Duit schers over de Duitsche grens, bevo'en door den burgemeester van Laren, was ir. B. zoo verontwaardigd geweest, dat hij den burgemeester schreef: „Kaïn wat hebt ge met uw medemenschen ge aan? Ga naar het graf van vader Willem en spuw er op, dat past U verrader van 's land6 eer!" De procureur-generaal, mr. Bauduin, achtte de beleediging bewezen en req ïi- reerde bevestiging van het vonnis van den politierechter, 100 boete subs. 10 dagen hechtenis. Na re- en dupliek bepaalde de presi dent het arrest op 19 Februari. Verdachte wordt verdedigd door mevr. mr. de RuyterDe Zeeuw. Het O.M. wordt waargenomen door mr. Wassenberg, presi dent is mr. Thöne. Als eerste getuige wordt de beleedigde burgemeester gehoord. Van de raadszitting is een stenografisch verslag gemaakt. Na de eerste uitlating van Van Praag heeft de bur gemeester voorgesteld het raadslid Van Praag te schorsen, de raad besliste dien overeenkomstig. Is het juist dat U de Duitschers be schouwde als gevaarlijke sinjeurs", vraagt de verdedigster. Getuige: In een interview met de „Goot- sche Post" heb ik me wel op die wijze uitge laten. Verdedigster: Is er een bepaalde reden, waarom U juist tegen dezen verdachte een klacht hebt ingediend en niet b.v. tegen de kranten, die zich ook zeer scherp tegen U hadden uitgelaten? De burgemeester: Ik heb mij van het krantengeschrif niet veel aangetrokken Ver dedigster concludeert, dat get. tegen dezen verdachte bevooroordeeld was. Nadat het raadslid was geschorst deelt getuige nog mee, is de geheele vergadering geschorst. Van Praag sprak door, zijn laat ste uiting was: „Bah, wat een lafaard". Op een vraag van de verdedigster geeft getuige toe, dat mr. Stokvis direct de Zon dag vóór de uitzetting bezwaar daartegen had gemaakt en rp het gevaar voor de vier jonge mannen had gewezen. Verdachte merkt op, dat dit van belang is, omdat nu het onware van de mededeeling van den burgemeester vaststaat, als zouden de „Duitschers tegen hun uitleiding naar Duitschland geen bezwaar hebben gehad Verdedigster (tot getuige): Hebt U die uitleiding der Duitschers doen plaats hebben op eigen initiatief? Getuige' Moet ik daarop antwoorden? Verdedigster: Het is voor de beoordeeiing van verdachte's daad van groot belang te weien, of verd. de burgemeester terecht voor deze zaak aansprakelijk heeft gesteld. De officier mr. Wassenbergh, acht de vraag niet ter zake dienende en de rechtbank laat de vraag niet toe. Een juffrouw, werk zaam op het gemeentehuis, stond tijdens de v': -'gadering op de gang. Vlak voor de politie kwam had zij verd. het woord „lafaard" hooren zeggen. Dit zou na de schorsing van de vergadering zijn geweest. Dan komen enkele getuigen voor het hekje om vast te stellen, op welk oogenblik de beleedigingen zijn uitgesproken: vóór of na de schorsing der vergadering. Een maand gevangenisstraf geeisctL De officier van justitie, mr. Was senbergh, requireerde tegen het O. S. P.-raadslid van Laren, wegens beleediging van den burgemeester, jhr. van Nispen van Sevenaer, een gevangenisstraf van één maand. Na re- en dupliek wordt de uitspraak vast gesteld op 20 Februari a.s. Wielrennen. Eergisteren kwam het Hollandsche favo rietenkoppel „los", gisteren is het wakker geschud! En het gevolg van een en ander was, dat Walske en den Pijn vannacht, toen de jachten waren geëindigd, aan den kop lagen Zij hebben er echter voor moeten vechten, want hoewel ze op het moment, dat de jach ten begonnen, in het leidende peleton zaten, begonnen ze kalm, zakten af en kwamen zelfs op een gegeven moment 5 ronden achter. Eu fier aan den kop kwamen te liggen Hamer- linckBilliet, die 2 ronden voorsprong had den op nummer 2. Toen had de jacht reeds 3 kwartier geduurd en de meeste renners wa ren bijna uitgereden en verlangden naar rust. Maar ziet, Wals rekende uit, dat hij met zijn partner op dat oogenblik in de achterste gelederen zat en hij had nog reserve genoeg; evenals Pijnenburg. Zij hadden zich gedurende die drie kwartier eventjes soepel gereden, hadden wèl reserve in hun boddies en toen Wals flitste weg, toen het veld al vrijwel murw was. En Pijnenburg, die hem afloste, leek urenlang gerust te hebben. Het veld daverde, verloor terrein en de Hollandsche knapen wisten van geen ophouden. En toen het veld „op de knieën lag", toen bijna alle koppels „leeg" gereden waren, toen bleek, dat die Hollanders niet te houden waren. Ze reden door, telkens weer wegvluchtende, kwartieren lang, en pas toen zij den kop ver overd hadden, vonden ze het genoeg. En hadden vrijwel niets meer te vreezen van de anderen, omdat die niet meer konden. En zelfs hadden ze nog wel eenige ronden kun nen nemen, als ze het gewild hadden! En HamerlinckBilliet, die een uur daar vóór zoo fier aan den kop zaten met 2 ron den voorsprong op al de anderen, klasseer den zich op de 7de plaats. Zoo is de Brusselsche Zesdaagsche. En zoo zijn Wals en den Pijn, als ze los komen en wakker geworden zijn. De stand na het klassement van 11 uur, toen het veld in diepe rust was, luidde: 1. PijnenburgWals 99 p.; 2. Aerts Schön 99 p.; 3. Di Paco—Piemontesi 70 p. Op 1 ronde: 4. CharlierDeneef 241 p.; 5. Magne—Buysse 143 p.; 6. Depauw—Van Nevele 109 p.; 7. Hamerlinck—Billiet 99 p Op 2 ronden: 8. Smets—Martin 80 p. Op 3 ronden: 9. LonckeHuys 83 p. Op 4 ronden: 10. SlaatsVan Kempen 109.; 11. Van Vlockhoven—Van Buggen- hout 40 p. Op 5 ronden: 12. Hürtgen—Ippen 67 p 13. AnhesHagelsteens 51 p. Op 9 ronden: 14. Gebrs. Vroomen 92 p.; 15. EhmerBonduel 28 p. Op 10 ronden: 16. Duray—Mortier 53 p.; 17. Haesendonck—alleen (Verreycken opge geven). Toen kwam er weer een jacht en wisten CharlierDeneef, DepauwVanNevele en SmetsMartin hun achterstand op te ha len en zich bij het leidende peleton te voegen. Gisteravond is onze bekende schaat- se irijder Jan Langendijk na een verblijf van een maand in Zwitserland weer in zijn dorp 0udkar6pel teruggekeerd, met zich meevoerende eenige fraaie prijzen en medailles en met zich meenemende tal van indrukken over het Zwitsersche uitstapje. Zooals men weet, maakte Langendijk bij de wedstrijden tn Davos op de 3000 M. een tijd, die binnen het wereldrecord lag en alleen het feit, dat zijn tegenstander, de Noor Ballungrud, nog een tikje snel- reed, was oorzaak, dat onze Noord hollander op 't oogenblik geen wereld recordhouder is. Maar wat niet is kan worden, zooals wij straks zullen zien. Het was, dunkt ons, logisch, dat wij vanmorgen eens trachtten moesten, een praatje te gaan maken met Langendijk en daarom kon het gebeuren, dat wij net tegen koffietijd bij de familie in huis stapten en Jawel, Jan was niet thuis, maar zou direct gehaald worden. En ondertu-- schen vertelde de vader het een en an der over zijn zoon, die zoo de aandacht getrokken had van heel schaatsenrijdend Nederland. Hij liet ons de fraaie chrono meters zien, die Jan als prijzen ver overd had, aan den wand hingen medail les als herinneringen aan overwinnin gen, in een kastje hingen en stonden andere medailles en kunstvoorwerpen cr toen Toen begon het kleine maar harte lijke gezelschapje te praten over de uit- la„.ngen van Simon Heiden, die gister avond tegenover de sportjournalisten het een en ander had uitgelaten over het verblijf in Zwitser'and en die verre van tevreden was. Intuaschen kwam onze schaatsenrijder binnen, een eenvoudige, hartelijke jon gen, die stevig uit de kluiten gewassen is en die men ziet het aan alles op en top een sportman is. En hoe ging het daar in Zwitserlan 1? vroegen wij. Nou, wij hebben allen zoo goed moge- l.jk getraind, al begon het mij slecht. Want die eerste week, toen wij nog niet g .cclimatiseerd waren, dachten wij, da: wij niet in vorm zouden komen. Ge lukkig werd dat later anders. Op de baan kwamen wij slechts een uurtje per dag. 's Morgens begonnen wij onze training met een flinke wandeling, daarna volgde een stevig ontbijt en zoo tegen een uur of half elf trokken wij n«ar de baan, waar wij dan een uur lang haantje reden. Wij zelf trainden meestal met ons drieën, Simon Heiden, Koops en ik Om de beurt trokken wij dan de twee anderen en zoo reden wij een 3000 M. achter elkaar, om dan te zien, welke tijden wij gemaakt hadden. En 't ging goed, 't ging regelmatig boter. En al6 die training voorbij was, namen wij in het hotel een goed diner, Ueden 's middags nog eens weer een flinke w ndeling en de rest van den dag werd kalm en rustig doorgebracht. Wij drieën hebben een vrij zware training doorgemaakt, de andere Hol landers deden het kalmer aan. Maar dat beteekent niet, dat die anderen hun taak minder serieus opvatten. De training aldus Langendijk houdt toch direct verband met je eigen lichaamsbouw en met je dagelijksche bezigheden. Want bij voorbeeld Dijkstra; die trainde heel licht en toch was hij in goeden vorm en maak te beste tijden. Nou ja, en door eigen ervaring weet je zelf wel, hoe je training moet zijn. Alleen en dat op 'n vraag, die wij de den was het jammer, dat er gebrek aan leiding was. Eigenlijk stonden wij al lemaal op ons zelf. Er was geen trainer, die ons aanwijzingen gaf, die ons wees op onzen stijl, die de laatste seconden „in handen heeft". En ook ontbrak het ons aan een goeden masseur. Wel kwam e. een, veertien dagen voor de wedstrij den, maar die was niet voor zijn taak bereken.d 't Was een meneer, die aan heilgymnastiek deed en wij moeten een masseur hebben, die weet, wat sport is. Nou enfin, ik heb liever geen massage, dan een massage, die mij niet bevalt en daarom heb ikmij ook maar één keer laten masseeren. Gelukig haden wij den heer Ballang- rua bij ons. Die is twee keer wereldkam pioen en drie keer Europeesch kam pioen geweest. Het was een piettige, amicale kerel, die heel vriendschappelijk met ons omging en die ons nog wel aan wijzingen gaf. Met hem hebben wij dik wijls onze baantjes gereden. Maar waarom is er dan geen trainer bij jullie? vroegen wij. Ja, zei Langendijk, dat is een lastige vraag, je moet iemand hebben, die wer kelijk verstand heeft van rijden en lie bovendien over voldoenden vrijen tijd be schikt. Dan zou het ongetwijfeld nog veel beter gaan, dan nu. En vooral voor de jongeren zou dat nuttig zijn. Zijn er onder die jongeren nog, die wat beloven voor de toekomst? Nou ja, op 't oogenblik zijn er nog geen sterren onder, maar toch kunnen een v. d. Horst uit Klundert en een Roos uit Amsterdam het nog heel ver brengen, 't Zijn nog jonge kerels, die op de 500 M. al goede tijden maakten. Maar ze moe ten zich geheel willen geven voor de sport, ze moeten zich opofferingen wil len getroosten en steeds serieus willen trainen en zich willen concentreeren. Ik zelf heb mij zoo goed mogelijk voor bereid. Van den zomer heb ik op de fiets gezeten en dat is een goede trai ning voor de ijssport. En dan de indoor- training, elke week weer, en niet roo- ken! Meteen kregen wij een lijstje van zijn beste tijden, ooit gemaakt en van de tij den die Langendijk de vorige week maak te in Davos: 500 M.: beste tijd vóór 1935 47,5 sec.; thans 45,8 sec. 1500 M.: beste tijd vóór 1935 2.26,3 sec.; thans 2.24.4 sec. 3000 M.: beste tijd vóór 1935 5.08 8 sec.; thans 4.58.2 sec. En 't vorige jaar stond Langendijk op de wereldranglijst op nummer C2 en nu op nummer 42! Er is dus wel vooruit gang te bespeuren, zelf6 een zeer groote vooruitgang. En nu de wedstrijden! Hoe ging het toen? vroegen wij. Bellangrud was in bizonderen vorm en ik trof het, dat ik op de 500 M. tegen hem. lootte, 'k Hield hem goed bij en werd daardoor tweede op dien afstand, 't Gevolg was ,dat wij ook op de 3000 M. tegen elkaar kwamen. Dat ging hard. De eerste ronden bleven wij gelijk, doch daarna verhoogde de Noor het tempo nog even en dat kon ik niet bijbeenen. 'k Heb toen mijn eigen tempo vol gehou den en zoowel Ballangrud als ik bleven beneden het wereldrecord, dat echter niet zoo heel scherp stond. Dus je bent dan toch Nederlandsch recordhouder? Ook nog niet, omdat de tijd werd ge maakt op een niet-Nederlandsche baan. Maar nu probeert de K. N. S. B., om het record tóch geldig te krijgen, omdat het gemaakt is in een landenwedstrijd. Waarom zat Ballangrud toch in Davos en niet in de Noordelijke landen, waar do belangrijke wedstrijden worden ge houden en waarom gingen jullie ook niet naar de Europeesche kampioen schappen en naai de wereldkampioen schappen? Ballangrud was het antwoord was in goeden vorm en trok naar Zwit- se dand, om de records te verbeteren en dat is in zooverre gelukt, dat hij de 3000 M. op zijn naam kreeg. En waarom wij naar Zwitserland gingen en niet naar Noorwegen? Dat begrijpen wij zelf ook niet. In Zwitserland was eigenlijk niets te doen. Alles speelde zich van 't jaar af in het Noorden en wij hadden er vast op gerekend, met ons zessen, daar heen gaan. Maar 't gebeurde niet, om on bekende reden. En nu heb je wekenlang, maandenlang en eigenlijk slechts één wedstrijd gere den. Want die landenwedstrijd betee- kende eigenlijk niet anders dan te komen tot een selectie van de rijders. Wat zeg je van de uitlatingen van v. Heiden? Langendijk wilde er niet te veel van zeggen. In vele opzichten was hij het met Heiden eens. Alleen zijn opmerking over het klimaat en zoo in Zwitserland vond hij niet heelemaal juist. Langen dijk had van het klimaat geen hinder gehad en meende, dat veel afhing van je eigen lichaam. Maar leiding moet er komen! Dat was het, waar onze schaatsenrij der den nadruk op legde. Jan Akerboom, de Bergensche hardrijder, die door den K.N.S.B. met een 20-tal andere rijders begin Januari naar Davos was uit gezonden, is gisteravond, na een ruim vier weken afwezigheid, weer thuis gekomen. Jan was ten zeerste tevreden over hetgeen hij in Davos had bereikt. Hij had, naar hij zeide, geweldig geboft, dat hij voor Heiden mocht invallen, en betreurde het, met het oog op het klassement, dat hij op de 500 M. was gevallen. Zooals wij reeds berichtten, heeft hij op de 1500 en 5000 Meter zeer goed ge reden. Wanneer het weer, zoo zeide Aker boom, dien wij een oogenblik over zijn erva ringen in Zwitserland spraken, niet zoo bar slecht was geweest, dan zouden alle rijders zeker een beteren tijd hebben gemaakt. Nu was hij hoogst voldaan, dat hij deson danks een snelleren tijd had gemaakt dan het vorig jaar. Op de 500 M. afstand ontbrak hem nog de juiste techniek, doch Jan twijfel de er niet aan of hij zou ook die wel onder de knie krijgen, waarbij hij opmerkte, dat men niet uit het oog moest verliezen, dat hij pas twee jaar op Noren rijdt. Wij maakten de opmerking, dat zijn leef tijd (Jan is al 26 jaar) wel eens bezwaar zou kunnen blijken om technisch het hoogste te bereiken. Jan deelde deze meening niet. Hij had vooral veel geleerd door naar andere rijders te kijken en naar zijn meening moet men meer indoor-training. wandelen en aan gymnastiek doen, want daarvan moet men het meest hebben. Het weer was in Zwitserland, zoo zeide hij, voortdurend slecht geweest, doch over de behandeling en de voeding was hij ten hoog ste tevreden. Wel was het hem otxrevallen, dat het internationale publiek in Davos, geen belangstelling heeft voor wedstrijden in het hardrijden. Deze werden alleen door de leden van de Hollandsche kolonie gevolgd. Aan het gebrek aan belangstelling in het hardrijden, schreef Jan het toe, dat de Zwitsers niet over rijders beschikken, die in deze sport een be hoorlijke plaats innemen. Jan betreurde het, dat wij in Holland de zen winter niet van de ijssport hebben kun nen profiteeren en was daarom dubbel dank baar, dat de Berger IJssportvereeniging hem in de gelegenheid had gesteld om zich in Zwitserland te trainen. Met een gelukwensch voor de aldaar behaalde successen namen wij van Jan afscheid. Grieven tegen van Laer. Gistermiddag zijn aan het Maasstation te Rotterdam eenige rijders, t.w. de heeren S Heiden, Kootstra en V. d. Horst, uit Davos gearriveerd. In een onderhoud met vertegen woordigers van de sportpers heeft eerstge noemde zich zeer intevreden betoond over de noemde zich zeer ontevreden betoond over de de verzorging van de rijders. Wat de heer Heiden zoo al op het hart had, komt volgens het Hbld. op het volgende neer: Reeds verschillende malen hebben de rij ders, die afgevaardigd werden door den K.N.S.B., eroo gewezen, dat een lang ver blijf van Nederlandsche schaatsenrijders in Davos een slechten invloed heeft op hun ge zondheid en prestaties. Dit moet geweten worden aan de droge lucht, die zij bij een temperatuur van 20 gr. onder nu bij de trai ning inademenen. Ook ditmaal ongeveer vier weken zijn onze rijders daar geweest hadden velen last van griep, o.w. ook Hei den. Op medisch advies heeft hij, na begin vorige week deelgenomen te hebben aan den landenwedstrijd, zijn kamer gehouden en zich eerst Zaterdag bij de internationale wedstrijden, waaraan hij besloten had niet deel te nemen, weer buiten gewaagd. De voorzitter van den Bond, de heer Van Laer, heeft toen gezegd, dat deze ziekte gesimu leerd was, hetgeen bij Heiden kwaad bloed zette. Het oordeel van Ballangrud en Thun- berg is, dat rijders niet langer dan een week in Zwitserland moeten verblijven. De voch tiger temperatuur in Noorwegen is voor onze rijders veel beter, maar toch worden zij steeds naar Davos gestuurd. „Ik heb eer. reputatie van acht jaar te verliezen", zoo zei de Heiden, „en ik ben bereid mij hier door een medicus te laten onderzoeken". Nog meer grieven bleek Heiden tegen den bondspresident te hebben. In 1929 achtte deze het hoogtepunt van Heiden gekomen, wat niet weg nam, dat hij in 1933 het wereld record op de 5000 M. op zijn naam bracht, waarmede hij en de andere rijders eens wil den laten zien, waartoe zij in staat zijn, in dien zij ernstig willen. Deze wil wordt echter telkens lamgeslagen door het uitzenden naar Davos en de slechte leiding en verzorging Thans waren 22 rijders afgevaardigd en eerst vorige week kwam de voorzitter zelf. Den geheeien verderen tijd stond het gezel schap onder leiding van den jongen Dijkstra, die daartoe niet in staat bleek. Heiden klaag de voorts over de slechte massage; wat de Amsterdamsche masseur, die hen thans ver gezelde, er van maakte, kon niet in de scha duw staan van den kundigen Waulo, die hen vorige jaar bijstond. Dit jaar had een ern stige voorbereiding moeten zijn voor de Olympische Spelen, welke volgend jaar ge houden zullen worden, maar er is niets van terecht gekomen en van eventueele plannen van den bond is nog niets bekend. Heiden heeft nu het plan een club te stich ten, niet buiten den bond om evenwel, van goede Nederlandsche rijders, die in het bui tenland geweest zijn. Hij wil voorts een tech nische commissie, die jonge rijders opkweekt en voorlicht, waardoor zij beter in staat zul len zijn onze nationale kleuren in den vreem de te verdedigen. Dit was in het kort, hetgeen Heiden meen de te moeten wereldkundig te maken en het spreekt van zelf, dat wij dit voor rekening van hem zelf laten. (Niet officieel) 6de klasse, 15de lijst Trekkil g van Woensdag 6 Februari 1935 Hooge Prijzen 1000.- 2681 21955 400.— 576 5257 6083 9591 13141 17895 200.— 8506 9854 17009 20855 100.- 46 4468 5645 6726 8977 9239 9929 11708 14209 14954 16522 18314 20590 20677 Prijzen van 70. 84 414 474 482 623 660 689 860 899 1101 1187 1202 1243 1375 1502 1621 1794 2065 2070 2147 4182 2464 2482 2649 2805 3236 3277 3293 3475 3628 3747 3996 4085 4108 4171 4220 4275 4529 4536 4545 4553 4738 4954 5005 5086 5096 5189 5210 5286 5355 5529 5762 5765 5942 5949 5961 6148 6183 6266 6270 6397 6699 6805 6837 6841 6864 6896 6980 7002 7157 7199 7258 7289 7334 7434 7514 7673 7718 7750 7838 7947 8006 8060 8064 8207 8463 8552 8584 8638 8639 8648 8653 8655 8749 8882 8894 8907 8985 9049 9113 9141 9176 9183 9470 9495 9598 9603 9623 9983 10096 10115 10162 10176 10212 10304 10367 10382 10461 10685 10832 11026 11122 11168 11458 11552 11559 11943 12033 12053 12222 12260 12519 12545 12586 12694 12774 12878 12954 12966 13170 13637 13655 13677 13825 13935 14002 14032 14121 14200 14350 14438 14510 14580 14727 14743 14747 14788 14818 14932 14943 15173 15224 15257 15267 15443 15459 15480 15506 15622 15878 15953 16022 16068 16102 16213 16359 16362 16391 16456 16526 16573 16937 17192 17276 17280 17346 17386 17444 17891 17921 18107 18122 18185 18639 18791 18808 18836 18963 19070 19073 19086 19149 19211 19408 19459 19515 19530 19571 19731 19790 19792 19910 20038 20056 20182 20202 20205 20237 20262 20381 20456 20583 20300 20657 21043 21118 21362 21634 21654 21685 21733 22015 22105 22179 22199 22273 22319 22490 22506 22559 22561 22564 22624 22652 22886 22913 22949 23045 23071 23175 73405 23525 23608 23707 Nieten 6 13 35 49 138 155 161 203 212 213 276 297 345 349 413 550 635 683 739 743 744 772 822 824 880 916 921 922 952 953 1024 1074 1079 1131 1133 1146 1171 1220 1237 1245 1343 1399 1445 1488 1545 4569 1570 1599 1659 1702 1749 1811 1874 1901 1915 1941 1945 1962 2045 2060 2120 2156 2237 2244 2308 2334 2434 2507 2526 2581 2619 2629 2757 2758 2761 2765 2769 2799 2851 2863 2930 2964 2989 2990 3016 3032 3053 3170 3174 3224 3237 3278 3284 3298 3308 3468 3538 3591 3613 3630 3667 3671 3733 3783 3807 3830 3833 3923 3939 3981 4024 4065 4067 4074 4082 4138 4178 4199 4226 4306 4317 4347 4351 4359 4445 4484 4563 4564 4568 4586 4602 4648 4680 4681 4786 4808 4825 4895 4918 4970 *4971 4972 5022 5046 5052 5089 5107 5193 5256 5312 5428 5450 5473 5477 5497 5504 5527 5530 5533 5671 5693 5741 5752 5784 5799 o823 6867 5953 5954 5988 6020 6047 6078 6121 6214 6239 6264 6298 6359 6380 6408 6410 6413 6434 6491 6512 6606 6612 6633 6689 6743 6751 6776 6866 6968 7009 7061 7079 7135 7198 <216 7232 (251 7264 7284 7347 7370 7373 7442 7445 7469 7478 7543 7546 7559 7575 7600 7637 7683 7705 7776 7804 7827 7834 7864 7866 7873 7934 7945 7961 7993 8003 8119 8122 8157 8166 8194 8209 8230 8252 8299 8302 8314 8366 8370 6428 8454 8494 8549 8619 8637 8726 8736 8786 8783 8817 8828 8831 8874 8883 8905 8941 8956 8963 8982 9018 9087 9097 9099 9144 9282 9295 9303 9350 9362 9415 9464 9480 9508 9615 9658 9675 9680 9728 9737 9749 9803 9919 9920 9921 993i 9959 9968 10072 10117 10132 10161 10214 10250 10274 10276 10284 10324 10335 10361 10394 10453 10481 10525 10574 10584 10661 10682 10697 10710 10722 10743 10776 10858 10896 10907 10941 1096o 11010 11021 11027 11038 11077 11099 11100 1111. 11125 11151 11161 11253 11263 11275 11310 11315 11330 11359 11371 113(2 113.6 11430 11464 11460 11495 11510 11541 11573 11582 11609 11625 1164o 11691 11692 11698 11703 11717 11728 11731 11743 11749 11780 11783 11802 11823 11847 11857 1190. 11940 11951 11996 12060 12093 12110 12179 1220o 12221 12228 12265 12297 12333 12393 12398 12409 12478 12496 12502 12579 12684 12739 12766 12788 12871 12912 12928 13026 13066 13077 13134 1313. 13155 1315/ 13184 13189 13194 13207 13223 13320 13384 13399 13459 13526 1-3597 13678 13699 13737 13748 13768 13776 13805 13951 13957 14033 14091 14099 14205 14256 14316 14346 14374 14375 1448'.' 14503 14523 14526 14528 14568 14579 14598 14599 14675 14729 14785 14786 14835 14836 14841 14863 14938 14982 15007 15020 15060 15079 15160 15162 15164 15249 15250 15290 15389 15396 15402 15420 15435 15462 15527 15536 15537 15573 15610 15693 15706 15707 15713 15720 15727 15755 15756 15760 15781 15828 15847 15906 16007 16025 16047 16118 16120 16186 16197 16199 16211 16218 16246 16292 16298 16331 16364 16377 16399 16439 16466 16485 16507 16579 16732 16735 16757 16773 16779 16815 16856 16867 16996 17022 17023 17027 17031 17108 17153 17177 17245 17304 17391 17446 17487 17549 17593 17600 17614 17653 17684 17718 17720 17802 17824 17834 17846 17872 17878 17911 18013 18046 18094 18176 18223 18235 18306 18335 18352 18414 18423 18437 18442 18463 18484 18485 18548 18587 18603 13680 18726 18739 18794 18812 18843 18878 18881 18950 19031 19145 19153 19157 19158 19171 19213 19244 19249 19273 19301 19319 19349 19374 19391 19392 19439 19467 19540 19563 19585 19589 19591 19706 19717 19818 19855 19857 19902 19925 19930 19964 19974 19989 1999C 20033 20052 20075 20078 20103 20163 20131 20206 20233 20282 20400 20406 20407 20415 20417 20444 20453 20820 20624 20663 20667 20721 20808 20823 20842 208.45 20849 20853 20870 20894 20906 20909 20964 20971 20974 21066 21192 21211 21224 21246 21274 21283 21335 21370 21422 21423 21434 21504 21562 21563 21661 21709 21727 21743 21829 21888 21920 21926 21978 21981 22031 2215C 22162 22216 22328 22341 22361 22390 22432 22438 22494 22516 22653 22683 22723 22815 22906 22932 22973 22987 23040 23049 2305'J 23055 23128 23171 23246 23311 23323 23377 23424 23441 23478 2349C 23558 23579 23619 23706 23716 23750 23752 23762 2380C 23801 23805 23844 23869 23895 23899 2390C 23982 Een roode cirkel met wit veld beteekent: gesloten voor alle ver keer in beide richtingen

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 9