Agenda JFM/TOI Atnstecdamscfie IBeucs Stad en Omgeving. Weecèecicfit EEN ZEESLANG. Vorige koers Londen i?a.-2rid EEN AVONTUURLIJK SCHAAP. Een vrachtrijder die hedenmorgen aan de overzijde van het kanaal bij het Kwakelpad aan het veeladen was, moest tot zijn schrik constateeren, dat hij zijn schaapjes nog niet op hef droge had. sultatiebureau van de N.H. Vereeniging tot bestrijding der Tuberculose; G. van Slingerland, R.K. Vereeniging tot bestrijding der t.b.c. „Herwonnen Levens kracht"; J. J. D. H. Verschoor. Het dagelijksch bestuur bestaat uit de heeren: C. M. Hoogenboom, voorzitter; J. J. D. H. Verschoor, secretaris en Mr. F. A. Josephus Jitta, penningmeester. Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondag gesloten. Bioscopen. Cinema Americain, half 8, hoofdnummer Nana (rom.); hoofdrol Anna Sten. Toegang boven 18 jaar. A. B. T., half 8, eerste hoofdnummer Pohtie-radio-patrouille (sens.); 2de hoofd nummer Van moord beticht (sens.); hoofd rol Richard Talmadge. Toegang boven 14 jaar. Victoria-theater, half 8, hoofdnummer Koningin Christina (»om.)hoofdrol Greta Garbo en John Gilbert. Toegang boven 14 jaar. Donderdag 7 Februari. 8 uur, Harmonie, opvoering operette De vreemde reis, door jonkers koorklassen. 7.30 uur, café Kamsteeg te Sfompetoren, uitvoering zangvereeniging Crescendo. Vrijdag 8 Februari. 8.15 uur, Harmonie, opvoering van „Zes tien jaar", voor het Comité voor tooneel- uitvoeringen. AUTO-ONGEVAL IN RUSLAND. Drie dooden. Bij Sarapoel in den Oeral kwam een auto waarin eenige leden van Russische politieke afdeeling van den Colchos waren gezeten, in botsing met een D-trein. Drie leiders der po litieke afdeeling werden gedood. De overige inzittenden liepen zware verwondingen op STAVISKY-AFFAIRE ONTROLT ZICH. De rol van oud-minister Tardieu. De parlementaire commissie van onder zoek naar de Stavisky-affaire heeft gisteren een vroegeren medewerker van Stavisky, den bovenstaande girorekening, oud-prefect juillet verhoord, die een uitvoe- 1 rige verklaring aflegde over het tot nog toe onopgehelderd gebleven geval van de cheque van meer dan frs. 300000 die in Stavisky's cheque-boek op naam stond van „Camille A Tardieu. In linksche politieke kringen had men ge meend, hierin den naam van den oud-mi uister president Tardieu te zien. In zekeren zin werd dit door de verklaringen van Juillet bevestigd. Hij verklaarde, dat Stavisky hem in Februari 1933 had meegedeeld, dat een vroegere hoofdredacteur van de „Liberté" Camille Aymard hem documenten had aan geboden, die een einde konden maken aan de politieke loopbaan van Tardieu. Hiervoor had hij 300000 frs. gevraagd. De zaak zelf had betrekking op den invoer van auto-onderdeelen van een Amerikaansche firma, die met behulp van Tardieu zonder betaling van rechten in Frankrijk zouden zijn ingevoerd. De commissie van onderzoek was ten zeer ste getroffen, door het feit, dat de souche van de bedoelde cheque gedateerd bleek April 1933, zoodat de cheque inderdaad werd uit geschreven op het tijdstip, waarop volgens den getuige, Stavisky hem van het aanbod vertelde. DENK OM HET PLAATSELIJK CRISISCOMITE. De heer Verschoor, secretaris van het plaatselijk crisiscomité, schrijft ons: U hebt zeker wel gelezen, dat in 's Gra- venhage een collecte is gehouden voor het plaatselijk crisiscomité. Deze collecte bracht ruim 24.000 op. Het plaatselijk crisisco mité hiér is jaloersch op het succes, dat in den Haag werd geboekt, vooral toen het las, dat op de Girorekening van het comité zoo'n mooi bedrag was ontvangen. Het plaatselijk crisiscomité in Alkmaar heeft het voorrecht, dat de Gemeente-ont vanger de gelden in ontvangst wil nemen. Wij willen diens Gironummer even hier late vermelden; het is No. 25163 ten name van den Gemeente-ontvanger te Alkmaar; op het strookje „Bij" zet U dan „voor het plaatselijk crisiscomité". Wij hebben nu weer vele aanvragen liggen en kunnen er niet aan voldoen, ondanks het feit, dat wij. regelmatig van leeraren, leer- aressen, ambtenaren in Rijks- en Gemeen tedienst een bijdrage ontvangen. Dagelijks ontvangen wij aanvragen om kleeren en dekking. Wanneer het vroor, dat het kraakte zou het beter tot U spreken, wat het wil zeggen onvoldoende dek te hebben. Maar ook nu is het in de dikwijls slecht verwarmde huizen koud. Wanneer U dit na een voldoende maaltijd, bij Uw lekker brandende kachel leest, wil dan gedenken die medeburgers, die het kopje thee dat U zoo goed smaakt, zelfs moeten ontberen, en stort een bedrag op de Wij vallen niet lastig met lijsten, wij houden maar één collecte per jaar. Wij besteden de gelden zoo goed mogelijk; het bestuur verricht de vele werkzaamheden zonder eenige beloo ning, zoodat Uw geld werkelijk geheel den nooddurftigen ten goede komt. Wij hopen U binnenkort een overzicht ie geven van hetgeen wij deden en U zult ver- wonderd staan wat met het geringe bedrag werd gedaan. Maar ook kon door het feit dat slechts over weinig geld werd beschikt, niet steeds op afdoende wijze worden gehol pen. De secretaris is steeds bereid een ieder in te lichten, zoodat U de gelegenheid hebt U te overtuigen of hetgeen men U mede deelde waar was. Wij hielpen echter nie mand met een groot bedrag. Wij gaven geen auto's (zelfs geen tweede handsch Fordje). wij stelden geen geld beschikbaar voor een buitenlandsche reis, doch hielpen de aller hoogste nood iets lenigen. NATIONAAL KONINGIN-MOEDER HERDENKINGSFONDS. Steunt den strijd tegen de tuberculose. Gisteravond heeft ten stadhuize een bij eenkomst plaats gehad van belangstellen den, die willen medewerken om ook te Alk maar een inzameling ten bate van het Ko ningin-Moeder Herdenkingsfonds te doen slagen. De bedoeling is, dat deze inzameling door middel van plaatselijke comité's in het gc- heele land en slechts éénmaal gehou den zal worden en ten bate zal komen van on- en minvermogende tuberculose-lijders Deze inzameling gaat dus geheel- buiten de elk jaar terugkeerende om. Zii is genoemd naar wiilen H M. de Koningin-Moeder, dit uit eigen ervaring in haar naaste omgeving wist hoe deze vreeselijke ziekte haar slacm- offers ten grave sleept. Slechts een goed georganiseerde bestrij ding kan dezen vijand tot staan brengen en wellicht tot den terugtocht dwingen. De burgemeester, jhr. mr. F. H. van Kin- schto, heeft gisteravond ten stadhuize in sympathieke bewoordingen wijlen H. M de Koningin-Moeder herdacht en op haar on- vermoeiden arbeid ten bate der t.b.c.-bestrij- ding gewezen In het teeken van Haar naam zal door het geheele land op nader te bepalen data een groote inzameling worden gehouden, die te Alkmaar ook door den verkoop van speldjes zal plaats vinden. De aanwezigen vereenigden zich gaarne met de ter vergadering gedane voorstellen om den burgemeester tot eere-voorzitter en den heer C. M. Hoogenboom tot voorzitter van het plaatselijk comité te benoemen Er werden een Comité van aanbeveling en een Uitvoerend Comité benoemd. De na men van de leden van het comité van aanbc veling zullen nader worden bekend gemaakt Het Uitvoerend Comité is als volgt samen gesteld: Jhr. F. H. van Kinschot, burgemeester der gemeente Alkmaar, eere-voorzitter; T. Bonsema, wethouder der gemeente Alk maar; Mr. dr. R L. M. Bromberg, bestuurslid der Alkmaarsche vereeniging tot bestrijding der Tuberculose; A. K. Dijkhuizen, directeur Gemeentelijken Geneeskundigen Dienst; C. M. Hoogenboom, voorzitter der Alk maarsche Vereeniging tot bestrijding der Tu berculose; Mr. F. A. Josephus Jitta; A. H. Moolhuijzen, bestuurslid der Alk maarsche Vereeniging tot bestrijding der Tuberculose; Mevrouw R. Prins—Vlessing; D. J. Scheffel Mr. A. Schenkeveld; Dr. J. Schut, Leider van het Districts-con- SOEPUITDEELING. De secretaris van den Armenraad schrijft ons: Heden 7 Februari heeft weer een uitdee- ling van soep plaats. 2500 L. soep zullen aan gezinnen van alle gezindten worden verstrekt. Wij willen U eens vertellen, wat voor de ze 2500 L. soep alzoo noodig was. Ie. De niet genoeg te waardeeren mede werking van de slagers, de firma Hoogen- straaten, den directeur van het slachthuis, de verschillende vereenigingen, de afd Alkmaar v. d. Ned. Kruideniersbond, den directeur vain de groentenveiüng, een aan tal particulieren, die ons soepingrediënten gaven en het personeel van den Armenraad. 2. 1300 pond vleesch met been, 140 K.G. rijst, 60 K.G. prij, 50 K.G. selderij, 15 K.G. zout, 50 K.G. wortelen en 200 Gram peper. De firma van Hoogenstraaten heeft we derom de bereiding, liet steriliseeren en het rond brengen naar de verschillende adres sen, waar de soep zou worden uitgedeeld, op zich genomen. Voor dit alles werd perso neel beschikbaar gesteld, dat dus uit het be drijf werd genomen; bovendien moest de 2500 L. soep naast en boven de eigenlijke werkzaamheden worden gereed gemaakt. Men denke b.v. alleen maar aan het schoon maken van de groenten. Onze huismoeders zullen zich het werk, dat vast zit aan het schoonmaken van b.v. 50 K.G. wortelen best kunnen voorstellen. Ook de directeur van het slachthuis ver leende zijn volle medewerking door een wa kend oog te doen houden bij verschillende werkzaamheden. Zoo is de soep bereid on der toezicht van een der keurmeesters. De slagers hebben in het slachthuis het vleesch voor de soep gereed gemaakt. De afd. Alkmaar van den Ned. Kruide niersbond gaf de rijst. De directeur van de greentenveiling hielp ons aan de ontbreken de groenten, terwijl wij van verschillende particulieren wederem soepingcrediënten mochten ontvangen. Zoo kan dus met groote voldoening worden terug gezien op deze actie, welke van de Alkmaarsche slagers is uitgegaan. De soep is van prima kwaliteit, mocht zij soms naar iemands smaak niet dik genoeg zijn, dan is dit euvel te verhelpen door wat rijst erbij te koken. Ook is zij van zulk een goede hoedanigheid, dat zij zelfs nog zeer goed wat verdund kan worden indien de voor een gezin verstrekte hoeveelheid iets te gering mocht zijn. SIGARENVERKOOPERS IN HET ZUIDEN. De commissaris van politie te Alkmaar vestigt de aandacht van het publiek op het navolgende: Het zuiden van het land is eenigen tijd lastig gevallen door sigarenreizigers uit 's- Hertogenbosch, die vooral in kloosters hun waren van de hand probeeren te zetten tecen zeer behoorlijken prijs. De kwaliteit van de sigaren blijkt meestal inferieur te zijn. De reizigers geven voor, dat zij zijn uitgezonden om de werkloosheid te bestrijden onder de Bossche sigarenmakers en een van hen zegt gemeenteraadslid te zijn, i. Jeeovltol levertraan wetenschappelijk JfL. de beste levertraan voor U en Uw kind. Verkrijgbaar bij apothekers en \L. drogisten f 0JS per flacon. weshalve hij een begrooting der gemeente toont. De commissaris van politie te Den Bosch heeft nogmaals tegen hun practijken gewaar schuwd. Vermoedelijk zijn zij thans in de buurt van Haarlem. Hoewel de zeeslangen gewoonlijk alleen in den komkommertijd opduiken en wij dage lijks een nijpend gebrek aan plaatsruimte hebben, zoodat de chef ter zetterij telkens be zorgd zijn hoofd schudt en niet weet hoe hij alles er weer in zal kunnen krijgen, werden wij hedenmorgen door een vischhandelaar opgebeld met de mededeeling, dat hij een zeeslang in zijn winkel had. Eigenlijk was het geen slang maar een paling en toen wij het dier gingen bekijken was het ook eigen lijk geen paling, maar een visch, die er fa miliegelijkenis mee vertoont en door de vis- schers pommer-aal wordt geheeten. Ten slotte what 's in a name? kwam het hierop neer, dat de visch anderhalve me ter lang is en 25 K.G. weegt. Een Egmond-Zeeër had het dier bij het te ruggaan van het water op een drooggeloo- pen plaat zien liggen en was met dit onver wachte buitenkansje natuurlijk danig in zijn schik. Het gebeurt niet alle dagen, dat men de visschen slechts voor het grijpen heeft en dan nog: wat voor een visch! De slang of aal of hoe hij in de wereld der biologen ook officieel betiteld mag worden, is thans het eigendom van den heer Halff, wild- en vischhandel in de Koorstraat, die het dier tot hedenavond half acht in zijn eta lagekast zal ophangen. „Gaat dat zien", is ons advies. DE SOEP VAN DEN ARMENRAAD In dit nummer treft men een beschrijving van de ingrediënten aan welke noodig waren om eenige honderden liters soep voor de minst kapitaalkrachtigen beschikbaar te kun nen stellen en tevens een overzicht van alle philantropen die aan deze sympathieke daad belangeloos hebben medegewerkt. Een dezer blikjes werd op ons bureau ter keuring aangeboden. Wij vragen voor dergelijke keuringen het advies van een deskundige, in dit geval dus een werklooze, wiens mede-crisisslachtoffers deze soep dezer dagen op tafel rien verschij nen. Het oordeel was: voedzaam en lekker en jammer, dat de bussen nog niet gruoter zijn, welk antwoord ons voldoende lijst. INBRAAK IN BERGEN. Vannacht omstreeks 1 uur ontdekte rijksveldwachter Tamininga te Bergen, de op surveillance was, in de Eeuwige Laan aldaar, dat aan de achterzijde van het tijde lijk onbewoonde huis van den heer J. Hein een ruit was ingedrukt. Hij ging daarom naar binnen en vond in de huiskamer een man slapende op den grond. Het bleek te zijn de zwerver Tromp, die 26 Januari uit de gevangenis was ontslagen, waar hij 2 jaar gezeten had voor een inbraak, eveneens te Bergen gepleegd. De zwerver werd natuurlijk gearresteerd en overgebracht naar het arrestantenlokaal. Vanmorgen is hem een verhoor afgenomen en daarna is proces-verbaal opgemaakt. Voor zoover valt na te gaan, is er niets vermist in het huis. TYPOGRAFISCHE STUDIECLUB. Op initiatief van ce afd. Alkmaar van den Alg. Nederl. Typografen Bond is gister avond opgericht een typografische studieclub „Alnetybo" Alle ter vergadering aanwezigen (een 19-tal), gaven zich als lid op. Het be stuur werd als volgt samengesteld: J. Be keiaar, voorz.; W. Hoek Gzn., secretaris; K. W Groot penningmeester; T. Hulst en P. Boer, commissarissen. faillisse- FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken zijn de volgende meuten: 1. van H. F. van Stein, wagenmaker te den Helder, thans wonende te Breezand, met benoeming van mr. Ledeboer tot rechter commissaris en van mr. Nobel tot curator; 2. van K. von Steinen, boekhandelaar te Andijk-Oost, met benoeming van mr. Krabbe tot rechter-commissaris en van mr. Dwars tot curator- 3. van H. Koops van 't Jagt, manufactu rier te de Beemster, met benoeming van mr. Ubbens tot rechter-commissaris en van mr. v. d. Loos tot curator. EEN ONGELUK MET INKT. Er zijn door het gebruik van inkt in den loop der tijden al heel wat ongelukken ge beurd en niet het minst door de brieven of andere stukken, die met die inkt werden ge schreven. Een abonné uit de Dijkgraafstraat deed ons hedenmorgen opnieuw beseffen hoe ge vaarlijk het gebruik van inkt kan zijn. Rij heeft er namelijk mee op het kleed gemorst, wat tot gevolg had, dat wij het volgende briefje ontvingen „öndergeteekende. een ongeluk gehad heb- van Donderdag 7 Februari 1935. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N. V. (Ontvangen per draad looze telefoon). Koers van heden te: STAATSLEENINGEN. 4 NederL 1931 4 1934 4 Ned.-Indië 1934 4 1934 A 5'A Duitschland 1930 Idem met kettingverklaring BANK-1NSTELLINGEN. Amsterd. Bank Handel Mpij. Cert. v. 1000 101% ïoiv/s 1U18/i6 101S/18 32% 407i6 106'/, 29'/< Koloniale Bank 37% Ned. Ind. Handelsbank Rotterd, Bank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie 687, 100'/, inde Unie 30i/4 v. Berkels Patent 48 I, Calvé Delft Cert. 61 >/2 pl.m. 1.30 32% 398/g 37% 8 69 pl.m. 1.45 101% 40 pl.m. 2.00 pl.m. 2.15 Nederl. Ford ex. 40 afst. Philips Gloeil. Gem, Bezit Unilever INDUSTR. OND. BUITENL. Am. Smelting Anaconda Bethleh, Steel Cities Service Steel comm. U. S. Leather 39/." CULTUUR MAATSCH. 16 H. V. A, Java Cultuur 244 224% 87% 208/s 6%8 17% 21 1677, 90 Ned. Ind. Suiker Unie 81'/, 12.50 14/'/, Vorstenlanden Dito actions MIJNBOUW. Alg Explor. Mij ooeton 44 Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. 110 Kon. Petr. 437 Perlak Continental Oil Shell Union RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Oostkust Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned. Stoomboot u i Scheepvaart Unie 101 lAVirtrw oz 153 116 93% 10 4-Vl6 96VIB 69»/g 92-/8 317, 61'/, 1% TABAKKEN. Deli Batavia Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN. At-hison Topeka Southern Railw. Cert. Union Pacific §Noteering per 50. +Exclaim. 'Exdividend. 145% 1 5 139 267 '7, 60 30% 63-4 244 226 7 88'/,-9 6% 17'ia 21% 1667,-7 91 82 146 45 158 1431 y 93 101/8 4% 96 09 93 31% 61 1% 145 135 138 38% 68% 9 30% 31 31 6Ï% 63% 64-% 226 88% i 88/,-} 88%-9 177/ie 81% 167-% 19% 95 143%-i 4%« i 9a'/a-6 10% 95% 68% 31% 60 597, PROLONGATIE Vorige koers 1 pCf. Heden 1 pCt WISSE' KOERSEN AMSTERDAM. NIET OFFICIEEL. New-Work gerI'iQ Ear'i» Brussel (Belga) Kopenhagen Stockholm Oslo Italië Vorige koers 1.48% 7 27 5)35 9.75% 34.52 4786 32.40 37 40 36 40 20. 0 12.55 Koers op heden 2 uur 148% 7<6'/, 59.33 9.75'/, 34.5 47.87 3235 37,35 36.35 20.' 0 12.58 naar waarnemingen, verricht in den morgen van 7 Februari. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 773.6 m.M. te Valentia. Laagste barometerstand 739.7 m.M. te Janmayen. Verwachting (geldig tot den avond van 8 Februari): Matige tot zwakke oostelijke tot noord oostelijke wind; helder tot licht bewolkt; later wellicht toenemende bewolking; weinig of geen sneeuw; matfge vorst 's nachts, avardag lichte vorst tot temperatuur om het vriespunt. Weeroverzicht. Het gebied van hoogen luchtdruk, dat gisteren bezig was zich in het Noordoosten te vormen, nam snel m beteekenis toe en bedekt thans nagenoeg het geheele vasteland en Scandinavië. De uitbreiding over Oost-Europa gaat nog steeds door; op de Britsche Eilanden nam daarentegen de luchtdrukstijging een einde. De depressie, die gisteren over het Kanaal lag, tnekt naar de Middellandsche Zee weg. Krachtige Oostelijke winden voeren met groote snelheden de continentaal koude luchtmassa's over Duitschland en Frankrijk naar hef Zuidwesten. De bergstations in de Middelgebergten meldden alle temperaturen van —10 tot 12 graden Celcius, de vliegtuigwaarnemingen gaven temperaturen beneden —30 graden op 5000 M. hoogte. (Berlijn —40 graden Celcius op 5500 M.) Boven ons land zijn de temperaturen iets minder laag, daarentegen worden langs den Zuidrand van een zeer diepe depressie met barometerstanden beneden 725 m.M. op de Oostkust van Finland luchtmassa's van hooge temperatuur naar de Pooizee getrans porteerd, zoodat in het Oosten van IJsland en op Janmayen zomerwarmte heerscht. Voor onze omgeving is nog eenige toe name van do vorst te verwachten bij helder weer, later echter weer eenige toename van de bewolking. bend met plakkaat-inkt op het kleed, vraagt als abonne van Uw blad, hoe of dit te ver- wijderen is". Het antwoord zou ons heel wat gemakke lijker zijn gevallen als deze abonné niet- abonné's zijn wij ook gaarne behulpzaam werkelijk de bedoeling had gehad te vragen hoe het kleed verwijderd moet worden. De vraag is evenwel, hoe de inkt er weer uitkomt en dat is gemakkelijker gevraagd dan beant woord. Wij hebben den „man die alles weet", of He- ver K^fifd ^die alles behoort te weten'' en die op iedere redactie nu eenmaal aan wezig geacht wordt het betrokken briefje overhandigd, maar hij moest tot zijn schan de bekennen, dat hij het niet kon beantwoor- I den. Hij bleek zelfs niet eens te weten, wat eigenlijk plakaat-inkt was, maar meende, dat het wel een soort lak-fnkt zou wezen. Daarna hebben wij het adres opgebeld van een school voor jonge huisvrouwen, die in haar toekomstig echtelijk leven nog 'heel wat vlekken uit allerlei gebruiksvoorwerpen te verwijderen zullen krijgen en een der leeraressen, die niet alleen een goed raads lid maar, doordat zij de „waschbehandeling" doceert, ook een uitstekend vlekken-deskun- dige is, heeft zich over ons ontfermd en den volgenden goeden raad gegeven: 1. Los de lak wanneer althans plakaat* inkt een soort lakinkt is op in spiritus. 2. probeer daarna de inkt weg te werken met gewone azijn (voor kleedingstukken is citroen aan te bevelen). 3. spoel het na met water. 4. bewerk het dan met lauw zeepsop. 5- spoel het weer na en Iaat het drogen. wij vertrouwen, dat dit advies wel af- loende zal wezen. Een van zijn „passagiers", blijkbaar het zoogenaamde zwarte schaap van de kudde, toonde niet veel lust om mee te rijden en verkoos, ondanks het gure winterweer, zich nog wat aan de zwemsport te wijden. Li-!6/ 8Pro1K pardoes het kanaal in en kon blijkbaar uitstekend zwemmen, want heelhuids aan den overkant bij ae Blokbrug terecht waar mannen in roei- nootjes die deze sportprestatie niet sche nen te waardeeren den vluchteling met raken en touwen weer op het droge brach- Het schaap kwam om de gebruikelijke term maar weer eens te schrijven met den schrik en een nat pak vrij. BRUINTJE BEER IN ALKMAAR. Een opgetogen kinderschare was gister middag naar ,,'t Gulden Vlies" gekomen om met Bruintje Beer en Witnpie Das de nieU*j ste avonturen te beleven. De zaal was go^ bezet, toen om kwart over twee het doek opging en allereerst de Wijze Geit met zijl toovergtós de kinderen Kwam vertellen welke leuke streken het edele tweetal straks zo" uithalen. Na deze korte inleiding nam de Wiize Ge» de kinderen mee naar het bosch waar Bruintje Beei en Wim Das kennis maker met de kabouters Stippel, Stoppel en Stapp<j'

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 2