KARELI HET GEHEIMZINNIGE LANDHUIS JUiMicaiies 'fxovinciaal 'flieuws HeuilCetm VERPACHTING KERMISTERREIN TE ALKMAAR. VERPACHTEN: MAATREGELEN TEGEN DE VORST. KOEDIJK Dinsdagmiddag had in deze gemeente de demonstratie plaats van de afd. van den Ned. tuindersbond waaraan door ongeveer 100 personen werd deelgenomen, waaronder enkele vrouwen. In het lokaal van den heer Jb. Groot verzamelde men zich en de voor zitter, de heer P. Hart, lichtte de vragen toe die aan B. en W. gesteld zouden worden, om door te zenden aan den minister en ook be kend gemaakt zullen worden aan de Tweede Kamer-fracties. Gevraagt zal worden directe uitbetaling der richtprijzen tot 80 put. over de jaren 1932 tot en met 1935. Een lijst met 75 namen van tuinders die niet kunnen be ginnen als er geen hulp komt ging Het antwoord hierop moet vóór 20 Febr. ede. aanwezig zijn, anders komen wij toerweer terug. Het geheele bestuur werd ter confe rentie toegelaten, onderwijl ging men in op tocht naar de Koedijker vlotbrug, waar een fotograaf opnamen maakte. Dit was ook ge daan in de Kerkelaan met op den achter grond de kerk. De heeren A. Hooglanff, lid van het hoofdbestuur, en Jb. de Vries, vooi- zitter van het kringbestuur waren mede aan wezig en zullen het werk der afd. te bevoeg- der plaatse ernstig naar voren brengen, daar het gevraagde der afd. zeer billijk genoemi kan worden. Bij de terugkomst der commis sie deelde de voorzitter mede, welwillend e zijn ontvangen door B. en W. en dat de volle medewerking zal worden gegeven. De heer A. Hoogland besprak het voorne men van het hoofdbestuur, dat een afgevaai- digde naar de Kamer zal zenden en waar voor de heer P. Hart voor de afd. zal mede- werken De heer Jb. de Vries zegde medewerking toe door het kringbestuur, dat een conferentie zal hebben met den regeerings-commissa- ris. Wanneer er geen hulp komt zal 50 pCt. der tuinders naar de werkverschaffing gaan. Hierna ging men uiteen om, wanneer "het noodig is, 20 Februari weer present te zijn NIEUWE NIEDORP Een propagandavergadering werd ge houden van de Vereeniging Volksonderwijs,' afd. Nieuwe Niedorp, ten huize van den heer Jac. Gelder. De voorzitter heette in het bijzonder wel kom den heer Klaas de Vries, hoofdbestuurs lid, die dezen avond zou spreken over het onderwerp: „Nooit versagen noch vertra gen". Mijnheer de voorzitter, aldus de heer de Vries, in uw inleidend woord sprak u over mijn eeuwige jeugd. Als u spreekt over de jeugd, dan denk ik aan de verjonging van het menschdom. Wij werken ook voor diezelfde jeugd. Er was in den grooten wereldoorlog een Belgisch soldaat, die een Duitsch soldaat in een loopgraaf aantrof en dezen neer wilde steken, maar de Duitscher stak zijn drie vin gers op en riep „drei kinder" en hij werd toen gespaard. Over alle vijandschap heen heeft men liefde voor de kinderen. Wij eerbiedigen de meening van andersdenkenden en wij wil len ons niet stellen tusschen de godsdiensti ge of politieke gezindheid der ouders, maar wij meenen, dat er moet zijn één school voor allen en dat is onze openbare school. Een Fransch minister zeide eens tot mijWil een ouder voor zijn kind een school van een bepaalde richting, ons goed, maar daar heeft de Staat niet mee te maken. De heer de Vries antwoordde: Neen, want an ders zou het kind de dupe worden en dat willen wij niet. De openbare school gaat to renhoog uit boven de bijzondere school. Zij heeft een hoog standpunt, immers zij kweekt eerbied voor ae gevoelens van andersdenken den. Verdraagzaamheid wil zij kweeken, de bijzondere school brengt al jong een schei ding tusschen de kinderen. Immers wordt er op de openbare school wel degelijk tijd uit getrokken voor het geven van godsdienston derwijs. In een zekere gemeente werd gods dienstonderwijs gegeven op de openbare school. Dit had tengevolge, dat de bijzondere school leeg liep. Toen heeft het kerkbestuur ingegrepen en verbood den predikant daar godsdienstonderwijs te geven De bijzondere school overvleugelt de openbare school. Dr. Kuyper zeide destijds: Er zal een tijd komen, dat twee-derde der jeugd op de bijzondere school zal gaan. Maar volgens spr. inzichten gaat dit nooit in vervulling. Er zijn bij het bijzonder onderwijs dit jaar plm. 7000 kin deren minder, maar toch zijn er nog 54 bij zondere scholen bijgekomen. Volksonderwijs gaat de opheffing van openbare scholen te gen. Er stonden 200 scholen op de lijst om opgeheven te worden, maar door het mee werken van Volksonderwijs zijn er toch een aantal behouden gebleven. Het eenige ver schil tusschen een bijzondere en openbare school is dat er gebeden en gedankt wordt, overigens zijn de verschillen niet zoo groot. In Amerika was eens een leider der bijz. school op een vergadering, waar een ieder vertelde hoe of het in zijn land was. Ook de afgevaardigde van Nederland vertelde, dat ieder naar zijn beginsel een school kreeg. De vergadering verwonderde zich ten zeerste en zeide, dat die Staat dan tegen zichzelf was, immers hij bracht reeds verdeeldheid bij de jeugd. Verder gaf spr. nog uiting aan zijn meening, dat er ook voor een afdeeling als Nieuwe Niedorp wel werk was. Na het woord van den heer de Vries deed de heer D. Olie eenige mededeelingen over het busvervoer. Vervolgens deed hij verslag over de algemeene vergadering te Utrecht. De heer Steunenberg bracht daarna verslag uit over de protestvergadering op 15 Dec. j.1. in Den Haag gehouden, en zette uiteen, dat deze vergadering belegd was om een bil lijke opheffing, ook bij het bijzonder onder- vervolgens had de bestuursverkiezing plaats en werd in de plaats van den heer Rempt, die wegens zijn drukke werkzaamhe den moest bedanken, de heer K. Coops geko zen. Hierna sluiting. Hoewel de opkomst gering was, gaven zich nog enkele nieuwe leden op. CASTRICUM Dinsdag had te Castricum de verkooping plaats van het café Maja staande aan de Mient tegenover den weg naar Duin en Bosch. Het perceel werd in vier gedeelten geveild: 1. perceel bouwterrein 2000 niet ge mijnd, 2. perceel bouwterrein 1120, bieder Jb de Nijs, niet gemijnd, 3. café-pand met tuin 8975 niet gemijnd, 4. perceel grond, groot 40 M2., 210 door A. Hogenstijn niet gemijnd. Hierna werden verschillende combinaties aangeboden, maar behalve de generale mas sa niet geboden en niet gemijnd. Ten slotte werd het geheel 1 opgeboden en gebracht op 12306 en niet gemijnd. Koopers werden niet genoemd, zoodat het wel in handen van den hypotheekhouder zal geraakt zijn. Hierna werd gepresenteerd het perceel van mej. wed. Koopman, een houten huis, geschikt voor bouwterrein en geboden op 1860 door J. B. Koopman en door denzelfden gemijnd op 20. De perceelen van de N.V. Slaperdijk, welke ook gepubliceerd waren, werden niet aangeboden. TEXEL Nabij de Koog is op het strand aange spoeld een wrak, dat vermoedelijk afkomstig is van een oud-vischersvaartuig, dat langen tijd geleden gezonken was, en Zaterdag bij den hoogen waterstand weer losgeraakt is Herkenningsteekenen heeft men niet ontdekt. Het hout is nog in zeer goeden staat, zoodat men direct met sloopen is begonnen. Het af_ gesloopte hout zal door de strandvonderij worden geborgen. NOORDSCHARWOUDE Groote vergadering der K.D.P. De afdeeling Langendijk van de Katho liek Democratische Partij had een openbare vergadering uitgeschreven in „Concordia". De belangstelling voor deze vergadering was zeer groot. De halve zaal was niet groot ge noeg en de andere helft moest er ook bij ge nomen worden. Wij schatten het bezoek op 400 personen. De voorzitter, de heer K. Schuit, opende op de gebruikelijke wijze, het doel van dezen avond toelichtende. 0©^€*OGl Kunst baart gunst! Er is maar één Vrijdag 8 Februari, HILVERSUM, 1875 M. (8 —12 4 _8— en 11.—12— VARA, de AVRO van 12.—4.— en de VPRO van 8.—11— uur). 8.— Gr.pl. 10— VPRO-morgenwijding. 10.15 Orgelsjjel J. Jong. 10.45 Deel. C. Rijken. 11.Gr.pl. 11.30 Verv. deel. 11.45 Or.pl. 12.— Gr.pl. 12.30 Omroeporkest olv. N. Treep en gr.pl. 2.30 Afrikaansche voordr. door P. Deys, vioolspel Suze Tak mmv. E. Veen, piano en gr.pl. 4.— Pauze. 4.05 Kniples. 4.50 Gr pl. 5.— Kinderuurtje. 5.30 Gr.pl. 5.45 Orvitropia olv. J. v. d. Horst. 6.20 Berrie Kievits in haar repertoire. 6.30 Rep. van de Zesdaagsche te Brussel. 6.50 B Kievits in haar repertoire. 7.— Orgelspel C. Steyn. 7.30 C. v. d. Lende: De wet op de vreemdelingen. 7.50 Gr.pl 757 Herh. SOS-ber. 8.- Ds. J. W. v. Nieuwenhuizen; 't kind in den hui- senjken eeredienst. 8.30 G. Berlage, viola en J. Troostwijk, piano. 9. Dr. J. C. A. Fetter: Het moeder motief in het Nieuwe Testament. 9.30 Verv. concert. 10— Vrijz. Godsd. Persbureau. 10.15 Mei. dr. A. C. M. Duinker: André Cnam- son. 11.Jazzmuziek (gr.pl.) 11.3012.Gr.pl. HUIZEN, 301 M. (K- R. O-uitz.) (Alg. progr.) 8.—9.15 en 10.— Gr. pl. 11.30—12— Voor zieken en ouden van dagen. 12.15 Orgelcon cert mmv. solisten. 1 Gr.pl. 1.20 Verv. concert. 3.— Zang en piano. 3.15—4.— Orkestcor.cert. 4.15 Zang en piano. 4.30 Orkestconcert en lezingen. 7.15 Causerie. 7.35 Gr.pl. 8.Vaz 1 ias. 8.05 Zang. 8.20 Orkestconcert mmv. piano solist. 9 Zang. 9.15 Verv. orkest- concert 10.— Gr.pl. 10.10 Popu lair concert. 10.30 Vaz Dias en gr. pl. 10.45 Populair concert. 11.30— 12.Gramofoonplaten. DROITWICH, 1500 M. 10.35— 10.50 Morgenwijding. 11.20 Orgel spel R. New. 11.50Voorde scholen. 12.10 Trocadero-Cinema-orkest olv. A van Dam. 12.50 BBC dansorkest olv. H. Hall. 1.35 Grinke-Trio. 2.20 Voor de scholen. 3.35 Schotsch Studio-orkest. 4.35 Hotel Metropole orkest olv. E. Colombo. 5.35 Alfre- do Campoli Trio. 6.20 Ber. 6.50 Muzikale causerie. 7.10 Lezing. 7.30 Handelconcert. 7.50 Fred Hartley en zijn Novelty-kwintet. 8.35 „Berkeley Square", spel van Balderston. Regie: P. Creswell. 9 50 Ber. 10.20 „Dreigroschenoper" van Kurt Weill, mmv. orkest o.l.v. Clark en solisten Regie C. D. Free- man. 11.50—12.20 Harry Roy en zijn Band. g 20 Gr.pl. 12.50 Goldy-orkest. 8.20 „Le grillon du foyer" opera van Massenet, mmv. orkest o.l.v. Cadou. 10.50 Dansmuziek. KALUNDBORG, 1261 M- 1120 1 20 Strijkorkest ol.v. H. Ander- sen 2.20—4.20 Concert uit rest Wivex. 7.30 Zang en piano. 7.45 Hoorspel. 9.40 Manöolineconcert o. I. v. A. Bracony. 10.20—11.50 Dansmuziek. KEULEN, 456 M. 5.20 Or.pl. 6.35 Gr.pl. 10.05 Concert. 11 20 Ómroepkleinorkest o. 1. v. Eysoldt. 3 20 Uit Berlijn: Ómroepkleinorkest oiv W. Steiner. 5.10 Zang en piano. 6.20 Gr.pl. 7.35 Uit Ko ningsbergen: Rijkszending „Als man noch den Kranz um den Zy* linder trug", progr. mmv. het Óm roepkleinorkest olv. Wilcken en knapen, en vrouwenkoor. 8.20 Uit Stuttgart: „Heute gehen wir auf den Bummel", o. 1. v. K. Köstlin. 10.20—11.20 Viool, viola en cello en declamatie. ROME, 421 M. 8.05 Orkestcon cert olv. Marchesini. BRUSSEL, 322 en 484 M.322M: 12 20 en 1.30—2.20 Or.pl. 5.20 Salonorkest olv. André. 6.20 Ka mermuziek. 7.35 en 8.20 Gr.pl. 8.40 Hoorspel. 9.20 Orkestconcert olv. J. Strauwen. 103011.20 Gr.pl. 484 M.: 12.20 Or.pl. 12.50 Omroep orkest olv. Gason. 1.50 Zang. 2.— 2 20 Gr.pl. 5.20 Symph.-concert. 6.35 Gr.pl. 6.50 Kamermuziek. 7.35 Zang. 8.20 Voor Oud-strijders. 10.30 Gr.pl. 10.45—11.20 Dansmu ziek. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7.35 „Als man noch den Kranz um den Zy linder trug", herinnerin gen aan een ouderwetsche boeren bruiloft. 8.20 Concert door het Ney- trio. 9.20 en 10.05 Ber. 10.20— II.20 Dansmuziek uit Breslau. GEMEENTELIJKE RADIO DISTRIBUTIE. Lijn 1: Hilversum. I.i n 2: Huizen. Lijn 3: Keulen 8-11.20, Ka lundborg 11.20—12.20, Parijs Ra dio 12.20—14.20, Kalundborg 14.20—15.20, Keulen 15 2016.50 Beromunster 16.50—17.40, Leipzig 17.40—19.10, Beromunster 19.10— 22.20, Brussel Fr. 22.20-23.20, Kalundborg 23.20-24.—. Lijn 4: Parijs Radio 8.058.50, Droitwich 10.35 11.05, Lond. Reg 1105—12.10, Droitwich 12.10— 14.25, Lond. Reg. 14.25—15.50, Droitwich 15.50—1820, Keulen 18.2019.10, Lond. Reg. 19.10- 21.20, Luxemburg 21.20—22.20 en Droitwich 22.20—24.—. De spreker, de heer C. D. Wesseling, had als onderwerp gekozen „Waarom K.D.P. en geen Staatspartij meer". Na een opwekkend woord van den kring- voorzitter der K.D.P. verkreeg de heer Wes seling het woord, zich verheugende over de groote opkomst. Spr. herinnerde er aan, hoe hij voor een aantal' jaren candidaat was voor de R.K. Staatspartij in het district Hoorn, maar nu is er voor de Staatspartij aan C. D Wesseling niets meer goed. Doch spr. was volgens zichzelf niets veranderd. De katholieke democraten willen ook in het maatschappelijk leven hun invloed doen gelden. Niet omdat God ons met beproevin gen tegen komt, maar onadat de menschen die boven ons zijn gesteld den verkeerden kant op gaan, naar den ondergang van Ne derland, ons vaderland. Juist in deze land bouwstreken gevoelt men de gevolgen van de economische ellende. Spr. wees op het feit, dat de leiders van de r.k. sociale vereenigin- gen zich niet vrij kunnen stellen van den in vloed van hun kapitalistische vrienden in de r.k. staatspartij. Ze moesten geen politieke rol spelen om nuttig te zijn voor hun sociale vereenigingen. Bij de steunverleening aan land- en tuinbouw profiteert alleen de groote. terwijl de kleine met een „habbekrats" naar huis wordt gestuurd. Op de dieren wordt tienvoudig het neo-malthusianisme toege past. Daarop kan geen zegen rusten. In- plaats van vertrouwen in de regeering «e vragen op de vergadering te Den Bosch, had de heer De Ruijter met zijn 1500 toehoorders naar Den Haag moeten trekken. (Applaus De r.k. Kamerleden kennen wel zeer goed den nood van het volk, doch men gevoelt zich onmachtig verbetering aan te brengen. Men behoort tot de kliek. De heeren komen wel aan hun recht als het er op aankomt, doch de kiezers niet. De regeering-Colijn helpt Nederland naar den economischen afgrond. Het 60 millioen-plan is alleen om de loonen in de vrije bedrijven te drukken. Spr. bracht hulde aan de tegenstemmers. Inplaats van armoede behoorde er meer welvaart te wor den gebracht, doch het systeem der regee ring is anders. De ondervoeding grijpt om zich heen, de t.b.c. wordt met den dag erger Spr. gevoelde meer voor dr. Kuyper, die de man voor de kleinen was, dan voor dr. Colijn, die op de instandhouding van den goe den standaard uit is en niet anders. Als men naar den Ood van Nederland wil zien, moet men zich niet tot het Kruis richten, maar tot den gulden. Het militairisme wordt door de K.D.P. vervloekt en spr. begreep niet hoe een r.k. minister van Defensie kon zijn Van zachtmoedigen tuinbouwleeraar tot een soort Napoleon. De vertegenwoordigers der staatspartij komen niet te debatteeren. Ze kunnen niet tegen de feiten op. Spr. kwam er tegen op, dat deze heeren net zoeken in schelden op menschen als prof. Veraart., Hierna zette spr in 't kort het beginsel program van de K.D.P. uiteen, waarna Hij uit ?etE"£elsch van Hugh Walpole en J. B. Prietsley, door H. A. C. S. De voornaamste feiten zijn, dat de Rossetts op Farthing Hall, verscheidene generaties lang, gewoond hebben (dat had Chaplin mij al verteld), dat deze man jong op het landgoed kwam, trouwde, zijn vrouw door zijn ruwheid den dood indreef (dat be weert de oude Henty), weer trouwde, de tweede ook doodde, en daar nu de laatste tien jaren gewoond heeft, alleen met zijn zoon en dochter, de zoon (mijn jonge slap pe vriend) een vent van niets, zoo gemaakt door zijn vader. Rossett wordt, volgens Henty, gehaat en gevreesd door de heele buurt, maar het vreemde is, dat, terwijl het oude heertje dampte en sputterde, ik een eigenaardig beeld van dien man kreeg heelemaal tegen mijn wenschen in. Henty gaf toe, dat hij indertijd een aardige duivel is geweest, dat hij dapper is als Satan, en (dit vind ik het merkwaardigste van alle feiten), dat hij blijkt een hartstochtelijke liefde voor zijn huis en de vele velden en heuvels in het rond te hebben. Hij drinkt als een tempelier en heeft het temperament van een gek. Inderdaad gelooven velen, dat hij gek is „Wat dat aardige meisje", zei de oude Henty, „in die huishouding doet, ik huiver als ik er aan denk. Een lief meisje, ook!" „Is zij aardig?" vroeg ik. „Erg aardig. Heelemaal een kind, arm ding! Maar zij zeggen, dat zij dol is op haar broer en op haar vader". Dat was genoeg voor mij. Ik kreeg alles wat ik van dien ouden jongen wenschte te weten. Ik ging naar buiten, om mijn hoofd af te koelen. Morgen doe ik een aanval, en op mijn eerewoord Robert: er is een avon tuur op komst! Ik heb, ik weet het niet waarvandaan, een gevoel, dat er in de ge schiedenis van dien man een drama zit. Jij zult zeggen, dat dit is, omdat hij de vader van Jean is. Toch is dat niet heelemaal zoo Hij moet eenzaam zijn, de arme duivel, ter wijl hij dat verlaten dal daar doorraast, en in dat oude huis Maar ik wil je niet vervelen met mijn fantasieën. Wacht mijn volgenden brief af. Je zult ie's te hooren krijgen, dat zeker de moeite waard is. Jc MARK. Peartree Lodge Little Hurliford. Oxon. Beste Mark, Eén oogenblik. Vóór je verdwijnt in Far thing Hall: antwoord alsjeblieft op de vol gende vragen: Ben ik volgens jouw mee ning zelfzuchtig? Ben ik een intellectu eel poen? Ben ik een verwaande vent? Ben ik een egoïst? Heb ik je ooit laten denken aan Malvolio, sir Charles Grandison, den onboetvaardigen Darcy, den jongen Pen dennis, sir Willoughby Patterne? Dit is niet een van die onverdraaglijke spelletjes, waar sommige menschen van houden, na 't eten. Ook is het niet jammer genoeg een grap. Ik ben zoo juist beschuldigd van zelf zuchtigheid, intellectueele poenigheid, ver waandheid, en egoïsme, en door een persoon, die vindt, dat zij mij beter dan iemand ter wereld kent en aie zeker gelegenheid gehad heeft om zich een oordeel te vormen. Ja, Marjorie heeft mij, zoo even, van al deze dingen beschuldigd. Zij gaf werkelijk beschuldigingen. Het was niet alleen een kwestie van namen noe men. Als het dat geweest was, zou ik mij niet beroerd voelen. Marjorie is een van die menschen (en jij bent een tweede van die soort), die zulk een levendig temperament hebben, dat zij, als ze kibbelen, woorden gebruiken, alsof zij stukken baksteen waren, en zij grijp«i het eerste, wat hun in handen komt. Zoo zou Marjorie, evenzeer als zij ruzie zou krijgen met een erg ascetischen kerkdijken waardigheidsbekleeder (en het zou bij haar niet lang duren) hem 'n dronk aard en een gulzigaard noemen, of iets der gelijks. Zoodra de ruzie voorbij is, haast zij zich om uit te leggen, dat zij niets meen de van wat zij zei: „Ik was zoo woedend", zal er erkennen, „en natuurlijke moest ik iets zeggen". En ik tart iederen man om boos te blijven bij zoo'n bekentenis. Maar ditmaal was het niet enkel een kwestie van namen geven dat koeler en harder is. Heel rustig, heel kalm, heeft zij mij juist beschuldigd, dat ik al die dingen ben, die ik opnoemde. Misschien kan je niet eens zeg gen dat ze mij beschuldigde, want zelfs dat veronderstelt een zekere graad van warmte. Zij kwam hier ongeveer een uur geleden binnen, pakte een boek op, en legde het weer neer en zei toen, zoo heelemaal terloops: „ik heb een nieuwe secretaresse voor me vrouw Masham. Namelijk Adela Bilthorpe Zij was met mij op school. Jij hebt haar eens in de stad ontmoet, herinner je je? Ze heeft juist getelegrafeerd dat zij de betrek king aanneemt en hier morgenochtend komt". aJ i ^et fflij jammer leek, omdat Adela Bilthorpe den indruk maakte van een gevoelige vrouw te zijn. weet, dat zij het financieel erg moei lijk heeft", ging Marjorie door, heel kalm. „Zij zegt, dat ze verrukt is. En ik weet, dat zij mevrouw Masham verschillende malen ontmoet heeft". „Ik vind het jammer, dat zij het finan cieel zoo moeilijk heeft'', mompelde ik. Marjorie gaf mij een van die breede koe le blikken, die je de overtuiging trachten bij r kfei?£e" <Jat je weer een jongen-in-korte broek bent, die jn de kinderkamer aan het schreeuwen is. Een. r. [aar 8e'eden zou ik mij schuldig ge-voelcl hebben als een ondeugenden klei nen jongen, maar nu heeft deze tactiek geen succes meer. Ik trotseerde dien blik en bleef een volwassen man, met niet meer illusies dan noodig zijn om mij op mijn gemak te blijven voelen. Ik glimlachte dan ook inder daad, en begon een pijp te stoppen. „Adela Bilthorpe komt morgenochtend", zei ze een oogenblik later. „Dan gaan zij en mevrouw Masham, na de lunch weg, roet den trein van 2.15". ,,'t Is niet te gelooven", grinnikte ik. „Ik wist, dat 2.15 tenslotte tot zijn recht zou komen". Marjorie trok, zooals zij vaker doet, 'n beetje met haar schouders en liep naar net raam- „Je begrijpt natuurlijk", begon ze, zonder om te xeeren, „dat jij verschrikkelijk lomp tegen mevrouw Masham geweest bent en dat zij het gemerkt heeft en het haar gehin derd, erg gehinderd heeft. Zij zou al lang vertrokken zijn als ik haar niet gedwongen had te blijven en excuus gemaakt had voor jouw lompheid". „Dat was buitengewoon vriendelijk van je, liefste". Ik was tamelijk geërgerd hier over. „Maar was 't niet nog al dwaas haar nier te houden en om haar excuus te ma ken? Heb jij je niet zelf alleen iets te ver wijten?" „Ik zei haar, dat jij niet de bedoeling! hadt ruw te zijn en het niet meende, als je tegen haar snauwde. Ik moest een porWjj van je geven, dat jou te zien gaf als e01 droomerigen kluizenaar, den excentrieken, verstrooiden geleerde. Toen trok zij het zien niet meer aan. Zij schijnt een groote bewon dering voor jou te hebben op haar eigen typische verwarde manier". „Dan is alles in orde", merkte ik op, schien een beetje te voldaan. (Wordt vervolg" BURGEMEESTER en WETHOUDERS ■van ALKMAAR zullen op DINSDAG 12 FEBRUARI 1935, des namiddag' te 1.30 uur, ten stadhuize aldaar bij open bare inschrijving doen Terreinen voor standplaatsen van Kermlsinrlchtlngen (w.o. begrepen het terrein van het vroegere Stadszieken huis, grenzende aan de Paardenmarkt, ter grootte van ongeveer 60 X 50 M., be nevens het Hofplein voor een Stoom- caroussel of andere inrichting); voorts van 8 palingstallen en 2 kinderdraai molens, waarvan 1 op de Laat en 1 op de Korte Nieuwgesloot, gedurende de Ker mis van 24 Augustus tot en met 1 Sep tember 1935 aldaar te houden. Tnschrijvingsvoorwaarden zijn koste loos bij den Commissaris van Politie (Bureau Langestraat, Afdeeling „Ker mis") te Alkmaar, verkrijgbaar. De COMMISSARIS VAN POLITIE der gemeente ALKMAAR brengt ter kennis aan de ingezetenen de navolgende arti kelen der Algemeene Politie Verorde ning, luidende: Art. 15. Het is verboden den openbaren weg te schrobben, te spoelen of op eenigerlei andere wijze met gebruikmaking van water te reinigen bij vriezend weer. Art. 146. Het is verboden water, sneeuw of eenige andere zelfstandigheid van da ken, steigers of andere verhevenheden of uit gebouwen of goten op den open baren weg te werpen. Neergeworpen sneeuw moet buiten de bebouwde wijken of in openbare wateren worden gebruikt. Art. 154. Het ie verboden: 3. met bespannen rij- of voertuigen (hondenkarren uitgezonderd) te rijden als de openbare weg met sneeuw bedekt is, zonder dat de trekdieren een of meer luidklinkende bellen dragen. 8e. als de openbare weg ten gevolge van sneeuw, vorst of ijzel glad is. dezen t* berijden met paarden, die niet op scherp staan, tenzij aangetoond kan worden dat bij het uitrijden de gladheid nog niet was ingetreden. Art. 184. Elke hoofdbewoner van een perceel oi als dit onbewoond of ongebruikt is, de eigenaar van het perceel, is verplicht 2e. bij gladheid van den openbaren weg tengevolge van 6neeuw, ijzel of verst te zorgen, dat de openbare weg vóór en langs die perceelen ter breedte van tenminste én meter, zoodanig met asch, zand of turfmolm is bestrooid, dat daardoor de gladheid geheel beno men zij. Voorts is bepaald in het laatste lid van art. 184: Is eenig gebouw bij meer dan één per soon in gebruik, dan komt de hierbe- dcelde verplichting ten laste van de ge bruikers der gelijkvloers, onmiddel'ijk aan den openbaren weg gelegen gedeel- tei., ieder voorzoover het door hem ge bruikte gedee'te reikt en zoo die gedee1- ten buiten gebruik zijn ten laste van den eigenaar. De ingezetenen zullen aan hun VER PLICHTING TOT STROOIEN, als be doeld in vorenstaand artikel 184, wor den herinnerd door het LUIDEN VAN DE KLOK VAN DEN STADHUIS TOREN en VAN DEN ACCIJNSTOREN op de dagen dat zulks noodig wordt ge acht. des voormiddags te 8 uur geduren de een kwartier. Openbare verkoop Café Maja. Wrak aangespoeld. RADIO-PARIS, 1648 M. 7.20 en 10)

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 6