Verwarmt en verkwikt U met HET ZEEMONSTER VAN NAGAS AKI. Stad en O Jilntnieuws L'Buitenland binnenland 1 ZAND OUDKARSPEL LEZING VER. „HARMONIA". „Is het Spiritualisme uit God of uit den Duivel?" JUBILEUMVOORSTELLING ANTON ROEMER. Het Eeuwige Kind. DE TANTE VAN CHARLEY. Theater Cinema Américain. DE ZESDE FEBRUARI. Incident in de prefectuur van politie. Incident in de Notre Dame. RUSSISCHE COMMUNISTEN DOODGESCHOTEN. Verscheidene arrestaties verricht. ERNSTIG INSTORTINGSONGELUK IN ITALIË. Twintig gewonden. GEVAAR VOOR HOOG WATER BIJ LONDEN. AMERIKA'S DIPLOMATIEKE BETREKKINOEN MET SOWJET-RUSLAND. Marine-attaché en luchtvaart- attaché uit Moskou terug geroepen? Consulaat-gene raal te Moskou opgeheven? In verband met het afbreken der onder handelingen tusschen Amerika en Sowjet- Rusland over de oude Russische schulden zou, naar verluidt, het Witte Huis heden in structie gegeven hebben tot een demonstra tieve beperking der diplomatieke betrekkin gen. De marine-attaché en de luchtvaart attaché zouden uit Moskou worden terugge roepen. Het Amerikaansche consulaat-gene raal te Moskou zou geheel ontbonden wor den, terwijl het personeel der Amerikaansche ambassade aanzienlijk zou worden beperkt. DE TOESTAND IN HET VERRE OOSTEN. Botsing tusschen Mongoolsche en Mandsioerijsche troepen. MUUR INGESTORT. Een doode; twee gewonden. AUTOBOTSING TE AMERSFOORT. Twee gewonden. ONGELUK IN WERKVERSCHAFFING. Een kind en een arbeider gewond. nog eenige gezegden van pater Henricus aannaaide, o.m. dat het katholiscisme naar den afgrond gaat, als de sociale wantoestan den buiten de kerk blijven bestaan. Deze rede werd met groote aandacht ge volgd en herhaalde malen door luide bijvals betuigingen onderbroken. Bij het hierna gehouden debat gaf zich geen enkel staatspartijlid op. Eenige vragen werden naar genoegen beantwoord. ~.ui knecht van den heer O. alhier, die was gezeten op een bespannen driewielde kar, viel van het voertuig, dat plotseling was begonnen te slingeren. Het onbestuurde paard met voertuig ging hevig slingerend verder, kwam daarbij in onzachte aanraking, eerst met een hek en daarna nog driemaal met ander hekken. Dezen werden danig be schadigd. De bestuurder kwam er vrij goed af. Hij had een blessure aan een zijner bee- nen opgeloopen. Bij de verkiezing voor een lid1 van het bestuur van den Kerk- en Dergmeerpolder, zijn uitgebracht 26 stemmen, waarvan op N. Kaan 12, L. Kal verdijk Jz. 12, D. Kooiman 1 en 1 stem van onwaarde, zoodat herstemming pl plaats hebben tusschen N. Kaan en L. Kalverdijk, beiden te Oud'karspel. Deze verkiezing had plaats wegens perio dieke aftreding van den heer G. Dressel- huizen, die wegens langdurige ongesteldheid als bestuurslid heeft bedankt. De plaatsvervangende voorzitter van de Alkmaarsche Ver. van Spiritualisten „Har- monia", opende gisteravond de vergadering met een kort welkomstwoord, waarna hij het woord gaf aan den heer Jb. Harinck (Den Haag), die zou spreken over: Spreker begon met erop te wijzen, dat elk nieuw levensbeginsel met hoon en spot werd ontvangen. Dat is al zoolang de wereld be staat en zoo is 't ook met de leer van het spi ritualisme gegaan. Deze tegenstand is de vrees voor het nieuwe en men zegt, dat het spiritualisme niet uit God, maar uit den dui vel zou zijn. Spr. zal dezen avond trachten uit te leggen, dat het spiritualisme uit God is. In den duivel wil spr. zien het kwade op de wereld. Er is geen dood, hij is er ook nooit geweest en zal nooit komen. Het heelal be staat uit stoffelijke zielen, omdat stof en ziel één zijn. Dood gaan is slechts een uitdruk king van menschelijk wanbegrip. „Ik ben een God in het diepst van mijn gedachten", zegt de dichter en dat is het waaraan de tegen woordige mensch zich moet houden. God is een geest en alle menschen zijn Gods kinde ren. Daarom moeten wij den dood niet vree zen. Dat heeft ook Maurits Wagenvoort in zijn boek „Vrijheidszoeker" gevoeld en daar op wil spr. dieper ingaan. Het spiritualisme is voor de menschen, die God veroveren wil den, maar Hem niet vonden. De wetenschap pelijke onderzoekingen, die zich met de ziel bezighouden, hebben toch wel ten duidelijk ste bewezen, dat er een leven na den dood bestaat. De kerken voelen zich door het spiritualis me bedreigd in hun godsdienstig materialis me. Wat doet dan de duivel met de groote schare, die tot het spiritualisme zijn overge gaan? De r.k ontkennen dit ook geenszins, getui ge hun pubbciteit in een door spr. gevonden krantenuitknipsel. Wij zeggen, als er geen bedrog in 't spel is. dat dan he'derziendheid eveneens een spi ritistisch verschiinsel is. De Bijbei is een ver zameling van spiritistische verhalen. Heeft God dan het soiritisme verdoemd? Waar haa't men hier 't bewüs v°nd',an. De spirit'pt vraagt den dorde niets, omdat dat absurd is. Wii spreken a'leen met leven den, wii zoeken hen niet, doch zij openbaren zich zelf. Spr. heeft hiervan eenige treffende voor beelden. Mevr. Akkrin^a ontvangt een bood schap van Gods engelen en hiervan is spr overtuigd. Het kw"ad bestaat immers alleen bij menschen. de z'elen zelf 'even in vrede. Men spreekt van een zichtbare en een on zichtbare wereld en zoo is 't ook. Hiervan is in den Bijbel ook sprake Over de ontslapenen kunt ge ingelicht worden. Lees daarvoor slechts een brief van Paulus aan de Corin- thiërs. Het christendom draagt een sterk spiritua listisch karakter. De aanleg tot profetisme schijnt a's bij vern'euwing ontwaakt. De wondere verschijnselen worden door de he- dendaaTsrhe manifestaties duidelijk in 't licht gesteld Wat gebeurt er met ons als wij ster ven? Het spiritisme verspreidt hierover vol doende licht. Dante bijv. heeft zijn omme gang in de geesteswereld gemaakt. Daar schreef en dichtte hij van. De Godheid was in den dichter gevaren. t-P„roJ„,fasJeur verklaarde, dat zijn ontdek king van een middel om de hondsdolheid te doorgronden, berust op een geestesingeving. De spiritualïst ontleendt de Bijbel nlar de :,v"edeVul<, «„met mij in 't paradijs zijn". Wij moeten den Bi,bel zien in het tijds beeld, waarin de apostelen spraken. Het spiritisme leert, dat, wanneer wij van daag sterven, wij morgen zullen opstaan Als de dood komt, hebt ge de dagtaak vol bracht, het graf is een doorgang tot het rijk van hen in 't hiernamaals. Er is een land aan gene zijde. We moeten voor de feiten het hoofd buigen. Wij, spiritisten, blijven de boodschap verkondigen, want het spiritualis me geeft de menschen hoop, verblijding en eenig licht in de duisternis. Hervorming is altijd voortgaan der histo rie en zoo is het ook met de leer van het spi ritisme. Dat is het nieuwe, dat in de oude windselen besloten lag, het nieuwe, dat niet van ons menschen is, maar van hen aan gene zijde. Gezegend is hij, die den moed heeft om daarmede in de branding te gaan om de zin kenden te redden. Het is een gave van God, als een getuigenis tegen het ongeloof. Wij weten met Paulus, dat als ons aardsche huis gebroken wordt, wij een hemelsch gebouw on[Ya"£en> dat eeuwig in de hemelen is. Met een kort slotwoord, waarin de heer oijpheer alle aanwezigen opwekte om voor „Harmonia" te blijven strijden, werd deze vergadering gesloten. DIEFSTAL VAN EEN KOFFER MET MANUFACTUREN TE UITGEEST. Dezer dagen is ten nadeele van E. te Uitgeest een koffer met manufacturen, klein goed, als kousen e.d. ontvreemd. E. had des avonds bij het thuis komen de koffer voor de deur gezet en zijn fiets achterom gestald op de gewone plaats. Door drukke bezigheden is toen ten slotte E. door het hoofd gegaan, dat zijn koffer nog buiten stond en eerst den volgenden morgen kwam hij tot deze ontdek king. Doch tot zijn schrik bemerkte hij, dat deze verdwenen was. Zoo spoedig mogelijk werd een onderzoek ingesteld, doch er viel geen spoor meer te ontdekken. Waar de kof fer een inhoud had ter waarde van ongeveer 50, is dit voor E. zeker een schadepostje Als laatste abonnements-voorstelling van het Rotterdamsch-Hofstad Tooneel wordt Maandag 11 Februari, 8.15 uur, in ,,'t Gulden Vlies" „Het Eeuwige Kind" opge voerd, een stuk van den Oostenrijkschen schrijver Robert Neuner, dat zich uitstekend leent als jubileum-stuk ter gelegenheid van Anton Roemer's vijf-en-twintig-jarige too- neelloopbaan. Behalve Anton Roemer treden hierin op: (programma-volgorde) Annie v. Duyn, Jo- han Elsensohn, Cec. Spoor—Carelsen, Edu- ard Paluars, Dirk Verbeek, Piet Bron, Paul Heinbergen, Fie Carelsen, Theo Frenkel, Leo den Hartog, Toni v. Otterloo, Hélène Berthé en Jan Schouten. Vermelding verdient, dat het uitstekend geslaagde sneeuwlandschap geschilderd is door Karei Brückmann. De Telegraaf schrijft over de jubileum voorstelling om.: Anton Roemer jubileert.. Met een voortreffelijke rol in „Het Eeuwi ge Kind" van Robert Neuner. De vertooning werd een alleraardigste door het spel vooral van naast Roemer Theo Frenkel, die van dit naïef en trouwhartig jongmensch iets zeer beminne lijks maakte, en van Elsensohn als de be diende, die al zijn verve gaf aan de menge ling van verlegenheid en onbeschaamdheid van dezen blufslaander tegen wil en dank Annie van Duyn was een bijdehand en aar dig dochtertje van „Het Eeuwige Kind", mevrouw SpoorCarelsen speelde met fan tasie een domme huishoudster, Fie Carelsen een wereldsche dame, wier avances den ge- waanden rijke zeer choqueeren, en Dirk Verbeek was de correcte vleierige en harde férant, met uitstekende bewegingen in zijn raai getailleerde schouders, als hij de zaak in de soep blijkt te hebben gereden. SCHURFT BIJ KATTEN. Een dame hier ter stede deelt ons mede, dat haar katten herhaaldelijk door schurft geïnfecteerd naar huis komen. Zij verzoekt ons in verband daarmede het volgende te willen publiceeren: Ik heb de ondervinding opgedaan, dat schurft meermalen bij katten voorkomt. De dieren besmetten zich zelf door op de aange taste en andere plaaisen te likken en besmet ten andere dieren door stoeien of vechten. En nu is er wel iets aan te doen om dit tegen te gaan, zonder in veel kosten te vervallen. Er is n.1. in elke apotheek schurftzalf te verkrij gen en het is m'ssch'en niet alle houders van huisdieren bekend, dat wanneer men de kale harde of ooen plekken een of twee maal daar mede goed (liefst met den vinger) insmeert, en ook rondom de plekken smeert (want schurft verbreidt zich spoedig, al is dat niet altijd al zichtbaar), de schurft verdwijnt en de ka'e plekken spoedig weer zijn begroeid. Ook vertoont 'zich op deze plaaisen niet licht weer schurft. Bij honden wordt wel eens een papieren halskraag aangewend om aflikken te voor komen, katten sterven echter niet door aflik ken. Het is geen prettig werkje, maar de dieren laten het zich bij een zachte beharUelin welgevallen. Wanneer men daarna de han den goed wascht en borstelt (desnoods met een desinfecteerend middel) is de kans op be smetting vrijwel uitgesloten. Het is in elk geval beter een dier te la ten afmaken, dan het onbehandeld te laten, want het lijdt veel en wordt toch op den duur ongeneeslijk en een gevaar voor zijn omge ving. Vanaf Vrijdagavond gaat een allergees tigste wilm in de Cinehia Américain, name lijk De Tante van Charley, gemaakt naar het recept van het oude bekende tooneelstuk, al heeft dit oude bekende dan een nieuw kleedje gekregen. Het Hbld. schreef over deze film: „De Tante van Charley", de tooneelklucht van BrandonThomas, houdt nog altijd repertoir, wordt in alle hoeken der wereld nog altijd door tooneelgezelschappen en door dilettanten in studie genomen, en heeft al heel wat schouwburg-directeuren uit hun fi- nancieele misère geholpen als het met de ware, de groote Kunst niet ging. Tegen de lante van Charley kan Shakespeare niet op. en tot in lengte van dagen zal deze travesti de menschen doen lachen, of hun gezicht en hun humeur er naar staat of niet. Ook op de film is deze tante meer dan eens vereeuwigd. Het aantal personen, dat in deze klucht optreedt, is legio, maar aangezien zij allen, of bijna allen, waard zijn kennis met hen te maken, zullen wij ze u voorstellen; zij die de klucht en de kluchtelingen van vroeger ken nen, behoeven niet verder te lezen, maar zul len het misschien toch doen, omdat het nooit kwaad kan goede oude bekenden weer eens te ontmoeten in zijn leven, al is het dan maar op het doek of op het tooneel Er zijn twee jeugdige studenten en twee jonge meisjes, aie van elkaar houden; zij worden in deze film gespeeld door Albert Lieven en Eric Ode, door Jessie Vihrog en Carola Höhn. Jess en Caro durven zonder chaperonne niet bij hun twee studenten op visite komen, waaruit blijkt, dat „Charley's tante" niet in 1934 geschreven is. Die twee meisjes hebben een voogd (Paul Henkeis), die als alle voogden in het genot van het vruchtgebruik van het kapitaal van de aan hun zorgen toevertrouwde pupillen, meer aan het lieve geld denkt dan aan te vroeg tijdig huwelijksgeluk met daarmee gepaard gaande meerderjarigheidsverklaring der weezen: voogd Paul, duitendief nar excel- lence, houdt dan ook Jess en Caro zoo ver mogelijk van de verliefde studenten. Vervolgens stellen wij u voor: de twee tantes van Charley den student, de echte, Ida Wüst, voor deze gelegenheid een Brazi- liaansche millionnaire van middelbaren leeftijd, zij het niet middelbaar genoeg om Amor op een afstand te houden, en de quasi- tante, Paul Kemp, wiens vader, een lord met bakkebaarden (Fritz Rasp) een zonderling is, en wiens geliefde, de onvindbare Ela (Vilma Beckendorff), als secretaresse fun geert van Ida Wüst, maar daar weet de van wege de liefde melancholieke Paul niets van. Op het eind van het lied zijn er vele ge lukkige paren: Albert en Jessie, Eric en Caro, Paul en Ela, Ida en Max. Ida's Max is Max Güllstorff, vader van student Albert, een man zonder geld, maar met 'n hart vol liefde, als het er op aan komt. De ware hilariteit in deze begint als Ida Wüst haar voorgenomen bezoek aan de stu denten aftelegrafeert (later komt zij natuur lijk tóch), en Paul Kemp zich bereid ver klaart zich te verkleeden, en Ida's plaats in te nemen. In vrouwenkleeren moet Paul de attenties aanvaarden van den trouwlusti gen voogd en dito Max Güllstorff, die geen van beiden een Braziliaansche met een heele- boel geld versmaden; in vrouwenkleeren komt hij ook tegenover zijn geliefde Ela te staan, en hoe wanhopiger hij wordt, of hoe meer hij zijn aanbidders voor den gek houdt, hoe luider de toeschouwers lachen. R. A. Stemmle heeft deze klucht goed ge regisseerd, en Harald Böhmelt heeft er een paar vlotte liedjes bij gecomponeerd. De Maasbode: Het bekende tooneelstuk van Brandon- Thomas is thans ook door de Ufa verfilmd Men zal zich de klucht van de planken her inneren of door de film, die nog in het zwij fende tijdperk werd gemaakt en waarin ydney Chaplin, ae broer van Charley, de hoofdrol vervulde. Deze rol is die van de Braziliaansche donno Lucia, een exotische dame, wier on verwacht wegblijven een moeilijke situatie veroorzaakt en voor wie de goede Lord Bob- berley moet invallen, wat hij door een vroe gere. soortgelijke ervaring op een verdien stelijke manier doet, zoodat tenslotte alles in orde komt. Thans speelt Paul Kemp de pseudo-tante, terwijl Ida Wüst de echte donna is Rotterd. Dagblad: Het zij voldoende te zeggen, dat men dolzinnige situaties beleeft in den loop van 't verhaal en dat er in deze film toch nog zooveel actie zit, dat het geen klucht-zonder meer is geworden. Jess:e Vihrog, Fritz Rasp en Ida Wüst zijn wel de bekendste leden van de Ufa-familie. die allen een rol spelen. De Telegraaf: Om de Tante van Charley hebben mijn tantes gelachen en de tantes van mijn tantes üe kunt niet nalaten te lachen om de Tante van Charley. Nap heeft het bij ons ge speeld een menschenleeftijd terug, en als hij het nóg eens zou kunnen doen, zou men nóg lachen. Het is te gek, die student die om zijn crediet te verbeteren verbeteren is eigenlijk het woord n et, want het is onher stelbaar geschokt een damescostume aan trekt ten einde ie Braziliaansche Dona Lucia d'Alvadorez te spelen en alleen al de verhaspeling van den naam is voldoende om duizend menschen duizendmaal in den lach te doen schieten. Gij kunt u toch indenken, dat het om te schaterlachen is, wanneer Dona Lucia d'Al vadorez met haar (zijn) sokophouder vast raakt aan het been van den op haar mil- lioenen belusten advocaat Spettik en het is om er niet meer boven op te komen wanneer het geheele gepofte maal teven den grond slingert, omdat Dona enz. valt Dat is Paul Kemp, de komiek, die dit alles bewerkt. De herdenking der slachtoffers van den zesden Februari 1934 op de Place de la Con corde is tot gisteravond zonder incidenten verloopen. Bij de monumenten van het plein werden de kransen en bloemen steeds hoo- ger opgestapeld. Een krachtige politiemacht zorgde voor een normaal verloop van het verkeer .Arrestaties werden slechts dan ver richt, wanneer te groote samenscholingen dreigden. De ordemaatregelen werden in den loop van den avond aanzienlijk versterkt. Vooral krachtige afdeeüngen politie werden opge steld in de straten, die leidden naar de lo kalen, waar de nationale organisaties her denkingsvergaderingen wilden houden. Het linkerfront had zijn aanhangers streng bevel gegeven niet de straat op te gaan, maar zich gereed te houden voor alarm voor het geval, dat uoor de rechtsche organisaties ondanks de gegeven instructies toch op tochten mochten worden gevormd. De Parijsche universiteit had op bevel van den minister van onderwijs ae colleges ge durende twee uur gestaakt om den studenten de gelegenheid te geven deel te nemen aan de herdenkingsplechtigheden. Op de beurs wer-den de slachtoffers van den 6den Februari 1934 herdacht door het in acht nemen van een minuut stilte. In aansluiting op de godsdienstige plech tigheid in de Notre Dame is het nog tot een incident gekomen. Ongeveer 300 personen trokken in gesloten optocht naar de prefec tuur van politie en drongen door een ziipor- taal het binnenhof op. Hier gaven zij uiting aan hun afkeer van de mobiele garde door luide uitroepen als: „Weg met de moorde naars", „Weg met het gespuis". Vervolgens maakten zij zich meester van een grooten vuilnisbak die zij naar den oever van de Seine sleepten en daar leeg gooiden Stedelijke politie greep in en dreef de demonstranten uiteen, die daarop naar dt wijk St. Germain trokken, waar zij rumoer bleven maken. Er werden vijf arrestaties verricht. Tijdens de herdenkingsdienst in de Notre Dame. waarbij ook Flandin aanwezig was, heeft zich een incident voorgedaan. Een lid I van de Action Fran^aise was er in geslaagd tijdens den dienst door te dringen tot de plaats waar de eerste minister zat. Toen hij bij hem aangekomen was. barstte hij in luide scheldwoorden uit. De man werd onmiddel lijk verwijderd. Toen na de plechtigheid de auto van Flan- din van het plein voor de Notre Dame weg reed, vingen een aantai camelots du roi een fluit- en joelconcerl aan. Nader wordt over net incident in de Notre Dame gemeld, dat de man uitgeroepen heeft: „U bent een smeerlap (salaud). U hebt hier mets te maken. Maakt dat u weg komt en gaat naai de moordenaars". In Stalino is de communiste Priwalitsjina doodgeschoten gevonden. In verband hier mede heeft het commissariaat van binnen landsche zaken verscheidene personen gear resteerd, o.w. den arbeider Poljakow, die het doodelijk schot gelost heeft. Het betreft hier een politieken moord. Pri walitsjina stond te Stalino bekend als een der ijverigste vrouwelijkste communisten Zij had er de leiding van de organisatie der godloozenbeweging. In een klein plaatsje van Sicilië stortte in een gemeentelijk gebouw de vloer van een vertrek in. Een groot aantal personen dat zich daar bevond voor het in ontvangst ne men van ondersteuningsgelden, viel in de kelderruimte. Twintig personen werden ge wond, waarvan zeven levensgevaarlijk. Woensdagmiddag is de Theems zoodanig gewassen, dat de Theemspolitie en de politie in de buurt van de rivier werden gewaar schuwd. Uit Southend was gemeld, dat de vloed, welke daar bijna anderhalf uur voor Londen opkomt, moeilijkheden dreigde mede te bren gen. Korten tijd later is de rivier bij Grays buiten haar oevers getreden. Eenige huizen werden onder water gezet. De watersnood werd nog hooger door een krachtigen noord, oostenwind. Bij de laatste botsing tusschen Mongool sche en Japansche troepen werden een Ja- pansche eerste luitenant en een Japansche soldaat gedood. Voorts werden verscheidene Mandsjoerijsche militairen gedood. Aan Mandsjoerijsche zijde wordt verklaard, dat men niet kan onderhandelen over de teruggave van het gebied, daar dit behoort tot het keizerrijk Mandsjoekwo. Een slooper en twee werklieden waren gistermiddag werkzaam aan een muur van de timmerfabriek van Gebr. Movissie aan den Laarderweg te Bussum. Plotseling stort te een gedeelte van den muur in; de mannen die op den grond stonden, werden bedolven. Er kwam terstond hulp opdagen en het puin werd van de mannen verwijderd. Hun toe stand bleek echter zeer ernstig te zijn. De 30-jarige N. de Bruin overleed kort nadat hij in het Majellaziekenhuic was opge nomen. De 45-jarige slooper C Rosmalen heeft een schedelbasisfractuur en de 18-jari ge R. van Schaik inwendige kneuzingen op geloopen. Beiden liggen in het Majellazie- kenhuis. Uit het onderzoek van de bouwpolitie is gebleken, dat de slooper den vongen dag door omwonenden was gewaarschuwd, dat er een scheur in den muur zicthbaar was. Te Amersfoort is gistermiddag een ernsti ge autobotsing geschied op het kruispunt Prins Frederiklaan—Koningin Sophialaan Twee personenauto's, waarvan een geen voorrang gaf aan de andere, welke van rechts kwam, botsten tegen elkander. De be stuurder van den auto van rechts, de heer B. bleef ongedeerd, maar een 50-jarige zuster van de congregatie van O. L. Vrouw, aan den Zuidsingel, werd uit den anderen auto geslingerd. Zij moest per ziekenauto naar het St. Elisabeths ziekenhuis worden ver voerd. Daar bleek het, dat zuster Amelberga, afkomstig uit Purmerend een schedelbreuk had opgeloopen. Een 18-jarig meisje, leer linge op het internaat O L. Vrouw ter Eem, die ook meereed, werd met ernstige hoofd wonden bij een van de omwonenden binnen gedragen. De beide auto's moesten weggesleept wor den. In de gemeentelijke werkverschaffing te Veur aan den Smitslaan was men gistermid dag bez:g met het sloopen van een brug Een van de daar spelende kinderen, het zoontje van den tuindersknecht Piet Hein, geraakte met zijn voet beklemd tusschen eenige stuk ken steen en riep om hulp. De 26-jarige ar beider G. Hundman, snelde te hulp Hij liep over een steenen boog, welke los raakte en kwam te vallen. Hij kreeg de steenklomp van ongeveer 2000 kilo op het lichaam. Een groote ploeg arbeiders hebben met veel moei te den jongen en ook den man bevrijd, de laatste was zwaar gewond. Dr. v der Stam uit Veur, die spoedig 'er plaatse was, heeft den man met don inmid dels gearriveerden ziekenauto naar St. Anfo- nius Hove laten vervoeren. De jongen had een enkel gebroken en werd door dr. v. d Stam behandeld. Aan het ziekenhuis deelde men mede, dat de toestand van het slachtoffer zeer ernstig is. 105. Piet Prikkel was intusschen uit zijn boom naar beneden gegleden en zag in welk 'n toestand zijn vriend Drein Drentel verkeerde. Op goed geluk snelde hij naar de stad om te trach ten daar hulp te vinden. 'tWas echter duidelijk dat het zee monster in dien tijd Drein Drentel allang opgepeuzeld zou hebben. 106. Maar nu gebeurde er iets onverwachts. Rond het zee monster vloog een brommende zeevlieg: de grootste zeevlieg van heel Nagasaki. De vlieg twijfelde eventjes, zoemde nog wat en ging toen opeens op de neus van het zeemonster zitten. Dit begon scheel te kijken en akelig met z'n oogen te draaien.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 7