EIEREN H. MEUROOS noodhulp Dagmeisje. Jongeman, G. Hagenaar-Houter. FLANELLEN Vrijst. VILLA te Bergen, W Stad en Omgeving and- en j$ucq ediike Stand itaatsle Betichten MackthecicfUea IE HUUR OF IE KOOP NORDEftl ANN 's-H»r"ofFenbosch. 19 voor 50 cent. Fijne verschn H H P k ^11 V00r f 1 rnma gesmolten V ST. PAMCRAS rv. VereadtnnS begraf:msvereeniging. De begrafenisvereeniging Memento Mori WiéRINGEN EGMOND AAN ZEE ALKMAAR IK ZOEK Ververij en Chemische Wasscherij S. KROM N.V. vraagt een netten die als chemisch wasscher opgeleid wenschl te worden. heropent op 9 Febr. Do Provinc. Noord-Brabantsche en 's-Hertoeenbossche Courant voor f 1.56. lste kwal Roombotor 79 ct. p. pond, 2 p. Ossonvet, 32 cent per pond, 2 pond voor f 0.60. Jonge Kaas 40+ Melange, vermengd met vcreche Holl P°-n.d" Hoo£stfÜn® 58 ct. p. stuk^bolegen vet 40+ 60 ct. p. stuk, grooto belegen 3.J p. ug- Prima gesmolten Vet 28 cent por pond, 2 pond voor f0.54. Ie kwal. 2 pond voor f 0.60. Jonge Kaas vermenf>-f) 1? cc" Per pond. Hoogstfgne 58 ct. p. stuk, belegen vet 40+ 60 ct. p. stuk, gro en 60'ct. per pond 2 d 16« vi" ^oomboter» 54 ct. per pond p. stuk 40-f- 65 ct., oude Kaas 40+70 ct. p. stuk, fgno oudo Meikaas 40-f- vette kruidkaas 60 ct. p. st., oude en bel. Kruidkaas 40-f- 85 ct. p. st. Schoutcnstrant 7. Bezorgen zonder Telei. 3057. pr|jitverhooging. WIERIMGERWAARD Tot heemraad van den polder Wierineer- waard is benoemd de heer P. Visser, aldaar. vergaderde Donderdag 7 Februari in het cafe van den heer Bouwstra onder leiding van den heer A. Schuur. Uit het jaarverslag vernamen wij, dat de ontvangsten waren 1527,74, uitgaven j 981.10, vooruitgang 474,50. Het bezit der vereeniging is f 2042,15. Dertienmaal werd door de vereeniging in 1934 een begrafenis uitgevoerd, 10 leden en 3 niet-leden. De vereeniging telt 1267 leden. De verstandhouding tusschen personeel en bestuur is uitstekend. De bestuursverkiezing gaf tot uitslag, dat de heer A. Schuur werd herkozen. Voor den heer Jb. Duif, die niet meer in aanmerking wenschte te komen, werd ge kozen den heer Jb. Keizer. Wijziging art. 11 reglement. Dit artikel luidt: Bij verhuizing vervalt het lidmaat schap. Door het bestuur is in enkele gevallen hiervan afgeweken, daarom wenschte het be stuur dat de vergadering uitspraak doet. De heer Jb. Kloosterboer vond het regle ment, zooals het thans luidt, ook te scherp. Spr. wees op b.v. ouden van dagen die in een inrichting te Alkmaar zijn opgenomen en daarvóór altijd hun contributie hebben betaald. Automatisch worden zij afgesneden Een breedvoerige discussie ontspon zich daarover. Tenslotte werd besloten om hen, die noodgedwongen de gemeente moeten verlaten, als lid te behouden. Ook leden van het gezin die elders wonen, waar geen ver eeniging is gevestigd. Over het punt bijtrekking Huiswaard waaide veel stof op. doch het werd tenslotte verworpen. Bij de rondvraag bracht de heer J Tames naar voren het bijbetalen bij uitkleeden aan het Wit-Oele Kruis. Door den voorzitter werd geantwoord, dat dit niet noodig is. Het uitkleeden ge schiedt kosteloos. De zuster zal hierop worden gewezen. Hierna sluiting. Bij de gehouden inventarisatie van stapelproducten waren bij de leden van „De Tuinbouw" aanwezig: 71000 K.G. roode kool. 1520000 K G. gele kool, 650000 K.G. Deensche witte, 57600 K.G. uien, 28500 K G. peen. Door het schrikken voor een draaiorgel geraakte het paard van den groentehandelaar B. aan het steigeren, waardoor de wagen achteruit reed en in het hek van den heer Hoogland terecht kwam. Het hek werd totaal vernield en wagen en tuigen bekwamen eenige schade. Naar wij vernemen, bestaan er bij de Mij. voor Jeugdherbergen te Amsierdam plannen, om de jeugdherberg te Oosterland door een doelmatigen aanleg en beplanting van het omliggende terrein een wat fleu riger en passender aanzien te geven De Sier teelt Centrale zal onder bepaalde voorwaar den gratis plantmateriaal beschikbaar stellen Indien er voldoende animo voor bestaat, zullen er voor de vrouwen van werkloozen 12 kooklessen en 12 naailessen worden ge organiseerd. De lessen zuilen geheel gratis gegeven worden. De bedoeling is 6 kook lessen te geven voor wintermaaltijden en 6 voor zomermenu's, terwijl getracht zal worden aan te geven, hoe met de geringe middelen, waarover de huisvrouwen der werkloozen beschikken, toch een smakelijkv en degelijke maaltijd bereid kan worden. De naailessen zullen er voornamelijk op ingericht worden aan te toonen. hot uk oud goed kinderkleding vervaardigd kan worden. Indien de lessen een gunstig resultaat heb ben, zullen wellicht meerdere cursussen op het gebied van huishoudelijke voorlichting volgen. Aan den dienstplichtige der lichting 1934 Cornelis Wijker is bij beschikking van den minister van Defensie voorgoed vrijstelling van den dienstplicht verleend wegens kost winnerschap. LEVENSBEELD. het vol- Men verzoekt ons opname van gende: Compliment van vader en of u dit briefje lezen wilt? Stiekum drukte het kind de onderwijzer dit in de hand. Uit dit briefje bleek, dat er in het gezin honger geleden werd en of mijnheer niet aan brood, al was het nog zoo oua, helpen kon Met weemoed keek hij het kind aan en vroeg: Zoo, hebben jullie honger? Ja mijnheer En met hoeveel zijn jullie thuis? Met z'n vieren en vader en moeder. Heb je ook honger? Ja mijnheer Hij streek het kind over 't hoofdje en lief keek het kind hem aan en zei: wij hebben toch zoo'n goeien vader De onderwijzer gaf dien middag niet zoo prettig les dan anders LIEFDADIGHEID NAAR VERMOGEN. In de Woensdag gehouden vergadering van „Liefdadigheid naar Vermogen" werden 20 aanvragen behandeld, waarvan er 5 af gewezen worden. Voor de 15 andere geval len werd toegestaan aan giften en rentelooze voorschotten een totaalbedrag van 442 50. CONCERT VAN ALCMARIA VICTRIX. De muziekvereeniging Alcmaria Victrix een voortzetting van ons oude Stedelijk Mu ziekcorps zal Zondagavond 8 uur in 't Gulden Vlies een uitvoering geven. Er is duchtig gerepeteerd en het corps verdient een voile zaal en de volle waardeering voor zijn prestaties. Door ziekte en vertrek uit de gemeente is het aantal werkende leden niet zoo groot als het wel zijn kon en de directeur zal dan ook gaarne de namen van nieuwe aspiranten no- teeren, die in het corps willen worden opge nomen. Ook leden en donateurs zijn natuur lijk te allen tijde welkom. AFD. ALKMAAR VAN DEN A.N.G.O.B. De afd. Alkmaar van den A.N.G.O.B hieia \voensciag haar jaarvergadering De verslagen van oen secretaris, uen penning meester, de oiadaüministratie en de oro- cnurenepotnoudster getuigae van een opge wekt vereenigingsieven. net ledental oe- weegt zich in sujgenae lijn. het uestuur is thans als volgt samengesteld: N. de Waard, voorzitter; F. Koreman, 2de voorzitter; D. Hiokdijk, lste secretaris; W. v. d. Wal, 2de secretaris; O. uroen, penningmeester; M v. WalStapper, ofauaaministratie en bro- cnuredepothouuster; W. ae Waard, commis saris. lot afgevaardigde in 't A.D.C. werden be noemd ae heeren N. de Waard, P. Koreman en W. v. d. Wal. BUREAU VAN ARBEIDSRECHT. Wij herinneren eraan, dat de uren waarop het Bureau voor Arbeidsrecht, van den A.B.B. zijn verzet, gesteld zijn van TA9 uur. BENOEMING BURGEMEESTER VAN ABBEKERK. De heer Zijp, benoemd tot burgemeester van Abbekerk, is 7 Maart 1893 te Abbekerk geboren. Hij is thans secretaris van de ge meente Abbekerk en ambtenaar van den bur gelijken stand. RECTIFICATIE. Onder de gister gepubliceerde nieuwe aan sluitingen op den Rijkstelefoondienst is een fout geslopen. Er staat namelijk 4099 J. Schipper, schilder en behanger. Dit moet zijn 4090 J. Schipper, schilder en behanger. HET ONDERZOEK VAN DE IN ONS LAND GEBRUIKTE MESTSTOFFEN. Aan het verslag van het rijksland- bouwproefstation te Maastricht, waar de voor onzen landbouw gebruikte-mest- s-.offen onderzocht werden, ontkenen wij het volgende: Was reeds in het tijdvak van 1 Juni 1931—1 Juni 1932 het aantal ingekomen monsters in vergelijking met voorgaande jaren sterk gedaald, ook in dit verslag jaar heeft zich de daling, onder invloed van de nog steed6 voortdurende alge- nisene crisis, veredr voortgezet. Zoo wer den in den loop van dit verslagjaar in gezonden 8636 n onsters, waarin totaal 15.339 bepalingen werden verricht ter wijl in het vorig verslagjaar 11 523 mon sters ontvangen werden met totaal 2 .226 bepalingen. Is het begrijpelijk, dat om reden van bezuiniging de land- en tuinbouwers er .vwijls niet toe overgaan de door hen aangekochte meststoffen te laten onder zoeken, uit idt verslag zal ook wederom blijken, dat contróle toch nog steeds zeer gewenscht is. Ook mag dezerzijds nog wel eens gewezen worden op het ver keerde van de langzamerhand ingeslo pen gewoonte om van zeer groote par tijen meststoffen slechts een enkel mon ster in te zenden. De homogeniteit van groote partijen meststoffen laat dikwijls veel te wenschen over; daardoor blijven groote afwijkingen mogelijk tusschen de samenstelling van het monster en de verschillened fieelen van de partij het geen voor kooper of verkooper niet on belangrijke naedelen kan opleveren; na- edelen, grooter dan de kosten verbonden aan het onderzoek van eenige monsters meer. Mogen de handelaren en de land en tuinbouwers in de komende jaren toch gaan inzien, dat het inzenden van veel monsters van groot belang is voor henzelf en voor den land- en tuinbouw. Het onderzoek strekte zich uit over monsters van de volgende meststoffen: ammoniak-superphosphaat, beender meel; bloedmeel, gedroogd bloed; chili- salpeter; chloorkalium; dubbe'-super- phosphaat, kaïniet, kalizout 20 pet. ka- lizout 30 pet., kalizout 40 petgebluschte kalk, ongebluschte kalk, kalkmergel, kalksalpeter, kalkstiksto, leunasalpeter, natronsalpeter, natuurlijk phosphaat, patentkali, superphosphaat, thomas- phosphaatmeel, ureum, zwalvelzure am moniak en zwavelzure kali. Als niet gecodificeerde en bijzondere meststoffen worden genoemd: afvalpro duct van een chemische fabriek, amco- phos, ammoniuinchloride, ammonium nitraat, ammonsalpeter, arcadiansal- peter, bloemenmest Onder verschillende benamingen werden monsters van b'oe- menmest en kamerplantenmest ontvan gen. In het algemeen bevatten ze vrij Imoge gehalten aan planten voedende bestanddeelen. De prijzen, welke voor kleine hoeveelheden van deze meststof fen gevraagd worden, zijn echter meest- a. in verhouding tot de waarde van het gebodene, aan den hoogen kant. Cacaoafvai, cacaoschroot cacao wa te, cementfabriekstof. compost, idammoni- umphosphaat, fertiphos, gier, groenten- afval, grond, grondbacteriënme-t hy- droka, kaliumsulfaat, kalisalpeter, kalk- magnesium, koemest, Leidsche pootaar- de, magnesium-ammoniak-fosfaat, mest, meststof „Poudro", vanuit België in len handel gebracht en speciaal aanbevolen voor grasgazons, bevatte slechts lage gehalten aan de belangrijkste p ant< n- voedende bestanddeelen; voor net goed in orde houden van grasgazons zijn dan ook van de bekende zuivere kunstmest stoffen met minder kosten betere resul- tpten ta verwachten, mono-ammonium- fosfaai, natuurmest, nitro-kalk, nitro- phoska, phosphorzure voederkalk ruige koemest, schuimaarde, scik, silicakalk, stalmest en toemaak, een mengsel van slootaarde en stalmest. Van samengestelde meststoffen wer den ontvangen 135 monsters, waarvan onderzocht 134. Meermalen komt het voor, dat van een ingezonden monster een onderzoek wordt gevraagd, dat in den zin van dei codex onvolledig is. Uit een der gelijk onderzoek kan dan niet blijken of de onderzochte stof inderdaad aan alle codexeischen voldoet. De mogelijkheid is niet uitgesloten, dat de stof, hoewel beantwoordend aan de garantie, waar omtrent onderzoek gevraagd werd, be standdeelen bevat vreemd aan de nor male samenstelling of in andere opzich ten niet voldoet; misschien ook den naam, waaronder ze geleverd is, ten onrechte draagt Belanghebbenden zul len dus goed doen de monsters steeds volledig in den zin van den codex te laten onderzoeken. Het aantal ingezonden monsters was 1505 (uit Noordholland 120)). Bovendien zonden nog 34 buitenlan ders monsters in, in hoofdzaak u't Bel- gi ëen Duitschland. Door den opsporingsdienst werden ge durende dit verslagjaar 25 monsters ge nomen, waarvan er 23 werden onder zocht. De helft der ten behoeve van den op sporingsdienst onderzochte monsters was wel minderwaardie of voldeed niet aan de garantie of aan de eischen van den codex. Er moge uit blijken, dat regelmatige controle van aangekochte meststoffen door het Rijkslandbouwproefstation noo dig is en noodig blijft ONDERTROUWD; Thomas Kreijermaat en Wilhelmina Vis ser. Cornelis Bloedjes en Geertruida Kenter. Dirk Appelman en Trijntje Dek ker. Arie Alberts en Johanna Wennink. Abraham Pjersma en Eef je Kat. Cor nelis Pollé enH&nna Bel. Gerardus van den Berg en EBzabeth Koolmees. GEBOREN: Wijpanda, d. van Melchert Tjeertes en Klazina Nierop Groot. Albert, z. van Lippe Harmsma en Wiötje Postma. OVERLEDEN: Jan Bierman 78 jaar. Johanna Maria Catharina Schoenmaker gehuwd met Jan Jonker 60 jaar. AKERSLOOT (Jan.) Geboren: JoannesJacobus z. van J. Krom en M. J. Verduin Geeriruida en Johanna dochters van Th. Hollenberg en K Tamis. Petrus Jacobus z. van C. Zijp en H. Flipsen. Paulina Maria d. van P. 1'er- luin en F. Kerssens. Ondertrouwd: R. Onrust te Heiloo en F. Riesebosch. B. Tiebie en A. Zoon te Heiloo. HENSBROEK (Jan.) Geboren: Renerius Gerardus z. van P. van Langen en M. O- Vlaar. Theodorus z. van S. Wijk en H. Ruijter. Cornelia d. van K. Raa en N. van der Molen. Thomas Jan z. van A. Numan en S. A. Schoon. Nico- laas Aris z. van T. Schrooder en G. Schoen. Getrouwd: Jacobus Schutte uit Hoog woud en Cornelia Groenveld. Overleden: Maria Odesta Vlaar, echt- genoote van P. van Langen, 28 j. OUDKARSPEL öan.) Geboren: Maria Catharina d. van J. Beentjes en G. Schermer. Cornelis z. van J. Hoogland en G. M. de Groot. Ondertrouwd: Johannes Molenaar en Cornelia Dekker. Hendrik Pieter van Buuren, won. te Zijpe, en Albardina Catha rina Kuilman. G e t r o u w dH. P. van Buuren en A. C. Kuilman Overleden: Pieter Eecen, 73 jaar. (Ongecorrigeerd ZITTING EERSTE KAMER. Rede minister Colijn, Vandaag worden voortgezet de alge- meene beschouwingen over de rijksbe- grooting 1935. De voorzitter van den raad van ministers, dr. H. Colijn, dee.t mede, dat het wetsontwerp betroffen de de cumulatie circuleert bij de leden van het kabinet. De classificatie is in onderzoek bij het G O- De havengeiden van Amsterdam zijn voor één jaar vastgesteld; de kwestie Rotterdam—Amsterdam is in verder onderzoek. Het besluit inzake particuliere liefdadigheid en steunver- ieening is loyaal toegepast. Sinds het midden van de 17de eeuw is rood-vvit blauw de nationale vlag. De regeering heeft geen twistappel gewor pen in het Nederlandsche volk In het kabinei is nooit eenig geschil geweest over de groote lijnen der econo mische politiek. Als de minister van onderwijs bij hoofdstuk 6 nadere inlich tingen geeft, doet hij dat namens het geheel© kabinet. Spr. ontkent, dat we er thans slechter aan toe zouden zijn dan bij het optreden van het kabinet; integendeel is de toe stand beduidend beter, al moet er nog veel verbeterd worden. Het onderzoek der commissie Kooien (R.K.) betreffende revolutionnaire ele menten in het parlement heeft geleerd, dat deze zaak niet zonder grondwets wijziging bevredigend is te regelen. De economische toestand van nu is grootendeel6 het gevolg van het wegval len van een groot deel van den export. Dit is ook de hoofdoorzaak van de werkloosheid. De productie-vormen moe ten gewijzigd worden wegens de ver mindering van den export. Het is een zaak van jaren. Voor regeling van in- en export is zorgvuldig overleg noodig. In het algemeen geeft de regeering de voorkeur aan het stelsel van contiogen- teeringen boven alomvattende beicher- ming. Afschaffing van den landbouw steun zou een totale ineenstorting van de bodemvoortbrenging beteekenen Spr. zet in den braede uiteen, dat de devaluatie niet de gevolgen heeft die sommigen er wel van verwachten. Spreker verklaart, dat we jegens de goudlanden volledige vrijheid hebben, doch ook zij zijn vrij. De gang van zaken om het werkfonds, de industrie ten goe de te doen komen, is voor de regeering een teleurstelling. Spr. verdedigt Nederlands houding inzake toetreding van Rusland tot den Volkenbond. De minister van onderwijs moet zijn beleid in de spellingkwestie bij zijn begrooting ver dedigen. Van het in 1930 door het parlement aan vaarde vlootplan is 22 millioen minder uit gegeven dan toegestaan was. Allerlei geruch ten over wapenvoorraden van de N.S.B. zijn steeds onderzocht en alle onjuist bevonden. De minister van financiën, de heer Oud, zegt dat naar het oordeel van het kabinet sa neering der staatsfinanciën het best is verze kerd door handhaving van den gulden op den tegenwoordigen grondslag. Devaluatie houdt altijd gevaren in van onzekerheid en willekeur. Ze houdt geen rekening met aller lei individueele omstandigheden. OPLICHTING VAN 8900. Accountant in arrest gesteld. De commissaris van politie te Wageningen heeft in arrest doen stellen den accountant J. v. B. aldaar, terzake van oplichting van een bedrag van pim. 8000, ten nadeele van het filiaal van een bankvereeniging, aldaar. De oplichting werd gepleegd in den loop van het vorig jaar en wel door middel van kwitanties, valschelijk onderteekend met den naam van cliënten der bank, voor wie v. B. de administratie voerde. v. B. heeft een volledige bekentenis afge legd en zal morgen ter beschikking van de justitie gesteld worden. Het onderzoek is nog in vollen gang. DE KAASMARKT. ALKMAAR, 8 Febr. 1935. Op de heden gehouden kaasmarkt waren in totaal 38 sta pels, wegende 53000 K.G. kaas aangevoerd, waarvan de prijzen als volgt: Fabriekskaas 37 stapels Kleine 17 en 1 stapel Middel bare, waarvan de prijs niet genoteerd. Alles met rijksmerk. Handel matig. DE GRAANPRIJZEN. ALKMAAR, 8 Febr. 1935. Op de heden gehouden Graanmarkt waren in totaal 547 H.L.'s aangevoerd, waarvan soort en prijzen als volgt: 67 H.L. voertarwe 4.25—5; 82 H.L. gerst 5.255.75, gerst chev. 5.90- 6; 159 H.L. haver 1-f 7.50; 82 H.L. boonen, w.o.: bruine 11—13, citroen 12—13 en witte boonen 18— 19; 1 H L. mosterdzaad prijs niet geno teerd; 13 H.L. karwijzaaa 1618; 1 H.L. blauwmaanzaad 14.25142 H.L erwten, w.o.: kleine greene 69.50, groote groene 12—13, grauwe 12— 24 en vale erwten 8—19, alles per 100 K.G. Handel stug. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 8 Febr. 1935. Op de he den gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen onveranderd. Aanvoer 243.700 K.G BROEK OP LANGENDIJK, 8 Febr '35. Aanvoer en prijzen waren heden als volgt; 50C0O K.G. Roode kool 3 10—6.60, 2e s. 2.705.20, 47000 K G. Gele kool l -ƒ 1.80, 2e s. 1 1.50; 26000 K.G Deensche witte kool .701.10; 17000 K.G. Uien: gele 1.90—2 40, grove 2.50-/ 2.70, drielingen 11 30; 6000 K.G. Peen 0.80—1.30; 500 K.G Bieten 0.60—0.90; 4000 K.G. Groene kool 1.30—1.80, alles per 100 KG. NOORDSCHARWOUDE, 7 Febr. 1935. 19800 K.G. Uien: uien 2.20—2.40, drie lingen 0.80—1, grove 2.50—2.70, gele nep 1.80; 6400 K.G. Peen 080 1.10, kleine Peen 60 cent; 1000 K G. Kro ten 0.80; 172ÜOO K.G. Roode kool 2.90 6.40, doorschot 2.10-/ 5.10, 38100, K.G. Gele kool 1.101.60, doorschoi 1 -ƒ 1.30; 96600 K.G. D. witte kool 0.70—1, doorschot 0.700.80, alles per 100 K.G, WARMENHUIZEN. 7 Febr. '35 Roode kool les./ 2.50—6.30, 2e s. 2-20— 5; Gele kool le s. 1.30—/ i.60, 2e s. 1-/ 1.30; D. witte kool les. 070- 1.10, 2e s. 0.70; Drielingen (uien) 60— 70 cent; Uien 1.70—2.40; Grove uien 2.702.80; Peen 1 1.10; Bieten 0.50. Aanvoer: 97000 K.G. Roode kool;' 9200 K.G. Gele kool; 19800 K G. Deensche wiOe kool; 2575 K G. Uien; 875 K.G. Peen; 3500 K G. Bieten. Ondertrouwd TH. G. K It 1,1 J IJl MAAT en MIEN VISSER. Huwelijks-inzegening 19 Febr a.s. door den WelEerw. Hoor Ds. v. d. KIEBOOM in de {tuïnekerk te Bergen N.H. pl.m. 11.15 uur. Ontvangdag: Zondag 10 Febr. a.s. van 3 tot 5 uur Handelskade 40. Stationsweg 136 maar, gan(jeis^a(je 40 7 Febr. '35. Toekomstig adres: Mient 1, Alkmaar. Heden overleed, in het Cen traal Ziekenhuis te Alkmaar, de Heer JAN BIERMAN, Weduwnaar van TRIJNTJE SIJPHEER, in den ouderdom van 78 jaar. P. HARTOG Jzn., Executeur-Testamentair. Alkmaar, 6 Febr. 1935. Vrouwonstraat 12a. Bij vonnis der Arrondissements- Rechtbank te Alkmaar d.d. 7 Febr. 1935 is het faillissement van W. HÖEBE, wonende aan de Drebbel- straat No. 4, te Alkmaar, opgehe ven wegens gebrek aan batën. De curator, Mr. H. SCHUURMAN, Epamastraat 4. Mevr. ROL, Rijksstraatweg 296, Heiloo, vraagt voor direct een net DAGMEISJE van 's mor gens 8 tot 's avonds 7 uur. Zelf standig kunnende werken. Zondags vrij. Brieven met opgaaf van ver langd salaris onder letter Z 412 bureau van dit blad. Aanmeldingen Schcrmerweg. ÏÏÏHLLK 23 Febr.: een net BURGERWOONIIUIS, lo Kanaalstr. No. 4, f 4.50 p. w. Te bevr. Bergorweg 14, Alkmaar. f 50.p. m. of f 8500. Beneden2 kamers en suite, keu ken, kelder, bijk., W.C. Boven3 slaapk., badk., W.C, en zolder. Br. No. 3451 Wensing's Adv.-Bureau, Haarlem, - Ondergeteekende maakt bekend dat zij den SIGARENWINKEL annex KOFFIE en THEE, SPOORSTRAAT 37, v.h. J. KOELMAN, Beleefd aanbevelend, LAKENS 1.20—1.40—1.70—1.98 NALIIIIIEMDI N 59—90—1.25—1.75 1.27—1.98—2.40 DAMES en HEEREN HANDSt HOENEN 3o45—70—901.50 WOLEEN PLI IOVEKS 1.25—1.50—1.75—2.25 WOLLEN SOKKEN 29—39—45—55—75 SJAALS, ziiiyrr wol 59—75-90 Ritsevoort 36, Alkmaar. is het Hoofdblad van de Provin cie NOORD-BHABANT, wordt daar het meest gelezen, in vele gemeenten Bchier uitsluitend en verschijnt dagelijks.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 3