BARBIER, DIE RHEUMATIEK HAD Vertelt hoe hü aan 't werk blijlt. Vrij van steken of pijnen. Jlcovinciaal 'flieuws HEILOO EGMOND A. D. HOEF WARMENHUIZEN 'T VELD NOORDSCHARWOUDE ST. MAARTEMSVLOI BRUG WIERINGEN NIEUWE NIEDORP HENSBROEK Vogels op winterdagen. Zeuiiietm HET GEHEIMZINNIGE LflNDHÜis Een barbier, die ook slachtoffer van rheumatiek geweest is, schrijft: „Ik ben ongeveer 10 jaar geleden het slachtoffer van rheumatiek geweest. Vijf jaar geleden was lk zoo ziek, dat ik slechts met de grootste moeite mijn werk kon voortzetten. Ik ben namelijk barbier van beroep. Na tallooze middelen gebruikt te hebben, werd me ten slotte geraden Kruschen Salts te probeeren. Ik kan met blijdschap zeggen, dat nadat ik R.'Uschen ongeveer 12 maanden gebruikt hel, ik nu beter ben dan ik de laatste tien jaar ooit geweest ben Inderdaad, ik beschouw de rheumatische pijnen als voorgoed verdwenen." w. M Kruschen bevat zes verschillende zou ten. Dit is de verklaring van de veelzij dige werking van Kruschen Salts: het overtollig urinezuur dat de rheumatiek veroorzaakt, wordt verwijderd, dit zuur, en andere schadelijke stoffen kun nen zich nooit weer ophoopen, Uw ge- hoele wezen, lichaam en geest 'uilen door Kruschen frlsch, gezond en ener giek blijven. Kruschen Salts is uitslui tend verkrijgbaar bij alle aptohekers en drogisten 0.90 en 1.60 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Let op, dat op het etiket op de flesch zoowel als op du buitenverpakking de naam Rowntree Handels Maatschappij Amsterdam voor komt. gen met zijn lichaamsgroei. Het werd dus wenschelijk geacht dit geval eens nader te be kijken en de verdere behandeling geschorst tot nader order. Waar dit achterlijk exem plaar echter op vrije voeten is, mag men hem toch wel wat in het oog houden. KLAAS HAD DEN GANG NAAR CANOSSA WEER GEMAAKT. Alkmaar kan zich „beroemen" op een slaaf van de alcohol, die op geregelde tijden, als 'n deportage naar Veennuizen hem dreigt, het boetekleed weer eens aantrekt en voor de meervoudige strafkamer de genade inroept, om deze onprettige vacantie op de boerderij te ontgaan. Ook thans liepen er weer twee vonnissen ten name van den 65-jarigen sigarenmaker Nicolaas B. ter zake openbare dronkenschap en hij nam weer zijn laatste toevlucht tot het meervoudig college om verzachting van straf te erlangen. Militair salueerend trad de oude heer bin nen, als een goeden ouden kennis begroet en toegesproken door den president, mr. Lede- boer, die na de door den officier met een glimlach uitgesproken dagvaarding, een wel willend oor verleende aan het met bewonde renswaardig flux de bouche door Klaas, die heusch geen spraakwater ncodig heeft om welsprekend te zijn, uitgesproken „oratio pro domo". -• Klaas gaf volkomen toe, dat zijn mooie beloften van beterschap steeds in rook waren vervlogen, maar hij had zich toch voorgeno men het vaderlijk vermaan van den heer Kieft, om den drank af te zweeren, op te vol gen en hij verzekerde met diepen ernst, dat hij sinds 25 September, zijn laatsté val in de zonde der onmatigheid, de verlei ding had weerstaan. Hij dronk nu slechts koffie als genotmiddel en niet meer den hem zoo verderfelijken al cohol. Ook de heer Wiggers had zich nu met hem bemoeid en Klaas smeekte nu hem nog eens een kans te geven, opdat hem een ge dwongen verblijf van het hem zoo onsym pathiek Veenhuizen bespaard zou worden. Inderdaad bevonden zich in het drankdos sier van Klaas twee brieven van den heer Wiggers, waarvan de eerste in mineur, doch, nummer twee in majeur was gecomponeerd, zooals de officier verklapte. De officier, hoe sceptisch dikwerf ook ge stemd omtrent de blijvende bekeering van den appellant, had zich nu laten verteederen en wilde het nog eens met Klaas probeeren In overleg met net college werd alsnu besloten, deze beide appèizaken aan te houden tot 9 April a.s., teneinde Klaas gelegenheid te ge ven aan te toonen, dat zijn goede voornemens de proef hebben doorstaan. Hii zal dus wijs doen zich aan de koffie te'houden. De officier toch heeft a priori gedreigd, dat wanneer deze proefneming mislukt, hij niet minder dan een jaar opzending zal requireeren. ZONDER BETALING IN EEN PENSION. In hooger beroep voor het hof. De jeugdige colporteur R. de V. heeft in den vorigen zomer bij een slager te Alkmaar voor hem en zijn dienstmeisje uit Groningen met wie hij samenleefde een kamer gehuurd, die zij na enkele dagen zonder betaling weer hebben verlaten. Bij het huren herinnerde De €r fu familie reeds kende. I» heb bij u immers een stofzuiger demonstratie gegeven! De vrouw van den slager had den indruk gekregen, dat De V. nog steeds bij een stof- zuigermaatschappij in betrekking was. Toen de huurders na enkele dagen spoorlods ver dwenen, bleek, dat er op De V. niets te ver halen was. De politie werd in de zaak gemengd. Na langdurige omzwervingen van Alkmaar naar Leiden, van Leiden naar 's-Hertogen- bosch en van 's-Hertogenbosch naar Breda werd het avontuurlijke paar eindelijk aange houden. De V. werd onder verdenking van oplichting gearresteerd en hij zit thans reeds zeven maanden in voorarrest. Gebleken is, dat hij bovendien nog een jaar gevangenis straf uit anderen hoofde moet uitzitten. In den loop der laatste twee jaren is hij niet minder dan vijf keer veroordeeld. De rechtbank heeft verdachte wegens op lichting veroordeeld tot een gevangenisstraf van een jaar met aftrek van twee "maanden voorarrest. Dinsdag stond hij in hooger be roep terecht voor het gerechtshof te Am sterdam. Als getuigen werden de slager uit Alkmaar en diens echtgenoote gehoord. De proc.-generaal nam in aanmerking, dat verdachte reeds vijfmaal is veroordeeld en vroeg bevestiging van het vonnis der recht bank. Arrest 19 Febr. De afd Heiloo van den Nationalen Bond „Het Mobilisatiekruis" hield Dinsdag avond een bijeenkomst ter gelegenheid van haar 10-jarig bestaan. Voor de vergadering aanving, herdacht de vooizitter, de heer J. Admiraal Nz., het verscheiden van onzen bondsvoorzitter, den heer Gerth van Wijk, adjudant in buitengewonen dienst van de koningin. De secretaris deed verslag van diens in drukwekkende begrafenis op Nieuw Eik en Duinen te Den Haag. Daarna gaf de secretaris een reportage van het 10-jarig bestaan. Op de - „groote" propagandavergadering op 6 Februari 1925 waren slechts 7 personen tegenwoordig. Thans telt de afdeeling 69 leden. Breed voerig ging spr. na de belangri'kste gebeur tenissen, waaruit bleek, dat 3858 aan steun is verleend. De voorzitter zeide, dat de heeren G. Smits, C. Houtenbos en J. M. Zonneveld vanaf de oprichting in het bestuur zitting hebben. In zeer hartelijke woorden bracht het bondsbestuur de afdeeling de geluk- wenschen van het hoofdbestuur. De voor zitter stelde voor om den secretaris voer zijn werk voor den bond met een kist sigaren te gedenken. Bij de rondvraag vroeg de heer van Eist om meer reclame voor de afdeeling. De heer K. Mantel wees op den avond van Volksonderwijs. Dan heeft men allen bijeen. De secretaris wees er op, dat er een be duidend verschil is met „Volksonderwijs^'. Het karakter van onzen bond is een geheel ander. Wij zijn een bond die achter de regee ring staat en het is meermalen voorgekomen, dat men bedankte om dat men vrij wilde zijn. Er is thans geen spake van, dat wij onze kosten dekken met een-verloting in de zaal, we hebben ons geld te noodig voor onze leden. Daarna bleef men gezellig bijeen. Aan alle leden, die daarvoor in aanmerking kwamen, werd een feestgave in natura verstrekt. Het r.-k. armbestuur heeft de parochianen verblijd met een gift van 5 in natura. Dit was mogelijk door een extra collecte in de kerk, die ruim f 200 opbracht. Door B. en W. is aanbesteed het op- hoogen van een terrein naast de nieuwe begraafplaats. Het werk (vervoer van 40.000 M2. zand) is gegund aan den heer P. Mors. De tuinbouwvereeniging „De Vooruit gang" hieid Woensdagavond vergadering in café Sleeper. De voorzitter, de heer N. F. Helder, opende op de gebruikelijke wijze. De heer A. Modder bracht verslag uit van de rekening-commissie en verklaarde alles accoord. De penningmeester werd gedéchar- cheerd. Daarna was aan de orde het ver voer der groente en aardbeien naar Beverwijk Ingeschreven was door de heeren P. Kos te Oudorp en C. Brink alhier. De eerste voor 4 3/4 cent per kist en 2 cent per slof. De laatste voor 5 cent en 2 cent. Hierover werd gesproken, waarna bleek, dat er een meer derheid was voor den heer C. Brink hoewel hij iets hooger was, doch men gaf de voor keur aan een expediteur ter plaatse. Met 8 stemmen meerderheid weid de heer Brink gekozen. Daarna ging men over tot het be stellen van zaaizaden, waarvan tamelijk veel gebruik werd gemaakt Ten einde fraude te voorkomen, wérd besloten om strei.g toe te z;en op het haten van emballage. Er werd be sloten om administratie te voeren over het afgehaalde en geveilde, cm een zuiver in zicht te krijgen over het emballage-vraag stuk (een puzzle waar men in Kennemerland geen oplossing voor weet zonder groote kosten). Enkele punten van de agenda wer den aangehouden tót de jaarvergadering. Daarna rondvraag en sluiting. In de Dinsdagavond gehouden vergade ring van den Landarbéidersbond „Sint Deus Dedit" werd ter tafel gebracht de werkver schaffing in de gemeente Men was maar matig te spreken over het beleid inzake het trekken van den bond (de gcorganiseerden maken alsdan wachtweken, terwijl de bond 10.20 uitkeert) en men meende achtergesteld te zijn bij de niet-georganiseerden in de werk verschaffing. Ten einde een en ander te be spreken zullen enkele afgevaardigden en de heer van Slingerland een bespreking voeren met de commissie voor werkverschaffing. Dinsdagavond werd in café Palsma een uitvoering gegeven door „het Hoever Ge mengd Koor" onder leiding van den heer D Koeman. De voorzitter, de heer J. Bosman, heette de talrijke aanwezigen welkom, in het bijzonder den heer Zoon, als directeur der zusterver- eeniging „Egmonds Vreugde". Er was dezen avond gezorgd voor een zeer afwisselend programma. Vóór de pauze werden een vijftal liederen door het koor ge zongen, vroolijke vlotte nummers, die uitste kend werden weergegeven en een welver diend applaus oogstten. Een aardige afwisseling bracht een strijk je, bestaande uit de dames Davidson en Jansma en de heeren Gorter en Hoogland, viool, begeleid door mej. Wicdijk, die be langeloos hun medewerking hadden ver leend. Bovendien werd door twee dames van het koor een tweetal quatremains gespeeld. Een vroolijk tooneelstuk in één bedrijf, een ingewikkelde liefdesgeschiedenis, die geluk kig goed afliep, had veel succes. Na de pauze werden weer eenige liederen ten gehoore gebracht, deze meer van ernsti ger aard, het zou moeilijk zijn te zeggen wel ke nu wel het allermooiste was, daar ze alle zoo goed werden uitgevoerd. Huisje Kleen klonk al buitengewoon mooi, bovendien werd ook de tekst zeer duidelijk gezongen van alle liederen. Tot slot zong het koor „De spijskaart'', een heel aardig geestig lied. De voorzitter bracht den heer Koeman dank en bood hem namens het koor een mooi bouquet aan. Een woord van dank ook aan het strijkje, dat belangeloos zijn medewerking verleende en aan het publiek voor de groote opkomst. Op geestige wijze spoorde de voorzitter de aanwezigen aan donateur der vereeniging te worden. Naar wij vernemen is alhier opgericht een kinder-zangkoor onder deskundige lei ding van den heer Jn. Vlam. De bedoeling hiervan is, een onder-afdeeling te vormen van de zangvereeniging Varia. De leeftijdsgrens is bepaald van 8 tot 15 jaar en 35 leden hebben zich al opgegeven. Met de Paasch-uitvoering van Varia zal ook bedoeld koor reeds een paar zangnummertjes ten beste geven. Dinsdagavond had in het café van den heer Brouwer te 't Veld een filmvoorstelling plaats uitgaande van de Haarlemsche Vei ling N.V. Vertoond werd de in opdracht van het Centraal Bloembollencomité vervaardigde film „Van Bol tot Bloem". De aanwezigen hebben volop van deze prachtfilm genoten, welk genot nog werd verhoogd door de gees tige en prettige wijze waarop de heer Schra- ma, directeur dier veiling, explicatie van een en ander gaf. Uitgaande van het Instituut voor Ar beiders-ontwikkeling werd Woensdagavond een lezing gehouden over wijlen Herman Heijermans, den bekenden tooneelschrijver. Inleider was de heer H. J. van Wielink, re dacteur van „Het Arbeiderstooneel", die Heijermans noemde den tooneelschrijver van het geheele Nederlandsche volk. Spr. noemde uit overlevering tal van karakter-eigenschap pen van den schrijver en verklaarde hierdoor de gave van dezen om in zijn tooneelstukken verschillende personen te laten optreden. Di verse werken en de personen die daarin voor komen werden door spr. met voorbeelden aangehaald. Vervolgens werden een paar fragmenten uit het bekende tooneelwerk „Allerzielen' voorgedragen, waarnaar met alle aandacht werd geluisterd. In het café van den heer A. de Boer alhier werd een jaarvergadering gehouden door de vereeniging „Hulp in Nood". Uit het door den penningmeester, den heer L. Postma, uitgebrachte jaarverslag bleek o.m., dat het aantal leden, alsmede het aantal donateurs was verminderd met 2 en dat aan 12 leden een bedrag van totaal f 324 was uitgekeerd. De ontvangsten bedroegen f 356.69 en de uitgaven 413.42, nadeelig saldo alzoo 56.73. De aan de beurt van aftreding zijnde be stuursleden werden werden met algemeene stemmen herkozen, n.1. de heeren P. Breed, voorzitter, L. Postma, penningmeester en K. Doorn. 7 ZAND Tot voorzitter en secretaris van de commissie tot wering van schoolverzuim alhier zijn benoemd respectievelijk de heeren J. A. de Wit en B. Elzer. ZIJWE Alhier is 140 K.G. kaas, welke door de regeering beschikbaar was gesteld, onder de werkloozen gedistribueerd. De kwaliteit bleek uitstekend te zijn. De Technische ambtenaren bij de Zui derzeewerken P. Wit en J. Verstraate zijn in gaande 1 Maart as. overgeplaatst naar den Rijkswaterstaat; de heer Wit naar de afdee ling Wegenbouw te Utrecht en de heer Ver straate naar Hoorn. Dinsdagavond had in het lokaal van den heer Modder aan de Langereis openbare ver- kooping plaats van het bedrijfje van den heer K. Kooij. Het geheel, zijnde woonhuis met 0.76 H.A. bouwland, werd gekocht door den heer Jb. de Beurs, alhier voor 1200, Woensdag vergaderde de afd. Henbroek van het Centraal Genootschap voor Kinder- herstellings- en Vacantiekolonies in café Mantel. De voorzitter, burgemeester Kooi man, opende de vergadering en heette de aanwezigen hartelijk welkom. Medegedeeld werd dat in Januari 3 kinde ren zijn uitgezonden naar Veluwezoom te Ellecom, allen voor den tijd van 3 maanden. Van mej. Kok was een schrijven ingekomen dat zij bedankt als bestuurslid en tevens als lid der afd. Wegens het overlijden van mej. Leegwater—Glas, bestuurslid der afd., is er een vacature. Besloten werd voor mej. Kok geen ander te benoemen. Na deze mededeelingen sprak burgemees ter Kooiman een hartelijk woord van waar deering van mej. LeegwaterGlas die, zeide spr., helaas te vroeg van ons is heen gegaan. Zij was een ijverig bestuurslid Uit het jaarverslag vermelden we, dat in 1934 door de afd. 2 kinderen zijn uitgezon den, één voor een periode van 6 weken, hei ander 12 weken. Het ledental bleef station- nair en de contributie kwam goed binnen In dit jaar is de heer den Das afgetreden als secretaris en in zijn plaats benoemd mevr. Rüken. De ontvangsten over het afgeloopen iaar waren 348.02, de uitgaven 87.79 Batig sa'do over 1934 met kasgeld 1933 te samen 260.23. De heer de Hart ontving een woord van dank voor zijn accuraat beheer. Bestuursverkiezing. Aftredend als be stuurslid waren de heeren G. den Das, dr Coben en K. de Hart en de dames Bommezij en Zwagerman. Allen werden herbenoemd en namen hun benoeming weer aan. In de vacature-mei. I eegwaterG'as werd be- no°md mej. N Leegwater—Best. Naar van bevoegde zijde wordt mede gedeeld zal bij vorst geen vorstverlet worden gegeven maar zal direkt tot slemjoclen moe ten worden overgegaan, zoowel voor de tuin ders die in werkverschaffing werken als voor de werkloozen. HARENKARSPEL (Jan.) Geboren: Theodorus Jacobus z. van J. C. Smit en A. E. Broers. Maria en Theo dorus d. en z. van P. J. Muileboom en A. Kramer. Elizabeth Johanna d. van J. P. Nolten en M. van der Fluit. Alida d. van Bruin en I. Jong. Maria d. van J. paans en C. Zoon. Petronella Wulberta d. van A. Groen en A. M. Kuijs. Getrouwd: Cornelis Johannes Broer- sen en Agatha Veldboer. Overleden: Dirk Hoogland, 59 j., echtg. van G. Westra. Eigenlijk moet ge, als ge de vogels wilt keren kennen, de vogels, de fleurige fluiters en kleurige bewegers en montere fpepers in alle seizoenen en onder alie hemelen, nu, in den winter beginnen. Niet wachten tot straks over enkele maanden' weer alles in groei en bloei staat en open gaat in geuren en kleuren, niet wachten tot de voorjaars- weken de knoppen doen zwellen en breken en de trekkers terugroepen uit verre landen en alk leven wa' ker roepen uit banden van schijnbaren dood Want dan is het alles vaak veel te vol en te rijk en te uitbundig, dan dekt ook al dra het groen, van heesters en boomen, van boschages en struikgewas de vogelgestaiten. vluchtig en schuw als ze nu eenmaal vaak zijn en niet al te groot ook, veel te veel af. Nu op winterdagen moet ge er op uit trekken langs de wegen, de landpaadjes, door de bosschen, de boomaarden, de parken. Nu zijn de boomen en de heesters kaal en laten de rappe Wiekers zich veel beter zien, nu zoeken anders zoo schuwe verschijningen, vooral als de koude dagen nijpen, de nabij heid van de menschep, die ze. vreezen aan den eenen kant, maar van wie ze het toch ook weer vaak moeten hebben, als vorst en sneeuw hun in hun bestaan bedreigen. Die prachtige roodborstjes met hun terra borst en hun donkerbruine oog en hun zachte geluiden zien we:hier in het /oorjaar en in den zomer in'ons stadstuintje aan den zee kant nooit, maar nu in den winter vertconen ze zich dagelijks en laten zich aan alle kanten bekijken. Merels fluiten in de lente den Heven langen dag", maar zoo dichtbij als nu komen de forsche zwarte of bruine vogels met hun geel-rooden snavel alleen in deze weken. Meezen, forsche koolmeezen met hun zwarten band over het gele front, fijnere pimpels met hun blauwe schedelkapje, ze zijn er straks in Meische dagen ook wel, maar dan gaan ze toch meer schuil in 't groen, nu buitelend om de takken of om dé pinda- snoeren laten ze zich bewonderen in al de gratie van hun verschijning gn in de subtiele pracht van hun kleuren. Winterkoninkjes en goudhaantjes, miniatuurvogeltjes, niet zoo klein als de uirheemsche kolibri's. maar die kleinste verschijningen toch wel in ons in- landsch vogelenheim, o zeker, ze zijn in lente en zomer ook wel aan te treffen, maar alweer nu tusschen 't kale hout zijn ze beter waar te nemen dan ooit. Èri wat ik hier van enkelen zei, dat geldt van al de wintervogels van Nederland Dat geldt voor dè kraaien, de zwarte'zoowel als de bonte, de grijszwarte wintergasten, van de meeuwen en de boomkruipertjes, van de eksters en de koperwieken.vati de sijsjes en de spreeuwen, van al wat er roept en vliegt onder de grijze of zonnige winterhemelen. Hee! veel soorten zijn weg, er roept geen koekoek, er zingt geen nachtegaal, er laat geen grutto of tureluur zich hooren, er vliegen geen zwaluwen en geen le°uwei ikken stijgen jubelend op over de landen Maar juist omdat er vele ontbreken en in andere gebieden den winter doorbrengen, zijn de overgeblevenen of overgekomeoen uit het Oosten of het Noorden des te gemakkelijker te onderscheiden. Waarbij dan verrassingen niet uitgesloten zijn, zooals wij er in de af- geloopen dagen een beleefden, tóen'langs het stroompje door het bouwland als een schit terend juweel van kleur de ijsvogel vloog en zich zette on een tak dicht bij ons over het water. En, der herrlichste vot> allen noemt Hermann Löns hem in een van zijn natuur- boeken, de heerlijkste, de mooiste van alle maal Een prachtvogel met zijn groen en blauw en roodbruin; vrij zeldzaam, vooral door wat Strijbos terecht de onwettige en domme vangst aan visch kweek vijvers op de Véltnve en Brabant" noemt in aantal ver minderd, in zijn unieke schoonheid een vogel om in hooge eere te houden. Dat we hem daar van dichtbij mochten zien en bewmde ren aan den waterkant maakte een donker winferuur onier grauwe hemelen goed en zondoorfhlst in het buiige weer. i A L. B. 11) „N^en, dat is het niet". Zij draaide zich °m en keek naar mij „Je begrijpt, Robert, al trok zij het zich niet aan, ik deed het mij zelf wel. Jij vraagt me, waarom ik er bij haar op aandrong dat zij zou blijven. Die vraag zelf laat zien, wie jij bent. Omdat jij niet wenschte, dat zij hier was, moest zij opeens weg, of teleedigd worden. Jij ver geet, dat er hier in huis twee menschen wo nen. Het komt nooit in je op, dat mijn leven, *niet een deel ervan, maar net geheele leven hier maar verloopt, dat ik absoluut niets anders heb. Voor jou is het^lechts een soort van hoe noem je dat? o ja een operatiebasis, maar voor mij is het nage noeg alles. En daarom vroeg ik Hilde Mas- ham te logeeren. Ik wilde jou een wenk ge ven dat ik hier ben, een reëel persoon, en niet een schaduw van jou „Dat is onzin, Marjorie", viel ik haar in de rede. Ik had dringende behoeft opeens allerlei dingen te zeggen, haar houding was zoo be'acljelijk, maar, vóór ik beginnen kon, was zij al weer aan den gang. „Ik was bang, dat je dat zeggen zoudt", merkte ze op, erg kalm. „Ik zal niet veel meer zeggen Praten geeft niet. Je begrijpt, Robert, dat het gauw onmogelijk voor mij wordt met jou te leven en mijn waardigheid te behouden. Ja, zoo erg is het. Jij bent op weg dat soort van man te worden, voor wien iedere vrouw-met-gevoel, die niet ge- lcoft in een opvatting van het huwelijk als 'n martelaarschap of 'n zelfkasttijding, den allergrootsten angst heeft wel het aller slechtste soort man. „Wat!" ik ben bang, dat ik het heb uitgeschreeuwd, maar ik kon mijn ooren niet vertrouwen. Zij was ook zoo kalm. Zij lachte, kortaf, en niet erg lief. ,,0, natuurlijk, kom je niet dronken thuis en je slaat mij niet en houdt het niet met andere vrouwen. Feitelijk zou je niet eens verliefd kunnen worden, Robert, je trots zou het niet toelaten. Maar de mogelijkheid bestaat, dat dit niet de dingen zijn, waardoor een vrouw het ergst beleed igd wordt. Zij zou zich deze dingen desnoods zelfs zich kunnen laten wel evallen, zoolang zij een reëele persoonlijk eid voor den man bleef, en aan hem ge hecht was. Jij doet geen enkele van die vree- selijke dingen. Je bent vriendelijk, ontzet tend vriendelijk, maar jij hebt het zoover ge bracht, dat je vergeet, aat ik een reëel per soon ben. Ik observeerde je, terwijl je bezig was dat te gaan vergeten. Voor jou bestaa* hier slechts één leven en dat is jouw e'gen" „Onzin, Marjorie", beweeide ik. „Het lukt niet. Jij kunt mij niet persen in de rol van een huiselijk tiran, het is belachelijk En, als de geknauwde en verkeerd begrepen vrouw ben jij heelemaal niet overtuigend Wij gaan geen nieuwe komedie-in-drie-be- drijven beginnen „Kan je 't dan niet inzien?" schreeuwde ze, ongeduldig. Teen werd ze weer bedaard en sprak heel zacht. ,.Ik wil open praten. Ro bert. Ik heb er een heele boel ever nage dacht den laatsten tijd o, niet deze laat ste paar dagen, maar maanden en maanden al. Dit is alleen de climax". Ik antwoordde haar, dat ik in ieder geval blij was, dat wij de climax nu bereikt had den. Dat was tenminste iets. Zij negeerde dit en ging door: ,/t Is heusch als 'n benauwend sprookje. Jij tent heelemaal dat soort van man geworden, waar je zco'n afkeer van had op w en je wees wanneer wij hem ontmoetten in de vroegere dagen, 't Is gek, maar 't is waar, verschrikkelijk waar. Ik zou moeten lachen als jij 't niet was. Jij gaf mij eens 'n beschrij ving van een slecht echtgenoot herinner je je? Zij hield op en staarde naar den muur tegenover haar. „Ik praatte dikwij's wel eens over slechte mannen", zei ik, 'n beetje spottend. „En een hceleboel over het huwelijk in het algemeen terwijl ik er mets van weet. Het enige, wai ik nu var het huwelijk weet i3, dat het nooit opbo- dt een verras"i"g te zijn, ofehoo" niet altijd een prettige verrassing. Je moet zoo goed zijn om uit te leggen, wat voor beroerd-slecht soort van echtgenoot ik wel ben. Ik vleide mijzelf nooit, dat ik voorbeel dig was, maar toch „O, wat ben je zwaar op de hand en ge- wichtig", riep zij. „Nu, je wenscht het te we ten, dan zal ik het je vertellen. Je tent zelf zuchtig. Je bent een inte'lectueele poen. Je bent een verwaande vent. En je bent een egoïst. En elke vrouw, die een week met jou leefde, zou je dat vertellen. Nu ben ik klaar". Zij draaide zich om en rende de ka mer uit. Ik weet niet, wat ik te zeggen had. Ik ge loof niet, dat ik behoefte heb iets te zeggen. Jij merkt, dat ik dezen brief ncgal luchthar tig begon, toen ik je vrceg of jij mij ook in dat vreemde licht ziet. Maar dat was een tijdje geleden. Want ik heb enkele pij-en gerookt, zoo nu en dan, bij tusschenpoozen, terwijl ik dit huiselijk verhaal verte'de, deze idylle. Ik weet, wat jij zeggen zult: dat alles opeens recht gezet meet worden. Maar je begrijpt, al3 ik het soort man ben, dat Mar jorie zegt, dat ik ten, dan helpt het niet of ik zelfs begin om de dingen recht te zetten. En, als ik niet dat soort van man ben, dan is het eveneens nutteloos of ik probeer het uit te praten met een vrcuw, die mij zoo ge weldig-verkeerd bccordee'en kan. Dit klinkt redelijk, ofschoon ik niet zeker ben, dat het 't is en ik ben te moe dan dat mij dit iets abelen. Ga jij naar Garrowdale, meisje of geen meisje. Ik wou, dat ik met jou was, om haar op te sporen, ofschoon ik op 't oogen' lik geloof, dat wij betere correspondenten zijn dan compagnons. Jouw onzin zou sle ht pas sen bij mijn onzin, maar wij doen er goed aan het op papier te zijn. Je oude vriend ROBERT. Hotel het Station, Keswick. Bede B„b, Wat een verbijster e de o^eénbooping v: gelenrteniseen! Ik ben bier aan hel oppak ken, oip het punt mij in het tinne:- Ie innen van mijn avontuur te begeven, van ver langen brandend om in een stoel te zitten en al'es er van ie verte'len, en ru komt jouw brief en laat mij voelen hoe zelfzucht g ik ben om jou last'g te val'en met mijn kleine te'angen. Jouw brief heeft inderdaad ge maakt. dat ik mij erg onh haaglijk gevoel. A's ik tusschen de regels lees, weet ik. dat jij hevig ongelukkig bent. Ófcefmon ik in jaren zooveel jonger ben, heeft er tusschen ons altijd onuitgesproken (mag ik het zon der sentimentaliteit zeggen?) een zeer bij zondere band van vertrouwen en rijpen bestaan, zooals wij dien geen van beidei met ie .1 andei gehad hebben. (Wordt vervolgd

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 7