De automatiseering van het Telefoonnet ïBuUeiiiaiid £xmds en Juutbauw Jilmmeums GEMENGD NIEUWS. In 1944 is men gereed. INCIDENT IN DE SPAANSCHE CORTES. In de Donderdagmiddag gehouden zitting van de Cortes gaf de minister van buiten- landsche zaken, Rocha, die plaats had geno men op de regeeringsbank. een afgevaardig de van de Union Republicana een klap, om dat hij zich door een opmerking van dit lid beleedigd gevoelde. DE FILM. STEUN AAN DE FRUIT- EN WARMOEZERIJGEW ASSEN. Tot maxmum 3.600.000. DE VREEMDE REIS. Operette Corn. Jonker's koorklassen. WARNER BROS'S „WONDER BAR". In de bioscoop „Harmonie". (Van onzen reisredacteur.) Stap voor stap schrijdt de auto matiseering van het Nederlandsche telefoonnet verder Een volledig plan is opgemaakt, dat thans onder lei ding van den hoofdingenieur der telegrafie en telefonie J. H. War- ning wordt verwezenlijkt. In 1944 hoopt men ermede gereed te zijn, zoodat dan iedere telefoonabonné in Nederland een automatisch toe stel zal bezitten en de locale telefo nisten volledig zullen zijn verdwe nen. Zelfs zal dan voor vele inter- locale verbindingen een telefoniste niet meer noodig zijn. Het platte land zal volledig uit zijn isolement zijn verlost, doordat dag en nacht verbinding mogelijk zal zijn tus- schen de kleinste plaatsen, waar ook gelegen. De heer Warning heeft ons in een onder houd, dat wij onlangs met hem hadden, het een en ander van dit grootsche werk verteld Nu dit jaar het geheele telefoondistrict Arn hem geautomatiseerd zal wezen, waarmee een eerste mijlpaal achter den rug zal zijn was er aanleiding genoeg óm een uiteenzet ting te verzoeken van de plannen. Daarbij vernamen we, dat het district Haarlem ook reeds voor het grootste gedeelte klaar is en spoedig aan de beurt zal zijn en dat dit jaar ook een vol-automatische verbinding zal tot 6tand komen tusschen de districten Arnhem en Hengelo. Zwolle, een belangrijk punt m het automatiseeringsplan, zal waarschijnlijk begin 1936 geautomatiseerd zijn. Schijnbaar was er tot dusver nog niet veel systeem in de werkwijze van den telefoon dienst, doordat zeer uiteen gelegen plaatsen met automatiseering werden verrast, terwijl andere daar tot nu toe op moesten blijven wachten. Dat komt, zoo vertelde de heer Warning ons, omdat eerst gewerkt is aan die centralen, die spoedig aan het eind van haar capaciteit dreigden te komen. Daar werd dan een geheel nieuwe centfale gebouwd, die na tuurlijk automatisch werd gemaakt. Nu men hiermede zoo ongeveer gereed is, kan de automatiseering van geheel ons land verder meer systematisch worden afgewerkt. Thans is reeds ruim 40 van het totale aantal aansluitingen in de rijksnetten geautomati seerd; met de gemeentelijke netten van Am sterdam, Rotterdam en Den Haag bedraagt het aantal automatisch werkende aansluitin gen ruim 60 van het totaal. 1 let plan omvat de verdeeling van ons land in districten, waarin het verkeer geheel automatisch geschiedt. Zulk een district be vat dus een aantal locale netten, die onder ling via de districtscentrale verbonden zijn. In het district komt n.1. een aantal, hoog stens 9, knooppuntcentralen, die direct met het districtscentrum zijn verbonden, terwijl op elk dezer knooppuntcentralen weder maxi maal 9 eindcentralen worden aangesloten In het district Arnhem is Ede zulk een knooppuntcentrale en Lunteren een eindcen- trale. Op bijgaand kaartje zijn de districten aan gegeven De verbindingen staan er door rechte lijnen aangegeven, hetgeen in werke lijkheid niet in die mate het geval zal zijn, vooral niet met de verbinding tusschen 's-Hertogenbosch en Maastricht. Oorspron kelijk was het plan, alle districts-centra on derling met een mazenvormig net te verbin den, doch volgens het nader uitgewerkte plan worden al deze centra stervormig verbonden met 5 centralen van hoogere orde, de zg groepscentralen, die in Amsterdam, Rotter dam, 's-Hertogenbosch, Zwolle en Arnhem komen en waartusschen een mazennet van verbindingen zal worden tot stand gebracht Elk locaal net krijgt een kengetal van drie cijfers, waarvan het eerste het district be- Eaalt, het tweede de knooppuntcentrale en et derde de eindcentrale. Dit kan geschie den, doordat in elk district maximum 9 knooppuntcentralen zullen voorkomen en elke knooppuntcentrale ook hoogstens 9 eind centralen zal te bedienen krijgen. Met de districten zeK is het anders, omdat er 20 van zulke districten zullen komen en men slechts over 9 cijfers de beschikking heeft. In eikaars nabijheid gelegen districten krijgen onderling vol automatisch verkeer, zoodat daarbij nooit hetzelfde kencijfer tweemaal voorkomt. Bovendien krijgen de districten Amsterdam, Rotterdam en Utrecht kencijfers die slechts éénmaal in het heele land voorkomen, met het gevolg dat van uit elke plaats deze districten ook geheel automatisch kunnen worden opgebeld. Alle andere verbindingen tusschen de districten, die niet vol-automatisch kunnen geschieden, zullen over een handcentrale worden afge wikkeld, die in elk districtscentrum zal wor den geïnstalleerd. Zoodoende zal in de toe komst het heele interlocale verkeer voor 85 volautomatisch kunnen geschieden. PROCES-HAUPTMANN OP Getuigenverhooren zonder be lang. Tijdens de zitting van het proces- Hauptmann trachtte de 'verdediging gisteren echter zonder succes, de getui gen te laten verklaren, dat de overleden leid ore Fisch door vele personen met groote bedragen en met een doos gezien is. Hauptmann heeft, zooals bekend is, beweerd het geld van dezen Fisch te hebben ontvangen. Later is gebleken dat dit het losgeld van Lindbergh was. Gisteren heeft rechter Trenchard de verdediging verzocht er voor te zorgen dat haar getuigen aanwezig zijn, daar er vijf niet waren verschenen. Gister had de eerste verdediger, Reil- ■lj, een reeks getuigen laten dagvaarden. Een van hen zeide, dat Fisch hem in 19?3 een doos, die er uitzag als een schoenendoos, in bewaring had gegeven; later had hij deze echter weer terugge nomen. Deze getuige moest tijdens het kruisverhoor erkennen, dat hij meerma- ler in krankzinnigengestichten nad ver- tcefd en dat zijn geestelijke vermogens acht maal waren onderzocht. Het verhoor van de andere getuigen a decharge was zoo weinig concreet, dat de president de verdediging verzocht zich tot de zaak zelf te bepalen. De filmmaatschappijen weigeren te voldoen aan het verzoek van den attor- ney-general om de films over het proces- Hauptrnann in te trekken. Zij hebben telegrafisch geantwoord, dat de attor- ncy-general heel goed weet, dat het geen truc-films zijn en dat zij evenmin iets verbergen. Een van de filmmaatschap pijen zeide, dat de desbetreffende films absoluut decent en waardig waren, dit in tegenstelling met het optreden der couranten en radiomaatschappijen, die het proces belachelijk hebben gemaakt. In Opper-Italië is de winter opnieuw uit gebroken. Nadat eenige weken geleden een koude golf met ongewoon lage temperaturen had geheerscht, steeg de thermometer de laatste dagen zoodanig, dat men kon meenen zich midden in de lente te bevinden. Doch deze bijna zomersche temperatuur duurde niet lang. Nadat gisteren boven Milaan een echt voorjaarsregentje was gevallen, stak in den loop van den nacht een geweldige storm op. Vanmorgep vroeg was alles weer met een dikke laag sneeuw bedekt. In de bergen van Piemont lag de nieuwe sneeuw gisteren 50 tot 70 c.M. dik. Overal veroorzaakte de sneeuw, die nog steeds in dichte vlokken blijft vallen, verkeersstoringen. Tengevolge van de weersgesteldheid zijn te Milaan de kranten uit Turijn niet gearri veerd. o Te Harriscnburg in Virginia (Am.) is een dezer dagen een proces tegen 34 personen begonnen, die ervan beschuldigd worden van het smokkelen van whiskey en zoodoende den staat Virginia voor een groot bedrag aan al- cohol-accijnsen te hebben opgelicht. Onder de beschuldigden bevinden zich o.a. een agent en hooggeplaatste justitie-ambtenaren en eenige sheriffs. Tengevolge van een hartaandoening is in Engeland op 64-jarige leeftijd overleden H. G. Ponting, een bekend Engelsch poolonder- zoeker, die de laatste poolexpeditie van Scott als fotograaf heeft meegemaakt. KENNEMERLAND. De aanvoer van spruiten bestond uit be hoorlijke kwaliteit, de prijzen waren rede lijk, n.1. 3.50—-ƒ 11 per 100 K.G., extra kwaliteit nog. een ietsje hooger. Boerekool, waarvan groote aanvoer, gold 0.10 0.30 per kist. Witlof, beduidend beter van kwaliteit dan enkele weken geleden, was nog al te plaatsen, de prijzen liepen van 7— 11 per 100 K.G. Brusselsch (Belgisch) lof gold 812 per 100 K.G. De groote vraag naar mooie andijvie gaat onvermin derd voort. Ook nu weer een vrij hooge prijs voor le soort; de noteering was 3 7 per 100 stuks. Prei had geen groote be langstelling en zelfs de extra kwaliteit be liefde men maar matig; de prijzen waren 5—8 per 100 bos. Mooie breekpeen is nog al in trek, de noteering was 68 per 100 K.G. Uien waren haast niet te plaatsen en golden slechts 0.30—0.60 per 100 K.G. Kool had weinig belangstelling, hoe wel de kwaliteit heel goed was. We noteerden voor roode kool 47.50, gele kool 2 4 en groene kool 1.50—3 per 100 stuks. Selderie en peterselie gold slechts 1.50 3.50 per 100 bos. De aanvoer van vruch ten was niet groot en prima kwaliteit was duur. We noteerden voor Goudreinetten 1826, Present van Engeland 22 35. Kleiperen 912 en zoete appelen 1520 per 100 K.G. De nieuwste snuf jes, als kasspinazie en radijs, waren duur. Spinazie gold 0.350.40 per K.G. Ra dijs 67 per 100 bos. De overige aan voer onveranderde prijzen. LANGENDIJK. Ned. Tuindersbortd. De kring Langendijk van den Ned. Tuin- dersbond vergaderde in Concordia te Noord- Scharwoude. De aftredende bestuursleden, de heeren Jb. de Vries, J. Paarlberg en A. de Geus, werden herkozen. Besproken werd de door verschillende leden van den N.T.B., die ook lid van het Boerencomité zijn, gevoerde actie. Deze actie werd afgekeurd en aan het provinciaal bestuur zal een schrijven worden gericht, waarin zal worden voorgesteld, deze leden te doen bedanken. Men ging uit van het stand punt, dat critiek wel goed is, doch critiek zonder grond heeft geen doel. Een belangrijk punt der besprekingen was de in Koedijk gevoerde actie van de afdee- ling van den N.T.B. aldaar. Genoemde af- deeling heeft zich, zooals wij reeds mede deelden) tot het gemeentebestuur gericht met een aantal eischen. Van den bondssecretaris, den heer Blom, was een schrijven ingekomen, dat het bonds- bestuur zeer sympathiek stond tegenover de door de afd. Koedijk gestelde eischen en dat alle medewerking van den bond kan worden verwacht. Na ampele besprekingen besloot men ook aan den Langendijk in dezen geest te gaan voortwerken. Een en ander zal worden voor bereid, terwijl de medewerking van den L.T B. eveneens zal worden ingeroepen, daar men van oordeel was, dat de hulp van die zijde niet kan worden ontbeerd. Behalve een der leden was het kringbe- stuur van oordeel, dat het teeltrecht op naam niet voldoende was, om de executie van de bedrijven tegen te gaan. De minister van economische zaken heeft vastgesteld de crisis-steunbeschikking 1935 (fruit- en warmoezerijgewassen II). Daarbij is bepaald, dat uit het landbouwcrisisfonds aan de telers van fruit- en warmoezerijge wassen, voor zoover deze aangesloten zijn bij de stichting Nederlandsche Groenten- en Fruitcentrale, gevestigd te 's-Gravenhage en hun producten over de door de stichting er kende veilingen of veilinghouders hebben geveild, steun zal worden verleend tot een totaal bedrag van ten hoogste 3.600.000. Steun wordt verleend over de hoeveelheden van de hierna vermelde producten, welke in het achter elk product vermelde tijdvak door de telers van die producten zijn verkocht tot de daarbij vermelde bedragen per eenheid Roode en witte bessen 25—31 Dec. 0.50, zwarte bessen 1 Jan.30 Sept. 1, blauwe druiven 2 April—12 Aug. 3.90, blauwe siookdruiven 13 Augustus—30 September 2 90 blauwe koude druiven 27 Augustus —30 September 2.90, blauwe druiven 1 October—31 December 5.40, witte druiven 13 Aug—30 Sept. 2.90, witte kou de druiven 27 Aug.30 Sept. 2.90, witte druiven 1 Oct.—31 Dec. 5.40, frambozen l jan —30 Sept. 2.40, kruisbessen 1 Jan.— Juli 0.90 alles per 100 K.G., meloenen 1 Jan—iö Sept. 2 per 100 stuks, vroege aardappelen 28 Mei—10 Juni 0.55, idem U juni—1 Juli 0.30, augurken A en B 1 Jan.—30 Sept. 2, idem C en D 1 Jan—30 Sept. 0.90, alles per 100 K.G., bloemkool 18 Juni—15 Juli 0.35, idem 1 Oct.—31 Dec 0.10 beide per 1Ó0 stuks, dorperwten 1 jan.—30 Sept. 1.40, peulen 1 Jan.—30 Sept. 1.15 per 100 K.G., kaskomkommers 1 jan.L_17 Juni 1, idem 18 Juni—2 Sept. 1.10, platglaskomkommers 1 Jan.—2 Sept. 0.50 per 100 stuks, roode kool 1 Jan.18 Febr. 0.25, idem 19 Febr.1 April 0.15, idem 2 April17 Juni 0.55, idem 18 Juni 26 Aug. 0.20, idem 29 Oct.31 Dec. 0.55, ele kool 1 Jan.18 Febr. 0.25, idem 29 )ct.31 Dec. 0.55, Deensche witte kool 29 Oct.31 Dec. 0.35, witte kool 18 Juni 26 Aug. 0.20, spitskool 11 Juni—30 Sept. 0.30, bospeen 1 Jan.—17 Juni 0.50, idem 18 Juni—16 Sept. 0.80 alles per 100 K G., radijs 2 April—29 April 0.85 per 100 bos, knolselderij 1 Jap.31 Dec. 0.50 per 10Ó stuks, sla 21 Mei15 Juli 0.15 per 100 krop, spinazie 1 Jan.8 April 0.70, idem 9 April—27 Mei 0.45, tomaten 1 Jan.—15 Juli 0.30, idem 16 Juli—30 Sept. 1.80. idem 1 Oct—14 Oct. 3.30, alles per 100 KG. VERSTREKKING MERGPIJPEN. Van verschillende zijden is door organisa ties, welke zich belasten met het verstrekken van voedsel aan steunbehoevenden, tot de Nederlandsche Veehouderijcentrale het ver zoek gericht, ten gebruike bij de voedselver- strekking mergpijpen te mogen ontvangen der door de Nederlandsche Veehouderijcen trale verwerkte runderen. In beginsel is besloten verzoeken van de zen aard in het vervolg in te willligen, voor zoover deze afkomstig zijn van gemeentebe sturen en vereenigingen met een liefdadige doelstelling, te gebruiken bij de bereiding van voedsel, dat door hen gratis of tegen zeer lagen prijs ter beschikking wordt ge steld van steunbehoevenden. Aanvragen cm voor het verkrijgen van deze mergpijpen in aanmerking te komen, moeten worden gericht tot de Nederlandsche Veehouderijcentrale, le van den Boschstraat 1 te 's Gravenhage, onder nauwkeurige op gave van den naam van den aajivrager, als mede van het doel, dat door de betrokken organisaties wordt nagestreefd. Tevens moet worden opgegeven de hoeveelheid, welke men wekelijks wenscht te ontvangen. De mergpijpen zullen gratis ter beschik king worden gesteld van het bedrijf, waar de slachting der runderen plaats vindt Moet verzending plaats vinden, zoo zullen de verpakkings- en verzendingskosten in re kening gebracht worden. De telkenjare terugkeerende uitvoering van Corn. Jonker's koorklassen is geworden tot een groot kinder-evenement en de heer Jonker heeft 't elk jaar moeilijker om telkens weer een erkende reputatie noog te houden. Dat hij daarin ook dit jaar geslaagd is, zal nie mand kunnen ontkennen. Ditmaal was in studie genomen de mo derne operette in drie bedrijven „De vreemde reis" van Eli en Jb. Prins, een operette, die nu juist door het moderne zoo volkomen voldoet in dit tijdbestek, dat heeft afgerekend met Goudhaar-operettes of hoe ze meer mogen heeten. We willen voorop stellen, dat Eli Prins wederom een frisch gegeven in een aardig operette-motief heeft weten te scheppen. Im mers, „De vreemde reis" is eenvoudig en logisch op schrift gesteld, het is een onder werp, dat ieder kind kan bevatten. Dat is de groote verdienste in deze moderne operette. Hoe leeft de zaal mee met de echt- Hollandsche wijze, waarop de regisseur drie bedrijven lang, deze inderdaad „Vreemde Reis" voor ons oog ontplooit. Het is een lust te zien, hoe de kinderen zelf intens ge nieten van Jan's streken. Jan, die op 't nippertje den trein kon halen, welke een groot gezelschap naar de badp'aats Zee-oord zou vervoeren. Wanneer de dames en heeren daar in het groote badhotel aan komen, moeten de koks en kellners voor den directeur hun gasten een minderwaardig diner serveeren en dat ontlokt natuurlijk zoowel bij de gasten als bij het personeel een stormachtige verontwaardiging. De directeur wordt op staanden voet ont slagen en Jan neernt de leiding. Nu gaat 't natuurlijk goed en iedereen is tevreden. En wanneer Jan dan ook Elsje redt uit zee, is hij in één slag de held van den dag. Een groot feest wordt gearrangeerd, maar de feestvreugde wordt verstoord door de aankomst van Jan s vader en moeder. Vooral Jan's pipa is zeer vertoornd over het feit, dat zijn zoon niet op tijd is thuis gekomen en de heele huldiging schijnt in duigen te vallen. Maar dan pleiten zoowel de ex-directeur als de chef-kok voor hun jongen vriend en Jan's moeder vindt een modus, om Jan naar waarde te beloonen. Een ongetwijfeld aardig gevonden slot voor dit frissche zangspel. We weten, dat het een eindeloos geduld vergt om de jeugd een dergelijke operette te laten opvoeren en daarom, dirigent en regis seur onze hulde voor het gepresteerde. Ook deze operette mag er zijn en zij zal nog meerdere successen boeken. Maar naast dieze lof, die wij gaarne willen toezwaaien aan allen, die een werkzaam aandeel hebben gehad in de totstandkoming van „De vreemde reis" moet ons toch de op merking van het hart: Is hier niet te veel materiaal gebruikt? Dit kwam o.i. het duidelijkst tot uiting aan het eind van het tweede bedrijf, waar het geheele tooneel als het ware stond opge propt met kellners, kamermeisjes, huisknech ten, gasten, enz., enz., terwijl de talrijke tafeltjes toch zooveel ruimte in beslag namen. De vraag is bij ons gerezen: zou deze operette niet meer tot haar recht komen, indien b v. een derde van het aantal spelenden zou uitvallen? Wij meenen van wel. Dit is naast het vele goede, dat we vol mondig hebben erkend, een fout, terwijl voor een volgende maal de klok beter bevestigd zal moeten worden en de kok in het tweedie bedrijf op tijd op het tooneel zal moeten verschijnen. Maar deze laatste foutjes zijn van teeh- nischen aard. foutjes, die bij elke première vrijwel onvermijdelijk zijn. Voor de hoofd rol was Wim Adolf als geknipt. Hij kende niet alleen zijn rol uitstekend, doch zijn wijze van acieeren overtrof alles. Met een onge kunstelde miimoeciigheid paradeerde hij over de planken, met de juiste gebaren zette hij aan het gesproken woord meerdere kracht bij, in één woord: een geboren tooneelspeler. Zijn guitig gezicht verwierf aller sympathie en wij willen op deze plaats voor Wim Adolf een extra woord van hulde niet onvermeld laten. De jeugdige Jo Zwakman ontpopte zich als een vastberaden president van de vergadering, terwijl Esje Baars als Els (die bijna verdronken was) en Jan Lutterot (als stationschef) hun rollen goed aanvoelden en deze met élan voor het voetlicht brachten. De dansen, ingestudeerd en ontworpen door mevr. Jonker, stondien op hoog peil en ontlokten meerdere malen een verdiend open doekje. De décors van den heer J. Molenaar waren stijlvol. Vooral de zee-achtergrond was uit stekend geslaagd. Aan deze operette ging een kort liedjes programma vooraf, gezongen door de eerste klasse. Hier mochten wij het piachtige geluid hooren van de huispiano „Pianochord" van de firma IJpma Inderdaad de piano voor de toekomst. Het was reeds laat. toen het scherm neer ging en de vreemde reis ten einde was. Voor de heeren Corn. Jonker, Eli Prins en Jb. Prins is de reis een succesvolle tocht geweest. Bloemstukken werden als uiting van dank baarheid aangedragen. Hns. Onze muziek-recensent schrijft over het muzikale gedeelte van deze operette nog liet volgende De muziek is den componist gemakkelijk uit de pen gevloeid. Prins schreef aardige melodieën, zoowel voor de koren als voor de solo's. Het eerste koor klinkt al erg prettig en dat gaat zoo het geheele werk door. (Koor der reizigers, slotkoor, eerste bedrijf; begin tweede be drijf, 't slotkoor, daarvan de solo's van Jan in die bedrijven), ('n Week geleden was de componist zoo welwillend mij het geheele werk voor te spelen en ik mocht ervaren, dat de muziek van het derde bedrijf, waarin de dans van de koksjongens, even gelukkig ge slaagd en onderhoudend is als van bedrijf I en II). Maar niettegenstaande de muziek voor kinderen praktisch geschreven is, is er heel veel werk aan om er een goede uitvoering van te geven. Men kent Jonker's werk ook op dit gebied en z'n nauwgezette voorarbeid was ook bij deze opvoering weer te herkennen. Toch stonden sommige solo's niet op dezelf de hoogte van de zeer geslaagde koornum mers. Men sukkelde nog al eens met de juiste toonhoogte. In dit opzicht slaagde de eerste solo van den stationschef het best. Het orkest illustreert nog al eens en klinkt soms eigenaardig door de typische bezetting (strijkinstrumenten met trompet, saxephoons en piano). Door verhindering van den com ponist, die zelf de pianopartij had willen spe len, werd zij gisteravond uitgevoerd door den heer Pranger, 'n goed plaatsvervanger. Vóór den aanvang van de operette zongen de leer lingen van de eerste klasse, die aan de op voering van de vreemde reis niet meededen, liedjes van mej. van Rennes, Jacob Hamel, Henk Hörchner, mevr. Hopman—Kwast, Hendrik van Oort, en een speelliedje „Sneeuwprinsesje" van Jacques Dalcroze, waarvan de uitvoering ook goed verzorgd was. Mej. Geus begeleidde die liedjes correct. A.s. Donderdag herhaling van dit pro gramma. Het bioscoop-theater „Harmonie" zal van af morgenavond een groote show-film draaien, die in Amerika wekenlang de groote sensatie is geweest. Het is de film „Wonder Bar", waarvan hier een korte samenvatting volgt: Toen door de Warner Bros-leiding het be richt de wereld werd ingezonden, waarin het voornemen werd te kennen gegeven, dat met de productie van „Wonder Bar" een aanvang zou worden gemaakt en men, teneinde hier aan de grootst mogelijke beteekenis te verlee- nen, deze zou uitbrengen met een „al star cast" uit de tooneel- en filmwereld, werd deze aankondiging door het groote publiek voor kennisgeving aangenomen en met een „aangenaam" ontvangen. Ingewijden uit de tooneel- en filmwereld wisten echter reeds bij voorbaat, dat deze mededeeling van Warner's hoofdkwartier als een groote gebeurtenis moest worden be schouwd, niet zoozeer, omdat „Wonder P :r" als tooneelstuk in alle groote steden van Europa en Amerika reeds werd opgevoerd en daardoor groote bekendheid verwierf, doch tevens, en niet in het minst, omdat Warner Bros daarvan een musical wenschte te ma ken, die alle vorige zou overtreffen. Bij deze eerste aankondiging is het niet gebleven Men experimenteerde inmiddels kalm verder en men hield het publiek nauw keurig van de gang van zaken op de hoezte. Iedere aanwinst in de cast, die groote-klin- J

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 9