JUouiaciaai 'flieuws Jlechts<zaken Jieck Scho ol Spoct tBucgzclijke Stand Jiacktbecichtw. Adoextaitiên UITGEEST TEXEL KOEDIJK BERGEN LANGENDIJK. n VN Kantongerecht te Alkmaar. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Op Zondag 10 Februari is de apotheek van Mevr. Schouten-Oele, Koorstraat 47 geopend. Op Zon- en Feestdagen en gedurende den nacht is slechts één der apotheken geopend. t Oe andeie apotheken zijn gesloien van 8 wir00^ UUf ^en vo^en<^en morgen 'n de apotheek, welke Zondags geopend is wordt gedurende de daarop volgende week de nachtdienst waargenomen. •EEN TUNNEL TE BERGEN. Ja lezer, het ii heusch een feit, Bergen krijgt een tunnel. Het wordt wel geen tunnel voor het autoverkeer, maar toch in ieder geval een tunnel ter lengte van 26.50 M., 3 M. breedte en 2.25 M. hoogte. Deze tunnel laat de heer Bruin maken ten ge- rl'v* *an aijn bekenden speeltuin, om de schoolkinderen op veilige wijze van het par keerterrein naar den speeltuin te laten gaan. De tunnel zal volgens plannen van den ar chitect J, C. Leijen geheel van gewapend beton worden uitgevoerd en 5 M. onder den grond worden aangelegd, aangezien ze onder de rio- leering en den électriciteitskabel door moet. Wij hebben de teekening gezien en kunnen niet anders dan onze bewondering uitspreken over deze ondernemingsdurf. Voor schoolfeestcommissies is deze veilig heidsmaatregel van groote beteekenis, aange zien hierdoor de zekerheid wordt verkregen, dat bij het bezoek aan den bekenden speeltuin geen kind bij het oversteken van den weg door een auto kan worden getroffen. AMBACHTSSCHOOL. Inschrijving van leerlingen. Te beginnen met aanstaanden Maandag zal tot en met 26 Febr. dagelijks gelegenheid be staan tot inschrijving van leerlingen voor de ambachtsschool voor Alkmaar en omstreken. Zooals men kan weten, wordt onderwijs gege ven in timmeren, metselen, schilderen, meubel maken, smeden-bankwerken, electrotechniek, rijwielen-, motoren- en autotechniek en kleer maken (voor jongens en meisjes), met teekenen, vaktheorie en voortgezet onderwijs. Workum. M. P. Warmerdam, r. k., z. b. Loudelsweg 20, van Lisse. M. Bijl, N.H., oienstbode, Ver. Geestw. 16, van Amster dam. J, H. M. Hulsker, r.k., z.b., Lou delsweg 20, van Velsen. H. E. L. Huls- ker, r.k., z.b., Loudelsweg 20, van Velsen. 77 B" A- Prot)St> r.k. z.b., Verl. Geestw 10, van 1 ilburg. T. Bogtman, (wed. C. Stuurman) N.H., z.b. St. v. Surcklaan 10, van Leiden. E. Gabrielse, geen, z.b., Doonrtjes 46, van Amsterdam. M. M. Jong, r.k., z.b., Loudelsweg 20, van den Haag. J. F. van Amstel, geen, opzichter, Doorntjes 10, van Alkmaar. A. C Kle verlaan, r.k., religieuse, Loudelsweg 20, van Hoogkaspel. M. Hof, r.k., z.b., Voert 5, van Schoorl. A. Sijperda (echtgen. B. Santing( geen, z.b., Loudelsweg 59, van Alkmaar. M. E. W. Verbakei, r.k., z.b., Loudelsweg 20, van Bleiswijk. P. van Diepen, r.k., z.b., Dorntjes 56, van Ouder- amstel. E. M. Heynen, r.k., dienstbode, Komlaan 6, van Venlo. J. Dijkhout, N H., chauffeur, Eeuwige Laan 24, van Zeist. M. Kool, r.k., z.b.,, Heerenweg 52, van Egmond-binnen. M'. Bruin, r. k., dienstbode, Ruïnelaan 7a van Warmenhui- zen. G. P. Duin, N.H., z.b., Midden- geestw. 33, van Apeldoorn. Zilveren bestuursjubileum. Woensdag mocht de heer Jb. Rumphorst den dag herdenken waarop hij voor 25 jaar gekozen werd tot bestuurslid van den Ned. R.K. Volksbond. Donderdagavond is in hotel „Texel" een openbare-vergadering der Nat. Soc. Bewe ging gehouden, waarin als spreker Ds. G v.' Duyl, die zich als een buitengewoon-spre ker o© politiek gebied deed kennen. Spreker zette net standpunt uiteen, dat de Nat. Soc. op dit gebied innemen, daarbij bijzonder in het licht stellende, dat de N. S. B. een einde wil maken aan alle politieke bewegingen in Nederland. Spr. memoreerde nog even zijn veroordee ling-te Alkmaar, wegens ceieediging van minister Colijn en bracht naar voren, dat het niet in de bedoeling der partij ligt belee- digend op te treden. Daarom zal spr. deze uitdrukking," waarvan hij niet wist dat ze be- leedigend was, nooit meer herhalen. De zaal was tot in de verste hoeken gevuld 'Donderdagavond werd in „De Zwaan" de jaarvergadering gehouden van ieden ■van de afd. Texel van het Witte-Kruls. Uit de overgelegde rekening bleek, dat 1934 niet nadeelig was. 't Ledenaantal was met 15 gestegen. De winst bedroeg 357.28, terwijl voor bijzondere uitgaven (een proce6 tegen C. Boon Pz.) een be drag van 350 was uitgetrokken Aan contributie was ontvangen 192170, d. i. ongeveer 8 minder dan in 1933. i Deze vermindering is een gevolg van niet betaling of verlaging der contribu— tie. Aan giften en bijz. bijdragen was 194.79 ontvangen. De ziekenauto is nu vrij van schuld; dï oude auto werd voor 200 verkocht De nieuwe auto maakte 41 ritten, waar voor 367.40 werd betaald. Het magazijn is uitstekend in orde, drie moderne ziekentedikanten warden aangeschaft. Mee»- dan 1400 artike'en werden in bruikleen gegeven. De rekening werd op advies der reke- ningopnemers goedgekeurd. Bij de rondvraag werd besloten de verzekering van de glazen van bet Witte Kruisgebouw te doen eindigen 1 omdat daar zelden ramen worden ver nield. De candidaterlijst voor de a.s. ge meenteraadsverkiezing der S.D.A.P. is als volgt vastgesteld: l.P. Hart; 2. W. Butter/ 3. mevr. T. Otto—Binn.. an4. Jb. Boon* Jnz.; 5. P. Mulder Bz.; 6. D. Klomp Sz.; 7. mevr. D. LangendijkJGrootes; 8. B. de Groot. Het aftredend lid, de heer M. Mulder, stelde zich niet mnr beschikbaar. Wat de oorspronkelijkheid van het plan aangaat, de heer Z. heeft nooit de pretentie gehad, de „uitvinder" te zijn van deze be strijdingswijze. Hij is alleen maar op de ge dachte gekomen, nu er behoefte aan be staat, dit toe te passen. Ingekomen personen. K. Kerkmeer, geen, z. b., Liitweg 11, van Schagen. J. Wijnjeterp, N. H., dienst bode, Lijtweg 11, van Schagen. J. Blaauw, D. G., z. b., Schapenlaan 15, van Graft. I. Min, r. k., electricien, Natteweg 3, V. Spanbroek. J. C. Jansen, (echtgen F. W. Wagner), r. k., huishoudster. St. Ant. str, 58, van Amsterdam. L. Beumer, r. k arbeider, Groeneweg 32, van de Rijp. P. Schoen, geen, schilder, Bergerweg 173, van Het door ons in het nummer van 21 Januari naar voren gebrachte plan om de draaihartigheid in de kool te bestrijden, dat volgens de heer Zeeman mogelijk zou zijn, door gedurende een zekeren tijd geen kool in het Geestmerambacht te verbouwen, is thans door verschillende tuinbouwvereeni gingen, afdeelingen van den Ned. Tuinders- bod en ook door den heer van Herwiineri. ambtenaar van den plantenziektenkunmgen dienst, besproken. Het gestelde doel, deze materie onder de aandacht te brengen van de menschen, die er de meeste interesse voor die nen te hebben, is daardoor bereikt. Het resul taat van deze besprekingen is geweest, dat hv; plan aanhangig zal worden gemaakt in de vergadering van de Langendijker Groen ten-Centrale en de districtsvergadering van den Ned. Tuindersbond. Dat gaat dus den goeden kant op. Ten aanzien van een aantal opmerkingen zouden wij er nog wel een kleine verduide lijking willen geven. De heer Van Herwijnen vroeg zich af hoe de heer Z. zich indenkt, in tijd van twee of vier jaar een fruitteelt uit den grond te stampen. Dat is door den heer 7 niet gezegd. Tot goed begrip van deze zaak moet het plan eigenlijk in tweeën worden gesplitst. Ten eerste is de bedoe'ing de draaihartigheid in de kookte besPijden door gedurerde een zékeren tijd. (de heer Z. zegt twee jaar, de heer Van H. die op dit gebied meer deskun dig zal fijn vier jaar) geen kool in 't Geest- raerajnbacht te verbouwen en daarvoor in de plaats andere gewassen te telen. Desnoods landbouwgewassen, zooals graan, waarvan ook altijd nog wordt geïmporteerd. De fruitteelt echter is voor een geheel an der doel bestemd, n 1. om een gedeelte van de koolcultuur te vervangen door fruitteelt, dus ook na dien vastgeste'den termijn van 4 jaar omdat er, gezien de groote moeilijk heden. wdke den tuinbouwexport in den weg worden gelegd in de toekomst geen vol- doende afzetmogelijkheid zal zijn voor de grove tuinbouwproducten. Een nieuwe, arbeidsintensieve cultuur, moet er voor in de plaats komen. Nu. de fruitteelt is er zoo een. Uit de gegevens van het Cen traal Bureau kan worden nagegaan, hoeveel fruit er nog van het buitenland wordt be trokken. Uitbreiding van de fruitteelt is dus in Nederland nog mogelijk Dit is wel de belangrijkste opmerking geweest omtrent het plan. Gelukkig is de h~er Van H. echter in principe een voorstander van het plan. Financiële bezwaren zullen er aan ver- bonder z:jn. Zonder de hulp van de overheid zal het niet kunnen wonen uitgevoerd. In die richting moet worden gewerkt. Er dient daarbij niet uit het oog te worden verloren, dat het welzijn van een geheele streek aan deze plannen verbonden is, ter wijl de gemeenten ook onafscheidelijk met de opbrengst van den grond zijn verbonden. li f -D|i" "f "v"il!|jlp,; - - f; I il1" Strafzitting van Vrijdag 8 Februari. PRO EN CON'1 RA OM i KENT DORUS OVERWOGEN. Het was vandaag gelukkig een makke zit ting zonder advocaten en zonder sensatie. Allereerst werd de pieperssmokkelzaal tegen den jongenheer Theodorus A., zoon van den Egmona-Binner loco-burgemeester, nog eens ter hand genomen en aan den gemeente-veld wachter Kramer gevraogd, hoe deze jonge snuiter, die nu niet zoo'n prima indruk had gemaakt, over het algemeen bekend stond. Nu, deze politieman was niet ontevreden over Theo. Hij was niet lastig en had in een zedezaakje (iedere gemeente die met den tijd meegaat, heeft tegenwoordig zedenzaakjes) de nolitie goede diensten bewezen. Rijksveldwachter Minnee blies echter met minder vuur de loftrompet. Hij noemde het jonge mensch, waartegen ook een instructie is geopend wegens vrijheidsberooving van een anderen Crisis-controleur, zeer onsympathiek. De ambtenaar behoorde evenmin tot de be wonderaars van Theodoor en requireerde na de noodige critiek zelfs niet minder dan 60 boete of 30 dagen. Na een niet onverdienstelijke zelfverdedi ging, waarin echter zwakke punten niet ont braken, bepaalde de kantonrechter zijn vonnis op 15 Februari e. k. ONGELIJKE STRIJD. De chauffeur Wilh. Jos. K. uit Oudorp, gemeente St. Pancras, had onder het berijden van een geweldige Truck het ongeluk, een door hem links gepasseerde bakkers-bakfiets aan te rijden bij den vluchtheuvel op de Koorstraat te Alkmaar. Natuurlijk had de ongelukkige bakfiets tegen zoo n gewelde naar niet vee in te brengen en werd schade aan dit voertuig en het daamrede vervoerde „versche kadetje" toegebracht, een en ander teil bedrage van 34 60. :t Is duidelijk, dat de chauffeur, die inrn ddels weer van patroon is veranderd met zich zelf geen snelheidsrace ondernam om de schade te voldoen, maar de kantonrechter gaf hem heden nog een week uitstel. Is dan die schade betaald, dan zal het vonnis clement zijn. PHILESOPHI; IN HET KANTON GERECHT. De grossier Hëndr. B. te Alkmaar, die volgens waarnemingen der gemeentelijke poolitieagenten Overeem en Webster bij het richting veranderen met zijn motor op het traject Dirk Duyvelsweg—Friesche brug niet tijdig door het uitsteken van zijn hand van dit voornemen had deen blijken, kreeg heden nog eens gelegenheid als oud-nota riaat-student zijn wijsgerige stellingen te ontwikkelen ten overstaan van motoragent Webster en werd daarop veroordeeld tot 3 boete of 3 dagen hechtenis. Er bestaat kans'; dat we dezen philosoof nog eens in ho'ogér bèróép aan de overzijde van de corridor terig zien. Het gaat hier hiet óm de knikker!, maar cm vastgesteld te zien wat in de verkeerspraktijk in het bij zonder als tijdig móet worden aangemerkt. DUflE STAMBOEK MERRIE WEGENS BESCHADIGING VOOR SPOTPRIJS AANGEBODEN. De landbouwer K. Davidson uit Warmen- huizen was in den morgen van 2 Januari er met vrouw en kind op zijn door een stam boek-merrie bespannen dresseerkar op uit getrokken. Het was nog cshemerig en moeder de vrouw hield een brandende lantaarn aan de hand uit het rijtuig, om de nadering van het vehikel voor tegenliggers aan te kondi gen. Plots verscheen echter een enorme truck met trailer, gechaüffeurd door Jac. K. uit Stcmpeloren, die niet voldoende links uit haalde, zoodat de stamboekmerrie tegen de schoft werd aangereden en zoodanig werd geblesseerd, dat het dier een niet onbelang rijke waardevermindering onderging. De on voorzichtige chauffeur, die al eens meer een aanrijding op zijn kerfstok had, stond heden voor bovenomschreven feit terecht. Hij was tamelijk goed van den tongriem gesneden, maar het gelukte hem niet den kantonrechter te overtuigen, dat de schuld niet bij hem, doch Davidson trof, reden waarom hij werd veroordeeld tot 10 boete of 10 dagen en 1.80 schadevergoeding voor den wagen. Wat de dure merrie betreft, dit zat hij voor den civieien rechter moeten uitvechten. HET GOEDE WOORD DAT EEN GOEDE PLAATS VOND. Door de onachtzaamheid van een driewielige motorbakfietsbestuurder, de jeugdige expedi tieknecht Jurrie H. te Alkmaar, werd op 20 Dec. de heer N. Schillings op de Choorstraat nabij Engel Halfs wildaffaire van zijn rijwiel geworpen en toen drongen door de kracht van den val eenige metalen voorwerpen, die de heer Schillings in zijn pantalonzak bewaarde, in zijn dijbeen. De heer Schillings ondervond daardoor heel wat last en zijn herstel vorderde een langen tijd. Toch was hij niet kwalijk ge zind ten opzichte van het onachtzame jong- mensch, dat erkende hem niet tijdig opge merkt te hebben. De kostqn der genezing kon den gelukkig uit de verzekering wordej be streden en de Kantonrechter nam bij het be palen der strafmaat de milde stemming van het slachtoffer in aanmerking, zoodot geen zwaardere straf dan j 5 boete of 5 dagen aan den dankbaren en beterschap belovenden ver dachte werd opgelegd. (Wordt vervolgd Zoo Je tot de ladder komt, den tijd niet nuttig willen be steden met een verhandeling over geh"-»ontimdlng Hen nik? De lucht van alcohol ls buitengewoon merkbaar tLondou Opnuon) omdat hij den 23-jarigen J. B. uit Staphorst- Oost met een mes had bedreigd, veroordeeld tot 14 dagen gevangenisstraf. Nieuwjaarsdag troffen die beiden elkaar weer, B. alleen en C. met eenige Westerschen bij zich in een café. Toen zij er door den caféhouder uitge zet waren, zou C., B. wederom bedreigd heb ben met een mes, wat alleen niet doorging omdat een kameraad van B. tusschenbeiden kwam en toevallig ook politie verscheen Verdachte, die voor de rechtbank te Zwolle terecht stond, ontkende. De officier van justitie eischte één jaar ge vangenisstraf om aan deze toestanden eens een einde te maken. CASTRICUM (Jan.) Geboren: Jacobus Petrus z. van C. v. d. Himst en A. Bakker. Martje d. van M. Rozemuller en S. Peters. Gerrit z. van J. I Doekes en T. Baart. Johannes Hendrikus z. van M. L. H. M. Marcker en C. M. Jansen. Jacob z. van Tj. van Eik en D. Ootgers. Cornelis z. van C. Sneekes en C. C. Boon. Getrouwd: Johannes Petrus Buur en Cornelia Veldt. Pieter Bloedjes en Alida Beentjes. Nicolaas Petrus Wittebrood en Klaasje Zonneveld. Overleden: Nicolaas Brandjes, 19 j. Helena Mak, wed. van J. Koopman, 84 j. Marijtje Zonneveld, wed. van KL Stuif bergen, 85 j. Cornelis de Vries, wed. van C. Zonneveld, 78 j. Hendrina ter Welle, wed. van J. Brouwer, 78 j. STAPHORST OOST CONTRA STAPHORST WEST. Nog altijd bestaat er groote animositeit, om niet te zijgen vijandschap, tusschen de bewoners vai#Staphorst West en Staphorst Oost. Dit blijkt tekens weer als een jongen uit Oost probeert te gaan vrijen cm 'n meisje uit West of omgekeerd. Hij kan er dan op re kenen, op een donkeren avond te worden af gedekt; ook gebeurt dit dikwijls als koppels jonge kerels uit Oost en West elkaar ont moeten. Op 5 Juni vorig ïaar werd H. C., een boe renjongen van 26 jaar uit Slaphorst West, OUDERAVOND TE NOORD- SCHARWOUDE. Donderdagavond werd in de U.L.O - cshool te Noordscharwoude een ouderavond gehouden waarvoor zeer veel belangstelling bestond. Zeer vele ouders hadden aan den oproep gehoor gegeven. De heer Janssonius, hoofd der Ulo-school, opende de evrgadering met woorden van welkom en gaf het woord aan den heer Bark man, hoofd van de opleidingsschool aldaar. Als onderwerp had spr. gekozen: „De kin derkennis in de litteratuur". In de kinderken nis, aldus spr., geraakt men nooit uitgestu deerd. Ieder kind is een bijzonder geval. Drie tijdperken onderscheidt men bij kinderen Van 1 tot 7, de kleinkinderperiode, 7—14 j., meisjes- en knapen-periode en 14—21 jaar, de overgangsperiode. Spr. zal hoofdzakelijk de knapen- en meis jesperiode behandelen. Aandoeningen komen zeer veel voor, maar zijn van korten duur. Ze schrikken van een mombakkes en jokken uit vrees voor straf. De fantasie is sterk ont- wikke'd en daardoor hun onderscheidings vermogen gering. Door verwenning kunnen kinderen ware tirannen zijn. In de kleinkin derperiode heeft men deze zooeven genoem de verschijnselen. Daarna gaat men de we reld anders aanzien. De kinderen houden van objectiviteit. Alles moet meer echt worden. Van sprookjes houden ze niet meer. Spr. deed eenige mededeelingen van proeven van het waarnemingsvermogen, waarbij werd bevestigd, dat dit slecht was. Kinderen in armoede worden wel eens met te veel medelijden beschouwd. De kinderellende komt niet voort uit gebrek aan levensbehoef ten, maar uit gebrek aan liefde. Voorgelezen werd dienaangaande uit een werk van Jan Ligthart en uit Cees de Jongen van Theo Thijssen. Jongens zijn meedoogenloos tegen over iemand met een vreemd kleedingstuk aan. Meisjes zijn gevoeliger dan jongens. Ook in het spel is groot onderscheid tusschen jon gens en meisjes. Spr. eindigde zijn causerie met de woorden, dat men om de kinderen goed te begrijpen, zich in hun leven moet verplaatsen. Lectuur van Cees de Jongen wordt daartoe sterk aanbevolen. Bij de hierna gehouden bestuursverkiezing werd de heer J. Bleek gekozen in de vacature Tuijn. Na nog een stukje te hebben voorgele zen, getiteld „Opgesloten", sloot de heer Janssonius deze goedbezochte vergaderjng. PREDIKBEURTEN. AKERSLOOT, 19 uur, mej. ds. Thomsen. Schaken. ARB. SCHAAKCLUD D O S. Vrijdagavond speelde de arb. schaakclub D. O. S. een vriendschappelijken wedstrijd tegen de schaakclub uit St. Pancras met den volgenden uitslag: Zw.-Wit P. Ooykaas—W. Gootjes 10 N. HendriksC. Kooy 10 H. A. Schouten—Jb. Wagenaar V,— R. v. WezoipH. Westra yiYi A. BurgetJn. de Groot 10 C. Ouwens—W. Brauwer 1—0 F. Appel—G. Duif 10 B. JansenJn. Duif 10 C. Masereeuw—R. Admiraal 10 B. PothovenA. Reuter 01 D. O S. won met 82. ZUID-SCHARWOUDE (Jan.) Geboren: Ida d. van J. Schoenmaker en IJ. de Jager. Catharina Agatha d. van C. Bruijn en E. Weel. Jacob z. van J. Berkhout en A. Brunovsky. Overleden: Cornelis Leijen, 74 jaar, wed. van N. Kaper. KOEDIJK (Jan.) Getrouwd: Pieter Vennik en Geertje Stins. Hermanus van Etten en Neeltje Zonneveld. Over leden: Trijntje Volder, wed. van Klaas Beets, 74 jaar. WINKEL (Januari). Geboren: Egbert, zoon van Lute S ink en Trijntje Wobben. Hendrika Elisabeth, docbtei van Klaas Leg ïit en Dieuwertje Wit. Jitske, dochter van L:euwe Aikema en Boukje Elzinga Lammert, zoon van Jan de Vos en Antje Zandstra. Overleden: Jannetje Jansen, echtgenoote van Arie Koorn, oud 67 jaar, Jan Kossen, oud 80 jaar. Neeltje P'-osper, weduwe van Jacob Smak, oud 82 jaar. Trijntje de Graaf, echtge noote van Gerrit Wagen, oud jaar. ATtje Boonacker weduwe van Dirk Breeker, oud 85 jaar. Ariën Kocij oud 81 jaar Antje Krap, weduwe van Jan Leijen, oud 88 jaar. EG MOND BINNEN (Jan Geboren: Petrone'la Maria d. van B o'or'.e en P. Huiberts. Ondertrouwd: Johannes Jacobus Tromp en Alida Wilhelmina Koper. DE BOTERPRIJS. ALKMAAR, 9 Febr. 1935. Op de heden gehouden markt werd voor de boter 75— 82K cent betaald. Kipeieren (groothandel) 2.302.80. Eendeieren 2 25. DE VEEMARKT. ALKMAAR, 9 Febr. 1935. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prij zen als volgt: 12 Paarden 100—275; 3 Melkkoeien 125160; 54 Nuchtere kal veren (slacht) 2—9; 3 Bigzeugen 40 65; 1 Bok of geit -9. rundvleesch in blik wordt atgegeven op brui- ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 8 Febr. 1935. Op de heden gehouden veiling werd betaald voor: Andij vie per 100 stuks 1 3.80; Appelen per 100 pond 7—16; B'oemendaler kool per 100 stuks 3.50—7; Boerenkool per 100 stuks 0.70—3.30; Gele kool per 100 K.G. 12; Gr»enp kool per 100 stuks 1.50—4; Knolselderie per 100 stuks 3 4.10; Koolrapen per 100 K.G. 1.50; Peren per 100 pond 36.50; Prei per 100 bos 1.707.70; Fieterselie per 100 bos 1.20—2.90; Rabarber per 100 bos 79; Roode kool per 100 K.G. 1— 4.10' SeMerie per 100 bos 0.702.40; Spinazie per bak 0.951.34; Spruiten per 100 pond 36.50; Uien per 100 K.G. 0.602 90; Wortelen p. 100 K.G. 1 20—2.10; Wortelen was (per 100 bos f io—15; Witlof le s. per 100 pond 4— 7.50, 2e s. 2.50—3.50. BROEK OP LANGENDIJK, 9 Febr. '35. Aanvoer en prijzen waren heden als volgt: 2250 K.G. Groene kool 1.70—2; 80.000 K.G. Roode kool 3.20W 6.40, doorschot 2.306.20: ÏOÜOOO K.g. Gele kool 1—/ 1.80, doorschot 1—/ 1.40; 46000 K.G. Deensche witte kool 0.90 1.60, doorschot 0.701.40; 38000 K.G. Uien: grove uien 2.50—2.70, gele uien 2.20-/ 2.50, drielingen 1 -ƒ J 40; 2500 K.G. Bieten 0 40—1: 3600 - K.G. Peen 1—/ 1.30, alles per 100 K.G. NOORDSCHARWOUDE, 8 Febr. 1935. 11000 K.G. Uien: uien 2—2.30, drie lingen 6080 rent, grove 2.502 60 en gele nep 1.70; 73400 K.G. Roode kool 3.30—6 40, doorschot 2.80—5.20; 23300 K.G. Gele kool 1.30— 1 80, door schot 1.10-/ 1.60; 31200 K G. Deensche witte kool 0.701.10. doorschot 0.70 0.90, alles per 100 K.G. WARMENHUIZEN, 8 Febr. '35 Roode kool les. 3.90-/ 6.50, 2e s. 2 60— 4.70: Gele kool le s. 1.20—1.30, 2e s. 11.40; D. witte kool le s. 0 70 f 1.10; Nep 1.50; Drie'i'noen 70-80 ct.; Uien 2.10-/ 2 50; Grove uien 2.40— 2.60; Peen 1.10. Aanvoer: 45000 K.G. Roode kool; 7000 K.G Gele kool; 6300 Y O D. witte kool 75 K.G. Nep; 3150 K.G. Uien, 750 K.G. Peen. N.V. EIERVEILING NOORDHOLLANDS NOORDERKWARTIER ALKMAAR, 9 Febr. 1935. Op de heden gehouden eierenveiling waren in totaal 155000 stuks kipeieren aangevoerd, waarvan de priizen als volgt: 5658 2.40—2.60, 53—60 2.50— f 2.70, 60-62 2 60— 2.80. 62—64 2.703, 64—66 2.80 -ƒ 3.20. 22 Februari a.s. hopen onze geliefde ouders behuwd-, groot- en overgrootouders D. WESTER en J. WESTER—OUD hun 50 jarige Echtvereeniging te herdenken. Hun dankbare kinderen, behuwd-, klein- en achter kleinkinderen. West-Graftdijk, 9 Febr 1935. Bij vonnis der Arrondissemcnts- Rechtbank te Alkmaar d.d. 7 Febr. 1935, is verklaard in staat van faillissement: HARM KOOPS VAN 'T JAGT, manufacturier, wonendo te Deemster aan den Purmerender- weg 74, met benoeming van den Ederachtbarcn Heer Mr. W. A. UBBENS, Rechter bij gemelde Rechtbank, tot Rechter Commissa ris cn van ondergeteekendo tot Curator. Mr. H. Th. A. VAN DER LOOS, Curator. Alkmaar, 8 Februari 1935. Kenncmerstraatweg 29. Tel. 2623. Kosteloos. Bij beschikking van de Arron- di6sements-Bechtbank te Alk maar dd. 7 Februari 1935 is net faillissement van FBEDEBIK VAN LEYEN, landbouwer en watenno'euaar, wonende te Heerhugowaard, op geheven wegens gebrek aan baten. Alkmaar, 7 Februari 1935. Kantoor: Nassauplein 41. De Curator. Mr. C. A DE GROOT.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 3