Rechtszaken Rimeniand Stad en Omgeving. Jieck S. School Mackt&ecichten Adveetenüên GRAF. MONUMENTEN NIEUWE NIEDORP WINKEL VISCHWANTDIEFSTALLEN OPGEHELDERD. NA DEN MOORD TE PUTBROEK. Procedure om schadeloos stelling. DE PRINSES HERSTELD. F. J. DOMELA NIEUWENHUIS f Weer 4 Russische schepen. Bij' de Nederlandsche scheeps werven in bestelling. DE RIJKSMIDDELEN IN JANUARI. Opbrengst der invoerrechten 2Vi miluoen gestegen. gelkerken. Zooals men weet 'lct'f' me!''c|^t Dekker, die als raadslid met groote krach ijvert voor het behoud van het eig van Bergen, zich met kracht tg, voorgenomen wegverbetenng zij heeft zich als democrate naar.dewil van de meerderheid gericht. De burgemeester heeft haar daarvobr den dank van de gemeen- te gebracht Wij zijn met mevr Dekker over- uigd dat de oplossing voor het snelverkeer, dwr een weg buiten de gemeente om gevon- rJSt worden en zelfs van oordeel, dat deze oolossing, waarmede de Provinciale ^gencomSie zich vereenigde, te lang ^Tochzal deze bochtverbetering voor het lokale verkeer van beteekems zijn en spoedig mi wel blijken, dat die verbetering niet is verkregen ten koste van het aspect van het dorp Men vergete niet, dat men de boomen vrneóer geplant heeft en dat men ook thans £!x>men tan planten. De gezondheidstoestand van den burgemeester. De burgemeester heeft een maand verlen ging van verlof aangevraagd en zal met me vrouw van Reenen nog eenigen tijd te Faor- mina (Oostkust van Sicilië) tot verder herstel van gezondheid blijven. Naar wij vernemen heeft de Plattelands- vrouwenvereeniging alhier, evenals vele harer zustervereenigingen, besloten tot ge zamenlijke aankoop van visch, te leveren door den heer C. Groot, vischandel alhier. Door het groote aantal leden der vereeni- ging en donateurs (welke ook van deze gele genheid gebruik kunnen maken) is dit inder daad een voordeelige zaak voor de huisvrou wen. De levering welke reeds een paar we ken is geschied, levert reeds zeer groote re sultaten op. Onze plaatsgenoote mej. M. Keetman, oud-leerling van de landbouwhuisschool, is geslaagd voor het diploma coupeuse. Het is de Visscherij-I'nspectie te Hoorn, in samenwerking met de Rijksveldwacht te Den Oever en Oosterland, mogen gelukken den da der op te sporen van d« diefstallen van bot- netten, welke de laatste weken op het IJsel- meer werden gepleegd. Een partij netten kon in beslag worden genomen, naar een andere vermiste partij is een onderzoek nog gaande. De dader is een ingezetene van Den Oever, die naast het landbouwbedrijf ook de visscherij op kleine schaal uitoefent. Door de diefstallen de zer botnetten werden uitsluitend kleine brood- visschers gedupeerd, die in dezen tijd toch reeds een zwaren strijd om het bestaan hebben te voeren en het moge voor hen een opluch ting zijn, dat de dief, zij het ook na ettelijke nachten surveilleeren, thans kon worden ge snapt ONSCHULDIG VEROORDEELD. Op verzonnen verhaal werd hij maandenlang in 't gevang gezet. Het navolgende bewijst dat er bij het onderzoek naar vermeende overtredingen een enkele keer op schromelijk nonchalante wijze wordt te werk gegaan. De koopman H. M. te Maastricht leefde in onmin met zijn vrouw, die tenslotte van hem weg liep. De man sloot zijn deur af om te voorkomen, dat zijn ega bij zijn afwezigheid soms de handelsgoede ren, die hij in zijn bezit had, zou weghalen. Hij was evenwel niet voorbereid op de list der op wraak zinnende vrouw. Een val werd opgesteld en de niets ver moedende koopman liep er in en werd van zijn vrijheid beroofd. De vrouw had het als volgt aangelegd. De koopman werd uitgenoodigd bij een van haar familieleden, die minderjarige dochters heeft. Toen de man goed en wel binnen was, werd hij met de kinderen eenigen tijd alleen gelaten. Kort daarop arresteerde de recherche hem wegens overtreding van arti kel 247 van het wetboek van strafrecht. Bij de confrontatie bleek hem waarvan hij beschuldigd werd Ondanks alle ontken ningen bleef hij in arrest, omdat de meisjes een verhaal opdisten, dat de arrestatie recht vaardigde. Door deze list verkreeg de wettige vrouw van den armen koopman het recht om zich toegang tot „haar" woning te verschaffen waar zij alles wat waarde had uit sleepte en verkocht, terwijl haar man onschadelijk was gemaakt koopman werd veroordeeld tot een half jaar gevangenisstraf. tv, Ommekeer. Dit is het eerste bedrijf. Het tweede bedrijf speelde voor het Bossche Hof, schrijft „Het Volk". D* appellant, die reeds maanden van zijn vrijheid was beroofd, had zes getuigen decharge laten oproepen. De meisjes werden opnieuw gehoord. Weldra viel het eerste zg. door de mand Zij verklaarde, dat het heele verhaal tegen haar oom verzonnen was. Haar tante had haar gedwongen het haar van buiten geleerde leugenverhaal voor de re cherche op te dissen. Indien zij het niet deed zou ze de deur uitgejaagd worden, geen Zon dagscenten meer krijgen en zoo meer. De procureur-generaal stond perplex. Ook de andere meisjes bleken een valsche ver klaring te hebben afgelegd. Toen vond de president het welletjes en wilde van de ge tuigen décharge niets meer weten. Hij gelastte de onmiddellijke invrijheidstelling van den gedupeerden koopman. Bosch reageerden, meenen we te kunnen af leiden, dat dit drama ook nog een derde bedrijf zal bieden, dat voor de politie en de balie te Maastricht niet zoo vleiend zal zijn en de Nederlandsche staat nog wel een paar centen zal kosten. Donderdag is voor de rechtbank te Maas tricht van de zijde van eischer het pleidooi ge houden in de bij die rechtbank aanhangige pro cedure van den 63-jarigen M. Werens te Put- broek, vader van een der bij het bekende Put- broeksche moorddrama in den nacht van 28 op 29 Augustus 1931 om het leven gekomen jon gens, tegen Jhr. A. van Aefferden, burgemees ter van Geulle, eigenaar van „Anndaal" en in wiens dienst jachtopziener van den Elzen Sr. was ten tijde dat deze laatste de moorden op de jongens Kersten en Werens pleegde, meldt de „Nieuwe Koerier", De procureur van eischer Mr. René Höppe- ner, advocaat en procureur te Roermond, heeft in een uitvoerig pleidooi den eisch van vader Werens, wiens eenige kostwinner zijn om het leven gebrachte zoon was en die deswege een schadeloosstelling vraagt van 14050 gulden of zooveel minder als de rechtbank in goede Justi tie als juist zal oordeelen, toegelicht en het verweer van gedaagde o.m. hierop steunende dat zoon Werens niet de kostwinner uit het ge zin was, gedocumenteerd weerlegd. Terwijl mr. Höppener de rechtbank heeft aangeboden des- gewenscht al zijn posita door alle middelen rechtens te bewijzen, heeft hij tevens omdat eischer dringend om geld voor het noodige levensonderhoud verlegen is, onder overleg ging der stukken direct eindvonnis gevraagd. Alvorens op dit laatste verzoek te beslissen heeft de rechtbank de zaak acht dagen ver daagd tot overlegging van de stukken door ge daagden, voor wien optreedt Mr. G. W. O. Janssens, advocaat en procureur te Roermond. H.K.H. prinses Juliana is weder hersteld en heeft reeds een vergadering bijgewoond van het hoofdbestur van het Ned. Roode Kruis. H.M. de koningin en de prinses stellen zich voor op Woensdag 20 dezer voor eeni gen tijd naar Zwitserland te gaan De prin ses is voornemens uiterlijk 12 Maart terug te keeren, terwijl H.M. de prinses zoolang zal gezelschap houden als de werkzaamheden van de koningin dit zullen toelaten Gisteren is te Den Haag overleden in den ouderdom van 70 jaar de heer F. J. Domela Nieuwenhuis, oud-gezant van Nederiand, laatstelijk als zoodanig werkzaam te Sofia in Bulgarije. Naar wij vernemen heeft de Ne derlandsche scheepsbouwmij. te Am sterdam van de Sovjet Unie op dracht gekregen tot den bouw van 4 motorschepen met een draagver mogen van 3500 ton elk, welke sche pen speciaal zullen worden inge richt voor het transport van hout. De schepen zullen in afwijking van de be staande typen worden gebouwd volgens een geheel nieuw systeem, hetwelk een patent is van de N.S.M. en door haar „Amsterdam type" is gedoopt. Elk der schepen zal wor den uitgerust met een motor van 1500 P K., welke motoren zullen worden geleverd door de firma Stork te Hengelo. De snelheid der schepen zal in den gewonen dienst 11 knoo- pen bedragen. Het bijzondere van het nieuwe type is. dat het laden en lossen veel gemak kelijker zal gaan, terwijl de schepen door hun bijzonder model een groote deklast zul len kunnen dragen, zonder dat zij daardoor te weinig stabiliteit zullen krijgen Daarne vens zullen zij door een bijzondere opstelling van de waterballast-tanks in ledigen toestand niet het bezwaar hebben van te groote sta biliteit. De zoon van den heer D. Goedkoop Dzn., directeur van de werf, die geruimen tijd te Moskou heeft vertoefd, keert thans naar Ne derland terug. VOOR DE BEM ANNINO VAN DE K 18. Op 26 Februari gaat wederom een zending van „Onze Marine" naar de K 18. Men schrijft ons: Terwijl de Nederlandsche onderzeeboot haar belangrijke wereldreis voortzet en nu de Zuid-Amerikaansche havens aandoet, blijft 't Nederlandsche volk op ondubbelzinnige wijze zijn medeleven betoonen. Door dit medeleven kon het Comité „Onze Marine" reeds vier belangrijke zendingen verschepen Uit de ontvangen brieven van de opvarenden blijkt, hoezeer dit medeleven van het Nederlandsche volk wordt gewaar deerd. Het is een verrassend feit, zoo schreef een der opvarenden, dat zooiets in ons land mogelijk is". Over alle moeilijkheden heen, waarin de Marine in 1933 kwam te verkeeren vanwege de bekende gebeurtenissen heeft 't beste deel van het Nederlandsche volk, on gevraagd, spontaan en vol hartelijkheid de hand gereikt door in de opvarenden van de K XVIlI ongetwijfeld alle marinemannen ter zijde te willen staan. Thans een zending naar Kaapstad. Intusschen deelt het Comité „Onze Marine" mede, dat thans een zending naar Kaapstad gereed gemaakt wordt. Deze zen ding wordt zóó samengesteld dat ze niet alleen voor eigen gebruik van de bemanning kan dienen doch tevens aan de opvarenden de gelegenheid zal geven de vriendelijkheden te beantwoorden welke hun ongetwijfeld in de stamverwante Zuid-Afrikaansche Unie wachten. Gelet op de groote medewerking welke het Comité mocht ondervinden bij de vorige zendingen durft het ook nu weer een beroep te doen op het Nederlandsche volk om de zending naar Kaapstad te doen slagen, te meer omdat de zending met de Paaschdagen zeer welkom zal zijn. Bijdragen worden gaarne ingewacht bij 't comité „Onze Marine" Postbus 6, Den Hel der, giro-nummer 42883. Het overzicht van den stand der Rijksmid delen over de maand Januari biedt weinig nieuwe gezichtspunten, hetgeen vooral te wijten is aan, het feit, dat de gegevens pas gaan over de éérste maand van het jaar. Zoo is er voor de grondbelasting bijvoorbeeld nog in het geheel niets geïnd. Andere belas tingen, als die op de inkomens, vermogens en van de doode hand wijzen nog geringe be dragen aan. Er valt slechts op te merken, dat de in komstenbelasting in Januari 1934 een mil- lioen meer heeft opgebracht dan in de afge- loopen maand, terwijl ook de andere belas tingen wat minder opbrachten. Totaal bleven wij ruim vier millioen onder de opbrengst van de eerste maand van 1934. (Hierbij is in begrepen bijna 2Yi millioen, die verleden jaar jaar al van de grondbelasting binnen wa ren). Van de overige middelen vragen de aan dacht de invoerrechten en de omzetbelasting, die beide belangrijk onder de raming bleven Veelzeggend is dit echter nog niet, want de raming is gebaseerd op het twaalfde deel van de totale raming. Er kan dus in den loop van dit jaar nog groote verandering optreden ten opzichte van de raming. In vergelijking tot verleden jaar echter zijn de invoerrechten met meer dan 24 ton geste gen. In mindere mate zijn echter ook de op brengsten der andere middelen ten opzichte van Januari 1934 omhoog gegaan, en wel de couponbelasting met 927.016, de suikerac cijns met 849.092, de omzetbelasting met 797.977 en de meeste andere rechten en ac cijnzen met betrekkelijk kleine bedragen. Slechts de bieraccijns liep vrij belangrijk te rug, n.1. met 268.863. Deze accijns bleef dan ook ruim twee ton onder de raming. To taal bleven de overige middelen 5.645.455 onder de opbrengst van Januari 1934. De gemeentefondsbelasting bleef circa vijf millioen boven de raming, maar 3millioen onder de opbrengst van Januari 1934. De opcenten voor dit fonds op de diverse belas tingen liepen eveneens terug, doch met slechts geringe bedragen, behalve de opcenten op de gemeentefondsbelasting, die ruim 1H mil lioen minder opbrachten en ongeveer even veel onder de raming bleven. Totaal was de mindere opbrengst ruim vijf millioen gulden. ijwielbeU •0op, 1.693.136. Dit laatste bedrag is, na de ver- De rijwielbelasting leverde in januari 17 rijv .350 op, de motorrijtuigenbelasting hooging der z.g.n. „wegenbelasting", natuur lijk gestegen in vergelijking fot vorige maan den. Het verschil z£I vermoedelijk in Febr. nog grooter worden, omdat verschillende ca tegorieën dan opnieuw moeten bijbetalen. De totale opbrengst was in 1934 14.335.046. Er worat op gerekend, dat deze belasting in het loopende jaar TL millioen in het verkeers- fonds zal brengen. n EXAMEN KLINISCH-ANALISTE. Zuster G. Som, van het Centraal zieken huis, is te Utrecht geslaagd voor het examen klinisch-analiste. VERPLAATST. Per Maart a.s. is de heer F. P. P. Loh- meyer, adjunct-commies bij de P. T. T. alhier van Alkmaar overgeplaatst naar Rotterdam. KONIGIN-MOEDER HERDENKINGSFONDS. In het comité van aanbeveling voor het pl. comité van het Koningin-Moeder Her denkingsfonds heeft nog zitting genomen de heer A. Fledderus, directeur der Ambachts school. ALKMAARSCHE KAMERMUZIEK- VEREF.NIGING. Op het concert van de Alkm. Kamer- muziekvereeniging op 27 Febr. a.s. zal, door het sterfgeval van den violist Francis Koene, in zijn plaats optreden de bekende cellist Carl van Leeuwen Boomkamp. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Op Zondag 17 Februari is de apotheek van Mevr. de Wed. P. A. F. Schouten, Ver- dronkenoord 121, geopend. Op Zon- en Feestdagen en gedurende den nacht is slechts één der apotheken geopend. De andere apotheken zijn gesloten van 's avonds 8 uur tot den volgenden morgen 8 uur. In de apotheek, welke Zondags geopend is, wordt gedurende de daarop volgende week de nachtdienst waargenomen. JAARBEURS-AVOND. Het Nederlandsche Jaarbeursinstituut te Utrecht heeft door de moeilijke jaren der economische inzinking heen zich een plaats veroverd in het handelsverkeer en industrie en handel zijn met 't bestaan van de Jaar beurs en hare regelmatig terugkecrende de monstraties rekening gaan houden De uitbreiding, welke het jaarbeursgebouw heeft ondergaan, typeert de ontwikkeling van deze instelling. Teneinde nu de Jaarbeurs een perma nente factor in het handelsleven is gewor den den zakenman meer bekend te maken met het economische nut, dat handel en in dustrie van dit instituut kunnen trekken, hebben de Alkmaarsche vereenigingen voor den handeldrijvenden en industrieelen mid denstand, de r. k. Middenstandsvereeniging de Hanze", en de Christelijke Midden standsvereeniging te Alkmaar op Maandag 18 Februari a.s. des avonds te kwart over acht in het Gulden Vlies een Jaarbeurs avond georganiseerd, waar de heer W Graadt van Roggen, secretaris Generaal der Jaarbeurs, als spreker zal optreden met het onderwerp: „Welk belang heeft de zakenman bij de Jaarbeurs", welke lezing zal worden opgeluisterd door de vertoo ning van een film betrekking hebbende op de jaarbeursactie en een beeld gevende van het jaarbeursbedrijf. We twijfelen niet of iedere zakenman, die weten wil op welke wijze hij het meeste voordeel van een jaar- beursbezoek kan hebben, zal deze lezing van den secretaris-generaal der Jaarbeurs, die van den aanvang af aan dit instituut verbonden is geweest, willen bijwonen. JEUGDDIENST Wij vestigen de aandacht op de a.s. Zon dag in de Kapelkerk te houden Jeugddienst, waar zal voorgaan Ds. Krijger, Ned. herv. Predikant te Beverwijk. ADA DASSY IN DE CONCERTZAAL ,,'T GULDEN VLIES" TE ALKMAAR Vrijdag 22 Februari a.s. te 20.15 uur, zal een avond van Groote- en Klein-Kunst wor den gegeven door de begaafde Hollandsche pianiste en chansonniére Ada Dassy. Het geheel staat onder auspiciën van de Alkmaarsche Kamermuziekvereeniging en Volksuniversiteit De naam Dassy is voor ons geen onbeken de, Ada is een jonge telg uit een geslacht van ras-artisten, die wel haar naam hoog zal houden. Wij zijn zéér nieuwsgierig deze bovenge noemde avond te hooren, wat deze jonge dame zal presteeren, en laten hier eenige persbeoordeelingen volgen. „De Telegraaf" van 17 Juli 1934, schrijft:... Ada Dassy vertoonde een res pectabel kunnen op den vleugel. „Het Volk" van 12 December 1933, schrijft:.... Ada Dassy speelt voortreffe lijk piano.is een vleugel-virtruose met eigen compositie's. „Rotterdamsch Nieuwsblad" van 11 Fe bruari 1934.... Ada Dassy ontpopt zich als een pianiste van belang. „Haagsche Courant" 17 Juli 1934, schrijftis wel een virtuose aan de vleu gel „Leidsch Dagblad" 13 Maart 1934, schrijftAda Dassy ten slotte toonde zich haar bijnaam van de Hollandsche Raie de Costa waardig. „Utrechts Dablad" 13 Maart, schrijft... Ada Dassy heeft getoond over onmiskenba re vocale en vooral instrumentale gaven de beschikking te hebben, die haar wellicht nog eens een hooge trede op de ladder van het succes zal doen bereiken. „Utrecht, Het Centrum" schrijft 9 Maart 1934Ada Dassy voldeed vocaal en in- trumentaa! zéér goed. „Dagblad van IJmuiden" 20 November 1933Wij weten niet wat van deze jonge ras-artiste meer te roemen, haar pia nospel of haar pittige voordracht, men late deze gelegenheid niet voorbij gaan. Een avond van Groote K en kleine K, is voor ons iets geheel nieuws, op musicaal gebied vooral daar wij voor de pauze Klas siek hooren o.a. Beethoven, Chopin en Gershwin. na de pauze Internationale Chan sons en Piano-Paraphrasen in eigen bewer kingen. Wij zijn zéér nieuwsgierig Ada Dassy op 22 Februari te hooren. BRAND IN DE RIJP. Hedenmorgen brak brand uit in het woon huis van den heer D. Veerman, Rechtestraat te De Rijp. De woning brandde geheel uit. De oor zaak van den brand is onbekend. De brand weer verleende assistentie. PREDIKBEURTEN. Zondag 17 Februari. KOEDIJK, herv. gem half 10, ds. van den Kieboom (verbeterde opgaaf). UITSLAG VEILING bij opbod gehouden op Donderdag 14 Februari 1935, ten overstaan van den notaris Mr. J. W. van der Heide te Alkmaar, van de navolgende perceelen, gelegen in de gemeenten: a. Alkmaar: 1. Een woonhuis met erf aan de Laat Nr. 7. gr. ongeveer 1.01 Are 3500, 2. Werkplaats aan de Laat Nr. 5, gr. ongeveer 34 Centiaren 1760, 3. Het café en erf genaamd „de Grot", aan de Laat Nr. 2, gr. 91 c.A4240, 4. Een café en erf aan het Luttik Oudorp Nr. 51, gr. 57 c.A. 3000, b. Heiloo: 5. Een woonhuis met werkplaats en erf aan den Heilooerdijk Nr. 15, gr. 3 Aren 5 c.A3500, De afslag en combinatie blijft bepaald op Donderdag 21 Februari 1935, des avonds 7 uur, in het café „Het Gulden Vlies" van den heer W. Mooij aan de Koorstraat te Alkmaar. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 15 Febr. 1935. Op de heden gehouden veiling werd betaald voor: Aard appelen 2.30; Andijvie per 100 stuks 1.10—3.80; Appelen per 100 pond 7 19; Bloemendaler kool per 100 stuks 4.50—8; Boerenkool per 100 stuks 0.502.90; Gele kool per 100 K.G. 12.20; Groene kool per 100 stuks 1.50—3; Knolselderie per 100 stuks 1 3; Koolrapen per 100 K.G. 1.60; Peren per 100 pond 36; Prei per 100 bos 0.706.10; Rabarber per 100 bos 3—10.50; Radijs per 100 bos 10.20; Roode kool per 100 K.G. 2 206.30; Selderie per 100 bos 1.90—3; Spinazie per bak 0.71—1.47; Schorseneeren per 100 K.G. 3.505; Spruiten per 100 pond 2—6.50; Uien per 100 K.G 0.60 2 20; Wortelen (winter) per 100 KG. 11.60; Wortelen (wasch) p. 100 K.G. 4—10; Witlof le s. per 100 pond 3.50 -ƒ 7.50, 2e s. 2-ƒ 3. DE VEEMARKT. ALKMA. 16 hr. 1935. Op de hed'i gehouden veemarkt waren aanvoer en prij zen als volgt: 13 Paarden 100—200; 4 Melkkoeien 150—180; 70 Nuchtere kalveren 3—7; 9 Biggen (10 weken) 8 -ƒ 10. DE BOTERPRIJS. ALKMAAR, 16 Febr. 1935. Op de heden gehouden botermarkt werd 75—81 cent be taald. Kipeieren (groothandel) 2.30 2.80 en eendeieren 2. BROEK OP LANGENDIJK, 16 Febr. '35. Aanvoer en prijzen waren heden als volgt: 40000 K.G. Roode kool 3.40-/ 6.30, 2e s. 3-ƒ 5.60; 100.000 K.G. Gele kool 1— 1.60, 2e s. 1-/1.10; 73000 K.G. D. witte kool 0.701.20, 2e s. 70—90 ct 20000 K.G. Uien: gele 1.602.10, grove 2.10—2.50, drielingen 0.70 1.10; 6300 K.G. Peen 0.60—1.10; 5000 K.G. Bieten 0.601, alles per 100 K.G. WARMENHUIZEN, 15 Febr. '35 Roode kool les. 2.806.30, 2e s. 2.6G- 4.90: Gele kool le s. 1.20—1.30, 2e s 11.10; Deensdie witte kool le s. 0.701Drielingen 7090 cent; Uien 1.90—2.20; Grove uien 2.50—2.60. Aanvoer: 47900 K.G. Roode kool; 6700 K.G. Gele kool; 21700 K G. D. witte kool; 5200 K.G. Uien. NOORDSCHARWOUDE, 15 Febr. '35. 21400 K.G. Uien: uien 1.50-/ 2, drielin gen 0.80—1, grove 2—2.20 en gele nep 2; 400 K.G. Peen 1.10, kleine Peen 0.60; 7000 K.G. Kroten 0.60; 65800 K.G. Roode kool 3—6.30, doorschot 2.80-/ 5.30; 22400 K.G. Gele kool 1— 1.60, doorschot 1—/ 1.20; 67400 K.G. D witte kool 70—80 cent en doorschot 70 cent, alles per 100 K G. ZAANDAM, 15 Febr. 1935. Veilingver. „De Zaanstreek". Sla 60—70 ct. per kistje; Andijvie 0.80—1.20 en Peen 0.80— 1.50 per kist; Pieterselie 46 ct., Selderie 4—8 ct. en Prei 47 cent per bos; Uien 85 cent per zak; Citroenen 1.20—1.40 per 100; Rabarber 7—1 014 cent per bos; Boere- kool 30—54 cent per kist; Roode kool 2—10 cent en Groene kool 2J4—4 cent per stuk; Stoofperen 5634 cent per pond; Gele koo! 23Ys cent per stuk; Br. lof 4734 ct. per pond; Spruiten 2714 cent per pond. N.V. EIERVEILING NOORDHOLLANDS NOORDERKWARTIER. ALKMAAR, 16 Febr. 1935. Op de heden gehouden eierenveiling waren in totaal 160000 stuks kif>eieren aangevoerd, waar van de prijzen als volgt: 5658 2 40 2.60, 58-60 2.50-/ 2.60, 60-62 2.6O-/ 2.70, 62-64 2.80 en 64-66 2.7O-/ 3.10. Voor de bewijzen van deelneming, ontvangen na het overlijden van onzen lieven Man, Vader, Behuwd- en Grootvader, den Heer Al BtiKTLS MEIBOOM, betuigen wjj onzen hartelijken dank. Uit aller naam, Wed. A. MEIBOOM— v. d. THOLEN. Alkmaar, Februari 1935. Krugerstraat 5. Hiermede betuigen wij onzen hartelijken dank aan allen,, voor de ondervonden belangstel ling en deelneming tijdens de ziekte en na het overlijden van onze lieve Vrouw, Moeder, Be- huwdmoeder en Behuwddochter Mej. Trijntje Schrieken, in het bijzonder aan Ds Joh. IJzerman. Uit aller naam, A BAKKER. Heemskerk. 16 Febr. 1935. Voorweg No. 45. STOOMSTEENHOUWERLl K.V.W. F. STOEL ZN. LUTTIK OUDORP 25.ALKMAAR VRAAGT CATALOGUS Bezoekt onze nieuwe toonzaal. Gróótste keuze in N.-Holland. Prijzen aangepast aan tijds omstandigheden.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 3