Agenda ^Binnenland IDeecAecUM E'ï bij 't z.g.n. Urk inreed en al spoedig be- neld geraakte tusschen de aan weerskanten staande heggen. De auto kon voor- noch ach teruit, totdat eenige toegeschoten omwoners het vehikel wisten te transporteeren naar een dichtbijzijnd erf, alwaar met veel moeite in den weeken bodem gedraaid kon worden, waarna met inspanning van alle beschikba re krachten het karretje zich opnieuw door de smalle opening moest wringen en eindelijk den hoofdweg had bereikt om aldaar de hulpvaardige Groot-Schermers in den stroo menden regen met een „de heeren worden bedankt", achter te laten en snel in de rich ting Alkmaar te verdwijnen. GEMENGD NIEUWS. ONZE MARINIERS WEER TERUG. Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Bioscoop Harmonie, tot en met Dinsdag, 's av. 7.30 uur, hoofdnummer Son autreamour (tendenzfilm)hoofdrollen Constant Rémy en Jeanne Goitel. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, half 8, hoofdnummer De prins harer droomen (rom.); hoofdrol len Liane Haid en Victor de Kowa. Toegang voor eiken leeftijd. Cinema Americain, half 8, hoofdnummer De perfecte misdaad (detectivefilm); hoofd rollen Otto Kruger, Karen Morley, Nils Asther. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. A. B. T., half 8, eerste hoofdnummer Op leven en dood (Wild-West-film)hoofdrol Ken Maynard en zijn paard Tarzan; 2de hoofdnummer: De reclamebruid (amus.) Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. 8.15 uur, handelsschool, dr. G. Horreüs de Haas voor de Volksuniversiteit. 8.15 uur, 't Gulden Vlies, jaarbeurs-avond van de middens tandsvtr een igi ngenspreker de heer W. Graadt van Roggen. 7.30 uur, café Het vergulde paard te Koedijk, openbare vergadering van bloem bollenkweekers; spreker de heer D. van Eg- mond Jr. 8 uur, 't Gulden Vlies, opvoering operette Goudhaartje en de Troubadour, door Kui- per's Zangklassen. De roman was zes jaar geleden begonnen in het deftige toeristenoord Bar Harbour in Maine. Later zag men hen met vrienden ia de Riviera en al spoedig kwamen de geruch ten over een aanstaande verloving. Doch er kwam, zooals dat wel meer voorkomt, ver schil van meening. Vrienden trachtten ver geefs het tweetal weer tot elkaar te brengen, en de buitenwacht moest ten slotte constatee- ren, dat de idylle ten einde was. Zij corres pondeerden niet meer met elkaar en, ofschoon zij zich in dezelfde kringen bewogen, ont moetten zij elkaar ook niet meer. De vrien den, die wisten, dat Cromwell een diepe lief de voor de blonde Doris koesterde en die óók wisten, dat Miss Duke zeer onder het ge beurde leed, putten zich uit in middelen om de twee gelieven weer tot elkaar te brengen. Doch al hun plannen, hoe ingenieus van op zet ook, mislukten. Noch hij noch zij wilde ,het eerst spreken". Ten slotte kwam het lot tusschenbeide. Met eenige vrienden ging Cromwell naar een nachtclub en daar stond hij plotseling recht tegenover Miss Doris Duke, die even tevoren de club was binnengekomen. Verwonderd, en beduusd tegelijk, bogen en glimlachten zij el kaar toe. Iemand opperde het denkbeeld, dat zij zich maar moesten verzoenen. Het voorstel vond aan weerszijden weerklank en bewerkstellig de een toevallige ontmoeting wat welmeenen- de vrienden niet hadden kunnen bereiken. Miss Duke accepteerde een uitnoodiging om op het landgoed van Cromwell's moeder bij Philadelphia te komen. Op een bal te New- York gaf zij haar toestemming voor het hu welijk, doch verbond hieraan de voorwaar de, dat de trouwplechtigheid in allen een voud zou geschieden en dat de aankondiging van het huwelijk niet eerder mocht geschie den dan wanneer zij veilig en wel aan boord van een transatlantisch schip zouden zijn. In de nabijheid van Napels zijn in een steengroeve vier arbeiders, die bezig waren met den aanleg van een nieuwe schacht, be dolven door vallende aarde: hun lijken zijn geborgen. Groote belangstelling te Rotterdam. Koninklijke hulde aan kapitein de Bruyne. Zaterdagavond zijn de mariniers, die dienst hebben gedaan in het Saargebied, aan het Maasstation te Rotterdam aangekomen. De be langstelling in en buiten het station was zeer groot. Velen hadden zich naar deze buurt begeven om van de aankomst getuige te zijn, hoe wel het slechte weer er niet zeer toe bijdroeg, het verblijf op straat tot een genoegen te maken. De extra-trein, die de mariners in hun land terugbracht, arriveerde te 20.20 aan 't Maasstation. Ter begroeting waren o.a. aanwezig de generaal-majoor der mariniers b. d. J. C. J. B. A. De Josselin-de Jong, res. overste H. C van Capelle, de garni- zoens-commandant overste Motke, de hoofd commissaris van politie mr. van Einthoven- en de commandant der mariniers, kol. C. J. A. Dorren, Onder hoera-geroep reed de trein de over kapping binnen. De commandant der mariniers voor het Saargebied, kap. M. R. de Bruyne, meldde daarna den troep aan kol. Dorren. Met de Nederlanders was meegekomen captain Moore, een Engelschman, die verbindings officier is geweest tusschen kap. de Bruyne en den commandant der internationale Saar troepen. Hij is op weg naar Engeland en heeft er prijs op gesteld, de reis gedeeltelijk met zijn Nederlandsche wapenbroeders te maken. Toen de mariners in volmaakte orde wa ren uitgestapt, stelden zij zich op het per ron op, waar ter begroeting een eere-com- pagnie mariniers aanwezig was, welke corpsvaandel, had meegebracht Nadat aan dit vaandel de eerbewijzen wa ren gebracht en het Wilhelmus was ge speefd, heette kol. Dorren zijn manschappen in een korte toespraak welkom in het vader land. Hij wenschte hun geluk met de eer volle wijze, waarop zij in den vreemde hun taak hebben vervuld. Daarna marcheerde de troep, voorafge gaan door tamboers en pijpers, en omstuwd door honderden, naar de kazerne, ini een he vige stortbui. Lang den weg, dien de in niers volgden, hadden zich talloozen opö steld Op de binnenplaats der marinierskazerne werd vervolgens aangetreden. Daar waren de autoriteiten aanwezig en ook vice-admi- raal J. de Graaf, namens den minister van Defensie. Vice-admiraal de Graaff hield een toespraak, waarin hij de mariniers ook na mens den minister welkom heette. De minis ter, die getuige is geweest van het vertrek der mariniers, had ook gaarne bi] hun te rugkeer te Rotterdam aanwezig willen zijn, maar de omstandigheden hadden dat ver hinderd. In het Engelsch sprak hij daarna tot captein Moore, wieu hij verzocht, in Engeland te willen mededeelen, dat de offi cieren en manschappen van het Nederland sche contingent er een in eer in hebben ge steld, te hebben gestaan onder 't oppercom mando van een Engelsch officier. Zich vervolgens weer tot de mariniers wendende, zei de vice-admiraal, dat de ma rine, die in Januari 1933 veel van haar aanzien had ingeboet, thans veel heeft her wonnen. Hij richtte zich vervolgens tot kap. de Bruyne, en zeide, dat op hem het groot ste deel der moeilijkheden heeft gerust. De Nederlandsche mariniers en de weermacht zijn er trotsch op, dat deze officier een der hunnen is. Vice-admiraal De Graaf maakte daarna bekend, dat H.M. de Koningin, die met bij zondere belangstelling de verrichtingen der mariniers heeft gevolgd, kap. de Bruyne heeft willen beloonen door hem te bevorde ren tot officier in de Oranje-Nassau-orde met de Zwaarden. Terwijl het vaandel gepresenteerd werd, en de mariniers het geweer presenteerden, spelde spreker het eere-teeken op de borst van den kapitein. Hij zeide, dat deze deco ratie beschouwd moet worden als een hulde aan den geheelen troep en de geheele weer macht. Met een ,.Leve de Koningin!", waarop drie hoera's volgden, besloot hij zijn rede. Nadat opnieuw het Wilhelmus had weer klonken, werd op de plaats rust gecomman deerd. Vervolgens gingen de manschappen de kazerne binnen. De plechtigheid was ge ëindigd. Een onderhoud met kap. de Bruyne. Na afloop van de officieele ontvangst hadden wij gelegenheid, eenige minuten te spreken met den commandant van den troep kapitein De Bruyne. Doze vertelde ons, dat de verhouding met de bevolking in het Saar gebied uitstekend is geweest. De bevolking was zeer vriendelijk, maar intiem contact is er niet geweest, aangezien den mariniers zeer strenge maatregelen voor passagieren waren voorgeschreven. Zoo waren er b.v. slechts twee café's waarin zij mochten ver- toonen. En bovendien was voorgeschreven, dat zij steeds met twee of drie man tezamen moesten zijn. Gemakkelijk hebben de mari niers het dus niet gehad, doch de troep heeft zich uitstekend gehouden. De terugtocht heeft via Frankrijk en Bel gië gehad. In Metz stond aan het station een Fran- sche eere-compagnie opgesteld en de militai re commandant van Metz, Guitry, was daar aanwezig. Den mariniers werd hier een luch aangeboden. Aan het station te Luxemburg, waar de trein 5 minuten oponthoud had, kwam de minister van defensie, Mr. Dec- kers, met zijn adjudant, die op reis was, in den trein, waar hij kapitein De Bruyne en de andere officieren een oogenblik heeft kunnen spreken. In Maastricht stond op het station een muziekcorps opgesteld, dat het Wilhelmus speelde. Verschillende autoritei ten waren hier aanwezig. Zoo is aldus kapitein De Bruyne de terugreis uit het Saarland voor de mariniers een wel zeer bijzondere tocht geworden, waaraan zij stellig nog zeer lang zullen te rugdenken. tragische dood van een notaris. Door een noodlottig ongeluk bij het jagen is Zaterdagnamiddag te Heerenveen overle den de heer H. Kamp, notaris te Heerenveen. De heer Kamp was in de buurt van Steen- wijk op jacht. Toen hij over een paar draden wilde heenstappen en zich daarbij aan een paal' vasthield, knapte deze paal af, met het noodlottig gevolg, dat het geweer dat de heer Kamp bij zich had, afging. De lading hagel drong hem in de borst en na eenige minuten overleed de heer Kamp. Notaris Kamp werd in 1916 notaris te Joure, welke standplaats hij in 1921 verwis selde voor Heerenveen. Hij had een zeer drukke practijk en nam daarnaast in 't maat schappelijk leven een vooraanstaande plaats in. r arbeidsongeval te laren (n.-h.) De drie-en-dertig-jarige arbeider G. Vos was bezig met het ruimen van de laatste res- fn ^n. !let. Pavi'joen „Larenberg", toen hij, terwijl hij tusschen twee fundament-stukken stond, een zwaar brok steen op zich het" n?an Werd letterliik ingesloten De geneesheeren van Julianaoord, dr Tho massen en dr. I eenstra, en eenige verpleeg sters, waren spoedig ter plaatse. Onder aan wijzing van dr. Thomassen werd de arbeider H^rü'jj naa-, Julianaoord overgebracht Hij had drie ribben gebroken, een fractuur aan het dijbeen en een polsfractuur. Hij zou ÏLZ t "uf uhet, Sint Jan-ziekenhuis worden gebracht. Het loswrikken van de Op het Graspad te Groningen speelden Zaterdagmiddag eenige kinderen op een stu- staanden wagen. De voerman joeg ze eraf en zette het paard aan. Terwijl de wagen begon te rijden, ging het vijfjarig dochtertje van den heer Walstra eraan hangen. Het kind viel en werd overreden. Het kind is naar het Acade misch Ziekenhuis overgebracht, waar het eenigen tijd later is overleden. Tijdens het colporteeren door N.S.B.-ers zijn Zaterdagmiddag op het Blauwe Zand te Amsterdam ernstige wanordelijkheden ont staan. De colporteurs, die zich bij den Hoek van de Meeuwenlaan en Blauwe Zand verza meld hadden, werden daar opgewacht door een groot aantal communisten, die hun den toegang tot het Blauwe Zand afsloten. Een hevige vechtpartij ontstond, waaraan de politie, die spoedig ter plaatse was, een einde maakte. De colporteurs begaven zich toen onder bescherming der politie in de verschillende straten, waar zij werden gevolgd door een groote menigte communisten en kinderen. Herhaaldelijk gelastte de inspecteur, de her v. d. Mark, doorloopen. Ten slotte had zich een leger van ongeveer zes honderd man gevormd, dat al joelende steeds maar bleef opdringen. De inspecteur verbood, na herhaalde ma len de communisten uit elkaar gedreven te hebben, ten slotte het colporteeren. Bij den terugtocht vielen de com- munisen de N.S.B.-ers op het Hoek- sche aWardplein aan, de politie greep direct in, maar werd nu zelf ook aangevallen. Een agent sloeg een aanvaller neer, waarop men de politie met straatsteenen bekogelde. Deze trad nu streng op en deelde links en rechts rake klappen uit met den gummistok. De neergeslagen man werd door eenige omstanders naar zijn woning gedragen. De orde was spoedig hersteld, en de N.S. B.-ers konden nu ongehinderd het bureau Adelaarsweg bereiken, vanwaar zij onder geleide naar het Kringhuis Fazantweg ver trokken. Zondag 24 Februari a.s. zal de heer Joh. de Koning te Oude Tonge zijn 102den ver jaardag vieren. Ofschoon zijn gehoor wel te wenschen overlaat en zijn gezichtsvermogen weg is, bezit hij nog een helder verstand. PAMFLETTEN IN BESLAG GENOMEN. Bij het P.A.S. te Amsterdam. Naar wij vernemen heeft Inspecteur J. L. Posthuma van het Hoofdbureau, vergezeld van eenige rechercheurs, gistermorgen in het gebouw van het P A. S. aan de Brederode- straat te Amsterdam, eenige duizenden pam fletten in beslag genomen, waarvan de be doeling was, dat deze in verband met den voetbalwedstrijd Nederland-Duitschland o.m. verspreid zouden worden onder de talrijke Duitschers, die gister in de hoofdstad heb ben vertoefd. Op grond van het feit, dat een gedeelte van deze lectuur voor de Duitsche regeering van beleedigenden aard werd ge acht, is tegen enkele bestuursleden van het P. A. S. proces-verbaal opgemaakt. COLPORTEUR AANGEHOUDEN EN ONTSNAPT. Snorder wegens medeplichtigheid gearresteerd. In de De Clercqstraat, hoek Bilderdijkstraat te Amsterdam, heeft Zondagmiddag een rij wielagent een jongeman aangehouden, die evenals dat in de stad door vele andere per sonen is geschied, met anti-fascistische pam fletten colporteerde, welke er aan den buiten kant door de oranje-kleur en het opschrift uitzagen als programma's voor den voetbal wedstrijd Nederland—-Duitschland, maar bij het omslaan van het buitenblad aan den bin nenkant mededeelingen van revolutionnairen aard te lezen gaven. Toen de agent zijn arres tant vasthield, kreeg hij plotseling een stomp in zijn rug, waardoor het jongmensch zich wist te bevrijden en op de treeplank sprong van een op dat oogenblik voorbijrijdende auto van een snorder. De auto reed met den vluchteling weg, doch na 20 minuten was de chauffeur dank zij het onmiddellijk ter hand genomen onderzoek der politie van het bureau Warmoesstraat aangehouden. Hij is wegens medeplichtigheid aan de ontvluch ting van den arrestant opgesloten. Voorts heeft de politie in de Bilderdijk straat moeten optreden tegen een aantal com munisten, dat wanordelijkheid trachtte te ontketenen. inbreker springt uit het raam. De politie te Blaricum werd Zondag morgen door voorbijgangers gewaarschuwd, dat uit het raam van een onbewoonde villa een man was gesprongenhij werd na een ingespannen^ jacht, waaraan drie veldwach ters en enkele boeren deelnamen, bij Eemnes gegrepen. Het was de 20-jarige E. S., die dezer dagen uit de Kruisberg is ontsnapt, en reeds vele veroordeelingen wegens dief stal achter den rug heeft. "'1gelegenheid gehad om zijn slag m het Blaricumsche landhuis te slaan rw,u 18 Würx^ 's zomers bewoond door dr. Dekhuizen uit Rotterdam; er waren geen Sjerpen van waarde aanwezig. De inbreker was door het uitsnijden van tnmJ6" w?ruit in dc keuken binnen ge komen. Hij meende toen hij boven was, dat hij beneden menschen hoorde en is toen uit het niet hoog gelegen raam gesprongen. Hij zal ter beschikking van de justitie worden gesteld. Gistermiddag omstreeks drie uur reed een motorrijder, O. Kuiper genaamd, oud 47 jaar en woonachtig te Oudendijk, op den Purmer- enderweg te Beemster vlak bij Purmerend, toen hij een wandelaar, Tom genaamd, uit Kwadijk, aanreed. Aangezien niemand het ongeluk heeft zien gebeuren, kan omtrent den oorzaak van de aanrijding niets naders gemeld worden. De wandelaar was op slag dood, de motorrijder is ernstig gewond door de Roode Kruiscolonne van Purmerend naar het gemeentelijke ziekenhuis overgebracht. De toestand van den motorrijder is ernstig. Hij kon geen verklaringen afleggen. Auto in de Waal gereden. Zaterdagavond omstreeks elf uur is een auto bij het keeren op de Waaldijk bij Herwijnen in de Waal gereden en in de diepte verdwenen. Men hoorde in de buurt een plof in het water, doch kon Zaterdag avond niets meer uitrichten. Zondagmorgen om tien uur is de auto uit het ongeveer acht meter diepe water opgehaald. Uit de papieren, die in de auto werden gevonden, bleek, dat deze toebehoorden aan dr. A. G. M. Ver beek, geneesheer-directeur van het Sint Elizabeth-ziekenhuis te Amers foort. De heer Verbeek was Zaterdag avond naar Oss vertrokken om een bezoek aan zijn aldaar wonende ouders te brengen. Men moet aannemen, dat de heer Verbeek, die zeer waarschijnlijk al leen in den wagen heeft gezeten, is verdronken. Zijn lijk is tot dusver nog niet op gehaald. De aanwezigheid van meer dan zesduizend Duitschers, die met extra-treinen, autobussen en auto's naar Amsterdam waren gekomen, waar zij in het Olympisch Stadion aen voet balwedstrijd Nederland—Duitschland heb ben bijgewoond, is gistermiddag in de om geving van het Stadion aanleiding geweest tot het optreden van anti-fascisten, die, in strijd met het door B. en W. uitgevaardigde verbod, op het Olympiaplein en omgeving revolutionnaire lectuur trachtten te versprei den. Er was een sterke politiemacht op den been, welke nauwlettend toezicht hield, dat zich geen incidenten van ernstigen aard kon den voordoen. Wegens verspreiding van verboden lec tuur werden niet minder dan 26 personer. aangehouden, die in den loop van den avond, nadat aan het bureau Overtoom proces-ver baal tegen hen was opgemaakt, op vrije voe ten zijn gesteld. Tijdens den wedstrijd hebben over het Sta dion een aantal ballonnetjes gedreven, waar aan doeken met anti-fascistische opschriften waren bevestigd. Voorts is door de politie proces-verbaal opgemaakt tegen ongeveer 25 opkoopers, die voor het begin van den wedstrijd plaatsen aan den man trachtten te brengen. DE STORM. Hoewel de zuidwester storm Zaterdag ook m hevige mate boven Alkmaar en omgeving heeft gewoed, heeft hij daar toch geen be langrijke schade aangericht. Ook de kust bleef onaangetast, hoewel te Bergen aan Zee het water tot de bestrating naar het strand opliep. Het afgekapte dennengroen, dat men daar, ter bescherming van den duin voet, tegen het duin heeft geplaatst, bleek goede diensten te hebben bewezen. Gister was de zee nog fel bewogen en zeer velen hebben genoten van de hoog opgejaag de hevig bruisende branding. De wind joee massa s schuimvlokken over het strand Het aanschouwen van de geweldige natuur kracht stemde tot innerlijke stilte. De aanblik was grootsch. Bekend mag verondersteld worden, dat na een hevigen storm de zee fel bewogen blijft. JUBILEUM BIJ DE ALKMAAR PACKET. Vrijdag 22 Februari herdenkt de boekhou- ,'iecr I" H. van Romunde, den dag, dat h'J 25 Jaar in dienst van de Alkmaar Packet zal zijn geweest. NAAR HET HUIS VAN BEWARING. Vrijdag ziin bij bakker K. te Terdiek ™euwe Niedorp) zeven zilveren thee lepeltjes ontvreemd. Als verdacht van de/en S n Fta ,Zale,ïae dwr MliS aaS Sr i. i, hL r' h(*" Wend «n ra ander te hebben weggenomen. Daar S. al meer met de justitie in aanra. Aiigeweest' is h'i Zaterdag gevankelijk naar Alkmaar overgebracht. K ellJk WEER OP VRIJE VOETEN. gearSeeM i „X*k "'1 ?lra,r«l" gearresteerd, is op last van de justitie weder- om op vrije voeten gesteld. kMÉEZ naar waarnemingen, verricht in den morgen van 18 Februari. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 772,8 m.M. te ^Laagste barometerstand 726,0 m.M, te Leydisïjord. Verwachting, geldig tot den avond van 19 Februari: Matige later wellicht toenemende zuid- westelijke tot zuidelijke wind; nevelig tot zwaar bewolkt; aanvankelijk weinig of geen regen; iets kouder. Weeroverzlcht. Nadat de depressie, die Zaterdag hier te lande zware storm bracht, in oostelijke rich ting aftrok, heeft zich de hooge druk over midden-Europa uitgebreid en die uitbreiding zet zich nog in noordoostelijke richting voort. De nieuwe diepe depressie, die giste ren bij IJsland verscheen, trekt ook noord- oostwaarts en in verband met dalingen in het zuidwesten is een krimpende wind te wachten met eenige daling van temperatuur, zonder dat voorloopig meer dan matige tot krachtnge wind waarschijnlijk is. Ondanks de diepe depressie handhaaft zich de strenge vorst in noord-Scandinavië, die vorst heeft zich zelfs uitgebreid tot over de oostelijke Oostzee. Op de Britsche eilanden is de temperatuur ge- de Britsche eilanden is de temperatuur ge stegen. Aan de Noorsche kust waait het stormachtig en valt regen en sneeuw. In Duitschland is het meestal betrokken met weinig regen. In Frankrijk is het windstil met plaatselijk lichte vorst in het zuidwes ten. LICHT OP. Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 5.46 uur licht op. BEVOEGDHEID ONTNOMEN. Ingevolge vonnis van den kantonrechter te Amsterdam is aan Bernard Brugman, wo nende te Hoorn, de bevoegdheid om motor rijtuigen te besturen, ontzegd voor den tijd van 1 jaar, welke termijn is ingegaan 2 Jan. van dit jaar. OVERPLAATSING. De rijksveldwachter brigadier-titulair c Kwantes te Breezand wordt met ingang van 1 Maart a.s. overgeplaatst naar Uithoorn. EEN ALKMAARSCHE AUTO BEKNELD TE GROOT-SCHERMER. Onbekendheid met de plaatselijke wegen was Vrijdagavond oorzaak, dat een automo bilist met zijn wagen het smalle dorpspaad- TOEZICHT OP VREEMDELINGEN. In bijlage no. 22 schrijven B. en W.: De bijzondere tijdsomstandigheden ver- eischen in den laatsten tijd een scherper toe zicht op vreemdelingen, die zich in ons land ophouden, zoowel met het oog op den door hen verrichten arbeid waaromtrent het Kon. Besluit van 11 Augustus 1934, S. 473, ter uivoering van de Wet van 16 Mei 1934, S. 257, regelen geeft als op hun politieke werkzaamheid in Nederland. De bepalingen van de wetten van 13 Aug. 1849 S. 39 en 17 Juni 1918, S. 410, en van het Vreemdelingenreglement geven niet vol doende controle op de aanwezigheid van vreemdelingen hier te lande, terwijl ook ar tikel 438 van het Wetboek van Strafrecht, voorschrijvende het houden van een nachtre- gister voor hen, die er hun beroep van maken nachtverblijf te verschaffen en artikel 136 der Algemeene Politieverordening, dat aan hotel houders de verplichting oplegt iederen mor gen voor 9 uur nachtlijsten aan het bureau van politie in te leveren, niet voorzien in het geval, dat particulieren kamers verhuren of pension verstrekken aan vreemdelingen. Het is daarom ook niet geheel toevallig, dat die vreemdelingen, voor wie politioneel toezicht net meest noodig is, zich bij voorkeur ophou- den op gehuurde kamers of in particuliere kosthuizen. Teneinde in het belang der openbare orde en veiligheid het gewenschte toezicht op alle in dez gemeente verblijf houdende vreemde lingen zoo intensief mogelijk te maken, ver dient het aanbeveling de Algemeene Politie- ve™rdening op dit punt aan te vullen. Wij bieden daartoe uwe vergadering on derstaand ontwerpbesluit ter vaststelling aan. WINKELSLUITINOSVERORDENINO. B. en W. schrijven in bijlage no. 20: Artikel 2 der wet van 27 Juli 1934, S. 450, tot wijziging der Winkelsluitingswet 1930, S. 460, bepaalt, dat thans van kracht zijnde plaatselijke verordeningen, als bedoeld in ar tikel 6 en 9 eerste lid der Winkelsluitingswet, uiterlijk 6 maanden na het tijdstip van in werkingtreding van eerstgenoemde wet, dit Maandag 18 Februari. Dinsdag 19 Februari. Lading hagel in de borst tijdens de jacht. Arbeider zwaar gewond fundamenten van „Larenberg" is een zeer moeiliik werk; deze steenen dateeren nog van deoude Tlooge Sluis te Amsterdam, 3.e in 1878 is afgebroken. BIJ HET SPEL OVERREDEN. Vijfjarig meisje gedood. COMMUNISTEN OVERVALLEN N. S. B.-ERS. Amsterdamsche politie met steen, en bekogeld. EEN 102-JARIGE TE OUDE-TONGE. DOODELIJK MOTORONGELUK TE PURMEREND. Dr. Verbeek, geneesheer-direc teur van het St. Elisabeth- ziekenhuis te Amersfoort, verdronken. DE VOETBALWEDSTRIJD NEDERLAND—DUITSCHLAND. Zesentwintig anti-fascisten aan gehouden.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 2