Nederland verliest van Duitschland. De winnende goal buitenspel. y Zwak spel in de eerste helft. Hoe Duitschland won. DE MARATHONKLOK. ALt\riMMKOUI IC. wunnil I vuil linnuwnu iv SPORT EN WEDSTRIJDEN Het eindresultaat van den wedstrijd Nederland—Duitsch land is niet geweest, zooals velen gehoopt hadden; wel, zoo als velen gevreesd hadden: de Oranjeploeg is met 3—2 geklopt door een tegenpartij, die tech nisch en tactisch soms een uit stekende partij voetbal vertolk te, die echter in perioden Van minderheid ook niet schroomde een overmatig gebruik van de lichaamskracht te maken. Wellicht zijn de cijfers goed, wanneer zij moeten wijzen op de kwaliteiten der ploegen, maar tóch bevredigt de uitslag bij lange na niet, omdat er eenige factoren aan te wijzen zijn, d'.e duiden op de medewerking van godin Fortuna en op die van den scheidsrechter. In het eerste kwartiertje zat het de Duitschers enorm mee, toen twee heel zwakke momenten van onze verdediging met even veel doelpunten werden afge straft. Geen der beide doelpunten was noodig geweest, wanneer dadelijk de reactiesnelheid van het achtertrio groot genoeg geweest was. Want terwijl bij h*. t eerste doelpunt van Run verzuim Ie om flink aan te vallen, waard K>r de Duitsche rechtsbinnen via den paal kon inschieten, was het daarra Halla, die eeL zeker niet al te lastige situatie niet gauw genoeg dóór had. 't Waren twee vrij goedkoope doelpun ten, die echter wel verdiend waren na af loop van de eerste helft. Alleen de ma nier. waarop ze gemaakt werden, duid de meer op zwakheid var de Oranje defensie dan op kracht van den Duit- schen aanval. Die Duitsche aanval was intus'chen wel degelijk gevaarlijk, want het vijftal combineerde buitengewoon vlot en werd herhaaldelijk goed gesteun1 door de snelle en bewegelijke middenlinie. Alleen kreeg onze verdediging vrij spoe dig beter kijk op het Duitsche systeem en toen bleek, dat de doelpunten ook aan deze zijde duur verkocht zouden worden. In die eerste helft heeft misschien het stugge verdedigen van ons achtertro het Nederlandsch elftal gered voor een debacle, want de rest bracht er soms bitter weinig van terecht. Hoeveel bai- lei. er luk-raak sn veel te hard naar vo ren geplaatst werden, is niet te zeggen, maar het waren er vele. En daarbij kwam dat de combinatie zoek was hee- lemaal zoek. En van deze manie: van spelen kan men eenvoudig geen succes verwachten. Echter eg waren momenten, zij het weinige, waarin de oude ploeg weer te herkennen viel. Dan ging het van links naar rechts, dan volgden voorzetten en stormloopen op het Duitsche doelmaar ze waren te weinig talrijk en boven lien werden in die periode door aarzelen een p-.i.r kansjes gemist. Tenslotte bleek Wels in die eerste helft bang en lang niet opgewassen tegen de Duitsche kanthalf. Het was dan ook eigenlijk geen won der, dat de pauze in een eenigszins naar geestige stemming gepasseerd werd De Duitsche kolonie juichte en vlagde en thousiast, het Nederlandsche contigent zweeg. En allen hadden nog een kleine hoop, het elftal kon veel beter spelen dan het gedaan had en duswie weet! Inderdaad werd die hoop bewaarheid. Want weldra was het spel weer begon nen en Oranje werd toonaangevend Toen, in die periode, volgden eveneens twee doelpunten, veel fraaier dan de Duitsche, en daarmee was de stand ge lijk geworden. Wat toen volgde, was een heroïke strijd om het winnende puntje en feite lijk heeft Nederland daarop de meeste aanspraak gemaakt. Toen zat het onze jongens echter niet mee, toen begonnen de Duitschers van hun lichaamskracht een meer dan gewoon gebruik te maken en toen faalde de scheidsrechter eenige keerer volkomen. Het resultaat was, dat ons binnentrio weldra hinkte en op ongeveer halve kracht moest spelen En al verzette de middenlinie bergen werk en werden tal van aanvallen opgebouwd, een doelpunt bleef uit, zelfs een meer dan verdiende strafschop werd om duistere reden niet toegewezen. En toen een minuut of tien vóór het einde E uitschland met een o i. al te duidelijke buitenspel-positie een derde doelpunt maakte, toen was Nederland gc? lagen. En toen had het best nog 42 kunnen worden, omdat de ploeg eenigs- sins gedemoraliseerd was Zoo zien wij dus, dat Nederland ver loor met 32 en dat deze uitslag, wat het maken der doelpunten betreft, geen bevrediging kan wekken Maar tevens hebben wij moeten cons'ateeren, dat het zoo steike Duitschland zeker niet ster ker is dan een op volle kracht spelend Nederland. Voor den wedstrijd- Wanneer wij de traditie wil het nu eenmaal zoo de entourage van den wedstrijd nog eveL memoreeren, dan wijzen wij ditmaal niet op de bekende momenten, die aan eiken landenwed- striid voorafgaan: handel in kaarten, de drukte in Amsterdam, de verkeerspuzzle, enz., enz., maar wel moeten wij dan op iets bijzonders wijzen. Men herinnert zich, hoe de kwestie van de volksliederen de gemoederen eeni ge dagen bezig hield en hoe plotseling de K. N V. B aan alle onzekerheid een einde maakte, door te laten mededeelen, dat het spelen van de volksliederen ge woon zou doorgaan. Om echter herrie te voorkomen, had de leiding voor een practische oplossing gjzorgd: nauwelijks toch was het Duit sche elftal binnen de lijnen, of de Ne derlanders kwamen en nu zagen wij, hoe de twee ploegen naast elkaar ston den opgesteld en hoe na het Duitsche volkslied direct ''.et Nederlandsche ge speeld werd. Toen was alle mogelijke herrie meteen de kop ingedrukt en had men gelukkig geen kans meer op een politiek gekeurd tintje. Daarna was het even los trappen en tossen en toen kon het eigenlijke spel beginnen ten aanschouwe van een ge heel gevuld stadion. De wedstrijd. Onder leiding van den Zweed Ohlson stellen zich de volgende elftallen op, waarbij Duitschland het eerst van den wind profiteert, den wind, die schuin- dwars over het veld staat: Nederland Halle (Go Ahead) v. Diepenbeek Van Run (Ajax) (P.S.V.) B. Paauwe Anderiessen Van Heel (Feijenoord) (Ajax) (Feijenoord) Wels Vente Bakhuys Smit v. Gelder (Unitas) (Nept.) (Z.A.C.) (Haarlem) (V.U.C.) Scheidsrechter: Ohlson (Zweden) Kobierski Conen Lehner (Fortuna) (Saarbrücken) (Schwaben) Rohwedder Hohmann (Eimsbüttel) (Benrath) Zielinski Münzenberg Gramlich (Union) (Alemannia) (Eintracht) Busch Stührk (Duisburg 99) (Eimsbüttel) Buchloh (Speldorf) Duitschland Bakhuys brengt den bal aan het rol len, maar direct neemt Hohmann hem over, om echter op van Run te stuiten, dij ver weg trapt. En meteen blijkt dan, dat het begin een zuiver verkennen is en zich kenmerkt door een zenuwachtig spel van beide kanten 't Duurt echter nog geen twee minu ten, of het eerste do3lpunt is er. Van Heel plaatst n.1. verkeerd en het teer komt terecht bij den Duitschen sji die zuiver r.aar Lehner doorgeeft. Van Run is te laat en Hohmann, die den bal krijgt toegespeeld, lost een vrij t ,cht schot, dat via den paal doel treft. Meteen zet Wels er dan een gangetje in, maar zijn voorzet belandt op het bo vennet en weldra komt het Duitsche quintet weer op de Nederlandsche helft en combineert zeer vlot. Nu is echter de Nederlandsche verdediging iets v'ugger i. het aanvallen en het gelukt haar, eenige .stormloopen van de Duitschers te onderbreken. Plotseling onderneemt Nederland dan een aanval en het leer komt bij Smit te- lecht, die alleen den doelman nog voor zich heeft. Deze stormt uit zijn loei en Smit raakt de kluts kwijt en schiet tegen hem aan! Een volgende aanval kan van Gelder met een vinnig schot besluiten, dat Buchloh echter tot hoekschop ver werkt. Deze neemt onze links-builen goed, maar de Duitsche verdeiiging weet weg te werken en meteen haar aanval weer op vollen stoom te brengen. Snel combineerend trekt de Duitsche lKker-vleugel er tusschen uit, v. Die penbeek valt aan en Halleloopt uit zij., doel. 't Gevolg is, dat Kobierski plot seling een gemakkelijke kans krijgt en die natuurlijk benut. In het onverdedig de doel rolt de bal en Duitschland leidt na 7 min. met 20. De achterstand is 20. Deze tegenslag is fataal voor onze voorhoede, want wel weet de Oranje ver dediging verder stand te houden, maar de voorhoede is plotseling uit het verban 1 gerukt, kan geen pass meer Qoed afge- ver en zweeft over het veld, zonder dat de spelers behoorlijk op hun plaats blij ven. Vooral Vente weet niet, waar hij staan moet en doet in deze periode gek ke dingen. Daar weten de Duitschers van te pro- fiteeren, want hun achtertrio heeft na tuurlijk niet de minste moeite met ons vijftal en kan dus alle zrrg besteden aan het voeden van midenlinie en voorhoe de. Dat gebeurt dan ook en Halle met zijn beide backs en daarnaast onze mid denlinie krijgen het druk, heel druk. Halle zelf is gelukkig niet onder len in druk gekomen van de ongelukkige doel punten en toont bij een paar schoten, dat hij toch werkelijk wel keepen kan. Wel verrast hem nog bijna een heel ver schot van Zielinski, maar hij herstelt zich net op tijd en voorkomt verder on heil. Als onze verdediging dan stand weet te houden, komt blijkbaar ook de voor hoede weer wat op verhaal en ziedaar, het gebeurt. Van Gelder luidt een korte serie aanvallen in met een ren en een voorzet, dien Bakhuys mist, even later lost Smit een schot, dat gekeerd wordt, direct daarop volgen vlak achter elkaar eenige schoten van het binnentrio, dat echter tegen een versterkte Duitsche de fensie speelt en plotseling krijgt Smit weer een goede kans: opnieuw kan hij vrij met den bal op het doel afloopen, maar nuschiet hij niet, wil naar Bakhuys plaatsen, en meteen trapt Stürk weg. Dan moet er gestopt worden voor Zie linski, die met Bakhuys in botsing is ge komen. Hij wordt vervangen door Janus, die echter rechtshalf gaat spelen, ter wijl Gramlich de linkshalf-plaats in neemt. Even wordt het spel dan tammer, maar als dan Nederland weer een snel len aanval onderneemt, wordt Vente ge wond, en moet eveneens vervangen wor den. Drek neemt zijn plaats in. En met- ee.. komt Duitschland weer in den aan val en slaat van Run ternauwernood een zeer snelle aanval af en krijgt hij het met van Diepenbeek heel erg druk. Ze doorstaan echter de vuurproef, zonder dat Halle veel te doen krijgt en weer vordt het spel verplaatst. Het resultaat is slechts een corner, die niets oplevert. En een halve minuut voor de rust de monstreert van Heel zijn baltechniek, hij snelt langs alles heen, geeft dan over aan Wels, die echter volkomen faalt en van dichtbij nog ver naast schiet. Meteen breekt dan de rust aan en Duitschland leidt met 2—0. De tweede helft. Duitschland kreeg in 5 minuten 2 doelpunten, Nederland zou in 5 minuten eveneens twee doelpunten maken! 't Begin lijkt er niet op, dat Nederland zoo'n goede tweede helft zou spelen, maar weldra verandert het aspect. Al gauw pikt Bakhuys een voorzet van van Gelder en schiet op het doel, waar Buchloh op zijn post 6taat. En direct daarop plaatst Wels al weer achter. Maar dan komt het eerste tegenpunt als van Gelder snel den rechts-half pas- seerte laag voorzet en Bakhuys ineens hard over den grond inschiet (12). Nu wordt het Nederlandsche publiek wakker, het enthousiasme komt over de Oranje-ploeg en een serie snelli en o zoo gevaarlijke aanvallen volgen. Nog houdt de weer versterkte Duitsche de fensie stand, maar de druk wordt te groot en als onze linker-vleugel er weer eens snel van door gaat, tikt van Gelder op het goede moment netjes naar Smit, die Buchloh geen schijn van een kans geeft (2—2), precies 5 minuten na het eerste doelpunt. De tweede helft is dan 9 minuten oud. Dat wordt de Duitschers te erg en ze zetten er een geweldig tempo in, trach ten het spel door lichaamskracht te for- ceeren, maar onze verdediging is er nu beter in. Wel mist van Diepenbeek een keer lee'ijk, maar 't brengt geen onheil aan. En langzamerhand wordt het spel weer in evenwicht gebracht door onze middenlinie, die er steeds beter in komt en die dan de voorhoede weer aan het werk zet. Nederland wordt opnieuw sterker en Duitschland verdedigt met 8 man, ter wijl de beide binnenspelers als ha.fspe- lere fungeeren, de W-formatie wordt nu duidelijk zichtbaar! En tóch, hoe onze Oranje-mannen ook spelen, een doelpunt blijft uit. Buchloh v.-et zelfs een hard schot van Bakhuys rog weg te stompen en ziet het onm'd- del'.ijk retour gezonden leer net naast gaar.. Dan denkt ieder, dat Nederland een strafschop te nemen krijgt, want Bak huys wordt finaal gehaakt, vlak voor het doel. Er wordt echter doorgespeeld en nu mag plotseling Halle weer zijn talenten toonen. Ook hij stompt een hard schot ver het veld in, waar het backstel voor verdere doorzending zorgt En met een geeft Wel6 eindelijk een ver raderlijk boogballetje, dat toevallig net tegen de kruising ketst en via Buchloh's vingertoppen corner gaat. 't Spel wordt forscher; Bakhuys en Drok hinken al geruimen tijd en ook Smit is niet meer voor de volle 100 /o fit. Maar ze houden vol en zorgen er voor, dat het Duitsche doel minstens even vaak onder vuur wordt gmomen als het Ilollandsche. Snel gaat het spel od en neer, beide keepers moeten nu herhaaldelijk in actie komen, aan beide kanten komen er gevaarlijke momenten, raar de stand blijft nog steeds 2-2. 'a het winnende doelpunt komt Juist is een Nederlandsche aanval afgeloopen. of een Duitsche volgt. Ko hierski rent op het doel af v Diepen- beek snelt toe en v Run zet Hohmann buitenspel en heel erg duidelijk ook. Maar ziet, diezelfde Hohmann krijgt .len bl en schiet in (2—3), welk doelpunt tot ieders verrassing wordt toegekend. Er is dan nog 7 minuten te spelen. Na tuurlijk houdt Duitschland nu stand wint de Nederlanders zijn door d't der de doelpunt absoluut neergeslagen. Bovendien raakt ook v. Run nog ge blesseerd en het pleit niet voor de Duit sche voorhoede, dat ze zelfs geen vierde doelpunt kan maken. Het einde komt dan spoedig en brengt de Duitschers de 3—2 overwinning Zij zijn dolblij, hun aanhangers zijn opgeto gen en een groote massa trekt weg met een onbevredigend gevoel. Enkele nabeschouwingen. In onze inleiding hebben wij al vrij uitvoerig het een en ander van den wedstrijd verteld, maar toch meenen wij, dat er aanleiding voor is, om nog enkele bizonderheden over spel en spe lers mede te deelen. Wij moeten dan beginnen met den wedstrijd in twee helften te verdeelen: de eerste en de tweede, van welke laat ste eigenlijk de laatste 10 minuten ver geten moeten worden. Want toen was de Zweed Ohlson de oorzaak, dat de aardigheid er af was. In die eerste helft dan domineerden de Duitschers. Dat wil zeggen, de Duit sche combinatie was veel beter dan de Nederlandsche. Er werd door hei. een fraaie balcontrole gedemonstreerd, er werd snel en zuiver gespeeld en er was verband tusschen de linies onderling. Het resultaat was, zooals gezegd, twee doelpunten, die echter te goedkoop wer den verkregen. Daar tusschen door speelden de Ne derlanders een zeer eigenaardig partijtje. Hier klopte het lang niet altijd tusschen de linies en vooral de voorhoede zwierf over het geheele veld, zonder .at de spelers op hun plaats bleven. Daar was zelfs een periode, waarin het met onze voorhoede heelemaal mis was, waarin een Vente totaal zoek was en waarin een Wels meer dan faalde. Toen heel lang zaam aan onze voetballers van hun schrik (door den 2—0 achterstand) beko men waren, werd het iets beter, maar toch bleef het positiespel zoek. Het werd weer „gelegenheidsvoetbal", dal dezen keer echter net iets te onsamen hangend was, om er succes mee te heb ben. Het meeste gevaar moest komen van de nlinkervleugel en die werd in deze eerste helft een beetje te weinig aan het werk gezet. Toch is het merkwaardig, dat de Duitsche doelverdediger voor de thee veel meer te doen kreeg dan Halle, al was het werk over 't algemeen niet moeilijk. Dat wijst er intusschen op, dat het veldoverwicht der Duitschers zeker niet groot was; ze kregen alleen meer kansen en wisten die niet te benutten. De tweede helft bracht een herboren Nederlandsch elftal. De thee had blijk baar wonderen gedaan en Karei Lotsy had waarschijnlijk een hartig woordje gesproken. Hoe het ook zij, de tweede helft kenmerkte zich door een laaiend enthousiasme; toen wilden de Neder landers winnen, toen verzetten de onzen bergen werk En het was alleen maar jammer, dat Wels zwak was en zwak bleef, dat er van hem zoo goed als niets uitging. Toen kon tegen een versterkte verde diging twee keer gedoelpunt worden en dat wijst op kracht van onze voorhoede, die gehandicapt was door den rechter vleugel, waar Drok wel goed speelde, maar niet steeds de juiste schakel was en waar WelsGenoeg echter over Wels. Toch is er in die tweede helft een fout gemaakt. En onze midenlinie èi. onze backs drongen te ver op Wel was dat verklaarbaar, omdat de Duitschers de W-formatie speelden en dus allereerst hun heil zochten in de verdediging maar 't was gevaarlijk, omdat een plotselinge uitval zeer gevaarlijk kon worden. Dat is trouwens ook gebleken want Halle heeft in die periode van volkomen Hol- landsch-overwicht nog herhaaldelijk zijn handen moeten uitsteken. Zoo komen wij tot de eindconclusie, dPt technisch de Duitschers de 3—2-zege verdienden, maar dat het Hollandsche enthousiasme vrijwel volkomen opgewas san was tegen de Duitsche techniek En tevens komen wii tot de conclusie, dat een in vorm spelend Nederlandsch elftal zeker niet zwakker is dan het Duitsche. De Duitschers. Wanneer wij het spel van de Duit schers nog even nader beschouwen, dan wijzen wij allereerst op de sterke Duit sche verdediging, die zeer trapvast was en waarvan vooral de 'inks-back opviel door fanatiek en forsch ingrijpen Hij had daarmee vooral tegen Wels veel succes, zoodat onze rechter-vlougel door hem voor een groot gedeelte werd lam gesla gen. In de halflinie, die hoofdzakelijk ver dedigend speelde, was de spil steeds ra- bij Bakhuys, maar naarnaast toonde hij, dat hij elke gelegenheid benutte, om zijn voorhoede te voeden. Tenslotte be stond de voorhoede uit 5 goede spelers, waarvan het binnentrio het gevaarlijk ste was en waarvan de linker-vleugel sneller en zuiverder combineer 'e dan de rechter. Het Nederlandsche elftal heeft on danks het slechte begin nog geen slechten wedstrijd gespeeld. Wel maakte de verdediging niet meer dien betrouw baren indruk van vroeger, maar ze mocht er zijn Halle heeft wel hit tweede doelpunt op zijn geweten, daarnaast heeft hij tal van uitstekende dingen ge daan Zoo gaat het ook met de backs, waarvan van Run de beste was, ai deed v. Diepenbeek weinig voor hem onder. In de halflinie was het merkbaar dat Anderiessen geruimen tijd niet gespeeld had. Het duurde nu te lang. voor hij de oude was, maar toen was hij zijn plaats weer volkomen waard De beide kant- halfs deden fraai werk, al werd er door 2.30 uur: de Marathonklok wijst 2.20, zoodat wij nog 10 minuten moeten wachten. 2.35 uur: 6000 7000 Duitschers zwaaien met vlaggetjes en zoeken den juisten toon voor het „Alles übern". 2.37 uur: 22 voetballers stellen zich voor de eeretribune op; een nieuwe potpourri: Duitschland über Alles en 't Wilhelmus aaneen geschakeld. 2.40 uur: Ohlson laat beginnen. 2.42 uur: Hohmann mikt op den paal, geeft goed effect en Halle duikt achter in het net t0—1). 2 44 uur: Smit probeert dwars door Buchloh te schieten; 't gaat niet. 2.47 uur: v. Gelder laat een cornerbal precies voor het doel neer vallen. 2.49 uur: Halle loopt uit zijn hok, ziet geen bal en 't is 02. 2.503.10: H.O.L.L.A N D, Holland telt vandaag niet mee. 3.11 uur: Duitsche vlaggen naast de Marathon; herstel der Hollan ders als onmiddellijk ant woord. 3 16 uur: Vente staakt en Drok drukt een bal naar voren: corner. 3.20 uur: 't Wordt iets beter met de onzen; het zwerven van onze voorhoede is voorbij. 3.25 uur: kleedkamers-idylle; koffie- huisgesprekken. 3.40 uur: Duitschland, past op! 3.41 uur: Het offensief der Hollanders begint 3.44 uur: Bakhuys slingert zijn linker been tegen het leer (12). 3.45 uur: Het legioen wordt wakker. Muren scheuren, kelen wor den schor. 3.50 uur: Smit zorgt voor een dol en thousiasme (22). 3.514.16: Wij wachten op het winnen de puntje. Het Duitsche pu bliek zwijgt. 4.19 uur: Ohlson moet een bril hebben. (2—3). Niemand begrijpt het. 4.20uur:Van Heel c.s. zijn geslagen door Ohlson. Wij wachten op het einde. 4.25 uur: Duitschland juicht. De boffers zijn gelukkig. 4.3024 uur: Gelukkig, dat Ohlson in veiligheid is! 0.01 uur: De droom begint. beiden soms te veel gegoocheld. Van Heel was de beste van het geheele trio, doch Paauwe mocht zeker niet zwak genoemd worden. En dan de voorhoede. Daar heeft de linker-vleugel het beste deel van de linie gevormd. Van Gelder bleek beter, dan verwacht werd, hield den bal niet te lang bij zich, was zeer actief en had een groot aandeel in beide doelpunten. Bakhuys kreeg niet veel vrij spel, was daardoor minder gevaarlijk dan anders, maar bleef de man, waarvoor de Duitschers vrees koesterden. Smit was eigenlijk de eenige, die 90 minuten lang goed speel de, die overal was, waar het noodig was, die snel en tactisch was. Drok eindelijk was een nuttige speler, die een in vorm zijnden Vente wel niet zou kunnen ver vangen, maar die nu toch beter was dan Vente in de eerste helft. En Wels was bang en daardoor vrij ongevaarlijk. Bovendien faalde hij met enkele gemakkelijke ballen. De scheidsrechter tenslotte leidde op een manier, die lang geen bevrediging schonk. Natuurlijk waren de gemoederen zeer onrustig, toen hij het derde Duit sche doelpunt toekende, maar daarnaast heeft hij verschillende vreemde beslis- in het voordeel der Duitschers waren, singen genomen, die vrijwel voortdurend 't Was, of de Zweed zijn dag niet had en in elk geval floot hij minder, dan van een internationalen leider verwacht mocht worden. Schaatsenrijden. DE WERELDKAMPIOENSCHAPPEN. Jan Langedijk negende. De Noor Staksrud werd gisteren te Oslo met 196.425 wereldkampioen, voor zijn landge noot Ballangrud. De Nederlander Langedijk eindigde negende, achter den Oostenrijker Stiepl, terwijl Dijkstra op de elfde plaats ein digde. Op de 10.000 M. zorgde Langedijk voor een verrassing, door den Duitschen recordhouder Sandtner met bijna een halve ronde te slaan, zoodat hij 42,3 sec. vóór den Duitscher aan kwam. Jan Langedijk. Langedijk en Sandtner waren als laatste paar gestart, terwijl Staksrud en Ballangrud als eersten startten. In een sensationeele rice eindigde Staksrud in 17 min. 48.5 sec. vóór Ballangrud, die er 17 min. 59.2 sec .over deed. Na deze overwinning kon Staksrud het wereld kampioenschap reeds niet meer ontgaan.

Alkmaarsche Courant | 1935 | | pagina 9